Voortaan zachter dus schoner wassen Nakaarten in Bonn over buizenembargo Koudekerk a. d. Rijn wint eerste prijs BAPTISTEN EN WERELDRAAD Internationale vriendschap verslag contact Artesia Castella ivint in korte tijd de sympathie van 580.000 huisvrou wen met LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 20 MAART 1963 (Van onze correspondent in Bonn) In Bonn werd gisteren nage kaart over het verbod op de uit voer van 163.000 ton aardgas- buizen naar de Sowjet-Unie, dat de regering door wist te zetten doordat de Christen-Democra tische Unie uit het parlement liep en een reglementair besluit onmogelijk maakte. Minister van Economische Zaken prof. dr. Ludwig Erhard gaf voor de bui tenlandse pers toe dat dit een weinig elegant gebaar was ge weest. „Maar voor ons telde het verbod op de uitvoer van buizen, die vol gens een aanbeveling van de NAVO- raad van vorig jaar november on der het embargo voor strategische goederen moesten vallen, het meest", aldus Erhard. die erkende dat de re gering op deze manier haar stand punt tegen de meerderheid van het parlement in heeft doorgedrukt. Aan het verbod is nu niets meer te ver anderen. omdat de termijn verlopen is, waarin een protest moest worden ingediend. Zowel de socialistische oppositie als de liberale coalitiepartij van de CDU noemde de gang van zaken in strijd met de beginselen van een parle mentaire democratie. De christen democraten blazen minder hoog van de toren en pogen de zaak gauw te doen vergeten. Op een kabinets zitting liet Adenauer zich gistermor gen, enkele uren voor zijn hernieuw de vertrek naar zijn vakantie-oord, van zijn verzoenendste kant zien en hy liet blijken geen verwijten meer te zullen richten tegen de liberale coalitiepartners, die in de buizen kwestie tegenover de CDU stonden. Inmiddels herinneren politieke waarnemers in Bonn eraan, dat de methode van de CDU om uit de Bondsdag te lopen en zo via het parlementaire reglement een onaan genaam besluit te voorkomen, sinds de oprichting van de Bondsrepu bliek niet is voorgekomen. De laat ste keer dat deze methode in een Duits parlement werd toegepast was in de jaren van Hitiers machtsover name in de Republiek van Weimar. Toen waren de weglopers de natio- naa-sociaisten onder leiding van fractieleider Hermann Göring. De Westduitse industrie is natuur lijk woedend. In de eerste plaats vindt zij het onprettig dat zij een al afgesloten contract niet kan na komen, in de tweede plaats gaat een Lidmaatschap handhaven Sinds enige Rjd is in de kring un de Baptistengemeenten in Nederland de vraag aan de orde of men lid zou blijven van de Wereldraad van Ker ken. Een daartoe ingestelde studie commissie heeft nu een rapport over dit onderwerp gepubliceerd. Dit rap port zal behandeld worden in de al gemene vergadering van de Unie van Baptisten Gemeenten, die ter voorbe reiding een bezinningsdag houdt. De conclusie van de studiecommissie is in het kort, dat zij de gemeenten adviseert op het ogenblik het lid - 110 miljoen mark belopende trans actie aan haar neus voorbij. En ten slotte begrijpt de industrie, die sinds 1956 669.000 ton buizen aan de Rus sen leverde, niet zo goed dat deze buizen plotseling tot strategische goederen zijn verklaard door de NAVO, en nog minder waarom de Bondsregering zich daaraan stoort. De industriëlen wijzen daarby op de Britse regering, die heeft laten weten geen mogelijkheden te zien de Engelsen industrie een strobreed in de weg te leggen bij transacties met de communisten. In dit verband ziet de Westduitse industrie natuur lijk met lede ogen dat Britse on derhandelaars al op dit moment be zig zyn met de Russen te bespreken of de door de Duitsers voortaan niet meer leverbare buizen niet door En gelse bedrijven kunnen worden ge fabriceerd. I maatschap te handhaven, op zyn minst als een „voorlopig lidmaat schap". Er worden in het rapport negatie ve en positieve tendenties naast el- |kaar gezet. Samengevat komen de negatieve tendenties hier op neer: de relativerende theologie, die niet an ders bedoelt dan tot modaliteit van de ene kerk te verklaren, wat als eigen geloofsbezit van de deelnemen de kerken behoort; het oecumenisch ongeduld; het gevaar voor volksker- kelyk „imperialisme"; net zoeken van (toenadering tot de Room-Katholieke Kerk; het gevaar voor marxistische I infiltratie na de toelating van kerk- ken uit communistische landen en tenslotte het ontbreken van toezicht op de naleving van de basisformule. Vooral als de relativerende theologie mogelijk de officiële theologie van de Wereldraad zou worden en als dat zonder meer erkenning van de ker ken als gemeenten van Jezus Ctiris- tus en van elkanders ambten en sa cramenten zou betekenen, is naar de mening van de studiecommissie het lidmaatschap van de Wereldraad van Kerken niet meer te handhaven. Positieve tendenties ziet de studie commissie daarin, dat de Wereldraad zich duidelyk distantieert van de re lativerende theologie; dat het lid maatschap geen erkenning inhoudt van de kerken onderling als ligitiem; dat de Wereldraad een groot getui genis tegenover de wereld geeft; dat er dankzy de Wereldraad een groot mogelijkheden zyn gekomen tot nau wer contact met medegelovigen ach ter het ijzeren gordyn; in de oecu menische hulp aan kerken en vluch telingen; en in het ontbreken van een gezaghebbende uitleg van de ba sisformule. Eén lid van de studiecommissie kon zich niet verenigen met de conclusie Koudekerk aan den Ryn heeft de eerste prys gewonnen in een wed strijd, die is uitgeschreven voor ge meenten, die internationale vriend schapsbanden onderhouden in het kader van het "People to People Program". Aan de wedstrijd, die door "Rea der's Digest" in Amerika in samen werking met het "Civic Committee" en de "American Municipal Associa tion" is uitgeschreven, kon in twee categeorieën worden deelgenomen, te weten algemene programma's en in dividuele onderwerpen. Koudekerk aan den Rijn, dat se dert 1960 Artesia in Californië als "Sister City" heeft, nam deel met de om het lidmaatschap van de Weield- raad te handhaven. Bij hem wogen de negatieve tendenties zwaarder. De meerderheid echter roept de gemeen ten op tot diepgaande bezinning over dit onderwerp. Vooralsnog wordt het deelnemen aan oecumemsche avond maalsvieringen en kanselrr.il ontra den. inzending van een verslag over het tot stand komen van het contact tus sen beide plaatsen, alsmede van al lerlei resultaten, die het gevolg van dit contact waren, zoals het bezoek over en weer van beide burgemees ters, het contact tussen de bevolking van beide plaatsen door uitwisseling van brieven enz. De inzending was vergezeld van kranteknipsels, foto's die verband hielden met allerlei on derwerpen van het "Sister City" con tact. Dindsdag is van de "American Municipal Association" bericht ont vangen. dat aan de Koudekerkse in zending de eerste prys is toegekend. In de jury, die de inzendingen moest beoordelen, hadden o.m. zitting gene raal Alfred Gruenther. president van het Amerikaanse Rode Kruis, en am bassadeur George V. Allen, oud directeur van de "U.S. Information Agency". De prijs, die bestaat uit 150 dollar, zal spoedig door een vertegenwoordi ger van dê "Reader's Digest" worden uitgereikt, vergezeld van een oorkon de Geschoolde Britse arbeiden in drie Ned. fabrieken I Bij drie Nederlandse bedrijven zijn wegens het gebrek aan geschoold Ne. derlands personeel tydelyk vakbe kwame Britse arbeiders tewerk ge- steld. By Fokker in Amsterdam was dit, zoals bekend, reeds geruime tijd het geval. Van de geschoolde Britse arbeiders, die verleden jaar van een Britse vliegtuigfabriek werden .ge leend", zyn er thans nog 25 a 30 over. Fokker is niet van plan nog meer Britse arbeiders op „leenbasis" aan te trekken. Wel heeft de Instru- menten- en Apparatenfabriek V,\c. 't Hart en Zn. N.V. in Rotterdam onlangs, eveneens op leenbasis, een groep van 25 k 30 Britse vakbekwame arbeiders in dienst genomen. Bij Van der Heem in Den Haag zijn sinds de vorige week 26 geschoolde Engelse metaalbewerkers in dienst. Naar een woordvoerder van Van der Heem verklaarde, zyn de Britse arbeiders werkzaam in de sector pro- fessionale elektrische apparatuur. In Nederland konden geen vakbekwame arbeidersv oor deze sector worden aangeworven, maar in Engeland, waar de conjunctuur minder gunstig is, zijn deze vakmensen overtollig, Van der Heem kon nog niet zeggen, of er nog meer Britse vakmensen op leenbasis zullen worden aangeworven. Bij Philips, zo vernamen wij by in formatie. wordt een dergelijk vakar beidersprobleem op andere wijze op- gelost. Dit concern verplaatst een voudig de produktie naar een land. waar de benodigde gespecialiseerde arbeiders beschikbaar zijn, wanneer in Nederland een tekort aan derge lijk personeel bestaat. SLEUTELTJES GEVRAAGD Nette Jongen gevraagd In groente- en frultbedrijf voor bestel- en wlnkelwerk. Leef tijd 15 laar. Hoog loon. Hogewoerd 43. Na 6.30 uur: Rijnkade 1 A. Bijverdienste. Bezorgers ge vraagd voor ochtendblad. Bo ven 18 Jaar. Aanmelden Dag blad „De Telegraaf". Breestraat 30. Lelden. Wij kopen alle soorten boeken, romans, tijdschriften, enz. J Borsboom, Oude Rijn 23 Leiden tel (01710) 21876 Gevraagd geroutineerde modlnettes Wegens uitbrei ding kunnen wij 20 modlnet tes plaatsen. Komt eens pra ten. Goed loon 5-daagse werk week Aanmelden maandag tot vrijdag van 8.0017.30 uur. Confectiefabriek G Blesot, Herengracht 84 Telef 30268 Zoekt u btlverdlenste- avondwerk? Ook helpen wij hieraan Inl Postbus 21. H.I Ambacht B Winkeljuffrouw en flinke jongen gevraagd. Lampenko ning, Haarlemmerstr. 141 t/o. Hema. S| Kamer met gebruik van euken gevraagd, door echt- gaar zonder kinderen. Belden .b.h.h. Brieven bur. van dit blad onder no. 2606 k. Restaurant „De Beukenhof" Oegstgeest. vraagt een degelijke vrouw of nette jongeman voor buffetwerkzaamheden. 5J dag werkweek. Hoog loon en goede kost. Aanmelden dagelijks. Gevr. administratieve kracht plm. 18 Jaar, ijverig en van 1 begrip, kan goede betrek- verwerven als aankomend goed begrip, kan king verwerven a__ archivaris en zich aanmelden tijdens kantooruren bij N.V. N.A.V.O., Hogewoerd Leiden. Echtpaar zond. kind., hei en werkend, zoekt woonruim te in Oegstgeest of Lelden. Br. bur. v. d. blad no 2712 k B Jongedame. 26 Jaar, h.h.h.h., zoekt ongem kamer. Liefstom- geving Station. Br. bur. van dit blad onder no. 2628 k. B Gezocht door twee verpleeg sters. 2 kamers met keuken, liefst etage, omgeving nieuwe Dlaconessenhuis. Brieven aan T. B. Plalzier, De Kempenaer- straat 22, Oegstgeest. B WU vragen een erf. hulp verkoopster, bekend met fijne vleeswaren voor de gehele za terdag en enkele middagen per week. Persoonlijk aanmelden: N.V. Hema. Leiden a WIJ vragen een Jongeman, m. 18 Jaar. als hulpverko per voor de gehele zaterdag. Persoonlijk aanmelden: N.V. Hema, Leiden. B A.s. stud, eehtp. zoekt 2 kamers, met was-, kook- en stookgelegenheid. Brieven bur. van alt blad no. 2638 k. B Kosthuis gevraagd door net persoon, van maandag tot vrij dag. Brieven bur van cut blad onder no. 2648 k B Ruime zlt-slaapkamer (of kamers), zonder pension, ge zocht door rustig heer (geen student), per 15 april of 1 mei. Brieven met opgave van prijs bur. van dit blad on der no. 2646 k. B Gevraagd een hulshoudster, middelbare leeftijd, bi) we duwnaar. Huwelijk niet uitge sloten. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2654 k. B Leerling-verkoopsters ge vraagd. In een textielzaak. Mondelinge sollicitaties tussen 9 en 5 uur. Pieck, Haarlemmer straat 228. Leiden. B Kapsters. Gevraagd aanko mend en 2e kapsters Salon Michèle Vijf Melpiein 80 Bij geen gehoor 74. Tel. 33595. fVonr direct gevraagd hulp 1. huishouding. In- of extern. Aanmelden telef ontech na 18 uur. 01751 - 4098. B Wie helpt Jong echtpaar :onder k. aan 1 of 2 kamers, /rouw is genegen met de huls- ïoudlng te helpen. Brieven >ur. van dit blaa no. 2671 k. Studente zoekt bijverdienste /oor namiddag- of avonduren, s Zaterdags de gehele dag be schikbaar Kan typen. Brieven bur. van dit blad no. 2670 k. B Gevraagd hulp I. d. hulsh. voor 1 hele of 2 halve dagen p w. Mevr. Eikelenboom. woon schip naast Weteringpad 24, Wou brugge. STe koop gevraagd In goede aat verkerende 2-persoons kano. Brieven Hou waard, Sak senstraat 7, Katwijk aan Zee. B Gevr. Jonge werkster voor 2 middagen p w Vijf Meiplein 20. Tel. 31598.[f|BAMHiH avonds. pj In gezin mei 2 school gaande kinderen flinke werk ster gf .raagd voor plm. 3 och tend-' per week. Haagweg 236 Tel. 22061. Q Te koop gevraagd een sta pelbed of rullen voor 2 een persoonsbedden. event, met bij betaling. Tel. 31872 B Wegens vertrek goed tehuis gezocht voor Boxer (13 weken) Redelijke prijs. Telefoon 24556. B Gevr. juffrouw of meisje, pim 18 jaar of ouder, voor winkel en af werkinrichting voor het a.s. seizoen. Kennis Eng.-Duits gewenst. Br. inl. Foto-Kunsthandel „Adtfono", Noordwijk aan Zee. B Gevraagd nette werkster voor 3 ochtenden per week. Mevr. Sitsen, Frulnlaan 7. Lel den. B Octerno vraagt voor haar filiaal Breestraat 35. een ver koopster. Pers. aanmelding dagelijks tel. 30768. R Typiste Nederl. gevr., vol- dige dagtaak. Gehuwd geen bezwaar. Aanmelding: Uitzend bureau De Koning, Apothe- kersdijk 13. Lelden Tel. 31710 B Zlt-slaapkamer te huur ge vraagd door dame, 56 laar. Brieven met prijsopgave bur. van dit blad no. 17836 k. B Gevraagd nette hulp In de hulshouding voor 5 ochtenden p. w. Mevrouw Bonte. Bree straat 23. Gevraagd een net kosthuis m!~" Ungel bur. van dit blad no. 2728 k. B Huish. hulp gevraagd, ho ven de 18 j. Aanmelden na 7 uur 'savond6. Wilhelminapark 33, Oegstgeest. Hotel Het Witte Huls. B 1 of 2 hut- of rulmkoffers ter overname gevri Telefoon 01710 B Gevraagd net kosthuis voor Jongeman. Jan v. Henegouw- weg 4, Noordwijk aan Zee. B Ik zoek een goed tehuis voor een 1 jaar oude lapjes poes. wegens omstandigheden ingeënt. Gratis af te halen: Juliana v. Stolberghof 9. B Nette vrouw zoekt nette man. Leeftijd tussen 59 en 68 Jaar. Huwelijk niet uitgesloten. Br. bur. v. d. blad no. 2735 k. AANGEBODEN B Laat uitdeuken en spuiten uw auto bij Firma Elmedlmo. Da Costastraat 43 en 50 Tel 24938. Werkpl.: Zoeterwouase- weg 23. B f 200.goedkoper. Jawa orommer. 2 versnellingen, voor- en achterwiel vering Met snelheidsmeter compleet f 475.- Ook inruil Firma Dusoswa. Turfmarkt 2. Lelden Telef 24409. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. Mercedes. Taunus, B.M.W LS.. Consul, Cortina. Opel. V.W. en V.W.-busjes Alle auto's met radio. All-risk ver zekerd. W.W.-lid. Tip-Top autoverhuur. St. Aagtenstraat 14. Tel. 25709. B Auto-, motor- en scooter rijschool. Volledige opleiding -'■*verkeersles inbegre- >r gedipl. erkend in structeur. Nieuw materiaal. evraagd. - 31822. rijbewijs, pen door Gevestigd sedert 1931. Taxi dag en naoht beschikbaar. Marks, Morsstr. 60 a. tel. 26584 HMeubelhandel Morspoort edt grote sortering tafels, moderne stoelen, bergmeubelen Ook bergmeubelen naar eigen ontwerp Als bijzonderheid: wij hebben nu ook bij onze Otr- schotse meubelen de bijpassen de broodkasten. Morsstraat 58. B Moderne vogelkooien vanaf f7.75, extra grote verchroomde kool f 14.75, moderne kooi met plastic onderstuk, gegarandeerd morsvrij f 22.50. Rotan kool- standaard, gecombineerd met plantenstandaard f 18.75 Alle soorten vogelzaden. Den Hol der. Janvossensteeg 75/77. B Aquarium-Erkoso luchtpom pen vanaf f 13.50, elektr. ver- warmers vanaf f 2.75, thermo staten. filters, hevels, glaswat ten .norit, luchtslang. thermo meters, vlsvoeders. schimmel- vrije aquarium-aarde. Den Hol der. Janvossensteeg 75/77. B Voor hond en poes: 600 gram kattebrood, superieur in plastic emmer 90 ct. Honde- brood met veel vlees, lever- botjes. mergpijpjes. voermout, 3 blikjes vlees f 1. per blikje 35 ct. Den Holder. Janvos sensteeg 75/77. B Voor de a.s. moeders, alles voor de nieuwe wereldburger. Kraampakketten v.af 9.50 com pleet. Drog. Boerhaave. Haar lemmerstraat 68. Lelden. B Naaimachines. Importeur biedt aan nieuwe elektr. naai machines met kleine lakbe- schadiglng voor slechts f 195. Ook met zlg-zag, 3 Jaar ga rantie. Bel of schrijf. Vrijblij vend bezoek aan huis. Ver koopkantoor: Haagweg 172 a, Lelden. Telef. 32833. B Opgelet voor f95.— uw hand- of trapnaalmachlne elektrisch gemaakt met nieuwe motor en koffer. Verkoopkan toor Haagweg 172 a, Leiden. Tel. 32833. B Naaimachines. Occasions: Lewenstein. Singer en Köhler f45.-, f65.-, f85.-. 1 Jaar ga rantie. Bel of schrijf: Verkoop kantoor: Haagweg 172 a. Lel den. Tel. 32833. B Aangeboden grote gemeubl- erde achterkamer Zeer ge schikt voor twee verpleegsters, die de warme maaltijden bul- Na '7 uur des I tenshuls gebruiken en in be- B Te koop modern dressoir. Te bevr.M. Fillppo, Abtspoel- weg 11. Oegstgeest. B Kleine moderne kinderwa gen. merk Mutsaerts. Anna Paulownastraat 42 A. Na 6 uur. B Te koop aangeboden twee ling-kinderwagen. in goede staat. Brucknerstraat 5. Leiden B Aangeboden 2 fauteuils, 4 stoelen, plus salontafel, schuif tafel. staande schemerlamp, vloerkleed, alles tezamen 100 gulden. Hoge Rijndijk 178 A. B Aangeb. kleine sportauto, bj. 1960, met plaatschade Km.- stand 37000. Brieven bur. van dit blad onder no. 2684 k. B Te koop of te huur een keetwagen op luchtbanden. Lengte 8.20 en br. 2.20 m. Ook geschikt voor kampeerwa gen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2676 k. B Aangeb. Ford New Anglla, bouwjaar 1955. In uitstekende staat. Telef. 50108. Oegstgeest. H Te koop ruime houten wo- ng met schuur. Te bezichti gen: Rijndijk 35 AHazers- woude. B 15 Watt versterker, 2 ml- :rofoonaanslultingen. Grammo- foonaanslulting. Ook geschikt voor 3 gitaren. Met garantie. Nu f 195Wira, Haarlemmer straat 91 Tel. 22456. B Televisie kunt u nu huren, geen onderhoudskosten, geen aanbetaling. Merk naar keuze. 43 om. t.v. f 4.75 p. w„ 59 cm. t.v. f 6.40 p. w. Dit biedt al leen Teske, Doezastraat 5. Tel. 26164. B Driezitsbankstellen vanaf f 35, twee moderne clubfau teuils met vier stoelen f 135, kloostertafels, dressoirs, naal box. grote drledeurshangleg- kast. boekenkast, linnenkast, clubfauteuils, losse stoelen enz. Bij Nleuwenburg .Hooigracht 55 (Geen wlnikel1). B SJoelbnk f 5, sportrUwielen vanaf f 25, babytafelstoel f 9. kinderloophek. tweepersoons kapok- en blnnenveringbed- stellen f36, eenpers. f 19, vloer kleden, ledikanten, opklap- bedden. autopeds, wandelwa- fens, eethoekjes, uitschuif ta- els enz. Nleuwenburg. Hooi gracht 55. (Geen winkel). S| Pracht Jonge Boxer te oop. reu. 9 maanden. Na 6 uur. D de Mooij, Trompstraat 37. Rijnsburg. P Aangeboden woonboot voor 1750 en een voor f 1000. Moet opgeknapt worden. Tel. 2568. 's Avonds tussen 6 en 8 uur. Janvossensteeg 55. B Te koop een mooie Boxer met stamboom, met honde- mand gratis. Prijs f 50. Adres: Karei Doormanstraat no. 109, Alpheoi a/d. Rijn. B Te huur voor heer, h.b.h.h., een gemeub. zlt-slaapkamer met stromend water, stookge legenheid. Geen pension. Br. bur. v. d. blad no. 1696 k. B Te koop televisietoestel, merk Philips, bouwjaar 1959. beeldafmeting 53 cm., donker bruine mahoniehouten kast, in zeer goede staat, t.e.ab, Br. bur. v. d. blad no. 17837 k 9 Voor de a.s feestdagen kunt Ind. spekkoeken bestellen a f 5.50 per pond. Brieven adres: Musschenbroekstraat 6, Leiden B Matchless, 500 cc., prima motor, z.g.a.n. banden. Tevens 3-persoons tent (dubbeldaks) 2 maal gebruikt f 100. Julianakade 32. Leiden. B Modern hoekenrek met bu reaublad. Tel. 01710 - 34458. Na 17.30 uur. RTe koop Opel 1200 de Luxe. skundlg onderzoek toege staan. Brieven bur. van dit blad onder no. 17813 k. B Een nieuw bed, een kwes tie van vertrouwen. De groot ste sortering tegen de laagste prijs bij: De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. Lelden. B Heeft l werk voor de schoonmaak of witten? Bel no. 34785. WU laten U er niet mee zitten. B Twee dames bieden zich aan voor de ochtenduren. Brie ven bur. v. d. blad no. 2624 k B Te knop aangeboden Friese staartklok. Brieven bur. v. d. blad onder no. 2627 k. B Aangeboden een Deux Che- vaux 1960 .plm. 30.000 km. ge lopen. van eerste eigenaar. In uitstekende staat. Prijs f 2650. Te bevragen tel. 32901. B Glanxverf met blijvende glans f3.80f4.95 p. kg. Zijdeglans f 4.60 p. kg. Supra- luxdealer G. Blansjaar, Lage Rijndijk 94 a. Tel. 30152. B Te koop een Batavus Super Sport. Te bevr.: Lammen- schansweg 361. B Muziekhandel IV. Grönloh, Burgsteeg 9. Lelden. Gevraagd grammofoonplaten. 45 en 33 toeren, pickups, koffergrammo foons enz. enz. 8 Te koop een goed werkende nger trapnaalmachlne. prijs f 65. Woonark Anjo. Voorscho- terweg 25 A, Valkenburg. B Iludora rolschaatsen, zo goed als nieuw, f 12.50. Pr. Bemhardlaan 17, Oegst geest. B Huurt nu een koelkast, v.af 1 1.85 p. week, met recht van koop, merk naar keuze, of koop een gezinskoelkast voor f 2.40 per week. zonder aanbetaling I Vraagt inlichtingen op koel- :how Nieuwe Rijn 42 Teske i cn bur. v. d. blad no. 2356 k. B V.W. '49. moet Iets aan ge- I daan werden Goede motor en banden f 325 Timorstr. 30. 1 's Avonds na 7 uur. E| Koelkastenshow. uniek voor elden. Keuze uit 48 verschil lende modellen Hier vindt U de beste maar ook de goed koopste koelkasten Ki) i vergelijk.. Teske, Nieuwe Rijn 42 meiregen-zacht waswater ïdx U nn 42 i Koninklijke n. V., NIJMEGEN - 230 JAAR ERVARING met dit moderne synthetische wasmiddel Vroeger waste iedereen graag in regenwater. Regenwater bevat name lijk geen kalk; leidingwater wèl en dat maakt Uw wasgoed hard. Castella Actief Blauw maakt daar een einde aan: het blauwe poeder bevat ANTICAL-3, een nieuwe vinding van Castella. Daardoor wordt zelfs het hardste water zo zacht als mei regen. Het grote voordeel hiervan is: schoner, zachter wassen. Neem de proef. Ui KI

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 12