Henk Scholte weer in een barrage verslagen JUDO leren 1 Ceulemans kampioen Lot LZC hangt 1111 af van een rijksdaalder Kort en West ra gaan duidelijk aan kop Joep Delnoye werd veldloopkampioen Europees kampioenschap 71-2 Sportschool LUITEN Europese titel driebanden Philidor verliest protest Sportsplinters LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 4 MAART 1963 Jeugtljudoploeg voor Parijs De Nederlandse judo-ploeg, die zaterdag 9 maart in Parijs deelneemt aan de wedstrijden om de Coupe des Espoirs, voor Judoka's van 19, 20 en 21 jaar. is als volgt samengesteld: Lichtgewicht: v. d. Poll (Eindho ven» en Knemeyer (Amsterdam). Middengewicht: Jan en Peter Snij ders (Eindhoven). Zwaargewicht: Jagtenberg (Am sterdam) en Smit (Eindhoven). Zwarte band voor Els Zwartelee Els Zwartelee. 19 jaar oud. heeft za terdagavond met goed gevolg exa men gedaan voor de gradencommis sie van de Nederlandse Jiu-Jitsu en Judo Bond te Utrecht. Na afloop van deze examens ontving zij uit handen van de voorzitter van de gradencom missie de zwarte band. Zij was de eerste vrouwelijke zwarte bandhoud ster van de Sportschool Luiten. Dit was dan de bekroning van vele jaren intensief judo beoefenen. Zondagmiddag 10 maart as. orga niseert de Nederlandse Jiu-Jitsu en Judo Bond de nationale kampioen schappen voor judo-teams Kyu- Graden en persoonlijke kampioen schappen in gewichtsklasse voor ju nioren in de grote zaal van de Stads gehoorzaal te Leiden. De wedstrijden beginnen om 2 uur. Advertentie natuurlijk bij Dc 25-jarige Belg Raymond Ceulemans heeft de Europese titel In het kader 71/2 van zijn landgenoot Laurent Boulanger over- 2' genomen. In een zeer spannend slot versloeg de Belg onze land- genoot Henk Scholte, die het evenals in het laatste Europese ;t in Den Helder door de beste all-round biljarter van het gehele gezelschap, die de morele kracht kon opbrengen om enkele uren i- na een nederlaag tegen Scholte op sterke wijze terug is gekomen. In de barrage maakte Ceulemans een slotserie van 183, de e hoogste van het toernooi en voerde hij Scholte in zeven beurten e naar een nederlaag. Scholte (links) en Ceulemans. de grote mannen van het Euro pees kampioenschap 71/2 in Den Helder. Wynen 245 9 64 2122 Boulanger (B.> 300 9 98 33.33 Ceulemans 300 10 91 30.00 Wynen 134 10 86 13.40 Eiter 89 15 21 5.93 Scholte 300 15 89 20.00 De eindstand luidt: Pieterskerkgracht 9, Leiden telefoon 23728 Zaalhandbalcompetitie Ach, het werkelijke „feest" begon by de -tweede- beslissingswedstrüd EDH-LZC pas goed, toen de regle mentaire speeltijd achter de rug was. Evenals de eerste was immers ook de laatste .,degradatie"-ontmoeting in een puntenverdeling geëindigd, zo dat het lot moes: uitmaken welke ploeg in de tweede klasse zou mogen blijven. Toen de scheidsrechter echter enkele minuten na afloop de kleed kamer binnen kwam om te „tossen" bleek de EDH-aanvoerder al vertrok ken. De zilveren rijkdsdaalder kon dus niet de lucht in, want dat moet namciyk in byzijn van de (beide) captains gebeuren. Nog hebben de handballende wa- terpoloërs dus geen zekerheid. Was er op de laatste competitiedag sprake dat de Leidsche Zwemclub naar de derde klasse zou degraderen, nog de zelfde avond werd deze beslissing door competitieleider A Slottje, her roepen: „De versterkte degradatie gaat niet door Vreugde toen dus in het LZC-kamp.maar donderdag was deze op slag verdwenen. De Heer Slottje kwam namelijk met een nieu we uitspraak: „LZC I en het Delftse EDH I moeten spelen om één plaats in de tweede klasse". De Delftenaren begonnen de eerste ontmoeting overrompelend. Het on samenhangende LZC-team werd keer pen. Toen. eindelijk, kwam de LZC los. Een break-out van Elsenaar mis lukte nog wel. maar Schmidt (2x). Parrel (2x>. Kramer en Caron brach ten de rood-witten op de valreep nog gelijk: 11-11. Ook het begin van de tweede wed strijd was voor EDH. De Delftenaren hadden direct weer een voorsprong: 1-0. De Leidenaars lieten nu echter de moed niet zakken. Doelman Parrel inspireerde zijn medespelers door het stoppen van een strafworp en Peter Onvlee had even later dan ook suc ces. Opnieuw nam EDH de leiding, maar Ruud Schmidt had een -passé nd- antwoord klaar: 2-2. Na de hervat ting begon de sensatie. Onvlee werd met z'n tegenstander wegens „scher mutselingen" voor twee minuten naar het strafbankje verwezen. Even later werd ook Kramer twee minuten verbeten toeschouwer. EDH slaagde er slechts éénmaal in deze numerieke meerderheid af te straffen, maar een goede combinatie tussen Parrel en Elsenaar bracht de volledige LZC-ploeg weer naast EDH. Oud HVL'er Wim Wang leek zijn ploeg hierna met fraaie doelpun ten voor de tweede klasse te behou den <6-4», want de Leidenaars sche nen in de tumultueuze slotfase niet verder dan 6-5 te komen. De laatste minuut bracht een aan- op keer uiteen gespeeld en het duurde eenschakeling van enerverende ge- non ivilz mot lino t-A/trnot FTiH np dan ook niet lang voordat EDH de leiding nam. Wel slaagde Gerrit Kra mer erin de gelijkmaker in te schie ten (1-1 maar de EDH'ers lieten zich hierdoor niet van de wys bren gen. Toen de Leidse „muur" enkele (kleine» gaatjes niet op tijd kon dich ten was het achter elkaar raak: 1-5. Ondanks twee tegendoelpunten van Carel Caron verdween het ritme niet uit de Delftse ploeg. De rust kwam met 3-7. De LZC-ers zagen de toekomst nog somberder in toen met nog tien minuten te spelen de achter stand inmiddels tot 5-10 was opgelo- S Zenuwenoorlog n De barrage werd een zenuwen oorlog in optima forma. Toen Ceule- mans in zijn zevende beurt tergend langzaam voor Scholte een serie op bouwde en op 86 was gekomen, liep de Eindhovenaar de zaal uit. Onmid dellijk stopte ook Ceulemans, die net zo lang wachtte tot Scholte weer op zijn stoel zat. Voor de tweede maal in dit toernooi overschreed Ceule mans in één ruk de honderd punten, waarvoor de gespannen toeschouwers hem met een klaterend applaus be loonde. Zorgvuldig werden de ballen steeds i zo geplaatst, dat weer een caram bole mogelijk werd. Dit systeem werd - door de Belg zo sterk gehanteerd, dat - hij pas na 183 ophield. Het ongelofe- - lijke was gebeurd. Toen Ceulemans r aan deze reeks was begonnen, waren de kansen vrijwel gelijk: 88 voor Scholte 117 voor de Belg en nu was Ceulemans ineens naar het einde en de titel gesneld. Scholte, die zich allang bij de nederlaag had neerge legd, was de eerste om hem te feli- citeren: „Raymond, je bent een groot kampioen". Geen herhaling De hoop op een herhaling van Huelva. waar Wijnen en Scholte de Europese titelstrijd in het kader 47/2 volkomen hadden beheerst, is dus niet in vervulling gegaan. Titelhouder Boulanger had zaterdagmiddag roet in het eten gegooid door een typisch staaltje van nationaliteitsbewustzijn, dat de biljarters uit België beter de monstreren dan onze cracks. De lange Luikenaar, die biljartmoe aan het toernooi was begonnen, was be reid om ten behoeve van Ceulemans zich nog eenmaal geheel te geven. Een herboren Boulanger trad aan tegen Tini Wijnen, die hoewel weer koortsvrij, toch niet helemaal fit Boulanger gooide heel zijn ener gie in de strijd en het onwaarschijn- lijke geschiedde. Op eens was de vorm er weer. Boulanger won in 9 beurten. Ceulemans. een vurig Vlaming, drukte dankbaar de handen van de Waal. De taalstrijd was een ogenblik vergeten. Omdat Ceulemans zelf. dank zij een sterke finish (series van 70 en 82) nog ruim van Scherz had gewonnen en een meer .tegen zichzelf dan tegen Galmiche strij dende Scholte. de reis naar de top had volgehouden, waren de kansen van Wijnen nu in het zuiver theore tische vlak getrokken. Praktisch hadden zy geen enkele waarde meer. Toch had Wijnen ge noeg eergevoel over om met de beste voornemens bezield, zaterdagavond tegen Ceulemans aan te treden. „Ik laat mij toch niet door een drieban- der kloppen". Wijnen ging zelfs ver der, in een drieste bui voorspelde hij. dat Ceulemans nog geen 150 p. zou halen en dat hU (Wijnen» de party in zeven beurten zou uitmaken. Hy is bedrogen uitgekomen. Ceulemans zelf, speelde de glans rol in deze voorlaatste akte. In tien beurten, met een topreeks van 91, voerde hij Wynen naar een neder- "neen Henk Scholte. die tegen Eiter nog 15 beurten nodig had, bleel over als bedreiging voor de opvolger van René Vingerhoedt. Achterstand De Eindhovenaar begon echter aan de laatste ronde met een achter stand van twee punten op Ceule mans zodat hy eerst de Belg moest verslaan om aan een barrage toe te komen. De Belg was voor velen fa voriet. Waar niemand echter reke ning mee hield was het feit, dat Ceulemans doodsbenauwd was voor Scholte wiens explosieve kracht hij als toeschouwer meermalen heeft meegemaakt. Na vijf beurten had Ceulemans slechts acht caramboles, Scholte stond op 51. Toen daarna Ceule mans moeizaam een serie van 50 scoorde was er voor Scholte nog geen gevaar te duchten. Toen de Belg in zyn achtste beurt aan een serie van 47 zwoegde, zat Scholte grapjes te maken tegen iemand aan de andere kant van de zaal. Ceulemans kwam op 119 maar verbleekte by het antwoord van Scholte: 86. Nog een keer kreeg Ceu lemans de kans om de titel direct te behalen, dat was in de twaalfde beurt, toen hij, na met een reeks van 84 op 207 te zijn beland de ballen in de ideale positie op de kaderlijn van Scholte kreeg. Een doorschietertje was echter op een haar na mis en voor Scholte lag de weg naar de barrage open. Want intussen was de Eindhovense vechtjas door een ju weel van een serie van 120 in zyn elfde beurt al op 289 gekomen en de ontbrekende elf punten lagen nu voor het grijpen. De belangrijkste uitslagen luiden: wynen (Ned.) 300 19 125 15.78 Scherz (Oost.) 179 19 41 9.42 Ceulemans (Bel.) 228 12 84 19.00 Scholte (Ned.) 300 12 120 25.00 Scholte (Ned.) 300 16 122 18.75 Galmiche (F.) 115 16 32 7.18 Scherz 185 13 74 14.23 Ceulemans (Belg.) 300 13 70 23.07 1. Ceulemans 16 p., 24.56 (incl. bar rage); 2. Scholte 14 p.. 18.25: 3. Wy nen 10 p., 19.21: 4. Boulanger 10 p., 16.19; 5. Galvez 8 p., 14.26; 6. Scherz 6 p., 12.91; 7. Burgener 4 p., 9.57; 8. Galmiche 4 p., 9.53; 9. Eiter 2 p., 9.87. De uitslag van de barrage was: Scholte Ceulemans 12.57 42.85 LSB - kampioenschap Kort en Westra hebben in de twee hoofdklassegroepen, de voorportalen van het Leidse schaakkampioen schap, stevig de leiding. Kort ver sloeg Van den Berg in recordtyd, ter- wyl Westra zUn clubgenoot Van den Bosch weinig kans gaf. Al negen van de tien deelnemers aan het Europees kampioenschap driebanden, dat van 27 tot en met 31 maart in Brussel wordt gehouden, zijn bekend. Het zijn de Belgen Ceu lemans en Steylaert, de Nederlander Popeyus, de Portugees Vieyra, de Deen Soegaard, de Spanjaard Rico, de Fransman Lassaire, de Zwitser Blanc en de Oostenrijker Scherz. Voor Duitsland zal waarschyniyk Liitgehetman in Brussel deelnemen. Als dat het geval is zal er dus in twee poules moeten worden gespeeld. Titelstrijd libre eerste klasse In café-restaurant Royal" in Noord- wyk wordt op 15 maart een begin gemaakt met het districtskampioen schap eerste klasse van het district De Bollenstreek. De organisatie be rust bij de biljartvereniging „Royal Sport". In deze finale komen naast de kampioen van verleden jaar L. Lensen (Centraal, Oegstgeest» uit: L. Elfring (Amicitia, Lisse), A. El- fring (Vios, Lisse), J. Diederiks (Vios, Lisse», D. Zoet (Piet Gfjs), Noordwykerhout), W. v. Lierop (De Turk. Hillegom)A. H. Warmerdam (Soldaatje, Voorhout) en J. Smit (Royal Sport, Noordwyk). Reserve is P. Duivenvoorde uit Sassenheim. In hotel-restaurant Piet Gys in Noordwykerhout hebben de besturen van de districten Schiedam en De Bollenstreek van de Koninkiyke Ne derlandse Biljart Bond stryd met elkaar geleverd op het groene laken. De Bollenstreekofficials bleken het sterkst te zyn. zy wonnen met 18—14. De bekende judo-leraar en de vroegere coach van het nationale judoteam. Gé Koning, is by een auto-ongeluk gewond geraakt. De heer Koning was op weg van Breda naar Amsterdam. Hoe het ongeluk heeft toegedragen is onbekend. HU is met lichte verwondingen en een shock opgenomen in het ziekenhuis te Gorkum. In groep A is de strijd daarmee byna beslist, temeer daar Kohlbeck er niet in slaagde tegen De Graaff tot winst te komen. Het treffen was zeer interessant. De Graaff toonde in moeilyke stelling uiterst actief tegen spel en won na enkele fraai gepoin teerde combinaties een pion. Of dit in het resterende paard-loper eind spel voldoende is voor winst, moet nog blyken. Ad van den Berg stelde zyn sup porters wel heel erg teleur. De jeug dige Philidor-speler opende zeer on- gebruikeiyk door zyn koningspion slechts één veld op te schuiven (e3>. Kort liet zich niet van de wys bren gen en bereikte een goede stelling. Een kapitale blunder van Van den Berg maakte een abrupt einde aan het belangryke duel In de B-groep behoeft Westra zich eveneens nog maar weinig zorgen te maken. Van den Bosch ber-reed hem met zyn gebruikelijke, vaak wat op portunistische styl, die echter uiterst gevaarlyk kan zyn. Toen Westra het hoofd koel hield, trachtte hy de stel ling met groot vuurwerk op te blazen. Dit lukte echter niet en de rest was voor Westra techniek. De Bodegravenaar Bos heeft in dit kampioenschap reeds goede staaltjes te zien gegeven. Ook tegen Etmans, ongetwyfeld Westra's gevaarlykste concurrent, toonde de „kampioen van de buitengemeente" weer vin dingrijk spel. Hy kon echter niet verhinderen dat Etmans met zyn grotere wedstrydervaring langzaam terrein won. In de afgebroken stel ling staat de Leidenaar een pion voor. maar er moet nog worden be wezen dat de positie winst bevat. De inhaalwedstrijd tussen Etmans beurtenissen, waarby de EDH-aan hang z'n hart vasthield en het kleine groepje LZC supporters smeekte om de gelijkmaker. Hy kwam er. twintig seconden voor het einde, op onna volgbare wyze door Caron gescoord: 6-6. En wat nu? KNSB-competitie Het door Philidor ingediende pro test inzake de partij Kohlbeck (Phi-C lidor)Visser (Staunton) is afge wezen. Tegen het door Philidor ter tafel gebrachte argument, dat Kohlbeck's vlag te vroeg gevallen zou zyn, bracht de heer P. Chr. van Weezei in, dat de afwyking te gering was om van invloed te kunnen zijn op toewyzing van het protest. Ook de andere Leidse argumenten, het niet-noteren van de tegenpartij en het onbevoegd stilzet ten van de klok door de tegenparty, deden hem niet van beslissing ver anderen. Hierdoor wordt de uitslag van de wedstrijd Philidor (Leiden)Staun ton (Groningen) 5-5. Met 5 punten uit 4 wedstryden staan de Leidenaars nu op de 3e plaats. 1 punt achter op het leidende duo VVGA 1 en VAS III uit Amsterdam. Scylla won weer De uitslagen van de dit weekeinde gespeelde wedstryden voor de compe titie van de NTTB luiden: Ereklasse: AMVJ 1-Nedlloyd 8—4; DTTC-PSV 4-6; Povac-De Treffers 6-4; Scylla-Batswingers 7-3, UBTV- AMJV 2 2-8, SIBO-Smash 2-8. Hoofdklasse B: Beierum-Wibo 2 8-2, DDC 2-Docos 3-7, Nedlloyd 2- Ahoy 8-2, Twenty One Up-SVE 4-6. De Treffers uit Roelof are nds veen werd in Amsterdam met 6-4 door Povac verslagen. By de Veeners speelde Van Ruiten zeer goed behalve van Bouwman en Kramer, óók nog van Pliester te winnen. Scylla had geen moeite met het bezoekende Batswingers. Een onvaste Bakker was gedwongen snel te scoren en dat lukte tegen Bouwens niet. Invaller Kanbier deed zijn plicht en scoorde éénmaal nJ. tegen Bou wens! Verkerk verraste door onge slagen te blyven en zelfs geen game af te staan. Scylla kwam op 60 hetgeen de volle winst betekende. Het werd tenslotte 7-3 Hoofdklasse Docos wist het in Den Haag tot een 3-7-zege te brengen tegen DDC 2. Bisschop verloor alle partyen. maar Van Veen en Van Steenbergen begingen geen enkele en Van den Bosch gaf aanvankelyk fout voor eerstgenoemde een superieure Scylla 2 moest NedLloyd bedwingen stelling te zien. Etmans onderschatte om met in degradatieeevaar te ge- enige tactische ressources, waardoor raken Amsterdamse gastheren de posities zozeer vast kwamen te mel Hagendoorn. Hendriks en Rus- liggen, dat omstreeks de 20e zet tot sing troffen echter Kanbier in goede remise werd besloten Van den Bosch ïorm zodat S lla opgedacht stond op dat moment zelfs iets be- grote Kge kon ,9.u ter. De afgebroken partt) van Bos 6 Dameis. 2de klas: Scylla-Detas 8-2, en Westra, die volgens de experts CTH-Docos 2-8, DDC 3-Pit '54 7-3. voor de Bodegravenaar gunstiger 3de Uas: psA-Docos 2 4-6, AVA 2- stond, leverde remise op. In ieder ge- pit .54 2 2-8 val een goede prestatie van Bos. 4de klas: bocos 3-Altena 4-6. Standen: groep A: 1. J. C. Kort Heren: le klas: Docos 2-Te Werve (LSG) 34 punt; 2. A. van den Berg 2-8, Wilhelmus 2-Docos 3 6-4. (Philidor) 2 punten; 3. A. J. W. 2de klas: DHC 3-Docos 4 6-4, Pit Kohlbeck (Philidor) 1 punt en 1 af- '54-Scylla 5 7-3. gebroken partij; 4. R. A. G. de 3de klas: Scylla 6-Wilhelmus 5 3-7. Graaff (Philidor) M punt en 1 af- Pit '54 2-FSA 4 10-0, Sett 3-Docos 5 gebroken party. 5-5, Docos 6-Sportief 4 2-6. Groep B: 1 R. D. Westra (Phili- 4de klas: Pit '54 3-Sett 4 9-1, Wibo dor» 34 punt; 2. M. D. Etmans 9-Docos 7 6-4, Scylla 7-Gona 5 6-4, Philidor) 14 p en 1 afgebr. partij; MVO 4-Docos 8 7-3, MVO 6-Scylla 8 3 C. H van den Bosch (Philidor) 2-8, Docos 9-Den Burcht 4 8-2 14 p.; 4. J. P. M. Bos «Bodegraven» 4 p. en 1 afgebroken partij. De volgende ronde vindt plaats,as. j r 1 vrydag in de kantine van de Touw- UlIVC I Ol'K S|> 1*111^1 ATLETIEK fabrieken te Leiderdorp. Spannende strijd Joep Delnoye uit Maastricht zege vierde gisteren na een bijzonder spannende stryd met Hein Cujé in het Nederlands Veldloopkampioen schap. Reeds in de eerste ronde van het 10 km lange parkoers, dat zeer zwaar was en dat langs bospaden en over enkele geduchte heuvels ging. liep Joep Delnoye. tezamen met Hein Cu- Je. Dick de Bruin. Fons Veldhuizen, Clement. Scheven en Snepvangers in een kopgroep, die er voortdurend een hoog tempo inhield. De Maastrichtenaar had met zijn korte pas een voorsprong genomen van enkele meters op de rest van het veld. By het ingaan van de derde ronde lagen Joep Delnoye en Hein Cujé op kop. zodat de stryd tussen deze beide atleten zou gaan Gespan nen heeft het talryke publiek dat het gevecht met interesse onder een Delnoye (voorop) op weg naar de nationale veldlooptitel. heerlyk zonnetje volgde, aan de fi nish gestaan. Joep Delnoye was het, die als eerste op de top van het heu veltje verscheen, dat ongeveer 60 me ter voor de finish was gelegen en als eerste over de eindstreep ging. De uitslagen: 1. en Nederlands kampioen Joep Delnoye (Kimbria Maastricht» 30.22.1 2. Hein Cujé (Dynamo Middelburg) 30.29.9 3. Clement (Fit Zeist» 30.34.2; 4. Fons Veldhuizen (pers lid Knau) 30.41.1; 5. Scheyen (Unitas Geleen) 30.54.9. 1500 meter dames: 1. Ria Siegers (Helmond) 4.44.0; 2. T. Adriaanse «Breda» 4.44.5; 3. M. Gommers (Geleen) 4.49.5. 5000 meter junioren: 1. W. Willems (Unitas. Geleen) 15.30.0; 2. A. Meeuwisse (Spartaan) 15.33.9; 3. H. Baart (PSV) 15.50.8. Ruime Belgische motorzege Het motocross duel tussen Neder land en België, zondag in Gemert gehouden, is op alle fronten in een Belgische overwinning geëindigd. De einduitslag was 12585 voor onze zuiderburen. De uitslagen op de ver schillende onderdelen waren: Internationalen «500 cc), 2 manches van 21 km. (14 ronden): 1. Broer Dirkx (N.) met Lito, 2 pnt.. 2. Jos Teewissen (B.» met Triumph, 6 pnt., 3, Camille Fruythof (B.> met BSA, 6 pnt. Nederland 27 punten, België 43 punten. Senioren (500 cc): 1. F. Verbrugge (N met Jawa. de 21 km. (14 ron den) in 41 min. 24.6 sec., 2. L. Ge- 4.91 meter Tydens de knight of Columbus in door atletiekwedstrijden, die zaterdag in Cleveland zyn gehouden heeft Dave Tork <V.S.> het polsstok hoog springen gewonnen met 4.91 meter. John Thomas was met 2.14 meter de beste hoogspringer. Tom O Hara (V.S.) zegevierde op de myi in 4.05.5, de Pool Wltold Baran ging 0.9 sec. later als tweede over de eindstreep. Tydens indoor-wedstryden in Mos kou kwam Irina Press op de vyf- kamp tot een totaal van 5225 punten. De Russin bleef daarmee ruim boven het wereldrecord, dat met 5137 pun ten op haar naam staat. De record verbetering kan echter niet als zo danig erkend worden omdat die op een overdekte baan werd geleverd. Voor de tweede maal binnen nau- weiyks een maand heeft de Ameri kaanse sprinter Robert Hayes (VB.) het wereldrecord op de 200 meter boers <B met BSA. 3. G. van Heug- met bocht) geëvenaard. Tydens TIC A OA ten (Ned.) met BSA Nederland 34 punten. België 36 punten. Junioren (500 cc.): 1. Vic. Geboers (B.) met BSA. de 12 ronden (18 km.) in 33 min. 34.2. 2 Fr. Boersma (N.) met BSA. 3. P Vromans (B.) met BSA. Nederland 24 punten, België 46 punten. wedstryden in Miami (Florida) liep Hayes de afstand in 20 5 seconden. Wegens toenemende wind slaagde Hayes poging om het wereldrecord op de 100 yards te verbeteren niet. Hil noteerde 9.5 sec. en bleef daarmee 0.3 seconden van het record verwij derd. Anja Lepoutre M int van Eva «Ie Jong Het Groningse tennisspeelstertje Anja Lepoutre is bü het toernooi, dat die weekeinde werd gehouden op de overdekte banen in Buitenveldert (Amsterdam), zeer goed voor de dag gekomen. In de halve finales won zy met 6—8. 64. 6—0 van de nationale kampioene mevr. Eva de Jong, na in de tweede set met 14 achter te hebben gestaan. De finale tussen Anja Lepoutre en mevr. J. Baars bracht de teleurstelling, dat mevr. Baars wegens kramp in de derde set moest opgeven. Mevr. Baars had de eerste set gewonnen met 64, Anja Lepoutre de tweede met 7—5. De uit slag was: Kwart finales: Eva de Jong (Arn hem)—Fredy Marinkelle (Den Haag» 7—5 65. Anja LepoutreHenny van Rijn (Amsterdam) 62 64. Jetty Baars «Amsterdam)Els Sprayt (Rotterdam) 63 97. Mevr. Made leine Kieboom-Weurman (Den Haag) —Ada Bakker (Den Haag) 75 97. Halve finales: Anja LepoutreEva de Jong 68 64. 60. Jetty Baars Madeleine Kieboom 63, 63. Finale LepoutreJetty Baars 46 75 opgegeven door mevr. Baars. „Holland" houdt een reünie Het ligt in de bedoeling dat tegen het einde van dit jaar een reünie zal worden gehouden waaraan alle oud leden en oud-vrienden van de Atle tiek Vriendenkring Holland kunnen deelnemen. De A.V. Holland telde, sinds de op richting in 1935, vele honderden le den onder wie atleten van internatio nale faam. Het contact met diverse oud-leden is in de loop van de tyd verloren geraakt o.a. door vertrek naar elders. De reünie is in eerste instantie be doeld om oude banden te herstellen en het contact te hernieuwen. Daarom verzoekt de Reüniecom missie aan degenen, die bekend zyn met adressen van oud-leden, deze op te geven aan de heer J. C. van Brit- sum, Oppenheimstraat 117, Leiden. Florettitel voor Elly Bothijl De Haagse Elly Botbyi heeft giste ren in Rotterdam voor de tweede maal de kampioenstitel damesfloret behaald. Hoewel het peil van de wed stryden aanvaardbaar was, verloor het toernooi toch veel aan aantrek- kelykheid door het gebrek aan span ning. Nadat allen vier van de zeven partyen hadden afgewerkt voerde Elly Botbijl ongeslagen de finale pou le van acht dames aan. Haar rivale Dany van Rossem, die reeds een ver- hesparty had moeten incasseren te gen Annie van den Bosch, versloeg toen mej. Botbyi, zodat zy de kans nog geheel in eigen hand hield. Marion Crawford maakte echter aan alle illusies van Dany van Ros sem een einde door haar de tweede nederlaag toe te brengen. Elly Botbijl maakte in de resterende party en geen fout en werd daardoor onbereik baar. De stylprys werd toegekend aan Dany van Rossem. ZWEMMEN De Robhen en DJK zegevieren De Robben bij de dames en DJK bij de heren hebben zaterdagavond in het Amsterdamse Sportfondsen- bad-oost voor een jaar beslag gelegd op de Hoofdstad Wisselbekers. Bij de dames werd bekerhoudster HDZ (Amsterdam) derde achter de 200 m. schoolslag: 1. Ryk van Altena (Robben) 2.42.8. 4 x 100 m. vrije slag: 1. DJK 4.16.8 GDZ (Groningen). HPC (Heemste de) dat vorig Jaar by de heren op de beker beslag legde, moest nu genoe gen nemen met een tweede plaats. De Robben eindigde hier als derde. De voornaamste uitslagen waren: Dames 100 m. rugslag: 1. Ineke Reijmerink (GDZ) 1.13.2. 100 m. schoolslag: 1. Rini Tig el aar (Robben» 1.26.0. 100 m. vlinderslag: 1. Anneke Hul- sebos (GDZ) 1.14.0; 2. Ineke Tige- laar (Robben) 1.14.3. 4 x 50 meter: 1. Marian Heems kerk «Robben» 2.38.5; 2. Corrie Win kel (GDZ) 2.41.3. 4 x 100 m vrije slag: 1. HDZ 4.35.5. Heren: 100 m. vlinderslag: 1. Wim Hermsen (Robben) 1.07.4 100 m. rugslag: 1. Henry v. Osch (ZGC) 1.05.7; 2. Boudewyn de Jong (HPC) 106.2; 3. Johan Bontekoe (HPC) 1.08.4. De jonge Noorse hardrijder Ivar Eriksen, die onlangs het wereld record op de 3000 meter verbeterde, doet zich steeds meer gelden als een uitstekend klassementsryder. Hy won dit weekeinde de tweedaagse schaats wedstrijden in Gjaevik. waarin wel iswaar niet alle sterke Noorse rijders deelnamen, maar die toch een ster ke bezetting had. Eriksen won drie van de vier afstanden, namelyk de 1500, 3000 en 5000 meter. De Westduitse professional Ru- dl Altig heeft een knappe prestatie geleverd door de „semi-klassieker" Nice-Genua te winnen. Altig had namelyk in het geheel nog niet op de weg getraind en was donderdag jl in de zesdaagse van Antwerpen nog actief als baanrenner. De turnvereniging „Olympia" te Amsterdam, de eerste sportvereni ging die thans 100 jaar bestaat, heeft zaterdagmiddag in de hoofdstedeiy- ke turnhal ter gelegenheid van haar eeuwfeest een ontvangst gehouden. De wethouder van Jnderwys en Sportzaken dr. P. J. Koets, deelde in zijn huldigingstoespraak mee, dat het HM. de Koningm heeft behaagd de vereniging het predikaat „koninkiyk" te verlenen. Op zaterdag 9 en zondag 10 maart as. zullen in de Haagse Hout- rusthallen de (overdekte) Nederland se kampioenschappen voor tennlsle- raren worden gehouden In totaal hebben zich 38 leraren aangemeld. - By een zaalhandbaltoernooi in Essen, georganiseerd joor de int. kath. sportbond, hebben de Neder landse dames beslag gelegd op de eerste plaats. Zy wonnen met 9-4 van Spanje, met 7-3 van Oostenrijk en speelden 6-6 tegen West-Duits- land De Nederlandse heren werden vierde.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 7