De eerste bloemen beukenhof bloeien op al „Oude ploeg "schraagt van Jordanië de troon Jonge kwekers stellen bloemliollen op naam Komend badseizoen nieuwe boot voor Katwijkse strandpolitie Moderne veemarkt ook in Leiden van belang Amman Regering in acht zich bedreigd )toot op jachthoorn 1.40 2 flinke slopen 2 voor 2.20 Opening door minister Marijnen Lissenaar C. Smakman herkent 260 van de 200 soorten Verhoging presentiegeld raadsleden KAMPEERTERREIN WORDT AANZIENLIJK VERBETERD Speciale aanbiedingen! 2 grote theedoeken keukenkleedjes 1.10 pgerict 1 maart 1860 Vrijdag 29 maart 1963 Vijfde blad no. 30919 Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen verlaagt contributie In de algemene vergadering van j het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen is besloten, voor het jaar 1 april 19631 april 1964 de con tributie te verlagen van 0.1 tot 0.08 procent van de bruto omzet, en he heffing zal voortaan, ter vereenvoudi- fonds van 0.4 tot 0.32 procent van die i omzet. De inning van contributie en heffing zal voortaan, tervereenvoudi ging van de administratie, gecombi neerd geschieden. Het bestuur kreeg wederom mach tiging. de voor de toepassing der mi- nimumprijsregelingen nodige maat regelen te nemen. Zowel in het sei zoen 1962 1963 als in het daaraan voorafgaande seizoen verliep de afzet van groenten en fruit over het alge meen gunstig, zodat de doordraai ge ring was. De uitkering van vergoe dingen ingevolge de minimumprijsre gelingen is daardoor beperkt gebleven tot. ruim 2.8 miljoen gulden. De gunstige gang van zaken betrof vrijwel alle sectoren van de tuinbouw. Belediging" door de V.S. Koning Hoessein van Jordanië heeft een beroep gedaan op een ve dientengevolge is over de gehele linie teraan van de Jordaanse politiek, de de positie der minimumprijsfondsen de 65-jarige Samir el Rifal. om versterkt van de 49 fondsen hadden een nieuwe regering te vormen' we aan het einde van het oogstjaar 1961 reeds negentien het dekkingspercen tage honderd bereikt. Eind vorig jaar bedroeg het totale saldo van deze fondsen ruim 46 5 miljoen gulden. Besloten werd tot. een statutenwii- ziging, waardoor voortaan alle aange sloten veilingen door een stemge rechtigde afgevaardigde in de raad van advies vertegenwoordigd zullen zijn. Thans zijn in sommige provin cies alle veilingen in die raad verte genwoordigd. in andere provincies slechts een beperkt aantal. De Koning heeft woensdag aan zijn nieuwe regering verzocht te stre ven naar versteviging van de betrek kingen met de Arabische landen, het opheffen van de verdeeldheid en naar samenwerking met de Arabische landen om tot eenheid te komen. Al les schijnt er echter op te wijzen oat deze oproep geen gehoor zal vinden noemde. In de Egyptische pers is deze verklaring verder uitgewerkt en is gezegd dat ..de VAR thans een strijd voert met de koninkrijken Jordanië en Saoedi-Arable, die oas zal eindi gen wanneer de reactionaire vorsten zijn verdwenen". De betrekkingen tussen Kor.ng Hoessein en de Verenigde Staten zyn altijd uitstekend geweest, totdat de Verenigde Staten de republiek Jemen in 1962 erkenden, terwijl Hoessein en Saoedi-Arabië imam Badr bleven steunen. De Koning zei dat Washing ton „zijn vrienden in het Midden- Oosten" met deze erkenning diep ge kwetst had. Men vraagt zich af of de Jordaanse politiek ten aanz'en van deze kwestie nu eveneens zal veranderen, zoal niet door de er gens de jongste ontwikkelingen in de Arabische landen". De Jordaanse Koning heeft rich nu omringd met ..zijn oude ploeg", die hem reeds tij dens de ziekte van zijn vader. Ko ning Talal. heeft geholpen zijn troon te handhaven. Het Libanese blad ..Al Jaryda" meent dat ..De verandering die zojuist in Jordanië Is voorgeval len niet zozeer een poging Is om Jor danië bij de groep van ..vrije Ara bische landen" te voegen als wel een poging tot het keren van de golf van 1 unitarisme van Jordanië zelf". bij de ..bevrijde Arabische landen" kenning van de republiek Jemen dan Egypte. Syrië. Irak. Algerije en Je- t<**h door vermindering van de hulp men» aan de Jemenitische President Nasser heeft in 1961. na troepen, de afscheiding van Syrië, gezegd dat het een grote fout was te denken, dat er samenwerking mogelijk is tussen :de bevrijde Arabische landen en de „reactionaire regeringen", waarbij hij Koning Hoessein van Jordanië en [Koning Saoed van Arabie de voor naamste Arabische „reactionairen" )p cU bollenveld* Is men nu |c bezig met het verwijderen l de beschermenJe strolaag, jr op de Keukenhof te Lisse |n de krokussei en de eerste en reeds in boei. Daarvan den allen, dit gistermiddag gelegenheid vin de opening (wezig waren zich overtui- L De Keulcnhof werd ge ïnd door mr. V. G. M. Ma nen. minister van Landbouw visserij. |r. Ph. M. J. d« Graaf, voorzitter d« Keukenh»f. burgemeester van g en lid var. de Tweede Kamer, tte o m. de voorzitter van de lede Kamer, mr. F. J. van Thlel, rle Gedeputeerden en griffier de Staten van fuld-Holland en aantal burgemeesters uit Duin- Bollenstreek wekom. vertelde, dat in vroeger tijden e Keukenhof, 4e lusthof van Ja- van Beieren.de jachthoorn een Isbaar gebruilsvoorwerp was. r. de Graaf verzocht daarop ml- r Marijnen sis „opperjagermees- de Jachthoorn te steken or mr. Manjnen daartoe over vertelde hj dat hij reeds enige n aanwezi,' was geweest bij de ing van Keukenhof. Ook woonde Ie eerste #pening door de toen- je minister Mansholt bij. Hij dat receatie voor de bevolking nder vee waarde heeft en dank- s kwekeis, die ook dit jaar weer de realisatie van de Keukenhof en gesorgd. De minister zei s, In ÏEG-verband grote per- tieven voor de Nederlandse bol- weker* te zien. het moment, dat minister Ma il de jachthoorn blies en hiermee haar gevolg en overhandigde hem de gouden Keukenhof-tulp. Daarop ver zocht de gravin van Holland. Zeeland en Henegouwen hem en de verdere genodigden haar te willen volgen In haar tuin. Jacoba van Beieren leidde de aan wezigen tussen de eerste, vroege bloe men en de moderne Nederlandse en Zwitserse beeldhouwwerken door naar de verwarmde kassen, waar 400 verschilende tulpenvariëteiten in vol- Jacoba van Beieren speldt mi nister mr. V. G. M. Marijnen de gouden tulp op. Mevrouw Ma rijnen kijkt belangstellend toe. (Foto L.D./Holvaat) le bloei staan. De stoet, die haar door de zonovergoten Keukenhof volgde, kwam na de rondwandeling tot rust in het restaurant, waar een stemmig strijkje voor een passende omlijsting zorgde. Onmiddellijk na de officiële ope ning verdrongen de eerste Duitsers zich reeds voor de ingang, voorboden van de vele duizenden, die nog zullen volgen. De Jonge bloembollenkweker C. testen, die in dat bedrijf werden ge- koninklijke Radio-Amman heeft de laatste tijd evenals Radio-Mekka, geen communiqués van koninklijke Jemenitische zijde meer omgeroepen. Advertentie Nieuwe encyc lick? Volgens inlichtingen van over het algemeen goed ingelichte zijde zou j aan de vooravond van Pasen de pu- blikatie van een nieuwe encycliek van Paus Johannes te verwachten zijn Van deee zendbrief zou een nog gro tere weerklank verwacht worden als van de encycliek ..Mater et M agist ra" Over het onderwerp van de nieuwe encycliek kon men geen nadere mededelingen verkrijgen. Smakman uit Lisse heeft het gepres teerd om 260 van de 280 soorten tul pen op naam te stellen in het ka der van de door de Bolbloemenher- kenningsclub georganiseerde wed strijd. Hij verover hiermede de wis selbeker. Negen zaterdagen in januari en februari gingen meer dan dertig meest jeugdige hollenkwekers naar de Leidsevaart te Hillegom om hun kennis van soorten bloembollen te De gemeenteraad van Katwijk, die gisteravond om half acht onder voor zitterschap van burgemeester H. Dui ker bijeen kwam, had nog geen twee ënhalf uur nodig om de zesendertig punten tellende agenda af te werken. Enige tijd werd gesproken over het voorstel van B. en W. om gedepu teerde Staten te verzoeken het pre sentiegeld voor het bijwonen van de vergaderingen van de raad en de raadscommissies te verhogen tot resp. I f 25 en f 12,50 per vergadering. De tenh-*f officieel opende begon een heer J. van Dijk (SGP) verklaarde ii..1v.l. trs decor, met een sneeuwman m kale boom, dat in de hoek was itetd. te draaien. Er verscheen Iturig. bloemrijk lentelandschap, en de bloeiende tulpen stond een Rechte Jacoba van Beieren op- Id. die In het Oud-Hollands ver dat de jachthoorn voor haar onweerstaanbaar was. Zij be ide de minister tot ridder in Jatige drinkers in Zweden aan drank verslaafd staking In de Zweedse drank- trle heeft veel Zweden tot het gebracht, dat zij alcoholici zijn. ers en psychiaters hebben het met mensen die maar „enkele Jes" per dag gebruikten, nooit ten waren en zich nooit zorgen ten over de hoeveelheid alcohol elke dag innamen, maar die nor de gedwongen onthouding tot ntdekking kwamen, dat zij er uut niet bulten kunnen. Fen il van hen moest zelfs worden tomen met delirium tremens. Is nog .steeds geen uitzicht, dat u vier'weken durende staking lig ten einde zal zijn. Direct er- etrokken zijn slechts ongeveer oormannen in het staatsdrank- jf. dat alle sterke drank in het distribueert. Tengevolge van staking zijn nog 1.500 andere Dyé's in het bedrijf zonder werk >nderden openbare gelegenheden en maar op halve kracht func- ren. drankzaken in de Deense, Finse oorse grensplaatsen floreren als looit in hun bestaan. Duizenden len hebben er uren lange toeh oor over om een hartversterking lis te krijgen, vakantieplaatsje Marstrand een enorme toevloed van on- ichte gasten te verwerken, zo- tekend werd. dat de plaatselijke tzaak een voorraad aquavit had, mee men tot aan de herfst dacht te kunnen komen. Nu staan er rijen van vijftig meter voor de fl en in een park in de buurt iiselen sommige kopers zich van ng om te proberen nog een rant7 te pakken te krijgen. De onder- eüngen met de stakers zulien schijnlijk pas op 1 april worden it, zich tegen het voorstel omdat hij het raadsbesluit zag als een dienstbetoon aan de burgerij, waarvan de honore ring bijzaak moest zijn. Ook de heer D. N'asveid (PvdA) nam dit stand punt in. Op verzoek van de heer Van Dijk werd het voorstel in stemming ge bracht en aangenomen met 18 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heren J. van Dijk tSGP>, D. Nasveld (PvdA) en D. J. Kleen (CH/Zee). Pachtovereenkomsten Vry langdurig werd gesproken over het voorstel tot het voeren van rechtsgedingen tegen een vijftal pachters van gronden in Cleijn Duyn terzake van de definitieve beëindiging van pachtovereenkomsten. Deze pachtcontracten, welke voor 6 jaren gelden, zijn per eind 1963 door de ge meente opgezegd, omdat de gronden nodig zullen zijn' i.v.m. het bouwrijp maken van dit gebied, waarvan het ontwerp-uitbreidingsplan binnenkort ter visie zal worden gelegd. De pach ters hebben zich tot de pachtkamer gewend, met verzoek de pachtover eenkomsten te verlengen en de ge meente is thans opgeroepen om zich te verweren. Wethouder mr. J. van der Plas. de verschillende sprekers beantwoor dend. verklaarde dat met de betrok ken tuinders nog overleg zal worden gepleegd. Op grond van de pachtwet moest echter de pacht een jaar voor het beëindigen van de overeenkomst zijn opgezegd. De pachters zijn daar entegen bij de pachtkamer in beroep gegaan en daarom moeten B. en W. van de raad machtiging hebben 0111 zich te verweren. Dit wil echter niet zeggen dat betrokkenen de gronden onmiddellijk zullen moeten ontrui men. Het ligt in de bedoeling hen contracten met een kortere pachtter- mijn aan te bieden en hen zo lang mogelijk in het genot van de grond te laten. Bovendien hebben zij. bij ontruiming, recht op een volledige schadevergoeding. Na nog enige dis cussie in tweede instantie werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aanvaard, waarbij de heer J. J. Tim mermans (CH-Rijn) geacht wenste te worden te hebben tegen gestemd. Politieboot Het voorstel om krediet te verlenen voor de aankoop van een motorboot stuitte op tegenstand bij de heren dr. G. W. Overdfjkink (CH/Zee) en N. Parlevliet (AR). Eerstgenoemde meende dat het toch niet mogelijk zou zijn met deze ene boot de gehele kustlijn te bestrijken. Het leek hem beter het subsidie aan de Katwijkse Reddingsbrigade zodanig op te voe ren dat op geregelde afstanden (b.v. 100 meter) langs het strand hulppos ten zouden worden geplaatst, die zo nodig ter plaatse zouden kunnen in grijpen. Het manoeuvreren met een jeep op het drukke strand achtte hij onuit voerbaar, met het oog op het grote gevaar, speciaal voor kinderen. De heer Parlevliet verwachtte van de motorboot weinig resultaat. Verschil lende andere sprekers steunden het voorstel van B. en W. In zijn beant woording bestreed de voorzitter de stelling dat de boot de gehele kunst- lyn niet zou kunnen bestrijden. Het vaartuig is zeer snel en wordt boven dien voorzien van een radioverbin ding met de politiepost op het strand. Hulpverlening kan dan ook op elk punt langs het strand zeer snel wor den verleend. In het afgelopen sei zoen is met een vrijwel gelijksoortig vaartuig een proef genomen in Zand- voort, waarbij dit uitstekend voldeed. Vijf mensen werden van de verdrin kingsdood gered. De jeep is hoofd zakelijk bedoeld voor het transport van de zeer zware beademingsappara tuur, die met mankracht moeilijk door het zand te verplaatsen is. Uiteraard zal op het strand met ver antwoorde snelneid worden gereden. Na nog enige discussie werd het voor stel zonder hoofdelijke stemming aanvaard, waarbij de heren dr. G. W. Overdijkink (CH Zee» en N. Parle vliet (AR) wensten te worden te heb ben tegengestemd. Het voorstel om het jaarlijkse sub sidie aan de Katwijkse Reddingsbri gade te verhogen tot f 5000 had ieders instemming. Kampeerterrein Naar aanleiding van het voorstel om krediet le verlenen voor de bouw van een verkoopgelegenheid op het kampeerterrein in de zuidduinen, merkte de heer J. van Dijk (SGP) op het onjuist te achten dat de huurders van deze inrichting de volle exploi tatielasten van het gebouw zullen moeten dragen. Hij verzocht B. en W. na te willen gaan of het niet mogelijk was met het gebouw tijdens het win terseizoen te verhuren voor de opslag van de uitrusting der strandexploi- tanten. De heer D J. Kleen (CH/Zee) vroeg of het niet mogelijk zou zyn een deel van de kosten op de alge mene exploitatie van het kampeer terrein te laten drukken, waardoor de neringdoenden voordeliger uit zouden zijn. De heer J. J. Timmermans (CH r Rijn) was het met de vorige sprekers I en een jeep van de strandpolitie 1 niet eens. De verkoopgelegenheid1 wordt gebouwd om te voldoen aan de eisen die de warenwet stelt. De huur ders zullen hiervan de lasten moeten dragen. De heer J C. de Krijger (PvdA) was een zelfde mening toe gedaan. Wethouder H. Haasnoot ant woordde dat de lasten voor de huur ders laag zijn. De opzet van het ge bouw is zo sober mogelijk gehouden. Gebleken is dat de neringdoenden met deze oplossing zeer ingenomen zijn. De suggestie om de ruimten tij dens de wintermaanden te verhuren zal door B. en W. worden bekeken Ook dit punt werd zonder hoofdei 11 ke stemming aanvaard. De overige voor stellen ontlokten weinig of geen dis cussie en werden zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Twee bemanningsleden kwa men om het leven, toen dit vlieg tuig een noodlanding moest ma ken en daarbij op een huis in de omgeving van Londen terecht kwam. forceerd. Volgens de voorzitter, de heer P. A. van Saase. zou eigenlijk iedere bloem bollenkweker aan dergelijke wedstrij den moeten meedoen om een beetje weg te weten in de tweeduizend soor ten tulpen en deze op hun kwalitei ten te kunnen beoordelen. De heer Van Saase wees er op. dat er ieder jaar vele nieuwe tulpen worden getoond. Deze hebben, net als de bestaande massasoorten hun goe de en slechte kwaliteiten. De kwe ker, die iets nieuws tegen hoge prij zen koopt, moest toch eigenlijk al een oordeel kunnen vormen, zoals ve le oud-deelnemers aan deze wedstrij den dat wel kunnen. Men moet om goed te kunnen kweken en een goed sortiment te kunnen voeren meer weten van de mogelijkheden van de bollen. En ze ker als men straks zo goedkoop mo gelijk zal moeten werken bij het wegvallen van de teeltmaatregelen, waarmede ook de zo prettige bodem uit de markt verdwijnt. Op dat mo ment zal de wet van vraag en aan bod regeren. De kweker met de mees te soortenkennis zal dan kans zien die soorten te kweken, die voor veler lei doeleinden geschikt zijn. Hij kan dan zijn kansen op verkoop opvoe ren. Er is ook een mogelijkheid, dat een bloembollenkweker straks in de EEG zijn bollen zelf kan forceren. Op de schakelcursussen leert men met wel ke rassen men dan zal moeten ge bruiken om een juiste volgorde in de bloei te krijgen, zodat er zo eco nomisch mogelijk kan worden ge werkt. Om dit allee te weten moet men veel studeren. De heer Van Saase sprak zijn be wondering uit voor de volharding waarmede het grootste gedeelte van de eenendertig deelnemers ondanks het bijzonder slechte weer naar de Leidsevaart zijn gegaan. Het jurylid, de heer G. G Mes kers, die de prestaties beoordeelt aan de hand van de opgaven en ant woorden. gaf als zijn mening te ken nen. dat de Jury misschien iets te zware opgaven heeft gesteld, want het gemiddelde percentage lag bene den dat van andere jaren. Het volgend Jaar zal dit punt. waarover nieuwelingen dit Jaar zijn gestruikeld terdege onder de loep worden genomen Nieuwe uitgaven De roodharige, door A Andersch. Ultg Wereld-Bibliotheek. Amsterdam. (•e«ponnen suiker, door Jan Wolkers. Ultg Meulenhoff, Amsterdam. I»le san ons. door Wllly Corsari, 9e druk Ultg.: Leopold. Den" Haag Een tien mor de tieners, door A den Besten ea Cursusjaar 1961 1962 Ultg Nijgh en Van Ditmar. Den Haag rraktiseh tulnieren In woord en beeld, door C E Pearson Geill met talrijke foto's en tekeningen Neder landse bewerking door B J Galjaard. Ultg.: Zomer en Keunlngs. Wagenln- gen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 maart. Veemarkt. Stieren 2. Melkkoeien 110, 1750-11060 per stuk, letswllllger. Vette koelen 300. 12.40-13 20 kg sch. gew. vlot. afloop minder. Vare koelen 30. 1525-1925 per stuk. rustig Graskalveren 24. f 200- 1400 per stuk. zeer kalm. Vette kal veren 75. f 2 00-f 2 60 kg levend gew.. slepend. Nuchtere kalveren 373. f 0.90- f 1.10 kg lev gew matig. Vette scha pen 301, f 100-f 170 per stuk, matig. Fokschapen 120, 1 120-1 210 per stuk, rustig, varken» (zeugen) 43, f275 f350 per stuk. redelijk. Schrammen 78. f 75-f 95 per stuk. redelijk. Biggen 573. f 46-f 58 per stuk. redelijk. Totale aanvoer 2287 stuks vee. LEIDEN. 29 maart. Groenteveiling. Per 100 kg: Andijvie 145-192, Kroten, gekookt 70. Rabarber 85-120, Spinazie 140-164. Stoofsla 165-231, Komkom mers 136. Tomaten 3. Uien 8-12, Witlof 65-114. Per 100 stuks: Komkommers 49-80. Sla 35-62. Per 100 boe: Radijs 60-58. mooie frisse ruiten. NU voor LEUKE lichte en donkere dessins, vanaf O VER AI, KIJKEN MAAR KOPEN BIJ Haarlemmerstraat 172 174 179 Herenstraat 9 Opening paasveelentoonstelling Het is zaak, dat wij op tijd ons veemarktwezen moderniseren en dat geldt in het bijzonder voor dat van Leiden. Vooral in kringen van de veehandel is men erg benieuwd hoe het in deze stad staat met de plannen voor een nieuwe veemarkthal. -APaz Dit zet mr. H. A. Wildeman, alge meen secretaris van de Ned. Bond van Vee- en Varkenshandelaren en secretaris van het Bedrijfschap Vee handel. vanmorgen tijdens de offi ciële opening van de paasveetentoon- stelling. Hij wees op de noodzaak om het probleem van de veemarkt zo snel mogelijk op te lossen, temeer omdat zeer velen daarbij gebaat zullen zijn. Ondanks het feit, dat de varkens- markt verleden jaar acht maanden moest worden gesloten zijn er in 1962 in Leiden niet minder dan 150 000 dieren aangevoerd. Dit is ongetwijfeld mede een gevolg van het feit, dat de Leidse veemarkt uitermate gunstig is gesitueerd. Mr. Wildeman sprak deze woorden aan het slot van zijn toespraak, waar in hij de belangrijkheid van de veemarkt in het algemeen behandel de Hij begon met er de aandacht op te vestigen, dat per Jaar over de Ne derlandse veemarkt drie miljoen die ren circuleren en nam vervolgens scherp stelling tegen bepaalde uitla tingen als zouden de veemarkten niet den. Het hangt er alleen maar van af waartoe de aankoop van de ver schillende dieren dient. De boer pro duceert verschillende kwaliteiten en hij vindt op de veemarkt het beste afzetgebied. Er is nog een argument, dat geen steek houdt. Het argument namelijk dat veemarkten haarden zijn van waaruit allerlei dierziekten worden verbreid. Alle veemarkten immers worden geregeld veterinair gecontro leerd. Feit is ook. dat ondanks het gesloten zijn van de varkensmarkten het mond- en klauwzeer verleden jaar snel om zich heengreep. Aan het argument, dat de vee markten hun betekenis voor de ex port verloren hebben kan slechts een tijdelijke betekenis worden toegekend, zei mr. Wildeman. „Laten wij toch vooral niet teveel bezig houden met theorieën maar ons oog in de eerste plaats op de feitelijkheden gericht houden". Namens het gemeentebestuur uitte wethouder ir. J. J. G. van Hoek, die de paasveetentoonstelling tijdens een meer van deze tijd zijn. In sommige bijeenkomst in café-restaurant krmg.e,ï _me". A rVamellJ1- - ^at i den Vergulden Turk" voor geopend men tot een ander systeem van kopen en verkopen moet komen. Dergelijke uitlatingen zijn gespeend van elke zin voor de realiteit, aldus mr. Wildeman Opmerkelijk is toch wel, dat het prijsverloop op de veemarkten, waar kopers en verkopers met elkaar wor den geconfronteerd bepalend is voor de prijzen, die worden gemaakt bij de handel buiten deze markten om. Inperking van het veemarkt wezen zou volgens mr. Wildeman de concur rentiemogelijkheden aanzienlijk ver minderen met alle daaraan verbon den nadelen De veemarkt moet haar pnjsrege lend karakter hoe dam ook behouden, zo vervolgde mr. Wildeman Ook het argument, dat er op de veemarkt minder goede kwaliteit wordt aangevoerd Ls volgens hem ge speend van elke zin voor de werke lijkheid. Op de veemarkt worden die ren van goede én minder goede kwa liteit aangevoerd Voor iedere kwa verklaarde, zijn waardering voor wat de Vebo doet om van Leiden mede een centrum van Rijnland te maken. „Uw werk komt de betekenis van Leiden ook als centrum van de vlees- handel alleen maar ten goede". De wethouder zet tot slot, dat de belan gen van de veemarkt en het verkeer in deze stad zeer tegenstrijdig zijn, maar dat er ijverig naar een oplos sing van de moeilijkheden wordt ge zocht. Hij sprak de wens uit. dat deze dertiende paasveetentoonstelling een succes bal blijken te zün. Aan het begin van de vergadering wijdde de voorzitter van de Vebo, ir. P. P. J. Buck, aandacht aan het over lijden van het ere-lid, mr. L. A. Kes- Na afloop van deze bijeenkomst be gaven de aanwezigen zich naar het veemarktterrein, waar het tentoon gestelde vee ieders belangstelling had. Onze vakkundige medewerker komt lttëtt ia daar «chter «en koper le vin-1 hierop morgen terug.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9