SKODA'63 kunst kaleiöoscoQp Spiegel-affaire nu politieke rel "Joop Stokkermans speelt met stijgend succes Nieuwe platenserie komt oj) de markt Concert Kunstkring Een podiumrijp pianistisch talent verdient aandacht =13 Opnamen van grote artiesten Franse vissersboten mogen Recife niet binnenlopen CDU contra SPD Visserij wet aangenomen Cabaretcollege van W un Kan Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 8 maart 1963 Derde blad no. 30901 5? i r Dat de „Kunstkring voor Allen" onze beaaafde stadoenoot. de -lanist-componist Joop Stokkermans de gelegenheid geboden heeft, -ich op een van zijn concerten te doen horen, is een prijzenswaar- cjge gedachte geweest. Joop Stokkermans. die enkele jaren ge- -iden de „Prix d'Excellence" behaalde, heeft sindsdien vooral door sjn werkzaamheden bij de radio bekendheid verkregen, ook als rgeleider van het Nationale Ballet en voorts als schrijver van tal- 7jke „Schlagers", waarvan het bekende „Katinka" op het Song- istival wel de meeste vermaardheid verkreeg. Bach, in een pianobewerking van Wilhelm Kempf, dat ook stylistisch met fijnzinnig inzicht werd voorge dragen. Dat Stokkermans tevens een componist is. die wat te zeggen heeft, bleek uit de tweede toegift, het laatste sprankelend-briljante deel uit de Sonatine van zijn hand. De „Deux Arabesques'" (1888» van Debussy en de heerlijk melodieuze werkjes van Poulenc. waarvan het wel wat naar het café-chantant nei gende. geestige „Caprice Italiën" ove rigens een spirituele vertolking on derging. behoorden mede tot het beste van deze veelzijdige avond, waarop Stokkermans getoond heeft, de nodige capaciteiten te bezitten om in stijgende lijn te kunnen boeien. Deze jonge veelzijdig geonenteerde pianist kan al in menig opzicht een pakkende taal spreken. Zo voortgaand kunnen zich voor hem nog wijde persspectieven openen. Zijn reeds de aandacht trekkende pianistiek, welke naar wij hopen, niet door zijn veelvuldige nevenwerkzaam heden schadelijk beïnvloed moge wor den. is door het sympathiek gestemde auditorium met grote hartelijkheid I ontvangen. Men heeft daarvan telkenmale op ondubbelzinnige wijze blijk gegeven. H. Advertentie OMDAT SKODA LANGER MEEGAAT DOOR UfTZONDERLUKE DEGELIJKHEID onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk 125 km/u oersterk buisliggerchassis- knikweerstand 70 000 kg geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat Geheel compleet v.a. f 5250, Octavia Combi v.a f 6475. een veilige keuze H. ENGLEBERT N V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010 DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoelerwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B., tel. 2820 Koningin en Prinses zagen „Eindsprint" Koningin Juliana en Prinses Irene hebben de voorstelling van Ustinow's „Eindsprint" door de „Haagse Come- die" in de Stadsschouwburg in Utrecht bijgewoond. Zondagavond a.s. zal „De Haagsche Comedie" van dit toneelstuk onder regie van Bob de Lange de 75ste opvoering in de Kon. Schouwburg in Den Haag geven. $o héél veel kansen voor het „se- 5lüze" podium krijgen de jongeren it: daarom was het by zonder pret ij kennis te nemen van hetgeen hij ftrop presteren kan. loop Stokkermans, die ondanks jeugdige leeftijd reeds over i enorme routine beschikt, heeft Kr niet teleurgesteld. «fcitegendeelin een met smaak sa- l ngesteld programma bewees hij %ischoots. dat zyn pianistische ^prikkeling sinds het „Kurhaus"- jjJheugend is gegroeid en een be- orfgrijke podiumrijpheid heeft ver- igen, welke hem in staat kan stel- i met succes ook een concertprak- t op te bouwen, mitsdat po- kjm voor hem wordt opengesteld. En 'J is nu juist in ons land, waar zo- [3 binnen- en buitenlandse pianis- J zich trappelend verdringen, de Jotste moeilijkheid m nia hetgeen wij van Stokkermans eerden in werken van Scarlatti, (éthoven (Waldsteinsonate!), Cho- t, Mendelssohn. Debussy en Pou- Ifjc zyn wy ervan overtuigd, dat r er de mogelijkheden te over voor i.kft. Zyn spel is gaaf en doordacht, JOOP STOKKERMANS (Foto L.D./Holva8t) ofschoon soms nog. speciaal in Beet hoven wat haastig en met te weinig diepgang het gevaar daarvoor is by iemand, die zich veel met het „popu laire" genre bezighoudt bijzonder groot het is daarbij gedurfd, intelli gent en door en door muzikaal. Er is by hem bovendien geen spoor van nervositeit, geen krampachtig heid. alles verloopt glad af en toe te glad en soepel, in benijdens waardige rust. Geschraagd door een uiterst gefun deerde techniek, vervuld van een verzadigd, klankrijk en genuanceerd toucher, waarbij speciaal de linker hand zich onderscheidt. Een pianis tisch talent, waarmee terdege reke ning moet worden gehouden. Voor ons persoonlijk bereikte hij de climax met de toegift, de „Sicilienne" van (Van onze kunstredactie) Binnenkort zal een voor ons land nog vrijwel onbekend gram- mofoonplatenmerk de aandacht vragen. De Amerikaanse Columbia Maatschappij, die het grootste langspeelplaten-repertoire voert, zal eigenhandig zijn platen in Nederland op de markt brengen. Daar door zullen platen, die voordien ruim 10 jaar onder de merken Philips en Fontana werden geannonceerd, thans worden uitge bracht op C.B.S. (Columbia Broadcasting System). Hierbij zijn opnamen van kunstenaars als Robert Casadesus, David Oistrach, Sviatoslav Richter, Igor Strawinsky, Eugene Or mandy. Vladimir Horowitz. Zino Francescatti. Rudolf Serkin, Bruno Walter, Isaac Stern. Alexander Brailowsky, Philippe Entre- jort Rudolf Escher geding van a Geen muziek bij ,,De Perzen" "In een kort geding, dat woens- 13 maart voor de president mP de Haagse rechtbank zal '•pen, eist de componist Rudolf icher dat de door hem gecom- Jieerde muziek bij het toneel- '4k „De Perzen van Aischielos" nde voorstellingen in het Am- ^Jrdamse Carré door de toneel- spep de Nieuwe Komedie niet §|er zal worden uitgevoerd. i>e regisseur van het gezelschap. rw Vos, had een aantal bekortin- 'h in de muziek aangebracht, waar- |e de componist het niet eens is. tP poging om het conflict uit de geld te helpen is mislukt. Daarna Jtft Escher een kort geding aan- 'fpannen tegen De Nieuwe Kome- j UT schilder II. F. Boot begraven *<VeIe kunstenaars, vrienden, blingen en oud-leerlingen heb- xfci gisteren afscheid genomen '*i de kunstschilder H. F. Boot. t zondag op 86-jarige leeftijd ijjerleed. De kist met het stoffe- overschot werd nog langs 11 atelier van Boot aan het Jein Heilig Land te Haarlem •«reden. Op de begraafplaats Jesterveld werd het stoffelijk yrschot ter aarde besteld. fn de Renaissancezaal van het tfkns Hals-museum was het opge- <Prd geweest. Vele bloemstukken "len op de baar. Dat van de leer- c gen en oud-leerlingen een in «men gestoken palet trok by- »der de aandacht. Het gemeente- jktuur van Haarlem en vele genoot- k lappen van schilders als „Arti et p ilcitiae", „De Brug", De Keerkring ntunst zy ons doel", „De Groep" en te Onafhankelijken" zonden bloe- ïn of kransen als afscheidsgroet. ,Rosmersholm' van Ibsen te Arnhem Behalve de voorstelling van het stuk „Romeo en Jeanette" van Anouilh op 23 maart, brengt de toneelgroep „Theater" in de Arn hemse schouwburg binnenkort nog een première en wel van het stuk „Rosmersholm" van Hendrik Ibsen. De regie heeft Perd Sterneberg. „50 'jaar Nederlands Openluchtmuseum" „50 jaar Nederlands Openlucht museum" is de titel van het boek. dat de directeur, prof. dr. A. J. Bernet Kempers, samenstelde naar aanlei ding van het gouden jubileum van dit museum. In dit met vele foto's verluchte boek van ruim 150 pagina's druk wordt een overzicht gegeven van de wording, groei en aanwinsten in de loop der jaren van het Open luchtmuseum, dat tot ver buiten de landsgrenzen bekendheid geniet en jaarlijks honderdduizenden bezoekers trekt. Chroesjtsjow spreekt over kunst Premier Chroesjtsjow van de Sow- jet-Unie heeft gisteren deelgenomen aan een discussie in het Kremlin te Moskou over vraagstukken op het gebied van de literatuur en de kunst. mont, c.a. Hiervan hoorden wij inmiddels een I opname van Tsjaikowskv's vioolcon cert met David Oistrach als solist, be- I geleid door het Philadelphia Orkest, onder leiding van Eugène Ormandy (C.B.S. - D.R.269.007), welke plaat als introductie weldra zal werden uit gebracht tegen een aanmerkelijk ge reduceerde prijs. Na de enige jaren oude opname van D.D.G., is Oistrachs spel in de nieuwste vertolking op uiterst hoog niveau gebleven. Was toen de Sak sische Staatskapelle te Dresden onder leiding van Franz Konwitschny die hem begeleidde. Ormandy toont zich op de nieuwe C.B.S.-plaat in een nog meer uitgewogen vertolking. Frap pant is hoezeer Oistrach en Ormandy de romantiek van Tsjaikowsky ten- volle accepteren, doch deze uitermate efficiënt doseren, zodat er nimmer sprake is van overlading van senti ment. Tsjaikowsky zal in het komende re pertoire vertegenwoordigd zyn met de balletmuziek „Doornroosje", eveneens onder leiding van Ormandy. die ook de Pathétique van deze componist zal dirigeren. Van Bruno Walter zal diens vertolking van Dvoraks Vierde Symfonie, welke van korte tijd oor zijn overlijden dateert, als mono en als stereo worden uitgegeven. Ook de Russische cellist Rostropovitch ver schijnt op de C.B.S.-plaat. evenals de operazanger Richard Ducker en -zangeres Eileen Farrell. Men mag veronderstellen dat laatstgenoemde zangeres thans eindelijk naar Europa zal komen om een deel van haar ope rarepertoire te zineen Ook populaire reeks In de populaire serie worden aan gekondigd: Mitch Miller. Ray Connif, Percy Faith. Duke Ellington. Gerry Mulligan. Dave Bruheck, Louis .Arm strong. Errol Garner a. Ook gaan de platen van „My Fair Lady" thans in eigen beheer op de C'.B.S.-label over; zo ook de „Westside Story". „Porgy and Bess" en „The sound of music", welke musical we in 1964 in ons land mogen verwachten. In Haarlem wordt by de N.V. Benelux Record Company hard gewerkt aan de voltooiing van de eigen platen- persing. Men hoopt omstreeks half april te starten, na welke datum ge- j noemde artiesten niet meer op de I vroegere merken zullen uitkomen, doch slechts op de C.B.S. Huge prijzen voor Rembrandt-etsen OP VEILING TE LONDEN (Van onze Londense correspondent» Mevrouw Gamble Porum- beanu, de Amerikaanse erf gename van miljoenen die er drie jaar geleden met een ex- chauffeur van door ging en later met hem trouwde, heeft gisteren bij Sotheby in Londen de collec tie. etsen, waaronder een aantal Rembrandts. welke toebehoprde aan haar grootvader, de heer Henry Harper Benedict, de op richter van Remmington Rand, laten veilen. De opbrengst was 41.723 pond sterling. Een re- cordprijs, namelijk 7800 pond werd betaald door een Mün- chense kunsthandelaar, voor een in voortreffelijke staat verkerend .portret van de hand van Rem brandt. Dürers Adam en Eva ging voor 3400 pond naar de Kennedy-Galleries in New York. Een Londense kunsthandel kocht een andere prachtige Rembrandt voor 7000 pond. Ferdinandusse gaat trouwen Laatste voorstelling „Met huid en Hagenaar" In Diligentia geeft het Haagse Stu denten Cabaret op zaterdag 16 maart de laatste voorstelling van het pro gramma „Met huid en Hagenaar". Rinus Ferdinandusse, die het gezel schap jarenlang heeft geleid, gaat binnenkort trouwen met Els Hoog. die ook deel uitmaakt van het caba ret. Daarna vertrekt hij naar de Ver enigde Staten, waar hij vier maanden zal blijven om nieuwe indrukken op te doen. Zes Franse vissersboten die bij de Braziliaanse kust kreeft vissen, heb ben geen toestemming gekregen de Braziliaanse haven Recife binnen te lopen om water en andere voorraden in te nemen. De commandant van het betrokken marinedistrict, admiraal Arnaldo Toscano. liet de vissers we ten. dat zy beter de Atlantische Oceaan konden oversteken, voordat I zij helemaal door hun voorraden heen HET GROOTSTE oud,'n zun Het grootste kantoor gebouiv ter wereld, dat van de Pan American World Airways, is gisteren in New York in gebruik genomen. Hoewel het met zijn 59 verdie pingen, met een totale hoogte van 242 meter, niet hoger is dan de Empire State Building, is het wat nuttige oppervlakte betreft met zijn 216.000 vierkante meter groter dan welK gebouw ook. De wolkenkrabber is in twee jaar en acht maanden gebouwd voor een bedrag van 100 miljoen dollar, waarvan de helft afkom stig is van de Britse maatschappij „City Centre Properties Ltd". Het gebouw wordt naar de Panam ge noemd, omdat deze maatschappij 15 etages heeft gehuurd. i Naar verluidt liggen de schepen, 1 die zich 110 mijl uit de kust bevin den. gevaarlijk laag op het water. Zoals gemeld bestaat er een con flict tussen Brazilië en Frankrijk over de kreeften vangst onder de Brazi liaanse kust. De Brazilianen menen, dat de Franse vissers hiermee in strijd handelen met de in 1958 in Genève vastgestelde zeerechtconven tie. Frankrijk is echter van oordeel dat kreeften kunnen lopen en dat zy bijgevolg niet eigendom zyn van het kustland, zoals dat met oesters wel het geval is. Het geschil werd acuut toen de Braziliaanse marine drie Franse vis sersboten aanhield. Later werden deze vrijgelaten, maar Braziliaanse korvetten verhinderden, volgens be richten van Franse zyde. de Franse treilers binnen een afstand van 60 mijl van de kust te komen. Advertentie UTRECHT WIL EEN BREITNER KOPEN B. en W. van Utrecht hebben de gemeenteraad voorgesteld, een kre diet van f 30.000 beschikbaar te stel len voor de aankoop van een schilde rij van G. II. Breitner (1857-1923). Het doek stelt „De Dam te Amster dam by avond" voor en is omstreeks 1890 gemaakt. De museumcommissie van Utrecht is van oordeel, dat dit schilderij aan gekocht moet worden omdat de afde ling moderne kunst van het Centraal Museum maar één werk van Breitner bezit, terwijl zij de prys die voor „De Dam bij avond" wordt gevraagd, re delijk vindt. Op deze byeenkomst spraken voor aanstaande Russische schrijvers en kunstenaars, aldus meldt het Rus sische persbureau Tass. B. en W. van Amsterdam hebben voorgesteld, mr. E. L. L. de Wilde (links), directeur van het Van Abbe-Museum te Eind hoven. en dr. S. H. Levie (rechts) wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, te benoemen tot directeuren van het Stedelijk Museum in de hoofdstad als op volger van jhr. Sandberg. 19 roei wegvervoer j Blijkens de meest recente gegevens I geeft het wegvervoer in Nederland 1 een sterke groei te zien on neemt het aandeel van de zware vrachtauto j hierin toe. vooral in het interlokale vervoer. Het interlokale beroepsver voer per vrachtauto steeg in 1961 met 115,7 procent tot 100 miljoen ton en I het lokale of stadvervoer met 12,3 procent tot 40 miljoen ton. Uit de „Statistiek van het binnen landse goederenvervoer 1961", die door het Centraal Bureau voor de Statistiek is uitgegeven, blykt voorts, dat het wegvervoer sterker groeide dan het vervoer per schip. De atrde verkeerswyze «per spoor» onderging in 1961 een daling. De omvang van de binnenlandse I vaart bedroeg in 1961 64 miljoen ton. waaronder 24 miljoen ton eigen ver- voei en 8 miljoen ton tankvaart. Deze beide vervoersvormen ver toonden ten opzichte van 1960 een toeneming van resp. 4.5 en 18 procent. Het beroepsvervoer per binnen schip daarentegen bleef op nagenoeg hetzelfde niveau als in 1960. In het byzonder bij het eigen vervoer ne men de zand- en grinttransporten een zeer grote plaats in (85 procent van het totaal». Uitwisseling van consuls tussen Rome en Moskou? De hoofdredacteur van het Sowjet- russische regeringsblad iz west ia. Alexei Adzjoebei, schoonzoon van premier Chroesjtsjow. is een meester in het geven van ontwijkende ant woorden. Toen hem in Rome, waar hy op het ogenblik met zijn echt genote vertoeft, op een persconfe rentie gevraagd werd wanneer er in Moskou een Westelijke krant te krygen zou zijn, zei hij: „Wanneer U ophoudt smerige dingen over de Soujet-Unie te schryven". Volgens Adzjoebei is „L'Unita", het orgaan van de Italiaanse communistische party, de beste krant van het Westen Op de vraag, waarom in de Sowjet- Unie zoveel mensen ter dood worden veroordeeld voor financiële vergrij pen iets wat in democratische lan den niet meer gebeurt en hoe te verklaren valt dat onder hen zoveel joden voorkomen, antwoordde de Russische journalist, dat in de V S enige tyd geleden ook nog twee joden ter dood waren veroordeeld, „onder wie zelfs eeen vrouw in ver wachting. mevr. Rosenberg" (deze veroordeling geschiedde niet wegens kleine financiële vergrijpen maar wegens landverraad. Red Hij gaf ook een ontwijkend antwoord op een vraag over de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en China. Hij wees in dit verband op de meningsver schillen met Frankryk in de Weste lijke wereld. Naar zijn mening kan de pers het nodige bijdragen tot verbetering van de betrekkingen tussen de V.S. en de Sowjet-Unie. Naar zijn mening moet alles in het werk worden gesteld om (Van onze correspondent in Bonn) De smeulende Spiegel-affaire is weer opgelaaid. De socialistische Bondsdagafgevaardigde Jahn heeft toegegeven een geheim protocol van een bijeenkomst van de Bondsdag commissie voor de Defensie te heb ben gegeven aan de socialistische Spiegel-redacteur Hans Schmelz. Dit protocol had geen betrekking op de NAVO-oefening Fallex '62, die het middelpunt vormt van de aanklacht wegens landverraad tegen een aantal Spieg el-redacteuren. Het protocol betrof de ruzie tussen commodore Barth en minister van Defensie Strauss, waarover Der Spiegel als eerste berichtte. Jahns erkenning het protocol van de commissiezitting, dat bij de inval in de Hamburgse Spiegel-kantoren door de politie werd gevonden, aan Schmelz te hebben gegeven is uitge lokt door het plan van de CDU-af- gevaardigde Rasner om drie vragen in het parlement te stellen aan minister van Binnenlandse Zaken Höcherl over mogelijk verraad van staatsgeheimen door de SPD-afge- vaardigden Jahn en Merten. De CDU heeft op haar beurt weer besloten deze vragen te stellen, om dat de socialisten hebben aangekon digd een eigen Spiegel-rapport te zul len publiceren, waarin alle tegen- strydigheden van het officiële rege ringsrapport vervangen zullen zijn door een onomstotelyke beschrijving van de gebeurtenissen rondom de Spiegel-actie. De Spiegel-kwestie laait daarmee weer op. na een periode van rust. waarin CDU en SPD een wapenstil stand hadden afgesproken, die erop neerkwam dat de CDU geen onaan gename vragen zou stellen over de rol van SPD-afgevaardigden in deze kwestie als de SPD geen boekje open zou doen over dubieuze activiteiten van christendemocratische autoritei ten. Dragline-machinist na val overleden De 23-jarige dragline-machinist E. J. Jonkers uit Wassenaar is in de l'rsulakliniek overleden aan de gevolgen van een val van zijn ma chine. Hy sloeg woensdagmiddag, terwijl hy in een loods aan de Lejjweg in Den Haag bezig was zyn machine te repareren, achterover met het hoofd op de betonnen vloer. Ernstig gewond is hij eerst naar het Rode Kruisziekenhuis en later naar de Ur- sulakliniek gebracht. een betere verhouding tussen deze twee mogendheden tot stand te brengen. Toen een journalist Adzjoebei vroeg wat hij dacht van eventuele consulaire betrekkingen tussen het Vaticaan en de Sowjet-Unie ant woordde deze. dat in deze wereld „van alles kan gebeuren". Toen de verslaggever daarop zei. dat hij een consulaire vertegenwoordiging een zeer goed idee vond. zei Adzjoebei: „Ik ook". De chef van het protocol van het Vaticaan. mgr. Iginio Car- dinale, had maandag jj. in de „Osservatore Romano" geschreven dat het Vaticaan consulaire betrek kingen zou kunnen aanknopen met landen waarmee het geen normale betrekkingen onderhoudt. Cardinale noemde geen land in het byzonder Waarnemers in Vaticaanstad zijn van mening, dat men niet moet rekenen op stappen op korte termijn in dit verband. De Vaticaanse radio scheen hen gisteren in het gelijk te stellen door een krachtige aanval te lanceren op het communisme. Amerikaanse steun voor Afrikaanse studenten Het hoofd van het Washingtonse bureau van het Instituut voor inter nationaal onderwys, dr. Albert Jor- gensen, is gisteravond per vliegtuig naar West-Europa vertrokken om een onderzoek in te stellen naar de uit Bulgarije vertrokken Afrikaanse stu denten die hun studie in de V.S. wil len voortzetten. Hij zal o.a. Neder land bezoeken. Het genoemde instituut, een parti- De Tweede Kamer heeft gister middag z.h.st het nieuwe ontwerp van de Visserijwet aanvaard. De in diening van dit wetsvoorstel kwam voort uit de noodzaak de uit 1908 daterende Visserijwet, de uit 1927 da terende Haringwet en de enkele ja ren geleden in werking getreden Wet op de maaswijdte van zeevisnetten aan te passen aan de gewijzigde om standigheden. Anderzijds ligt aan het wetsont werp de wens ten grondslag de in de loop van de jaren minder overzich- telyk geworden wetgeving op het ge bied van de zee-, kust- en binnen- vissery zoveel mogelyk te ordenen en te bundelen. Het amendement van de heer Ver- mooten (PvdA) op het wetsontwerp betreffende de verplichte aanwyzing van die openbare wateren, waarin met een hengel mag worden gevist, werd bij zitten en opstaan verwor pen met de stemmen van de PvdA- fractie voor. Soebandrio een week in Manilla De Indonesische vice-premier en minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio. is vanochtend voor een officieel bezoek van zes dagen in Manilla aangekomen. „Indonesië wil in samenwerking met zyn buur landen de veiligheid, ontwikkeling en voorspoed van de Zuidoostaziati- sche landen verzekeren", zo ver klaarde hij. Soebandrio zal met de vice-pre sident van de Philippynen, Pelaez, o.m. spreken over het plan tot vor ming van de Federatie Maleisië, waartegen Indonesië en de Philippy nen gekant zyn, en het Philippijnse voorstel tot het houden van een zuidaziatische topconferentie over Maleisië. culiere niet-commerciële organisatie, treedt op als tussenpersoon by het verstrekken van beurzen en andere financiële steun die talrijke Ameri kaanse universiteiten en particulieren hebben aangeboden voor de gedu peerde Afrikaanse studenten. (Van onze Delftse correspondent» Zelden zal een college zaal zo vol zyn geweest als woensdagmiddag die in het gebouw voor scheikunde van de Tech nische Hogeschool in Delft. Dat was ook geen wonder, want Wim Kan kwam de laatste voor dracht van de cursus 1962—1963 van de Stich ting Studium Generale houden en iedereen ver wachtte daarvan na tuurlijk een soort „one- manshow". Dat is het dan ook wel geworden, want Kan. die Corry Vonk als toehoor ster had meegenomen, aas in het geheel niet van plan een echte „professorale" voor dracht te houden, maar hy maakte er een flit send spel van vraag en antwoord van waardoor dit zonder twijfel het vrolijkste college werd van d° T" -annn]pn. Omtrent de televisie zei Wim Kan, dat hij weinig voelt voor een optreden daarvoor. Niet alleen mist men het klankbord en is de aan dacht in de huiskamers veel geringer dan by een optreden in de zaal. het voornaamste bezwaar is echter, dat men direct al zijn teksten kwyt is. By de radio zal men misschien nog eens zeg gen: die man wil ik ook nog wel eens zien, maar de televisiekijker zegt alleen maar: wanneer komt hy weer op de televisie? „Neen", zei Kan. .Jn het eerste televisienet zie ik niets, in het tweede niet en in het derde niet. Er is nu al gebrek aan talent en er zal nooit genoeg talent voor komen. Het eindigt er allemaal mee. dat de ene helft van Nederland straks naar de andere helft gaat zitten kijken Op de vraag, waarom hy het afgelopen jaar geen oudejaarsconferen ce voor de radio heeft gehouden antwoordde Kan. dat hy daar voor lopig wel met meer mee zal komen. De jus is er af als iedereen politieke mopjes gaat maken. „Ik voel er niets voor Luns voor een derde maal te gebruiken als een ander het al tweemaal heeft gedaan", aldus Kan. „Men moet trouwens niet voortdurend sollen met Luns en De Quay. Het moet een zinvolle achtergrond hebben". „Hoe Kan aan zyn mopjes komt?" De caba retier bekende eerlyk. dat hy er veel toege schoven krygt. oa. van Simon Carmiggelt. ..Die man is daarin onbetaald baar. maar dat laatste laat lk hem natuuriyk niet merken", zei Wim Kan.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5