VIER branden richten roor tonnen schade aan Negers in zijn er W ashington slecht aan toe RITMEESTER Scholieren ontwerpen mozaïeken voor VVV Einhovense industrie !^ivil9 miljoen betalen Prof. Wemelsf'elderEnorme publiciteit door misverstamV mi Prins koopt eerste anti-honger zegels Mai jpen 111 Leeuwarden Liberale winst in Collie Yallev DOMINEE WAARSCHUWT AMERIKAANSE CONGRES ALSTUBLIEFT... VOOR !.40 (t- J KUNT U 10 x GENIETEN VAN ZO N HEERLIJKE RITMEESTER PIKEUR Akliegbasis maar verdwijnt PIKEUR Jpgercht 1 maart 1860 Vrijdag 22 maart 1963 Vijfde blad no. 30913 Nie minder dan vier grote randn hebben er gisteren in [ede and gewoed. In ^eeuwarden brandde een agaijn van V en D geheel uit. lesfiade loopt in de honderd- ireden. in Krommenie richtte een djekkige brand grote schade j h een fabriek van de Lino- uabriek. Hoe groot de ude precies was viel nog niet shatten. Ii Uithoorn werd gistermid- |c een bouwkeet-opslagplaats o vuur volkomen verwoest. bdt: f45.000. Co het vurige kwartet vol te iakt: brand in de fabriekruim- v.i de Doetinchemse eerste K»to*paratie-inrichting Dermi. let ^ïele gebouw ging ver- iren. )e schade is aanzienlijk, fijftie man zijn nu zonder ierk. De bru in Leeuwarden was een msatie n de eerste orde. De toe- iop vaneuwsgierigen was zo groot, it de pcie de kijkers niet meer op tilig® altnd kon houden en mili taire hulp moest inroepen. Zowel de Landmachtkazerne als de luchtbasis stuurde 150 man. Op het vliegveld was het vliegen trouwens al gestaakt omdat al het blussingsmateriaal naar de brand in het hartje van de stad was gedirigeerd. Zelfs de grote groep militairen had moeite om de kijklus- tigen zover weg te houden, dat het blussingswerk niet belemmerd werd. Achter de ruggen van de stoere sol daten klonk Neêrlands nieuwste volkslied: „Geen woorden, maar da den" optelkens wanneer nieuwe militaire wagens arriveerden. Maar de hardhandigheid, waarmede de militaire „afzetters" te werk gingen, verwekte nogal wat ergernis. „Ze zijn in hun zenuwen gaan slaan, omdat ze niet meer wisten, wat ze er mee aan moesten", zo formuleerden enkele Leeuwarders hun mening. Maar door het werk van deze mi litairen konden de brandweerlieden ongestoord hun strijd tegen het felle ierklijk Leven NI HERV. KERK Beroepen Amsterdam (Parkkerk- «neente) C~azemler te Spijkenlsse ■te Kamerlc. van den Bergh te olsbroek Leeuwarden (vac. Ph. oggers) J. Inveling te Koudum Op- en Ne-Andel (toez.) A. van ir Vlist, kante Utrecht te Put- ■rshoek C. d<Qng te Welsum (O.). GEB. KERKEN Beroepen te ïmen-Angelslo G. O. Veenhuizen. Grouw-Irnsum. Indoesisehe kerkt vragen omteun ,De Indonesië kerken hopen en rerwachten, dal kerken in Neder land hen zulletelpen, zowel met geld als met ptneel", aldus sprak (isteren de secr-is voor de lectuur tan de Raad v&erken in Indone- lie. de heer Aimandjuntak, In Amsterdam. De Indonesis kerken kunnen t andere lan. dus ook uit Jederland. expt gebruiken zoals ïoogleraren en ;nten voor theo- ogische scholenr zijn op het jeenblik in Indtië acht theologi- tche scholen, arvan drie op icademisch niveDe lectuurdienst Djakarta venidt theologische toeken, jeugdleir, kinderbijbels n evangelisatiekur over geheel hdonesië. Er is een gewge honger naar lectuur en alleplagen van de lectuurcommissieijn snel uitver- locht. Sinds eemr wordt ln Dja- tarta een christ dagblad ultge- peven met een lage van 25.000 txemplaren. Er ai evenwel 65.000 mensen op de waijst. die voor een ibonnement in merking wensen le komen. Besloten ls tot bouwen van een lieuw gebouw de lectuurcom- missie van de K van Kerken in Djakarta. Hierv rekent men op hulp uit het bnland. Men ver- racht. dat de a ..brood voor het lart". die onlaidoor de Neder- and.se Zendingd werd gestart, len belangrijke rage voor dit pro- eet. zal geven. De heer Simamtak heeft enlee aren in Neder! gestudeerd. Hjj eist vandaag t» naar Indonesië. IN DACHA KLOOSTER TER YEOENING Op het gebiean het voormalig toncentratiekar Dachau zal een Jooster ter veriing worden opge- icht. Op 28 apzal de eerste steen torden geleg Een voormalige tachttoren zal kloosterpoort wor- len gebruikt, jet midden van het looster, dat „lg bloed" zal heten in door karmosenzusters zaj wor_ ien bewoond, nt een kerk. Het looster is bed om de herinnering an het conceatiekamp levend te louden. Het iatief is afkomstig 'an kardinaaiulhaber. vuur verder voeren. De brand, die omstreeks elf uur was uitgebroken, had men tegen half twee geheel in bedwang. Van het V en D-magazijn was niet veel meer over. Eén grote geblakerde massa. In Krommenie was het vuur waarschijnlijk ontstaan door broei van kurkment, een akoestische onder laag voor linoleum hardnekkiger. De strijd van de brandweer duurde daar van één tot vijf uur. Toen was gevaar voor uitbreiding geweken, maar nog steeds werden duizenden liters water in de moeilijk bereikbare vuurhaarden gespoten. Tijdens de blussingswerkzaamheden deed zich een hevige explosie voor. waardoor tussenmuren en een deel van het dak werden weggeslagen. Ook werden twee brandweerlieden van een twin tig meter hoog dak weggeslingerd. Zij hadden geluk tegen een balustra de terecht te komen, waarbij ze slechs zeer lichte verwondingen opliepen. Dutiv zegeltje (Van onze correspondent in Londen) Voor de hoogste prijs, ooit in Engeland voor een postzegel be taald, is gisteren in Londen een Mauritius-zeg el van 1847 ver kocht. Deze ongebruikte postzegel die nu aanvankelijk slechts een waarde had van één penny, ging nu van de hand voor 85.000 gul den! De koper is een Japanner, Hiro- joeki. Hij had een agent in Lon den opdracht gegeven voor hem te bieden. De vraag naar de zegel was enorm, aangezien er nog maar één exemplaar op de we reld bestaat. Uit alle delen van de wereld waren verzamelaars naar Londen gekomen. Maar de meesten boden niet hoger dan f 60.000-. Daarna ruas er nog een strijd tussen de agent van de Ja panner en een Amerikaan, die zich tenslotte bij de f85.000 - te rugtrok. De zegel is reeds twee maal eerder geveild. De eerste keer dertig jaar geleden bracht hij f25.000.- op. De twee de keer f45.000.-. Bij tussentijdse verkiezingen die gisteren in Cnlne Valley, in het En gelse graafschap Yorkshire, zijn ge houden heeft de liberale partij tegen de verwachtingen in flinke winst ge boekt en de conservatieven van hun tweede plaats verdrongen. Hoewel zij haar zetel wist te behou den. werd de socialistische meerder heid verkleind. Do grote verliezers waren echter de conservatieven. De aanhang die zij bij de verkiezingen van 1959 wisten te verwerven, werd gehalveerd. De stemverhoudingen waren als volgt; 1963 Advertentie (Van onze correspondent in Washington) Ras-fanatici in het Amerikaanse congres onthouden aan de hoofd stad van Amerika voldoende fondsen voor de scholen waar rasgelijk heid is ingevoerd. Op die manier wordt goed onderwijs onmogelijk gemaakt en neemt misdadigheid onder de jeugd toe. Daar de meeste kinderen in Washington D.C. tot het negerras behoren, kan de Jeugd misdadigheid als neger-misdadigheid worden voorgesteld en de con servatieve, blanke ras-scheiders in het Congres kunnen op de toe standen in de hoofdstad wijzen, wanneer zij willen aantonen, dat rasgelijkheid op de scholen allerlei ellende met zich brengt. Maar die hopeloze toestand in Washington D.C. is door de conservatieve machthebbers in het Congres zelf geschapen. Labour 18033 Liberalen 15 994 Conservatieven 6.238 1959 19 284 11.254 13.030 De meerderheid van de Labourkan- didaat. die in 1959 nog 6 254 stemmen bedroeg, was na de verkiezingen van gisteren gedaald tot 2.039 De zetelverdeling in het Lagerhuis wordt thans: Conservatieven 364. La bour 254. Liberalen zeven en onaf- hankelijken één. Er zijn nu nog vier vacante zetels. De liberalen beschouwden hun stemmenwinst in Colne Valley als een hernieuwd bewijs, dat hun te rugkomst. die al uit vorige tussen- tijde verkiezingen bleek, gehand haafd is gebleven. Volgende week donderdag wordt in Rotherham en Swansea East over twee vakante Labourzetels beslist. Uw correspondent zou het aller minst verbazen, indien het in de ko mende jaren tot grote demonstraties zou komen van de negers in Wash ington, bijvoorbeeld op het plein voor het Capitool. Om bij het onder wijs te blijven (juist voor hun kinde ren zo belangrijk): de scholen zijn veel te vol en vaak armzalig, het aantal leerkrachten is absoluut on toereikend en zelfs zijn er. in de de hoofdstad van 's werelds rijkste land. niet voldoende leerboeken voor de kinderen op de openbare scholen. Het gist onder de negers in de Ver enigde Staten. Zij beginnen in te zien, dat zijzelf actief moeten wor den, wil er in redelijk tempo verbe- I dezer dagen weerklonk tering komen in hun lot. Door vreed-preekstoel in Washington. zame, doch vastberaden acties ver overen zij zich gelijke rechten in bussen en restaurants in het zuiden Meer naar het noorden trachten zij klandestien zich te vestigen in flat gebouwen, waar men negers probeert te weren. Washington D.C. is lang vreedzaam gebleven en schijnbaar onbewogen. Maar in de herfst van 1962 kwam het hier. na een rugby wedstrijd. tot een betreurenswaardige vechtpartij tussen zwarte en blanke jeugd. Als groep gevoelen de negers te Washington zich te machteloos om verbetering te brengen in eigen lot. F.n elke psycholoog weet hoe gevaar lijk een gevoel van vergeefsheid, van frustratie, op de duur worden kan. Zelden werd tot het Congres zulk een scherpe waarschuwing gericht als van een Deze scherpe aantijging werd on langs uitgesproken door dr. Duncan Howlett, dominee van de grootste Cnitarische kerk te Washington D. C. En hij had nog meer verwijten aan het adres van het Amerikaanse Congres. Diezelfde ras-fanatici had den het bijvoorbeeld ook lang tegen gehouden, dat er voldoende rechters werden aangesteld in de rechtbanken niet het geval. Maar wel is het een zeer bedenkelijk verschijnsel, dat het Congres als geheel er zich bij neer legt dat volgens de parlementaire regels en gebruiken de conserva tieve. door senioriteit machtige Con gresleden in de diverse commissies de lakens uitdelen. Ook het lot van Washington D.C. is in hoofdzaak aan een commissie voor jeugdmisdaden. Daardoor was de toevertrouwd. Washington, Amerika's criminaliteit van de jeugd veel hoger gebleven dan noodzakelijk. In het buitenland zal men zich misschien afvragen of dan de ras fanatici in het Amerikaanse Congres in de meerderheid zijn. Dat is beslist Advertentie STERK STAALTJE hoofdstad, heeft namelijk geen bur gemeester en geen gekozen gemeen teraad. De stad ontvangt haar ver ordeningen van het Congres. Het Congres draagt weliswaar uit de federale schatkist iets bij tot het budget van de stad, doch veel te wei nig. De drie commissarissen, die het dagelijks bestuur vormen, worden be noemd door de Senaat en de presi dent. Dominee Howlett wees er volkomen terecht op. dat de bestaande parle mentaire regels en gebruiken een on evenredig grote macht geven aan de uit het stabiel-conservatieve zuiden afkomstige, officieel tot de Demo cratische partij behorende, Congres leden. Maar ook onderstreepte hij, dat Huis en Senaat als geheel in staat zijn de bestaande regels te ver anderen op staande voet, indien men zou willen. Hillegoinse Boaz-school teint Leerlingen van scholen uit Bennebroek, Hillegom en De Zilk hebben de VVV-Hillegom geholpen aan ontwerpen voor de komende mozaiekwedstrijden. De jury, bestaande uit de heren K. Ruigrok. H. Weyers en B. Noorlander. kreeg 200 tekenin gen te beoordelen. De eisen die de jury stelde, waren: idee, kleuren combinatie en uitvoerbaarheid. Er wordt nog altijd teveel met kleuren gewerkt die in hyacinten nagels niet aanwezig zijn, b.v. groen, bruin en zwart. In de foyer van Treslong kan men tot en met zondag 10 uur nm. de werkstukken van de jongens en meis jes uit de streek bewonderen op de COCKTAILSCHORTJE Leuk model. "Haircord" kwaliteit. Aparte dessins in fraaie kleurstellingen. f 1.89 Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA Prins Bernhard heeft gister middag van Sabine O. baronesse van Voorst tot Voorst, dochter van de voorzitter van de NOVIB, de eerste Nederlandse anti-honger postzegels gekocht. Hij frankeerde er een brief mee. die hij terstond op de bus deed. De brief was bestemd voor dr. Sen. de directeur-generaal van de FAO. De prins, met witte anjer en bruine trui, verrichtte deze handelingen in het Kurhaus te Scheveningen, waar een postkantoortje met brievenbus was ingericht. Het gebeurde direct na een bijeenkomst, waarin de prins als algemeen voorzitter van de NOVIB de Wereld Anti-Hongerweek had ge opend. In zijn toespraak zei Prins Bern- I hard. dat miljoenen in deze wereld anno 1963 nog verstoken zijn van het meest elementaire dat een mens kan eisen: brood om van te leven. Volgens statistici van de FAO gaat het om 300 De prins noemde verschillende mo gelijkheden om als Nederlander aan de Anti-Hongeractie bij te dragen, o.m. het nieuwe initiatief „Een gast aan tafel" en de persoonlijke actie „Een procent daadwerkelijke gerech tigheid". „Laat Nederland opnieuw voor gaan". zo besloot prins Bernhard zjjn toespraak. Floralia ten toonstelling. De heer Dirk van Egmond heeft de show vanmor gen om 11 uur geopend. De Boaz-school in Hillegom behaal de de eerste prijs met inzendingen van: 1. Ingrid van den Akker: 2. Hendrik J. Nieuwenhuis. 3. H. Stig- ter. Tweede schoolprijs; Chr. Burger school voor mulo: 1. Annemarie Phi- lippo. 2. Annemarie Seis, 3. Birgit Swart. Derde schoolprijs: Juliana- school: 1. A. Vledder; 2. Elme Spil- ker; 3. Ton Walkier. Vierde school prijs: R.-K. Meisjesschool De Zilk: 1. Joke Hensbergen; 2. Gerda de Groot; 3. Joke Venings. Vijfde schoolprijs: Sparrenbosschool. Bennebroek: 1. Elsje Planting; 2. Maaike v. d. Poel; 3. Lissie van Dingsteen. Zesde school prijs; Technische School: St.-Paulus, Hillegom: 1. Norbert Abswoude; 2. Jos. Nederpelt; 3. K. Elfering. Zeven de schoolprijs: Marijkeschool. Hille gom: 1. Louis Seysenaar; 2. Rimi v. Schrier; 3. Jan van Drunen. Achtste schoolprijs: R.-K. ulo. Hillegom: Wil ly van den Berg, eervolle vermelding. Tevens kwam gisteravond de Flora- lia-bolbloemenshow, die door de Flo- ralia-vereniging wordt georganiseerd gereed. Naast de bolbloemen werden door mensen van de Plantenziekten- kundige Dienst gisteravond de stands met o.a. ziektebeelden in bolgewassen voltooid. Op het gebied van heesters en coniferen was er een inzending van de firma Draayer uit Heemstede. Ook is het prachtige bloemsierwerk van de „Hillegomse Bloemschik-cur sus" van de heren Rieman en De Wit, cultuurschef van de Treslong- tuin, te bewonderen. Voor het publiek is er een wedstrijd georganiseerd. De expositie werd vanmorgen door de heer D. van Egmond geopend en mocht zich direct in een grote be langstelling verheugen. De uitslagen van de bolbloemenshow zijn: Boaz school, Hillegom: 1. Albert Smith, 2. Jaap Brouwer. 3. Hans Nieuwenhuis; St.-Franciscusschool. Bennebroek: 1. Loek Weyers, 2. Jos Nederstigt, 3. Adri Lips; R.-K. Meisjesschool, Ben nebroek: 1. Claartje Hoeker, 2. Gerda Weyers, 3. Agnes v d. Hoorn; H.H. Meisjesschool, De Zilk: 1. Ineke Rus man, 3. Joke Hoeks, 3. Wilma Kap- tein; Willinkschool. Bennebroek: 1. L. v. d. Hoop, 2. M. Roest, 3. B. Al ders; Prinses Marijkeschool, Hille gom: 1. An v. d. Berg, 3 Koos Meel dijk, 3. Rudi Braam; H. Hart Jon- iN S (Vj*nze Eindhovense rrespondent) De Ein,vense fabrikantenkring Hft d'enisterraad een renteloze ig 3 negen miljoen gulden ;e50, om dc Eindhovense 'basi>aar Gilze-Rüen over te «en Zoals^eld, onderhandelt de ge- mteidhoven sinds enkele jaren j helinisterie van De*ensie om opbnE van de vliegbasis Eind- ven operationeel steunpunt van A kF KdkliJke Luchtmacht te ver- A PE ee\anvankelijk was er de mo- "'riiiitd om in het zuiden van het der vliegvelden zogenaamd lapl" te verklaren. De staatsse- ttf vroeg de gemeente Eindho ut bedrag van f9 miljoen om aan ifctijen geschikt te maken voor insten, die Welschap bewees. i«ien men dit voorstel irreëel Eindhoven was de militaire basis direct na de oorlog opgedron gen ging de gemeente er niet op in. Defensie nam daarop de beslis sing om de vliegbasis uit operatio nele en personele overwegingen te handhaven. In de briefwisseling, die tussen Defensie en B. en W. van Eindhoven heeft plaats gehad, sprak Eindhoven zijn teleurstelling over dit besluit uit, waarbij een onder de rook van de stad verkeerd geprojecteerde vliegbasis gehandhaafd bleef. Thans heeft ir. Philips uit de lichtstad in een telegram aan de ministerraad namens de Eindhovense Fabrikan tenkring een renteloze lening van 9 miljoen gulden aangeboden om de Eindhovense basis naar Gilze-Rijen over te brengen. De gehele procedure over de eventuele opheffing van Wel schap als militaire oasis is openbaar „Wie een inleiding voor een groep werkgevers houdt en daarbij (te naief?) geen rekening houdt met be langrijke publiciteit, maar onmiddel lijk na het uitspreken onder een pu- hliciteitslawine bedolven wordt, gaat allereerst beseffen, dat indien men gehele Ne- tot 500 miljoen mensen, die honger derlandse pers raakt, het bijna onmo- Imeer op collectieve grondslag "maar bannen ™nuwè1Zé'nn 'die FT -"'"a' -dTvidTlf ^ndST^uplaa" mannen, vrouwen en Kinaeren aie men het instrumentarium j vrij uitvoerig was ingegaan op de in komensverdelingsfunctie van de col lectieve machtsgroeperingen werk gevers en werknemers tezamen): ten einde deze beter te belichten was de vraag gesteld als hypothese en ge- dachtenexperiment das wat er zou gebeuren, indien de loonvorming niet mannen, vrouwen en Kinaeren aie|men het instrumentarium daartoe slecht gevoed worden. mist,. Nog pijnlijker is liet, wanneer De prins haalde enige constaterin- men zk.h gaat realiseren .dat deze gen aan uit het rapport over 1961-62 lawine a||een maar door een misver van de FAO (de voedsel- en l*nd- stand kan zijn ontstaan en waar- bouworganisatie van de VN). Van I schijniijk te wijten Ls aan een ver- Van enige sociale vooruitgang in de min der ontwikkelde gebieden kan nau welijks sprake zijn, zolang het voed- selvraagstuk er niet is opgelost. Dit kan slechts door het op hoger peil brengen van de landbouw in deze landen zelf; geen geringe opgaaf voor een landbouwbevolking die zelf aan chronische ondervoeding lijdt en niet tot grote arbeidsprestaties in staat is. Het verbeteren van hun eigen land bouw zullen de arme landen niet al leen kunnen doen; zij moeten daarbij kunnen rekenen op de daadwerke lijke hulp der geïndustrialiseerde landen. schillende benaderingsmethodiek van eenzelfde probleem door een journa list en een econoom". Dit zegt prof. dr. J. Wemelsfelder, hoogleraar in de economie aan de Technische Hogelschool in Eindhoven in het jongste nummer van „Econo misch Statistische Berichten", waar in hy reageert op de vele perspubli- katies en commentaren naar aanlei ding van z(jn op 22 februari gehou den inleiding voor de landelijke le denvergadering van de contactgroep van werkgevers in de metaalnyver- heid in Utrecht. „In dit proces kan de Westerse we reld, kan ook ons land veel bijdragen door het helpen uitvoeren van pro- geworden door schriftelijke vragen, jecten, zoals thans geschiedt ln West- welke het Eindhovense raadslid, mr. Afrika; door het beschikbaar stellen machtsgroeperingen en het econo- Marks. heeft gesteld waarop B. en W. i van kapitaal en van kennis: door het mlsch bestel ofwel de analyse van van Eindhoven thans uitvoerig ge-1 uitzenden van mensen op allerlei ni- misverstand", schrijft prof. Wemels- antwoord hebben. 1 waus", aldus de prins. If elder, dat hij in de bewuste inleiding Hypothese Onder de kop .De collectieve vinden, desnoods met overhèidsga- ranties. Het antwoord van de inleider op deze hypothetisch gestelde vraag was uiteraard speculatief rationa liserend en onder een aantal nader geformuleerde voorwaarden dat er dan waarschijnlijk, althans in grote lijnen, toch niet veel in het inkomens verdelingsproces zou veranderen en dat de functie van de collectieve machtsgroepen in dit opzicht fictief was. Op dit punt toen zijn, aldus prof Wemelsfelder, de misverstanden ont staan. omdat een groot deel van de pers geen aandacht schonk aan een essentieel gevolg in het referaat. Het betoog ging namelijk daarna in op de premissen, die voor een dergelijke maatschappij zouden gelden, waarbij dezerzijds a priori gesteld werd. dat in het huidige bestel niet aan déze premissen wordt voldaan. Uitgangspunt Zolang men namelijk in ons bestel gelooft aan de functie van de machts groeperingen dan moet dit ais eis van democratie het uitgangspunt van onze maatschappelijke structuur vormen en blijven vormen. In een dergelijke maatschappij moet men echter met voortdurende dreiging van inflatie rekenen met alle gevolgen van dien. De inflatie is als het ware de „keerzijde" van de inkomensvor ming op collectieve grondslag. De in flatie was dan ook het hoofdthema van het referaat. De volslagen kort sluiting met de publiciteit is, volgens de hoogleraar, denkelijk het gevolg van een complex van oorzaken en een verschil in denkwereld. De eco noom denkt sterk in de abstracties van premissen en de consequenties van deze premissen, en vooronderstelt onwillekeuring eenzelfde abstract schematLsche wereld bij anderen. Prof. Wemelsfelder kan zich voor stellen, dat men zou kunnen stellen, dat indien zoveel Nederlandse redac ties tot een zelfde reactie op een re feraat komen, de wijze van formule ring van de premissen er ook naar geweest moet zijn. Hij zou daar dan slechts „sorry" op kunnen zeggen en kunnen stellen, dat hij het in het geheel niet had voorzien. „Wel zou ik dan als tegenvraag stellen of men dan werkelijk ernstig gelooft, dat er in Nederland één econoom zo kinder lijk naief zou zijn om serieus te ad viseren, dat de vakbeweging nu maar om zeep moet worden gebracht of dat er werkeloosheid noet komen", aldus de hoogleraar, die in het vervolg van zijn artikel nog eens de kern van zijn betoog weergeeft. gensschool, De Zilk: 1. Theo Hoeks, 2. Kees Clemens, 3. Sjaak Hoeks; St - Joseph Jongensschool, Hillegom: 1. Ger v. Lierop, 2. Gert v. Riek, 3. Leo de Wit; St.-Joseph Meisjesschool, Hillegom: 1. Els Lieverse, 2. Helma v. Dijk, 3. Olga Scholten; St.-Joannes- school, Hillegom: 1. Henry v. d. Valk, 2. Ton Nederpelt, 3. Leo Seysener; Sparrenbosschool, Bennebroek: 1, Joke de Gier, 2. Liesbeth Driehuizen, 3. Matthijs Dijkstra: Mariaschool, Hillegom: 1. Ineke Buts. 2. Marian de Groot, 3. Fransca Bultink; R.-K. ulo-school, Hillegom: 1. Bep Berk hout, 2. Jopie v. Stein, 3. Wouter Ruigrok: Julianaschool. Hillegom: 1. Sjoerd Heeringa, 2. Rita Kolk, 3. Henk Vreken; Chr. Burgerschool, Hillegom: 1. Marjan Boot, 2. Jacob Kiviet, 3. Marleen Kroon. De kwaliteitsbeker was voor de Boaz-school en de kwantiteitsbeker tna loting) voor de Chr. Burger school, Hillegom. Bloembindcursust Gevorderden: 1. mej. Sissing, Hillegom, 2. mevrouw Griekspoor, Lisse, 3. mevrouw Van Leeuwen, Llsse. Beginners: 1. de heer Vis, Hille gom. 2. de heer V. d. Lans, Haarlem mermeer, 3. mevrouw Brouwer, Hille gom. Euratombijdrage kerncentrale bij Dodewaartl De commissie van Euratom heeft besloten om voor een bedrag van maximaal 18 miljoen gulden te parti ciperen in de bouw en de exploitatie van een Nederlandse kernenergiecen trale door de N.V. Samenwerkende Elektriciteits Produktieoedrijven (S.E P.>. De S.EP. heeft de regermg ge vraagd voor de bouw van deze vijf tig megawatt-centrale in de omge ving van Dodewaard aan de Waal vergunning te verlenen. De nieuwe centrale zou worden uitgerust met een zogenaamde kokend waterreactor. De totale kosten zullen ongeveer ne gentig miljoen gulden oedragen. Met de bouw van de reactor zal, volgens plan. in 1964 moeten wot den begonnen. De totale bouwtijd wordt geschat op 40 maanden. De centrale zal jaarlijks ruim 310 miljoen Kwh produceren. Vorig jaar hebben de verschillende Provinciale Staten hun goedkeuring gehecht aan het plan.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9