Nog deze maand eerste paal Leids zwembad Sigaretten-stunt werd veldslag een complete vitamol Laten wij ons niet in eigen kring opsluiten Flinke schade was onplezierig gevolg In kieskring Leiden vijftien kandidatenlijsten ingediend Meer dan 2000 verkeersdoden EERSTE PAAL MINERVA GISTEREN IN DE GROND t Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 3 april 1963 Tweede blad no. 30923 Tentoonstelling Vakschool voor Meisjes In de Vakscnool voor meisjes aan het Rapenburg wordt 9 en 10 april een tentoonstelling gehouden, 's mid dags van 2.30-4.30 en 's avonds van 7-9 uur. Op deze tentoonstelling kan men zien welke opleidingen aan deze huis houdschool kunnen worden gevolgd. Werk van de leerlingen zal van iede re opleiding een duidelijk beeld ge ven. Tevens zullen er openbare lessen worden gegeven in vakken, die op school worden onderwezen, zoals ko ken. naaien, handenarbeid, bloem schikken. Bovendien kan men een modeshow bezoeken waar de leerlingen haar zelfgemaakte kledingstukken aan de bezoekers tonen. Ook zullen leerling-verkoopsters in marktkraampjes allerlei door leerlin gen vervaardigde produkten aanbie den. Zondag in herv. kerken coilecte voor Bali De eerste (diaconie» collecte, welke a.s. zondag in alle hervormde gods dienstoefeningen wordt gehouden, zal voor een groot deel bestemd zijn voor de slachtoffers van de ramp in Bali. Slechts f 250 van de opbrengst wordt gereserveerd voor diaconale doelein den. Nog deze maand gaat de eerste paal voor het nieuwe zwembad de grond in. De Kon. Ned. Heide Maatschappij is op 18 maart j.l. met de voorbereidende (graafwerkzaamheden aan de Voorschoterweg begonnen. Met recht gold hier het gezegde, dat alle begin moeilijk is. Er zat op die datum namelijk nog veel vorst in de grond. Het gemeentebestuur wilde echter spoed achter deze zwembadbouw zetten, zodat de graaf machines toch in werking werden gesteld. Ge lukkig maar, want Leiden heeft al te lang op zijn zwembad, dat het volgende seizoen gereed zal komen, moeten wachten (Foto L.D Holv86t Naar eenheid in Europese verkeersregels Op een conferentie van transport ministers uit dertien Europese landen is gisteren een aantal standaard-gedragsregels voor auto wegen en verkeerstekens vastgesteld. De ministers zijn het eens gewor den over het verkeer op de autowe gen. over verkeerslichten en -tekens voor alle weggebruikers, het bevesti gen en aangeven van ladingen, het gedrag op gelijkvloerse kruisingen en over de maatregelen die by een ver keersongeluk genomen moeten wor den, aldus een communiqué dat aan het eind van de conferentie, die twee dagen heeft geduurd, is uitgegeven. De ministers hebben toegezegd al les te zullen doen om deze grondsla gen zo snel mogelijk in hun nationale wetten te verwerken. Aan de conferentie namen voor de eerste maal Spanje en Engeland aeel. Voorts waren Noorwegen. Denemar ken. Zweden. Oostenrijk. Zwitser land en de zes EEG-landen verte genwoordigd. Nieuwe encycliek op Witte Donderdag De nieuwe encycliek van Paus Jo hannes XXIII, die gewijd is aan de vrede op aarde, zal op Witte Donder dag worden gepubliceerd. De tekst van de nieuwe encycliek omvat 58 pagina's. Op het ogenblik zijn deskundigen bezig de encycliek uit het lattjn in de voornaamste mo- i derne talen te vertalen. Volgens zegslieden in het Vatlcaan zal de nieuwe encycliek gezien kun nen worden als een soort Magna Charta, die de leer der kerk uiteen zet met het oog op de vrede in de 20ste eeuw. maar dan op zodanige wijze, dat niet alleen de katholieken, maar ook de andere christenen en al- le mensen van goede wil zich erach- ter kunnen scharen. Volgens dezelfde zegslieden gaat de Paus in zijn nieuwe encycliek, de acht ste in zyn pontificaat, uit van de re denering. dat er bij een nieuwe oor log noch overwinnaars noch overwon nenen zullen zyn. Hy zou dan ook bouwen op de in de hele wereld le vende verlangens naar vrede en aan de grote wereldmachten het terrein wyzen, waar zy elkaar al sedert de laatste wereldoorlog proberen te vin den. Dat de encycliek op Witte Don derdag verwacht kan worden is afge leid uit een bericht in de Osservatore Romano, dat de Paus op die dag het Corps Diplomatique ontvangt in de I Sixtynse kapel. De Paus zou dan de diplomaten de primeur van de en cycliek willen geven. Bewaar\uw jeugdige charme! Vitamol-produkten zijn snel tot een wereldbegrip geworden. Dit succes is liet beste bewijs voor de doelmatigheid van de vitamine- huidverzorging. Het ontbreken van vitaminen leidt tot verslapping van de huid. Zij gaat schilferen en verwelkt. Daarom moet u uw huid de waardevolle, «leven» gevende vitaminen door middel van Vitamol toedienen. VitamoI-crèmes dringen snel en diep in de huid door, stimuleren de intensieve bloedcirculatie, vernieuwen en versterken de huidcellen garanderen het natuurlijke vochtgehalte en houden de huid daardoor jong, strak en gezond. DE SUCCESVOLLE VITAMINE-HUIDVERZORGING Crème Hydratante, een wonder van fijnheid, maakt uw huid jeugdig en'fris. Crème Cellulaire doet 's nachts haar werk als een goede fee. Ruime keus hij verkiezingen Vorig jaar In 1962 werden in ons land 205.022 verkeerongevallen door de politie ge constateerd, tegen 190.280 in 1961. Volgens de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Stati stiek bedroeg in 1962 het aantal ver keersdoden 2.073. hetgeen ten opzich te van 1961 (1.997een landelyke sty- ging betekent met 4 procent. In de grote steden (boven 100.000 inwoners) daalde het aantal verkeersdoden ech ter met 6 procent. Het aantal verkeersdoden was in 1962 als volgt over de belangrykste groepen weggebruikers verdeeld voet gangers 504 (471 in 1961), wielryders 423 (390), bromfietsers 405 (440), mo tor- en scooterrijders 147 (208), be stuurders personenauto 252 (205), in zittenden personenauto 259 (183). Foor de Leidse kantonrechter Messerschinitt geeft adviezen aan Egypte De Israëlische beschuldiging, dat de Westduitse vliegtuigbouwer Mes- serschmitt adviezen geeft aan Egyp te voor de bouw van een krachtige straaljager, blykt juist te zyn. Welis waar heeft de leiding van de Metser- schmitt-fabrieken in Augsburg ont kend. dat zy „zakelyke betrek kingen" onderhoudt met Egypte of enige officiële instantie of firma in dat land, maar daaraan werd toege voegd: „Indien prof. Willy Messer- ol_ of zaak. die de leiding van Messer- j schmitt aangaat". Dat in de annalen van Rijnsburg 4 augustus 1962 niet zal zijn geboekstaafd als de datum, waarop voor het eerst in de eeuwen oude Rijnsburgse historie een grote veldslag om pakjes sigaretten werd geleverd, behoeft nauwelijks betoog. Zelfs niet al werd deze veldslag met inzet van al haar energie er. vindingrijkheid door de overtreding was"" In zyn requisitoir Rijnsburgse burgerij glansrijk gewonnen. Wel zal in het gemeente- lpgde de officier er de nadruk op. dat f r 1 c - j ij de piloot in zyn kwaliteit van gezag- archtef de rekening van enkele duizenden guldens aan schade wor- voerder der helikopter inderdaad als den bewaard omdat de eindzege slechts kon worden behaald ten de hoofdschuldige kon worden geken- koste van een grote ravage w.o. vermelde plantsoenen, afsluithek- nisch deskundige wel degelyk op de j hoogte van de voorschriften der RLD le hand" per kleine parachutes I en had hy zonder de vereiste ver pakjes sigaretten ging „rond- j gunning deze reclamevlucht moeten strooien" als reclame voor een be- j afwyzen", aldus gaf de officier de Nieuw Democratische Partij M. Lewin; C. de Jong; A. E E Duller; W. J. Haarman; L M. Simons; A. R. Schouten; H. F. Heierman; H. Tols- i ma; M. H. C. L. van Maarseveen; E I. H. M. Vreede geb. Artz; J den Houting; T. Balk; M. J. Wyner., J. van Parreren: Th. H. Flipse; M. M. Walg; J. de Boer; J. P. M. van de Mosselaar. De keus by de a.s. Tweede Kamerverkiezingen is dit jaar bijzonder groot, Veilig Verkeer en 100.000 woningen Er zijn gisteren in het Stadhuis niet minder dan 15 kandidatenlijsten voorde Per jaar. N. Verlaan; Mevr. G. C. Kieskring Leiden ingediend. Bij indiening in een bepaalde kieskring er Coster; A. C Hamers; H \.ui zyn er In totaal 18 is men een bedrag van f500.- verschuldigd. Haalt een Gonggryp s-Gravenhage> party een kiesdeler niet, dan is men dit bedrag kwyt. Boeren Partij H. KoekoekE. J. Harmsen; P. Voogd; W. Soetendaal; KVP De kandidatenlyst van de meren geb. Averink: A. A. Korlaar; K. Hartman; A. de Bruin: F V. KVP voor de kieskring Leiden ziet er W. Kremer; H de Vos geb Krul; F ner; J. Pluister; D. H. de Bie F. als volgt uit: G. M. J. Veldkamp; C. Dragstra; E Muller geb van West. Mulder: G. Jansma; F. R. de Vr J. van der Ploeg; J. A. M. H. Luns; W. Hartog; H ClerxT U. de Vries: J. Averesch; W. M. van Har J. Brasser: L. Engel: S Groenen- D. J. Berghegen; W. J. Rouwette G. dyk; G. van Praag; M. D Proper; Riemens. E. van Tuyl; J. Wacht- H. M. Niemeijer; T. Stuivenberg; J meester; A. Wielheesen. H W van Each; O. Kremers F C Chr N„lon.le Volkspart#. - J F. Zeilemaker: J de Boer. B Schmidt. N van Os; K Blenk; W F M V. - C. Hoorn; ib. J. Schreuders. M. Bot- terman eb Dalhmj5en; L. G Oo." - hart; A. Zandstra; J. M. van der hntr (Wassenaar) Mommerstecg; J. M. Aarden; Th. E. Blom geb. Vijlbrief (Leiden). Westerterp: MeJ. P. F. M. van der p-mi-i, v.rhnnH p 1™^™ Liberale Staatsparty. L R J. Togt; Th. E. E. van Schalk; w. R. a Veïbru/h P W Smltv W C RwWer van Rappard; w H r DusarduynG. A. A. M. Boot; A Beeftlnk-P A r Scmide? K xLmv te"»**"»" IWassenaar iG. A Lams. Hermes; G. H. Vering.; H. B. P. JPffiïïiT.'Ap velt; K. de Vries; J Kappe. P. J. M. Aalberse; T. Brouwer (Was senaar); Mej. J. C. H. H. de Vink; K Th. M. van Ryckevorsel; C. F Kleisterlee; Th. Laan; J. M. A. C. van Dongen; A. C. M. Weyters; E. J. M. Kolfschoten (Roelofarendsveeni W. J. Schuyt; R J. Nelissen; J. A ter toch sigaretten ging droppen be hoefde nauwelyks in het proces-ver baal te worden vastgelegd. De onder havige verdachte de piloot zal zich t.z.t. moeten verantwoorden had destijds, aldus citeerde de kan tonrechter uit het proces-verbaal, tegen de politie verklaard, dat zy zonder meer een haar gegeven op dracht had uitgevoerd uitgaande van de veronderstelling, dat de gevraag de vergunning inderdaad was ver leend. „Ik wist, verklaarde verdach te letteriyk. echt niet, dat de toe stemming voor deze reclamestunt was geweigerd en ik dus mede in ken, regenpijpen, dakgoten etc. Ook zal het zowel bij het gemeen tebestuur als by het bloemencorso comité nog zeer lang in herinnering blyven, dat op die datum, met name de eerste zaterdag in augustus, de grote dag van het traditionele bloe mencorso geheel in het kader van het corso-feestprogramma 's middags boven de hoofden van de duizend koppige menigte een helikopter ver scheen, die na enige afgesproken midden op het feestter- 1 rein te landen, onverwacht „met gul- Dr. W. P. Berghuis voor de Arjos „Het bedryven van christelijke po litiek is vandaag de dag een hathe- lijkc zaak, maar bet is toch ook een zaak met perspectief. Wij doen er daarom goed aan ons te bezinnen op de positie, waarin wü als christe lijke belijders in de politiek op het ogenblik verkeren. Aan de ene kant valt er een steeds grotere rykdom aan menselijke gaven te constateren, aan de andere kant Ls men steeds meer geneigd om hogere normen te ontkennen en nihilistisch te den ken. De wereld worstelt met pro blemen, die zowel op het geestelijk als op het zedelijke, culturele, politieke en sociale vlak liggen. Wij mogen de ze problemen niet uit de weg gaan. Wij mogen ons ook niet in onze eigen kring opsluiten om vanuit deze kring alle aanvallen, die op ons worden gericht, af te slaan. Wy doen er verstandig aan meer naar buiten op te treden". De voorzitter van de Anti-Revolutio naire Partij, dr. W. P. Berghuis, sprak deze woorden tydens een ver- kiezingsbyeenkomst van het Provin ciaal Verband Zuid-Holland van de A.R. Jongeren Studieclubs die gister avond in de Stadsgehoorzaal te Lei den werd gehouden. Dr. Berghuis wees er op, dat de Anti-Rev. Party ver uit de oudste party in ons land is, een party met een rijke historie. Met deze oude party moeten wy jongeren op onze eigen manier en op onze eigen er- antwoording aan christelyke politiek doen, die gericht is op de wereld van nu en die van morgen. Verder legde dr. Berghuis er de nadruk op, dat de Anti Rev. Partij een beginsel- partij is. Op de beginselvastheid ligt het hart van onze christelyke politiek, zei hij. Dat vasthouden aan het be ginsel heeft met zich meegebracht, dat geleidelyk aan in onze gedach- ti-revolutionair denken, dat in alle opzichten stamt uit het verleden, maar ook in alle opzichten is afge stemd op situaties in het verleden. Dit laatste is een gevaar, waar men als beginselpartij herhaaldelijk mee wordt geconfronteerd. Het gevaar dus. dat men elk patroon als begin sel beschouwt. Dat gevaar heeft ook ons bedreigd, maar wij zyn er ge'.uk- kig aan ontkomen, aldus dr. Berg huis. De problemen waar wy nu mee te maken hebben zyn andere problemen dan die waar ons voorge slacht mee worstelde. De Anti-Rev. Party dient er byvoorbeeld ernstig rekening mee te houden, dat de bin nenlandse politiek tegenwoordig wordt beheerst door de buitenlandse Wij zyn nu eenmaal ten nauwste bij de internationale problematiek betrok ken. De anti-revolutionaire bood schap heeft evenwel vanuit het ver leden ook betrekking op het heden. Dr. Berghuis zei tot slot, dat zijn party geen vrede kan hebben met het gescheiden optrekken van A.R. cn C.H. „Wij moeten blyven streven naar die ene reformatorische chris telyke party". Op deze verkiezingsbyeenkomst voerde ook de oud-voorzitter van de landelijke Arjos. dr. A. Veerman, het woord. Deze spreker wijdde o.m. aan dacht aan de wijze waarop vroeger een verkiezingscampagne werd ge voerd terwyl hij ook de tegenwoor dige propaganda voering onder de loep nam. Vroeger waren er de felle debatten, waarby men alleen oor had voor de eigen mening, tegen woordig zyn er de vruchtbare discus sies, waarbij men, zonder het eigen standpunt prys te geven, bereid is naar een ander te luisteren. Het be grip hebben voor eikaars standpunt noemde hy in de huidige omstandig heden von groot belang, vooral waar ten een patroon is ontstaan van an-het de politiek betreft. kend sigarettenmerk. Zeer lang zul len de vroede vaderen van Ryns- burg en met hen de verantwoorde- lyke leden van het corso-comité zich ongetwyfeld blijven herinneren, dat betreffende piloot al een „voor proefje" van wat hem van rechtswe ge nog te wachten staat. De mede plichtigheid van de gul strooiende I TV-omroepster kan worden terugge de menigte bij het zien van deze bracht tot haar verzuim om vóór de Isigarettendropping" onstuitbaar beweging kwam om een ware veld slag om het bezit van een pakje si garetten te gaan leveren. Geen plantsoen was te mooi. geen hek te stevig en geen dak te hoog om toch maar in het bezit van zo'n pakje met parachute te komen. Men draaf de dwars door de plantsoenen, klom over hekken en klauterde langs re genpijpen naar de daken met een niets ontziende rage en ten koste van ontelbare vernielde planten, hekken, regenpypen, dakgoten en dakpannen om van jaspanden en -mouwen nog maar niet te spreken. Het behoeft geen betoog dat deze. niet in het pro gramma voorkomende, reclamestunt bewuste rondvlucht eerst naar de vereiste vergunning te vragen. Ter correctie hiervan eiste de officier f 30 boete subs. 6 dagen. Met een conform vonnis werd het tweede bedryf sym bolisch afgesloten In het derde be dryf zal t.z.t. de piloot dus de hoofd rol vervullen. Sluitend alibi? „Ik ben die dag niet van myn erf af geweest en heb weliswaar myn auto aan myn zoon uitgeleend, maar die bevond zich op dat tydstip in Hazerswoude. waar hy by een col met alle gevolgen van dien allerminst j f "U een i*!" werd eeannrecieerd. Ook behoeft niet Jan "^stdlneetje by- werd geapprecieerd. Ook behoeft niet te worden vermeld, dat de piloot van de helikopter en met hem de char mante met gulle hand sigaretten woonde". Met dit schynbaar water dicht alibi trachtte een 59-jarige vee houder uit Nieuwkoop de edelacht bare heren er afdoende van te over- drop^ d.t.het du,*Un auto kon zijn geweest die op 19 no vember jl. 's middags „omstreeks 3 uur" op het Kort Rapenburg door het rode stoplicht was gereden. „Ik heb het kentekennummer zowel van het vóór- als van het achternummer bord genoteerd en er is dus geen twyfel mogelyk", verklaarde verba lisant echter met nadruk en uiter aard onder ede. „Man, ik kan een hele ry getuigen meebrengen, die allemaal kunnen verklaren, dat myn auto toen op het erf van myn vrind in Hazerswoude stond". Je hebt je vast en zeker ver gist". diende verdachte verbalisant van repliek. „Een vergissing is immers mense- lyk", voegde hy er nog verzachtend aan toe. De kantonrechter vond het „een duister geval", temeer daar „de voor lopige verdachte" desgevraagd met zekerheid kon antwoorden, dat zyn zoon op genoemd tydstip vaders auto absoluut niet aan een derde had uit geleend. „Recht is recht edelachtbare en lk ben niet van plan om voor de fout van een ander op te draaien", hield de veehouder voet by stuk Daar I verbalisant op zyn beurt eveneens Uit dit resumé kwam o.m. naar „geen duimbreed" toegaf, was en voren, dat voor de „reclame stunt" bleef het geval inderdaad duister. De die wel was aangevraagd geen kantonrechter besloot daarom maar schillen kregen, met een proces-ver- baal op de koop toe. Tweede bedrijf Het tweede bedryf van „De slag om sigaretten" speelde zich gisteren af in de rechtszaal aan het Rapen burg en was uiteraard heel wat min der luidruchtig en spectaculair van opzet en inhoud dan het eerste. In dit tweede bedryf moest de jonge dame. een 20-jarige TV-omroepster uit Rijswyk. terecht staan als mede schuldige aan de vermelde conster natie. doch zy liet in di' bedryf rustig verstek gaan. Dit verhinderde de kantonrechter mr. W. de Koning en de officier mr. C. Sluijk echter niet om. na in een resumé van het eerste bedryf vastgelegd in een ïyvig proces-verbaal de sigarKtenslag nog eens te hebben laten herleven, het tweede bedryf toch doorgang te laten vinden ook al moesten de dia logen tussen de magistraten en de hoofdrolspeelster-verdachte van zelfsprekend achterwege blyven en konden alleen de monologen van de kantonrechter en de officier maar tot hun recht komen. toestemming was verleend en de Ryksluchtvaartdienst alsmede Ryns- burgs burgemeester wel akkoord wa ren gegaan met een landing op het feestterrein nadat de helikopter ter verhoging van de attractie enige rondjes boven het publiek had ge maakt. Dat de ontsteltenis by de feestautoriteiten zeer groot was toen zy zagen dat men vanuit de helikop- om de zaak aan te houden tot 6 mei as. teneinde de veehouder in de ge legenheid te stellen, zowel zyn zoon als twee getuigen „het behoeft heus geen hele ry te zyn", voorzag de kantonrechter een eventuele stormloop van getuigen mee te brengen ten bewyze. dat zyn alibi inderdaad waterdicht is en geen der de met zyn auto op stap is geweest. V J. A. Letschert; J. F. J. de Lange; J. F. G. M. de Meyer; B. F. Bohré; S Menken (Leiden); L. A. P. van der Leij; A. M. C. V. Groensmit, geb. van der Kallen. P.v.d.A. J. G. Suurhoff; J. Bom- mer; J H. Scheps; G. J. N. M. Ruy- gers; J. Blom; B. van den Tempel; C. L. Patijn; H. Singer geb. Dekker; A. D. Belinfante; W. van der Gevel; Th. J. Hogendorp; J. G. Leibbrandt; E. L. Berg; L. de Vries; J. Jongh; M. Vroiyk; P. Th. Biersma; F. A. G. Vooys geb. Bosnia; W. A. Kieboom; T. van der Marei geb. van der Meer; C. M. Swiebel; A. de Bruin; J. Borg man; J. W Masman; H. A. v. Luyk; A. Van Moock; J. A. Goddefroy: A. Th de Leeuw geb. Mertens; J. Huur man; J. Koopman jr. V.V.D. E. H. Toxopeus: W J. Geertsema (Wassenaar); J. M. Stof fels geb. van Haaften; D. S. Tuyn- man; H. J. Witteveen; G. V. van So meren geb. Downer; K. van Dijk; R. Zegering Hadders; M. Visser; J. C. Corver; Mej. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra; J. H. Couzy; C. Berkhou wer; A. Kuiper geb. Struyk; L. G. Oldenbanning; Th H. Joekes; C. A Kammeraad; F. Portheine (Leiden); E. Veder geb. Smit; H. H. Jacobse; G. de Jong; H. J. Louwes; H. A. A. L. De Vries geb. van der Hardt Aber- son; J N. van den Ende; A. van Vuure (Wassenaar); S. J. van den Bergh (Wassenaar): J. Alers; N. E. H. van Esveld; W. H. Jas. ARP B. W. Biesheuvel: B Rool- vink; W. Aantjes; H. van Eysden; J. Meulink; Th. A. Versteeg; P. C. Elffe- rich; J. Smallenbroek; G. A. Kieft, J. van Eibergen; J. A. van Benne- kom; Tj. Walburg; mej. J. C. Rut gers: N. G. Geelkerken (Leiden); M. W. Schakel; J. Boersma; C. Boer- tien; S. Silvis; W. R. van der Sluis; J. de Hoogh; mej. J. van Leeuwen; G. C. van Dam; P. M. van Gaaien; C. Jansen Verplanke: H. Vink; H. de Mooy (Rynsburg); P C Monster; T. Hopman; A J Dekker (Alphen aan den Rijn); S. H Attema (Katwijk). CHU H. K. J. Beernink; I. H. Th. Diepenhorst; H. Kikkert; D. F. van der Mei; J. T. Mellema; C. F. van der Peyl: Jkvr. C. W. I. Utte- waall van Stoetwegen: J. W. van Gel der: A D. W. Tilanus; H. A. Schu ring; W Scholten; C. A. Bos; T. Tol man; P Bode; Mej. E. A. Haars; Joh. Boers; A. Wolting; H. Schoon- derbeek; G. A. Kluitenberg; Jhr. W. H de Savornin Lohman; G van Muiden; S van der Laan; M. G. Groenenberg; H. G. Schermers; J. de Geus (Noordwyk aan Zee); M. van der Voet (Oegstgeqst)P. S. Harm sen (Leiden); M. C E. Kloosterman geb. Fortgens (Voorschoten)P. J. Bregman (Leidschendam)S. H van Eybergen (Katwyk aan Zee). SGP C. N. van Dis; D. Kodde; H. G. Abma; M. A. Mieras; P. J. Dorsman; A. Vlasblom; C. Smits; H. van Rossum; D. van der Ent Braat; F. Mallan; H. Fokker; A. Vergunst; A. J. Kersten; C. H. van Dis; A. J. Schot; B. van der Graaf; E. du Mar- chie van Voorthuysen; G. A. A. Ade laar; C. Lagendijk; W. F. Mulck- huljse. PSP H. J. Lankhorst; C. H. Slo- temaker de Bruine; W. H. P. Meyer; M. Bovenkerk; A. J. Bruggeman; P. A. Burggraaf; M. van Pelt; B. van der Lek: H. J. van Steenis; H. Wie- benga; H M C. Herbers; J. P Kruit hof: J. de Graaf; P. Van Vuure: M. G. H Zorn geb. van Steenis; L. J. Bot; W. Spans: A J. Raskes (Oegst- geest); K Stryd T G de Zoete; C Drost; T. C. C. Scholten geb. van Iterson: A Smit; H. J Bolkestein geb van Binsbergen; J. van der Veen geb. Woelder; G E van Letten van Rossen; N. A. Donkersloot; G. J. Geers; L. E. W. ran Albada: L. Brinkman. CPN S. de Groot; M. Bakker; T. Jager; H. J. Hoekstra; H. J. van Om- H. Kooistra; R. van Wolde; G. Veu- T am'hrpcK- a rink; J. van der Kolk; P. van Enk; Vam°r^gts:. A W. Vreeken; J. van der Jagt: D. J Oggel; C. Spruyt; A. A. Basoski: A J. OlijP. C. van Wijk; C. J H Har Spaans, geb. der Byl; H. M. van Fenema; N. Melkman; I. G. Beyerman. geb. Drost; J. R. Jansma; V. B. Peteris; C. A. Coort. geb. Zylker; P. J G A. B. J. J. Hovens. sevoort; J. Vermy; N. E. Nieboer; J. f u i TCpmrr.7 i p We M. Pomp; S. Krol; D. Roorda; K Eg0' J H J Kemme- J' P ^VelJcr' Nolles; C. D. Goudappel; A. J. de Visser; J. G. Maatkamp; F. de Jong; J. Breukelman Partij Economisch Appèl. J. J. M. Smits; L. v. Sterkenburg (Noord wyk); J. A. Bomans; F. A. van Woerden; J. P. van Waasbergen; J. Janse; F. G. Q. J. Walthaus; J. Fa- bius; H. Scheffer; A. H Führi geb. Mierop; R. G. Vonk: P. C. Snorn; C. A. Zewald; J. Kooy; J. Schouten; H. C. J. G. Schmidt; C. H de Ko ning; E. D. C. Drenthem Soesman; A. S H. Baas Becking; J. C. Anker. Zoekt U een GOUDEN ARMBAND voor f 70.- en f 100.-. Of f 300.- en f 400.-. T. d. WATER Haarlemmerstr. 207, heeft hem Grote keuze in alle pryzen. Hoger dan ooit tevoren wapperde gisteren de vlag van Sociëtci Minerva: in het topje van de enorme heistelling waarmee gisteren de eerste van de 128 palen in de grond werd gedreven, waarop de nieuwe sociëteit zal worden gebouwd. Ruim drie jaar na de fatale brand op 3 december 1959 werd gisteren met deze eerste paal een be gin gemaakt met de nieuwbouw, die vermoedelijk twee jaar in beslag zal nemen. De studenten hopen het lustrum van 1965 in de r:. uwe sociëteit te kumien vieren. Op het bouwterrein ivas gisteren met de vertrouwde stoelen uit de oude sociëteit, voor dit doel even uit het Gulden Vlies gehaald, een soort „conversatiezaal" ingericht, die echter geen andere functie 1 cr- vulde dan enige te vroeg gekomen studenten gelegenheid te geven d krachten te komen voor de korte plechtigheid. De eerste paal werd de grond in gewerkt door de president van de sociëteit de heer S. W. Schalm, die zoals deze foto toont vu t vaardige hand en beschermd door een toepasselijke brandweerh. de heimachine bediende. Het ligt in de bedoeling, mettertijd aan het leggen van de „eerste" steen een wat grootsere plechtigheid te verbinden. (Foto L.D./Holvaat)

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3