Grondslag bijstandswet fordt niet veranderd Uniforme parkeer schijf voor het gehele land Stoomschip wordt tot reuzen-aak verbouwd m)icht bij eindstreep n o 1=1 FRANSE MIJNEN DRAAIEN WEER Roodbonte Corrie uitgeroepen tot miss-rund 1963 Nederlanders beste met Nike-raketten? Tweecle Kamer verwerpt motie 395.- fantastisch...) I oor A merika "s ixrole meren Minderheid blijft staken reen vliegtuig in Noordzee gestort Minister Korthals hakt knoop door ericht 1 maart 1860 Vrijdag 5 april 1963 Zesde blad no. 30925 n onze parlementaire redactie) gemeentebestuur. Deze commissies kunnen worden ingesteld, maar er zal geen verplichting daartoe zijn. Dit was het gevolg van de aanvaarding van een voorstel-Kikkert <C.HU.) waartegen alleen de K.V.P. bezwaar had. lt ontwerp algemene bij- jswet van minister Klompé Is grondslag blijven bevat- jat iedere Nederlander, die ielande in zodanige omstan- tden verkeert of dreigt te l, dat hij niet over de mid- i beschikt om in de nood- Groepsregeling De bijstandswet zal ook bepalingen over de zg. groepsregelingen bevatten, iike kosten van bestaan tc Een P°8inS van de P.v.d.A. om deze ?en apart te houden leed 'schipbreuk. Daarna prooeerde me vrouw Heroma nog, om althans de werklozen- en de zelfstandigenrege ling erbuiten te houden. Ook dat luk te niet. Wegens gebrek aan steun trok me vrouw Heroma haar voorstel in om de bestaande sociale raden :iog een tijd je na de invoering van de bijstands wet te laten voortbestaan. Unaniem aanvaard werd 'n amen dement-Heroma om het verhaal op iemands nalatenschap te beperken als dit een klaarblijkelijke hardheid zou betekenen niet alleen voor de :ien, geldelijke bijstand I van burgemeester en wet- ers. amendement van mevrouw la-Meilink (P.v.d.A.) om het is haar ongewenste woord „nood jke" te schrappen werd gisteren Tweede Kamer verworpen. Bui- socialistische kring kreeg het I geen steun. Het was een suc- voor minister Klompé. die het lenient onaanvaardbaar had iard. Uitkeringen der fortuinlijk was de bewinds- e, toen een voorstel van de heer Ben «P.v.d.A.) met een stem erheid werd aangenomen. Mi- Klompé had dat voorstel, dat de een hogere rijksuitkering aan meenten te waarborgen, ten te ontraden. Zij noemde de ra- van de bedragen, die dc gemeen- m bijstandsverlening ten koste leggen, verantwoord. Daarte- er betoogde juist de heer Frans- met hem mr. Geertsema (V.V. at de gemeenten in ieder geval -oldoende middelen zouden iroe- ïschikken om de uitvoering van standswet met succes te bekro- Het 55-54 stemmen deelde de langstlevende echtgenoot, maar ook voor het kind, dat bij de overledene op het tijdstip van overlijden inwoon de. Volgende week zal de eindstemming w orden gehouden over het ontwerp- bijstandswet ter vervanging van de oude Armenwet. Dat het ontwerp zal worden aangenomen staat als een paal boven water. De nieuwe regeling gaat overigens pas in 1965 in. Ook moet de Kamer nog stemmen over de motie-Heroma (P.v.d.A.) waarin snelle totstandkoming van een algemene groepsregeling voor minder-validen wordt verlangd. de moderne Zig-Zag naaimachine Werkt ook met 2 naildet Kom kiiken en vergelijken. V MAAKT DIT MOGELIJK Breestraal 171 FRANKRIJK HERSTELT RELATIES MET EGYPTE (Van onze Parijse correspondent» Frankrijk en Egypte hebben beslo ten eindelijk een punt te zetten ach ter de diplomatieke gevolgen van de Suez-crisis uit 1956. door hun be trekkingen nu weer te normaliseren. Er worden binnenkort zaakgelastig den uitgewisseld die later voor am bassadeurs plaats zullen maken. Frankrijk zal zo in alle Arabische landen met uitzondering van Jemen weer diplomatiek vertegenwoordigd zijn. In Jemen zal trouwens binnen afzienbare tijd vermoedelijk 'n Fran se consul zijn werkzaamheden even eens kunnen hervatten. Cj (Van onze correspondent in i Washington) De lokale stoomvaart op Amerika's r deze opvatting. Vóór waren de grote meren maakt een moeilijke tijd J r,J TV O TV now l door. Sedert de St.-Laurens Zeeweg geopend is. gevoelen de lokale lijnen de concurrentie van de grotere bui tenlandse schepen, die nu ver het land kunnen binnendringen. Bovendien is het vervoer van plaat selijke erts verminderd ten gevolge van een grotere erts-import van el ders. Om de kosten tc drukken over wegen nu sommige Amerikanse maat schappijen (Wilson in Cleveland en Gartland in Chicago) om stoomsche- ?s van de P.v.d.A., P.S.P., C.P.N, V.D. (behalve mr. Van Leeu- tegen waren de confessionele en. By een normale opkomst iet amendement-Franssen het lebben gehaald, maar gisteren i er vooral bij de K.V.P. nog fbsenten. speelde ook een rol bij de stem- over een amendement-Kok »K. dat met 56 tegen 51 stemmen verworpen. Hierin werd vooraf- l overleg met maatschappelijke isaties gevraagd over de benoe- van adviescommissies door het de tijd niet mee. Verscheidene rede rijen zijn reeds opgedoekt. Als de methode voldoet, zal men stellig meer oudere schepen gaan slepen. Zelfs op de Atlantische Oceaan, langs Amerika's oostkust, experimen teert men met sleepverkeer. De At (Van onze Parijse correspondent) Vanmorgen vroeg is de over grote meerderheid van de onge veer 200.000 Franse mijnwer kers die begin maart in staking waren gegaan, voor het eerst weer in de schachten afgedaald. Zonder dat men van een gang naar Canossa mag spreken, zijn ze toch zeker evenmin in over winningsstemming teruggekeerd. i Het heeft de leiders der drie vak- contrales gisteren op meetings in Lens en Valenciennes in noord- Frankrijk niet weinig moeite gekost do ..zwartsmoelen'1 te overtuigen dat ze het akkoord nu maar moesten aannemen en dat ze met het com promis zelfs niet eens ontevreden behoefden te zijn. Maar voor de mijnwerkers die conclusie wensten te aanvaarden, hebben de oren van de vakbondsleiders eerst nog getuit van alle scheldwoorden en bedrei gingen die hen naar de noofden wer- I het woord gevoegd door vandaag Ijuist alle daden achterwege te la ten en met een staking wat extra kracht aan hun looneisen bij te zet ten. De populariteit van president De Gaulle is blijkens de resultaten van een opinie-onderzoek van het Fran se instituut voor openbare mening tijdens de mijnwerkersstaking scherp gedaald. De volgende cijfers kwamen uit de bus: tevreden: 42 procent, on tevreden: 40 procent, geen mening: 18 procent. Op 1 maart, toen de sta king begon, was 55 procent van de ondervraagden nog tevreden met hun president. 27 procent was ontevreden en 18 procent had geen mening. In januari waren deze cijfers nog gun stiger: respectievelijk 64, 22 en 14 procent. lantic Cement Company heeft twee den geslingerd. „Verraders" en „gaul nieuwe aken laten bouwen, nog gro- liste£. behoorden nog lot de vr.en ter dan de „Wilkinson". Sedert de Advertentie V» Premier E. fonckheer van de Nederlandse Antillen is gisteren met een grote delegatie op Schiphol gearriveerd. Hij werd begroet door directeur A. van der Paauw van de KLM. Pre-> mier fonckheer komt in Den Haag het tienjarenplan voor de Antillen bespreken. herfst van 1962 zijn die in gebruik en tot dusverre schijnt het goed te gaan. Advertentie Prinsessen naar Britse bruiloft inses Irene en Prinses Margriet D op 24 april in Londen het hu- t bijwonen van Prinses Alexan- tan Kent en Angus Ogilvy. I I der vakcentrales hadder DllClrageilWet JLJCltil" festeerd. vanmorgen trouw t.vuu...»uc- gerd af te dalen omdat pen te ontdoen van hun schoorsteen, L nilll iiii wnol procent onmiddellijke loonsverhoging hun machines en kajuiten. Zo wint H BUIHl IIUSUCl Veel te laag vinden. Het percentage delykste bejegeningen. In verscheidene mijnen In de buurt I van Calais hebben de mijnwerkers, nadat ze gisteren al voor de bureaus der vakcentrales hadden gemani- I ens gewei gerd af te dalen omdat ze de 6 Niet welkom Sowjetrussische autoriteiten twintig Engelse politici en talisten laten weten dat hun tenomen paasbezoek van vier n aan de Sowjet-Unie niet kan gaan De voorzitter van de ver ing EngelandUSSR het con- Itieve parlementslid Sir Fitzroy lean, heeft van de voorzitter van Zusterorganisatie in de Sowjet- t Alexei Soerkow, een telegram angen dat de conferentie die S verenigingen zouden houden kan doorgaan omdat de Russen Dp het ogenblik „zeer druk" heb- Het spijt hun zeer dat de confe- ie moet worden uitgesteld, aldus telegram. 5t voornemen was op de confe- ie onderwerpen zoals jeugdmis- gheid. massamedia zoals tele- en pers, en culturele onderwer- te behandelen. oos alarm van kapitein fc kapitein van een Nederlandse ivaarder meldde gisteren in de liddag via Scheveningen Radio. Jeen straaljager met een grote IfPluim achter zich over het schip gescheerd en in zee zou zijn ge- *t. ongeveer tien myl west van IW'ijk. ferstond kozen de reddingboten Andaris" uit Scheveningen en ||eltjc Jaeoba" uit IJ muiden zee c werd de strandreddingboot van iwyk gelanceerd. Van Valken- g stegen een Neptune en een lief- Éoefvliegtuig op om te speuren f het vliegtuig. a het zoeken bleek vergeefs. Op aangegeven positie vond men s. Evenmin kwam een melding Pen van vermissing van een vlieg- f. Schepen en vliegtuigen keer- i daarop naar hun bases terug. men laadruimte en het schip kan dan als 'n soort reuzen-aak worden voort gesleept. Wallstreet Journal heeft dezer da gen op het voor en tegen van deze bezuinigingsplannen gewezen. Bezui nigen kan men stellig op deze ma nier. De verbouw van Wilson's schip ..Wilkinson" (gebouwd in 1917) wordt geraamd op een halfmiljoen dollar. Een nieuw schip van deze grootte zou zes miljoen of meer kosten. De ..Wil kinson" had een bemanning van 36 koppen (aan loon ontvangen zij on geveer 28.000 dollar per maand». Op een sleepboot heeft men slechts een bemanning van twaalf nodig en het loon van slepers is nog wat lager ook. De grote vraag die alleen door de praktijk afdoende kan worden be antwoord betreft de veiligheid. Die grote meren zijn ware zeeën. Men be hoeft maar van New York naar Chi cago te vliegen om dat te kunnen be amen. En wie eens een storm op zo'n meer heeft meegemaakt, kan flink „zeeziek" zyn geworden. Kan een sleepboot, bij slecht weer, een tot aak verbouwde, onbemande ex-stoomboot in bedwang houden? Misschien kan de ervaring van Ne derlandse zeeslepers hier van nut zijn. Bij de verbouw van de „Wilkinson" heeft men wel degelijk aandacht ge schonken aan het risico. Vandaar dat het schip bestuurbaar wordt gemaakt "by remote control", vanaf de sleep boot dus. Ook zal de reuzen-aak zyn ankers kunnen neerlaten, wanneer de bemanning van de sleepboot daartoe het elektronisch signaal geeft. In Amerika ziet men sleepboten niet alleen trekken, maar vaak ook duwen. Om dat te vergemakkelijken krijgt de „Wilkinson" een achterste ven met een V-vormige inkeping, waar de boeg van de sleepboot in past. In betrekkelijk smal water, waar het sturen nauwkeurig moet zijn, verwacht men daar voordeel van. Dat de maatschappijen die dien sten onderhouden op de meren, moe ten bezuinigen, staat vast. Zij hebben (Van onze parlementaire redactie) Minister Korthals (Verkeer en Wa terstaat) verwacht, dat nog deze maand een ontwerp-bUdragenwet Delta-werken bij de Tweede Kamer kan worden ingediend. Hij zei dit gistermiddag in de Tweede Kamer, naar aanleiding van vragen van mej. Schilthuis (P.v.d.A.). De bewindsman erkende, dat er in waterschapskrin gen onzekerheid was ontstaan over het uitblijven van dit wetsontwerp. Minister Korthals zei. dat de voorbe reiding langer had geduurd dan aan vankelijk was verwacht, maar hy gaf de voorkeur aan een wetsontwerp met zo min mogelijk fouten in plaats van één, dat al te snel was voorbereid. Over het uitkeringspercentage in het toekomstige bjjdragenontwerp kon minister Korthals op dit ogenblik nog niets zeggen. van deze minderheid van mijnwer kers. die de staking dus wenst voort te zetten, was vanmorgen nog niet bekend. Aan de kant van de regering toont men overeenkomstige gevoelens van gelatenheid. Men wil deze zwarte pa gina van de mijncrisis nu maar liefst zo snel mogelijk weer omslaan. Door regeringsvertegenwoordigers werd gisteren voor de naaste toe komst een radiorede van generaal Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Lawntennisbond heeft vijf spelers geselecteerd die zullen dfe ontevreden zijn over de pry: uitkomen in twee trainingswedstrij- de melk. zich weer beginnen te roe den voor de Davis Cup ontmoeting ren. Niettemin hebben de boeren Nederland-Rhodesia, die op 3. 4 en 5 voorlopig afgezien van een directe mei op de Scheveningse Mets-banen actie en beloofd voor Pasen de grote wordt gespeeld. De vijf spelers zijn: wegen met hun tractoren niet te Willem Maris, Ton Okkcr, Evert Schneider, Jan Hajer en Piet van Eysden. Minister Korthals heeft de knoop doorgehakt: er is een voor het gehele land uniform model parkccrschijf vastgesteld. Binnenkort zal Enschede —als eerste gemeente in ons land de proef nemen met deze geheel nieuwe parkeerschijf, die is het heaiëUroi^"ex0kranrconomischï samengesteld na bestudering van vele buitenlandse voorbeelden, sociale en politieke problemen die door de mijnstakingen aan de orde zijn gesteld, zyn persoonlijk licht zal laten schijnen. Bij die gelegenheid za' de generaal het Franse volk ver moedelijk ook wel in de vorm van eer. aankondiging voor nieuwe be lastingen de eerste rekening voor de vijf weken mijnstaking presenteren. Intussen blijft het buiten de mijn bouwsector op het sociale front toch nog onrustig, terwijl ook de boeren, -van Deze schyven bestaan uit een hoes van 16 bij 18 centimeter, waarin de eigenlijk schijf kan ronddraaien. De schijf is in twintig segmenten ver deeld van witte, blauwe, rode. groene en zwarte kleuren. Ieder segment geeft een half uur aan. De automo bilist, die in een speciaal aangege ven zone gaat parkeren, stelt de tijd van aankomst voor een uitsparing op de schijf in en hangt deze zoda nig in zijn wagen, dat controleurs er van de rybaan af duidelijk zicht op hebben. De controle kan zo op „tijd en kleur" plaats vinden. zullen blokkeren. Daarentegen heeft het personeel van radio en televisie de daad bij 95 (Van onze de Limburgers straks A'damse correspondent). me£ haar kostelijke vlees het einde van de Corrie. een rood- vasten zullen vieren bonte dikbil van 3 Wat haar betreft mag jaar oud, 820 kilo die vasten eeuivig du- zivaar en met zes bre- ren de tanden, is gisteren Het is de tweede op de Amsterdamse maal dat Corrie tot laasveetentoonstelling miss-rund is uitgeroe- uitgeroepen tot „miss- pen. Ook vorig jaar rund 1963". Zij kreeg kreeg zij de fraaie een prachtige lauwer- krans, maar in de stal kosten krans om haar brede van de gebroeders A. schoften en onderging en M. Lint in het Bra- gelaten het gejuich bantse Zevenbergen van de omstanders, 'n staat alweer een piep- glimlach voor de foto- jong beest zich dik te graf en kon er niet af. eten om een gooi te Corrie f 2000,meer Terecht, want terwijl doen naar het kam- opbrengt dan de ge- winnaressen van pioenschap van 1964. De gebroeders Lint zijn al vier jaar ach tereen met de kampi der Sluis vraagt wat de kenmerken zijn van zo'n wonderbeest- je krijgt ten ant woord: „het is een kwestie van bekijken en je moet er geld voor over hebben, een gewoon kalfje kost f 50,maar de bees ten die ik de broers Lint adviseer te kopen f 400.— tot f800,Zij hebben 't geld er voor over evenals voor 't beste :oedsel". Het resultaat is dat bijvoorbeeld van de schijf. De uniforme parkeer schijf kan voor reclame-doeleinden gebezigd worden. Zoals men weet is verleden Jaar de wet op de motorrij tuigen - belasting zodanig veranderd, dat het de ge meenten ook is toegestaan parkeer- meters tegen betaling te plaatsen. Borden De gebruiker kan voor de onder de grote parkeerzoneborden aangegeven tijdsduur parkeren. Indien die toe gestane tijd een half. een heel of anderhalf uur is, dan kan hy het ogenblik van verplicht vertrek ach ter op de schijf aflezen. Indien in een parkerzone gebruik wordt gemaakt van een parkeerschijf dan is onvoldoende zichtbaarheid strafbaar, evenals het onjuist aan geven van het uur van aankomst, het overschrijden van de parkeertijd en het tijdens die parkeertijd verstellen Bij Koninklijk Besluit zijn ook borden ingesteld voor het aangeven van de speciale parkeerzones. Het worden blauwe, rechthoekige horden van één nieter bij zestig centin.eter. Tijdsduur waaroP het teken van het wachtver- bod een rode cirkel met dwarsbalk, is aangebracht. Boven staat in witte, tien centimeter hoge letters „par- keerzone" en onder de cirkel wordt de tyd aangegeven, waarin het ge bruik van een parkeerschijf verplicht is. Het eind van een park eerzone wordt aangegeven met een blautf bord van dezelfde omvang, dat even* eens het teken voor wachtverbod draagt, maar waarover van linkson der naar rechtsboven een brede wit te balk loopt. B\j het verschijnen van dit Koninklijke Besluit ls het We genverkeersreglement in bovenge noemde zin gewijzigd. Indien gemeenten overgaan deze borden te plaatsen, dan kan op een onderbord de toegestane wachtduur worden aangegeven. Verheugd De A.N.W.B. ls bijzonder verheugd over het vaststellen van het parkeer- zonebord. Nu ook een voorgeschre ven model parkeerschijf in roulatie komt zullen tal van gemeenten, zo verwacht de A.N.W.B. in navolging van Enschede tot het invoeren van de schijf overgaan. Deze schijf biedt volgens de experts alle mogelijkheden voor goede controle. Nieuwe gegevens over geschiedenis van TROJE Blijft de Dirk Stikker-trofee, de prijs van de NAVO-competitie in het lanceren van Nike-geleide-lucht- verdedigingsprojectielen, dit jaar in ons land? Het heeft er alle schijn van. want de Nederlanders, 136 luchtmachtmilitairen van de eerste groep geleide-wapens, hebben tot nog toe de beste prestatie geleverd, die bovendien uitkomt boven de prestatie, waarmee zij vorig jaar de trofee in de wacht sleepten. De militairen hebben daarvoor een trip van tien dagen naar Amerika schoonheidswedstrij- den meestal 'een gou den toekomst wacht, kan een stevig in het vlees zittende en in een mooi strak vel stekende vaars niet anders verwachten dan dat haar hand wordt gevraagd door zen watertandende slager. oensprijs naar huis dieren aangevoerd, gegaan. Welk wonder middel passen zij toe om een rund zo zwaar zo vlezig en toch met een minimum aan vet te krijgen? Het ant woord is een zuinig lachje en een verwij- De Zweedse hoogleraar Nils-Gustaf Gejvall van het Museum voor Natuur lyke Historie in Stockholm, die ook deskundig is op het gebied van an tropologie en beenderen, heeft het verhaal uit De Ilias van Homerus kunnen aanvullen met nieuwe feiten, die hij door het bestuderen van beenderen van Trojaanse dieren heeft kunnen vaststellen. Hij heeft tafels vol beenderen van tamme en wilde dieren, die tussen 3.500 vóór Christus de achtste eeuw van onze jaartelling een rol in het leven van de Phrygi- sche stad en die streek hebben ge speeld. Zyn verzameling ls een ge deelte van twee ton beenderen, die uit de overblijfselen van tien opeen volgende steden op de plek van het oude Troje zijn opgediept. Prof. Gejvall maakte deel uit van expedities naar Troje tussen 1932 en 1938 onder auspiciën van da univer- dle 99" her ft. Van da r„- siteit van Cmcinnaue. trrrnd, «lal, wordan ar 38 door da Het eerste Troje was een klein vis- socialisten ingenomen en 19 door de pioenen en bekroonde srrsdorp, meer dan vijfduizend Jaar „Nieuwe Democraten", terwijl er vier beesten van de pro- geleden. Onder de vondsten uit die onbezet zijn. middelde slachtkoe Op de paas-veeten- toonstelling te Am sterdam werden 500 waaronder alle kam- CANADA gaat naar de stembus Maandag a.s. zullen in Canada ver kiezingen worden gehouden voor de 265 zetels in het parlement. De stryd zal voornamelijk gaan tussen de con servatieve partij van de huidige pre mier Diefenbaker. die op het ogen blik over 113 zetels beschikt, cn de liberale oppositiepartij van Lester Zo is het ook Corrie zing naar commissio- vergaan, Na alle glo rie van kampioen schappen en bekro ningen, wacht de on vermijdelijke dood: zij is voor ruim f 6000, aangekocht door een supermarkt in Heer len. Voor Corrie is het een schrale troost, dat nair G. van der Sluis uit Moerdijk, de man vinciale en plaatse lijke tentoonstellingen van de laatste weken. Secretaris J. K. Jon ker zei ons: "het is haast niet te geloven maar de kivaliteit van de dieren gaat nog die de kalveren en de ieder jaar vooruit. De pinken voor het be- mensen houden niet drijf van Lint inkoopv en aan zo'n pril dier tje al ziet of er een toekomstige schoon heidskoningin inzit, betere Maar wie de heer Van den". meer van vet en de behoefte aan hogere vleesproduktie heeft kennelijk geleid tot mestmetho- periode bevinden zich de horens van een soort rund, de Bos Primigenius. In de laag uit het „Homerische" tijd perk vond de hoogleraar een leeuwe been. Naar hij meent hielden de bur gers van Koning rriamos destijds leeuwen in kooien of speciale dieren tuinen. De „beenderen van Troje" verte genwoordigen een veertigtal diersoor ten. De hond was reeds in het Ste nen tijdperk een huisdier. Het eerste Trojaanse paard dateert uit ongeveer 1.650 voor Christus, als opvolger van de ezel. Maar van het (houten» paard van Troje. waarvan de sluwe Odys seus de geestelijke vader was, heeft men geen beenderen gevonden l De liberalen menen een goede kans te maken op een meerderheid over de gehele linie, zodat Lester Pearson de I volgende premier zou kunnen wor den. Ook premier Diefenbaker vertrouwt I op een overwinning, doch aan conser vatieve zyde is men voorzichtiger wat betreft het doen van voorspel lingen. Dit is de tweede maal in tien maan den tijds, dat in Canada algemene verkiezingen worden gehouden. Een van de voornaamste geschilpunten, die tot de ontbinding van het huidige parlement hebben geleid, was de vraag of Canada al dan niet kern wapens zou moeten hebben. gemaakt, waar zij ln de Whita Sands-woestyn ln Nieuw-Mexico deelnamen aan een reeks lancerin gen van projectielen. Deze schiet oefening duurde precies een week. Andere landen zullen daar ook nog oefenen. De Stikker-trofee gaat naar het land, dat bij deze oefeningen het hoogste percentage treffers behaalt. Vorig jaar won Nederland de competitie met 92 procent. De mannen van de eerste groep geleidewapens, die juist van de oefening zijn terugge keerd, kwamen deze keer op een score van 96 procent. De groep is inmiddels weer naar de stellingen by Munster-Hamburg ln West- Duitsland vertrokken. Vluchtelingen uit het oosten Vier jonge Oostduitsers, die woens dagavond naar West-Berlijn tracht ten te ontvluchten, zijn door Oost- duitse grenswachten gesnapt en ge arresteerd. aldus deelde de politie van West-Berlyn mee. Meer geluk hadden twee gezinnen van tezamen tien personen in Neder - Saksen, die op een eigengemaakt vlot onbemerkt dc Elbe overstaken, met meevoering van een grote hoeveel heid bagage, waaronder zelfs een te levisietoestel! Toen het vlot tewater was gelaten, begaf de buitenboord motor het. waarop de afgeschroefde achterwand van het t.v.-apparaat en een deksel van een koffer als pa gaaien werden gebruikt! In het midden van de rivier, waar de grens tussen Oost. en Westduits gebied ligt, werd het gezelschap, waartoe vijf kinderen behoorden, op* gepikt door twee Westduitse douane* vaartuigen.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 17