Sjoukje („Het ging bijna vanzelf") verovert opnieuw de wereldtitel Cijfers JUDO Jan v. cl. Hoorn wint tocht over 170 km Een vlekkeloze kuer Schitterend besluit van het kunstrijden in Cortina Dolblij Sportief portret Koop nu 'n Vespa scooter en win f 1000,- GEBR. HUISMAN Liebrechts wedstrijden verslaat Zee bij in Broekerhaven Vergay stuurde MOUTONNET uaar een fraaie 1.24.2 zege Haynes krijgt maar Fulham knieblessure, zegeviert toeh PEC—De Vole wijekers niet zo heel erg vriendschappelijk LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 4 MAART 1963 iniiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiii^ Wereldtitelstrijd wielrennen in "65 in Nederland? 4dvert*nae (Van onze speciale verslaggever) Cortina d'Ampezzo, zondag „Bravo Sjoukje", stond met grote letters op een spandoek dat Nederlandse toeristen voor zich op de ballustrade van de tribune hadden opgehangen. Het hing er al toen de dames nog moesten beginnen aan de kuer, die dit wereldkampioenschap zou afsluiten en Sjoukje zat nog op haar eentje in haar hotel. De woorden getuigden van een groot ver trouwen in de blonde landgenote. Een gerechtvaardigd ver trouwen, want Sjoukje Dijkstra, die zich op alle verplichte figuren de beste had getoond, kreeg ook voor haar feilloos gereden kuer de meeste punten. Op alle onderdelen was ze dus haar concur renten de baas, zodat men zich geen betere wereldkampioene kan wensen. Zij viel haar trainer na de laatste maten van „La Source" om de hals. Het was een blije Sjouk, blü omdat alle sprongen die zij weer maanden lang tot in den treure had geoefend op het beslissende moment zo glanzend gelukt waren. „Het was perfect", zei zelfs de heer Malek. de Oostenrijkse „vriend" van Boedapest. Het was inderdaad foutloos. Van de eerste open axel af. Toen de enigs zins gevreesde dubbele lutz ook punt gaaf was gelukt reed daar onder voortdurend applaus een gelukkig la chend meisje moeiteloos van de ene figuur naar de andere. Onbekommerd gleed ze over het ijs, volkomen zeker en in balans. In het voorbijgaan ge ruststellend knikkend naar trainer Gerschwiler. Er kon haar niets meer gebeuren en met bewonderenswaar dig gemak volgde ze de balletmuziek van Dellbes. Ook de dubbele rittberger. die in Boedapest niet hele maal vlekkeloos was. was nu volmaakt. Toen Sjoukje, die er in haar sjieke blauwe pakje zeer char mant uitzag, eigenlijk verrassend snel misschien omdat dit prach tige rijden voor ons wel langer had mogen duren haar k°"r besloot, bracht het publiek haar een ware ovatie waarvoor ze stralend dankte. ..Het was zo heerlijk", zei ze na af- loopB„het ging allemaal als vanzelf. En dne dubbele lutz. wat machtig was die, vonden jullie niet?". Natuurlijk vonden we dat allemaal want het was voor allen die ervan wisten het grote moment toen deze sprong, die Sjoukje dit jaar voor het eerst op haar programma heeft, geslaagd was. Geen zessen Met haar wachtten we op de cij fers. Zouden er zessen bij zün? Het ideaal van alle kunstrijders en rijd sters, dat echter slechts aan heel wei nigen wordt toegekend. Wel, er was geen zes bij, maar wel driemaal 5.9 en liefst veertien maal 5.8. Slechts de Amerikaanse mevrouw Sanderson vond de algehele indruk „maar" 5.7 waard, doch dat leverde haar dan ook een verontwaardigd gefluit op. Mevrouw Benedict, ons jurylid, ver oorzaakte een hartelijk gelach, omdat ze 8.5 omhoog stak inplaats van 5.8. Sjoukje zocht daarna een beschei den plaatsje om te zien wat haar concurrenten zouden presenteren, want die reden allemaal na haar. Als eerste Petra Burka uit Canada, die met ettelijke dubbele sprongen en een drievoudige salchow van haar 6e plaats omhoog wilde komen. Maar Petra kwam niet altijd goed uit, moest zelfs eens met een hand op het ijs steunen en dat kostte net even teveel. Doch na Sjoukje en Nicole Hassler die later reed, had ze toch de beste cijfers. Zij kwam echter slechts tot de 5e plaats. Daar na kwam Regina Heitzer, die hier kranig revanche nam voor haar de bacle te Boedapest. Haar kuer reed zij nu beheerst, gracieus ook en met slechts nier en daar een klein on- cffenheidje. Het was een mooie pre sentatie, van een goed programma dat evenwel niet zo moeilijk was als dat van Sjoukje. Doch Regina die na de verplichte figuren 2e was, be hield haar plaats ermee en was ook al tevreden. Niet voldoende Wendy Griner gleed tweemaal uit en liet wel een prachtige ingespron gen zitpirouette zien doch haar goede voordracht was toch niet voldoende om Regina voorbij te komen. Zij kreeg twee punten minder dan de Oostenrijkse. Alleen Nicole Hassler, bewees evenals te Boedapest belang rijk vooruit te zijn gegaan. Het zijn niet langer alleen maar pirouettes, neen Nicole reed een voortreffelijke kuer die haar met 1036 punten na Sjoukje die er 10 meer kreeg, de meeste punten opleverde. Ging zij in Hongarije Regina Heitzer hiermee voorbij, nu bleef ze achter de Ween- se die aan 1101 punten voldoende had om haar voorsprong te behou den. Al met al kwam er aan de kop van de ranglijst door de kuer geen verandering meer in het klassement. Sjoukje bleef eerste en Regina tweede, Nicole derde en Wendy die ver benenden haar prestatie van vo rig jaar te Praag bleef, waar ze ach ter Sjoukje tweede was vierde. Pe tra Burka ging Diana Clifton Peach nog voorbij maar de 5e plaats was voor haar cn haar moeder stellig een grote teleurstelling. „We komen vol gend jaar met een nieuw program ma". kondigde mevrouw Burka al vast aan. Nog geen tien minuten nadat ze zaterdagmiddag onder de scherpe blikken van de negen juryleden een zeldzaam mooie paragraaf tegen drie had gereden, draaide Sjoukje op de oefenbaan een paragraaf tegen drie. „Ben je al vast aan het oefenen voor de Nederlandse kampioenschap pen?" werd haar gevraagd. Pas toen de figuur Klaar was, gaf ze ant woord: „Neen, ik probeer alleen maar even m'n nieuwe schaatsen", ver klaarde ze met een lachje. Amicaal strafte ze daarna met enkele stevige porren in zijn ribben een Duitse journalist af die haar vroeg hoe ze „zuiver naar haar g voel" dacht over de catastrofe die Manfred Sohnell- dorfer vrijdagavond had moeten ver werken. Een bekend plagerijtje sinds ze in enkele showprogramma's een paar had gevormd met de lange jon gen uit München die hier in Cortina bijna ook wereldkampioen was ge worden. Sjoukje kan zo'n sneldeprik best hebben, ze lacht gul of geeft 'n gevat antwoord. In dit geval in het Duits maar het had ook in de Engel se of in de Franse taal kunnen zijn want de pas 21-jarige Amstelveense beweegt zich gemakkelijk in het in ternationale gezelschap, in taal en in omgang. „Er is ons wel eens ge vraagd of Sjoukje niet te vroeg van school af gegaan is, en of dit niet nadelig is voor haar ontwikkeling en haar verdere leven" vertrouwde haar vader ons toe. en hij vervolgde: „Kijk maar eens hoe Sjouk zich beweegt in een mengeling van allerhande natio naliteiten, is dat belangrijk voor haar verdere leven of was het beter ge weest als we haar b v. voor dokters assistente hadden laten leren? Het is met de opvoeding van je kind vaak een moeilijke zaak maar ik geloof dat Sjouk toch echt iets van belang voor haar leven heeft meegekregen als ze niet meer zal schaatsen", aldus dr. Dijkstra. Bescheiden Een Amerikaanse collega, die een weinig succesvol interview met Sjoukje had gehad, ze vindt zich zelf en wat ze doet nu eenmaal niet zo geweldig was perplex over haar bescheidenheid en klaagde ons zün nood omdat hy er geen „verhaal" had uitgehaald en vreesde dat hü niet aan zyn opdracht om een boeiende story over haar leven te schrüven, zou kunnen voldoen. Geroerd dankte hü ons voor de in formaties die wü hem verstrekten. „Weet Je, zei hij, „in de States wordt jullie Sjouk als het meest ideale sportmeisje geschetst en de jeugd ten voorbeeld gehouden. No, no, dat is geen onzin, het is waar. Is ze ook nog verliefd?", wilde hü Amerikaans nieuwsgierig nog weten. „Ja", hebben we geantwoord, „op het Us en op haar schaatsen, want Sjoukje is een type dat trouw blü ft aan iets dat ze zich heeft voorgenomen. Dat is haar schaatscarrière die niet zal eindigen voor zü volgend jaar aan de Olym pische Spelen heeft deelgenomen. Iets anders telt niet voor haar". Haar vader zelfs ondervond hier in Corti na nog hoe zün dochter het kunst- rüden boven alles laat prevaleren. „Sjouk, denk Je aan de afspraak met de fotograaf"? „het spüt me, de trai ning is nu eenmaal belangryker, en meneer Gerschwiler wil dat ik die sprong nog even doorneem. Maar ik kom direct". Het leek ons een knap pe sprong, maar Sjoukje schudde haar blonde haardos en deed hem nog een paar maal over. Pas daarna kwam ze van het Us. -•••-. - Koppel Een meisje dat enorm hard werkt en met haar trainer een onafschei delijk koppel vormt. Dat er uit zich zelf bijvoorbeeld wel voor zorgt niet in de zon te gaan zitten als ze nog moet rüden. Ja, Sjoukje leeft voor haar sport; doet of laat er alles voor. SJOUKJE DIJKSTRA met de wereldkampioenssjerp. Het wordt voor de fotografen zo langzamerhand een routine- plaatje. Het heeft de jury klaarblijkelük veel moeite gekost zaterdagnacht de wereldkampioenen üsdansen aan te wijzen. Enkele minuten nadat de te- j levisiemensen teneinde raad de uit- En dan zie je Sjouk en de anders zo weinig spraakzame Gerschwiler druk in gesprek rondkuieren. Of eigenlijk is het geen gesprek want al- «ending maar hadden beëindigd, leen haar trainer, die haar leidsman i kwam de uitspraak, de Tsjechische is. is aan het woord, zachtjes zodat hroer en zus Pavel en Eva Roman ze met toegewend hoofd moet luiste- I hadden de wereldtitel die ze vorig ren. De meest felle handtekeningen jager laat het wel uit zün gedachten om de voorbükomende wereld kampioene dan aan te klampen. HU doet er goed aan een gelegenheid af jaar in Praag hadden veroverd, be houden. Het verschil met het Engelse paar Linda Shearman/Michael Phil lips was slechts gering. Op de derde plaats eindigde het Canadese paar De officiële uitslag van het wereldkampioenschap kunstrij- den bij de dames luidt: 3 1. Sjoukje Dijkstra (Ned.) plaatscüfer 9 2318.8 punten, fl 1. Regina Heitzer (Oost.) 22 2224.5. 3. Nicole Hassler (Fr.) 30 2191.0. 4. Wendy Griner (Canada) 36 2172.9. 5. Petra mm Burga (Canada) 39 2164.3. 6. K Miwa Fukuhara (Japan) 68 2093.1. 7. Inge Paul (W.-Dld) 75 2068.5. 8. Jana Mrazkova (Tsj.) 73 2068.8. Singstschmidt (Oost.) 2077.2. 10. Lorraine Hanlon (VS) 89 2030.5. 9 De negen jury leden, afkom- a stig uit in deze volgorde fl B Oostenrijk. Canada, Tsjecho Slo- H B wakije. Frankrijk. West-Duits- fl B land. Nederland. Zwitserland, g B Amerika en Rusland, kenden de B volgende cijfers toe aan de bes- g B te rijdsters: B Sjoukje Dükstra: 5.8 5.8 5.8 5.8 5.8 5.8 5.8 5.7 5,8 H 5.8 5.8 5.8 5.9 5,8 5.9 5,8 5,8 5,9 Regina Heit/er: 5.6 5,5 5.7 5.5 5.8 5.5 5,5 5.6 5,8 J 5.8 5.4 5.2 5.5 5.3 5.3 5.5 5.4 5.3 Nicole Hassler: 5,7 5,8 5.7 5,9 5,7 5.7 5.7 5.7 5,7 J 5,7 5,9 5,8 5,9 5.8 5.7 5,8 5.7 5.7 BBBBBBBBBBBBBBBBBBI Tijdens het congres van de UCI (Internationale Wieier Unie), zün de landen aangewezen, die de wereld kampioenschappen zullen organise ren. De titelstrüd op de weg en op de baan worden, zowel voor de dames als de heren, in 1964 in Frankrük ge houden. terwül in België het wereld kampioenschap cyclo-cross zal plaats vinden. In 1965 wordt het wereldkampioen- I schap cyclo-cross in Italië gehouden. Voor de weg- en baankampioen- schappen hebben zich vier landen 2 kandidaat gesteld, namelük Luxem- burg, Spanje, West-Duitsland en Ne- derland. Tijdens het congres werd de Ita- B liaan Rodoni, tegen wie de laatste B tijd een groeiende oppositie was. met fl vrij grote meerderheid herkozen als B president van de UCI. Rodoni kreeg B vooral dankzU de steun van de Oost- B europese staten 69 stemmen terwijl B zyn tegenkandidaat de Fransman Dauge niet verder kwam dan 27. B De recordcommissie erkende verder H het wereldrecord op de 5 kilometer met staande start dat onze landge- 2 noot Peter Post op 23 december 1962 in Zürich vestigde met 6.07.3. B De afstanden voor het wereldkam- Helli pioenschap op de weg werden als 73 B völgt vastgesteld, dames: 66 4 km, amateurs 119,3 km en profs 282,2 km. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.AM. I N.V. NEDESPA Rotterdam Tel. 176600 Roermond Tel. 5757 Soerweg 25 Ka pellerpoort 6 Overal denim in binnen- en buitenland VESPA-DEALER voor Leiden en omstreken HOGEWOERD 66—68 Peter Post reed weer zeer sterk Bij de internationale wielerwed- strüden in de Dortmunder Westfa- lenhal heeft de Amsterdammer Peter Post gisteren bij een ploegenwedstrijd tussen Duitse-, Nederlandse- en Bel gische renners zich de sterkste ge toond achter de grote motoren. HU won de eerste manche over 20 km in 19.08.1 min. voor Preuss (Did) en Marinus (Ned.) In de tweede manche over 20 km werd hU tweede achter de Duitser Marsell. De wed strijd over 40 km tenslotte won Post in 38.32.5 min voor Verachtert (Belg.) De Italiaan Battista Babini heeft op het. Italiaanse eiland Sar dinië de 225 kilometer lange weg wedstrijd Sassari-Cagliari gewonnen. Babini versloeg in de eindsprint een groep van zes renners, van wie de Spanjaard Suarez tweede en de Itali aan Mele derde werd. Neri (It), Le- baube <Fr> en Ruegg iZwi» gingen resp. als vierde, vüfde cn zesde over de eindstreep. Bas Maliepaard leg de beslag op de 18e plaats terwijl Ab Geldermans ex aequo als 27e werd geklasseerd. i ecu gtriegeiuieiu ai «--- te wachten, en die komt wel. want Paulette Doan-Kenneth Ormsbv. Gerschwiler kent de waarde van de populariteit voor zün leerlingen. Sjoukje zet dan gewillig voor de 98.999e keer haar open handtekening. Op het kompas van die wat vreemde man die in Zwitserland is geboren en sinds jaren in Engeland woont en werkt, reist en schaatst ze al van haar 12e jaar af en, zoals al dik- wyls en ook hier ih Cortina weer is gebleken, met heel, heel veel succes. Rudi Liebrechts is winnaar ge worden van de tweedaagse schaats wedstrijden op de langebaan. die het afgelopen weekeinde in Broeker haven is gehouden. De Vlaardinger nam op de 1500 meter van deze invitatiewedstryd door een overwin ning de leiding over van zijn grote rivaal Arie Zee en versloeg zün naaste concurrent vervolgens op de 5.000 meter. Overigens waren Liebrechts en Zee op deze laatste afstand wel bevoor recht. Zü startten als eerste paar, toen het Us nog in enigszins redelüke staat was. Daarna werd de kwaliteit echter snel minder, waardoor vele jonge rijders, die na hen startten, ernstig werden gehandicapt. Het eindklassement luidde: 1. Rudi Liebrechts (Vlaardingen) 199.620; 2. Arie Zee (Hoogwoud) 200.434 pot; 3. Gerben Karstens i Leiden) 204.564 pnt; 4. Cees Ver kerk (Puttershoek) 205.950 pnt. Koersen te Hilversum Advertentie Voor Sportschool DE VlttES HERENSINGEL 26 Your Pride n on amateurskoers (Van onze medewerker) Moutonnet, die meerdere keren niet gelukkig koerste, doet het de laatste tijd byzonder goed. De Franse hengst werd na een halve ronde door Marten Vergay naar de kop gestuurd en had voortdurend gevaar te duchten van de door Oosting gestuurde X Tello. De laatste fouteerde by een aanval na de bovenbocht en toen was het met deze gedaan. Upper Ten kwam toen op de tweede plaats en gaf deze niet meer prys. In fraaie stijl, prima ondersteund door Vergay, ging Moutonnet naar een 1.24.2 triomf, verreweg de beste kni tyd van de dag. De buiten weddenschappen lopende Winston Spencer werd derde vóór Xenocraat. Jan van der Hoorn uit Ter Aar heeft zaterdag een wedstrUdtocht ge wonnen, die, met start en finish in Medemblik, over een afstand van 170 km over het IJsselmeer voerde. Van der Hoorn zette eerst 20 km voor de finish de aanval in. HU werd lange tyd vergezeld door Van Daalen, die hü echter tenslotte kon lostijden. De uitslag luidt: 1. Jan van der Hoorn (Ter Aar) 6 uur 28 min. 8 sec; 2. op 50 secon- •Jan v. d. Hoorn Gzn. uit Ter Aar gaat met ruime voorsprong over de finish in de revanche wedstrijd van de Elfstedentocht. den: Van Daalen Kallekot en3. op 4 minuten: Van der Aar (Haarlem»: 4. Alkemade (Noordwük); 5. Dirk Groen (Steenwük). Ab Siderius had in de openings koers niet de minste moeite om met de beste driejarige Baron Pluto in een goede 1.31.1 km.-tüd te zegevie ren en deze verbeterde zün record met 64 sec. De favoriet Bouwman netje S, wiens draf geen al te beste indruk maakte, werd op afstand tweede vóór Zwoegertje V. Van start af nam Wagenaar jr. met Anja Kitty de leiding in de tweede koers. De Visser beeef met Atoom steeds volgen. Agatha Hol- landia werd uitgeschakeld. Kort voor de bovenbocht waagde Atoom de aanval en even voor de streep over meesterde deze de leidster, die even onkant werd. doch spoedig was ge zet, zodat Anja tweede werd vóór Acino Scotch. Eigenaar J. van Exter schijnt met zijn paard Your Pride beter overweg te kunnen doen trainer v. Dooye- ueerd. De laatste had vorige week veel moeite om Your Pride aan de loop te krügen. In de amateurskoers van gisteren startte v. Exter uitge kookt en had dra de kop van de 20 meter voor hem vertrokken Adua Scotch B overgenomen en taktisch aan de reling blyvend stuurde de Noordwükse eigenaar zyn paard naar een 1.28.6 triomf. Adua Scotch, die ten laatste nog een aanval waag- I de, kwam van de benen, doch bleef i tweede voor Zanzi. I Tot 150 meter voor de eindstreep was de volgorde van de koplopers in de DwarskopprUs Atha Thelma. Z the Saint, Xaisine De zaak leek toen beklonken. Op dit moment spurtte Heskes met Z the Saint en deze ging naar een 1.27.3 zege. Antha Thelma moest zelfs de tweede plaats nog af staan aan Xaisine. De Dixyprijs gaf een mooie strUd. Na een halve ronde nam Zoon van Kievit (Vergay), die 20 meter aan de kop moest geven, het commando op zich en bleef steeds aan de leiding. Zus Hanover, die de Zoon steeds dicht op de hielen zat, sprintte in de eindfase van de strijd fel, maar moest de overwinning met uiterst gering verschil aan de Zoon laten. Ylbode B werd derde. Animo speelde geen rol. In de zevende koers buitte leerling v. d. Kooy met X Mieke Hollandia zün 20 meter ontheffing uitstekend uit. HU bleef steeds op kop en gaf Ysselmonde in de eindstrijd geen kans hem te benaderen. William Z incasseerde het derde geld. De slotkoers werd een dubbele zege voor de Wagenaars. De vader won van start tot finish met Zsa Zsa du Commerce en daar Zegerus Th. Hol landia en Xon Messidor niet veel lieten zien, zorgde Wagenaar jr. .met X Hanover, die X Signal naar de tweede plaats verwees, voor het vol ledige succes. De uitslagen luiden Demi Mondalne-prijs: 1. Baron Plu to (A. Siderius) (1.31.1); 2. Bouwman- netje S: 3. Zwoegertje V. Tot.: wl. f4.20, pl. 1.80, 1.40, koppel 4.40, cov. 5.50. Deslderla-prijs: 1. Atoom (E. de Vis sen (1.31.8); 2. Anja Kitty; 3. Aclno Scotch. Tot wi. f2.20, pl. 1.40. 1.80, 2. koppel 4.10, cov. 4.20. Dollard-prüs, voor amateurrijders: 1. Your Pride (J. van Exter) (1.28 6); 2. Adua Scotch B; 3. Zanzl. Tot.: wi. f 4. pl. 2.30, 2, 1.80. koppel 5.60, cov. 6.80. Dwarskop-prljs: 1. Z the Saint (A. G. Heskes) (1.27.3); 2. Xaisine; 3. An- De uitslagen waren: 1500 meter: 1. Liebrechts 2.22.7; 2. Zee 2.24.8; 3. Schenk 2.25.7; 4. Kar stens 2.26.0. 5000 meter: 1 Liebrechts 9.11.2; 2. Zee 9.12.4; 3. Modder 9.31.6; 4. Ver kerk 9.36.5; 5. Karstens 9.40.3. 500 meter: 1. Arie Zee 45.5 sec; 2. Jeen Wester 45.8 sec; 3. en 4. Chris Meeuwisse en Rudi Liebrechts beiden 45.9. 3000 meter: 1. Liebrechts 5.06.2; 2. Zee 5.08.5; 3. Karstens 5.11.2. en Marsell. Preuss had een achter stand van vier ronden. Marinus, die vüfde werd, eindigde op vüf ronden. De prestaties van Post konden niet verhinderen dat Nederland in de lan- denwedstrüd verloor van Duitsland: 1 45 tegen 47 punten. België werd der de met 24 punten. De Duitse eindzege was hoofdzake- lük te danken aan sprinter Potzern- heim en achtervolger Rudolph. De uitslagen waren: i Sprint: 1. Potzernheim (Did.»; 2. De Bakker (Belg.); 3. Derksen (Ned.» achtervolging: 1. Rudolph (Did.) 6.075 met een voorsprong van 20 me- ter op Zilverberg (Proost werd inge- Idi. haald Post won zaterdagavond in het Antwerpse sportpaleis met zün Bel gische ploeggenoot Willy Vannitsen een wedstrüd over 60 kilometer ach ter Dernies. De Nederlands-Belgische combinatie legde de afstand af in 57 minuten en 15.2 seconden, waarmee zij hun baanrecord dat sedert enkele weken op 58.34 stond, ruim verbeter den. Alleen Rik van Steenbergen en L.vkke konden zich enigszins tegen het geweld dat Post en Vannitsen ontketenden, staande houden. Voetbal in Engeland Bobby Smith, de man die de aanval van het Engelse elftal leidde in de weinig succesvalle interland tegen Frankryk, en Joe Baker, de mldvoor van Arsenal, die op het allerlaatste moment niet waardig werd bevonden voor het Engels nationaal team, scoorden beiden twee doelpunten in de competitiewedstrijden van hun clubs. Smith werd daarmee matchwinner voor Tottenham Hotspur, dat slechts met 2—1 over West Bromwich Albion kon zegevieren. De club van Baker had minder moeite met zün tegen stander. Arsenal won de Londense derby tegen West Ham United met 40. en bewees daarmee dat de goede vorm door de „Ustüd" niet heeft gele den. Leicester City behaalde de acht ste achtereenvolgende zege. Ditmaal werd Liverpool het slachtoffer van de ploeg, die nu met de Spurs aan de kop staat. Davis Gibson en Ken Key- werth waren de schutters voor Lei- cester City. Johnny Haynes. binnenspeler van het Engels elftal en Fulham, was óp- nieuw de grote pechvogel in Engeland Hij moest na ruim een half uur de strijd staken omdat hü bü een duel zijn knie verdraaide. Het uitvallen van de uitblinker, zo kort na zün te rugkeer. had op de spelers van Ful ham echter geen deprimerende uit werking: door een doelpunt van Graham Leggat wonnen zü de be- tha Thelma. Tot.: wi. f4.30, pl. 2.10, 1.90. koppel 6.70. cov. 3. Diana Quinta-prys: 1. Moutonnet (M Vergay) (1.24.2); 2. Upper Ten; 3. Wiston Spencer. Tot.: wl. f 1.70, pl. 1.30, 2 40. koppel 6. cov. 4.30. Dixy-prljs: 1. Zoon van Kievit (M. Vergay) (1.26.1); 2. Zus Hanover; 3. Ylbode B. Tot.: wl. f2 (stal), pl. 2.10 1.50. 3.30, koppel 6.70, cov. 3.80. Donald Brewer-prijs: 1. X Mleke Hollandia (W. P. v d Kooy) (1.27.3); 2 Ysselmonde: 3. William Z. Tot.: wi. f3.30, pl. 1.50. 1.40, 2.30, koppel 9.30, cov. 3.80. Don Fez-prijs: 1. Zsa Zsa du Com merce (J. Wagenaar sr.) (1.26.2); 2. X Hanover; 3. X Signal. Tot.: wl f8.90, pl. 2.60, 1.80, 1.90, koppel 12.60, cov. 5.10. Totallsator-omzet f 158.143,60. Sportclub Enschede heeft zaterdag in Zwolle ervaren, dat het spelen op de velden in de huidige toestand ve lerlei gevaren met zich brengt. De Enschedese eredivisieclub verloor namelyk in de uedstryd tegen Zwolse Boys twee spelers, die, naar het zich laat aanzien, tenminste enkele weken zullen zyn uitgeschakeld. Linksbuiten Janssen Kwam in de omgeving van het vüandelük doelge bied zo ongelukkig ten val. dat hij een gat in het hoofd en een lichte hersenschudding opliep. Een arts constateerde ook bü stopper Terbeek. die zich na een kopduel niet wel voelde, een hersenschudding. EC. had de Volewückers op bezoek Kok en Koopman «beiden PEC) en Volewücker Boogaard zorgden voor een 2-1 ruststand, die na de rust al spoedig door doelpunten van Koop- I op 4-2. man en Van Nee tot 4-1 was opgelo pen. Dit verdroot de Amsterdammers klaarblükelük zeer en zü trachtten met alle macht in deze voor een ere divisieclub weinig flatterende stand verandering te brengen. Scheidsrechter Ten Brinke was evenwel van mening, dat enkele Vole wückers te veel macht gebruikten, waarna hü enkele vermaningen aan het adres van de Amsterdammers uitdeelde, hetgeen weer luidruchtige protesten tengevolge had. Vlak voor tüd „nam" referee Ten Brinke het eenvoudig niet meer: hü verwees, „vanwege aanmerkingen op de lei ding", Wout Schaft en Hassie van Wük naar de kleedkamer. Intussen waren de Amsterdammers er ook nog in geslaagd een doelpunt te maken. Boogaard scoorde zün tweede treffer en bracht de eindstand langrijke wedstrüd tegen Ipswich Town met 10. Eerste divisie: Blackburn Rovers Manchester United 22; Blackpool Leyton Orient 32: Ipswich town Fulham 01LiverpoolLeicester City 0—2; Manchester City—Bir mingham 21, Nottingham Forest Sheffield UnitedBurnley 1—0: Tot tenham HotspurWest Bromwich Al bion 21; West Ham United—Arse nal 04. Blank en niet hlank in de sport TUdens een vergadering van de Zuidafrikaanse Voetbalbond zaterdag in Johannesburg is bekend gemaakt dat Zuid-Afrika in de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal vertegenwoordigd zal worden door een team dat uit sluitend zal bestaan uit niet-blanke voetballers. Sid Chaitowitz, een bestuurslid van de bond. deelde verder mee dat Zuid-Afrika voor het wereldkam pioenschap 1970 een elftal uitslui tend bestaande uit blanke voetbal lers zal afvaardigen. Roodenburg won Roodenburg heeft gisteren in een aardige oefenpartü met 20 van ASC gewonnen. De roodzwarten gaven de leiders van de tweede klasse behoorlyk partü en stelden er degelük en constructief voetbal te genover voor zover het terrein dit toestond natuurlük. Na 10 minuten opende Den Os de score voor Roodenburg en na een half uur vergrootte Van Heek de voorsprong tot 20. Na rust toog ASC vaak pittig en enthousiast ten aanval, maar de sterke Roodenburg-defensie liet geen steken vallen. Lugdunum won in een vriend- schappelüke wedstrüd met 2—0 van vierdeklasser ZLC. Duits badminton is ons te sterk Het sterk bezette badmintontoer- nooi. dat dit weekeinde in Eindhoven is gehouden, is zowel bü de dames als bü de heren gewonnen door Duit se deelnemers. Het herenenkelspel le verde een zege op voor Kurt Hennes, terwül diens landgenote Gerda Schuhmacher het dames enkelspel voor haar rekening nam. De uitslagen waren: Herenenkelspel. Finale: Hennes— Seth Paul 15-3. 15-9. Dames enkelspel. Finale: Gerda Schuhmacher—Henriette Ernst (Den Haag) 11-4, 11-7. Gemengd dubbelspel. Finale: Haye Paul (Ned.)Ridder /Verstoep (Ned. België) 15-5. 3-15, 15-8. Dames dubbelspel. Finales: Hen riette Ernst/Geene (Ned.)— Schuh macher Steinwald (Ned.) 15-1. 15-8. Heren dubbelspel. Finale: Meer beek Stuart (Belg)—Ouerln/Guerin (Ned.) 15-4, 17-18, 15-10.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 6