Ned. Dans Theater financiële zorgen Zullen schuldeisers executie uitstellen in Bressons „Pickpocket" voor Filmstudiekring kou gevat? SPORTTOTO GAAT WEER DRAAIE1S... Th. 11. POLMAN in Noord wijk hegraven Sportpers in conflict op 4 april 1965 met zwemverenigingen zondag 24 februari Johaimeseii evenaart wereldrecord EEN EERLIJKE NATUURLIJKE SIGARET Verkerk wint in Abcoude Jan Nolten op titeljacht Verdienstelijk gelijkspel van Kangoeroes-dames tegen MVC Dr. Martini naar Japan Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 13 februari 1963 Vierde blad no. 30881 (Van onze kunstredactie) Het Ned. Dans Theater bevindt zich in een moeilijke finan ciële positie. 23 januari j.l. heeft het Stichtingsbestuur zich tele grafisch tot de drie subsidiërende instanties gewend (Den Haag geeft f 165.000,-, het Rijk en Amsterdam ieder f40.000,-), nadat eerder gedane verzoeken aan het ministerie van O.. K. en W. om een onderhoud niet tot resultaat hadden geleid. In een te Den Haag gehouden persconferentie hebben de voorzitter, drs. H. W. T. Otto en de heer K. Birnie de moeilijke toestand uit de doeken an. terwijl 2 maal voor Sender Freies Berlin werd opgetreden en 8 pro gramma's naar België en 4 naar de Ned. Antillen werden gerelayeerd. ïïïi Sanders in de Kon. Schouwburg in Den Haag. Job Sanders, die dit ballet in op dracht van het ministerie van O. K. en W. ontwerpt, heeft gebruik ge maakt van muziek van Alban Berg (Lyrische Suite). De décors en kostuums zijn ontworpen door Joseph Carl. Titel: De Voddenraper. Tijdens dezelfde voorstelling zal ook het ballet, dat Maurice Béjart bij het gezelschap instudeert: Huis Clos, op muziek van Béla B&rtök, in eerste uitvoering gaan. Première Kinibelijn In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag heeft het Nieuw Rotter dams Toneel gisteravond voor een zwak bezette zaai de première gege ven van een van Shakespeares laatste stukken, de tragi-komedie „Kimbe- HjnY De opvoering stond onder regie van Richard Rink. Lia Dorana beeldde de hoofdfiguur, Kimbelijn's dochter Imogeen. uit. Haar verbannen echt genoot Leonatus Posthumus werd ge speeld dooi* Coen Flink. Lo van Hens- bergen vertolkte koning Kimbelijn, Rie Gilhuis de koningin. Eric Schnei der de zoon van Kimbelijn. Robert de Vries speelde Clothen en Steye van Brandenberg de Romeinse edel man Jachimo. Verder maakten van de zeer grote bezetting o.m. deel uit: Bernard Droog. Johan Schmitz en Wim Hoddes. Regisseur en spelers werden aa,n het eind met warm ap plaus beloond. Er waren bloemen voor Lia Dorana en Eric Schneider. Er drukt op het gezelschap een ükchuld van f 27.204,uit de twee lUbsidieloze jaren en een nadelig sal do van f35.185,uit het eerste jaar waarin subsidie werd genoten. De auuteursrechtenbureaus hebben in dat aar de rechten viervoudig verhoogd, mdere uitgaven stegen (vervoer van lansers en décors geschiedde niet 'r anger beneden kostprijs) en het Rijk w rerbond aan zijn subsidie voorwaar ts len waarin bij de opstelling van de Begroting niet was voorzien. Voornaamste schuldeisers zijn de I nteursrechtenbureaus en de fiscus, i-elke laatste beslaglegging en execu- ie nog wil uitstellen in afwachting an een eventuele bijdrage van het lijk. De begroting voor het speeljaar '62/ 13 is op 14 december 1961 bij het lijk ingediend en besproken. Er ble- en geen onverantwoorde ramingen bïan uitgaven op te staan. Toch dreigt tr thans een begrotingstekort van 84.800,Dit wordt teruggebracht Jlot plus minus f 30.000,— door af te '2 ien van het invoeren van een pen- ioenverzekering en een salarisverho- ti [ing, door het aantal dansers niet an 22 tot met maximum van 24 op ete voeren (hetgeen voor een verant- joorde bezetting van de hoofdrollen lOdig zou zijn) en door geen op- lrachten te geven aan Nederlandse omponisten. Hedendaagse muziek is duur, zodat men nu teruggrijpt op 3( Bach en Handel, op wier muziek geen uteursrechten meer is. De begroting »oor '63 '64 vertoont bij gelijkblijven- Ie subsidies en eveneens gelijkblij- ende eigen inkomsten van f 150.000 ;n geraamd tekort van f 89.000. Het bestuur acht de instelling van ^len pepsioensregeling en optrekken i 'an de salarissen tot het peil van het lationaal Ballet vereist, wil men het led. Dans Theater die levenskansen 3 lieden die men het principieel gun- toen tot het subsidiëren van twee elschappen besloten werd. In het erste subsidiejaar waren de salaris- en reeds lager dan bij het Nationaal illet, dat thans door het Rijk wel in lat gesteld is de salarissen te ver- ogen en een pensioenvoorziening te üfeffen Het Rijk, zo meent het bestuur, kan astig volhouden dat het Ned. Dans 'heater een louter Haagse aangele- 1 :enheid is, want slechts 10'V van de 1 oorstellingen wordt in Den Haag ge- even. Uit een oogpunt van „sprei- ing" vervult het S'ed. Dans Theater to en belangrijke taak die rechtvaar- igt dat het Rijk het zijne bijdraagt n de delging van de oude schuld en u n de begrotingstekorten, die ernstig fbreuk doen aan de sociale en artis- iv ieke bestaansvoorwaarden, tenzij er u ten groepering aan het werk zou zijn die op „natuurlijke wijze" alsnog de estijds afgewezen concentratie tot e; tand zou willen doen komen. Staat van dienst In de periode van 1 september 1959 -1 april 1963 (in drie en een half elzoen tijds) werden 42 balletten in première gebracht/naast een vijftal lassieke pas de deux. Hiervan wer en in totaal 25 balletten speciaal oor het Dans Theater ontworpen oor resp. John Butler (1), Rudi van tntzig (2), Jaap Flier (3), Benja- n Harkarvy (7), Hans van Manen 61, Job Sanders (3), Aart Verstegen r,K2on René Vincent (1). y. Als gastchoreografen zijn bij het k )ans Theater in bovenvermelde pe el iode werkzaam geweest: Maurice l léjart, John Butler, Ivo Cramer, Tiuline Cohner, William Dollar, La- 'erne Meyer, Anna Sokolow en Glen Tel ley. Het gezelschap is in deze 3Vs jaar ïgeveer 450 maal opgetreden, waar- ij 'an 40 maal in het buitenland (Bel- ié, Duitsland. Italië en Israël). Voor de Nederlandse televisie werd j29 maal een programma"' verzorgd, Scherpe kritiek )p Ingmar Bergman De Zweedse cineast en toneelleider ingmar Bergman heeft voor de 1 eerste maal in vele jaren ernstige kritiek moeten verduren voor een jj door hem gerrtaakte film. r Het is zijn nieuwste film „Winter- B Icht", die zondag haar officiële remlère beleefde in het kleine toeedse plaatsje Falum, waar de meeste opnamen zijn gemaakt. De Vooraanstaande criticus Jurgen Schuldt noemde de film zeer nega- uef. Hij vond het een film over Bergman's persoonlijke zaken, die biets met de film als kunstvorm te maken heeft. ,,Het ls een droeve ver toning, die zich voortsleept met de snelheid van een slak", aldus Schuldt. „De Perien" in het Holland Festival? Er wordtg ezocht naar mogelijk heden om het aantal voorstellingen van „Aisehylos" „De Perzen", waar- Van De Nieuwe Komedie zaterdag avond in Amsterdam de première 8af, uit te breiden. Met de directie van het circus in Scheveningen wordt onderhandeld over de mogelijkheid om het stuk daar gedurende het Holland Festival te spelen. Bovendien aal men trachten later nog eens in Carré in Amsterdam met het stuk wug te komen. De lopende reeks Voorstellingen gaat tot het eind van deze week. Deze voorstellingen zijn Vrijwel uitverkocht. Komende premières Ter gelegenheid van het feit dat vier jaar geleden tot de oprichting van het Ned. Dans Theater werd be sloten, wordt op dinsdag 19 februari a.s. in de Kon Schouwburg te Den Haag een feestelijke voorstelling ge geven, waaraan luister wordt bijgezet door de medewerking van het Resi dentie-Orkest, dirigent Louis Stotijn. Het programma omvat naast repri ses 'Hadrianus, Pas de trois classi- que en Voet bij stuk) twee premières: Réjouissance: choreografie Jaap Flier, muziek Joh. Seb. Bach (vierde orkestsuite), kostuums Joseph Carl. Solisten: Willy de la Bye, Alexandra van Rhjjn, Anne Hyde, Jaap Flier, Gerard Lemaitre en Han Ebbelaar. Jaap Flier ontwierp Réjouissance ln opdracht van het ministerie van O. K. en W. Voorts gaat in première: „The Web': choreografie Laverne Meyer, muziek Anton Webern (vilf stukken voor strijkkwartet), décor en kostuums Jean Paul Vroom. Solisten: Marian Sarstadt en Char les Czarny. De muzikale begeleiding van The Web wordt verzorgd door het Gau- deamus Kwartet. Op 2 april a.s. gaat de eerste uit voering van een nieuw ballet van Job In de vijfde voorstelling van de Filmstudiekring ging gisteravond in de filmzaal van de Rijksuniversiteit „Pickpocket" van Robert Bresson. De toeschouwers waren getuige van een boeiende, experimentele film, waarin wederom Bressons opmerkelijke talenten als scenarioschrijver en regisseur aan het licht kwamen. Experimenteel Michel, een Jonge student in Parijs, ziet. het als een geoorloofde zaak. dat een kleine groep van genieën in de maatschappij zich niet aan de wet behoeft te houden en afwijkt van de normen die de mensheid aan het leven verbindt. Met zakkenrollen ver zekert hij zich van een geregeld in- voor haar kind te zorgen Hij neemt het zakkenrollen weer ter hand en loopt, al gauw teeen de lamp. Op dezelfde plaats, waar het ook de eer ste maai mis ging. bij de wedrennen, wordt hij gearresteerd. Niet het opge sloten zitten is voor Michel de ergste kwelling, maar dP gedachte „gesnapt" te ziin. Wanneer Jeanne hem tenslotte in de gevangenis komt opzoeken, besef fen beiden wat zij in hun eenzame en 1 - IIX -li '"1, "XJ XX* X, LX|J ^XXXiaillï uxx komen Op ongemeen boeiende wuze f trieste bestap voor elkaar betekenen schetst Bresson het leven van de zak- 1 keur oilers; enerzijds de perfecte tech niek waarmee zij werken, anderzijds de grotp spanning, die het bestaan met zich mee brengt. Sedert Miohel Bresson heeft geen mogelijkheid on. gebruikt gelaten om het milieu z< scherp mogelijk te schetsen. De film valt op door een realiteit, waaraan 'XXV|, b'Vll 1IXCC "Xfligli. VCUCI t 1UIUUC1 i-J ----- - reeds bij zijn eerste diefstal gesnapt j® ?...va. romantiek of een com is. doch bij gebrek aan bewijs is vrij gelaten, staat hij „op scherp". Toch gaat alles nog enige tijd goed. Wan neer echter de grond te heet onder ziin voeten begint te worden besluit Michel, na een gesprek met zijn buur meisje, Jeanne, naar elders te vluch ten. Na verloop van een paar jaar komt Michel weer in Parijs terug, zondergeld en in dezelfde omstandig heden als voor zijn vlucht met dit verschil evenwel, dat. hij nu door de politip uit hei oog verloren is. Jeanne blijkt door iedereen in de steek te zijn gelaten. Michel besluit merciële inslag vreemd ls. In het voorprogramma werd de boeiende film „Le Sourire" van Serge de Bourginon over het leven van boeddhistische monniken in Birma vertoond. SCHAATSENRIJDEN Henk van der Grift, Rudi Lie- brechts en Arie Zee, de drie rijders, die Nederland zullen vertegenwoor digen op het wereldkampioenschap hardrijden in Japan, hebben dinsdag in Stockholm deelgenomen aan een Internationale wedstrijd over 500 me ter. Het nummer werd gewonnen door de Noor Magne Thomassen, die een tijd maakte van 42,5 sec. De Europese kampioen Nils Aan ess en de Duitser Traub, die beiden 43.— sec. lieten afdrukken, deelden de tweede plaats. Henk van der Grift was de bestge- plaatste Nederlander, hij werd in 43 3 sec. Vierde. Rudi Liebrechts eindigde samen met Knut Johannesen ln 43.3 1 sec. op de achtste plaats, terwijl Arie I Zee met 44.3 sec de dertiende plaats kreeg toegewezen. Op de 3000 meter evenaarde de Noor Knut Johannesen zijn eigen wereldrecord met een tijd van 4 min 33.9 sec. Johannesen reed tegen Jon- ny Nilsson, die met 4.35.8 een nieuw Zweeds record vestigde. Rudi Liebrechts reed deze afstand in de schitterende tijd van 4 min. 38,3 sec, hetgeen hem de vierde plaats opleverde. Ook Arie Zee was met 4 min. 44,2 sec. voor Nederlandse be grippen zeer snel. doch verder dan de tiende plaats kwam hij met deze tijd niet. Het nummer werd uiteraard gewonnen door Johannesen. voor de Zweed Jonny Nilsson. De tijden van de eerste twee waren respectievelijk 4.33.9 en 4.35.8. De vierde Nederlander, die nog steeds in Scandinavië verblijft, is Klaas Renes. De Nieuwpoorter kwam in Kristiansand op de 500 m. in actie, waar hij met 42,9 sec. derde werd achter Alv Gjestvang en Hroar El- venes, die met 42,en 42,6 resp. eer ste en tweede werden. Advertentie De 53-jarige Duitser Heinz Huth, wereldkampioen 1960 en kampioen 1962 van de Bondsrepubliek, heeft op de eerste dag van de wereldkam pioenschappen zweefvliegen in Ar gentinië de beste resultaten behaald in de Standaardklasse. De Oosten rijker F. Ulbing werd winnaar van de dag in de open klasse. Afscheid van een musicus In de stilte van het dik besneeuwde Duinkerkhof te Noordwijk aan Zee, is gistermiddag het stoffelijk over schot van de Noordwijkse musicus en pedagoog Theodoor Henri Tolman ter ruste gelegd. Onder de velen, die de musicus op zijn laatste tocht volgden, merkten wil op verscheidene leden van d« Ned. Protestantenbond te Noordwijk, van de Alg. Bond van Bejaarden, verte genwoordigers van de R.-K. Be.jaar- denbond St.-Jozef en enkele regen ten van huize „Dalrust", waar de heer Polman de laatste Jaren met ztin echtgenote woonde. Dr. J. Niemeyer dankte namens de leden met enkele woorden voor de trouw, waarmee de hear Polman als organist de Ned. Protestantenbond had gediend. Zelfs onri-erbak hij zijn vakantie als in de diensten moest worden gespeeld. Woorden van innig medeleven richtte hij tot mevrouw Polman Ontroerd nam de heer F. Rippen, voorzitter van de Ale Bond van Be- De al bijna twee maanden tot werkeloosheid gedoemde lief hebbers van de voetbalpool kunnen gerust zijn: volgende week I 11 11 zullen zij het enerverende spel met de enen, tweeën en drietjes Oll6y.D<tICOIIip0tltl€ weer kunnen spelen. De stichting „De Nationale Sporttotalisator" heeft namelijk besloten voor zondag 24 februari een voetbalpool vast te stellen, die is gebaseerd op de Italiaanse, Spaanse en Portugese competitie. Jaarden, afscheid van een trouwe vriend. Op zijn tachtigste jaar nam deze nog een taak op voor een ge meenschappelijk ideaal: een onbe zorgd*» levensavond voor de oude werkers. Deze taak als secretaris van de afdeling Noordwijk had hij tot de laatste dag van zijn leven op uitne mende wijze verricht. „Theodoor Henri Polman", zo be sloot. dp heer Rippen". wij zullen u nooit vergeten". Ds. Bloemhof, emeritus-predikant te Heiloo die voorafgaande aan de begrafenis in „Da.lrust" een rouw dienst had geleid, sprak aan de groeve een kort woord van troost en uitzicht. Hij eindig"*.® met het bid den van het. Onze Vader Een zoon van de overledene dankte voor de vele blijken van belangstel ling en medeleven. Men verliet de dodenakker in de wetenschap, dat Polman's spel rust, maar dat de nagedachtenis van deze markante musicus ln rijn werk en leerlingen zal blijven voortleven. Een evenwichtige melange van rijpe zuivergehouden tabakken Kees Verkerk heeft gisteren in Ab coude een langebaanwedstrijd ge wonnen. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Verkerk (Putters- hoek) 46,4; 2. Gerben Karstens (Lei den) 46,6; 3. Jan Hilgeman (Rotter dam) 47,4. KOKTER DIENEN IN ITALIË Ht Italiaanse Huis van Afgevaar digden heeft gisteren zijn goedkeu ring gehecht aan een verkorting van de dienstrüQ van 18 tot 15 maanden voor land- en luchtmacht en van 28 tot 24 maanden voor de marine. Het desbetreffende wetsontwerp is reeds eerder door de Senaat goedgekeurd. 1500 meter: 1. en 2. Verkerk en j oe We>w zai geleidelijk aan worden to O Ifi T UilfroniQn Karstens, beiden 2.36.3; 3. Hilgeman 3000 meter: 1. Verkerk 5.31.4? 2. Karstens 5.316; 3. Joop van der Berg I (Woerden) 5.40.4. Eindklassement: 1. Verkerk 153.733 Ipnt.; 2. Karstens 153.967 pnt.; 3. Hil geman 158.833 pnt. gepast. Honderdste match Nederland-België De deelnemers zullen echter met een eerste en een tweede prijs tevre den moeten zijn. De „extra prijs der gelijke spelen" kan namelijk niet worden verspeeld, aangezien het niet mogelijk is dertig wedstrijden voor deze buitengewone toto te laten tel len. Bovendien is er een bijzondere voorwaarde aan de pool van 24 februari verbonden. De inzet van zaterdag 29 en zondag 30 december zal namelijk niet worden gevoegd bij de komende toto doch blijven staan tot het program dat op de betrokken formulieren staat, werkelijk is afge werkt. „Wij hebben dit laatste besluit ge nomen". vertelde de heer J. Muilen burg, directeur van de stichting de Nationale Sporttotalisator ons, „om dat de extra-prijs vervalt en omdat een aantal mensen er ongetwijfeld bezwaar tegen zullen hebben dat het geld dat zij toen hebben ingezet zal worden uitgekeerd ln een toto met voor hen vreemde wedstrijden". Met man en macht wordt gewerkt de organisatoren hebben twee dagen minder de tijd dan gebruikelijk om de voorbereidingen op tijd ge reed te krijgen. De vijftien wedstrij den tellend voor de sporttotalisator van 24 februari zijn: Spaanse competitie: Oviedo-Real Madrid, Valladolid—Barcelona. Se- villaAtletico Bilbao, Valencia— Betissa. Portugese competitie: Porto Ben- fica, OlhanenseCuf, Academica Setubal. LusidanoLeixos. Italiaanse competitie: Internatlo- nale-Milan, Mantua-Modena. Roma Spal, Torino—Genua, Venezia— Catania. Voorts zijn als reservewedstrijden de ontmoetingen BelensesAtletico en Sporting—Gulnaraes van de Por tugese competitie aangewezen. Afdeling Leiden De uitslagen van de competitie wedstrijden gespeeld voor de derde en vierdeklasse van de Afdeling Leiden van de Nederlandse Volleybalbond luiden: Dames 3de-klasse: MeerburgWA 2—2, LUSV 2—De Alvo's 3—0, Oranje Groen 2—De Vinnen 2-^2, VLAK— GGV2 3—0 Dames 4de-klasse: Teylingen 3 De Valken 30. Argos 3—DES 2 (DES niet opgek WW 3—De Vin nen 2 22, WW 4Raaphorst 2 <R. niet voll.). Nieuw Brunhilde 4 Don ar (geen sch.). Heren 3de-klasse: Donar 3—Meer burg 1—3, WA—SVL 6 0—3. DSS 2 —DES 0—3. Heren 4de-klasse: GGV 3—De Val ken 2—2, Raaphorst 2WW 2 (geen sch.). SVL 7—Oranje Groen 2 2—2, De Valken 2—MDS 2 3—1, MDS Advendo 2 3—0. GEWICHTHEFFEN Zondag 17 februari a.s. worden in het Gebouw Amicitia in Den Haag de Nederlandse Kampioenschappen ge wichtheffen gehouden. Ongeveer der tig gewicht.heffers hebben ingeschre ven voor de titelstrijd in de zeven verschillende klassen, waarin de Ne derlandse kampioenen Karei Urgert, Cees Koolhoven Arie van der Toorn, Joe van Dorp en Siem Stokkel zullen uitkomen. Bijzonder spannend zal het twee gevecht, tussen de lichtgewichten Jan Nolten en Cees Koolhoven worden. Jan Nolten, die verleden jaar in ver band met. een operatie zijn titel niet kon verdedigen, zal proberen deze te heroveren. De huidige kampioen Koolhoven, een jonge atleet, die als een komeet omhoog ls geschoten, be reikte onlangs een totaal van 320 kg. terwijl Jan Nolten twee weken gele den in Luxemburg een nieuw Neder lands record van 322,5 kg verwerkte. Volleybalcompetitie De voorzitter van de Leidse Zwem en Poloclub „De Sleutelstad" heeft gisteravond onze zwemmedewerker geen toegang tot de Leidse Overdekte verleend. De heer Werter deelde hem mede, dat vertegenwoordigers van het Leidsch Dagblad van wedstrijden van „De Sleutelstad" geweerd zullen wor den, zolang ons Blad. naar de me ning van het Sleutelstad-bestuur, op tendentieuze wijze over de vereniging schrijft. Ook de vereniging „De Zijl" zal de vertegenwoordigers van ons Blad geen toegang meer verlenen tot haar wedstrijden. De heer Den Hartog, bestuurslid van deze vereniging, schrijft ons het vol gende „W(j kunnen ons niet aan de in druk onttrekken, dat de versla gen (in het Leidsch Dagblad) wor den samengesteld door een lid van de zwem- en polovereniging LZC. Het is namelijk zeer opvallend welk een goed debuut deze ver- De Kangoeroes-dames hebben in Gouda een zeer verdienstelijke pres tatie geleverd door het zeer moeilijk te bespelen MVC een puntenverdeling af te dwingen. En het waren de gast vrouwen. die met dat resultaat de handen dichtknepen! In de eerste set leek het overigens een vrij gemakkelijke overwinning te zullen worden voor de Goudse forma tie. De MVC-service werkte in de eer ste fase van de strijd voortreffelijk en de score 15—7 was volkomen in over eenstemming met de krachtsverhou ding. Suus Verhoekx c.s. zagen Reen kans de lichte 12-baans bal behoorlijk te stoppen. De passes gingen in alle richtingen over het speelveld en er was voor de set-up geen lopen op. De volgende slag was echter voor Kan goeroes. De eigen service vergde nu van dp MVC-opvangtechniek zoveel dat er geen aanval, althans geen af makende aanval, meer uit de Goudse gelederen kwam. Voeg daarbij dat Kangoeroes ingeschoten raakte op de cannonball's van MVC en de verkla ring van de duidelijke set winst. derde set. MVC drukte na 99 door naar 149. maar tegen de eindsprint van Suus Verhoekx konden de Goud se dames niet overeind blijven. Punt voor punt, liepen onze stadgenoten in. Op 1413 zag MVC eindelijk kans om de service terug te halen. De durf was echter uit de MVC-aanval ver dwenen. Na zenuwslopend „prikwerk" scoorden de gastvrouwen met een fortuinlijke plaatsbal. 1513. De „narrow-escape" van MVC werkte na in dp laatste set Koel spelend hiel den Suus Verhoekx ca. die set op over tuigende wijze met service en smash in handen. MVC trachtte nog wei de volle winst ln Gouda te houd'e, maar de pogingen misten het fundamentele zelfvertrouwen. Met 15—9 boekte Kangoeroes tenslotte een dubbel en dwars verdiend gelijkspel! Leicester City heeft dinsdagavond in een wedstrijd voor de eerste divisie van de Engelse League met 3—1 ge- 155, is er. Hevig was het duel ln de 1 wonnen van Everton. Du itse leiding bij Feijenoord-Reiins De Westduitse scheidsrechter Gerhard Schulenberg, afkomstig uit Hamburg, zal woensdag 13 maart in Rotterdam de tweede wedstrijd lelden tussen Feijennord en Stade Reims voor de kwart finales van het toer nooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen. Dr. D. Martini uit Rijswijk, de vroegere clubarts van ADO, is naar Stockholm vertrokken. Hij zal samen met onze hardrijders naar Japan vliegen, waar zaterdag en zondag de wereldkampioenschappen zullen worden gehouden. De heer Martini, die ook reeds bij de Europese kam pioenschappen in Gothenburg is ge- I weest, zal de medische begeleiding 1 van onze schaatsers verzorgen. eniging in elk verslag opnieuw dikwijls ten nadele van de andere Leidse zwemverenigingen maakt. De verslaggever schijnt zelfs zover te willen gaan, dat hij pertinente onwaarheden via uw blad laat publiceren ten gunste van de LZC". Aldus de hr. den Hartog van De Zijl, die blijkbaar niet weet dat de zwem medewerker van het Leidsch Dagblad nota bene lid is van „De Zijl", van zijn eigen vereniging dus. Het zal de opmerkzame lezer dui delijk zijn waar de schoen wringt: de dagbladen publiceren naar de zin van genoemde verenigingen teveel over de vereniging LZC. Men ziet daarbij echter over het hoofd, dat de activi teiten van de Leidsche Zwemclub een goed figuur in de competitie, het oprichten van een handbalafdeling en het openen van een clubhuis niet zijn gestimuleerd door de sport redacties van de te Leiden verschij nende bladen, maar uit eigen kring afkomstig zijn. Wij kunnen het volkomen met de heer Den Hartog eens zijn waar hij verder de hoop uitspreekt, dat de thans geschapen conflictsituatie spoe dig tot het verleden zal behoren. De vraag mag evenwel worden gesteld of de weigering om de vertegenwoordi ger van onze sportredactie tot de wedstrijden toe te laten de meest tac tische methode is om deze situatie te doen eindigen, maar in leder geval weten de geïnteresseerde lezers thans de reden van het ontbreken van een verslagje van de wedstrijd Sleutel stad—Zwemlust in dit Blad. De Koninklijke Belgische Voetbal bond heeft de data die de KNVB heeft voorgesteld voor de „derby's der lage landen" voor het seizoen 1964/1965 aanvaard. De 99ste interland tegen de Belgen zal op 4 oktober 1964 in Antwerpen worden gespeeld. De „century" is voor Nederland gereserveerd. Als datum voor deze 100ste wedstrijd tegen de Belgen is 4 april 1965 aan gewezen. Uitzending van O Centrale training Coen Moulijn, die vorige week, na zijn uitstekende wedstrijd met Feije- noord tegen Reims, plotseling wegens onaangename familie-omstandighe den naar Rotterdam werd ontboden, ontbrak dinsdag als enige van de uitverkoren groep, op de training van de kandidaten voor het Nederlands elftal in Zeist. De overige spelers hebben onder leiding van bondscoach Elek Schwartz overigens enkele uren intensief geoefend. Het veld was door de weersomstandigheden zwaar, doch bespeelbaar. Donderdag komen de gegadigden voor het Jong oranjeteam naar Zeist. ^'jf jonge sportlieden naar buitenland Jonge sportmensen zullen dankzij het xSportfonds Leo van der Kar, in de komende maanden in het buiten land onder leiding van beroemde trainers en trainsters aan hun vorm kunnen schaven. Z\j zijn de honk baller Boudewijn Maat, twee beoefe naars van schoonspringen, Lita Kui ler en Leo van Oudheusden, en twee leden van de Koninklijke Nederland se Amateur Schermhond, de floret- tiste Ingrid Heidenrijk en de degen- kampioen van Nederland Max Dwinger. Z(j allen zijn gekozen op voor dracht van hun bonden. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat ook nog een jonge tennisser, wiens naam nog niet mocht worden genoemd, in de gelegenheid zal worden gesteld een bijzondere training te volgen. Men had aanvankelijk ook een cricketer aangewezen. Maar kortgeleden hoor de de keuzecommissie dat deze jon geman van zijn ouders geen toestem ming krijgt. Boudewijn Maat (19 jaar), student aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Amsterdam, heeft het vorige jaar als eerste honkman van het Nederlandse negental furore ge maakt. Maat zal ln de gelegenheid worden gesteld om gedurende drie weken (van 18 maart tot 7 april) de lentetraining van de Los Angeles Dodgers in Florida te volgen. De beide schoonspringkandidaten zullen tien dagen deelnemen aan de trai ning door de bekende Engelsman John Wardley in .Metropolitan Di ving School in Londen. Ingrid Hei denrijk gaat naar Parijs om te trai nen bij de bekende Maitre Revenu. Max Dwinger zal het verder opzoe ken, n.l. in Milaan bij Maitre Man- giarottl.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11