wegenplan kost fl. 1.4 miljoen ONDERZOEK NAAR WAPEN HERVAT Voorstel aan raad Wassenaar J/> WITTENBURGERWEG ISSEREN ONMOGELIJK WIK te Wassenaar gaat 35-jarig lies taan vieren Jac. Kleiboer naar de E.M.S. R.k. Middenstandsbond: „Geen behoefte aan televisiereclame*"' Haarlem in volgende eeuw Mijlpaal voor de spaarbank Val uit raam BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 8 MAART 1963 de gemeenteraadsvergadering van maandagavond zullen f meer voorstellen aan de orde komen voor de reconstructie Je Wittenburgerweg. Deze reconstructie, waarvoor de plan eerden opgesteld in samenwerking met de stedebouwkundig èur, prof. fr. Froger, maakt deel uit van een groter plan, dat vroegere route van de trambaan omvat. De plannen voor miftttenburgerweg werden het eerst tot in details uitgewerkt ej|t daar de verkeerssituatie in verband met het busvervoer end om een oplossing vraagt. 5 bekend is de huidige Witten- -%eg niet breed genoeg om jussen elkaar te laten passe- ervolgens moet er een nieuwe irsleiding naar Den Haag wor- [elegd, terwijl bovendien de ag moet worden vernieuwd en jningen moeten worden ge- l voor de afvoer van overtol- jenwater. Reconstructie, riool- ïading en riolering zullen te- een investering vragen van 10. Aan de raad is voorgesteld idiet goed te keuren, n. de reconstructie van de Wit- jerweg betreft, de indeling van jljgprofiel zal als volgt worden: le huizen een trottoir van 1.90 daarnaast een parkeerstrook ,40 meter en vervolgens een jntweg van 5 meter breedte. Bast komt een rijwielpad van vervolgens een groenstrook m en dan de hoofdrijbaan meter breedte. Tenslotte nog m van 1.50 meter en een ar het water van de Zylwe- die tussen de Wittenburger- de weilanden loopt, de aansluiting van de Wit- ;erweg op de Landscheidings een ingrijpende verandering •cteerd. De huidige moeilijk- op dit punt aldus B. en W. nota over het Wittenburger- Dject, worden vooral veroor- door een onoverzichtelijkheid situtatie. In feite is er op enblik sprake van een dubbe- lansluitingde Wittenburger- ruist, voordat de Landschei- bereikt wordt, de zydeweg, reet naast de Landscheidings- bpt. Oplossing Js nu dc volgende oplossing dc hoofdrijbaan van de ïbéjurgerweg, die dus 6,5 meter ■Érordt, zal zich bij de nadering kruising verbreden tot twee in van elk 7 meter, van el- "tscheiden voor brede verkeers- rirs. Dc kruising met de Zyde- als het ware te vervallen, .de Zijdeweg in het nieuwe plan Wittenburgerweg aansluiting itn via parallelwegen aan bei- len. Er ontstaat hierdoor dus prmale en overzichtelijke T- lijdeweg willen B. en W. in de - i situatie een ondergeschikte -i geven. Het is de bedoeling, verkeer dat van de Ryks- ™eg via de Zijdeweg in de rich- »an het kruispunt rijdt zoveel lik de Landscheidingsweg wordt ld. Daartoe zal ongeveer ter van het Sparrelaantje een e4ling tussen Zijdeweg en Land- tot stand worden ge- loorgaande verkeer zal, zo is loeling, via deze aansluiting eg vervolgen over de Land- llngsweg;. Het lokale verkeer de Zijdeweg blijven, die aan geeft op de vencweg langs de aan de Wittenburgerweg. idere aansluiting van de Zy- op de Wittenburgerweg, nl. Vlet verkeer komende /an de peg, zal zodanig worden ver at een haakse uitmonding ont- Eoals reeds werd opgemerkt zal irkeer uit deze richting niet op de hoofdrijbaan terecht J maar op een stukje parallel- frgs deze hoofdrijbaan. )l het fietspad betreft dat mid- de Wittenbui-gerweg komt te een aansluiting daarop zal fietspad geven dat langs de aan de kant van de Land- igsweg is geprojecteerd, iten van de reconstructie van mburgerweg worden geraamd .000. Het rijk zal zorgen voor jrbreding van de Landschei- leg ter hoogte van de uitmo'n- !1jan de Wittenbui-gerweg. MARKTBERICHTEN e^EN, 8 maart Kaasmarkt: 8 maart Veemarkt: aan- •itieren 5, melkkoeien 60, vette •I 310, vare koeien 25, pinken 8, .(kalveren 77, nuchtere kalveren .jtte schapen 421, fokschapen 20, Is (zeugen) 37, schrammen 193, I 538, geiten 11. totaal 1949 st. Men: melkkoeien f 750-1000 p. st., 'koeien f 2.30-3.00 per kg schoon •tere koeien f 465-875 p. st., vette •6n f 2.20-2.90 per kg levend gew., .ère kalveren f 90-1.10 id., vette .p f 100-165 p. st., varkens (zeu- 1250-325 ld. schrammen f 70-90, f 46-55 ld. del: melkkoeien rustig, vette redelijk, vare koeien matig, vet- Veren stug, nuchtere kalveren lliger, vette schapen traag, var- [(zeugen) redelijk, schrammen biggen redelijk. )EN, 9 maart Leldse Coöp. en Fruitvellng: andijvie 2.30- roten, gekookt 70, rabarber 1- toofsla 1.30-1.50, spruiten A-B 7j komkommers 1 12-1.57, uien JJwaspeen 45-52, winterpeen 15- "tlof 1-1.54 per 100 kg, komkom- IjA 60-1.10. sla A 23-57 p. 100 St. jMAAR, 8 maart Kaasmarkt: Fabrleksedammer f2.11, volvette f2.19. Handel goed. 7 maart Seringen: 95-160 en 65-85. Marie I 60-75 en 40-55 Prunus triloba ld. serrulata 210-325, Forsy- '60-85 per tak. Gerbera 35-59, Wbia 30-55 p. st., Iris 200-285. 'Plumosus 100-160, Tulpen 170- [arclssen 85-130, Anemonen 100- bos. Anjers: rood 30-46, roze 8 wit 25-37, Rozen: Roselandla Parel van Aalsmeer 75-100, Geh. erg 70-90. Pechtold 40-67, Towny 40-59. Mad. Ofman 55-89, Bac- 100-135. Stokman 50-80, Floriade 60-82, Carol 45-79, Sensation 90-120 per stuk. Tegelijkertijd wordt aan de raad voorgesteld f 250.000 te voteren voor het leggen van de nieuwe rioolpers leiding, f 160.000 voor de vernieuwing van de riolering in de Wittenburger weg en voor het maken van voorzie ningen voor de afvoer van overtollig regenwater naar de Zijlwatering. Verder is f75.000 nodig voor de straatverlichting, f 13.000 voor ver nieuwing van enkele duikers in de Zijlwatering en f 100.000 voor voor zieningen aan het rioolgemaal aan de Stoeplaan. Dat maakt tezamen een totaal van f 1.415.000. Tentoonstelling B. en W. stellen de gemeenteraad voor een bedrag van f 1500 beschik baar te stellen voor het organiseren van een tentoonstelling van werken van Wassenaarse beeldende kunste naars in het raadhuis van 5 tot en met 15 april. B. en IV. herinneren eraan dat een dergelijke tentoonstel ling in 1955 een groot succes werd. Ter stimulering van het culture le leven binnen de Wassenaarse ge meenschap. zo menen B. en W. dient een dergelijk inititatief van tijd tot tijd te worden herhaald. Het is ge bleken dat er van de zijde van de Wassenaarse kunstenaars grote be langstelling voor een nieuwe exposi tie bestaat. Voor het herstel en onderhoud van de gemeentelijke buitenplaatsen waarvoor verleden jaar door de raad door een krediet van f 66.500 werd beschikbaar gesteld is bos bouwkundig personeel nodig. Het is mogelijk met behulp van het Staats bosbeheer zulk personeel aan te trekken als echter woonruimte be schikbaar kan worden gesteld. B. en W. stellen de raad nu voor f 9800 uit te trekken voor een verbouwing van een ruimte die zich bevindt op de verdieping van de stalgebouwen aan de Pieter Twentlaan. Door deze ver bouwing zal daar geschikte woon ruimte ontstaan. Zoals bekend bevin den zich boven de stalgebouwen al woningen voor twee leden van het brandweerpersoneel en htm gezinnen. Verder stelt het college voor, op de buitenplaats De Hartenkamp een dienstwoning te laten bouwen. Voor het maken van een olan daarvoor vragen B. en W. de raad een krediet van f 2500. Voor de bouw van de wo ning zal naar raming een bedrag van f 30.000 nodig zijn. B. en W. hebben de raad een voor stel toegezonden betreffende uitke ring van f 35 „koudetoeslag" aan het gemeentepersoneel. Het bedrag van de uitkering werd voor het personeel van de reinigingsdienst bepaald op f50. In de loop van februari is tot uit betaling van deze toeslagen overge gaan. Daarmee was een bedrag van f 6712 gemoeid.B. en W. vragen de raad dit krediet beschikbaar te stel len. Verder stellen B. en W. voor aan personen, die een uitkering genieten ingevolge een van de rijks-sociale voorzieningsregelingen in verband met de koude een aanvullende uit kering te verlenen van f 50 resp. f 30 netto. Met deze aanvullende hulp zal een bedrag van naar raming f 600 gemoeid zijn. De Sportvereniging WIK viert morgen het 35-jarig bestaan. De reeks van feestelijkheden begint met een receptie van het bestuur in Huize Den Deyl van 3 tot 5 uur en daarna zullen in maart, april en mei nog al lerlei sportieve evenementen volgen. De vereniging die op 1 maart 1928 in het toenmalige Wassenaar van 11.000 zielen gesticht werd, was aan vankelijk niet meer dan een kiein gymnastiekclubje onder leiding van de heer Wijnholds, een gymnastiek leraar die een van de initiatiefnemers tot het stichten van de vereniging was. Nog in 1925 toen de openbare ulo- WASSENAAR B en W verdelen functies opnieuw B. en W. hebben een nieuwe ver deling van werkzaamheden opge steld. Deze verdeling luidt als volgt: burgemeester Geertsema zal zich in het bijzonder belasten met zaken be treffende politie, brandweer, BB, per soneelszaken, de planning in ver band met de opheffing van de tram baan en verder alle andere aange legenheden die niet onder de taak van een van de wethouders vallen. Wethouder dr. J. J. M. Veraart van Huisvesting, Sanering, Sociale Zaken en Gezondheidszorg zal in het bijzonder belast zijn met huisvesting sociale zaken, gezondheidszorg, aan- en verkopen in verband met de ver wezenlijking van het komplan, krot opruiming. De wethouder van Financiën en Onderwfjs, de heer E. M. Schade, zal zich bezighouden met financiën, on derwijs, sport en culturele zaken, met uitzondering van aangelegenhe den betreffende schoolgebouwen. Wethouder ir. M. Elion, die wethou der van Woningbouw en Bedrijven genoemd zal worden heeft als taken woningbouw, gemeentebedrijven, buitenplaatsen, gemeentegebouwen (nieuwbouw zowel als onderhoud) en de reinigingsdienst. Wethouder ir. G. A. P. de Kort, wethouder van Openbare Werken heeft zich de volgende onderdelen van het gemeentelijk beleid toebe deeld gezien: uitbreidingsplannen, grondbedrijf, bouw- en woningtoe zicht wegen en voetpaden, plantsoe nen. bruggen en riolering. Bij ontstentenis van de burge meester zullen achtereenvolgens als loco-burgemeester optreden de wet houders dr. J. J. M. Veraart, E. M. Schade, ir. Elion en ir. de Kort. De r.-k. zwemvereniging „De Zil vermeeuwen" zal zondagmiddag a.s. in het sportfondsenbad de jaarlijkse wedstrijden om de clubkampioen schappen organiseren. De Rotaryclub Wassenaar organi seert onder het patronaat van de burgemeester van Wassenaar op woensdag in het raadhuis een bur geravond in het kader van de World Understanding Week. Na een inlei dend woord door de burgemeester zullen korte toespraken worden ge houden door mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, voorzitter van de NOVIB en oud-voorzitter van de St.- Adelbertvereniging, prof. dr. T. J. Tinbergen, hoogleraar in de econo mie en prof. dr. G. C. van Niftrik, hoogleraar in de theologie. J. T. Piek 80 jaar Dinsdag 19 maart wordt de heer J. T. Piek te Wassenaar 80 jaar. De heer Piek is 50 jaar directeur ge weest van de NV Uitgeversmaat schappij Nijgh en Van Ditmar. Van 1950 tot 1959 in welk jaar hij met pensioen ging was de heer Piek president-directeur. De heer Piek. die Officier in de Orde van Oranje Nassau is en Ridder in de Wasa- orde van Zweden, is thans nog com missaris van de NV Nijgh en Van Ditmar. school (de huidige Schout bij Nacht Doorman ulo) gesticht werd 'legde het toenmalige gemeentebestuur een dringend advies van de inspecteur van het onderwijs, om bij de school meteen een gymzaal te stichten uit zuinigheidsoverwegingen terzijde. Deze beslissing van het gemeentebe stuur van 1925 wordt intussen nu, 38 jaar later, nog dagelijks betreurd. Want de uloschool heeft nog steeds geen gymzaal. Er was geen gymzaal, maar WIK begon toch enthousiast te turnen. Eerst in een loodgieterswerkplaats, daarna in een garage, vervolgens op de zolder van het nostkantoor en vanaf oktober 1929, toen in de Van Zuylen van Nijeveltstraat het Dorps huis werd geopend in uit gebouwtje. Een echte gymzaal kwam pas in 1931 beschikbaar, nl. bij Je openbare school in de Van Zuylen van Nije veltstraat. Toen had Wik wel zo on geveer de aanloopmoeilijkheden ach ter de rug. Met groot enthousiasme werd di rect na de bevrijding de vereniging tot nieuw leven gewekt. In augustus 1945 al kwam er een nieuwe afdeling tot stand: de afdeling atletiek. In 1954 werd een nieuwe mijlpaal be reikt: de oprichting van de zwemaf- deling. Deze nieuwste afdeling is een bloeiende afdeling geworden. En het is ook aan de zwemafdeling te dan ken, dat het ledental tot 725 opliep. Burgemeester mr. Geertsema, die evenals zijn beide voorgangers, bur gemeester Wiegman en burgemeester Van Wijnbergen het beschermheer schap van de vereniging bekleedt heeft in het jubileumnummer van het WIK-clubblad o.m. geschreven: ,Ik twijfel er niet aan dat de fraaie sporthal die naar wij allen vurig ho pen binnenkort tot stand komt, door het bestuur van WIK als een laat. maar daarom niet minder wel kom verjaardagsgeschenk zal worden beschouwd". Medische diensten Oegstgeest dokter Meissner, tel. 53865. Voorschoten dokter J. M. Abar- banel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Wijk- verpl. Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond dokter H. A. G. M. Walenkamp, tel. 01711-220. Zr. Ko nijn, Kerkdam, tel. 01711-250. Wassenaar dokter H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075. Dokter K. T. de Wit, Jonkerlaan 83. tel. 2460. Wassenaars Apotheek, Schouwweg 32 tel. 2402. De in Leiden gehouden huis- aan-huiscollecte ten bate van de Groesbeekse Tehuizen heeft ruim f 890.- opgebracht. Academische examens Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het examen doctoraal rechten de heer H. van Gogh (Was senaar). Intrede kandidaat J. Schouten Onze oud-stadgenoot, de heer Jac. Schouten, zal zondagmiddag om vijf uur ,na vooraf 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. R. J. Vóórhaar uit Vroomshoop, intrede doen als eerste eigen voorganger van de op 3 maart 1959 geïnstitueerde Baptisten Gemeente van Westerhaar Vriezenveensewijk, die thans met die van Daarlerveen/Vroomshoop is gecombineerd. De heer Schouten werd op 31 aug. 1925 alhier geboren uit een gezin, waarvan alle kinderen een daadwer kelijke plaats in de evangelie-verkon diging innemen. Hij was tot 1959 meubelverkoper en was daarna nog enige tijd werkzaam in een admini stratieve betrekking. Hij volgde ver schillende avond- en schriftelijke cursussen en studeerde verder aan de avondbijbelschool te Rotterdam en aan die te Utrecht. Nadat de heer schouten van 1 januari 1960 tot eind december van het vorige jaar de Baptisten Gemeente van IJmuiden als lerend ouderling had gediend werd hij met ingang van 1 januari van dit jaar beroepbaar verklaard bij de Unie van Baptisten Gemeenten in Nederland. De Exploitatie Maatschappij Sche- veningen heeft de heer Jac. Kleiboer, bereid gevonden de EMS en haar dochtermaatschappijen van advies te dienen inzake projecten van toeris tisch belang. De heer Kleiboer heeft reeds vele tentoonstellingen georganiseerd, voor namelijk in Rotterdam en in En schede. Hy was o.m. adviseur voor de Nederlandse inzending op de Expo in Brussel in 1958. De EMS meent dat de heer Klei boer, als „figuur met zeer inventieve ideeën" een belangrijke rol kan spe len bij de toekomstige ontwikkeling van de EMS en de dochtermaat schappijen. De heer Kleiboer, die al in het begin van de jaren dertig naam begon te maken als organisa tor, vooral bij grote gedurfde lucht vaartevenementen, heeft o.m. Ahoy, E55 en Floriade in Rotterdam en „3x A" en „FF" in Enschede op zijn naam staan. Hij adviseerde voor „Atoom" op Schiphol en de Expo in Brussel. Binnenkort gaat hij, in ver band met de internationale demon stratie „Friesland '63" zijn medewer kers concentreren in Leeuwarden. Er zijn bureaus in Enschede en Rotter dam. OEGSTGEES 2 Burgerlijke Stand Geboren: Yvonne H. M., dr van G. G. B. F. Dofferhoff en A. P. P. van Rijn; Ferdinandus S. C., zn van J. P. J. van der Salm en C. A. Brugman; Barbara E. M„ dr van A. J. M. Lou- man en M. van Bakkum; Petrus J. J., zn van P. J. Huiberts en G. Dekker; Ronaldus P. J., zn van P. G. Borst en K. A. Thissen; Roy P., zn van P, W. van der Valk en G. Noort; Nlcolette, dr van N. H. Hermes en A. M. M. Brouwer: Marjolein A. E., dr van J. M. van 't Noordende en K. A. van der Wiel; Abram A., zn van J. Muller en T. J. Koppenaal. Ondertrouwd: F. Rem en A. J. Schroder. Getrouwd: T. Hogeveen en A. van Starkenburg; A. Dassen en T. K. J. van Burg. Overleden: J. C. P. M. Stans; B. van Julsingha. Televisiereclame is voor de mid denstander helemaal niet of nauwe lijks bruikbaar. Tot deze conclusie komt „Stuwing", het orgaan van de Nederlandse Katholieke Midden standsbond. „Men moet niet met ka nonnen op mussen schieten", aldus het blad. Ook het belang van „het" Neder landse bedrijfsleven by reclamelele- visie, dat als argument wordt ge bruikt in de nota van de staatsse cretarissen inzake reclame-t.v.. acht de N.K.M. twijfelachtig en voor een aanzienlijk deel onjuist. Buitenlandse zenders met reclame voor buitenlandse bedrijven worden niet buiten de huiskamers gehou den, aldus „Stuwing", en tevens zal het ten enenmale onmogelijk zijn, buitenlandse bedrijven en produkten uit de Nederlandse reclametelevisie te weren. Het blad schrijft voorts, dat de 300.000 midden- en kleinbe drijven in Nederland er bovendien terecht bezwaar tegen kunnen maken, dat een beperkt aantal grote Neder landse bedrijven, dat wel van de re clame t.v. gebruik kan maken, wordt gelijkgeschakeld met „het" bedrijfs leven. Bij het pousseren van merkartike len hebben de winkeliers inderdaad wel enig belang, aldus „Stuwing", maar daaraan is tevens het nadeel verbonden, dat het eigen verkoopbe leid van de winkelier wordt door kruist en dat de pousserende functie van de detailhandel nog verder wordt uitgehold: geen enkele tabaksdetail list heeft behoefte aan nog meer nieuwe sigarettenmerken. Als er toch reclame in de televisie zou moeten komen, vraagt de N.K.M. zich af of het door de regering ge wenst systeem van commerciële tele visie dan het meest bruikbare is. Een commerciële televisiemaatschappij zal, volgens hem, streven naar een zo groot mogelijke winst, zodat van enige consideratie ten opzichte van het midden- en kleinbedrijf geen sprake zal zijn. Ten aanzien van de rechtsgrond voor het verlenen van een televisie concessie zegt „Stuwing", dat het nog steeds een open vraag is, waarom voor het verlenen van een concessie voor het exploiteren van een televi- ieprogramma met reclame, andere normen moeten worden aangelegd dan voor normale televisie-uitzendin gen. De staatssecretarissen hebben, naar de mening van de N.K.M., ten onrechte beweerd dat ook het mid den- en kleinbedrijf van de commer ciële televisie zou kunnen profiteren. Taxi's met alarm Een Amsterdamse taxi-onderne ming is doende alle 218 bij haar als aandeelhouder aangesloten chauf feurs te bewegen een bijzondere alarminstallatie in hun 109 auto's te doen aanbrengen. Als een taxichauf feur van een taxi, die met zulk een installatie is uitgerust, door een „pas sagier" wordt overvallen en hij ziet nog kans op een van de twee in zijn nabijheid aangebrachte geheime knoppen te drukken gaan alle lichten knipperen, treden beide richtingwij zers in werking en geeft een dubbele claxon opeenvolgende luide signalen. Reeds vijf van de chauffeurs van de onderneming hebben hun auto van zulk een installatie voorzien De di rectie overweegt dit voor al haar chauffeurs verplicht te stellen. De dubbele moord (Van onze R'dam correspondent) Het terreinonderzoek naar het I voorwerp, waarmee in de nacht van vrijdag 8 op zaterdag 9 februari de i dubbele moord is gepleegd aan het Brekelsveld in Rotterdam-Zuid, moest destijds worden gestaakt in verband j met de sneeuw. Het is vanmorgen hervat. Er nemen weer 25 adspirant- agenten van de opleiding aan deel. Zij onderzoeken de directe omgeving van het pand, waar het drama zich heeft voltrokken, maar ook bijvoor beeld het Zuiderpark. Behalve naar het stuk gereedschap of het auto-on derdeel, dat als siagwapen zou heb ben gediend, wordt eveneens gespeurd naar de sleutels van de weduwe van der Hoff, die nog altijd niet terecht zün. Het tweede buurtonderzoek, waar- by de rechercheurs thans zyn gewa pend met vragenlijsten, is nog niet afgesloten. Het wordt uitgevoerd in de avonduren, omdat dan ook de meeste mannen thuis zijn. De gege vens, die men zo tot nu toe heeft verzameld, worden thans verwerkt. Opzienbarende mededelingen echter heeft men de politie nog niet gedaan. De leiding van het ondezoek in deze zaak, die de gemoederen nog steeds bezig houdt, berust weer bij hoofd inspecteur C. J. M. van der Weij- den, die enige tyd ziek is geweest. (Van onze Haarlemse correspondent) De loco-burgemeester van Haar lem, de heer D. J. A. Geluk, heeft gisteravond met een officieel inlei dend woord in de historische graven- zaal van het Haarlemse stadhuis, de expositie over het Haarlemse struc tuurplan geopend. Onder de aanwe zigen bevonden zich vertegen woordigers van het dagelijks bestuur van de omliggende plaatsen, o.a. uit Amsterdam en zelfs uit Leiden. Na het officiële openingswoord van de heer Geluk gaf de wethouder van Stadsontwikkeling en Openbare Wer ken, de heer W. F. Happé, een beeld van wat het structuurplan beoogt. De wethouder schetste dit plan ii> grote lijnen. Het structuurplan, dat als ondertitel heeft gekregen: „Stads plan voor Haarlem in de 21ste eeuw", wil trachten de stad levendig te hou den als woon- en recreatiestad. Om actueel te blijven zal het structuur plan, dat op woensdag 22 mei in de Haarlemse raad behandeld zal wor den, in principe iedere vijf jaar op nieuw onder de loep worden ge nomen. De officiële opening van de expo sitie over dit structuurplan, door middel van welke expositie het ge meentebestuur de kritiek van de bur gerij over het plan. alsmede even tuele suggesties, wil los slaan, was een waardig slot van een excursie, die de leden van de Haarlemse ge meenteraad gisteren door de stad hebben gemaakt. Tijdens deze excur sie werd een bezoek gebracht aan de plaatsen voor welke in het structuur plan de meest ingrijpende verande ringen zijn opgenomen. KATWIJK Toen mevrouw Van Beelen- de Mooy, wonende Tortellaan 39, dins dag; aan het loket van de Coöpera tieve Raiffeisenbank te Katw-yk aan den Rijn verscheen om een bedrag te laten beschrijven op het spaarbank boekje van haar twintigjarige doch ter Tini, wees niets er op. dat zy met deze handeling een belangrijk mo ment markeerde in de geschiedenis van de bank. Dit bleek pas gisteravond toen het gezin Van Beelen in het bankgebouw werd optvangen door het bestuur en de raad van toezicht van deze bank instelling. De voorzitter, de heer P.C. Doets, maakte toen namelijk bekend dat door de storting van het spaarbe- drag van mejuffrouw Van Beelen het spaartegoed van de bank de vijf mil joen gulden had overschreden, een mijlpaal waaraan men zeker niet stilzwijgend voorbij wilde gaan. De groei van het spaartegoed is. vooral in de laatste jaren, zeer snel verlopen. Op 26 augustus 1959 werd de 21 miljoen overschreden, op 6 fe bruari 196: de 3 miljoen, op 11 sep tember 1961 de 4 miljoen en thans reeds is daarop het ronde getal van 5 miljoen gevolgd. Het verheugde de heer Voets by- zonder, dat het juist een jeugdige spaarster was die dit bedrag vol maakte. De Coöperatieve Raiffeisen bank van Katwijk aan den Rijn telt vele jonge spaarders, die zo verstan dig zfjn om in te zien dat, wanneer men jong spaart, men daar later nooit spijt van heeft. Ook voor de bank is de groei van het spaartegoed verheugend. De bank heeft de spaar gelden nodig om op haar beurt weer gelden te kunnen uitzetten. De heer Voets besloot met een woord van gelukwens aan mejuf frouw Van Beelen en bood haar, na mens het bestuur, een enveloppe met inhoud aan. Nadat ook de ouders van mejuf frouw Van Beelen een kleine atten tie hadden ontvangen, bleef men nog geruime tijd bijeen om in ongedwon gen sfeer het heugelijke feit te vieren. Tijdens het zemen van ruiten op de eerste verdieping van het raad huis, verloor de 57-jarige mevrouw C. van Delft-van der Luijt het even wicht en viel uit het raam op een enige meters lager gelegen plat dak. Met enige gebroken ribben en een hoofdwond moest zy in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden worden opgenomen. V.S. koesteren nog hoop voor Engeland en EEG O Het afbreken van de onderhande lingen tussen de Europese Econo mische Gemeenschap en Engeland, als gevolg van de houding van presi dent De Gaulle, heeft in de Ver. Sta ten een diepe indruk achtergelaten. Niet alleen als zakelyke problema tiek, maar ook als gevoelsfeit hebben de gebeurtenissen zorg en onrust ver oorzaakt, aldus prof. Walter Hallstein, voorzitter van de E.E.G./commissie, die gistermiddag, daags na zyn te rugkeer uit de Verenigde Staten, ty- dens een persconferentie een en an der over zijn ervaringen heeft ver teld. De Amerikanen, zo zei hij, reali seren zich heel nuchter, dat er op het ogenblik geen reële kansen zyn, die onderhandeling met Engeland weer op te nemen. Wel zijn /ij nieuwsgie rig naar eventuele tussenoplossingen. Aan de gedachte aan een vrijhan delszone hechten zij niet veel waarde en zij staan sceptisch tegenover een tollinie voor industrieprodukten. Positief noemde prof. Hallstein de omstandigheid dat er toch nog hoop bestaat op een oplossing, al Ls de te leurstelling dat die er voorlopig niet is gekomen, groot. Ook positief is het feit, dat in Amerika de gedachte be staat dat de levensvatbaarheid van het sterke Europese «treven naar eenheid niet is aangetast en dat wat tot nutoe is bereikt, nog steeds onbe schadigd bestaat. Minister van Landbouw in S.U. ontslagen De Sowjetrussische minister van Landbouw Konstantin Pysin is van zijn functie ontheven en vervangen door de 46-jarige landbouwkundige Iwan Wolow-tsjenko, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Pysin, de 52-jarige zoon van een arme boer, is in april 1962 tot Sow- jetrussisch minister van Landbouw benoemd. Hij werd volgens „Tass" ontslagen omdat hy een andere functie heeft gekregen. Pysin heeft ln oktober 1962 de Verenigde Staten bezocht, waarby hy een reis door de Amerikaanse land bouwgebieden maakte. In antwoord op vragen, die hem destyds op een noenmaal in Washington werden ge steld. verklaarde Pysin dat de verho ging, in juni 1962, van de pryzen van vlees en boter, geen onrust on der het Sowjetrussische volk had ver wekt. Krantenstaking in New York is ten einde Vertegenwoordigers van de New- yorkse krantenuitgevers en de sta kende typografen hebben vandaag overeenstemming bereikt over de voorwaarden waaronder de nu reeds 91 dagen oude 'trantenstaking kan worden beëindigd. Dit is vanochtend door de burgemeester van New York, Robert Wagner, bekendgemaakt. De burgemeester zei in zyn verkla ring, dat zyn voorstel tot „wat ik als een eeriyke en redehjke rege ling beschouw" door beide partyen is aangenomen. „Dit betekent dat de staking van de typografen zodra de vakbond gereed is met de besprekin gen over enkele laatste puntjes en met de ratificatie van de overeen komst, is beëindigd". Daarenboven zullen de onderhandelingen met twee andere vakbonden, waarvan er twee nog staken, op dezelfde manier moe ten worden voltooid, aldus Wagner. De staking was de langdurigste en kostbaarste in de Newyorkse geschie denis. Het is nog niet geheel duide- lyk wanneer de kranten weer zullen uitkomen. Er moet nog overeenstem ming worden bereikt met twee ande re stakende vakbonden, onder meer die van de clichémakers. BEURSOVERZICHT GOED PRIJSHOUDEND Amsterdam, 8 maart Gesteund door de vastere stem ming van Wall Street, waar de koop lust de boventoon voerde, was de stemming in Amsterdam niet on gunstig. De handel had een rustig verloop en de koersen vertoonden een vaste ondertoon, zeer zeker voor de internationale concerns, maar ook voor sommige cultures en scheep- vaartwaarden. Ten opzichte van he denmorgen viel de markt hier en daar echter tegen. Zo werd AKU vanochtend verhandeld tot 444 3/4, maar de officiële opening was op 440. Toch biyft de stemming voor AKU goed mede onder invloed van de ge ruststellende mededelingen die deze week zyn gedaan. Ook voor Philips 'blyft de beurs optimistisch gestemd, mede in de verwachting dat de jaar- cyfers over 1962 goed zullen zijn. Voor beide internationale fondsen AKU en Philips was de stemming dus goed prijshoudend. Unilever was aan de vaste kant door een styging van anderhalve gulden, voor Olies heerste grotere animo ingevolge de vaste tendentie in Wall Street. Het hoofdfonds boekte een koerswinst van ruim anderhalve gulden. Hoog ovens lieten weinig van zich merken en bleven op het vorige peil. Het blijkt dat de speculatieve vraag naar de leidende cultures voortduurt. Dit was vandaag vooral te merken aan HVA, die opende op 141 en wel dra tot 143 aantrok. Amsterdam Rubber was beter gestemd op 120. De Scheepvaartmarkt had een beter aan zien. waarschynlyk mede onder in vloed van het goede jaarverslag van de KPM Vast gestemd waren Kon. Boot en Scheepvaart-Unie. Rotter damse Lloyd kon goed meekomen. Holland Amerika-lyn was onveran derd, Nievelt Goudriaan een puntje lager, terwijl KPM getaxeerd werd op 153, dus vrijwel op het vorige niveau. De aandelen van onroerende goede ren maatschappijen blyven de aan dacht trekken. Zo werden Exploitatie- maatschappyen Scheveninsen weder om 10 punten en Wereldhaven 20 punten hoger gewaardeerd. Scholten Foxhol werd geadviseerd op 800 tegen een voorgaande slotkoers van 780. Uit hoofde van de dubbele emissie kan een drukke claimhandel worden verwacht. De nieuwste Nederlandse Staatsle ningen deed vandaag 99 7s. In de voorlopige notering werd opgenomen de jongste 4H lening Amsterdam uitgegeven tegen 99. Ook deze lieten een agio zien op een taxatie van 99 t tot 100. Waarschynlyk komt maan dag de lening Eindhoven in de voor lopige notering. Deze werd vanmid- gens was de staatsfondsenmarkfc dag getaxeerd op 99',i tot Oven- prijshoudend en stil. WISSELKOERSEN Londen 10.07?,— 10.08HNew York 3.59H3.60^; Montreal 3.331- 3.33 Parijs 73.43—73.48; Brussel 7.22%7.225s: Frankfort 89.98'- 90.03%; Stockholm 69.35%—69.40' Zürich 83.10—83.15; Milaan 57.94' 57.99%; Kopenhagen 52.15'' 52.20' Oslo 50.34%—50.39%; Wenen 13 93',- 13.94%; Lissabon 12.56%—12.58'j Vrijdag, 8 maart. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— vorige slotkoers koers v. heden Ned. Ned Ned Ned Ned Ned Ned '58 4% '59 4% *60-1 4% •60 II 4% '59 4% '60 4V< '61 4% Ned *53 3% Ned. '63 4% Ned Gb obi 3% Ned '47 3% Ned *51 3% Ned '53 I-U 3% Ned '56 3% Ned *43 3V« Ned bel cert. 3% Ned '50 I-n 3% Ned '54 I-n 3% Ned '55 I 3Va Ned '55 II 3% Ned *37 3 Ned Gb ob. '46 3 Ned dol In. *47 3 Ned Inv cert. 3 Ned 62-64 3 Indiè '37 3 Indlë *37 A 3 Ned won bl '57 6 Ned wonbl. '58 4% Ned wonbl. '60 4% 102 102 102 102 99ff 99!;; 99 81b 93,'g 97 95% 89% 86% 89 A 94H 91V'A 91% 92% 93%* 92 90% 98% 99% 98% 94% 107% 101A lOlfi 101U 10113 101 f i 99 f 99% 9912 9912 81b 93A 95% 89% 91% 9W< 92A* 93% 92v 90% 98,7« 99% 107% 101 101A ACTIEVE AANDELEN VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geboren: Saskla D., dr van D. Vis ser en N. G. E. van Rees: Lamberdina G., dr van W. Kinkel en L. G. Troost; Anna A dr van P. A. Taal en C. van Baardwijk; Frans Ph., zn van C. Colijn en A. Fillppo; Gwendolyn A., dr van H. G. Recourt en A. Wagendorp: Re- nate M. Th., dr van W. v. d. Geest en J A. Walraven; Frans A., zn van A. C J. Schohaus en A. M. C. de Kraal). Ondertrouwd: H. G. Swaghoven en H. S. L. van der Horst; A. van der Velden en A. Odyk. Getrouwd: A. H. Bonefaas en A. M. C. Buts; T. Huls en A. A. M. van Veenendaal. Overleden: J. M. Helm-v. d. Linden, 62 Jr; A Verboom-Kooy. 87 Jr; W. van der Schinkel, 79 Jr. Amgt. Rubber 119% 120% Ver HVA-mij. 141% 142% A.K0 439'i 439% Deli My cert. 148.50 147.90 Hoogovens cert. 526 524 Philips gem bez. 151.25 151.70 Unilever cert. 143.40 144 40 Dordtse petr 760 765 Kon P (50 f20) 166 167.60 Holl Amer lijn 123% 123% Java China Pak 159 159 K.L.M 54.40 54.50 Kon Ned St.boot 150-', 153% Kon Paket My 152 153% Stoom Mij Ned. 143'; 144% Nleuv Goudr eer 118% 117', v Ommeren eert. 268 266 Kon. Rott. Lloyd 137% 138'', N. Scheepv Unie 136'i 138', NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem.leningen A'dam '47 (3%) 3 idem '48 (3%) R'dam '52-1 (4%) ld '37 I-n (3%) Z.-Holl '55 4% Bankwezen Bb N Gem 58 5V< ld NWB'52 (4%) BVG rsbr f500 BVG rsbr *52 95'. 95% 100 96 104% 100 166% 140% 104% 100% 167 140% tndustr Obligaties Philips Dol '51 91% 92 VERKLARING EN TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 12% A'dam '56 n 2% A'dam '56 m 2% Eindhoven '54 Enschede '54 2% Den Haag '52 12% Idem n 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% Zuld-Holl '59 2% vorige slotkoers koers v heden 109 84% 86% 89% 897 91% 92 91% 92 85 86 86% 95% 94 96% 95% 102% 90% 90% 98% 98% 93% 94 103 102% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunie f 50.... 191 Robeco 214 Unitas f50.- 504 Ver Bez v 94 f50 129 Amst Bank 356 Cultuurbank 26 Holl Bank U eert 217% Ned Handelmy Rott Bank Twentsche Bank Sen em bah 355% 337 341 535 192 215 504b 129 50 360 26 218 355% 337 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat. Borsumy -Wehry Calve Delft eert. Electrolasmy K Pap v Gelder K. Ned Grofsm. Holl Constructie Ing bur v Bmy. Intematio v. Kemp en Beg. Kon Zout Ketjen Leidse Wolspry MUlIer en Co N.B Ned Kabelfabr. Philips pref Rott Droogd My Ver Touwfabr Walvisvaart Wernlnk'8 Betmy Wilton Feyenoord v. wyk - Heringa Zaalberg .Mijnbouw en petroleum 645 200 200 71% 71% 721 726 400 263 263 158 160 515 177 175 237 237% 163 162 750 736 458 456 347% 347 466 465% 55.20 56.50 448 446 425% 426 76 190 185% 312% 305% 102% 105 117% 114 Billton 2de r. Kon Petr (f20) Amer fondsen Canad Paclfio R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cltlej Service General Motors Kennecott Republic 8teel Shell OU Union Pacific Un States Steel Bieden Laten Ex-dividend Exclaim 421% 163.50 60% 64%. 45% 32% 62% 61% 70A 37% 35* 35% 46% 430 165 26 64% 45* 32 63% 62% 70% 37% 36 35% 47%

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11