Niet zo mooi maar nuttig ill lis! PROBLEMATISCHE PREMIERE VAN „DE VODDENRAPER" Prof. G. J. Hoogewerff te Utrecht herdacht kunst kAleiöoscoQP PRINSES IRENE BIJ FEEST CONCERTGEBOUWORKEST i asagtfë a BOSBRAND (opzet of ongeluk) voorkomen Aristo Bij Ned. Dans Theater Twee keer Rubinstein GROTE VERANDERINGEN OP TIL IN HERENMODE Weinig overtuigend geheel Door velen bewonderd Verbijsterende geleerd beid Prachtig jubileum-concert Onderscheidingen uitgereikt o.a. aan MenuhinCharlotte Kolder en Herman Schey Interpellatie over defensie Intensieve actie Wijzigingen in de militaire strafwetgeving Wilson sprak met Kennedy Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 3 april 1963 Derde blad no. 30923 In Nijmegen en Amsterdam De Amerikaanse pianist Arthur Rubinstein zal binnenkort twee con certen geven in ons land. Op 20 april treedt hy op in Nijmegen voor een gehoor van ongeveer 1600 Duitsers die daarvoor 20 mark per plaats moe ten neer tellen, en op 22 april in Amsterdam. De 77-jarige virtuoos. die geen voet meer op Duitse grond heeft gezet sinds hy dat land by het uit breken van de eerste wereldoorlog verliet, voelt geRjk gemeld niets voor een optreden in de Duitse Bondrepubliek. Rubinstein is hiertoe wel verschil lende malen benaderd door Duitse concertdirecties. Zyn agent in Neder land zegt dat de kunstenaar hem gezegd heeft „dat zyn werkelijke Duitse vrienden er wel een reis naar het buitenland voor zouden over hebben als ze zyn concerten wilden bywonen". De agent betwyfelt echter of Rubinstein ervan op de hoogte is dat er geen Nederlanders tot het concert in Nymegen worden toege laten, daar hij dan volgens de agent zeker ziin toestemming niet gegeven zou hebben. De Nederlandse Rubinstein-bewon deraars kunnen toch aan hun trek ken komen daar de pianist hetzelfde recital op 22 april in het Concert gebouw te Amsterdam zal geven. Het omvat werken van Bach, Debussy, Chopin en Prokofiew. De toegangs prijzen zullen ongeveer de helft be dragen van die in Nymegen. pagandisten van een nieuwe wereld".De tijd is voorbij, dat mevrouw even /aldus de schrijver. - Geen „groentjes" naar Europa De vooraanstaande Russische schrij ver Michail Sokolow heeft zich gis teren in een Russisch litterair tydschrift uitgesproken voor een j verbod op bezoeken aan het buiten land van jeugdige Russische intellec- tuelen, voordat zjj blyk hebben gegeven van politieke rypheid. Hy noemt in dit verband de dich ter Jewtoesjenko die onlangs is ge kritiseerd wegens uitlatingen in het buitenland. Volgens Sokolow gaan er te veel „groentjes" naar Europa. „Zy moeten eerst maar eens het leven van hun eigen volk zien. onderschei dingsvermogen krygen en dan pas naar het buitenland gaan als pro (Van onze Amsterdamse correspondent) Opdracht ontwerp Van Goghinuseum Het ligt in het voornemen van de Ryksgebouwendienst om op ver zoek van de minister van O. K. en W. aan architect G. Rietveld opdracht te geven tot het ontwerpen van het ..Rijksmuseum Van Gogh", dat zoals bekend gevestigd zal worden in Amsterdam in de naby- heid van het Stedelyk Museum aldaar. Op 1 april heeft de heer ir. V. W. van Gogh de collectie Van Gogh definitief in eigendom overgedragen aan de „Vincent van Gogh Stichting" JOB SANDERS, onlangs uit Amerika teruggekeerd, vervaar digde in opdracht van het Ministerie van O.K. en W. de choreografie voor het ballet „De Voddenraper"een duivelse co- medie in zes taferelen, gebaseerd op Romeinen 11-13: en Zijn wegen zijn ondoorgrondelijk". Daarvan heeft het Ned. Dans Theater gisteravond in de Kon. Schouwburg te Den Haag zijn problematische première gegeven, op de op de band opgenomen muziek van Alban Bergs uit 1926 da terende "Lyrische Suite(voor strijkkwarteteen der eerste wer ken. waarin hij de „twaalftoontechniek" toepaste. Het ballet heeft op ons een vrU chaotische, onevenwichtige indruk gemaakt, afgewisseld door enkele ex pressieve momenten, die het „ondoor- grondeiyke" geheel af en toe met tot een boeiend schouwspel konden ma ken. In vijf tonelen wordt een beeld ge geven van de absurditeiten in het le ven: een „Godfiguur" (De Vodden raper) veegt na afloop van elke scène de armzalige slachtoffers daar van by elkaar. Het zal zonder nadere programmatoelichting, wat wy een ernstige omissie achten voor het publiek een heksentoer ge weest zyn, de volle betekenis der scè nes te begrypen en dat zal ook by velen het geval geweest zyn, gehoord hetvry matige applaus, dat na afloop opklonk. Symbolisch waart de doodsgedach te door de cyclus, waarin zogenaamd hevig plezier en lugubere somberheid elkaar afwisselen, heen. Steeds weer treft het bizarre in dit kermisachtige complex van veelkleu rige tonelen, waarin de bonte décors en, in overeenstemming met het „Voddenrapersmilieu" armzalige kos tuums van Joseph Carl een romme lige indruk maken. Wij kennen allen de „ondoorgrondelykheden" van het leven, doch of deze combinatie van dans en pantomime in de visie van Job Sanders daarvan een overtuigen de indruk heeft gegeven, menen wy sterk te moeten twyfelen. De dikwyls hopeloze absurditeiten van het leven zijn bovendien veel ernstiger, dan dat zij zulk een luchtige uitbeelding ver dienen als in dit ballet, waarby wij een uitzondering willen maken voor de danseres, die plotseling invalide wordt, een der waarlyk aangrijpende en ontroerende momenten in een op eenvolging, waarin de „pas gebore nen" en de „stervenden" uitbundig en menigmaal dilettantistisch door el kaar warrelen en ook veel banalitei ten weggegeven worden. Na een opvallende creatie als Carl Orffs' „Carmina Burana" heeft het Ned. Dans Theater ditmaal geen ge lukkige greep gedaan. Naar onze over tuiging is veel energie en goede wil Residentie-Orkest naar de V.S. Het Residentie Orkest zal op 14 april naar de V.S. vertrekken voor een tournee van 35 dagen. In Amerika zal het 27 concer ten geven. Volgend jaar april zal het Residentie Orkest een tour nee fn West-Duitsland maken. Het zal 12 concerten geven, o.a. in Hannover, Karlsruhe, Stuttgart, Neurenberg en Mün- chen. Voor het komende seizoen 1963/1964 heeft het Residentie- Orkest enige gastconcerten. Uit genodigd zijn Carl Schuricht, de Fransman Pierre Boulez, de uit Leningrad afkomstige dirigent Gennady Roidestvensky. Char les Munch en o.a. de Hongaar Istvan Kertesz. verspild aan een opzettelijke creëren van iets „nieuws", dat echter op een weinig geslaagd „experiment" is uit gelopen De muziek van Alban Berg, die ty- dens zijn leven nooit gedacht zal hebben, dat zy als ondersteuning voor een ballet als dit gebezigd zou worden, had naar onze smaak beter lot verdiend Want véél werkelyk „artistieks" valt hier niet te beleven! Voorts bracht het Ned. Dans Thea ter reprises van Hans van Manens' Alexandra van Rhijn, Jaap Flier en Marina Sarstadt in „Pas de trois classique". sterk „Kaïn en Abel", met een su perieure Jaap Flier en Gérard Le- maitre, en een aandachttrekkende rol van Tiny Pel als „de vrouw", van de wat theatrale „Valkuil", waarin dit maal Willy de la Bye Alexandra van Rhijn verving en wederom talrijke staaltjes van frappante lenigheid de monstreerde en „Pas de trois classi que", met Alexandra Radius. Jaap Flier en Marian Sarstadt als drie coryfeeën, die wederom overtuigend aantoonden hechte steunpilaren te zyn. waarop het Ned. Dans Theater kan bouwen! H. „Hy was een byzonder origineel man, die door zyn vader conrector van de h.b.s. in Amersfoort ais jongen het timmermansvak leerde en later gevaren heeft als lichtmatroos". Dit zei prof. dr. W. S. M. H. Heckscher. hoogleraar in de ikonografie en de geschiedenis der beeldende kunsten der vroege middeleeuwen, gistermiddag in een speciale rouwzitting van de Senaat van de Ryksuniversiteit te Utrecht in een herdenkingsrede over prof. dr. Godefriedes Johannes Hoogewerff, de dezer d&gen in Florence overleden kunsthistoricus van internationale betekenis. twee witte overhemden voor myn heer ging kopen. In de herenmode zaken is op het ogenblik keuze uit tientallen modellen, kleuren en dessins overhemden en mijneer zal dus zelf mee moeten gaan om zich te oriënteren en om te passen. Dit is één van de conclusies, die men trok bij het zien van een pers-show van herenmode in Amsterdam. Er zijn grote veranderingen op iti, wat de herenmode betreft. Ver heugend is daarbij dat de mooie kleren hebben afgedaan, maar dat zich een mannelyke lyn ontwikkelt met de nadruk op praktische bruik baarheid en prettig dragen. Sportjasje Prof Hoogewerff, die In het begin van deze eeuw in Utrecht Neder landse letteren studeerde, leerde op een van zyn reizen als matroos naar Scandinavië zyn vrouw kennen. „Hij was", zo schetste prof. Heckscher (zyn opvolger aan de Utrechtse Universiteit) een „angry young man". Een keerpunt in Hoogewerff's leven kwam in Rome, waar hy assistent werd by het Nederlands Historisch Instituut. Hij is er 50 Jaar gebleven. zyn collega, prof. Byvanck uit Leiden, sprak van zijn „stupende (verbijsterende) geleerdheid". Ja, prof. Hoogewerff was een veelzydig man. Als eerste heeft hy het vak van de ikonologie ontwikkeld, zoals dat onlangs door een Pools geleerde werd bevestigd. „Van de meer dan 200 werken van zyn hand zal", aldus prof. Heck scher. in zyn in de Senaatszaal uit gesproken rede, zeker de „Noord- Nederlandse schilderkunst" een blij vende plaats hebben. Ook vestigde prof. Heckscher de aandacht op het stimulerende orga nisatorische werk van prof. Hooge werff, de man die als protestant zeer gezien was in Vaticaanse kringen. Hy richtte drie instituten op: het Insti tuut te Rome. het Ikonologisch Insti tuut in Utrecht en het Ned. Instituut te Florence. ..Hy was", aldus besloot prof. Heckscher zyn rouwrede, ..door velen bewonderd. Hij was een goede, trouwe vriend en een prachtig docent". Kongolese troepen naar Katangese mijnsteden Drie bataljons Kongolese militairen rukken op naar de Katangese myn- steden Jadotstad en Kolwezi, zo is gisteren in Kongolese regeringskrin gen vernomen. De troepen komen uit de richting van het Tangajika-meer. Officieren van de V.N.-troepen in Katanga hebben gezegd, dat de Verenigde Naties deze troepenver plaatsing ernstig opnemen en niet genoeg manschappen hebben om ver sterkingen naar de twee steden te zenden. Advertentie Prinses Irene was gisteravond aanwezig in het Concertgebouw op het feestconcert dat gegeven werd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Concertgebouw. De zaal was tot in de uithoeken bezet met een feestelijk gekleed publiek, toen. nadat Prinses Irene haar plaats had ingenomen, het jubileumconcert een aanvang nam. Het waren Yehudi en Hephzibah Menuhin. resp. viool en piano, die het programma uitvoerden, dat bestond uit de volgende werken: Mozart (Sonate A gr. t. KV 402), Schubert Hephzibah Mehunin voor het prach tige concert. Hy overhandigde de beroemde violist de ere-medaille van het Concertgebouw. Ook Charlotte Kohier, die tal van malen als voordrachtskunstenares in het Concertgebouw is opgetreden, werd begiftigd met de ere-medaille. Ere-medailles ontvingen tevens de zanger Hermann Schey en het Hon gaars Kamerorkest alsmede de voor zitter van Vereniging van Concert gebouwleden de heer S. Tromp. Yehudi Menuhin heeft in het Engels zyn dank uitgesproken voor de nauwe banden die hem tal van jaren met het Concertgebouw reeds hebben verbonden. met Reckltts WASMACHINE BLAUW Er waren ,,dress-men" uit Nederland. Frankryk. Engeland en Duitsland en zij toonden de produkten van deze landen. Opvallend is de terug keer van de sportjasjes, die 'veelal van een vest zyn voorzien. Speciaal voor het weekeind zyn er corduroy- kostuums, die gemakkelijk zitten en tegen een stootje kunnen. In de sport- en semi-sportkleding heeft de knickebocker (korte kuitbroek) weer een plaats gevonden. In het najaar zal de kameelharen jas weer mode worden, zij het in een donkerder tint dan enkele jaren geleden. Dat betekent tevens de terugkeer van de montv-coat. com pleet met houtje-touwtje-sluiting. Kameelharenjassen zyn soepel, warm, duurzaam, maar niet goed koop; er is een model met een minkkraag die f. 975.— kost. Wie minder chique gekleed wil gaan vindt een zeer bruikbare jas in een regenjas met uitknoopbare voering, die tevens als ski-jack kan worden gedragen. Man poogt vrouw omver te rijden Een 22-jarige Tilburgse bouwvak arbeider wordt ervan verdacht zon dagavond gepoogd te hebben zyn 24- jarige vrouw en haar 19-jarige vriend, een Tilburgse sjouwer, omver te ryden. De man, die werd ingeslo ten, blijft ontkennen. Hij zal vrijdag voor de officier van Justitie in Breda worden geleid. Tussen de bouwvakker en zyn vrouw boterde het volgens de politie al geruime tyd niet. Vrijdagavond was de vrouw van huis weggelopen Zondagavond omstreeks zeven uur zag de man zyn vrouw en haar vriend in de parochiekerk. Hy verliet voor het einde van de dienst de kerk en stapte in zyn auto. Toen het tweetal wat later volgde en op straat een praatje maakte, ontstak de man dus danig in woede, dat hy meteen vol gas gaf. Zo hard reed de man, dat hy in een bocht op. het trottoir terecht kwam, waar juist zyn vrouw en naar vriend liepen. De vrouw kon nog net voor de auto wegspringen. Haar vriend wer over de motorkap gesmakt en ücht gewond. De bouwvakker is doorgereden en naar zyn ouders ge gaan. De vrouw, die in het gebeurde een poging van haar man zag haar en haar vriend omver te rijden, heeft aangifte gedaan by de politie. De man zelf wyt het ongeval aan net feit, dat hy met te hoge snelheid reed. Door dr. Vondeling O (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gistermid dag het verzoek van dr. Vondeling (P.v.d.A.) ingewilligd om de ministers Luns. Visser en Zylstra te interpelle ren over de jongste ontwikkeling van de defensiepolitiek der regering in het verband van de Noordatlantische Verdragsorganisatie in het byzonder met betrekking tot de beschikkings macht over kernwapens. De interpellatie zal worden gehou den op dinsdag 9 april. Hoge boord Toen Prins Bernhard onlangs in het openbaar verscheen in een zwarte trui met hoge boord, introduceerde hy meteen een nieuwe mode die grote navolging heeft gevonden, Er zyn nu zogenaamde colshirts in tal van kleuren in de handel ge komen. De kostuums hebben bescheiden tin ten; grys, bruin en blauw zyn de belangrijkste kleuren. Het tweery- colbert is aan de winnende hand. Sommige colberts hebben, evenals een aantal overjassen, fluwelen kragen, die wij geen toekomst voorspellen. Wel zien wy mogelijk heden in het hooggesloten colbert zonder kraag en revers, dat uiter mate praktisch is. Vele pantalons met smalle pypen hebben splitten, maar daar staat tegenover de tendens de pypen aan de onderzyde weer te verwy- den, waardoor men het effect van een Franse matrozenbroek krygt. Advertentie fantasieDebussy gr. t. op 96. Het podium was rijk met bloemen versierd. Met de grootste aandacht volgde een zeer talrijk publiek het spel van de beroemde violist en diens zuster, die hem aan de piano bege leidde. Aan het eind van het concert wilde het applaus geen eind nemen. Het was zo stormachtig en aanhou dend dat de beide solisten tot twee maal toe besloten tot een toegift. De (Sonate) en Beethoven (sonate no. 10 Museum Fodor honderd jaar Op 18 april zal het een eeuw geleden zyn dat het eerste Amsterdamse gemeentemuseum, dank zy een legaat van de koopman Carel Joseph Fodor, voor het publiek werd opengesteld. Tot dit legaat behoorden, behalve de kunstverzameling van de heer Fodor, ook het door hem bewoonde heren huis aan de Keizersgracht, het daar aan grenzende pakhuis en een gelds bedrag, waarmee de beide percelen omgebouwd werden tot het .Museum Fodor". In het voormalige patriciërs huis zal van 12 juli tot 30 september een tentoonstelling „Fodor 100 jaar" worden gehouden, waar de verzame ling van de heer Fodor als honderd i vui*e jaar geleden zal worden geëxposeerd. I Jong eerste maal was dit een sonate van Mozart, de tweede maal het Scherzo van Brahms. Op de eerste ry van het balkon hadden in de omgeving van Prinses Irene diverse autoriteiten plaats ge nomen. Onder hen bevonden zich de minister-president prof. De Quay, staats-secretaris Scholten, de Bel gische ambassadeur Baron van der Straeten Waillet en wethouders van Amsterdam. Na het jubileumconcert volgde een ontvangst in de Spiegel zaal van het Concertgebouw, welke zeer druk bezocht werd. Tydens deze ontvangst heeft staatssecretaris Scholten het perso neel van het Concertgebouw N.V. gehuldigd in een tweetal jubilarissen de heer RLsseeuw chef bureau kreeg de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hy ls 36 jaar aan het Concertgebouw verbonden. In dit verband kon de staatssecretaris meedelen dat jaar- ïyks 50.000 mensen het gebouw be zoeken. De heer Verbruggen, chef bureau en administrateur, die 39 jaar aan het Concertgebouw verbonden is, kreeg de verheueende mededeling dat het H M. de Koningin heeri be haagd hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau Ver volgen': dpnkte de voorzitter mr. De Schouwenburg Yehudi en Romans' flikken Godfried Bomans verbaasde en ook wel amuseerde in zijn laatste televisie-interview kijkend Nederland door tot vier. vijf keer toe zijn voorliefde uit te spreken voor de flikken van de bekende Haarlemse chocolade en cacao fabriek. Het gebeurde in een vraaggesprek met AVRO's Ageeth Scherphuis, waarin onder meer de reclame in de televisie ter sprake kwam. De directie van be doelde chocoladefabriek liet het er niet bij. Maar liefst drie direc teuren maakten twee dagen later hun opwachting bij de heer Bo mans in diens huis te Bloemen- daal. Zij kwamen niet met lege handen. Welgeteld 40 dozen met chocoladepastilles werden de schrijver als blijk van erkentelijk heid ter hand gesteld. Dezer da gen bracht Godfried Bomans een tegenbezoek aan de makers van zijn geliefde flikken. Vergezeld van de directie maakte hij een korte rondwandeling door de fa briek. „Ik vond het wel aardig Er werken nogal veel meisjes, ziet u. Ik heb tegen ze gezegd, dat ik de broer ban Godfried Bomans was, zodat ik geen handtekenin gen hoefde te zetten", aldus vatte 'C& "3 <k ïgj* Arlsto geeft wat het heeft: mild licht. Hang gordijnen van knappe stof-ontwerpers aan uw ramen. Kies uit Aristo cretonne of weef stof. Altijd Ü$ht-, kleur- en was echt. En dan die dessins! Een verrukking. Vraag uw woninginrichter. gegarandeerde gordijnstoffen De voorkoming en bestrijding van branden in ons toch al beperkte bos-, heide- en duinbezit zal in 1963 met kracht ter hand worden genomen. Dit is de veelbelovende mededeling van mr. A. L. des Tombe, burgemees ter van Apeldoorn, gisteren tydens een persconferentie van het Bossenap in het perscentrum „Nieuwspoort" in Den Haag. „De recreatieve functie van bos en hei en de economische be tekenis van het bos aLs houtprodu cent dwingen tot zuinigheid met wat we hebben", zei mr. Des Tombe. Voorlichting door het Bosschap, de A.N.W.B., P.T.T., Ned. Spoorwegenen de regionale brandweerorganisaties zal het voornaamste wapen tegen branden moeten zyn. Byna vy'tig procent van de branden wordt name- lyk door onvoorzichtigheid of kwaad willigheid veroorzaakt. Mr. Des Iom- be noemde cijfers: van ons bezit aan bos en heide verdween de afgelopen halve eeuw door verschillende oorza- Met drukwerken, zegels, films en dia's, medewerking van vele organi saties, de plaatsing van borden, spe ciale vlaggen en het omroepen van waarschuwingen op de perrons in bos rijke streken hoopt het Bosschap de bos- en hei-bezoeker zich wat meer bewust te maken van het gevaar voor branden. En het gevaar ervoor Ls juist in de maanden april en mei het grootst. Na een winter, en zeker na deze lange winter, is de begroeiing kurkdroog. De regionale bosbrandweren hou den er een groot en kostbaar appa raat voor op de been. Die regionale organisaties zyn samengesteld uit ge meen telyke en bosbrandweren. Ze kunnen gebruik maken van een reeks uitkykposten. auto's, vliegtui gen (voor observatie), de modernste communicatiemiddelen en grote hoe veelheden materiëel, die in depots liggen opgeslagen. De xosten van aat alles komen grotendeels voor rekening van de gemeenten in de betreffende (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdeiyke stemming haar zegen gegeven aan enige beperkte herzieningen van de militaire straf wetgeving. Modernisering, in afwach ting van een algemene herziening, is he^doel. De oude regeling dateert uit De in 1958 voorgestelde wyziging van het militaire strafprocesrecht be vat onder meer de mogelijkheid van berechting door normale vredes- krygsraden in plaats van krijgsraden te velde. By deze vredeskrygsraden zullen burgerrechtsgeleerden als pre sident kunnen optreden. Tevens stelde de regering in 1958 voor om de wet op de krijgstucht te wyzigen. Hiermee werd beoogd, meer strafbare feiten krygstuchtelyk af te doen, verruiming van de mogeiykheid tot inhouding van soldy, beperking van de straf van verlaging aan on derofficieren en voorts enkele andere maatregelen. Mr. Kranenburg (PvdA) bepleitte gisteren een toelichting op het regle ment op de krijgstucht in de heden daagse taal. De heer Couzy (V.V.D.) had succes met een amendement om de straf van verlaging buiten tijd van oorlog uitsluitend op te leggen aan hen. die bij het eindvonnis nog geen 25 jaar 1 oud zyn. Verworpen werd een amendement van de heer Couzy om de straf van Inhouding van soldy te beperken en deze niet mogeiyk te maken in vre- destyd. Een dergeiyke straf zou in het byzonder by de laagst-bezol- digden het gezin van de gestrafte treffen. De meerderheid van de Ka mer en minister Beerman (Justitie) vonden de mogelijkheid van geld boete echter wel gewenst. ken ruim 300.000 ha (voornamelijk hei). Sinds 1952 gingen 11.000 hecta- - ren in vlammen op en werd een ge- gebieden. bied van 110 vierkante kilometer voor Particulieren, bedryven. vervoers- hii *iir, vi-0r> wi# Kn-,^1-i lan&e als recreatiegebied onmo- maatschappijen en het ministerie van nxj zijn indrukken over dit bezoek gelijk De schade kan per ha f 700.—i Landbouw en Visserij leveren een samen. i tot f 10.000.bedragen. aandeel in de kosten. De Britse Labourleider Harold Wil son heeft gisteren gedurende een uur met president Kennedy gesproken over zaken als defensie, economi sche samenwerking, Atlantisch bond genootschap en buitenlandse politiek. Over de president zei Wilson.Men spreekt met iemand die elk onderwerp kent en wiens reacties zeer snel zyn. Wy zijn tot de kern van elk bespro ken probleem doorgedrongen." Wilson verklaarde aangaande zyn besprekingen in Washington in al gemeen. dat deze zyn opvatting had den bevestigd dat fr veel meer kan worden gedaan, onder meer wat be treft de ontwikkeling van het d f ae- nootschap van de Atlantische ge meenschap en de vrye wereld.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5