Eduordo del Pueyo: f,meester in Grieg ivc Nederlands ijshockeyteam begint van aantal dijken met gelijk spel tegen Bidgarije roed r&i kunst kaleiöoscoQp Stuwende Flipse in de „Zevende" Beethoven van aanvalsspel gaf vlotte 3-0 zege WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN STOCKHOLM Zwammenlamszand voor versteviging Seims grondig gewijzigd ^aterdagteam-PEC gaat niet door Pele speelt.... Één dode en een verwoest stadion ^Gee en voethal Zweden klopt Rusland: 2-1 Sjoukje moet vóór twaalven binnen zijn in Amstelveen Sportsplinters >1 Nieuwbouw in de visserij Weer twaalf jaar tegen zeeman geëist CONCERT VAN EN O. T Grootse hulde aan Hetty Beek Studie over het concertbezoek Aanvullende nota „Schrijversprotest" Tebahli: niet meer zuigen Jpgericht 1 maart 1860 Zaterdag 9 maart 1963 Derde blad no. 30902 goals te verwachten viel na de 10 derlaag tegen Feyenoord. heeft de ding van de Franse kampioensclub öms niet geaarzeld de opstelling n het team voor de returnwedstrijd n woensdag in Rotterdam op ver killende plaatsen te veranderen. jfooral de voorhoede, die in de eer- i ontmoeting voor de kwartfinales n het Europese bekertoernooi zo te- fstelde, is gewijzigd. Raymond Ko- i zal zijn geliefde middenvoorplaats letten inplaats van als rechtsbuiten opereren. De amateur Hiegel debu trt op de linksbackplaats. De inter- tional Rodzyk, die deze plaats be- Ite bij de vorige ontmoeting, is hgewezen als linkshalf, als vervan- van Vincent, die de rechtsbuiten- lats van Kopa overneemt. Er is dus •ake van een radicale opschuiving de gelederen. In de voorhoede heeft slechts één »ler zijn oorspronkelijke plaats be- hden, n.l. linksbuiten Sauvage ^ntoni, die zoals bekend niet van (partij zal zijn wordt op de links- inenplaats vervangen door Soltys, esbi. in de eerste wedstrijd tegen Kenoord als midvoor opererend, iet nu de rechtsbinnenplaats ten ite van Robin, die uit het elftal is aten. Set elftal van Reims zal in de irbij volgende opstelling morgen komen in de Franse bekerwedstrijd !en Creutzwald in Nancy, poel: Barreau; achter: Wendling Hiegel: midden: Siatka, Kaelbel Rodzyk; voor: Vincent, Akesbi, ipa, Soltys en Sauvage. )e oefenwedstrijd tussen het voor- Nederlands zaterdagelftal en de »ede divisieclub PEC, die voor van- tg was vastgesteld in Zwolle, gaat it door. Te elfder ure zag de IVB-consul zich genoodzaakt het tein af te keuren. Sen dode, 10 gewonden en een ver- est stadion bleven achter na een <t 51 door FC Santos tegen Sao ülo gewonnen bekerwedstrijd. Sao nlo, de thuisclub, leidde met 10 tar de Braziliaanse wondervoetbal- Pele scoorde niet alleen de ge- tmaker, maar nam ook nog de vol- ïde vier doelpunten voor zijn lening. Zijn activiteiten waren de nleiding tot grote consternatie op tfltribunes. Woedende toeschouwers Wen de scheidsrechter lynchen, _Jeren trachtten het veld op te pnen. Toen de politie ingreep, td menigeen gewond. Het is nu Jüds de tweede maal dat het publiek molesteert. Enkele dagen ge en was dat het geval bij de ont- FC SantosCorinthiens, arbij Pele tweemaal scoorde. FC tttos eist nu bij elke wedstrijd spe- le politie-bescherming. Het Nederlandse ijshockey team is het toernooi om het we reldkampioenschap in Stock holm gisteren begonnen met een verdienstelijk gelijkspel (3—3) tegen Bulgarije, een van de ploegen, die favoriet is voor de eindzege in de c-groep. Het had zelfs niet veel gescheeld of het Nederlandse team geheel be staande uit spelers van de Haagse club HIJS/HOKY had deze eer ste wedstryd met een overwinning afgesloten. In de tweede en derde periode immers hadden onze land genoten vrijwel voortdurend een overwicht, hetgeen duidelijk blijkt uit de schoten, die op het doel werden afgevuurd: eerste periode: Bulgarije In een open caleche zal de wereld kampioene kunstrijden Sjoukje Dijk stra zaterdag 16 maart haar feeste lijke intocht in Amsterdam houden. De stichting „Sport Initiatieven Am sterdam" heeft in samenwerking met de Amsterdamse vrouwelijke stu denten Vereniging voor deze dag een grootse huldiging voor Sjoukje in elkaar gezet. De wereldkampioene komt 's mid dags om 14.04 uur per trein aan op het Amstelstation en zal dan door een gedeelte van Amsterdam-oost naar de Jaap Edenbaan rijden, waar de officiële opening zal geschieden. In de optocht zullen drie drumbands, formaties schaatsenrijders, ijshoc keyers, kunstrijdsters en de studen tenweerbaarheid meelopen. Die zaterdagavond en zondagmid dag 17 maart zal een aantal deel nemers aan de laatste wereldkam pioenschappen op de Jaap Edenbaan demonstreren. Onder hen zijn Sjoukje Dijkstra, het Duitse paar Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler, de Tsjechische wereldkam pioenen ijsdansen Eva en Pavel Roman, de Tsjech Carol Divin, de Amerikaan Scott Allen, de Oosten rijkse Regina Heitzer, de Franpaise Nicole Hassler en de Oostenrijker Emmerich Danzer. Na het optreden van zaterdag avond zullen ook de bewoners van Amstelveen Sjoukje feestelijk inha len. maar veel tijd is daar niet be schikbaar want het feestgedruis moet in deze gemeente om twaalf uur 's nachts verstomd zijn. zeven en Nederland vier, tweede periode: Nederland zeven en Burga- rije vijf, derde periode: Nederland zeven en Bulgarije drie. Het Nederland team had dus dui delijk de langste adem. Het startte echter ongelukkig. Het begon er al mee dat aanvaller Rob Pieterse in het strafbankje moe^t plaatsnemen, zodat de Bulgaren door een doelpunt van Mikhailov na vijf minuten de score kon openen. Vijf minuten later vergrootte dezelfde speler de voor sprong tot 20. Nederland sloeg echter terug en dertig seconden na het tweede Bulgaarse doelpunt scoor de Smit tegen (2—1). Deze stand werd tot aan de kleine rust gehand haafd, hoewel eerst Manuel en ver volgens Van Dijk naar de kant moes ten. Van Dijk werd in het begin van de tweede speeltijd opnieuw naar de strafbank verwezen; ditmaal zonder dat er iets aan de hand was. Maar ook Bulgarije moest het even later met een man minder doen, zodat wat dit betreft de balans in even wicht was. De Nederlandse ploeg ging voluit In de aanval om de gelijkmaker te forceren. Het succes kwam echter aan de andere kant toen Batchava- )e Koninklijke Nederlandse Voet- i Bond heeft zich in verband met gesteldheid van de terreinen voor tsitwaalfde achtereenvolgende week xsèoodzaakt gezien het gehele voet- programma zowel semi-prof als _jateur voor het komende week- De Nederlandse wielrenner Piet je af te gelasten. I van der Touw won in Berlijn een "ver het opschuiven van het pro- puntenwedstrijd voor de Duitsers torna zal nog een beslissing nor- Kappel en Ladendorf en zijn land- 1 genomen. 1 genoot Koel. VC heeft gisteravond in Delft 1 vooral aanvallend, gave partij eybal gespeeld tegen Alexo. Het ilteerde in een resolute 30 zege de setstanden 1816, 15—10 en r f Pe eerste set bracht in feite de be ling. Na een fraaie, gelijkopgaanrie waarin de aanval van beide paties tot goede verrichtingen toi, kon KVC doordrukken. Piet I rlevliet werd zeer goed vervangen |)i' broer Dick. Toen deze was "■tm gedraaid verliepen de zaken >r KVC geheel naar wens. Aan het S was Pieter Bas van Duyvenbode 'maal de dominerende figuur. De- |sief lieten de Katwijkers nog en- p steken vallen in de tweede set daarom kon de duidelijk terugval- Jde Delftse ploeg nog tot een rede- re score komen. Het was toen ech- [al een uitgemaakte zaak wie als fwinnaar van het veld zou stap- I. Even koesterde de Delftse aan- nog de illusie van tenminste een puntenverdeling. Tegen een wat te zelfverzekerd optredend KVC zag de enthousiast vechtende Alexo-aan- val kans een 62 voorsprong bij 'n te slaan. Misschien zou hier het keer punt van de wedstrijd hebben gele gen, als voor de Katwijkers niet Piet Guyt aan service was gekomen. Sterk geconcentreerd begon deze een ser vice-serie, die pas na 9 directe en in directe punten door een uiterst ner veus Alexo kon worden afgestopt, 11—6 voor KVC. De gastheren waren begrijpelijk, na deze service-demon stratie nergens meer. Met kunst en vliegwerk scoorden zij nog tweemaal, maar daarmee was vcor l.en de koek op. KVC serveerde en smashte zich met groot machtsvertoon naar een onaantastbare setwinst. 158. Als nu vanavond tegen de Concordia-reser- ves ook de volle winst kan worden behaald en VVS tot eenzelfde pres tatie komt tegen de Libanon-reserves, dan wordt de bezetting van de eerste plaats wel een bijzonder spannende zaak. Een opwindend ogenblik voor het Bulgaarse doelmaar een doelpunt kwam er niet uit voort. Wel raakte een Nederlandse aanvaller in het Bulgaarse net verward, doch de puck bleef er buiten rov bij een plotselinge uitval de stand op 13 kon brengen. Twee minuten voor de grote pauze bracht Jan Hendriks echter uit 'n perfecte voor zet van Smit de achterstand weer terug tot één doelpunt: 23. Na twee minuten spelen in de derde speeltijd was de zozeer begeerde ge lijkmaker een feit, maar de Neder landse ploeg ging door en de Bul garen moesten, in het nauw gebracht zelfs een penalty weggeven. Rob Pieterse miste echter de unieke kans om zijn ploeg aan de overwinning te helpen door naast het doel te schie ten. De grote belangstelling op de twee de dag van het toernooi om het wereldkampioenschap ging uit naar de ontmoeting ZwedenRusland, die ruim 17.000 bezoekers trok. Militairen van de Genie uit Soes- terberg hebben gisteren bij een af graving in Zwammerdam op 1.20 i meter diepte springstof laten ont ploffen. Op deze wijze is voor 20 a j 30 vrachtwagenladingen zand ver kregen voor dijkversterking indien zich als gevolg van de dooi ernstige moeilijkheden voordoen. Eén vrachtwagen heeft zand ge bracht n aar de Leekdijk bij de pol der Vettebroeke onder Reeuwijk. waar het water hoog staat. In deze polder staan ongeveer 40 woningen. De situatie is echter niet alarme- I rend. I Bij de scheepswerf Hakvoort te Monnikendam is een kotter in aan- I bouw voor rekening van Rederij M. J van der Plas te Katwijk aan Zee. In dit schip zal een 375 pk. Krom hout dieselmotor worden geplaatst, j Voor Katwykse rekening zal de I scheepswerf Van der Molen te Zaan- J dam een kotter bouwen. In dit. schip |zal een 310 pk. Kromhout diesel motor worden geplaatst. Op deze zelfde werf zullen nog 4 kotters worden gebouwd voor Urk. Drie van deze schepen krijgen 250 pk. vermogen en de vierde een 375 pk. motor. Voor Franse rekening bouwt de N.V. A. van Bennekum, scheepswerf te Sliedrecht. een vissersvaartuig. In dit schip zal een 500 pk. Kromhout motor worden geplaatst. De bestaande vissersvaartuigen VL 17 en KW 34 zullen resp. van een 190 pk. en een 540 pk. Kromhout motor worden voorzien. Titelhouder Zweden zegevierde na spannende strijd met 2—1 door doel punten van Lundvall en Nilsson in de tweede speelperiode. Daarmee werd de 1—0 achterstand, die de Zweden hadden opgelopen door een treffer van Starsjinov omgebogen in een 21 voorsprong. In de derde speeltijd werd niet meer gescoord. Groep A: Finland—Verenigde Sta ten 11—3, Canada—West-Duitsland 60; Zweden—Rusland 2—1. Groep B: RoemeniëGroot-Brit- tannië 8—1, Zwitserland—Zuid-Sla- vië 81. DAGBLAD COBOUW (Het vakdagblad voor de bouwwereld) Vooreen gratis proefabonnement COBOUW, POSTBUS 1067, DEN HAAG 'Van onze Haagse correspondent) Twaalf jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de rege ring dezelfde straf, die de Haag se rechtbank in eerste aanleg heeft opgelegd eiste de advocaat-gene raal bij het Haagse Gerechtshof, mr. Kist, gistermiddag tegen een 30-jari- ge zeeman: de man die op 23 juni 1961 samen met een Amsterdammer een roofoverval op een juwelier in Hamburg pleegde, waarbij hij een buurman van de juwelier neerschoot. Bij de overval is de juwelier ern stig mishandeld met een stuk lood door de Amsterdammer. Deze laatste ls in Duitsland berecht voor zijn aan deel in de overval. Bij de behandeling in hoger be roep kwam de zeeman met hetzelfde verweer als voor de rechtbank: toen Cilli Wang naar V.S. De danseres Cilli Wang, is gister middag samen met haar pianist W. de Vries van Schiphol naar New York vertrokken. Evenals in de afgelopen zes jaar zal zij ook ditmaal een tournee van een maand door de V.S. maken, waarbij ze steeds alleen op het toneel staat. Op 16 april scheept ze zich in voor de terugreis naar ons land. Zoals steeds neemt ze op haar tournee een vrachtwagen vol bagage mee. opvouwbare decors en talloze kostuums. hij op de vlucht was geslagen sprong de buurman van de juwelier hem op de rug. Bij een worsteling tussen de twee mannen zou het pistool per ongeluk afgegaan zijn en de kogel trof de man in de buik. Hij over leed nog dezelfde dag. Maar de rechtbank heeft dit ver weer niet geloofwaardig geacht. En voor het Hof vertelde als getuige de knecht van het slachtoffer, een 52- jarige Hamburger, dat er van een worsteling geen sprake is geweest. Naar zijn zeggen heeft de verdachte de man vanuit het portiek van de winkel neergeschoten om te kunnen vluchten. Die vlucht luktePas in augustus 1961 kon de zeeman by het station Hollandse Spoor in Den Haag gepakt worden. ..Uw houding is zo koel. zo onmen selijk", riep de president van het Hof, mr. Van Moorsel, uit. „Als je geen medeleden wilt opwekken by de rechter, word je glashard ge noemd antwoordde de zeeman. Ook de advocaat-generaal ver wierp de lezing van de verdachte van het gebeurde. Hy achtte opzet bewe zen. Dit in tegenstelling tot de ver dediger, mr. R. F. Foortse. die op een lagere straf aandrong. Arrest op 22 maart. ff VolleybalcompetiUe 1JDENS een geestdriftig concert van het Rott. Phil. Or kest voor K. en O., heeft de in ternationaal vermaarde pianist Eduardo del Pueyo. thans in Brussel woonachtig, in Griegs pianoconcert in A op. 16 op nieuw het onweerlegbaar bewijs geleverd van zijn alomvattend kunstenaarschap en zijn waarlijk formidabele pianistiek. Reeds herhaaldelijk trad deze „reus der reuzen" in onze stad op en steeds waren zijn vertol kingen van dien aard. dat zij on wrikbaar in het geheugen vast genageld bleven. Eduardo del Pueyo Zo ook nu: met een briljante vir tuositeit, als steeds volmaakt in dienst gesteld van het kunstwerk, dat in de zomer van 1869 tot stand kwam. Zo ooit een concert gedragen wordt door jeugdige, meslepende vi taliteit. dan is 't dit, door Grieg op 25-jarige leeftyd gecomponeerde opus, waarin Del Pueyo zowel de mo numentale heroïek als de roman tische, tedere gevoeligheid alles geeft wat haar toekomt. Men komt voor de zoveelste maal onder de diepe indruk van de groots heid van zijn magistraal, onovertref baar spel, zijn klankryk toucher en van zyn imponerende voordracht, tot in finesses beheerst en verantwoord Daarin wordt geen enkele concessie gedaan aan het uiterlyk effect. Na zyn doorleefde herscheppingen van Mozart. Beethoven. Liszt. Tsiaï- kowsky of Ravel - om maar enkele te noemen leek hy nu ook met Grieg vergroeid, ln een fameuze weergave, welke hem de ere-titel van „grandseigneur der hedendaagse pia nisten" geheel en al doet toekomen. Ook voor Flipse is deze Grieg een „kolfje-naar-zyn-hand." Met gelyke stuwkracht inspireerde hij in dynamische samenwerking met de solist het orkest, dat zyn beste krachten gaf om een grootmeester als Del Pueyo te steunen. Deze is in staat een partituur op onnavolgbaar klare wyze open te leg gen en haar met titanische kracht, zonder dat ooit van forceren sprake is naar een vervoerend en stralend be sluit te leiden. De blyde stemming van deze avond, geopend met een illustratieve Ouverture Wilhelm Tell van Rossini, inzettend met een subliem kwintet der celli, waarin de strijd tussen de Zwitsers en de Oostenrykers realis tisch wordt uitgebeeld, vond haar voortzetting in een dynamische ver klanking van de uit 1811-T2 date rende dithyrambische „Zevende Sym fonie" van Beethoven, ook wel de „Apotheose van de dans" (Wagner) of die van het ritme genoemd. Wellicht het uitbundigste en tevens de hoogste vreugde bezegelend, dat Beethoven ooit schreef, hoewel hy op dat moment persooniyk ongelukkiger was dan ooit. Daarvan spreekt toch ook wel de tragische ondertoon, wel ke af en toe te beluisteren valt Deze symfonie loopt uit op een be klemmende, geladen spanning, een orgiastische muziek, welke by de eer ste uitvoering zelfs de grootste Beet- hovenbewonderaars verbijsterde. Die „Zevende Symfonie", ook wel eens .Siegessymfonie' genoemd, wordt door de ware muziekliefhebber evenals het concert van Grieg door en door gekend. Doch het blyft een genot er de kracht en de macht van te ondergaan, welke haar van energie vervulde climax heeft in de Finale, welhaast een uitgelaten czar das in Allegro con brio-tempo, dat tot in het demonische wordt opge voerd. Beethoven weet het „grond- ritme" tot in het uiterste vol te hou den, zonder dat ook maar één ogen blik een gevoel van verstarring op treedt. Van yerstarring was dan ook geen sprake, mede dank zy de wel straf- gedisciplineerde, doch tevens be- weegiyk-genuanceerde, bezielende leiding van Flipse, die reeds eerder, o.a. in het geconcentreerd geschre ven .schitterende Scherzo, getoond had met alle geheimenissen van deze eeuwig-frisse symfonie volkomen vertrouwd te zyn. Evenals na Grieg, toen de toe juichingen voor Del Pueyo nauwe lijks tot een einde kwamen, barstten de ovaties van de K. en O'ers, die de Stadsgehoorzaal welhaast geheel vul den, spontaan los. Het spreekt van zelf. dat Flipse zijn orkest daarin naar recht liet delen. Het was een gelukkige avond! Zowel voor de uitvo-renden als voor het gehoor, dat in de ban ge slagen was van Del Pueyo's meester schap en ongetwyfeld ook genoten heeft van hetgeen Beethoven het huidige geslacht nog steeds weet mee te geven. H. In Arnhemse Schouwburg ln verband met haar 75e ver jaardag, die de actrice van Theater Hetty Beck onlangs 'leeft gevierd, is haar gister avond in de Stadsschouwburg te Arnhem een grootse hulde be reid. Dit gebeurde na afloop van ie voorstelling v. Theater .Ver los ons van den boze'. Er was >en serie sprekers en heel veel telegrammen en bloemen, van verschillende toneelgezelschap pen, kunstenaars e.a. Onder deze gelukwensen bevond er zich een van de staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Schol ten. De Commissaris der Koningin, mr. H. W. Bloemers voerde het woord namens zowel de provincie Gelder land als namens de provincie Over- yssel. „U bent ons lief geworden en w-y zyn dus vertrouwd met u", zei hy. Namens de provinciale besturen bood mr. Bloemers een geschenk onder couvert aan, alsmede bloemen. De wethouder van Culturele Zaken van de gemeente Arnhem, mr. H. W. Bisterbosch, sprak namens het ge meentebestuur en namens de Schouw burgcommissie. Hy bood bloemen aan alsmede een doos bonbons. Wethouder Bout van de gemeente Enschede feliciteerde de 75-jarige actrice namens het dagelyks bestuur van de Toneelgroep Theater alsmede namens de gemeente Enschede. Namens leerlingen van de Arn hemse Toneelschool werd een prach tig bloemstuk aangeboden. Namens de vrienden van Theater sprak dr. Van der Voort Maarschalk, psychia ter te Arnhem en bood een geschenk onder couvert aan. Marie Hamel sprekende namens de Ned. Ver. voor Toneelkunstenaars, bood eveneens een geschenk onder couvert en bloe men aan als uiting van de grote waardering. Egbert van Paridon, de directeur van Toneelgroep Centrum, offreerde niet alleen een cadeau na mens Magda Janssens maar bood na mens Centrum ook een boekwerk aan. De heer E. Schrikkema voorzit ter van de afdeling Arnhem van het Ned. Theatercentrum, offreerde een geschenk onder couvert. Laatste spreker was Jacques Snoek, die het woord voerde namens alle acteurs en actrices van Theater. Hij bood een enorme fruitmand aan. Hetty Beck dankte voor alle hulde- biyken. Mozarf en Beethoven zijn favoriet „Het gehoor gehoord". Dit is de titel van een rapport van het Socio logisch Instituut van de Rijksuniver siteit in Utrecht over samenstelling en meningen van de geregelde con certbezoeker. Circa 470 ondervraagde bezoekers waren houders van abon nementskaarten voor concerten van het U.S.O. Een van de meest opvallende resultaten van het onderzoek is, dat „Tijd is geld" Het actiecomité Schry versprotest, dat in november 1962 is gevormd om ten verbetering van de positie van de Nederlandse auteur te bewerk stelligen. heeft de Staatssecretaris van O. K. en W. mr. Y. Scholten op diens verzoek een aanvulling ge zonden op zyn memorandum van 15 januari. Het aantal schrijvers dat de actie van het comité steunt, is inmiddels gestegen tot 220. De voorstellen gaan uit van twee beginselen aldus de toelichting n.l. in de eerste plaats om schry- vers voor werk dat onvoldoende wordt beloond door middel van een aanvul lend honorarium tegemoet te komen; ln de tweede plaats om schrijvers die door allerlei noodgedwongen werk zaamheden van hun eigenlyke taak worden afgehouden door een stipen dium in staat te stellen te schry ven. De stipendia, voor schrijvers van beroep die dat willen worden, zouden op aanvraag worden toegekend op grond van reeds bewezen diensten en zoals reeds in het memorandum voorgesteld voor perioden van vyl Jaar, die bovendien verlengbaar zyn. Hierby is ook aan toneelschrijvers gedacht. Het comité zou het redelyk vinden dat stipendia niet aan schrij vers beneden een zekere leeftyds- grens van byv. 30 Jaar worden ver leend. Het bedrag van de aanvullende honoraria, dat het comité op f3000 heeft gesteld, zou gevarieerd dienen te worden in overeenstemming met de aard en de omvang van het werk. Wanneer ook voor kinderboeken en vertalingen een aanvullend honora rium zou worden uitgekeerd, zou het aantal (in het memorandum ge noemd) van 120 eerste uitgaven moe ten worden verhoogd. Voorwaarde moet zyn dat voor alle gevallen de uitgaven overeenkomstig de bepalin gen van een behoorlyk uitgeverscon tract tot stand zyn gekomen. Ook zy die de stipendia ontvan gen, behoren voor het aanvullende honorarium in aanmerking te komen. Om die reden is het bedrag van het stipendium, dat telkens voor een jaar wordt uitgekeerd, betrekkehjk laag gesteld, aldus het comité. V Naar verluidt zou Renata Te- baldi haar grootse carrière als operazangeres willen beëindigen. De rivale van Maria Callas, die zich tot voor kort altijd meer om haar stem dan om haar figuur had bekommerd, schijnt namelijk als gevolg van een al te dras tische vermageringskuur veel van de glans van haar stem te hebben verloren. Een recent op treden in New York werd een pijnlijk debade. Sindsdien heeft de Metropolitan Opera haar met ziekteverlof gestuurd. de meeste concertbezoekers een hoge leeftyd bezaten. Niet minder dan 41% is ouder dan 50 jaar en 37% bestaat uit mensen tussen de 31 en 50 Jaar De samen stellers van het rapport komen tot de conclusie, dat de muziekbeoefe ning onder de jongeren duidelyk afneemt. De meerderheid van de onder vraagden is de mening toegedaan, dat de radio een stimulerende invloed heeft op het bezoeken van concerten. De televisie daarentegen bedeelde men over het algemeen een minder positieve bijdrage tot de muziek toe. Verreweg de meeste geïnterviewden bleken tevreden te zyn over de pro grammasamenstelling. Mozart en Beethoven zyn het meest favoriet Een niet onaanzien- lyk percentage van de ondervraaa- den blpek te staan tegenover moderne muziek.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5