Echtpaar in Voorschoten maakt cle 25.000 vol MERKWAARDIG, IK DROOMDE VAN EEN WASTOBBE Mijlpaal voor het Leidsch Dagblad Mevr. Wat Van den Boogaard blij een mooie wascombinatie Mevrouw II. run den Boogaard-De Bruyn: Echtpaar heeft van maandag af in spanning geleefd maakt maakt ma\kt mcakt Kees cle Jon«i, de gelukkige bezorger Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 23 maart 1963 Derde blad no. 30914 bly zyn. dat deze mylpaal in de ge schiedenis van ons meer dan hon derd jaar oude bedrijf is bereikt. Daarom heerst er vreugde en in die vreugde willen we U laten delen". De president-commissaris merkte nog op. dat onze directeur, de heer E. A. E. van Dishoeck, graag per soonlijk aanwezig had willen zijn. doch door ziekte was dat helaas niet mogelijk. Hij stelde nadrukkelijk, dat de heer Van Dishoeck in gedachten aanwezig was in de gezellige huis kamer van de familie Boogaard. Dankbaar ..Onze directeur", zei de heer De Koster, „heeft heel lang gewerkt om dit hoogtepunt te verwezenlijken en ik ben dankbaar dat hij met zijn medewerkers daarin geslaagd is". Nadat de heer De Koster ook de agent en de bezorgers had gelukge wenst. sprak de heer Verwer nog een kort woord. „Ik ben als man vart de afdeling abonnementen bijzonder ge lukkig, dat wij dit hoogtepunt be reikt hebben. We hebben lang naar het getal 25.000 uitgezien. Ik felici teer U van harte en kan U de ver zekering geven, dat wij van het L.D. alles zullen doen om het abonne mentental, na het bereiken van deze mijlpaal, nog groter te maken". Na al deze goede en welgemeende woorden kregen de heer en mevrouw Van den BoogaardDe Bruvn en hun dochter gelegenheid de Combo nauwkeurig te bekijken en de L.D.- staf ging weer snel naar Leiden. In de hal van de woning overhandigde de heer Verwer aan de aanbrenger van de 25.000ste abonnee en aan de agent en de overige bezorgers uit dankbaarheid nog een geschenk on der couvert. Dat dit in goede aarde viel is begrüpelük! De president-commissaris van het Leidsch Dagblad, de heer A. D. de Koster, biedt de wascom binatie aan de heer en mevrouw Var\ den Boogaard-De Bruyn aan. V.l.n.r. de heer A. D. de Koster, de heer M. Ruytenbeek. agent. Lenie Jansen, bezorgster. de heer H. v. d. Boogaard. Kees de Jong. aanbrenger van de 25.000 ste. mevrouw H. v. d. Boogaard-De BruynHenk Fa- ber en Loek Wiertsema. bezor- gers. (Foto L.D./Holvast) ,.Oh man, wat ben ik daar blij mee. Een grotere verrassing had oen mij niet kunnen bezorgen". Dat zei een totaal onthutste me- rouw H. van den BoogaardDe Bruyn, wonende Tolstraat 10 le Voorschoten, donderdagmiddag, toen de heer A. D. de Koster, iresident-commissaris van het Leidsch Dagblad na een getstig oespraakje het doek van de wascombinatie ..Combo" ver- jderde. De familie Van den Boogaard had het abonnementen- iantal van ons blad gebracht op 25.000 en omdat deze mijlpaal n de geschiedenis van het Leidsch Dagblad bereikt was, wilden :ommissarissen en directie daaraan enige luister bijzetten door de lelukkig te huldigen. Het was in huize Van den bogaard een ware L.D.-invasie. Zo ond half vyf verschenen de heer A. de Koster, president-commissaris onze directeur, de heer E. A. E. »n Dishoeck. kon helaas doorziekte iet aanwezig zyn de heer J. 'erwer, chef van de afdeling abon- lementen, de heer N. Stehouwer van afdeling buitendienst, de agent in Foorschoten, de heer M. Ruytenbeek de bezorgers Kees de Jong (die 25.000ste abonnee heeft aange- racht), Lenie Jansen, Loek Wiert- una en Henk Faber. De heer H. van den Boogaard was en uurtje eerder van zyn werk (hij bij de Kon. Marine en verricht zijn lak in de Alexander-kazerne in Den laag) thuisgekomen. Men had hem ezegd, dat er bezoek zou komen van ns blad, Verder wisten hy en zijn chtgenote niets. Alleen een ge rouwde dochter, mevrouw H. van lampenVan den Boogaard, uit Leidschendam. was in vertrouwen genomen en aan haar had men ge vraagd. waarmee men haar ouders een plezier kon doen. Spanning Toen de bestelauto van het L.D. eenmaal was gearriveerd in de Tol straat en de bezorgers de (bedekte) was combinatie de huiskamer van de familie Van den Boogaard hadden binnengedragen, steeg de spanning ten top. „Wat is er aan de hand?", vroeg de heer Van den Boogaard. En mevrouw Van den BoogaardDe Bruyn voegde er aan toe: „Man, waar hebben we al die drukte aan te danken?". De heer A. D. de Koster liet het echtpaar niet lang in het onzekere. „Hier zyn we dan allemaal van het L.D.", zei hy. „Ik weet niet of U voet balenthousiasten bent. maar ik wil dit moment toch vergelijken met een De bezorgers dragen de was combinatie uit de bestelauto van het L.D. (Foto L.D./Holvast) voetbalwedstrijd. Wanneer er 64.000 mensen in het Feijenoord-stadion te Rotterdam byeen zün, juichen zy enthousiast als de bal in de gaol wordt getrapt. Zo moet U dit mo ment ook beschouwen. Er is by het L.D. een doelpunt gescoord. Daarom zijn we verheugd, ook de agent en de bezorgers. Met z'n allen hebben we een goal gemaakt; de 25.000ste abon nee kon worden ingeschreven en die gelukkige bent U". In beweging „Wanneer op een voetbalveld een doelpunt wordt gemaakt, blijven de I goalpalen stijf staan. Dat doen wij niet", merkte de heer De Koster op. „Wij zyn bly en komen in beweging. Vanzelfsprekend is het, dat we dan gaan informeren wat de familie graag wil hebben. En dat hebben we ge daan. We hebben uw dochter in ver trouwen genomen. Het resultaat is, dat wij van het L.D. U als biyk van erkentelijkheid een wascombinatie „Combo" mogen aanbieden". Geweldig „Ontzettend, geweldig, waar heb ben we dat aan te danken", riep een enthousiaste mevrouw Van den Boogaard uit en haar man voegde er aan toe: „Het is veel te gek". De heer De Koster antwoordde: j „Omdat we van het L.D. allemaal Sprakeloos dacht, dat zy in het complot be trokken was, maar toen ik haar vroeg of zij wist wat er zou gaan gebeuren, gaf ze daar geen antwoord op. Vroeger was het zo n flap-uit". Sprakeloos waren de heer en me vrouw Van den Boogaard toen het geheim door de heer De Koster ont huld was. En nog voor de LJ3.-men sen de woning van de familie Van den Boogaard hadden verlaten, kwa men de eerste bezoekers reeds bin nen om te informeren wat er aan de hand was. Ze hadden de bestelauto van het L.D. gezien en er de wascombinatie uit zien dragen! Ook deze kennissen deelden in de vreugde. Mevrouw De Jong. de naaste huur. karakteri seerde het zo: Dat geschenk had op geen betere plaats terecht kunnen komen ..Van maandag af hebben we zitten piekeren, wat er wel aan de hand kon zijn toen men ons^ mededeelde, dat er donderdag middag bezoek zou komen van het Leidsch Dagblad", zei de heer H. van den Boogaard. „Mijn vrouw en ik weten nog niet wat er aan de hand is". „Ik heb vannacht heel slecht gesla pen en gedroomd, dat ik rond de wastobbe liep en maar niet klaar kon komen", voegde mevrouw H. van den Boogaard-De Bruyn er aan toe. Het mysterie werd opgelost door de hartelijke toespraak van onze pre sident-commissaris, de heer A. D. de Koster. Natuurlyk was het echtpaar bijzonder verheugd met het ge schenk. „Het komt zeer goed van pas", merkte de heer Van den Boo gaard op. „Het wassen was voor mün vrouw, vooral na de operatie, die zü vorig jaar heeft ondergaan, een pro bleem. We huurden wekelijks een wasmachine. Dat werd op den duur wel een heel erg kostbare geschie denis". Enige weken geleden heeft de heer Van den Boogaard zich opgegeven als abonnee van het L.D. Bij buur man Kees de Jong. De krant wordt dageiyks van voren naar achteren gelezen. Niet alleen het binnen- en buitenlandse nieuws heeft de belang stelling. maar ook de sport en de plaatselyke berichten. Mevrouw Van den Boogaard vindt het feuilleton machtig en bijzonder spannend en in het zaterdag-bijvoegsel leest ze altijd met grote aandacht de vrou wenpagina. Het echtpaar Van den Boogaard- De Bruyn woont sinds december 1951 in Voorschoten. Het kwam uit Delft en had in het begin nogal wat moeite o~» in de nieuwe woonplaats te wen nen. Voorbij „Gelukkig is die periode nu voor- by. We hebben aardige kennissen hier in Voorschoten en wat ons by- zonder boeit is de prachtige omge ving en het wonen dicht bij Leiden". De heer en mevrouw Van den Boo gaard hebben het de laatste dagen niet anders gehad dan over dat be zoek van „mensen" van het L.D. Ze hebben er over gesproken met hun getrouwde dochter uit Leidschendam en met hun zoondie in Haarlem aan de H.T.S. studeert. Die wisten van niets. „We keken vanmiddag toch wel vreemd op, dat onze dochter ineens op bezoek kwam met onze kleindoch- ten Karin", zei de heer Van den Boogaard. „Bij mezelf heb ik ge- 25.000 1955/X I j 1958 MAAKT 1963 Kees de Jong (15) was de ge lukkige bezorger. Hij had de familie Van den Boogaard abon nee gemaakt van het Leidsch Dagblad. Een beetje nerveus stond hij met de enveloppe (met inhoud) in zijn hand. die hij van de chef van de afdeling abon nementen van ons blad. de heer J. Verwer. had ontvangen. „Een buitenkansje, die f25.-", zei hij. „Daar had ik helemaal niet op gerekend". De heer Van den Boogaard kwam af en toe wel eens by zyn ouders (het zyn buren) om te vragen of hy het Leidsch Dagblad in mocht zien. „Men vond het een gezellige krant", merkte Kees op, „maar het duurde toch wel enige tyd voor mijn buur man my vroeg hem abonnee te maken". Kees de Jong is van 7 januari af bezorger van het L.D. Hij is enthou- l siast paardensportbeoefenaar en Kees de Jong stopt het L.D. in de bus bij de familie Van den Boogaard. (Foto L.D./Holvast) heeft rijles by de Voorschotense ma nege „New Forest". Die liefhebberU kost natuuriyk nogal wat. Kees heeft er alle begrip voor, dat zyn ouders het lesgeld niet kunnen betalen. „Er komt heel wat kyken in een gezin met schoolgaande kinderen", zegt hy. „Ik ben leerling van het Leidse Rembrandtlyceum Het is daar erg leuk. Myn enige hobby is paard rijden. En om die sport te kunnen beoefenen moest ik uitkijken naar een „baantje". Dat heb ik gevonden door dagelyks het L.D. te bezorgen". Kees de Jong doet het graag. Hij heeft een wyk van ongeveer honderd kranten. Een klein uurtje doet hy er over. Direct uit school begint hij er mee en voor het eten is hy klaar. De jeugdige lyceïst was in z'n nopjes, dat hy het was, die het abon nementental van het LU. gebracht heeft op 25.000. En dat z'n buur man de gelukkige is. vindt hy na tuuriyk wel heel byzonder. „Wat waren de heer en mevrouw Van den Boogaard gelukkig met die wascom binatie". merkte hy op. „Ik gun dit buitenkansje vooral mevrouw van harte". Veel tyd om te praten had Kees niet. Het werk riep hem. „De abon nees moeten op tyd de krant heb ben. Dat is heel belangryk. want voor het eten willen ze hun lijfblad meestal graag nog even inkyken". Kees de Jong sprong op zyn fiets en begon zyn dagelykse bezigheid: het bezorgen van het Leidsch Dag blad by een deel van de Voorscho* tense lezers

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5