Reims wil desnoods wel op de sintel haan oefenen Sporttoto Denen schieten niet zo veeh maar wel raak Feijenoord in het bo^ Bert Zoet slaat slag in de laatste ronde Jim Beatty verbetert record van Halberg Quick Boys-Zwart Wit (3-3): hoe moeilijk liet was en hoe zwaar... Opnieuw succes voor Noordwijker G. Hof yaii der Lans breekt sleutelbeen Bakker wint zeskamp Sterk rijden van Akerboom orm nog zoek i Opgericht 1 maart 1860 Maandag 11 maart 1963 Derde blad no. 30903 PUZZELS EN VERSCHUIVINGEN IN DE VOETBALCOMPETITIE Het aantal deelnemers aan de i Sporttoto van zondag bedroeg I 358.631, die voor een totale inleg van j 403.348 gulden zorgden. Hiervoor was 79.863 gulden beschikbaar voor de eerste prijs en 53.242 gulden voor de tweede prys. Gisteren had zich één deelnemer gemeld met 13 goede uit dagen, terwyl er op dat moment vyf deelnemers waren met 12 juiste uit- b dagen. WIELRENNEN Een ongeval heeft het Nederlandse koppel Van der Lans/Lute gedwon gen tot opgave in de eerste nacht van de zesdaagse van Oost-Berlijn voor amateurwielrenners. Van der Lans en Lute hadden de leiding met 29 pnt en een voorsprong van twee ronden op de Oostduitsers Koehler/Schmelzer en de Nederlanders Nikkessen/Ras. In de voorlaatste ronde deed zich een valpartij voor waarbij Koehler en Van der Lans betrokken waren. De Nederlander liep een gebroken sleutelbeen op, waardoor de sterkste Nederlandse equipe uit de strijd ge nomen moest worden. In totaal ne men aan deze zesdaagse zeventien amateurploegen uit België, Oosten- rtfk, Nederland, Frankrijk. Denemar ken en Oost Duitsland deel. Buytelaar beste teimisleraar Onder de muziek van de Weense IJsrevue is Rinus Buytelaar gister avond in een van de Houtrusthallen in Den Haag kampioen der tennis- leraren overdekte banen geworden. De Hagenaar sinds het vorig seizoen ook houder van de nationale titel buitenbanen werd daarmee de opvolger van de Rotterdammer Sherry Parlevliet, die hij in de finale met 6-2, 6-2, 1-6. 6-4 versloeg. De wedstrijden op de cementen Hout- rustbanen trokken veel belangstel ling. zowel van publiek als deel nemers. Later op de avond prolongeerde Buytelaar met Theo Dekkers als partner zijn titel in het heren dub belspel. De Hagenaars ontmoetten eerst het geroutineerde dubbel Par- levliet-Joop de Mos. dat zij met tweemaal 6-3 versloegen. De finale tegen Hemmes Balje was daarna nog slechts een formaliteit <6-1, 6-2, 6-1). Jeugdtitels schermen Dit weekeinde zijn in de Krom houtkazerne te Utrecht de Neder landse jeugdkampioenschappen scher men gehouden. Niet minder dan 175 deelnemers hebben gestreden om de hoogste titels en te constateren viel dat in vergelijk met voorgaande jaren het peil was gestegen. De uitslagen in de verschillende leeftijdsklassen waren: Floret jongens 18 tot 20 jaar: Verheyen (Amster dam). Meisjes floret 14 tot en met 18 jaar: Leunenoerg (Nunspeet*. Jon gens floret 14 tot en met 18 jaar: Verheyen (Amsterdam*. Jongens de gen tot 20 jaar: Max Dwinger (Am sterdam*. Meisjes floret tot 14 jaar: Van Oosten (Rotterdam». Jongens sabel 14 tot en met 18 jaar: v. d Bosch (Den Haag». Jongens floret tot 14 jaar. Pfeiffer «Den Haag». Meisjes floret 18 tot en met 20 jaar: Thiery (Haarlem*. Jongens sabel 18 tot en met 20 jaar: Dijkman «Den Haag». Ijshockeyers verloren Tsjechen geven VS pa lak slaag -4 De voetbal rolde weerdat wil zeggen: op zeer bescheiden schaal in enkele vriendschappelijke wedstrijden. Tja, wanneer overal in het land het veld zo goed was geweest als op het Rot terdams, Woudesteijn, waar Excelsior en Sparta eikaars krach ten hebben gemeten, met een 21 overwinning voor de thuisclub, was er geen vuiltje aan de lucht geweest. Doch dat vuiltje was er kennelijk wel Gé Bakker (Scylla) heeft met de evertuigende score van vijf gewon nen partijen, tien games voor en een legen de door de Roelofarendsveense vereniging De Treffers georganiseer de zeskamp gewonnen. Tweede werd l'Amie (De Treffers) met als score 35, 8 games voor en één tegen. In de partij Bakker— l'Amie heeft het gespannen. De eerste game won Bakker na tijdlimiet met 22—20. doch de tweede zag hij op het nippertje verloren gaan. 2123. In de derde game speelde opnieuw de tijd limiet een rol. Bakker won tenslotte met 21—18. Mallens van Sett uit Den Haag ver raste met een uitstekende derde plaats <35, 7 games vóór, 6 tegen) Heemskerk van De Treffers met ra eveneens 3 gewonnen partijen werd vierde. Van Ruiten (15) van de or ganiserende vereniging en Van Maar- te (Sett) sloten de rij. ATLETIEK Foiis Veldhuizen wint in Best Pons Veldhuizen persoonlijk lid van de KNAU zegevierde gistermiddag onbedreigd in de Joe Mann bosloop, een wedstrijd over 4600 meter, die in l de omgeving van Best werd gehou- den. De uitslag luidt: 1. Fons Veldhuizen (KNAU-Oirschot) 13.58.5, 2. Theo Roelofs (Helmond) 14.35 4. 3. Jan van Grinsven (Vught) 14.44.3, 4. Wiel Naus (Helmond) 15.02.9, 5. S. van *t Zant (Nijmegen) 15.04.—, 6. Dick van Huiten (Breda) 15.20.—. Passen en nieten Inmiddels zijn de mannen, op wier schouders de programma's drukken, aan het passen en meten gegaan en al eerste resul taat is uit de bus gekomen, dat het bekerprogramma voor aan staande zondag werd ver schoven naar Koninginnedag, 30 april. Zondag a.S. wordt het programma gespeeld, dat nu al voor de twaalfde maal werd uitgesteld en waarvoor de totocentjes reeds zijn neergeteld. Het programma dus dat begint met Feijen oordEnschede. Door de weigering van de Franse voetbalbond om de wedstrijd NederlandFrankrijk van 17 april een week uit te stellen, is het dubbele programma van het weekeinde op losse schroeven ge komen. Naar «ij vernemen wordt nog een poging gedaan om de wedstrijd van woensdag 17 naar donderdag 18 april te verschuiven, waardoor het toch mogelijk wordt de zaterdag voor Pasen en op paasmaandag voor de competitie te spelen. Sparta in Rotterdam was van plan de Koninginnedag te gebruiken voor wedstrijden in het kader van het 75- jarig bestaan. De Rotterdammers hebben nu besloten Spangen voor die dag af te staan aan Execelsior dat hier zijn bekerwedstrijd tegen Feijen oord wil spelen. Sparta moet zelf uit. Op circa 22 maart arriveert in Rot terdam de Zweedse club Hammerby. die 14 dagen lang by Excelsior zijn trainingskamp opslaat en in die tijd oefenwedstrijden zal spelen tegen Sparta, ADO, PSV, Sportclub En schede en NAC. Kr •ui vei* valler voor de geblesseerde Medwin, de eindstand op 20. Er liep op Old Trafford voor een waarde van ruim 5 miljoen gulden over de grasmat. Leicester City bleef goed volgen door een negende achtereenvolgende overwinning. Blackburn Rovers was allesbehalve een gewillig slachtoffer, maar ging in de tweede helft toch door de knieën. Howard Riley en Mike Stringfellow zorgden voor de doelpunten. Everton is nu reeds in 33 thuis wedstrijden ongeslagen gebleven. Daar kon Nottingham Forest geen verande ring in brengen. Ook hier was de score 20, door treffers van Alex Young en rechtsback Alex Parker. Erbarmelijk Vele velden verkeerden in erbar melijke staat, doordat na de vorst de regen volgde. Op Highbury, waar Ar senal en Liverpool ondanks alles knap voetbal speelden, maakte de harde wind het geheel nog een beetje troostelozer. De clubs, die de toe schouwers toch waar voor hun geld boden, deelden vier doelpunten broederlijk. Volgende week zaterdag komen zij wellicht weer tegen elkaar uit, maar dan in de strfjd om de F.A.-Cup. Arsenal zal daarvoor ech ter eerst nog de wedstrijd tegen Sheffield Wednesday in winst moe ten omzetten. De supporters van Burnley waren nogal kwaad over de transfer van hun favoriet Jimmy Mcilroy naar Stoke City. Burnley miste de'knappe technicus danig tegen West Ham United en moest met 1—1 genoegen nemen. Eerste divisie: ArsenalLiver pool 2—2: Birmingham City—Wol verhampton Wanderers 34; Brun- ley—West Ham United 1—1; Ever tonNottingham Forest 20; Ful- ham—Blackpool 2—0: Bolton Wan derers—Sheffield United 3—2; Lei cester City—Blackburn Rovers 20; Leyton Oriënt^-Aston Villa 0—2; Manchester United—Tottenham Hot spur 02; Sheffield Wednesday Manchester City 4—1; West Bro'm- wich AlbionIpswich Town 6—1. Terry Een beeld dat de voetballief hebbers al zo lang hebben ge mist: een voetbalwedstrijd die op een behoorlijke grasmat wordt gespeeld. Dit is een opname uit de vriendschappelijke wedstrijd tussen Haarlem en Volendam. Doelman Kruys van Haarlem grijpt mis op een kogel van Tol. Volendam won met 2-0. Het Nederlandse ijshocke.vteam beeft gistermiddag met 4-1 verloren van een sterk spelende Deense ploeg. Dat was geheel in tegenstelling tot de veruachtign?en. aangezien een jaar geleden in Colorado Springs on ze landgenoten de Denen met 9-4 aan de kant speelden. i De Denen waren sneller in de aan val, die tweemaal in de eerste perio de werden afgerond met doelpunten van Gautier en Bjerrum, en of schoon onze landgenoten in de twee de en derde periode het inititatief overnamen, hetgeen door een doel punt van Joop Manuel na aangeven van Snoek tot uitdrukking kwam, bleef de Deense verdediging daarna de situtatie meester. Zelfs werd het 3-1 door Niels Petersen. In de eind fase probeerden de Nederlanders de stryd te forceren. Er werd veel. maar slecht geschoten en Ceril van Dijk. Rudi Bakker en Leo van Dijk moes ten om beurten in het strafbankje plaatsnemen. Hoejby bracht de eind stand op 4-1 voor de Denen, die to taal 19 maal op het doel schoten en Snift Combinatie v. Bollenstreek De Sassenheimse renner Bert Zoet heeft een overwinning behaald in de amateurrace over 60 km tydens een clubontmoeting tussen de Leidse Swift-Combinatie en „De Bollen streek". In deze rit legde de Swift Combinatie beslag op alle ereplaat- In de eerste drie ronden van de strijd deed Van Amsterdam zich ge ducht gelden en na 18 km had hij zelfs een voorsprong van 2 Mi minuut opgebouwd. Zoet. v. d. Hulst. Kloos terman en v. d. Berg gingen zich toen roeren en de voorsprong van Van Amsterdam verdween in de vierde ronde als sneeuw voor de zon. De Bollenstreek-renners speelden toen al een bürol, zij vormden een groep op zichzelf en kwamen met een achter stand van 1*2 minuut door. In de vijfde ronde was het de beurt aan Zoet om krachtig te demarreren. Hij nam een stevige voorsprong en wist die te handhaven tot de zevende ronde. Toen werd hij ingelopen. De Bollenstreekrenners hadden de strijd intussen gestaakt. In de tiende ronde nam Zoet opnieuw de kop en dit keer bleef hij, zy het na felle strijd, voor op. Uitslag amateur 60 km: 1. B. Zoet 1 uur 35 min. 0.4 sec.; 2. Jan van Arasterdam; 3. C. v. d. Hulst; 4. A. Kloosterman; 5. W. v. d. Berg. Vinnige strijd kenmerkte ook de nieuwelingenrace. waarin Akerboom. Van Ham en Van Aart een leidende rol speelden. De beslissende klap viel hier in de derde ronde toen er zo hard werd gedemarreerd dat de groep van 25 renners in twee stuk ken viel. De sprint werd uitgevoch ten door Akerboom en Van Ham, waarbij eerstgenoemde aan het lang ste eind trok. Uitslag (60 km)1. Akerboom Swift Comb.; 2. Van Ham De Bollenstreek; viermaal scoorden, terwijl onze land genoten met 23 schoten slechts een maal een treffer noteerden. Met een beschamende, bijna ver nederende nederlaag is het Ameri kaanse ijshockeyteam zaterdagavond door Tsjecho-Slowakije van het ijs gespeeld. Tien-een werd het voor de superieur spelende Tsjechen, die nu. na twee wedstrijden, de leiding heb ben genomen. Vooral in de eerste en tweede pe riode braken de razendsnelle Tsje chen keer op keer door de Ameri kaanse verdediging heen. hetgeen in doelpunten, namelijk 4-0 en 5-0, tot uitdrukking werd gebracht. Slechts in de laatste speelperiode toen de Yankees alles op alles zetten en met grof spel de Tsjechische aan valsgolven ontregelden, temeer daar de Tsjechen het verder wel geloof den. kwamen zy tot een tegenpunt Ruim 5500 toeschouwers hebben in de beginfase van de wedstrijd Canada-Oost-Duitsland, met verba zing naar elkaar gekeken. Waren dat nu de reuzen van het ijs, was dat nu het beruchte team de Traile Smoke Eaters0 Als gebiologeerd re den de Canadezen na het beginsig- naal wat rond. terwijl de Oostduit- sers in vier minuten tyd. vier gave treffers noteerden. Daarna was het afgelopen. Wakker geschrokken schaatsten, combineerden en schoten de Canadezen via 3-4. 7-5 naar 11-5. alsof een karwei moest worden af gemaakt. Uitslagen: Groep A: Zweden Finland 4-0, Tsjecho Slowakije Oost-Duitsland 8-3, Rusland West Duitsland 15-3. Tsjecho Slowakije VS 10-1. Canada Oost Duitsland 11-5. Groep C: Oostenrijk Hongarije 3-1. België Bulgarije 3-7, Neder land Denemarken 1-4. De stand in groep A: Tsjecho- Slowakije 3-6, Zweden 3-6. Canada 2-4, Rusland 3-4. Finland 3-2. Ver. Staten 2-0, Oost-Duitsland 3-0, West- Duitsland 3-0. Groep C: Oostenrijk 2-4. Bulga rije 2-3. Hongarije 2-2, Denemarken 2-2, Nederland 2-1, België 2-0. Besluit van indoorseizoen De Amerikaan Jim Beatty in Chi- «jo het officieuze wereldrecord voor overdekte banen op de twee mijl ver sierd door de afstand af te leggen in 8 min. 30.7 sec. byna vier seconden onder het oude record, dat met 8.34.3 op naam stond van de Nieuwzee- tender Murray Halberg. Twee weken geleden had Beatty tteds het officieuze wereldrecord op de een mijl gesteld op 3 min 58,5 sec. In de race nam Beaty resoluut de kop. De twee kilometer legde hij af 1° 5.16.8 (het record op deze afstand stond nog steeds op naam van Paavo Iturmi met 5.20.0) en hij finishte met inleen laatste 440 yards van 61,7 sec. Zijn clubgenoot Bob Schul eindigde 7 Air tweede in 8.37.5. De Canadees '"Bruce Kidd, eindigde met een flinke achterstand op de derde plaats. De race over de myl werd een 3 Spannende aangelegenheid tussen de 1 Ie Tom O'Hara en de Amerika- S flen Jim Grelle en Bill Dotson. O'Ha- ja won in 3.595, Grelle en Dotson lie ten 359.8 afdrukken. Bij deze indoorwedstrijd —een van 1 (te laatste van het seizoen— werden "og goede prestaties geleverd door: Ouan Cassell (VS), die de 600 vards *on in 1.09.7, de Canadees Bill Cro- toers. die op de 1000 yards zijn acht ste achtereenvolgende zege behaalde (2.06.4) en de Amerikaanse hoog springers John Thomas en Joe Faust, elk de 2.13 meter overschreden. By bet polsstokhoogspringen ein digde de Finse wereldrecordhouder rent»* Nikula op de vierde plaats met werd de Amerikaan Dave Tork met 4.87 meter. Nu Nikula eenmaal de vijf meter- grens heeft overschreden ziet heter naar uit, dat anderen zyn voorbeeld weldra zullen volgen. De Amerikaan Brian Sternberg kwam tijdens in door wedstrijden In Milwaukee al tot 4.97 meter. De pogingen van Stern berg om 5.11 te springen en daarmee het officieuze indoorrecord van Ni kula scherper te stellen, mislukten. Uelse werd met 4.80 meter tweede. In New York trok Rolando Cruz (Porto-Rico) de aandacht door bij zijn eerste poging reeds over 4.90 meter te komen. De Duitse indoor atletiekkampioen- schappen, die dit weekeinde in de Duitslandhal van Berlyn werden gehouden, hebben tal van goede pres taties opgeleverd. Op de 200 meterbaan zorgde Den PIET KRU1VER Feyenoord is inmiddels ook naar een trainingskamp vertrokken, ergens in de bossen van Breda. Voor hun vertrek speelden zij een I onderling oefenpartijtje. De enige, die niet meetrainde, was Kreijyermaat. i Hij spaarde de knie. die in de oefen wedstrijd voor het Nederlands elftal 'in Geleen een tik kreeg. Vandaag zou hij de training weer hervatten en er is geen reden te veronderstellen dat hij woensdag niet van de party zal ztjn. Kruiver, die voor de wedstrijd in Parijs geblesseerd raakte, was wel van de party en dat is een verheu gend teken. Kruiver heeft voor de Europa-Cup zijn beste wedstrijden gespeeld. Het elftal van Reims, met officials, zal morgenavond om half vijf in Rot terdam per trein arriveren. Het ge zelschap logeert in hotel Atlanta. Morgenavond om half zeven wil Reims trainen in het stadion. Op het veld of.... wanneer dit door de di rectie van het veld niet wordt goed gevonden, óp de sintels. De resultaten van de zondag ge speelde vriendschappelijke voetbal wedstrijden luidenPECDWS 2—1: NAC—DFC 2—0: Haarlem—Vo lendam 0—2; EDO —NEC 1—3; Ex celsiorSparta 21. Weer voetbal op Nieuw-Zuid (b) (Van één onzer verslaggvers) Endelijk is er weer gevoetbald in Katwijk! Op het goed be speelbare b-terrein (het hoofd terrein mocht nog niet worden gebruikt) van Nieuw-Zuid speelden Quick Boys en Zwart Wit uit Rotterdam een nuttige oefenwedstrijd. De lange rust periode bleek aan de vorm van beide geen goed te hebben ge daan. De tekortkomingen kwa men duidelijk aan het licht en beide trainers zullen werk ge- Uit winterslaap noe9 krijgen om de ploegen weer i een beetje in gewone vorm te krijgen. Maar dat zal over de gehele brede voetballinie wel het geval zijn De wedstrijd Het Engelse voetbal heeft zijn win terslaap achter de rug. Zaterdag werd er op één uitzondering na een vol ledig programma afgewerkt: slechts kamper Willi Holdorf voor de grootste ontmoeting tussen H'atford en 5 verrassing door 400 meter specialis- Barnsley voor de derde divisie werd eindigde in een gelijk spel: 3—3. ttn sprong van 4.72 meter. Eerste stekend gehalte. verrassing door 400 meter specialis ten als Joch en Reske achter zich te laten in 49.2 sec. By zonder goed waren de 4.70 meter polsstokhoog sprongen van de 19-jarige Wolfgang Reinhardt.en de 1.70 meter hoogte- sprong by de dames door Ilia Hans. Bij het verspringen waren Wolf- Klein <7.67) by de heren en Helga Hoffmann (6.18) bij de dames eén klasse apart. Joerg Lawrenz won de 800 meter in de nieuwe Duitse indoor- recordtijd van 1 min 495 sec. De sterke 1500 meter van Harald Norpoth in 3 min. 46.- sec. op deze baan met vele bochten, was van uit- na 45 minuten gestaakt. Tottenham Hotspur, woensdag ver nederd in Tsjecho-Slowakije, heeft van dit onplezierige feit geen nade lige gevolgen ondervonden De moei- ïyke uitwedstrijd tegen Manchester United werd op Old Trafford met 20 gewonnen, waardoor de Spurs de leiding in de eerste divisie behiel den. Weliswaar heeft Leicester City een geiyk puntentotaal, maar de Lon den aren hebben nog een wedstrijd meer te spelen. Cliff Jones scoorde het eerste doelpunt voor Tottenham in de 33e minuut en na de rust be paalde de roodharige Frank Saul, in- De harde wind. die veel had bU- gedragen tot het drogen van het ter rein bleek aan de wedstrijd nogal afbreuk te doen. De thuisclub had het eerst het voordeel van de wind. In het begin gaf dat de Rotterdamse verdediging moeilijkheden en de Rotterdammers mochten dan ook de handen dichtknypin toen Floor van Duijn iets te hoog mikte en de bal inplaats van net onder de lat tegen de lat kwam. Maar even later was het toch raak, toen v. d. Plas met een listig boogballetje doelman Van der Laan passeerde. Dat vlugge succes had geen verdere resultaten, want al heel spoedig had men in het Rotter damse kamp door waar de zwakke plekken in de Katwijkse aanvalslinie te vinden waren. An ton van der Plas als rechtsbuiten en Jaap van Duy- venbode als linksbuiten speelden voor het eerst weer mee na hun lange afwezigheid en aan hun vorm man keerde «natuuriyk) het een en ander. De Rotterdamse-verdediging had niet veel moeite hen volledig uit te schakelen. Bovendien bleek Henk de Mooy, die in de plaats van De Hol lander midvoor speelde, evenmin ge- vaarlyk te zyn. De wel in vorm zynde Van Duyn werd streng bewaakt. Het spel raakte verdeeld, maar de gelijk maker kwam toch nog vrij onver wacht. na een half uur spelen. Klaassen pikte een pass van Van Elderen op en voor het verrassende harde schot moest De Hollander zwichten. De thuisclub zou toch met een voorsprong gaan rusten. Floor van Duyn nam op rechts een corner: de bal kwam hoog voor het doel, doelman Van der Laan kon er net niet by maar de vrijstaande Henk de Mooy wel (21). Direct na de rust ging Zwart Wit ln de aanval en reeds in een van de allereerste aanvallen joeg Jan Nleuw- 3. Van Aart. De Bollenstreek; 4. P. de Jong. Swift-Comb 5. Berg De Bollenstreek; 6. Oerle, id; 7. Bregh- man, Swift-Comb.; 8. W. van Die- men id. In de tweede groep was de zege voor de Bollenstreekrenner v. Lierop. Hij spoot op een gegeven ogenblik zo fel weg, dat Swift-favoriet Piet Nag- tegeller het contact met hem verloor en 50 meter achterstand kreeg. Hoe hard de Swift-renner ook joeg. die vijftig meter kon hy niet geheel meer overbruggen. 1. Van Lierop. Bollenstreek; 2. P. Nagtegeller. Swift-Comb.; 3. D. Bak vis id.; 4. W. van der Aar, Bollen streek. A Adspiranten 18 km: 1. Zelden- thuis. Bollenstreek; 2. P. v. d. Aar. Bollenstreek; 3. J. Degenaars. Bollen streek: 4. S. Brandt, Swift-Comb.; 5. P. Butter. Bollenstreek; 6. Dorrepaal, Swift-Comb.; B Adspiranten 12 km: 1. H. van Lierop Bollenstreek; 2. P. van Dam, Swift-Comb.; 3. J. Degenaars, Bol lenstreek. straten de bal hard tegen de paal. Vijf minuten daarna kreeg Van Elde ren de kans een goede voorzet te geven en de vrijstaande Orrebee* had geen moeite gelijk te maken 22. De gevaarlijke Van Elderen gaf daarna zyn ploeg de leiding <32» en het zag er naar uit dat er nog wel meer Rotterdamse doelpunten zouden komen. De thuisclub ging toen ieta feller spelen. Van der Plas kreeg tweemaal een kans op een doelpunt, maar beide malen schoot hij naast. Vlak voor het einde zetten Floor van Duyn en Cor van Duyvenbode een aanval op waaruit laatstgenoemde de gelijkmaker scoorde: 3—3. Waarschynlyk zal Quick Boys voor lange tijd Aandewiel moeten missen. Halverwege de tweede helft moest hy van het veld worden gedragen omdat hy opnieuw zijn knie had gebles seerd. Om de gewestelijke libretitel au Zalingen op de vijfde plaats De Noordwijker G. Hof. kampioen van het district „De Bollenstreek", heeft in het toernooi om de ge wes telijke titel tweede klasse libre klein biljart beslag gelegd op de tweede plaats. De kampioenstitel kwam te recht bij de Vlaardingse ex-semiprof- voetballer Wim v. d. Haal die zich in elk opzicht de sterkste toonde. Het toernooi werd op zeer goede wijze door de Afdeling Gouda in de socië teit „Ons Genoegen" georganiseerd. Hof. lid van de Noordwykse ver- enigmg Passage, verloor zyn eerste party tegen v. d. Waal, waarbij hy zeer matigjes voor de dag kwam. Hy herstelde zich echter uitstekend in de tweede ronde tegen de Hagenaar Zwijsen, die het met zichzelf niet meer kon vinden. Hof beëindigde die party in 21 beurten, de kortste van het toernooi. De kampioen van district Leiden. D. van Zalingen uit Alphen. werd al spoedig de man met de glimlach ge noemd Zelfs een tegenslag kon deze glimlach niet verdryven. hoewel hij wel enkele malen heel ongelukkig is geweest. Hy kwam nlet verder dan de vyf de plaats. De jeugdige Delftenaar Meyer en de Gouwenaar S. v Kleef eisten respectievelyk de derde en vierde plaats op. Vooral de laatste ronden was Van Kleef by zonder goed op dreef. Hy versloeg zelfs Van der Waal en scoorde bovendien de hoog ste serie van het toernooi. De jeugd eindigde ook onderaan. De 17-jarige Krimpenaar K. Krygsman wist niet verder te komen dan een overwinning en een remise partij. heerste grote tevredenheid over dit uitstekend georganiseerde toer nooi. Ook by districtsvoorzitter P. de Jong, die met genoegen zag hoe groot de belangstelling van de zijde van de jeugd was. De einduitslag luidt: 1. W. v d Waal (Schiedam) 12—5.26; 2. G Hof (Bollenstreek) 10—4,43; 3 A. Meijer (Delft) 9-4 44; 4. S. v. Kleef (Gou- d^) 85 92; 5 A. J. J. Zwijsen (Den Haag) 64,85; 6. D. v. Zalingen (Lei- 2en\ 7- A- Maller (Rotter dam) 4—3.68; 8. K. Krygsman (Krim- penerwaard) 3—3,62. De Vlaardinger Van der Waal en de Hagenaar Zwysen promoveren naar de eerste klasse.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5