em Nieuwenhuijzen 80 jaar: jndag receptie in Den Haag CDU duwt SPD in het defensief kunst kalei öoscoqp 3aat U ouwen D AF- bestelwagen GEBR. VAN ULDEN Nederlander zingt in een Italiaanse film Bewakers hadden dood gevangene op geweten Een artiest hoort wpp het toneel Weinig nieuwe orders voor de scheepswerven in Nederland 2 KOMIEK VAN DE OUDE STEMPEL SPIEGEL-AFFAIRE Tijdens vocalistenconcours te Den Bosch: opera van Cimarosa f OAS-leden veroordeeld 395.- fantastisch1 Succes voor Peter Boom (bas) Toekomst van scheepsbouw is ook elders niet rooskleurig STSUKS Sïsjvï [icht 1 maart 1860 Donderdag 14 maart 1963 Vierde blad no. 30906 r-»* tuh appi Heil. ■2.- 9? (Speciale berichtgeving) avond in Tiel hadden ze het nog gezegd: ,,Die ouwe hè, die goed!" Vol bewondering voor de kleine komiek, wie men .aanzien, dat hij niet meer tot de jongste garde kon worden nd, maar aan wiens optreden toch ook beslist niet was te ïd/'flj 1( dat hij de acht kruisjes al héél dicht was genaderd. paar uur later volgde de grote klap. De auto, waarmee het artiesten uit de Betuwe naar Den Haag terugreed, slipte weg af en sloeg te pletter tegen een lichtmast. Izelfde moment, dat de carrosserie van de auto krakend in <rd gedrukt, sloeg er nog iets aan gruizelementen tegen die lelijk de tot dat ongelukkige ogenblik schijnbaar zo gemak- vervullen wens van de oude komiek in maart 1963 ter ge- van zijn 80ste verjaardag persoonlijk voor het meevierende op te treden. besefte hij op dat moment zelf nog niet, want hij lelijk aan toe, de oude Siem Nieuwenhuijzen. jen zou hy wel nooit meer en wat die jubileum-avond genheid van zijn a.s. 80ste jg betreft, de ernstig ge- Siem zou al héél blij mogen hj tegen die tijd weer een hp de been was. was allemaal in die eerste e dagen, nadat in die rampza- ht van 3 op 4 november zo- iggekoesterde artiestenillusies •n waren gegaan. Verandering wU vier maanden verder op vrijdag 15 maart, Nieuwenhuijzen inder- jaar. Het ongeluk be- steeds vanuit een grim- [hfergrond de gesprekken in in de Charlotte de Bour- it te Den Haag, waar Siem vrouw Conny en zijn 15- Simon jr. woont, maar de laatste weken toch een ke verandering gekomen. Ze- dokter houdt de bijna 80- nog streng aan het lijntje en Idrol, die de man, die als Ba- leut in zijn werkzame leven mor-records sloeg, diep in zijn [bleven hart zo graag zou wil len, mag bij wijze van spre- iet eens genoemd worden, dezelfde dokter is uitermate n over zijn behandeling en sschien nog veel belangrijker ude Siem krijgt elke dag iets in zijn veerkracht terug, ft nog steeds een niet te on- itten afstand tussen het punt en Siem. dank zij een uitste- medische behandeling, een verzorging en de ijzeren :ht waarvan artiesten van •ratie het geheim schijnen in nu is gekrabbeld en dat moment in een nog vage waarop straks heel mis- Maar er kan weer rustig nummer" gepraat worden, gebeurt dan ook. een wanhoop de man, die al op drieja- eftijd met zijn artiesten-ouders le, die zelf toen hij acht is zijn eerste echte rollen die het vak op deze wijze grond af leerde, maar het gejoor ook in zijn vingertoppen els geen ander, die een grote kreeg in de revues van Ter n Bouwmeester en jarenlang belangrijkste partner was, man nu zegt: „Ik had voor (jjJngeluk al bij mijzelf uitge- dat ik tot mjjn 85ste bleef elen dan klinkt daarin nog "ten verdrietige ondertoon door. het is toch niet meer zo, dat op die teleurstelling in de van een berustende wan- h Advertentie in komt er een drukke tjjd. J m ls er heel wat nodig. ofiteer van de voordelen van m MIDZA. U kunt bjj de IDZA zaken alles vinden wat nodig hebt. krjjgt U ook heel wat vol plakte spaarkaarten, kufkt dan leuke dingen ko- Echt van die dingen ür U anders niet toe zou hoop laat drijven. Omdat er in de kleine artiestengestalte weer iets te ruggekomen is van de dikke „body builder" uit het begin van deze eeuw, die ons vanaf oude, door me vrouw Nieuwenhuijzen uit laden vol knipsels, oude programma's en an dere herinneringen opgediepte foto's heeft aangekeken. Mevrouw Nieuwenhuijzen die het recht kreeg zich zo te noemen, nadat haar in 1937 met een eigen gezelschap begonnen directeur haar van danseres eerst bevorderde tot „barones" in het meer dan 1500 keer gespeelde door Siem zelf geschreven succes-stuk „Baron Kneut" en haar kort daaarop ook buiten het toneel een belangrijke rol in zijn leven gaf zoekt trots nog meer herin- Een „grote •lag" Zondag zullen de mensen ook by hem komen, want dan recipieert de 80-jarige en twee dagen oud zijnde Siem Nieuwenhuijzen van half drie tot half vijf in de „Scala Bodega". Dat zal Siem Nieuwenhuijzen goed doen, evenals het allen goed zal doen, die deze kleine sympathieke artiest een warm hart toedragen. En als dan straks het klapstuk van de jubileumviering volgt, op donder dag 28 maart, als Toon Hermans op het toneel van West-End zijn door de jubilaris en zijn vrouw zo jubelend aanvaarde aanbod staat waar te maken, door op Siems ere- avond zijn hele ..one man-show" be langeloos voor Den Haag ten doop te houden, zal op de ereplaats in de zaal naast vrouw en zoon en temid den van een grote schare vrienden, een kleine glunderende man zitten. Vol bewondering voor die grote hu morbrenger van nu, die zo maar aanbood op de plaats te gaan staan, waar hij zichzelf jarenlang had ge droomd, omdat een artiest nu een maal op het toneel hoort te staan en niet achter de kachel hoort te zitten Advertentie plantaardig zoutloos licht verteerbaar Prolongatie expositie „Vroeg-Christelijke Kunst in Rome" De Vaticaanse en Romeinse auto riteiten zijn bereid gevonden hun toestemming te verlenen de bruik leenovereenkomsten betreffende de kunstwerken, geëxposeerd op de tentoonstelling „Vroeg-Christelijke kunst uit Rome" in het Centraal Museum te Utrecht met 14 dagen te verlengen. Deze verlenging biedt degenen, die de expositie wegens de wel zeer barre weersomstandigheden niet konden bezoeken, alsnog de ge legenheid de boeiende kunst van de eerste christenen in haar oorspron kelijke vorm te zien. (Van onze correspondent In Bonn) De Westduitse socialisten, die maandenlang de wind in de zei len hebben gehad door de dilet tanterige manier waarop de Bondsregering de Spiegel-affai re behandelde, zijn in het defen sief gedrongen. Tijdens een luidruchtig vragen uurtje in de Bondsdag, kondigde mi nister van Justitie Bucher gisteren aan, dat een onderzoek gaande is tegen de Hamburgse socialistische se nator Helmuth Schmidt, die ervan verdacht wordt Der Spiegel geholpen te hebben bij het schrijven van het artikel Pallex '62. waarmee het week SIEM NIEUWENHUIJZEN neringen aan vroeger voor de be langstellende bezoeker bij elkaar. En ondertussen glijden haar ogen steeds vol liefde in de richting van haar man, die het gesprek lardeert met wat verhalen en „Witzen" uit de tijd van toen. Ten bewijze dat hij. voor al nu de winter voorbij is en de medicijnen hun heilzaam werk kun nen doen in samenwerking met de soms al bijna lenteachtig aandoen de buitenlucht, weer helemaal bij de mensen komt. Advertentie IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHI De fractie-secretaris van de SPD Jahn is inmiddels afgetreden, nadat hy had moeten toegeven, een ver trouwelijk protocol van een zitting van de defensie-commissie uit de Bondsdag aan de Spiegel-redacteur Schmelz te hebben gegeven. Dit protocol had echter niets uit te staan met de verdenking van landverraad tegen Der Spiegel. Het had betrekking op een ruzie tussen de vroegere minister van Defensie Strauss en commodore Barth. in wel ke kwestie de minister de defensie commissie enige onwaarheden opdis te. De CDU gedroeg zich in de Bonds dag onwennig in de rol van de aan klagende partij. Het bon mot deed dan ook meteen de ronde, dat de SPD maar af moet zien van haar pogingen aan de regering te komen, omdat de CDU niet in staat blykt blad staatsgeheimen prijs gegeven. zou hebben °PP°sitie bedryven. Ontvoerders van Argoud hekend In West-Duitsland zijn de namen bekendgemaakt van vijf mensen, die ervan verdacht worden, de leider van de OAS, ex-kolonel Argoud, uit een hotel in München naar Parijs te hebben ontvoerd. Een rechtbank in München heeft maandag tegen alle vijf een arrestatiebevel uitgevaar digd. De verblijfplaats van de betrok kenen is onbekend en men houdt rekening met de mogelijkheid dat de namen vals zijn. De vijf gezochten zijn Bernard Phil. Reve Richmond, Claude Carlier. Philippe Gervault en Pierre Gabrielli. Advertentie Voor de zakenman een uiterst vlotte auto, met VARIOMATIC volautomatische versnellingen en enorme laadruimte. Ook een internationale zomercursus I Van 2 tot 7 september a.s. zal gelijk kort gemeld in 's-Hertogen- bosch voor de tiende maal het internationaal vocalistenconcours worden gehouden. Dit door de Stichting ,,'s-Hertogenbosch Muziekstad" georga niseerde concours heeft zich in tien jaar een grote reputatie verworven in muziekkringen over de gehele wereld. Zangers en zangeressen uit zeer vele landen hebben hier een begin gemaakt met hun carrière. Om aan het tiende concours bijzondere luister bij te zetten, zal door een aantal zangers en zangeressen, die in de afgelopen jaren op het concours een prijs gewonnen hebben, een opera-uitvoering in concertvorm verzorgd worden. Prijs f4615.—. Combi f5175.—. VOOR VERKOOP EN SERVICE Verdamstraat 6 De keus is daartoe gevallen op de opera „Gli Orazi E Curiazi" van Cimarosa. Een opera, die in de jaren rond 1800. zowel in Parijs als in Wenen, zeer veel is uitgevoerd en die thans herontdekt en gereconstrueerd is door de Bossche musicus Frans van Amelsvoort. De uitvoering is in mei 1964. De feestelijke prijsuitrei king op de avond van de finale van het vocalistenconcours zal worden opgeluisterd door een concert, dat in de hal van het Bossche stadhuis zal worden gegeven door de leden van de jury van het concours, die bege leid zullen worden door de vaste be geleiders van het concours, George van Ren esse en Gerard van Blerk. In aansluiting op het concours is verleden jaar door de Stichting ,,'s-Hertogenbosch Muziekstad" voor het eerst een internationale zomer cursus voor vocalisten georganiseerd. Dit concours zal dit jaar opnieuw in huize „Bergen" in Vught worden gehouden, waarbij de duur van de cursus is uitgebreid van twee tot drie weken, namelijk van 30 juni tot 20 juli a.s. Op de sluitingsavond zal door de cursisten een concert worden ge geven in de hal van het Bossche nieuwe Franse Hof voor de «veiligheid heeft gisteren de Klist Georges Bousquet tot tien levangenisstraf veroordeeld, om- «il bezig zou zijn geweest een net in Frankrijk op te bouwen, was „samenzwering tegen de ten laste gelegd. tsquet had echter betoogd dat PCUmenten en brieven van de Spanje uitgeweken Lagaillarde, in zijn bezit had gehad, „ma- vormden voor artikelen", vrouw Madeleine Boutmy, in huis Bousquet werd aangehou- werd voorwaardelijk tot twee gevangenisstraf veroordeeld. ?en andere beklaagden die naar Ming van de bij Bousquet ge Nationale Ballet op Salzburgfestival (Van onze correspondent in Wenen) Het best ingelichte blad van Oostenrijk, „Die Presse", schrijft zonder enige reserve dat het a.s. festival van Salzburg geen sensa ties zal brengen, behalve het op treden van het Nederlandse Na tionale Ballet dat op 15, 16 en 17 augustus drie balletavonden zal geven. Gekozen werd een pro gramma dat in Nederland alge meen bekend is. Het overige dat Salzburg zal bie den, staat in het teken van de reprise. Er worden dus opera's opgevoerd die de laatste jaren al op het repertoire stonden, ze worden alleen maar wat opgepoetst". Daartoe behoren vier opera's van Mozart, „Iphigenie in Aulis" van Gluck, „Rosenkavalier" van Richard Strauss en „Troubadour" van Verdi. Het aantrekkelijke moet dus komen van de interpretatie door dirigenten en solisten. Onder de dirigenten neemt Von Karajan ook wat het aantal ope ra's en concerten betreft een eer ste plaats in. Naast hem treden op de Tsjech Ancerl uit Praag, de Oosten rijker K. Böhm, Maazel, Sawallisch, Solti en Szell. Als solisten zullen o.a de aandacht trekken Fischer Dieskau stukken waren aangehouden. I Menuhin, Backhaus en veel anderen gevangenisstraffen variërend i flus de topklasse, maar die kan men ej|n jaar voorwaardelijk tot vier f>P elk festival beluisteren. Het toneel ^wee beklaagden werden vrij- brengt iets bijzonders namelijk het tweede deel van Faust. stadhuis. Tenslotte kan reeds wor den meegedeeld, dat de Stichting ,,'s-Hertogenbosch Muziekstad" onder auspiciën van de Federatie van Nederlandse Korenbonden in 1965 een internationaal festival voor koren te 's-Hertogenbosch gaat orga niseren. Men verwacht voor dat festival, dat min of meer een wed strijdkarakter zal dragen, deelneming van 40 a 50 koren uit alle delen van de wereld. Telefoon 23041 Kerkelijk Leven JjjED. HERV. KERK Beroepen te Sellingen (toez.) H. Kremer te Zevenhulzen (Gr.). Aangenomen naar Berlikum (Fr.) D. Papma. kand. te Harderwijk naar Haaksbergen J. C. v. d. Berg, kand. al daar. Bedankt voor Sellingen (toez.) J. O. Huetlnk te Midwolda (Old GEREF. KERKEN Aangenomen naar Middelburg (vac. J. Ytsma G. v. Wilgenburg te Hul zen (N.-H.). GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Clifton (USA) A. Ver- gunst te Rotterdam-C. voor Kort- gene en Ouddorp A. Hofman te Zeist. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Schiedam: M. Vliet- stra te IJmulden. BAPTISTENGEMEENTEN I Beroepen te Zwolle S. J. Zillstra te llllllllllllllllllllllllllllt Eindhoven. de moderne Zig-Zag naaimachine Kom kiiken en vergelijkt MEERPOEL MAAKT DIT MOGELIJK Breestraat 171 RS-70 wordt verder ontwikkeld Met 134 tegen 109 stemmen heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden gisteren de uitgaaf van ruim 360 miljoen dollar goedgekeurd voor de ontwikkeling van de bommenwer per RS-70, die driemaal zo snel als het geluid is. Dit gaat in tegen de wens van de regering, die het werk aan de RS-70 niet verder wil uit breiden, omdat het veel geld vergt en naar haar mening de tijd van de bemande bommenwerper voorbij is. Het Congres is er echter in meer derheid huiverig voor de verdediging uitsluitend op raketten te baseren. Deze mening wordt gedeeld door generaal Curtis Lemay, stafchef van de luchtmacht. De 360 miljoen voor de RS-70 maken deel uit van een bedrag van 5.800 miljoen dollar, dat het Huis gisteren voor militaire uitgaven goed keurde. Het betrokken wetsontwerp voorziet in de aanschaffing van o.a. 3.000 vliegtuigen, 60.000 raketten en 43 oorlogsschepen. Eerbetoon aan Bert Haanstra Het gemeentebestuur van Laren (N.-H.) heeft als een eerbetoon aan Bert Haanstra een kopie aangekocht van diens succesvolle film „glas". Deze cineast is woonachtig in Laren. Daar is hem onlangs de duizendste kopie van de documentaire „Glas" officieel aangeboden. Miljoenen in de hele wereld hebben de film gezien. En „Glas" heeft tal van internatio nale onderscheidingen gekregen. Het ligt in de bedoeling de film-kopie aan te bieden aan het culturele cen trum de Singer Memorial Founda tion te Laren. De jonge veelbelovende Nederlandse bas. Peter Boom, die in Milaan woont, heeft nu ook zijn entrée gemaakt in de Italiaanse filmwereld met een rol in de film ,,Dal Sabato al Lunedi" (van zaterdag tot maandag), welke dezer dagen in een Milanese bio scoop in première is gegaan. Overzicht van Lloyd's Register Deze 25-jarige zanger die een uit zonderlijk diepe basstem heeft, stu deert zang in Milaan onder leiding van maestro Franco Ferraris en maestro Alberto Seresina en heeft reeds zijn sporen verdiend in de Mi lanese theaterwereld, waar hij ge werkt heeft met het „Piccolo Tea- tro" onder regie van Giogriio Streh- ler. Peter Boom vervult met succes de rol van autobusgids in de vermake lijke en ongecompliceerde rolprent „Van zaterdag tot maandag" onder regie van Guido Guerrasio, die dooi de Milanese critici en het Milanese publiek met applaus bekroond werd. De hoofdrollen in de film worden vertolkt door Marianne Hold en Ge- ronimo Meynier. De Milanese filmcritici waren eensgezind in de uitspraak dat deze film een verfrissing genoemd mag worden onder de Italiaanse films van de laatste tyd. De film behan delt op een gezellige manier de pe rikelen van een jongeling, die gedu rende een weekeinduitstapje voor de eerste maal in zijn leven schoorvoe tend het pad der liefde betreedt en verliefd wordt op een mooie jonge Nederlandse toeriste die hij in de bus ontmoet. „Een respectabele film in het lich tere genre, die de bioscoopbezoeker twee uur lang op een prettige en rustige manier vermaak biedt zon der ingewikkelde problemen jp te werpen of pretenties te hebben, maar die hem in gedachten terugvoert naar de vervlogen tijden van de eer ste liefde-perikelen, waaraan een ieder met een tikkeltje weemoed te rugdenkt" schreef „II Giorno", een de grootste Milanese dagbla- De wereldbekende Italiaanse mu ziekcriticus, maestro Giulio Confalo- nieri schreef onlangs over de bas Peter Boom: „Hij heeft getoond een uitstekende stem te bezitten, niet alleen wat betreft de kleur, maar ook in buigzaamheid en muzikale expressie". Peter Boom heeft in Nederland zijn zangopleiding genoten van me vrouw Johanna Zegers de Beyll en toneel gestudeerd onder leiding van mevrouw Elise Hoomans. De toekomst van de internationale I scheepsbouw is „verre van schitte- rend", zo merkt de voorzitter van Lloyd's Register of Shipping, Sir Kenneth Pelly, in zijn jaarverslag. „Het gevaar van overproduktie, dat in 1958 dreigde en in 1959 merkbaar werd heeft ons thans overvallen", aldus het verslag. „Het is onmogelijk optimistisch te zijn. Er is niets geruststellends te melden over een jaar, dat een toe neming van opgelegde scheepsruimte, lagere vrachtprijzen dan de laagste in het voorafgaande jaar en ladende orders voor scheepsbouwers te zien gaf". Aan het einde van het afgelopen jaar kwam Japan met orders voor nieuwe schepen van 2.3 miljoen ton waarvan 75 procent voor export op de eerste plaats, gevolgd door Zweden met iets meer dan 1 miljoen ton, waarvan ongeveer 70 procent voor uitvoer. De nieuwe orders voor Groot-Brittannië bedroegen slechts ca. 3/4 miljoen ton en die voor de Westduitse scheepsbouwindustrie minder dan 700.000 ton. Nederland wordt het zwaarst van alle grote scheepsbouwlanden getroffen en had eind vorig jaar nieuwe orders voor nog geen 200.000 Weer arrestaties in Zuid-Korea In Zuid-Korea zijn gisteren nog elf personen onder wie twee generaals, gearresteerd omdat zij betrokken zouden zijn geweest bij een samen zwering tegen de Zuidkoreaanse regering. Deze samenzwering werd afgelo pen weekeinde ontdekt. In totaal zitten nu ongeveer dertig verdachten, onder wie zes generaals, achter slot en grendel. De twee gisteren aangehouden generaals zijn generaal Kim Joen- koen, die onlangs na een geschil van mening met de „sterke man" van Zuid-Korea, Kim Tsjong-pil, uit de regering is getreden en generaal Tsjol Joetsjong. ton. De vooruitzichten voor de scheepvaart waren eind december 1962 nog steeds onbevredigend. In de Nederlandse scheepsbouw heerste een recessie en in andere industrieën een tekort aan arbeiders, een situatie de een potentieel gevaar voor scheepsbouwers inhoudt, aldus het verslag. West-Duitsland lijdt volgens het verslag, evenals diverse landen aan gebrek aan orders. De verhoging van de lonen van de scheepsbouwarbei- ders en de verkorting van de werk tijden hebben de moeilijkheden van de scheepsbouwers bij de handhaving van hun concurrentiepositie nog vergroot, maar de Westduitse regering is waakzaam ten aanzien van de problemen van de industrie. Opge merkt wordt, dat het faillissement van een van Westduitslands modern ste scheepswerven niet wordt be- sohouwd als een voorteken voor de toekomst van de andere grote wer ven in het land. Franse kunstmaan begin 1965 Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart Nasa heeft meegedeeld, dat begin 1965 vanaf Cape Canaveral de eerste Franse kunstmaan zal worden gelanceerd en wel met behulp van een Amerikaanse viertraps Scoutraket. Deze satelliet zal geheel onder verantwoordelijk heid van het Franse centrum voor ruimte- onderzoek <CNES) worden vervaardigd, aldus de bekendmaking. Deze onderneming geschiedt in het kader van een gezamenlijk program ma ter bestudering van de voortplan ting van radiogolven van zeer lage frequentie, overeenkomstig een proto col dat 18 februari door de voorzit ter van de CNES, dr. J. Coulomb, en de plaatsvervangend directeur van de Nasa, dr. Hugh Dryden, is getekend. De Franse kunstmaan zal waar schijnlijk een ellipsvormige baan om de aarde beschrijven op een hoogte van tussen de 300 en 3000 kilometer Over het gewicht van de saielliet is niets meegedeeld, maar uit het feit dat hij door een Scoutraket in een baan om de aarde moet worden ge bracht wordt afgeleid dat het niet buitengewoon groot zal zijn. Massamoordenaar in Boston gepakt? In de Amerikaanse stad Boston is gisteren een neger gearresteerd, die ervan wordt verdacht mevr. Israël Goldberg in haar woning te neb ben gewurgd. De 62-jarige mevr. Goldberg werd maandag dood aan getroffen. Zij was de negende vrouw, die sedert 14 juni van het vorig jaar in of bij Boston is gewurgd. Volgens de politie heeft de arrestant, de 35- jarige Roy Smith, toegegeven, dat hU zich even voor de moord in de woning van mevr. Goldberg had bevonGen. v« ««uiui Hij verklaarde echter onschuldig te scüandaa' nat zich drie jaar geleden heeft afgespeeld zijn. De politie meent op het ogen- int - blik, dat Smith waarschijnlijk niets met de andere moorden te maken hoeft, al is het opmerkelijk, dat in alle gevallen iemand het slachtoffer werd, die iets met een ziekenhuis te maken heeft. Zo was mevr. Goldberg vrijwillige verpleeghulp. Pater en dominee schaken Voor Leger des Heils De Nymeegse pater P. Krekel- berg en de Arnhemse legerpredikant ds. P. A. Bohlmeyer geven 9 april een schaaksimultaanseance in Mu sis Sacrum te Arnhem. De opbrengst komt ten goede aan de jongerenac tie, „Home voor het Leger des Heils", die in Arnhem is gestart, met het doel het Leger des Heils aldaar aan een onderdak voor thuislozen te hel pen, waaraan dringend behoefte is. De schaakseance is de „eerste show" in de reeks van sportieve, artistieke en musicale manifestaties, die nog zullen volgen. Het Leger des Heils werkt onder alle gezindten. Daarom is besloten deze schaakdemonstratie in een min of meer oecumenisch kader te vatten en heeft men de keuze laten vallen op de pater en de dominee, die als sterke schakers be kend staan. Beiden hebben, con amore, hun medewerking toegezegd. tot het instellen van een vervolging tegen twee bewakers van de Retina Coelt -gevangenis. De 19-jarige Marcello Eli,ei. die destijds een gevangenis straf van vier jaar uitzat voor diefstal, wa, door de twee betrokkenen volgens middeleeuws gebruik dermate op ziiii bed vastgesnoerd dat hij na enkele uren van afschuweiyk ljjden de geest had gegeven. .wlLT-'iH ,?a.'.,ha.nl!L<! "maakt 11 a w protest van de Orde van Artsen en zes interpellaties in het parlement.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7