ZIZI JEANMAIRE: EEN KLASSE APART kunst kaleiöoscogp KLEUTERSCHOLEN WORDEN TE VROUWELIJK GELEID Receptie mr. Cals bij afkondiging mammoet farijse show in Amsterdam Veiette maakte van daiskunst gebruik naar bezitsvorming SUNIL bleekt voor it SUNIL blauwt voor li èn SUNIL is nylon-actief SUNIL WAST STRALEND WIT Mej. Schouwenaars op contactdag te Alphen: kinderen willen noden aan vaderfiguur vertellen Kust voor Tebaldi Eén jaar tegen Weer stapje verder soldaat geëist Wetsontwerp aangenomen Uoilc spionage op IJSLAND pgericl 1 maart 1860 Woensdag 27 februari 1963 Derde blad no. 30893 T (Van onze kunstredactie) Zizi Jeaaaire heeft het als rasartieste niet gemakkelijk gehad, gisteravonin Theater Carré. Zij moest namelijk tijdens de pre sentatie v haar nieuwe show, waarmee zij zes dagen in Am sterdam bt alvorens de laatste voorbereidingen te treffen voor haar toure door Amerika, werken met een gestoorde geluids- installatieJs danseres hoefde zij zich van deze technische moei lijkheid niveel aan te trekken, als liedjeszangeres des te meer. Deed hetïparaat het aanvankelijk helemaal niet. later op de avond we van een noodinstallatie gebruik gemaakt. Kortom. Zizi heeft getoond een klasse apart te zijn, een dynamische vrouw, die de danskunst niet (meer) dient, maar er een dankbaar en ver antwoord gebruik van maakt. Nederlandse kunst naar Antwerpen De moderne Nederlandse kunst zal op grootscheepse wijze vertegenwoor digd z|jn op een tentoonstelling van beeldende kunst, die in mei in de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten te Antwerpen zal worden gehouden. Onder auspiciën van de Unesco werken 17 Nederlandse or- ganisaties aan deze manifestatie mee. Het ligt in de bedoeling dat in augustus een tentoonstelling van Belgische beeldenkunst naar Neder land komt. Prof. De Kat zal de ten toonstelling inrichten, die 120 schil derijen. 40 beeldhouwwerken en 30 stukken grafiex zal omvatten van Appel. Bemner, Andrea. Van Heel, Drayer, Kamerlingh Onnes, Westerik. Fernhout en vele anderen. Ruim 180.000 Wachtgeld voor ir. Bierdrager Gedeputeerde Staten van Overijs sel hebben hun goedkeuring verleend aan het besluit van de gemeenteraad van Deventer om de directeur van Openbare Werken ir. E. Bierdrager ongevraagd eervol ontslag te verle nen met toekenning van een wacht geld. Deze regeling houdt in, dat aan ir. Bierdrager tot en met 1973 een totaalbedrag van ruim f 180.000 zal kunnen worden uitgekeerd. Eventu ele inkomsten uit beroep of bedryf zullen in mindering worden gebracht. Een andere „ster'Su onder deze omstandigheden get enke! risico hebben genomen en fter de coulis sen zijn gebleven. Dae Paryse ve dette toch in het lichkn de schijn werpers trad viel sles te waarde ren. Geen Ameuaanse jazz in Sowt-Unie Duke Ellintn en Count Basie;weerd Het Amerikaans-Rsche pro gram voor culturele usseling om vat in 1963 geen Anzaanse jazz. In welingelichte krinj in Moskou, waar de besprekingeper het pro gram maandag werdeesloten, ver klaarde men dat de sen, die vo rig jaar Benny Go«an en zijn orkest in hun land tvingen. een aanbod om dit jaar ke Ellington of Count Basie naar Sowjet-Unie te laten komen van aand hadden gewezen. Hoewel geen rederor de weige ring werd genoemd :ngt men de afwijzing in verhangt een toege nomen, in decembenonnen, cam pagne in de Russi* pers tegen Buitenlandse invloeiin de kunst. Op he't programmaan o m. we derzijdse bezoeken ^Marionetten theaters. circussen, prden en stu denten. In de zomel in de Sow jet-Unie een symrxn van Ame rikaanse en Russis wiskundigen worden gehouden. Dean Dm vast dirigent tëydney De Amerika! negerdiri- gent Dean Dixoibenoemd tot vaste dirigent vaet symfonie orkest van Sydr Hij werd in 1915 te New geboren en was de eerste pr die een groot orkest in -S. leidde. Hij dirigeerda. de symfo- nie-orkesten valew York en Philadelphia aide vele malen het Residentie-est. Sinds 1950 i in Parijs ge vestigd. Hij t vele werken van Amerikaaromponisten in Europa geintrieerd. ZIZI IEANMA1RE tijdens haar optreden in Theater Carré, samen met een van haar partners. Het publiek, in groten getale opge komen, dacht er kennelijk ook zo over want het was bijzonder gul met ap plaus en toejuichingen. Het kostte overigens weinig moeite om tot de conclusie te komen, dat de 39-jarige echtgenote van de beroemde choreo graaf Roland Petit, die de wereld van het grote ballet vaarwel heeft gezegd en als een wervelende orkaan de Franse showbussiness is gaan be heersen, een persoonlijkheid is. Wat wy zagen was een kleine, lang benige vrouw in een zwarte maillot en een zwarte trui op een groot to neel. Een jongensachtige verschijning temidden van een keurkorps van (show) dansers en -danseressen. Een revuester van het allergrootste for maat, meeslepend canailleus en bru taal. Dansend en zingend werkte deze veelzijdige artieste naar een climax, al of niet met behulp van pluimen en pailletten. „Van levenslust brui send als een pas ontkurkte fles champagne", lazen wij in het pro gramma. De voormalige ballerina heeft deze woorden waar weten te maken. Het was alles even bruisend, van het begin tot het eind. Zizi bleek over opvallende mimische gaven te beschikken en de perfectie na te streven. Zij wist het geboeid toekijkende publiek er van te overtui gen, dat aan elk detail in woord en gebaar, de grootst mogelijke zorg werd besteed. Jeugdfeslival op „De Waterman" Rob de Vries en Hans Tiemeyer zullen in Rotterdam van 14 tot en met 18 mei a.s. een merkwaardig jeugdfestival organiseren. Het Rot- terdamsch Toneel heeft gedurende die week n.l. de beschikking weten te krijgen over het m.s. Waterman van de scheepvaartmaatschappij Trans Oceaan. Vierhonderd jonge werkende men sen zullen met de Waterman als .Pied a ...mer" wat wel iets over dreven is omdat het schip aan de Parkkade komt te liggen een aan tal culturele manifestaties bywonen in Rotterdam en omgeving, terwijl ook aan boord in de grote salon en in de bioscoopzaal bepaalde voorstel lingen zullen worden gegeven. Tot slot van dit jeugdfestival zal met het schip een tocht naar Zand- voort worden gemaakt, waarbij dicht langs de pier van Scheveningen wor den gevaren. De gemeente Rotterdam en het bedrijifsleven hebben toezeggingen gedaan om bij te dragen in de kos ten van het Festival. (Vorig jaar is een dergelijk jeugdfestival ook reeds door Rob de Vries en Hans Tie- meijer georganiseerd in Arnhem). SURINAAMSE REGERING Kunstenaars mogen het niet te bont maken Naar aanleiding van onenigheid over het door de Surinaamse kunstenaar, thans te Amsterdam vertoevende, Erwin de Vries ontworpen beeld van Alonzo de Ojeda, de ontdekker van Su riname. heeft het ministerie van Algemene Zaken in Paramaribo een communiqué uitgegeven, waarin er op wordt gewezen, dat de leden van de Surinaamse regering zowel officieel als privé hebben bewezen de ontluikende Surinaamse kunst te willen aan moedigen. Wat nu de opdracht aan Erwin de Vries betreft, verklaart de Surinaam se minister-president, dat de kunste naar werd meegedeeld, ..dat het beeld naturalistisch moest zijn en niet modern". Hoewel de regering van Suriname de kunstenaar hierin, on der meer door het zenden van foto's met afbeeldingen van Ojeda. heeft willen steunen, hield De Vries zich niet aan zijn afspraak. Toch is het beeld nog niet officieel geweigerd Men wacht in Suriname nog op de beoordeling van de gevolmachtigd minister in Den Haag. „De minister-president", zo besluit het communiqué, „wil in het alge meen de uiterste toegeeflijkheid be trachten ten aanzien van kunste naars. juist omdat zy kunstenaars zijn. doch men moet het niet te bont maken en zich houden aan gemaakte afspraken". Biënnale moderne kunst in Zagreb O Aan de Biennale moderne kunst, die in mei in Zagreb (Joegoslavië zal worden gehouden, neemt ook Nederland met een inzending deel. De Nederlandse inzending bestaat uit werken van Henk Petters uit Arnhem en Jan Schoonhoven uit Delft. De organisatoren verwachten grote belangstelling uit Russische en Oost-europese landen voor deze eerste manifestatie van moderne Westerse kunst in de communistische wereld Holland Festival „Uitkomst" van Heyermans Zeer vele sters en leidsters uit de districten hoofdkleuterleid-|met de natuur blijkt belangrijker te zyn. Het kind komt dan nok meer en meer tot zijn recht. Ook grondige Alphen aan den Rijn. Leiden en psychologische scholing ;an de leid- Amstelveen kwamen dinsdag c"""" vl onder leiding van de inspectrice, mej. M. C. Gelauff, in het pavil joen Avifauna bijeen voor het houden van een contactdag. In de smaakvol met tal van voor- j jaarsbloemen versierde bovenzaal van het paviljoen mocht mejuffrouw Gelauff omstreeks half elf een 400 Naar wij vernemen is voor de Ne- tal medewerkers aan het kleuteron- derlandse toneelmanifestatie in het derwijs begroeten, alsmede een aan- Holland Festival" thans definitief tal burgemeesters uit de districten, de keuze gevallen op „Uitkomst" van leden van het rijksschooltoezicht, in- Herman Hevermans onder regie van specteurs bij het lager onderwijs. Albert van Dalsum. De rol van Jan- schoolartsen en enige leerlingen van tje zal vervuld worden door Jules de Leidse Kweekschool. Een bijzonder Croiset van „De Haagsche Comedie". woord van welkom richtte zy tot de j spreekster mejuffrouw M. C. Schou- wenaars uit Antwerpen. Deze Inspec- toriek van de kleuter zal niet alleen door de ritmiek maar ook door de gymnastiek en het ^pel bevorderd moeten worden, zowel binnen als bui ten de klas. Echter een klimaat met veel regen en weinig zon dwingt tot nieuwe oplossingen. Al te vrouwelijk Mejuffrouw Schouwenaars stelde Dvoorts, dat de huidige kleuterscholen sters is noodzakelijk geacht. De voor- wat a' te vrouwelijk worden geleid, bereiding tot het lagere onderwiis De aanwezigheid bijvoorbeeld van wordt als een louter functional ont- een kleuterleider blijkt onontbeerlijk wikkeling gezien en dus niet als een te zyn, al was het maar een per rechtstreekse afstemming op de leer- school. De kleuters willen immers zo methoden van de lagere scholen. graag hun nood aan de vriendelyke vader-figuur vertellen, die zich op Dagverblijven zijn beurt moet interesseren v«Mir de kleuters en die leuk kan vertellen en Mejuffrouw Schouwenaar wees er vervolgens op, dat in de meeste lan den van Europa de kleuterscholen steeds meer veranderen !n een kleu terdagverblijf, waar men kinderen aanvaardt van 2 en 3 jaar en waar zy ook de maaltyden gebruiken en rusten kunnen. De inspectrice waarschuwde de overheid in deze attent te zyn, op dat geen ongeschoolden en onbevoeg den in het verzorgen van deze kleu ters een broodwinning gaan zoeken door bijvoorbeeld het oorichten van kinderbewaarplaatsen, zonder dat De toneelgroep „Studio" zal ty- trice van het lager- en kleuteronder- dens het „Holland Festival' Bert wijs in België is in dit gezelschap Schierbeeks nieuwste toneelstuk „Een geen onbekende meer. want ook vorig i J groot dood dier" onder regie van jaar hield zij tijdens een dergelijke „TïïfïïEJïï," Kees van Iersel opvoeren. Bert Schierbeek behoort tot de progressieve Nederlandse prozaschrij vers. Zyn romans „Het boek ik" en „De gestalte der stem" genieten grote bekendheid. Nieuw operagebouw in Madrid Kosten 25 miljoen Madrid krijgt een nieuw operage bouw. Het komt te staan in het ge bied van „Nieuw Madrid" bij een voetbalstadion en zal plaats bieden aan 2500 mensen. Men hoopt het bin nen dire jaar klaar te hebben. De kosten worden geschat op rond 25- miljoen gulden. ENNY MEUNIER HERSTELD De actrice Enny Meunier. die als gevolg van ziekte enkele maanden niet heeft kunnen optreden, heeft haar werkzaamheden voor de tele visie en het toneel hervat. Enny Meunier heeft intussen voor het sei zoen 1963/1964 een nieuw contract gesloten met het Rotterdams Toneel. Kruisbeeld van Michel Angelo In een donkere gang van het kloos ter van de Heilige Geest in Florence heeft men een aan Michel Angelo toegeschreven houten kruisbeeld te ruggevonden. dat lang zoek is ge weest. Bekend was dat de grote Ita liaan een kruisbeeld had gemaakt voor het hoofdaltaar van de kerk van de Heilige Geest. Het kruis, dat daar nu hangt, Ls volgens deskundi gen niet het originele. Het tweede beeld zou daar opgehangen zyn in het begin van de 19e eeuw tijdens de Na poleontische invasie. Ko van Dijk uit ziekenhuis De acteur Ko van Dijk heeft van ochtend de Boerhaavckliniek in Am sterdam verlaten. Op 20 februari werd hij opgenomen voor een volledig onderzoek in verband met zijn voort durende rugklachten. Hem Ls nog een rustperiode van 14 dagen voorge schreven. dag een voortreffelijk inleiding. Mejuffrouw Schouwenaars sprak dit keer over het onderwerp „De Kleuterschool, vandaag en morgen". Zij stelde dat de onderwijsvernieu wing in de laatste twintig jaar mis schien wel het sterkst is waar te ne men bij het kleuteronderwijs, waar bij het zelfs reeds mogelijk is enigs zins de inventaris op te maken. Ge wezen werd op de verandering van inrichting tussen de oude bewaar school en de moderne scholen van thans. Het geprefabriceerde mate riaal, dat reeds op tal van scholen gebruikt wordt is evenwel niet lan ger het middel bij uitstek voor een goede didactiek. Immers het contact Ook bij de vorming van de leid sters dient rekening te worden ge houden met een mogelijke evolutie in de richting van een goede aanslui ting met de lagere scnolen. De ba siselementen, zoals lezen, schrijven en rekenen kunnen op passende wy- ze in de actieve leermethoden van de kleuterschool gebraent worden. De echte kleuterritmiek moet wel licht nog ontworpen worden, aldus mejuffrouw Schouwenaars, maar daarvoor is een stevige muzikale ba sis van de leidsters noodzakelijk. Deze kleuterritmiek zal het estetische gevoel van de kleuter verfijnen en het mogelijk maken de lichamelyke en geestelijk gehandicapte kinderen' gemakkelijker te ontdekken. De mo rnet de kinderen op ontdekking gaat in de natuur. Dergelijke figuren zyn gewoon on misbaar geworden en het gemis van deze vader-figuren is voor tal van moderne kleuters de ;rootste rem voor hun normale ontwikkeling. Er moet doorlopend contact zijn tussen de school en het gezin, wat kan geschieden door op ouderavon den films en dia's van de school en de kleuters te tonen. Ook zullen de toekomstige kleuter scholen moeten voorzien in de ver zorging en opvoeding »an de gehan dicapte kinderen, die vroegtijdig kunnen worden voorbereid op het bijzonder lager onderwijs. Er zal ook een behandelingscentrum moeten zijn voor de kinderen, die de normale school niet kunnen bezoeken. Na de middagpauze en de ge zamenlijke lunch beantwoordde de inleidster een aantal onderwijs tech nische vragen tot tevredenheid van de stelsters. Daarna sloot mejuffrouw Gelauff deze byzonder geslaagde dag. In de benedenzaal van het pavil joen exposeerden enige fabrikanten en leveranciers van schoolbchoeften. Deze expositie mocht zich in een gro- te belangstelling verheugen, want hel nieuwste materiaal, dat by het kleu teronderwijs gebruikt wordt, werd tentoongesteld. Niet naar N.-Guinea Fiscale faciliteiten effectenbezit „Ik was niet bang om te gaan. Maar alle mensen zeiden. Nieuw Guinea wordt toch overgedragen. Er is niets om voor te vechten. En ik wilde lie ver mijn vader helpen zyn nieuwe zaak op te bouwen", zo verweerde zich gisteren een 20-jarige dienstplichtige soldaat uit Oud-Loosdrecht voor het Hoog Militair Gerechtshof, waar hij zich moest verantwoorden /oor het feit, dat hij in juni van het vorig jaar na het inschepingsverlof niet bij zijn onderdeel teruggekeerd was en daardoor een reis naar Nieuw- koord gegaan, dat het effectenbezit Guinea niet mee kon maken. De ad- bij kleine spaarders wordt bevorderd vocaat-fiscaal requireerde bevestiging door bepaalde belastingvoordelen, van het vonnis van de Krygsraad, Wie zijn „kleine spaarders"? Dat zul- één jaar gevangenisstraf met aftrek, len werknemers en zelfstandigen zijn maar, zoals de Krijgsraad had beslist, met een inkomen van minder dan geen ontslag uit de militaire dienst, f- 12.000. Het nu aangenomen wets- De pleiter vroeg clementie. Uitspraak ontwerpje maakt deel ait van het (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer is er gisteravond zonder hoofdelijke stemming mee ak- 12 maart. De beroemde Italiaanse opera zangeres Renata Tebaldi moet van haar dokter volledige rust nemen en zal dit seizoen niet meer optreden bij de New York Metropolitan Opera, waaraan zij verbonden is. Dit heeft de direc teur van de Metropolitan". Ru- dolf Bing. meegedeeld. Renata Tebaldi lijdt aan algemene ver moeidheid. aldus de heer Bing. Advertentie Verkoudheidsbacillen zijn als de dood voor Dit doosje betekent: protektie tegen infektie Val op 't toneel Catherine Lacey, een 58-jarige ac trice, is maandagavond van een hoogte van 3 meter op het toneel van 't Londense Old Vic Theatre ge vallen. Zy lag steunend van pijn op de planken met een hekkenbreuk, terwijl de zaal verschrikt van het ongeluk getuige was. Het gebeurde aan het slot van de eerste scène van Ibsen's Peer Gynt. Miss Lacey, die Peer's moeder speelde, viel van het dak van een op het toneel gebouwd huis. Twee toneelknechten droegen haar achter de schermen. Van de zyde van het St.-Thomasziekenhuis werd verklaard, dat zy vijf weken zal moeten liggen. door staatssecretaris Schmelzer be oogde bezitsvormingsprogramma. Het voorstel wil beleggingsmaat schappijen voor kleine spaarders vrij stellen van vennootschapsbelasting, het zegelrecht voor kleine obligaties en certificaten van aandelen laten vervallen, vrijstelling van registratie- en zegelrecht voor beleggingsmaat schappijen en beleggingsdepots voor kleine spaarders, alsmede vrijstelling van dividendbelasting mogelijk ma ken. De socialist Den Uyl vroeg zich ter gelegenheid van dit voorstel af. of er nu werkelyk van het bezitsvormings- beleid van dit kabinet zoveel is te rechtgekomen? Hoe is het program ma te voltooien met beperkte maat regelen zoals deze? De KVP'er Bo- gaers, geestverwant van staatssecre- appeltje-voor-de-dorst hebben ge zorgd. De heer Geertsema vreesde, evenals trouwens de heer Van Eijsden 'ARi, van het wetsontwerp een be nadeling van de bestaande beleg gingsinstellingen ten gunste van nieuw op teriohten maatschappijen. Deze laatste zouden door de geboden mogelijkheden een voorsprong krij gen. Staatssecretaris Schmelzer wees er evenwel op, dat de bestaande in stellingen niet zo sterk zyn afgestemd op kleine spaarders, om wie het nu juist is te doen. Staatssecretaris Van den Berge (Financiën» voelde niet voor een sug gestie van de heer Den Uyl om de be leggingsdepots onder toezicht te stel len van de Verzekeringskamer. Hij meende, dat het met de betrouwbaar heid van die instellingen wel zou los lopen. Drs. Schmelzer zei nog. dat we met de herverdeling van vermogens in ons land nog maar aan een begin staan en dat het geen schande is, als de bezitsvorming geen grote succes sen op korte termijn behaalt. Twee Sowjet-Russisrhe diplomaten hebben gisteren van IJsland aanzeg- taris Schmelzer, kwam daar tegenop gekregen, dat zij het land moe C7 (Van onze Haagse correspondent) Vele honderden personen kwamen gisteravond in het ministerie v. On derwijs, Kunsten en Wetenschappen minister mr. J.M.E.Th. Cals felicite ren ter gelegenheid van het feit. dat de mammoetwet gisteren werd afge kondigd door publikatie in het op die dag uitgegeven staatsblad nr. 40. Onder de aanwezigen waren de minister-president, prof. dr J.E. de Quay, de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid dr. G.M.J. Veld kamp, de minister van Justitie mr. A.C.W. Bee-man, de minister van Landbouw en Visserij mr. V G.M. Ma- rijnen. de minister van Defensie ir. S.H. Visser, de star tssecretarissen van OJC. en W.. prof. dr. H.H. Janssen en mr. Y. Scholten, de voorzitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal mr. J A. Jonkman, vele leden van de beide Kamers der Staten Generaal en autoriteiten op het gebied van het onderwas. In een lange ry trok ken de gasten langs minister Cals en zyn echtgenote, die zich hadden op gesteld in een vertrek op de eerste verdieping. Daarna onderhield men zich nog enige tyd ln de hal van het ministerie. Alle bezoekers kregen ter gelegenheid van de ontvangst een op lraai papier gedrukt nummer van „O.K. en W -mededelingen", het week blad van het ministerie, in het for maat van het Staatsblad met er in afgedrukt delen van de nieuwe wet en de handtekening van de Konin gin onder het stuk, dat zy op 14 fe bruari te Lech tekende. Verder is ln het nummer een kro niek van het wetsontwerp opgenomen, lopende van 29 oktober 1958. toen het werd ingediend, tot en met 26 febru ari 1963. toen de wet werd afgekon Hij vond het onjuist het gevoerde be leid te kleineren. De KVP ziet overi- 1 gens de taak van de overheid op dit gebied slechts als het bevorderen van de vrije maatschappelijke krachten; pas wanneer deze tekortschieten zou de overheid regelend moeten optre den. De staatssecretaris was deze me ning ook toegedaan. De socialistische spreker betwijfel de of arbeiders zich nu werkelijk zouden gaan verdiepen in allerlei be leggingskwesties; de heer Bogaers daarentegen zag veel voordelen in spreiding van het effectenbezit ten einde onevenwichtige verdeling van de vermogens in ons land tegen te gaan. Mr. Geertsema WD) was het eens met bezitsvorming, mits er geen sprake zou zyn van bezitsspreiding. Hij meende intussen, dat het wets ontwerp alleen iets zou uithalen bij kleine spaarders, die al voor een flink De andere pagina's zyn gevuld met meningen van Eerste-Kamerleden over de mammoetwet. Op de binnenzijde van de omslag staat een inleiding van minister Cals. gericht tot de gasten, die samen kwa men „in het gebouw, waarin zovelen met grote deskundigheid en taaie vol harding my hebben bijgestaan bfj de voorbereiding en de verdediging - van het ontwerp, dat heden als wet digd. Het is verlucht met vele foto's, is afgekondigd." ten verlaten omdat zij spionage heb ben gepleegd. Dit heeft de IJslandse minister van Justitie meegedeeld. Hij zei dat de beiden mannen, de ambas sadesecretaris Dimitriw en de tolk Kisilez sedert 1 januari hadden ge tracht vertrouwelijke inlichtingen over de NAVO-basis Keflavik in te winnen bij een IJslandse burger. Ragnar Gunnarsson, die bekend staat om zyn communistische opvattingen. Deze had echter de autoriteiten ge waarschuwd. dat de Russen hem gro te sommen geld aadden aangeboden voor gegevens over de basis die hij o.m. moest fotograferen. Het laatste onderhoud met de Rus sen vond maandagavond plaats na- by een meertje. De Russen waren in hun eigen auto daarheen gekomen en namen vervolgens plaats in de auto van de IJslander, waarin zich politiemannen hadden verborgen die tydens het gesprek te voorschyn kwamen. De diplomaten, die zich thans in de Russische ambassade bevinden, zullen dezer dagen naar de Sowjet- Unie terugkeren. IJsland, dat deel uitmaakt van de Atlantische organisatie, beschikt niet over nationale strydkrachten daar er geen militaire dienst bestaat. De luchtmachtbasis Keflavik, waar Ame rikaanse eenheden gelegerd zyn, be vindt zien op een afstand van onge veer vyftig km. van de IJslandse hoofdstad.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 5