8 IVERKWIK- Zal buiten totalisator om wedden Hagenaars noodlottig worden? VELDEN mogen (nog) niet worden gebruikt Geen scherpe tijden van Leidse studenten Starten Pover resultaat van Kangoeroes-dames ié¥\ I BJ Biljarters met koe Schade dreigt Jiljartdistrict „De Bollenstreek"" Sportspliuters Oostenrijkse Blauwbaard staat terecht jerïcTit 1 maart 1860 Vrijdag 8 maart 1963 Vierde blad no. 30901 Geen motorboten meer op deel van Loosdrechtse Plas Een deel van de Loosdrechtse Plassen, de zogenaamde zuidelijke (ievitsbuurt en oostelijke Vuntus, is voortaan verboden gebied voor motor boten. Dit heeft het bestuur van het i Plassenschap tijdens een in Utrecht j (gehouden vergadering besloten. s Tot nu toe was de vaart in het be- rokken gebied wel toegestaan mits Ie snelheid van de boten niet hoger 'as dan 16 kilometer per uur. Ge ileken is. aldus het bestuur van het 'lassenschap, dat met deze snel- jeidsbeperking in vele gevallen geen j wordt gehouden. Controle dn dit gebied is vrijwel onmogelijk. Te oevers hebben veel te lijden van Ie golfslag, die wordt veroorzaakt ior de motorboten. De motorboot - lart versnelt het afkalven van de ivers en het verdwijnen van de leg- rkers. Er is sinds kort een apparaat in ^e handel waarmee waterskiers zich lelf kunnen voortbewegen, zonder ■ulp van een speedboot. Het bestuur Tan het Plassenschap besloot van- Tiorgen het gebruik van deze appa raten op de Loosdrechtse Plassen bij roorbaat al te verbieden. Men heeft fle mogelijkheid van ontheffing van verbod echter opengelaten. de natuurzuivere (Van onze Haagse correspondent» Heeft de stichting „Draf- en Ren sport" haar recht om bezoekers van de paardencourses te weren op on redelijke wüze uitgeoefend?" Deze vraag is gisteren voorgelegd aan de president van de Haagse rechtbank bij de behandeling van een kort ge ding. dat drie Hagenaars hebben j aangespannen tegen de stichting. I De stichting verklaarde dat tegen deze drie mensen en achter hen staan nog zestig anderen, die door dezelfde maatregel zijn getroffen» gegronde vermoedens bestaan dat zij buiten de totalisator om hebben ge wed of daartoe gelegenheid hebben gegeven. Namens eisers stelde mevr. mr. N. J. Nanning-Groenemeijer, dat het recht van de ND.R. om mensen van de terreinen te weren in het alge- men wordt erkend. Maar er moet een reden zijn, ook al wordt die niet be kend gemaakt. De drie eisers zijn zich echter van geen kwaad bewust, zy ontkennen ten stelligste zich aan ongeoorloofde praktijken te buiten te zyn gegaan. Mevr. mr. Nanning meende dan ook dat hier sprake is van misbruik van recht, van onzorgvuldig hande len. „De rapporten van de strafcom- missie, die de maatregel oplegt, zijn geheim. De mensen zelf worden niet gehoord, zij hebben geen enkele mo gelijkheid zich te verweren". De te- genpleiter, mr. A. J. M. van Dal. wees erop dat de stichting Draf- en Rensport samen met de stichting to talisator Nederland de opdracht heeft ongeoorloofd wedden zo doeltreffend mogelijk tegen te gaan. „Bookmaking is een groot gevaar voor de zuiverheid en integriteit van de paardesport" aldus deze pleiter, „bovendien dreigt hierdoor het ge vaar van omkoping van pikeurs en jockeys". De stichting totalisator heeft een eigen rechercheapparaat. Naast de activiteiten van deze re chercheurs worden ook vele vertrou welijke inlichtingen ontvangen. De strafcommissie stelt steeds een ob jectief onderzoek in en gaat nimmer op een enkele informatie af. Het primaire verweer van mr. Van Dal was de stelling, dat de stichting geen verantwoording schuldig is voor deze maatregel. De organiserende verenigingen hebben het recht men sen te weren mits deze maatregel ty- dig wordt aangekondigd en dat is per deurwaardersexploit gebeurd. Deze bevoegdheid hebben de verenigingen overgedragen aan de stichting. Van misbruik van recht is geen sprake, aldus mr. Van Dal. die meen de dat dc eis (herroeping van de maatregel) moet worden ontzegd. „Dit is voor de paardesport een be langrijk geding" zo zei hij, „op de uitslag van dit geding zijn zelfs al weddenschappen afgesloten j De president hoorde ten slotte nog j twee rechercheurs van de stichting j totalisator. van wie er een verklaar- j de dat hij er persoonlijk van over tuigd is op grond van verschillen- I de informaties dat de drie eisers buiten de totalisator om gelegenheid hebben gegeven tot wedden. Uitspraak op 14 maart. ij Sleutelloop op 17 maart L De A.V. „Holland" zal dit jaar traditionele Sleutelloop organi- Beren op 17 maart in de Leidse Hout, een parcours van 1200 meter worden uitgezet, dat al naar ge- ang de leeftijd of klasse 1, 2, 3 of 4 laai zal dienen te worden afgelegd. Zevende lustrum J van W.I.K- De Wassenaarse gymnastiek-atle- iJek en zwemvereniging „Willen is kunnen" herdenkt het komende [Weekeinde het feit dat de vereniging jaar geleden werd opgericht. Za- Jerdag 9 maart a.s. zal het bestuur ~lan 3 tot 5 uur nm. recipiëren in Juizen „Den Deyl", Rijksstraatweg I Zaterdagvoetbal AFGELAST |De Koninklijke Nederlandse Voet- Bond heeft in verband met de tchte gesteldheid van de terreinen Ie wedstrijden voor het zaterdag- nateur-voetbal ïfgelast. Alle wedstrijden vastgesteld voor t Afdeling Leiden van de KNVB C zaterdag en zondag zijn even- afgelast. judo titelstrijd in Stadsgehoorzaal De Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond organiseert zondag in de Stads gehoorzaal wedstrijden om de natio nale kampioenschappen. Bij deze kampioenschappen, die om 2 uur be ginnen. staan de titels voor Kyn- graden teams en voor junioren in de gewichtsklassen licht, midden ei zwaar op het programma. Deze wed strijden zyn voorafgegaan door dis trictskampioenschappen in zes dis tricten. In Leiden komen zondag dus de districtstitelhouders tegen elkaar uit. De Nieuwkoopse Biljartvereni ging heeft een levende koe gewon nen. zijnde de eerste prijs van een biljarttoernooi. dat door de Haagse Biljartvereniging D.O.S. in verband met het 1234-jarig bestaan werd georganiseerd. Gisteren hebben de Nieuwkopers, tijdens een in Den Haag gehouden feestavond, uit handen van de voorzitter van D.O.S. de waarde volle prys in ontvangst mogen nemen, nadat de koe met muziek voorop een rit door een gedeelte van de stad had gemaakt. De biljarters zijn trots op hun tro fee. Deze zal derhalve zaterdag eveneens met muziek worden inge haald. Geen voetbal in Leiden j kennisgeven. Alles zal worden gedaan om de velden weer zo spoedig moge- lijk voor bespeling geschikt te maken. Het moment, waarop bespeling weer Zoals wij gisteren in een qe- mogelijk is kan voor het ene complex I n drelte van nn-p pHiUps non ton anders zyn dan voor het andere, dit aeeite van on„e edities nog kon- is afhankeiyk van velerlei factoren den berichten zal dit weekeinde in Leiden niet worden gevoet bald. Het ziet er naar uit dat het nog wel enige tijd zal duren voor er weer kan worden gespeeld. als diepte van de hal, grondslag en waterdoorlatendheid van het terrein, mogelijkheid tot bemaling enz." Zwemploeg blijft liet goed doen De sportstichting heeft over de toestand van de velden het volgende j communiqué verstrekt: ..De langdurige vorstperiode zal on- De Nederlandse dameszwemplocg, getwijfeld van grote invloed zijn op I die op het ogenblik een tournee door de bespeelbaarheid van de bij de I Zuid-Afrika maakt, heeft in Johan- Stichting in beheer zijnde sportter- nesburg in de eerste wedstrijd tegen reinen. De strenge vorst gedurende I het vertegenwoordigende Zuidafri- vele weken heeft een belangrijke ijs- kaanse team een duidelijke overwin- vorming (hal) in de grond ten gevol- ning behaald. I ge gehad. Bespeling van de velden, zolang de hal nog in de grond aan- I wezig is. zal tot grote en in vele ge vallen tot onherstelbare schade aan de grasmat leiden. Met ingang van heden is alle ge bruik van de sportvelden en oefen- velden (ook z.g. halfverharde oefen- 1 velden) niet meer toegestaan. Voor ieder complex of gedeelte daarvan zal I de stichting, nader bepalen wanneer I bespeling weer mogelijk is. Van het wederom bespeelbaar zijn van een complex zal de Stichting onmiddellijk Om de Universitaire zivemtitels De Nederlandse meisjes wonnen vijf van de zes nummers waarbij zy op drie daarvan nieuwe Zuidafri- kaanse records vestigden. Erica Terpstra zegevierde op de 110-yards vrije slag in 1 min. 5.6 sec. terwijl Klenie Bimolt en Ada Kok, de twee andere recordverbeteringen voor hun rekening namen. Klenie Bimolt won de 220 yards schoolslag in 2 min. 53.4 sec. en Ada Kok was met 1.11.7 de snelste op de 110 yards vlinder slag. De vierde individuele zege kwam op naam van Ria van Velsen, die de 110 yards rugslag aflegde in 1.13.5. Ria van Velsen Klenie Bimolt - Ada Kok en Erica Terpstra zegevier den ook op de 4x110 yards wisselslag Hun tijd was 4.53.5. De Zuidafrikaan- se meisjes boekten hun enige over winning op de 4x110 yards vrije slag, waarvoor zij 4.32.7 nodig hadden. Matige vorm en matige tijden, maar ook de sfeer en de gezelligheid. Dat was de totaalindruk van de gis teravond in de Overdekte gehouden Leidse Universitaire zwemkampioen- schappen. Nadat om even over tienen de wedstrijden van de Kring Gouwe- Rynstreek waren geëindigd, werd het bad door de studenten ingenomen en begonnen de heren zich even „los" te zwemmen. Zo „los" zelfs, dat na afloop van het vlot afgewerkte pro gramma in het hele bad de klacht kon worden gehoort „ja, maar nou heb ik toch zo'n pijn in m'n spie ren Organisator Simon Ouwerkerk heeft er overigens wel zijn handen aan vol gehad. Bepaald veel studen ten hadden zich namelijk bij de in schrijving niet aangemeld, maar velen waren gisteravond gewoon „even" naar de Overdekte gekomen om „even" mee te zwemmen. De tijden waren niet van het aller zwaarste kaliber, dat kon ook moei lijk. Immers: de grote, Leidse kans- 'V j De uitslagen van de team competi tie van het district De Bollenstreek •an de KNBB alsmede de standen Uiden .Klasse Cl: Oude Haven-Oude Post ~>1; Soldaatje-De Turk 4-4. Klasse CII: Piet Gijs-Zeekant 5-3, —Wet GUs-De Turk 3 4-4; Luto-De rk 4 4-4Passage-De Turk 2 4-4 |Tpora-De Engel 8-0; Sport-Concordia Klasse CIII: Passage 2-Amicitia 3 ■4; De Beurs-Berg en Dal 6-2; Vios •Royal Sport 0-8; Oude Haven 2- imicitia 2 4-4; Piet Gijs 2-Vios 2 fi. Klasse C IVa: Flora 2-Concordia 2 -#-3; De Beurs 2-Soldaatje 2 2-6; llport 2-Royal 8-0; Oude Post 2- 1 luto 2 6-2. Klasse C IVb: BVB-Luto 3 0-8, '"flos 4-Centraai 2 8-0; Amicitia 4- a®ude Haven 3 8-0. Z Klasse C IVc: Piet Gijs 3-Zeekant kei 8-0; Luto 4-Amicitia 6 2-6; BVB 2- Beurs 3 0-8; Passage 3-Zeekant 4 Standen: Klasse CII: De Turk 2 82-38; Passage 16 80-48; Luto 16 t jJ-51Centraal 16 69-59; De Turk 3 16 62-66; Flora 16 62-66; Zeekant 15 59-61; De Turk 4 16 59-69; Sport 15 58-62; Piet Gijs 14 53-59; Concordia 15 43-77 en de Engel 16 42-86. Klasse CIII: Amicitia2 14 79-33; Royal Sport 15 77-43: Passage 2 14 71-41; Piet Gijs 2 14 60-52; Ami citia 3 14 59-53: Oude Haven 2 14 58- 54; De Beurs 14 55-57 Berg en Dal 13 41-63; Vios 3 15 38-82: Vios 2 15 30-90. Klasse C IVa: Oude Post 2 15 77-43; Luto 2 12 64-32; Soldaatje 2 13 60-44; Concordia 2 14 51-61: De Beurs 2 12 50-46; Royal 14 46-66; Sport 2 12 42-54; Flora 2 11 37-51; Zeekant 2 13 37-67. Klasse C IVb: Luto 3 14 76-36; Amicitia 4 13 74-30; Centraal 2 12 56-50; De Engel 2 13 50-54; BVB 13 44-60; Zeekant 3 11 41-47; Vios 4 12 40-56: Concordia 3 12 38-58; Oude Haven 3 14 37-75. Klasse C IVc. Piet Gijs3 14 81-31; De Beurs 3 13 56-48: Zeekant 5 13 55-49: Amicitia 5 12 54-42: Passage 3 12 51-45; Zeekant4 13 48-56: De En- I gel 3 13 42-62; Luto 4 12 31-65; BVB 2 1 8 22-42. hebster, Erica Terpstra. was in verband met de tour van een Neder landse dameszwemploeg naar Zuid- Afrika. afwezig en de overige deelnemers er was maar één deelneemster kwamen meestal op alle nummers uit. Alleen (een uit geruste» Simon Ouwerkerk slaagde er op de 100 meter vrije slag in een redelijke tijd op de klokken te brengen: 1.03.6 sec. De belangrijkste uitslagen waren: 50 meter schoolslag heren; 1. C. Pley, 37,6; 2. A. Kooyman, 38,9. 50 meter vrije slag dames: 1. E. Westra. 37,9; 50 meter vlinderslag heren: 1. G. de Leeuw. 35,2; 2. T. Kolstee, 35,3; 50 meter rugslag dames: 1. E. Westra. 59,7. 50 meter vrije slag heren: 1. T. Kolstee, 30,6; 2. B Bodewes, 31,3; 50 meter schoolslag dames: 1. E. Westra. 53.3. 100 meter vrije slag heren: 1. S. Ouwerkerk, 1.03.6; 2. R. Sanders, 1.10.1; 3. Th. van Noort. 1.13.3; 100 meter schoolslag heren: 1. R. Toet, 1,28,; 2. Th. van Noort. 1.29; 3. G. de Leeuw, 1.29,2. De Spanjaard Martin Colmena- I rejo heeft donderdag de zesde etappe I van de Ronde van de Levant gewon- nen en daardoor de leiding in het algemeen klassement overgenomen van zijn landgenoot Raul Rey. Onze landgenoot Michel Stolker heeft op gegeven. jeugdtoernooi in Katwijk met Engelse deelname De jeugdcommissie van Quick Boys organiseert 15 april (tweede paasdag» een internationaal jeugdtoernooi. Dit toernooi dat tot een traditie is uit gegroeid trekt elk jaar grotere publieke belangstelling. Ook dit jaar zijn de inschrijvingen van dien aard, dat men op die dag weer behoorlijk jeugdvoetbal kan verwachten. Er wordt in twee poules gespeeld. De deelnemende verenigingen zijn; DHC (Delft» met twee teams. Remscheid Dld.» met twee teams: Tvldesley Youth Club Blackpool (Eng.); Noord- wyk; Feijenoord (Rotterdam» met twee teams; Quick Boys met twee teams. Geen uitstel van interland tegen de Fransen De Franse voetbalbond heeft gis teravond in Parijs bekend gemaakt dat hij het voorstel van de KNVB om de interland NederlandFrank rijk, die 17 april in Rotterdam moet worden gespeeld, een week uit te stellen, niet kan aanvaarden. Het Franse elftal zou dan in een termijn van nauwelijks vier dagen twee interland wedstrijden moeten spelen. Voor zondag 28 april is namelijk de wedstrijd Frankrijk— Brazilië al vastgesteld. Judowedstrijden Sportschool De Vries organiseert morgen een judo-toernooi voor teams in haar oefenlokaal aan de Os- en Paardenlaan. Hieraan nemen deel: 4 teams uit Den Haag. een team uit Naaldwijk. 2 teams uit Delft, een team uit Alphen aan den Rijn, en de organi serende sportschool. Voor sportschool De Vries zyn de deelnemers: J. Wagemaker, H. Buis, J. Wielders, E. Stikkelorum, Th. de Jong. W. Marck, F. Otto en J. Onvlee. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Piet Bleeker in Kans [>p \«M tba zeer gering (Van onze Haagse correspondent» De KNVB zal zaterdagochtend pas definitief een beslissing nemen over het feit of er zondag competitie voetbal zal worden gespeeld. De grondtechnische dienst van de bond was vanochtend echter geenszins optimistisch. De hal is nl. nog niet genoeg uit de grond, waardoor het gevaar bestaat dat de grasmatten worden verwoest. Bovendien zijn er diverse gemeentebesturen die al heb ben laten weten, dat op hun velden in ieder geval nog niet mag worden gespeeld. De KNVB wil echter over alle gegevens beschikken voordat het een besluit neemt, maar de kans dat de bond dit weekeinde laat spelen is niet groot. Het heeft geen zin enkele wedstrijden te laten spelen, want dan moet later weer een inhaaldag wor den vastgesteld. aterpoloteams Gouwe-Rijnstreek Het waterpolotoernooi tussen de jeugdtearns uit de Kringen Gouwe- Rijnstreek, Rotterdam en Den Haag om het kampioenschap van Zuid- Holland wordt op zaterdagavond 6 april in het Sportfondsenbad-Zuid te Rotterdam gehouden. De selectie en de samenstelling van het dames- en herenzevental lop 1-1-'63 nog geen 18 jaar) van de Gouwe-Rijn streek heeft plaats op dinsdag 26 maart van 20.00 tot 22.00 uur in het Goudse Spaardersbad. IJSHOCKEY In Pekiny werd het Chinees- Pakistaanse grensverdrag ge tekend. De Pakistaanse minister I ran Buitenlandse Zaken Bhoet- i to en zijn Chinese ambtgenoot Tsjen-ji wisselen een handdruk I na de ondertekening. Gisteren zijn in Engeland weer enkele wedstrijden gespeeld voor het toernooi om de FA-Cup. De uitslagen luiden: Bradford City- New Castle United 1-6. Replays derde ronde: Aston-Villa-Bristol City 3-2. Scunthorpe United-Portsmouth 1-2. Bury-Birmingham City 2-0. Sheffield Wednesday-Shrewsbury Town 2-1. De Zweedse bokspromotor Eddie Ahlqvist heeft in Stockholm bekend gemaakt, dat zijn pupil Ingeinar Jo hansson op 15 of 22 april a.s. zijn Europese titel op het spel zal zetten in een gevecht tegen de Brit Brian London. De ontmoeting zal in Stock holm worden gehouden. Zoals bekend tracht onze landgenoot Wim Snoek momenteel eveneens voor een titel gevecht in aanmerking te komen. Snoek zal daarvoor echter eerst nog enkele tegenstanders van naam die nen te verslaan. Tafeltennissers klopten Belgen Het Nederlandse tafeltennisteam heeft gisteravond in het Belgische plaatsje Opitter een duidelijke 5-2- zege behaald op België. Bert Onnes was de beste Neder lander. Hij won zijn drie partyen met ruim verschil. Alleen voor zijn ontmoeting met De Weerdt had onze landgenoot drie games nodig om tot winst te komen. Overigens bleek in deze wedstrijd dat Bert Schoofs nog te zwak is voor grote internationale wedstryden. De jongere broer van Frans Schoofs kwam twee maal aan de tafel en verloor beide malen met ruim verschil. De uitslagen luiden: Bertrand (Belg.)-Frans Schoofs 18-21, 15-21. Julien-Bert Schoofs 21-10,21-10. De Weerdt-Bert Onnes 7-21, 22-20, 19-21. Julien-Frans Schoofs 21-19, 17-21, 15-21. Bertrand-Bert Onnes 17-21, 14-21. De Weerdt-Bert Schoofs 21-13, 21-10 Julien-Bert Onnes 16-21, 11-21. De resterende partijen werden niet meer gespeeld. Goed starten is moeilijk. Dat ondervond Wim Hui- zitiga gisteravond in de „Overdekte" tijdens de Leid se Universitaire Zwemkam- pioenschappen, nadat hij in de voorlaatste serie van het nummer 50 meter vrije slag heren onwennig het start blok had beklommen en het commando „Op uw plaat sen had aangehoord. Huizinga dacht toen waar- schijtilijk dat hij te water moest en plonste voorover. Te vroeg dus. Bij de tweede start ging het al beter, want nu geluk te 't hem zijn evenwicht te bewaren. Starter Loek Leune wachtte echter enkele ogen blikken met het geven van het fluitsignaal, omdat alle deelnemers hun plaatsen (nog) niet hadden inge nomen en dat duurde Wim Huizinga net iets te lang: tweede valse start Toen had hij zijn les ge leerd. Bij het volgende „ver trek" bleef hij rechtop staan om, nadat alle zioemmers reeds waren gestart, even eens het water in te duiken. Door onvoorziene omstandig heden viel hij toen echter „plat". Met 47.9 seconde brak hij het „traagheids" record van Har Meyer (47.2). In de serie daarna was het de stu dent Tilanus, die met 55.6 se conde er geen twijfel meer over liet bestaan wie in dit opzicht nu eigenlijk had „ge wonnen". wegwedstrijd van „De Bataven" Het plan van het bestuur van de Leidse atletiekvereniging De Bata ven om een wegwedstrijd over 20 km te organiseren is in de kringen van de atleten met instemming begroet. Ongeveer 40 atleten hebben reeds in geschreven, o.w. bekende marathon lopers als Piet Bleeker (DEM», Cor Souverein (Quick) en Jacques Kraan (Bataven). Zoals men weet wordt de wedstrijd op 23 maart gehouden. Favorieten winnen in Stockholm Carl-Albert Anderson, de stadsom- roeper van de Zweedse hoofdstad Stockholm heeft gisteravond in de met 10.000 toeschouwers bezette Jo- hanneshov-hal het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey met een feestrede voor geopend ver klaard. Na het binnendragen van de natio nale vlaggen van de 21 deelnemende landen riep de Engelsman John F. Ahearne, voorzitter van de Interna tionale IJshockevfederatie, de spelers op in „ridderlijke geest" hun wed strijden te spelen. Op de eerste dag van dit 29e kam pioenschap kwamen de favorieten al le tot een zege. Rusland en Tsjecho- Slowakye behaalden gemakkelijke overwinningen op resp. Finland (6-1) I en WestDuitsland (10-1). Wereld kampioen Zweden had het echter met Oost-Duitsland heel wat moei lijker. Pas in de derde speeltijd kon- I den de gastheren hun zege veilig stellen <5-1». I De Nederlandse ploeg kwam nog l niet in actie. Onze landgenoten spe- len vandaag tegen Bulgarije. De uitslagen luiden: Groep aZwedenOost-Duitsland 5-1 (2-1, 0-0, 3-0»; groep c: Oosten rijk—Denemarken 13-2 (5-0. 3-2, 5-0) BelgiëHongarije 1-25 (0-10, 0-8, 1-7). Groep a: Tsjecho-Slowakije-Duits- land 10-1 (3-0, 4-1, 3-0); Rusland— Finland 6-1 (0-0, 2-0, 4-1). Groep b: Polen—Roemenië 3-4 (0-3 1-1, 2-0). I olleybalcompetitie De Kangoeroes-dames hebben in de Energiehal een wel bijzonder teleur- stellende 0-3-nederlaag te incasseren gekregen van de ZVC-reserves. Wel iswaar betekende het niet meespelen van Aoa Yrielink verstuikte enkel een onmisbare verzwakking van de ploeg, maar er had uit dit treffen toch tenminste een puntenverdeling kunnen komen. Nu wilde er by Kangoeroes wel heel weinig lukken. De service, anders altfjd een geducht wapen by de pu pillen van Coos Taconis de laatste werd in deze wedstrijd als coach ver vangen door Kees Schoneveld ver mocht nu op de momenten die beslis send waren geen voldoende extra ge wicht in de schaal te leggen. Aanval lend bleef Kangoeroes nog verder be neden de maat. In de eerste set kon Kangoeroes aanvankelijk nog een kleine voorsprong nemen. Van 4-2 voor Kangoeroes werd het via 5-5 en 9-11 een duidelijke 11-15 winst voor ZVC 2. Gesterkt door dit kennelijk niet onverwachte succes trokken de gastvrouwen het initHa- tief in de tweede set volkomen naar zich toe. Wel had Kangoeroes nog zoveel vertrouwen in betere resultaten over, dat de Rotterdamse dames de handen flink uit de mouwen dienden te steken, maar er was geen twijfel aan wie de set voor zich zou opeisen. Mevr. Klip-de Haan produceerde minder smash-treffers als destijds in het gymnasium tegen SVL, doch het serveren van deze geroutineerde speelster bracht voor Kangoeroes telkens grote moeilijkheden. Met 15-12 kwam ZVC 2 op een 2-0 set stand. De derde set gaf een volkomen fa lend Kangoeroes te zien. ZVC 2 won zoals het wilde: 15-9. enmcaljtak saoorueen mers In de Oostenrijkse plaats Krems is thans een proces gaande tegen een bejaard, minzaam heertje, dat de bijnaam „de Oostenrijkse Blauw baard" heeft gekregen. Het heertje heet Kindlinger en hij staat te recht op de beschuldiging zyn vrouw Margareta van het leven te hebben beroofd. De 61-jarige mil- jonaire stierf onder dezelfde myste rieuze omstandigheden als Kind- lingers vier voorgaande vrouwen of verloofden. De nu 62-jarige Blauwbaard werd in 1927 veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf wegens moord op zyn toenmalige vrouw Victoria. Kort na zijn voorwaardelijke invrijheidstel ling, in 1936, verloor zijn verloofde Maria Wegschneider het leven. Het leek zelfmoord en de politie kon niets tegen Kindlinger bewijzen. D" enige aanwijzing was, dat het ver mogen van Maria grondig was op gebruikt. In 1938 ondergaat Kindlingers vol gende verloofde, Anna Fleischer, hetzelfde lot. Hy wordt gearres teerd, maar wegens gebrek aan be wijs weer op vrije voeten gesteld. In 1942 trouwt Kindlinger voor de tweede maal. met Friêderike Rad- ler. die in 1953 op mysterieuze wijze komt te overlijden. Weer kan niets bewezen worden tegen Kindlinger. die in 1955 voor de derde maal in het huwelijk treedt, met de 61-ja- rige weduwe Margaretre Mautner, eigenares van een gigantische lak fabriek. Zes jaar later werd Margarethe ver- moord volgens Kindlinger door inbrekers. Maar de politie vond geen spoor van inbrekers. Ditmaal hoopt men wel voldoende bewijs materiaal te hebben om „de Oos tenrijkse Blauwbaard" achter de tralies te zetten. Halliday en Blakcv naar Nederland De Amsterdamse impresario Lou van Rees. die de laatste tijd weinig van zich liet horen wat dc organi satie van nachtconcerten betreft, haalt aan het eind van deze maand weer twee buitenlanders naar de Ne derlandse podia: Johnny Halliday en Art Blakey. De twee concerten val len in hetzelfde weekeinde. The Jazz Messengers van Art Blakey komen het eerst, op zater dag 30 maart. De bezetting bestaat uit Jimmy Merritt 'bas-, Freddy Hubbard (trompet), Wayne Shorter (tenorsax), Curtis Fuller (trombone». Cedar Walton (piano) en Blakev zelf (slagwerk). De groep speelt 's avonds in het Scheveningse Kur- haus en 's nachts in de Apollohal te Amsterdam. Johnnv Halliday geeft alleen een avondconcert in het Amsterdamse Concertgebouw op zondag 31 maart.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7