voor vis van de verre visserij regeling niet Privaat reelitelij ke icceptabel voor zeevisgrootliandel IJsclub-bestuur kreeg liet bard te verduren Krijgt Alplien aan (len Rijn een nieuw spoorwegstation? Geraffineerde bedriegers in Duitse bedrijven BELANGRIJK VERSCHIL Ontevredenheid' °nder 1 eding Hoi •eca heiioenit J. van Wijk tot afgevaardigde in V.V.V. Huidige gebouw vervullen LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 9 MAART 1963 Ijn een rondschrijven aan de leden heeft de fed. Zeevisgroothandel Vereniging stelling bomen tegen de opvangregeling voor vis van verre visserij, zoals deze is opgesteld door Coöperatieve Vereniging voor de Verre :rij. Bij de zeevisgroothandel is men in het leen steeds principiëel tegenstander ge- van opvangregelingen en opvangprijzen zeevis in de markt. Anderzijds wil men verhelen met instemming kennis genomen hebben van de plannen tot uitoefening van verre visserij. De handel zegt dan ook graag [dewerking te verlenen om een zo goed mo- resultaat te helpen bevorderen. Als de reders van mening zijn, dat voor het welslagen van het verre visserij experiment een opvang regeling onontbeerlijk is, dan zal de handel zich hiertegen in dit uitzonderlijke geval niet ver zetten. maar dan onder de uitdrukkelijke voor waarde, dat het een opvangregeling zal zijn op publiekrechterlijke basis voor de aanvoeren van de door de overheid gesubsidiëerde verre visserij. Een opvangregeling op privaatrechte lijke basis, zoals door de coöperatie wordt voor gestaan, wordt door de zeevisgroothandelver- ïniging als onaanvaardbaar van de hand ge vezen. aan de Voeder Vis Centrale te IJ- muiden werd toegewezen, in de na middag per vrachtauto naar Katwijk is gedirigeerd. Welke bestemming zal nu uiteindelijk aan deze partij vis worden gegeven. 7.0 vraagt de handel zich af. En wat zal de volgende stap van de combinatie verre visserij zijn? Bij de betrokken reders acht men de vrees van de handel volkomen on gegrond. Er zijn namelijk bij de be spreking over de opvangregeling po sitieve toezeggingen gedaan, die daar na ook schriftelijk werden bevestigd. En de reders zijn gewend hun toezeg gingen gestand te doen. aldus een woordvoerder. Zo is nadrukkelijk ver klaard. dat ingevroren vis voor bin nenlandse afzet niet beneden kost prijs. d.w.z. minimumprijs plus vries- kosten, zal worden afgezet. Voorts zal de groothandel geregeld een opgave krijgen van eventuele ..stocks". En tenslotte achten de re ders hun wens om samen te werken 1 ook duidelijk aangetoond met het j verzoek aan de handel om medewer king aan een collectieve reclame voor de produkten van de verre visserij. jla een eerste bespreking tussen genwoordigers van beide par- op 6 februari, zou het gesprek IÏ3 februari worden voortgezet, tt de Ned. Zeevisgroothandel jing op dat moment nog geen [telijke bevestiging had van de „estelde opvangregeling en -pry- en dit dus niet in het bestuur kunnen bespreken, ging de twee bespreking niet door. Op 15 febr. lm de gevraagde bevestiging en 21 febr. werd dit in het bestuur jroken, waarna aan de coöperatie brief werd gezonden met de hier- f weergegeven bezwaren, bestaat een belangrijk verschil - ien een publiekrechtelijke opvang- ling en een privaatrechtelijke, en publiekrechtelijke regeling dt bij verordening vastgesteld r het bestuur van het Produkt- ap, waarvan alle geledingen van bedrijf deel uitmaken, zoals rede groothandel, kleinhandel, vlscon- rvenindustrie, vismeelindustrie, knemersorganisaties (als verte- woordigers o.a. voor de treilerbe- mingen). Alle belanghebbenden "R- Geveilde percelen overstaan van notaris W. i stens te Leiden. .ij oonhuizen met afz. bovenwonin- erven Prins Hendrikstraat n 23/23a resp. in bod: en f. 8.500.koper: Q. M. tvelzen te Lisse, resp. voor: 00 en f8.500.—. oonhuis met afz. bovenwoning «erf Prins Hendrikstraat 21/21a in rf.8.500.—koper: W. Veerman iegstgeest voor: f. 8.555. I óonhuizen met afz. bovenwonin- en erven Maresingel 45/45a en resp. in bod: f.9.300. zijn niet gegund. De heer M. de Water alhier gde aan de Technische Hoge- »1 te Delft voor het ingenieurs- I ir.en weg- en waterbouwkunde. Spaar-overschot de maand februari werd er bij Leidsche Spaarbank ingelegd бб.355.91 en f 1.913.761,91 terugbe- 1 =1 tt aantal nieuwe boekjes bedroeg en het aantal afbetaalde boekjes Op 6.299 rekeningen van dee! iers aan de afhaaldienst werd 12.087,50 bijgeschreven. werden 1.406 spaarbusjes ter le- ng aangeboden met een gezamen- inhoud van f 42.255,56. Jet tegoed der 52.999 inleggers be- 1 aan het einde der maand 017298,02 kunnen er zich dus over uitspreken. Verder wordt in zo'n verordening bindend vastgelegd welke bestem ming aan eventueel doorgedraaide vis moet worden gegeven (b.v. voor de vismeelfabrieken, e.d.). Een privaatrechtelijke regeling daarentegen, zoals de onderhavige, is een onderlinge regeling door een aantal reders, waarvan de reders vol gens de handel naar believen en op elk moment kunnen afwijken, zowel wat de hoogte der opvangprijzen als de bestemming van eventueel opge houden vis betreft. Om deze reden maakt het bestuur ernstig bezwaar tegen de invoering ervan. Gezien de ervaringen met dergelijke regelingen voor andere visserij produkten vreest het bestuur, dat de reders de door hen opgehouden vis niet altijd en uitsluitend aan de vismeelindustrie zullen toewijzen, maar langs een om weg toch wel weer eens in de con sumptie zouden kunnen brengen. De gevolgen daarvan zou de handel, die altijd boven de opvangprijzen moet kopen, dan naderhand wel eens kun nen ondervinden. Vrees Dat deze vrees niet ongegrond is, blijkt volgens de Ned. Zeevisgroot handel Vereniging uit het feit, dat van de aanvoer van de Rijnmond II KW 43 op maandag 4 maart 'n grote Hoe vindingrijk de mens in negatieve betekenis kan zijn, daarover werd dezer dagen te Essen (West-Duitsland) een in teressant boekje open gedaan op een bijeenkomst van de leiders van bedrijfsveiligheidsdiensten en partij kabeljauw 1 gul) en kooivis i fabrieksrecherches uit de West- (naar verluidt circa 160 kisten), wel ke werd opgehouden en aanvankelijk Rumoer in Oude Wetering duitse deelstaat Noordrijnland - Westfalen. Deze vergadering werd hoofdzakelijk gehouden voor het uitwisselen van ervaringen. Zo verscheen een werkman op een goede dag in de fabriek waar hij werkt, zwaar steunend op een zwarte stok. Collega's die vol deel neming informeerden wat er ge- stond van voorzitter I. Bos, had een vrij rumoerig verloop. De heer Bos „Wij m«tm tt,n bestuur hebben !»£-?.. dat alleen op bestuursvergaderingen actief is, maar juist 's winters op het ijs. Daarom moeten er personen voor worden gekozen, die er tijd voor hebben en niet door hun zaak of andere bezigheden verhinderd zijn op het ijs aanwezig te zijn". Dat zei gisteravond de heer M. de Boer tij dens een bijzondere ledenvergade ring van de Oude Weteringse ijs- club „Ijsvermaak zij ons doel". De heer De Boer fungeerde als woor- voerder van een aantal leden, dat om de vergadering had verzocht om dat het met de huidige gang van zaken in het bestuur niet eens was. LEIDERDORP Burgerlijke Stand eboren: Hendrik, zn van C. K. Hen en G. van der Maas; Johannes a van A. de Lange en A. Nagte- ïdertrouwd: G. van der Putten, r en V. Hoffman. 51 Jr. itrouwd: J. Wernsing. 24 jr en L. der Wegen. 24 Jr; A C. Kleljn, r en J. L. van Olst. 18 Jr. OEGSTGEES1 In het Rijnlands Lyceum wordt genavond om kwart voor acht kerkdienst gehouden voor doops- nden en remonstranten. Prof. dr. van Holk gaat in deze dienst WASSENAAR Burgerlijke Stand ïboren: Dirk J. H.. zn van- J. L. toebroek en C. M. Derks; Johanna C.. dr van J. H. Vosse en C. M. ener; José M. L., dr van C. J. nenburg en S. B. D. M. de Jong; zn van H. van den Berg en Bokma; Dirkje M. L., dr van Bn der Gugten en J. van den Boo- Pleter N.. zn van M. W. Vedder van Egmond; Anneke, dr van A. en H. Renslnk; Martlne, dr van choltens en M. Meurs. idertrouwd: M. M. Beekman en E. der Wllk; W. A. Wassenaar en E. ehllng; W. Vegter en E. R. Nien- Mulder taouwd: H. J. van Veen en C. Th. »n der Geest. «deden: C L. Circkens, 49 Jr; K. «nan. 84 Jr; E. E. P. de Jong-Bov. Wed. H. VerweiJ-Kokhoorn. 82 Snel, 61 Jr; O. Guth. 78 Jr. A. 80 Jr; W. A. Bohn. 69 Jr. ZOETERWOUPE Broodsanering bakkers in Zoeterwoude zijn ingekomen om de broodvoorzie- in deze gemeente te saneren, frang hiertoe is gelegen in het dat moeilijk goed personeel te ®n is en de steeds grotere vraag de consument om vroeg vers 1 te kunnen kopen. Ook de van ïeldswege opgelegde prijsrege- «naakt het noodzakelijk, dat de ®T8 meer economisch gaan wer- in hun bedrijf. Deze sanering kt het mogelijk dat de klant op Wenste tijd zijn vers brood kan eventueel bezorgd krijgen, sanering zal op maandag 18 rt a.s. in werking treden. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 8 maart. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling GA. Seringen: Mad. Stepman p. tak 95135, 6580, Marle Legray 4065 2038. Prunus Triloba 85110. Idem Eenrulata 240335, For sythia 6580, Euphorbia per stuk 25 36. Fresia per bos 140—200. Iris 200— 240. Anjers per stuk: rood 2539. roze 3040, wit 2534. Rozen p. stuk Roselandla 4065. Parel van Aals meer 4059. Geh. Duisberg 6082, Pechtold 3556. Towny Gold 3050. Mad. Ofman 3051. Baccarat 100—125 Stokman 4568. Florlade 3050. New Yorker 5582. Carol 3556. BOSKOOP. 8 maart. Coöp. Ver. „De Boskoopse Velling" G.A. Mahoniablad 16010075 p. bos. Andromedablad 808590 per bos. Magnolia (kort) 230 p .bos; Forsythea vertakt 4960. Forsythea I 61—59—65. II 52—51, III 40—37. IV 31—25. V 20—14. per bos 13080. Jap. kers Hisakura 170 per tak. II 75—50 per tak. Kastanje 59 5835 per bos. Anemonen 150110 per Plantgoedveiling 6/8: Ac ca Lau- bos. Hamamelis 10095 per tak. Pru nus Triloba 544234 per tak. idem 280170 per bos. Japanse Azalea: Azalea Jndlca 200, (klein) 70—50, va rens 90, Columnea 60. Anthurium 130, Clnnerarla 90 ln pot. KATWIJK AAN DEN RIJN. 8 maart Groenteveiling. Waspeen (per kist) A-extra 12.80—14.80. Al 12.50—1480. A2 4 4011.30. B-extra 10.8013.40. BI 10 40—13.20, BI (grof) 6.30—6.90. B? 1.806.70. breekpeen (per kist) 1.005.40, uien (per kist) 2.404.40. selderie (per 100 bos) 23.00. witlof: I 122.00132.00. II 75.00. Aanvoer was peen 138.000 kg waarvan 79.00 kg. voor export en 13.000 kg. voor de in dustrie werd verkocht. LISSE, 8 maart, gladiolen. Gladiolen rentla 2.Alfred Nobel 2.60. Agnita 1.50. Benaris 2.60. Bloemfontein 2.—. Concordia 2.10, Elan 1.50. Flreklng 1.90. Gen. Eisenhower 1.30, Gustav Mahler 1.60, Golden Fiction 1 60. Hap- pv End 1.70, Hochsommer 2.40. Johan van Konijnenburg 2.10, Johan Strau66 2—, Jo Wagenaar 2.—. Juniklokken 0.60, Leeuwenhorst 1.50. Lovely Me lody 1.50. Life Flame 1.60. Modern Ti mes 1.30. Morning Kiss 3.30. Mabel Violet 1.50. Mansoer 1.70, Nieuw Euro pa 1.60. Pactolus 140. Patriot 1.60. Poppy Day 1.50. Red Fox 2Sans Souci 2.10, Sneeuwprinses 0 60. Spic and Span 2 60. Toean 1.30, Van Zan- ten's Glory 1.50, Washington 2.50. RIJNSBURG. 8 maart. Bloemenvei ling Flora. Narcissen: Flower record 6065. Carlton 7585. Laurens Cos ter 7580. Californle 70—75. Ver— 6065. IneoxrpoBslble 1.101.25. lios 6370. Tulpen: Beatrix 1.551.65 Paris 1.40—1.50. White Virginia 1.60— 1.65. Danton 1.40—1.45, Mirjoram 1.40 —1.45. Dover 1.751.90, Wlntergold 1.301.40. Prominence 1 601.70, Bel- lona 1.551.70, Karel Doorman 1.50 1.65. Red Champion 1.601.75. Apel doorn 2.002.15, Preludium 1.351.45. Cornlforus 1.501.60. Oriënt Express 2.052.15. Lustige Wltwe 1.351.40. Ogford 1.80—1.90. Groenteveiling. Waspeen AI 62.50 71.00. Idem An 27.5049.00. Idem BI 58.00—65.50. TER AAR, 8 maart. Groenteveiling. Witlof 1 1801.46. Idem 2 1.191.27. Idem afwijkend 1.00—1.16. Idem stek 0 410.52. spruiten 0 70. spinazie 2.15. uien 0.19 alle stuk, bosje. somming van hetgeen er in de af gelopen winter door de fjsclub aan jeugdwedstrijden, koppelwedstrijden en kortebaanwedstrijden was geor ganiseerd. „Het bestuur heeft in het begin van de winter getracht een be hoorlijke baan te maken", aldus de voorzitter, „tot twee Keer toe is er water op het ijs gespoten, maar in beide gevallen had het de volgende dag weer gesneeuwd, zodat het werk voor niets was geweest". Na het ope ningswoord van de voorzitter kwam een ingezonden brief van de opposi tie ter tafel, waaruit wel duidelijk bleek dat men liefst het gehele hui dige bestuur vervangen zou willen zien. De oppositie had acht nieuwe candidaten opgegeven. De heer Bos merkte daarbij op dat het wel be- Zegers nog had gezegd dat het be treurenswaardig was dat in andere stuur bereid was af te treden, maar jaren en aan het begin van deze niet op de manier zoals die werd vreden te tonen over de werkzaam heden in deze winter. Van activiteit is de laatste weken weinig te mer ken geweest, aldus de heer De Boer, U had toezegging gedaan de baan op de Braassemermeer te verlichten, maar dat is4 niet geoeurd, hoewel de VW de verrichting had beschik baar gesteld". Verder wees de heer De Boer op het feit dat bepaalde wedstrijden enkele uren van tevoren werden uitgeschreven en die marge diende volgens hem toch zeker twee dagen te zijn „vooral met zo'n win ter". Andere sprekers brachten weer andere punten naar voren. De voorzitter trachtte daarna op enkele punten antwoord te geven. Hij begon met het materiaal e.d. maar de vergadering werd toen zo rumoerig dat zijn betoog niet goed meer te volgen was. De heer Zegers trachtte het winterseiozen nog eens helemaal na te gaan, maar ook hij kon niet door het lawaai heenko men. Na twee uur vergaderen werd tot stemming overgegaan, nadat de heer winter nooit iemand te vinden was die in het bestuur zitting wilde ne men. Activiteit De heer De Boer, die daarna het woord kreeg, zei dat er voor het be stuur weinig reden was om zich te- voorgesteld. De oppositie behaalde een kleine meerderheid: 32 tegen 30 stemmen en twee blanco. Tot een nieuw bestuur kon men op deze avond niet komen, omdat beide par tijen de gelegenheid moeten hebben kandidaten te stellen. Voorts mag een bestuursverkiezing slechts plaats hebben op een jaarvergadering beurd ivas. kregen allen ten ant woord: „Ik heb een zwaar stuk ijzer op mijn voet gekregen". De man strompelde voort en ver richtte zo goed en zo kwaad als het ging zijn dagelijkse werk zaamheden kaart werd echter steeds precies op tijd afgestempeld. Aanvanke lijk werd gedacht, dat een ander de kaart voor hem afstempelde, maar dat bleek niet het geval te zijn. Een lid van de bedrijfsrecherche stelde zich toen met een nacht kijker verdekt op en observeerde 's morgens meer dan een uur lang de bewuste klok. Hij had succes: om 7.59 uur verscheen de werk- Enk* <,agen na Het vermeende "2^ ÏÏ2SJZ ongeval steide een controlerende afdeling vast, dat de wolfram- voorraad in het bedrijf sneller dan normaal afnamen. De be drijfsrecherche werd gewaar schuwd. Het spoor leidde toen naar de invalidearbeider, die nog steeds niet zonder stok scheen te kunnen. Toen hij werd j geschaduivd, bleek dat hij elke morgen met een echte houten kruk op het werk verscheen. Deze werd prompt in smidsvuur ge gooid en dan smeedde de man zich vlug een nieuwe kruk uit het waardevolle metaal, dat hij op die manier onopvallend uit de fabriek smokkelde. Een andere arbeider sleepte dag in dag uit een lijvig boek met zich mee. Een bedrijfsrechercheur be keek het op een dag wat nader. Hij kon namelijk het boek „dorst naar wetenschap" niet in over eenstemming brengen met 's mans ontwikkeling. Zijn ver moeden bleek juist. Het boek was uitgehold en gevuld met plaatjes van vrij kostbare metaalsoorten, die eveneens bestemd waren om langs illegale weg uit de fabriek te verdwijnen. In de beenprothese van een oorlogsinvalide ontdekte men tal van koperen plaatjes. De man zou niet zijn ontmas kerd, als hij niet teveel koper in zijn kunstbeen had gedaan. Hij kwam te vallen en kon alleen niet meer op de been komen Een buitengewoon staaltje van geraffineerde bedriegerij tenslotte icerd geleverd door een werkman in een grote metaalfabriek. Hij kwam wekenlang precies één uur te laat op zijn werk. Zijn klok- pleistertje bevochtigd krantepa pier op de kaart en stempelde af. Op de kaart kwam de 7 van 7.59 In het Verenigingsgebouw Beekbrug te Lisse wordt op het ogenblik een huisbroeitentoon- stelling gehouden. Het is er één bloemenzee, zoals uit de foto duidelijk blijkt. (Foto L.D./Holvast) uur te staan, de 59 werd op het stukje krant afgedrukt. De man wachtte toen tot de klok op 8.00 uur kwam te staan en stempelde de kaart opnieuw, nadat hij eerst de 7 had afgedekt. Zo kreeg hij de vereiste 00 voor de tijd, dat hij op het werk had moeten zijn: 7.00 uur. Tijdens vergadering in Noordwijk In het Palace Hotel te Noordwijk vond gistel-middag de algemene le denvergadering plaats van de Ver eniging van Werkgevers in de Hore cabedrijven te Noordwijk. De voorzitter, de heer L. van Ster- kenburg, gaf een overzicht van de ontwikkeling van de Stichting VW Noordwijk en van het tot stand ko men van de nieuwe statuten van de stichting. Hierbij prees hij de grote activiteit van de voorzitter van de Raad van Afgevaardigden, jhr. A. W. G. van Riemsdijk. Dank bracht hij aan de heer J. van Wijk voor het behartigen van de be langen van de Horeca en van de VVV in het algemeen. Het besluit van het Horeca-bestuur om de heer Van Wijk af te vaardigen in het nieuwe algemeen bestuur en het dagelijks bestuur van de Stich ting VVV Noordwijk werd met alge mene stemmen door de vergadering bekrachtigd. 'eT$V- WADDINXVEEN Vrachtwagen vernield Vermaedelijk doordat de aandacht van de chauffeur verslapte raakte in de vroege morgenuren een met 11 ton mest geladen vrachtauto op de ryksweg het rechte spoor bijster. I De uit Zwolle afkomstige vracht wagen, op weg naar Rotterdam reed onder Waddinxveen in de berm De auto reed het talud af en sloeg over de kop. Door de zware lading werd de wagen totaal vernield. De chauf- l feur die ter observatie naar het zie kenhuis te Gouda werd overgebracht, bleek er nog redelijk goed te zijn afgekomen. ALPHEN AAN DEN RIJN Kees Pellenaars bij Avanti Tijdens de gisteren in hotel Cen traal gehouden propaganda-feest- avond van de Ren- en Toervereni- ging ..Avanti" heeft de bekende oud- wielrenner Kees Pellenaars een le zing gehouden over 's werelds groot ste wielerwedstrijd, namelijk de Tour de France. Tal van bijzonderheden, zowel over de organisatie, de voor bereidingen en de wedstrijd zelf kon Pellenaars uit eigen ervaring ver tellen. Er werden voorts enkele films vertoond, waarbij de film over de in 1959 tin Nederland gehouden wereld- de home-trainer werden onderlinge kampioenschappen wielrennen. Op wedstrijden gehouden en met een gezellig samenzijn werd de avond besloten. De jaarlijkse bijdrage van de Ho reca aan de Stichting VW voor de financiering van de logies-informa- tiiedienst stelde de vergadering op voordracht van het bestuur vast op f5000, terwijl geheel overeenkomstig de nieuwe statuten van de VW eventuele wipsten van de logies-in- formatiedienst aan de stichting zul len toevloeien. De Horeca stelt zich echter garant voor 50 van even tueel door deze dienst te lijden ver liezen. Met instemming nam de vergade ring verder kennis van de medede ling van voorzitter Van Sterkenburg, dat de Raad van Afgevaardigden in de Stichting VW de heren W. Tap- penbeck en A. Wijntjes uit de groep donateurs in het nieuwe algemeen bestuur van de stichting heeft ge kozen. 30500 30500 30500 GEVAARLIJKE SITUATIE Het ziet er naar uit, dat het spoorwegstation te Alphen aan den Rijn de langste tijd dienst heeft gedaan. De ouderdom >s per kg^siT'c^^s'per 1 heeft het gebouw dermate aan raas 0.6. selderie 0.02 P<* getast dat enkeje dagen gelc_ den in allerhaast aan de noord zijde van het gebouw stutbalken en palen moesten worden aan gebracht omdat de hoge gevel muur dreigde in te storten. Hierdoor ontstond ook groot gevaar voor de rest van het ge bouw. Dezer dagen hebben technici van de Nederlandse Spoorwegen in Het oude station in Alphen. dat volgens de spoorweginspec tie grondig gerestaureerd of to taal vernieuwd moet worden. Utrecht het gebouw ge/nspeeteerd, waarbij men tot de conclusie is ge komen, dat het hele station aan een grondige restauratie toe is. Men betwijfeld sterk of dit reeds zeer uode gebouw de hoge kosten van herstel nog wel waard is. Zo dit 30500 30500 30500 mogelijk mocht zijn dan zal het ge bouw praktisch tot de grond moeten worden afgebroken. Over het algemeen blijkt men dan ook van mening, dat een nieuw sta tionsgebouw beter zou zijn, ook al omdat dit gebouw in velerlei opzicht reeds lang niet meer aan de gestelde eisen voldoet. De vraag is daarbij gesteld of een nieuw te bouwen station ook op de plaats van het oude zal moeten wor den gebouwd, of dat voldaan moet worden aan de wens van het ge meentebestuur om het nieuwe sta tion enkele honderden meters meer in de richting Leiden te doen ver rijzen. waardoor dit dan volgens de gemeentelijke autoriteiten ook meer in het toekomstige centrum van Al phen aan den Rijn verrijst. Er zou daar dan ook meer ruimte zijn voor een groots opgezet stationsplein met voldoende ruimte voor te parkeren auto's en een autobusstation. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. Melkgarantieprijs van 2J{ ct. geëist De leden van de LTB Alphen aan dne Rijn eisten in de gisteravond in hotel Toor gehouden vergadering een garantieprijs van 28 cent voor de melk. Het bestuur zal dit b(j het hoofdbestuur naar voren moeten brengen. Als deze prijs niet kan worden ver kregen. „bestaat er voor ons geen landbouwschap meer", aldus de boe- boeren. De vergadering was zeer ontstemd over de gebeurtenissen in het Hol- landsche Veld. Ook vele andere grie ven werden besproken. Secretaris J. C. Vink deelde mee. dat het ledenaantal is gestegen tot 60. Penningmeester T. J. Straathof werd opgevolgd door de heer B. C. Kortman. Men vond het verheugend, dat voorzitter P. C. van Vliet tot lid van de gemeenteraad is gekozen. De vereniging heeft een batig saldo van f 193.04. De maximumleeftijd van de bestuursleden werd bepaald op 65 jaar.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 15