F ZWEEDSE NAZI-VRIEND WAS SPION VOOR GEALLIEERDEN Films van deze week in Leiden Paasvee in Leiden 1 erbluffend spionageverhaal was eens harde werkelijkheid GERO-CASSETTE Weer treinen tussen Gouda— Waddinxveen Bouw nieuw laboratorium Hoogheemraadschap Rijnland Gone with the wind" Zware winter voor Horeeaf wolfslag Bijna tweehonderd dieren komen vrijdag ..in de mm vrijdag op het Leidse veemarktterrein de eer van de mesters in OEGSTGEEST WINT EN GAAT NAAR DISTRICTSWEDSTRIJD ring aterdag 23 maart 1963 Tweede blad no. 30914 Eric Erickson: de echte Verrader in opdracht LUXOR Een van de misselijkste nazi-vrienden in Stockholm van voor de jongste oorlog was de zakenman Eric Siegfried Erickson. Hij was een 1 n Amerika geboren olie-deskundige ran Zweedse afstamming, die zich in het land van zijn voorouders had gevestigd en daar in 1936 de Zweedse nationaliteit had verkregen. Dit walgelijk personage overigens een man met een knap uiterlijk stak zijn sympathie voor Hitier niet onder stoelen en banken, stootte zijn oude vriend, de Jood Max Gumpel, van zich af, trok zich niets aan van het verlies van zijn vrouw en zijn beste kennissen, die zich met weerzin van hem afkeerden en reisde voor zijn smerige zaken bij herhaling naar nazi-Duitsland, waarvoor hij zelfs een vergunning van Himmler-zelf had weten los te krijgen. De schelmJa, dat dacht men tenminste in de Zweedse hoofdstad, maar in werkelijkheid was Erickson een van de knapste en in elk geval een van de nuttigste spionnen van de Geallieerden! Dit boeiende complex van zeer ge vaarlijke spionage-activiteit is in de ze kleurenfilm op meeslepende wijze uitgebeeld. Deze fascinerende film. „Verrader in opdracht", is gebaseerd op het spannende boek van Alexan der Klein „The counterfeit traitor", waarvan de hoofdzaken op meester lijke wijze en met advies van de thans 73-jarige Erickson in beeld zijn gebracht. William Holden, die de rol van de hoofdfiguur verlokt, was geknipt voor deze moeilijke laak. De voornaamste vrouwelijke rol. die van Marianne, was in goede handen bij Lilli Palmer. Regisseur G**orge Seaton. die ook tekent voor het sce nario. laat de toeschouwer ademloos toezien bij de telkens weer verras sende wendingen van dit brok grootste werkelijkheid! Boeiende rol van William Holden Het bovenstaande is niet zomaar een verhaaltje uit de pen van een fantasierijke scenarioschrijver, die wel weet wat het publiek graag ziet. Neen, het is de verbluffende werke- lijk beid. die uiteraard pas na de ^oorlog onthuld werd, toen de Gealli eerden zich haastten de zwaar ge schokte reputatie van Erickson op triomfantelijke wijze te herstellen. Jarenlang had deze moedige Zweed hoogst belangrijke gegevens weten te verzamelen over Hitlers fabrieken van synthetische olie, waardoor de «I iware bommenwerpers van Britten dj tn Amerikanen in staat waren de lü olievoorziening van nazi-Duitsland lc vernietigende slagen toe te brengen ml en de oorlog sterk te bekorten. Overigens had het de Geallieerde ipionape nog wel enige moeite ge kost Erickson tot medewerking te bewegen. Maar hij had geen keus: j hij stond namelijk op de zwarte lijst l van de Amerikanen en zou na de ee Dorlog zakelijk geen voet aan de n-l fro nel hebben gekregen. Wat hij aanvankelijk onder pressie onder- aam. deed hij later, toen hy de j praktijken van de nazi's steeds be ier leerde kennen, uit volle overtui- nng. Erickson slaagde er op zijn Jieurt in Duitse zakenrelaties tot me- bewerking te bewegen, met alle risi- jto's vandien. Zo wordt hij op het eind van zijn werkzaamheden, wanneer er al wantrouwen tegen hem is gerezen, door het zoontje van ten van zijn beste medewerkers ver- iaden. Die jongen is namelijk lid tan de Hitler-jeugd en is doodsbang mooie uniform te verliezen met veel moeite slaagt Erick- erin te ontsnappen. .Niet minder injlipannend is zijn ontmoeting met uu llarianne Mollendorf, die eveneens toor de Geallieerden spioneert. Wan- zij ziet hoe zwaar de Gealli- Advertentle van f40.of f400. v. d. WATER, Haarlstraat 207 heeft het. De Gero-specialist. De treindienst tussen Gouda en laddinxveen zal met ingang van Worgen worden hervat. De verbinding 2 tesen de/e twee plaatsen is drie we len uitsluitend door bussen onder houden, nadat op 3 maart op de Gouuhrug een tankwagen ontspoorde Waarbij de sporen over de brug ern- kg werden beschadigd. Eric Erickson vertolkt door William Holden) bij zijn spiona ge-activiteit betrapt door een jongen van de Hitler-jeugd eerde bombardementen Duitsland teisteren, begint zy te wankelen. Zij heeft er als rooms-katholiek. behoef te aan een priester op de hoogte te brengen van haar gewetensnood. Een contra-spion slaagt erin de plaats van de pirester in te nemen en het rampzalige gevolg is, dat zij haar le ven eindigt voor het vuurpeloton. Op het nippertje slaagt Erickson erin de dans te ontspringen. Jacht op ontvoerde Eddie ah zeeman CASINO Eddie Constantine bij wijze van afwisseling in een Duitse (weliswaar in de Franse taal nage synchroniseerde) film: „Jacht op ont voerde vrouwen". En nu eens niet als de keiharde GI-man Lemmy Cau tion, maar als de brave zeeman Ed die Petersen. Zijn vechtlust, dorst en succes bij de vrouwen zijn er trou wens met minder om. Het zijn trou wens de beroemde vuistgevechten van onze filmheld en het vele vrou welijke schoon die het moeten doen. want het verhaaltje zelf heeft wei- ning om 't lijf. Eddie maakt een vrij tamme bende onschadelijk, die wil verhinderen dat de dochter van een Nobelprijswinnaar in het bezit komt van een revolutionaire uitvinding van haar vader En dat kost hem nog niet e°ns erg veel moeite. Kortom: een filmpje waarbij men dank zij Eddie zich niet zal vervelen. Maciste overwinnaar Machtig geweld REX Het fenomeen Maciste is door de jaren heen voldoende bekend geworden. Het is geboren uit de rot sen een pikante, schokkende ge beurtenis moet dat zyn geweest en het is zijn lot nergens rust te vin den. Het trekt overal heen waar het mensdom door tirannen in gevaar wordt gebracht. Dit keer bevindt Maciste zich ver voor Christus bij de Egyptenaren waar een even beeldschone als men selijk onmogelijke prinses een onge hoorde terreur uitoefent. Maciste, met die heerlijke borst waartegen het goed rusten is. en met dat stemgeluid dat men altijd krygt als een grammofoonplaat van 45 toe ren naar 33 wordt geschakeld, trekt ook hier met machtig geweld door de rijen van zijn tegenstanders heen. Er vloeit af en toe wat bloed, ook onder de verdrukten, maar dat is begrijpe lijk. De film is in kleuren en U weet het bloed doet het zo goed in tech nicolor. Zo heel veel nieuws verricht Ma ciste niet in deze film. Hij keelt een leeuw, drukt een paar rotsen vaneen, smijt daar zelfs mee. doch dat zijn langzamerhand obligate werkstukken geworden. Iets nieuws is het gevecht met krokodillen, hoewel dat er niet zo spectaculair uitkomt. Maciste ont doet de slaven van hun ketenen na heel veel spannende avonturen en trekt dan weer verder. Een beeld schone vrouw, die lokkend de armen naar hem houdt uitgestrekt, blijft achter. Maciste bezit de kracht om verder te gaan. Maar daarvoor is hij ook uit rotsen geboren. Als twee druppels water Tweede week Lido Dat Fons Rademakers' ,,Als twee druppels water" zou worden ge prolongeerd. lag voor de hand, en vermoedelijk komen er nog wel een paar weekjes bij. De film. vervaar digd naar de meesterlijke roman „De donkere kamer van Damocles" van W. F. Hermans, is boeiend en artistiek verantwoord. Zowel de fijn proever als een groter publiek zal er veel kijkgenoegen aan beleven. Bonn vraagt om uitlevering van twee .agenten West-Duitsland heeft Zwitserland gevraagd om de uitlevering van twee mannen, die Israëlische agenten wor den genoemd en die thans in Bazel gevangen worden gehouden. Een Westduitse rechtbank had arrestatie bevelen voor de twee mannen uitge vaardigd, die ervan worden beschul digd een aanslag te hebben gepleegd op het leven van dr. KleinWachter. een Westduitse raketdeskundige. die voor Egypte werkte. De agenten zou den hem bevolen hebben daarmee op te houden. De Westduitse regering maakte gis teren bekend, dat zij het zou afkeu ren als de politieke spanning vergroot j zou worden doordat Duitse wapen- deskundigen in het huitenland wer ken. Er kan echter niet met zekerheid worden vastgesteld of het waar is dat Duitse technici in Egypte medewer king verlenen aan de produktie en ontwikkeling van aanvalsraketten, aldus de regeringsverklaring. Hierin werd verder gezegd, dat de Bondsre gering een dergelijke medewerking niet op prijs zou stellen. Zij kon ech ter haar onderdanen niet verhinde ren naar het buitenland te vertrek ken. De woordvoerder, die de regerings verklaring op een persconferentie be kendmaakte. zei dat hoogstens elf Duitse experts aan de vervaardiging van Egyptische raketten meewerken, voorzover daarover gegevens bekend zijn. Er is echter een groter aental Duitsers in de Egyptische vliegtuig- produktie werkzaam, zo zei hij. De Verenigde vergadering van het feite, de waterschapslasten in het Hoogheemraadschap van Rijnland belanghebbende Amstellandse gebied kwam in het Gemeenlandshuis by een. Kennis werd genomen van de her benoeming van mr. F. M. A. Schok king te Leiden als dijkgraaf en van de heer K. van der Torren J. C. zoon te Waddinxveen als hoogheemraad. De plaatsvervangend hoogheemraad, heer B. Plomp te Nieuwkoop zag zich voor het jaar 1963 weer als zodanig aangewezen. Aan de hand van een door het Col lege van Dijkgraaf en Hoogheem relatief zeer bezwarend zouden zijn en in Amstelland evenals in Rijnland een op zeer geringe boezemfluctuaties en grote veiligheid toegespitst boe- zembeheer zou worden gevoerd ten koste van ongeveer dezelfde finan ciële offers. Voor geval de Staten ondanks de principiële bezwaren, toch tot het be trekken van Rijnlands gebied in de regeling zouden besluiten, werd een inmiddels subsidiair door het College j van Dijkgraaf en Hoogheemraden bij raden gegeven samenvattend over- j Ged. Staten voorgestane vormgeving zicht werd stilgestaan by aanhangige relatief de minst bezwarende geacht, en geprojecteerde restauratiewerk- Deze beperkt het kadewaterschap tot zaamheden aan Rijnlands huis, bij de Amstellands gebied, doet Rijnland, in gang zijnde verbouwing van het onder voorbehoud van het recht van naastgelegen pand Breestraat 55 als- naschouw, op overeenkomst-basis een mede bij enige nog in voorbereiding zijnde verdere voorzieningen (o.a. de bouw van een nieuw laboratorium). De tijdelijke regeling met de ge meente Gouda inzake de waterhuis houding ter plaatse werd wederom verlengd. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over het plan van Ged. Sta ten van Zuid-Holland en hun ambt genoten van Utrecht om de Staten van deze gewesten voor te stellen aan Rijnlands grenzen in de omgeving van Nieuwveen en Nieuwkoop een nieuw waterschap het kadewater- I schap Kromme Mijdrecht op te lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll llllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiimmiimmniiiiiiiiiiiuiiimiii ,.Le coeur battant' („Hart tegen hart") Een nieuwe liefde zegeviert STUDIO Regisseur Jacques Doniol-Valcroze heeft hoogst subtiel en zinnig de film ..Le coeur battant" (..Hart tegen hart") verfilmd. Het verhaal van een afster vende en een nieuw ontluikende liefde. Dominique (Francoise Brion) ver vult er de hoofdrol in. Zy is de vroe gere vriendin van een getrouwde Chileense diplomaat, die haar na enige jaren weer wil terugzien. Zy verheugt zich daar op, doch leert in de nog scheidende dagen Frangois, die steeds als „trait d'union" heeft gefundeerd, liefhebben. Daartoe is dan ook alle gelegenheid. Want bei den logeren op een eiland, in af wachting van de Chileen. Hoe zij zich aanvankelijk tegen de liefdesbetui gingen van Frangais verweert, het helpt tenslotte niet. Juist op de dag vóór de terugkeer van de man. van wie zij meent nog steeds te houden, geeft zij zich aan Frangois en beseft op dat moment, dat alleen hij haar de ware liefde schenken kan. Een eenvoudig gegeven, dat echter heel wat gecompliceerder is uitge werkt. dan het hier neerg»*schreven is. Wat echter het meeste in deze op het filmfestival in Punta del Este be kroonde film betreft, is de poëtische wijze, waarop die groeiende liefde tussen Frangois die allang van haar houdt en Dominique voor ogen wordt gesteld. Met een rijkdom aan détails, waar in soms ook de humor een woord meespreekt, uitlopend op de ernst: drie mensen worden voor de beslis sing van hun leven gesteld. Doch tenslotte zegeviert Domini- TRIANON. „Gone with the wind"Het valt moeilijk te geloven, maar het is al weer een kwart eeuw geleden, dat deze wereldberoemde roman van Margaret Mitchell werd verfilmd. En hoe Zelden of nooit is een liefdes verhaal grandioos en zo aangrijpend in beeld gebracht als in dit geval. Een verhaal, zo diep en diep tragisch. da+ niet alleen de romantici onder ons er zich door laten meeslepen. Zelfs zij die prat gaan op hun nuchtere aard komen, hoe dan ook. onder de indruk van zoveel noodlottige gebeurtenissen. Het kan gewoon niet anders De film-meesterlijk geregisseerd door Victor Eeming - wordt nog geregeld en over de gehele wereld gedraaid. Deze week voor de derde maai in Leiden. Het thema is bekend genoeg: de wanhopige en alles vernietigende liefde van een vrouw (Scarlett O'Hara) voor één en dezelfde man (Aslew Wilders). Zij: ongeremd in haar hartstocht, hij: getrouw aan zijn woord van eer. Beiden het slachtoffer van hun on zekere gevoelens en hun onbevredi gende verlangens. Kortom, een menselijk drama, dat zyn weerga vrijwel nergens vindt. Een drama als achtergrond de verschrik kingen van de Amerikaanse burger oorlog. temidden waarvan dit verhaal van liefde en haat. van hoop en wan hoop zich afspeelt. De hoofdrollen in deze machtige kleurenfilm worden vertolkt door Vivien Leigh. Clark Gable. Olivia de Havilland en Leslie Howard. que's liefde voor Francois, die einde lijk voor goed ontvangt wat hem zo lang onthouden werd. Francoise Brion en Jean Louis Trintignant dragen deze van veel tere momenten vervulde film. richten voor het onderhouden van se dert jaren over grote strekkingen in slechte staat verkerende kaden langs het Amstellandse boezemwater de Kromme Mijdrecht. Binnen dit nieuwe waterschap zou den bestuurlijk en financieel niet al leen de tot nog toe met het on derhoud belaste direct aangrenzen de Amstellandse polders dienen te worden betrokken, doch ook de daar aan grenzende polders waaronder de Rijnlandse polders Nieuwkoop en Nieuwkoop en Noorden omdat ook deze in beginsel door bedoelde kaden tegen overstromingswater worden beschermd. Met het College van Dijkgraaf e& Hoogheemraden en de beide betrok ken Rijnlandse polderbesturen bleek de vergadering van oordeel, dat het niet aangaat Rijnlands gebied in de nieuwe opzet te betrekken. Daarvoor zou eventueel slechts aanleiding kun nen bestaan indien, anders dan in Een globaal onderzoek van de Bond Horeeaf over de gevolgen van de barre winter voor hotels, restaurants en café's maakt duidelijk, dat hier en daar gevoelige verliezen zijn geleden. De bedri.tven in de hoofdstad zijn er nog vrij goed afgekomen, waar schijnlijk ten gevolge van in de koude maanden gehouden evenementen en tentoonstellingen. De omzetten in de Rotterdamse be drijven echter lagen 30 tot 40 procent beneden het normale peil. De Utrechtse bedrijven hebben een te rugloop in de omzetten met ongeveer tien percent te lyden gehad De za- jaarlijkse bijdrage aan het water schap betalen met de mogelijkheid om er in gewijzigde omstandigheden weer af te komen en laat de beide genoemde Rijnlandse polders elk één vierde van de Rijnlandse bijdrage aan het Hoogheemraadschap terug betalen. De aanwezigheid van de voorzitters van de Rijnlandse polders, die beide hoofdingeland zijn, gaf het debat een extra noot. De vergadering ging niet mee met de door deze beide leden ge opperde gedachte om de gehele bij drage voor Rijnlands rekening te ne men. Het College van Dijkgraaf en Hoog heemraden werd voorts gemachtigd tot het ondershands opdragen van het maken van een nieuwe beschoei ing langs een gedeelte van het Oegst- geester kanaal. Besloten werd tot enige eigendoms transacties onder Hoogmade, teneinde voor de Noord Aa aldaar een meer logische eigendomsgrens te verkrij gen. Op het punt van salarisverhogingen per 1 Januari 1963 en koude-uitke- ringen aan het daarvoor in aanmer king komend personeel besloot de '-'•^adering de rijksregeling te vol gen. Advertentie Hier zijn ze dan Gijs Geiser en zijn hulp Pij pie Lood Getweeën vormen zij meesterknecht en hulpje van een bekend loodgieters- annex installatiebedrijf. Natuurlijk is Gijs altijd goed voor een gesprongen waterleiding of een verstopte W.C. Gijs is echter het best wanneer het omjuist, om geisers gaat. Geisers zijn z'n specialiteit. Gijs weet alles van geisers. ALLES - daarom is er voor hem eigenlijk maar één geiser. Voor Gijs Geiser is een geiser een FASTO. FASTO, zonder meer! Assistent Pijpie Lood kan dat warmlopen van Gijs voor FASTO heel goed begrijpen. Ook hij is - wanneer het FASTO betreft - razend enthousiast. Alleen, hij toont dat en thousiasme nog wel eens op een wat vreemde manier. Hoe precies, vraagt U? Wel, dat willen wij U nu graag laten zien in een reeks advertenties. Advertenties met daarin de - vaak - amusante gesprekjes van Gijs Geiser en Pijpie Lood over een FASTO geiser. 'a/*4j-tr7AJ PENNETJE ZIEK VULPENKLINIEK byna 100.000 reparaties: 100.000 maal vertrouwen jn ons viilnenreparatiebedrijf BREESTRAAT 145 TEL. 23211 Bijna 200 dieren uitgezocht kwaliteitsvee zullen a.s ienverhuur echter lag een derde lager I de randstad Holland weer hooq houden Het stemt het actieve dan in de voorafgaande winters. Zeer zwaar hebben de horecabedrij ven langs de grote verkeersaders er van langs gekregen Hun omzet liep gemiddeld met 70 percent terug. An dere buitenbedrijven lagen 20 percent beneden normaal. De kosten in de bedrijven zijn door het barre weer aanzienlijk hoger geweest, dan in an dere winters. Na de onfortuinlijke zomer van 1962 hopen de ondernemers nu maar op een mooie zomer 1963. Kringivedstrijden E.H.B.O. De onderlinge EHBO-wedstrijden, die gisteravond in de grote zaal van het Leidse Volkshuis onder auspiciën van de Kring-Leiden van de Kon. Ned. \ereniging voor EHBO werden gehouden, droegen evenals de wed strijden van 22 februari, het karakter van selectiewedstrijden. De gister avond behaalde punten, opgesteld bij die, welke in de onderlinge strijd op 22 februari werden behaald, moesten namelijk beslissen, welke wedstryd- ploeg de Kring-Leiden zal vertegenwoordigen op de districtswedstrijden, die op 11 mei te Vianen worden gehouden. LEIDEN WERD 21 «dfSS. I A,vorens ook nu de wedstrUdp.oe- dX^en'twt^rs^rs! it gen van de afdelmg Leiden. Sassen- gen uit te werken Ihem. .2 ploegen,. Le,derdorp (2 wtr het verleneS' vi hut ploegen,, Voorschoten. Oegstgeest en aan twee slachtoffers van een h Hillegom het EHBO-strüdperk be- drufsongeval en het vervoer piïbran' l traden, sprak de kringvoorzitter, decard naar een ziekenhui* L, heer H. van Roon, een kort wel- kele complicaties eiste de gestelde op komstwoord waarin hy zich in het gave weer een grote nauwkeurigheid i van"o w r,H A0tT?dt J0?0*?0 R in de behandeling en afwerking óm- van t Woud, H A Retennk J van nen de werktijd van 20 minuten i Hoorn, J. v. d. Linden, A. J. Salome! Daar by de eerste selectie in en A. A. Verduin-Czinel. alsmede tot februari de ploeg van Oeesteeest mPr mevr. W. C. van Dam-Borste die de 172 punten als no. 1 WM gSindied jury vormden. en wel met een voorsprong van >2 De opgave wederom samengesteld punten op Leiden en 24 punten op Sassenheim II droeg deze tweede se lectie een zeer spannend karakter en ging de grote belangstelling uiter aard uit naar het feit, of Oegstgeest het zou presteren om de eerste plaats te behouden. Nadat aan 't eind van de EHBO-strijd dokter Van 't Woud voorzitter van de jury, een kort re sumé had gegeven van de verrichte prestaties met een leerzame nabe schouwing, maakte de kringvoorzit ter de definitieve einduitslag bekend Hieruit bleek, dat Leiden ditmaal weliswaar met 179 punten als no 1 was geëindigd, doch desondanks geen kans had gezien om Oegstgeest. dat 170 punten haalde, van de eerste plaats te verdringen. De ploeg van Oegstgeest wist zich inderdaad met 13 punten voorsprong Vebo-bestuur tot voldoening, dat ook dit jaar de mesters en vet- weiders weer zulk een grote belangstelling aan de dag leggen voor Pr»chtig als no. l te handhaven. deze jaarlijkse Paasvee-tentoonstelling, welke ditmaal voor de Ha' u,H*r w w A veertiende maal in de Sleutelstad wordt gehouden. Saoeds vliegtuig nog niet gevonden Het zoeken naar het wrak van ko ning Saoeds Cometvliegtuig moest gisteren, voor de derde dag achter een wegens het slechte weer gestaakt worden. Een sneeuwstorm belette, dat Franse en Italiaanse hefschroefvlieg- tuigen konden opstijgen om het ge bied af te zoeken waar het toestel vermoedelijk is neergestort. De drie reddingsploegen die 's mor gens waren vertrokken moesten te rugkeren. Men vreest dat het wrak nu gedeeltelijk Ingesneeuwd is en daardoor nog moeilijker te vinden zal zijn. Was men aanvankelijk in Vebo- kringen met het oog op de strenge winter bevreesd, dat het record-aan tal inschrijvingen van vorig jaar 46 niet zou worden gehaald, bij het „sluiten van de markt" bleek, dat ook nu weer een gelijk aantal mesters voor deze paas-slachtvee-tentoonstel- ling had ingeschreven. Weliswaar is het aantal dieren, dat a.s. vrijdag binnen de ring verschijnt, iets terug gelopen van 234 naar 190 doch nog altijd vertegenwoordigen deze 190 dieren de „bloem" van het Zuid- en Noordhollandse veebeslag. De runderen rood- en zwartbont en gulste koeien zyn ook nu weer het best vertegenwoordigd, waarbij het rondbont met 107 exemplaren van de 142 domineert. De grootste teruggang doet zich voor by de kal veren. In tegenstelling met vorig jaar, toen 65 dieren ter keuring werden voorgedragen, blijft dit aantal dit jaar tot 21 beperkt. Naast dit verlies, valt er bij de komende tentoonstel ling ook weer winst te boeken. De schapen en de varkens, welke het vorig jaar verstek lieten gaan, »Ijn nu weer present. Vijftien scha pen en vier varkens „werpen zich dit jaar in de strijd". Vee, zo werd ons verzekerd, van een hoog gehalte. En dit mag dan ook wel. Want waaraan moet b.v. een ter keuring voorgedra gen varken voldoen? In het jury-rap port leren wij, dat een varken „een opgetrokken buik moet hebben, de lammen goed gevormd moeten zyn en de wangen niet kwabbig". Voor het overige veebeslag zyn de keurings eisen niet minder streng. Een deskun dige jury, met als arbiter de heer Joh. Karens uit Zoetermeer. zal er nauw lettend op toe zien. dat aan deze eisen wordt voldaan en daardoor slechts kwaliteitsvee de hoogste be kroning in de wacht sleept. De wethouder van de Bedrijven, ir. J. J. G. van Hoek, onder wiens super visie ook de Leidse Markt- en Ha vendienst ressorteert, zal deze Paas- veetentoonstelling a.s. vrijdagochtend om tien uur in café-restaurant „In den Vergulden Turk" openen. Mr. H. A. Wildeman, secretaris van de Ned Bond van Vee- en Varkenshandela ren, zal daarna spreken over „De be tekenis van een veemarkt". Men ver wacht dat de prijsuitreiking om circa één uur plaats vindt. dat leider W. v. d. Sleet en zijn beide helpsters J. Dirkse-v. d. Poel en M. Brussee-Schaart de Kring-Leiden in Vianen gaan vertegenwoordigen. Hierna had de voorzitter nog een verrassing in petto. Tot zyn vreugde kon hy namelyk bekend maken, dat de heer W. J. van Kampenhout, oud bestuurslid van de afdeling Leiden, mede ter gelegenheid van zyn 30- jarig EHBO-jubileum, een fraaie wisselbeker voor de Jaarlijkse kring- wedstrijden beschikbaar had gesteld. Nadat spreker namens de gehele kring de schenker onder grote bijval zijn hartelijke dank had betuigd, reikte hy deze fraaie trofee, die als de Van Kampenhoutbeker de krini - geschiedenis in zal gaan. met een toe passelijk woord aan de heer Van der Sleet uit. De einduitslag werd: 1. Oegstgeest (342 p>, leider W. v. d. Sleet (62 p 2. Leiden (329 p.). leider L. F. Gilles (95 p.); 3. Voorschoten (322 p.). leid ster mej. G. Ypelaar (85 p.); 4. Sas senheim II (294 p.), leidster mej F Dekker (72 p.), 5. Leiderdorp II (271 p.), leidster mevr. W. Leune (58 p.); 6. Leiderdorp n (260 p) leider G. de Jong (75 p.)7. Hillegom (237 p.), leider G. de Wagt (69 p 8. Sassenheim I (224 p.), leider A. N. de Muljnck (72 p.).

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3