N V B - bestuurder Dirk IS ijs ,We komen er wel uit" DEENSE TRIOMF WAS VOLLEDIG 'i h SVL kampioen na fel duel met Quick Sport Nieuwe Noorse triomf Sonneville verslagen „Een overhemd is prettiger dan een ijst rui .Dooi •gaan ndelijk won liomas van leri Brumel Gerda Kraan erelid van Zuid-Holland LZC verrast niet eindsprint LF.ÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 O |t kan verkerenVorige week besloot Neptunus, na vijf jn zaalvoetbal te bebben georganiseerd in Rotterdam, om er |de westrijden van gisteren wedstrijden, uitsluitend voor kleintjes" een streep onder te zetten. Men had er dan 150 ittcn en men vond het welletjes zo. Is het zaalvoetbal nu Lpen.7 w „•avond was men weer hele- ian gedachten veranderd. De In de eerste plaats het an normaal voetbal zal ook inde zondag nog geen sprake de tweede plaats de belang- De honger van het publiek gisteren nog geenszins te feild. En ten slotte was daar lAhoyhal de martiale figuur tndsbestuurder Dirk Nijs. die (jn stentorstem verkondigde: aan. Het zaalvoetbal is in de- het enige middel van contact clubs en dat mogen we niet >n". maar. zei de voorzitter van bedachtzaam. „De finan- nand zal Neptunus met een laten zitten" antwoordde Nijs. al met al was voldoende ;t bestuur van Neptunus om aanstaande zondag nieuwe te maken, voor een groot- gramma, dan tot nu toe in yhal is gespeeld. In overhemd ertraagde dooi Is wel een le- treep door de rekening van ie dachten a.s. zondag weer tbal te gaan spelen. Mede et besluit van de hockeyers competitie stop te zetten, wij aan Dirk Nijs, hoe de Dg is in de KNVB. rdag a.s.. vertelde Nijs, is er svergadering, waarop onder de competitie onder de loep Mijn indruk is evenwel, dat sn noodtoestand geen sprake hebben in het verleden wel meer strenge winters gekend en we komein er wel uit. Het wordt heus nog geen zweetvoetbal en is het niet prettiger in je overhemd naar een wedstrijd te gaan dan in een ijstrui? „Hier en daar is de moge lijkheid geopperd, dat de wedstrijd Nederland-België op 3 maart niet doorgaat Is daarvan iets naders be kend"? „Het enige wat mij bekend is. is dat. Brunt en Cr&hé de secretaris van de Kon. Belgische Voetbalbond elkaar in Parijs hebben ontmoet. Er zal misschien wel over gesproken zijn heel in het vage maar wij zijn nog niet gepolst. En zo gaat het toch wel bij zulke dingen. Het lijkt mij verstandig ook wat die wedstrijd betreft het hoofd koel te houden. All right, de Belgen zitten met- de moei- lijkneid. dat Anderlecht drie dagen later voor de Cup moet spelen. Maar zullen de spelers van die club na weken niets doen niet blü zijn om nog een stevig warming- up te krijgen? Te riskant Ach kom. De wedstrijd Reims-Feijenoord werd op een keihard veld gespeeld en wat is daar gebeurd? „Spion" In Rotterdam Ls nu reeds een Por tugese spion gestationeerd. „Spion" alstublieft tussen aanhalingstekens. Want de heer Valente is correspon dent van het Portugese sportdag blad „Bola" en schrijft artikelen over Feijenoord. Helaas voor hem valt er weinig te spionneren. Hij heeft Reims-Feijenoord op de tele visie gezien en put- zich nu uit in het geven van opsommingen, wat de spelers in het dagelijks leven doen. wat zij presteren in het elftal enz. enz. Dit wordt hem allemaal braaf verteld. Het deed ons toch wel enigs zins vreemd aan te lezen, dat nij Krulver een „groot technisch" voet baller vindt. Internationale badmintonkampioenschappen SCHAATSENRIJDEN Jeeu van den Berg en Jeen Wester GESCHORST Het bestuur van bet district Fries land van de KNSB heeft de bekende Friese langebaanrijders, de oud-win naar van de Elfstedentocht, Jeen yan den Berg (Heerenveen) en Jeen Wes- sler (Eernewoude). een voorlopige schorsing opgelegd wegens overtre ding van de amateurbepalingen, zoals deze in de reglementen van de KNSB zijn vastgelegd. Beiden hebben prijzen in de vorm van waardebonnen geaccepteerd en deelgenomen aan premiesprints, o.a. bij wedstrijden in Sleen. Espel in de Noord-Oostpoler en Eernewoude. Het langebaanreglement schrijft voor. dat alleen eretekenen en luxe voorwerpen door de rijders mogen worden aange nomen, terwijl uitdrukkelijk is gesteld, dat er niet om waardebonnen mag worden gereden. De schorsing is voorlopig in afwach ting van een definitieve uitspraak van het hoofdbestuur van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond. DIRK NIJS geert paniek ATLETIEK mende nederlagen van de ■ecordhouders Peter S7iell Zeeland) en Valeri Bru- üsland) vormden de hoog- en van de zaterdagavond in tgeles gehouden indoor at- \edstrijden. Snell moest op de mijl de ;aan Jim Grelle voor laten Grelle finishte na 4 min. c., Snell had een achter- van 1,7 sec. Bill Dotson lange tijd het veld in een iie de 14.000 toeschouwers in plaatsen bracht. Nadat n de afstand ivas afgelegd, helle de eerste plaats over concurrenten hadden meer tegen zijn eindspurt. iel leed een nederlaag te- in „eeuwige rivaal" John is. Zevenmaal had Brumel mcurrent reeds verslagen, iu zegevierde Thomas, boe iden tot 2.14 kwamen. De taan had daarvoor echter sprongen nodig. Sedert de lische Spelen van 1960 had de Rus niet kunnen ver- Bijna ivas ook bij het ver- I m een Amerikaans-Rus-1 hiel op hoog niveau door de ren gewonnen. Ralph Bos- wm bij zijn laatste poging 5 meter, maar zijn sprong ongeldig verklaard, waar- gor ter Ovanesian, die te- precies na acht meter was eerste werd. De beste van Boston was 7.96 meter, kleine sensatie bracht het khoog spring en. De Ameri can Sternberg sprong 4.8S en dat ivas te veel voor \enten als Dave Tork, John en Ron Morris. Baltimore werd de West sprintster Jutta Heine ver door de Amerikaansen White en de 15-jarige Deb- ompsoji, die in haar serie 7 sec. een Amerikaans in- ecord vestigden. De finale >or Willie White in 6.8 sec heren werd deze afstand nen door Paul Drayson, die d maakte van 6,1 sec. Jo- Delecour (Frankrijk) was oede tweedb. De Fransen in succes op de twee mijl Michel Bernard, die voor Istand 8 min. 54.2 sec. nodig TAFELTENNIS mes had groot indeel in zege >p Oostenrijk Nederlandse kampioen Bert die al zijn partijen won, heeft °°t aandeel gehad in de over 's, die het Nederlandse heren- wilsteam zondagavond in de burg Ha lie te Salzburg be- °P Oostenrijk. Onze landge- tegevierden met 5—3. De ge arde uitslagen waren: (Oostenrijk)—Frans Schoofs l9-21, 21—18. 21—19; Zankl nrljk)—Ge Bakker <Ned.) 21—13; Bert Onnes (Ned.) to (Oostenrijk) 21—12, 17—21, Schoofs—Zankl 24—26. 23— -18; OnnesMoerth 2117. Wegrath—Bakker 2113, Onnes—Zankl 21—15. 21—15, k—Wegrath 23—21, 21—18. De Westduitser Guenter Traub is winnaa rgeworden van de twee- doagse internationale schaatswed strijden te Frederikstad. Traub. die op de 500 meter alleen zijn meerdere moest erkennen in onze landgenoot i Klaas Renes. zegevierde op de ove rige drie afstanden: 1500 meter in 2.17.8. 3-00 meter in 4.4a.8 en 5000 meter in 8 20 9. Klaas Renes werd op de 1500 meter acntste met 2.23.2. Tijdens de jaarvergadering van het District Zuid-Holland van de KNAU, welke zaterdagmiddag te Den Haag word gehouden, werd de Europese kampioene op de 800 meter. Gerda Kraan benoemd tot erelid van het district. Uit handen van de voorzitter Jan Klein ontving de Bataven-atlete een legpenning, terwijl zij tevens een bloemenhulde in ontvtngst mocht nemen. Het is dit jaar geen marathon-ver- nadering geworden. In ruim twee en een half uur werd de agenda afge werkt waarbij geen grote problemen aan de orde werden gesteld. Bezwa ren werden geuit tegen de trage ont- vangs- van subsidiegelden maar ook de vijf afdelingen waarin Zuid-Hol- GERDA KRAAN erelid land verdeeld is. blijken wel eens laar, te zjjn met de jaarafrekening Ook de centrale trainingen gingen nier. naar wens. nu de KNAU he laai moest afzien van de dist riet-coaches. Men wacht af of de technische ver gadering van de KNAU nieuwe ge zichtspunten zal openen. De heer Noordenbos, die reeds voor, zitter is van de afdeling Leiden, werd als 2de voorzitter in het bestuur van Zuid-Holland opgenomen. Hij volgde in deze functie de heer Langerak uit Wassenaar op die na 10 jaren zitting te hebben gehad zich niet herkies baar had gesteld. Zaallmndbulcompetitie (Van onze badmintonmedewerker) In Duinwijcks nieuwe badmintonhal werd dit weekeinde om de Nederlandse internationale titels gespeeld. Kwantitatief zijn deze kampioenschappen wel een der zwakst bezette van de laatste jaren geweest. Vrijwel alle sterke Duitse spelers ontbraken en vooral het gemis aan sterke Aziatische spelers, altijd de grote ri valen van de Denen bij de verdeling van de titels, werd gevoeld. Voor de laatsten is de triomf ditmaal vrijwel volledig geweest: zij legden beslag op alle eerste prijzen en driemaal was er zelfs een volledige Deense finale. Slechts de Engelse deelnemers kon den wat roet in het Deense eten gooien. Findlav zich steeds meer op de verdediging gingen toeleggen en de Denen alles op de aanval wierpen werd de Engelse vlag gestreken en kon het intens meelevende publiek wat op adem komen. Ook in het gemengddubbel was er felle strijd en een „indirect" Neder lands succes: mevr. Cerff (Zuid- Afrika), die vpor het Haagse „Kor- tenaer" uitkomt, en Tony Jordan hadden tegen het Deense koppel Annette Flindt. 'Svendson lange tijd de beste papieren. Jordan raakte echter op het eind zichtbaar ver moeid. sloeg voortdurend in het net. verloor zijn zelfvertrouwen en moest tenslotte buigen voor het jeugdige Deense geweld. De grootste sensatie was ongetwij feld de nederlaag van titelhouder Ferry Sonneville in de kwartfinale van het herenenkelspel tegen de twintig-jarige Deen Svendson. Voor insiders was de verrassing overigens niet zo groot, daar Sonneville wegens blessures vrijwel onbeslagen ten ijs kwam. Hij was geen schaduw van de speler, die de twee voorgaande kam pioenschappen op zo indrukwekken de wijze won. De titel ging nu naar de Deense kampioen Henning Borch. die dit jaar onder andere tweemaal over wereldkampioen Kops zegevier de. De overigens prachtig spelende Svendson kreeg in de finale niet veel kans tegen het snelle, harde spel van zün landgenoot. Als schouwspel waren de partijen Sonneville— Svendson en de demifinale Svend son-Oon Chong Jin (een van de twee Maleise deelnemers aan dit toernooi) veel attractiever. Ook de finale van het dames enkelspel bracht niet het spel waarop gehoopt werd. Het meest interessante van deze partij was eigenlijk, dat hij ging tussen, twee lingzusters: de even flegmatieke als sympathieke Annette en Bente Flindt. Eerstgenoemde had juist een zware mixed-partij gespeeld en kwam pas in de tweede game op dreef, maar in de vele lange raly's, die toen volgden had Bente steeds de langste adem. Samen veroverde de tweeling daarop de titel in het damesdubbel op een ander Deens koppel: mevr. A. RyeSchmidt/Kirsten Da hl. Spektakelstuk Het grote spektakelstuk was onge twijfeld de finale van het heren- dubbel. Borch/Mortensen (Denemar ken) en de Engelse combinatie Jnr- dan/Findlay waren de acteurs in dit felle en bewogen toneel. De Denen iets sneller en harder, de Engelsen vooral defensief zeer sterk. Flitsen de smashes, sluwe dropshots, spec taculaire reddingen uit de meest „onmogelijke situaties", kortom alle elementen van een kruidige badmin. tnnsrhotel waren aanwezig. Pas in de laatste fase toen Jordan en Met ere Van de Nederlandse deelnemers mag vooral Imre Rietveld met ere worden genoemd: In de demifinale van het damesenkelspel bood zij de sterke Bente Flindt kranig tegen stand en verloor pas na drie vinnige games. Van de overige Nederlanders kan, hoewel er zeker vooruitgang te be speuren valt. nog niet gezegd worden dat ze de aansluiting met de inter nationale klasse hebben gevonden. Een verheugend feit is wel. dat de meest op de voorgrond tredende Nederlandse spelers 'sters nog zeer jeugdig waren. Overigens hebben veel te weinig landgenoten de gelegen heid waargenomen hun krachten eens te meten met buitenlandse cracks. Uitslagen Halve finales: Herenenkel: H. Borch (Den.) sl. H. Findlay (Eng.) 15—3, 155; J. Svendson (Den.) sl. Oon Chong Jin (Mal.) 18—16. 15—8. Finale: Borch sl. Svindson: 15—9, 15—4. Damesenkel: Annette Flindt sl. Kirsten Dahl: 11—3. 11—4: Bente Flindt sl. Imre Rietveld: 11—2, 11^5, 11—0. Finale: Bente Flindt sl. Annette Flindt: 11—1. 11—6. Herendubbel: H. Findlay/A. Jor dan sl. Mertz (Den.) Oon Chong Jin 15—9. 15—9; Borch Mortensen sl. Nielsen/Kaagaard (Den.) 159, 15—9. Finale: Borch/Mortensen sl. Jor dan'Findlay: 11—15. 17—15. 15—9 Damesdubbel: Rve—(Schmidt sl. Imre Rietveld Marja Ridder (Ned.) 15—10, 15—2; Flindt sl. Connie Vis- Dit is de Deense tweeling Anne (links) en Bente Flindt. Bente versloeg haar zuster in de finale dames enkelspel, samen wonnen zij het dames dubbel man/Felice de Nooyer (Ned.) 157, 15—8. Finale: dames Flindt sl. dames Rye Dahl: 15—4, 15—6. Gemengdubbelmevr Cerf/Jordan sl. B. Flindt Borch: 158. 18—15; A. Flindt Svenson sl. mevr. Rye/ Mertz: 17—15, 15—11. Finale: A. Flindt/Svenson sl. Cerff/Jordan: 11—15, 15--12. 15—11. SCHAATSENRIJDEN De Noorse schaatsenrijders hebben, na hun overwinning in het Bislet- stadion te Oslo op de Russische B- ploeg en hun grote successen bij de Europese kampioenschappen te Götc- borg, het afgelopen weekeinde een nieuwe triomf geboekt. Zjj versloegen nu wederom op het ijs van het Bislet-stadion de Zweedse verte genwoordigende ploeg met ruim vijf tien punten verschil en namen daar mee revanche voor de nederlaag, die zij het vorige jaar februari in de drie- la ndenwedstrijd te Amsterdam leden. Van de Zweden konden alleen de beide Nilssons (Jonny en Ivar)zich op het hoogste niveau met hun te genstanders meten. Jonny vooral drong diep in de Noorse stellingen door. Hij zegevierde op de 10.000 me ter cn eindigde achter Fred A Maier op de 5.000 meter op de tweede plaats. Evenals te Goteherg bleef Jonny I Nilsson op de 10 km als enige onder de zestien minuten. Lagen de tijden j op de 10.000 meter over 't geheel ge nomen iets boven die van Göteborg, op de 5.000 meter waren de tijden aanzienlijk scherper. Niet minder dan zes man bleven onder de aclit mi- nulen met als snelste Fred A Maier J met 7 min. 47,2 sec. Zowel op de 500 I ais de 1.500 meter bezetten de Noren de eerste drie plaatsen met op beide afstanden voorop Magne Thomassen die met 41,7 vriend en vijand ver- raste en daarmee Noorwegens sprin- ter no. 1, Alv Gjestvang, naar de tweede plaats verwees, en op de 1.500 meter 0.2 seconden sneller was dan de Europese kampioen Nils Aaness. In het individuele klassement kwam de Zweed Ivar Nilsson op de eerste plaats met 184.074 punten, ge volgd door Knut Johannesen 1182,242), Jonny Nilsson (184.840 en Ivar Eriksen (185.000). Wat zich in het begin van de com- I petitie al aftekende, is zaterdagavond in de Houtrusthal een feit geworden. SVL werd kampioen van de tweede klasse, afd. B en zette daarmee een stap op de weg terug naar het dis- I tricts niveau waarop de roodwitten, j toen nog als HVL, in de periode 1953-1958 speelden. De kampioenswedstrijd van SVL was niet de beste die we van onze stadgenoten in deze competitie heb ben gezien, maar het was dan ook een harde en voor zijn laatste kans vechtende tegenstander die zij te be kampen kregen. Van meetaf was het i duidelijk dat Kees Lucas en zijn mannen er flink aan zouden moeten trekken om wederom te winnen. Quick Sport ving de eerste aanval len van de roodwitten goed op. Wel scoorden Theo Zwartjes en Kees Lu cas 2-0, maar de felle Hagenaars dienden onmiddellijk van repliek, 2-1, 2-2 en zelfs 3-2 voor Quick Sport. SVL werd nerveus. De weloverwogen driehoeks-combinaties bleven uit cn tegen de individuele pogingen van technisch knappe spelers als Roy van Gurp, Ruud van Zijp en Charrel Ar- noldus was de 5-1 spelende Haagse defensie volkomen opgewassen. Zij het dat de afweer soms wel met kunst en vliegwerk gepaard ging. Ge lukkig stak één man in de SVL- ploeg in een glanzende vorm. Doel man Walter Gört-z. Na de hervatting, die met 5-4 kwam. werd het spel van Kees Lucas C s. beter. Fraaie break outs van Roy van Gurp en Ruud van Zijp brachten SVL op 7-4. Tot 10-7 scoorden daarna om beurten beide formaties. Voor SVL troffen Theo Zwartjes. Charrel Arnoldus en Ebe Duursma de roos. Toen nam SVL de teugels even stevig in handen. I Door Ramon Singerling. Ebe Duurs- ma en Charrel Arnoldus liepen de kampioenen in spé uit tot 13-7. Met nog 8 minuten te spelen zetten de Hagenaars een daverende eindsprint in. die hen op de hielen van de rood- I witten bracht 13-11. De Leidse aan- i hang hield de adem in. Zou dit nog een nederlaag, de eerste in de com petitie worden? Doelman Walter Görtz hield echter het hoofd koel. I Een keihard schot, dwars door de 1 ..muur" voor zijn veste greep hij klemvast en direct plaatste hij de bal met een verre uitworp in de 1 handen van de uit de defensie weg- gesprinte Roy van Gurp. De Quick- Sport doelman zag maar één moge lijkheid om een treffer te voorkomen, uitlopen en Roy van Gurp tegen de grond te werken. Het kostte een penalty. Frank Bonte schoof deze in, 14-11! Quick Sport was afgestapt. Theo Zwartjes kogelde even later hard en hoog in. 15-11. De strijd was gestreden. Een sec later floot J de arbiter voor het einde. SVL was kampioen. LZC wint ook Het zaalhandbalteam van de Leidsche Zwemclub is in de andere tweede klasse-afdeling aan een ge weldige eindsprint begonnen. Uit de laatste vier ontmoetingen veroverden de poloërs zes winstpunten; de Haag se Hermes reserves werden gisteren in de Houtrusthal wel volkomen over klast: 22-4! Het was goed zaalhandbal wat de Leidsche Zwemclub, overigens zonder Pim Jansen en Peter Onvlee, tegen Hermes demonstreerde. Snelle, zui vere combinaties, vlot cirkelspel en af en toe een beheerste break-out. Doordat ook de Leidenaars er telkens weer in slaagden een hechte muur voor het heilgdom van Krik Parrel op te werpen .zag het er voor het wisselvallig spelende Haagse Her mes 2 wel erg somber uit. Wém van Zijl kon zijn ploeg desondanks nog aan vier treffers helpen, maar dat was eerder te danken aan de in de tweede helft laconiek geworden Leidse verdediging, dan aan de (rommelige) eigen aanval. LZC startte overrompelend. Care! Caron, de toekomstige trainer, be wees dat men ook uit een „dode hoek" kan scoren (1-0), en Hans Parrel, Ruud Schmidt en Gerrit Kra mer voerden in een korte tijd de Leidse voorsprong tot 4-0 op. On danks een tegendoelpunt van Van Zaal wisten de Hagenaars zich niet aan de vaste LZC-greep te ontwor stelen. Mede doordat Caron en El- senaar de breakouts op beheerste wyze afwerkten hadden vriend en vijand langs de lijn na 10 minuten al begrepen welke formatie er als over winnaar van het veld zou stappen. De ruststand 10-2 spreekt, voor zich zelf en ook na de hervatting was er van werkelijke Hermes' tegenstand geen sprake. De Haagse aanvallers hielden de bal te lang bij zich, druk ten het tempo, speelden fantasieloos en schoten geforceerd, zodat de so lide LZC-defensie, waarin Hans Sloo- ter weer uitblonk, zonder veel moeite steeds tijdig kon ingrijpen. Carel Caron na de zeven tref fers van verleden week nu met negen opnieuw de grote schutter in da LZC-ploeg Cees Schoof. Hans Broeke. Gerrit Kramer en Hans Par rel bewerkstelligden de ineenstorting van het totaal leeggespeelde Hermes- team: 22-4 Het kampioensteam van SVL' Staande v.l.n.r. Theo Zwartjes^ Chr. Arnoldus. Ebe Duursma Kees Lucas. Walter Görtz. knie lend Frank Bonte. Rog van Gurp. Ruud van Zijp en Rob v d. Steur. Op de foto ontbreken Hans Kagie. Cyril Graanoogst en Ramon Singerling. (Foto Leldsch Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 11