Sjoukje Dijkstra dicht bij haar vierde Europese kampioenschap Feijenoord opgetogen Spionerende Rus moet Australië verlaten Vergeefse pogingen Oostenrijks jurylid r OOSTENRIJKSE REGINA HEITZER BERUST AL personenauto's-caravans 7 t/m 17 februari Interessante krachtmetingen in tic VOLLEYBALCOMPETITIE Overtuigende bewijzenmet tal van foto's verduidelijkt Zaalvoetbal Sportsplinters Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 8 februari 1963 Derde blad no. 30877 (Van onze speciale verslaggever) Kangoeroes (dames) verslaan SVL Na een gelükopgaan aan weers zijden deed de service goed werk drukte Kangoeroes op de service van Ans Vrielink via smash-treffers van Suus Verhoekx door naar 84. Het stoppen van de service was b(j Kan goeroes veel beter verzorgd. Toch zag SVL, dat technisch eer. zwakkere indruk maakte dan de pu pillen van Coos Taconis, met enthou siast verdedigen kans de score gelijk te trekken. 88 en zelfs een voor sprong te nemen. Dit dankzij bekeken onderhandse services van Elly v. d. Linden. Kitty Kosto gaf Kangoeroes weer de leiding na 9—9 met 6 harde lage services, 159. Een service-ka- nonnade van Ans Vrielink bracht SVL in de tweede set op de knieën. Via 100 werd het 140! Als Ilonka Kruts niet een gemakkelijke smash had gemist dan zou het voor SVL een beschamende setverlies zijn ge worden. Nu werd tenminste de 0 op het scorebord weggewerkt. 152 en 2—0 voor Kangoeroes. Deze voor sprong en de duidelijke superioriteit van zijn ploeg in de eerste en tweede set ten spijt nam coach Coos Taco nis bij 41 voor SVL in de derde set geen risico's en vroeg een time-out aan. Wel werd het nog 51, maar Kangoeroes maakte gelijk. 55. Na 6—6 en 7—7 zorgde weer Kitty Kosto voor een Kangoeroes-voorsprong, 8—7 en 97. SVL bleef stug volhou den, haast tegen beter weten in zou men zeggen. Xandra Kikkert liet en kele geplaatste onderhandse services los, waarop Kangoeroes geen behoor lijke pass wist te fabrieken, 119. Het leek een set-winst voor SVL te zullen worden. Weer greep Coos Ta conis op tijd in met een time-out Kangoeroes kwam aan de service en via 11—11 wonnen Suus Verhoekx c-s. met 1511. Een verwachte en ver diende 3—0 zege voor Kangoeroes. Boedapest, donderdag „Wie is dat?", infor meerden diverse buitenlandse journalisten van daag herhaaldelijk bij hun Nederlandse colle ga s en dan wezen ze op een rijdster in een rood kostuumpje, die met bewonderenswaar dige beheersing de voorgeschreven figuren op het stroeve ijs rondde. Het was natuurlijk een vragen naar de bekende weg, maar ach, er was voor hen niets leuks meer te beleven cn dit grapje deed het telkens wel weer even. Het fi guurtje in het rood overheerst bij de dames dit kampioenschap volledig en na de eerste vier verplichte figuren wordt er hier niet meer aan getwijfeld of de Europese kampioene zal in 1963 net zo heten als in 1960, 1961 en 1962: Sjoukje Dijkstra. De pogingen van het Oostenrijkse jurylid, de heer Malek, om zijn land- ophalen genegeerd. Aan het einde van deze kille dag bedroeg de voorsprong :enot« Regina Heitzer boven Sjoukje te brengen, worden met een schouder van onze kampioene op de Oostenrijkse precies 41 punten. Toch interessant I Achter dit tweetal volgden de twee Oostenrijkers en de wat ruw rijdende Westduitser Sepp Schoenmetzler, waarbij Emmerich Danzer de vol doening had dat hij deze keer in tegenstelling tot vorig jaar boven z(jn landgenoot Peter Jonas eindigde. En zijn succes heeft nog meer glans, omdat. Jonas onlangs kampioen van Oostenrijk was geworden. Revanche Advertentie Geopend van 10-17 en 19.30-22.30 uur zondagen van 10-18 uur- toegang f2.50 Maar al bestaat er geen twijfel meer over de eerste plaats, dat wil niet zeggen dat dit maar een onin teressante wedstrijd is. Integendeel. er wordt hier op het scherp van de kunstschaatsen verwoed gestreden, vooral in het Engelse en in het Zwit serse kamp. Van die twee landen is er nogal wat rumoer geweest bij de nationale titelwedstrijden en met name in het Alpenland is het heet toegegaan. De rivalen heten Fraenzi Schmidt en Dorette Bek, maar het zijn niet deze twee vriendelijke meis jes die elkaar in de welgekamde ha ren vliegen. Neen, het hoge kapsel van Fraenzi loopt geen gevaar en evenmin zal er worden getrokken aan de vlechtjes van Dorette, die overi gens toch al de indruk geven van een naar achteren gezakte koptelefoon. Dorette werd kampioene van haar land, dankzij beter rijden van de ver plichte figuren. Fraenzi reed verre weg de beste kiir en kreeg een pun ten voorsprong, doch het plaatscijfer van Dorette was net even beter. Toen brak de herrie los. Champagne Er werd gesuggereerd dat vader Bek tijdens de kampioenschappen in gezelschap van enkele leden der jury uitbundig zjjn verjaardag had ge vierd en dat de champagne de uitslag had bepaald. Hier in Boedapest moet nu dus blijken wat er waar is van deze praatjes en de internationale jury heeft dus een dankbare taak. Was eerst Dorette aan de winnen- den hand, na de laatste twee figu ren van deze dag is Fraenzi haar rivale voorbij. Met een betere kür in het vooruitzicht lijkt de nationale triomf te zullen zijn voor Fraenzi, een Ziiricher meisje, dat in november we reldkampioene werd op de rolschaats. Engelse strijd In Engeland wordt met belangstel ling de strijd tussen Diana Clifton- j Peach en Jacqueline Harbord ge volgd. Vorig jaar werd Jacqueline kampioene van Engeland, maar toen was Diana ziek en onlangs veroverde Diana de titel, maar had het andere meisje het excuus dat zij een half jaar geleden een been gebroken had op een bergtocht in Cornwall. Hier in Boedapest gaat Jacqueline ver moedelijk de strijd wederom verlie zen, maar wat erger voor haar is. zij moet heel erg oppassen voor de En gelse jeugdkampioene, de lieftallige 17-jarige Sally Anne Stapleford. In de rangschikking na de eerste vier j figuren staan de Engelse meisjes als volgt: 5. Diana Clifton-Peach 680.3 punten; 6. Jacqueline Harbord 655.7 punten. 7. Sally Anne Stapleford 655.4 punten. Voor dit drietal met z'n j aanhang is die vijfde plaats nauwe- lijks minder waard dan de Europese titel, daar hebben ze dan ook geen kans op. Regina Heitzer, eigenlijk de enige die Sjoukje zou kunnen bedreigen, schijnt de hoop al opgegeven te heb- ben. Want terwijl Sjoukje zich tus- sen haar diverse beurten terugtrekt I om in concentratie te blijven, wandelt Regina ogenschijnlijk vrolijk rond en toen zij in haar gesprek met Marika Kilius en Hans Juergen Baumler de i slappe lach kreeg, leek ons dat niet bepaald de beste voorbereiding voor haar vierde optreden, datnog j geen tien minuten later moest plaats I hebben. Sporadisch Advertentie AMSTERDAM I Evert Lammers zet de traditie voort en trekt'ook dit jaar weer met een ploeg naar de Ronde van Tune sië, die wordt gehouden van 27 maart. —7 april. De ploeg bestaat, uit zes man waarvan drie amateurs en drie amateurs en drie onafhankelijken. Het, zijn de volgende renners: Anton Rijkers (Amsterdam), Theo Rutten (Leende), Jaap van der Kloot (Zun- dert> Lambert van der Ven (Vlij men), Piet Steenvoorden (Heem stede) en Werner Swaneveld (Rotter- dam). Het programma luidt voor deze week voor de Lcidse ploegen: Vanavond, heren Gymnasium: KVC Concordia 2 (20.00 uur) VVS I—Libanon 50 2 (21.00 uur) Delft: AlcxoSVL 2 Den Haag: PVC-VVS 2. Sporadisch kwam het voor dat de j Oostenrijkse hoger dan Sjoukje ge-1 waardeerd werd, namelijk slechts 6 van de 36 keer. De tweede plaats schijnt vrij zeker voor Regina, want het is niet aan te nemen dat Nicole Hassler, die 31 punten op haar heeft verloren. De achterstand zal kun nen wegwerken. Temeer daar haar kür die haar de bijnaam „pirou ette" heeft bezorgd tot nu toe bij Internationale kampioenschappen geen hoge noteringen heeft gekregen. Wil zij in het voetspoor van Sjoukje blijven, en daarin bevindt zij zich thans, nu zij ook voor de derde keer in successie de Richmond-Trophy heeft gewonnen dan zal ze met een an/lere kur moeten komen. Op de vierde plaats met een achterstand van 7.7 punt op de Frangaise uit Chamonix staat de Tsjechische Doce- lalova, die vorig jaar. toen zij nog niet getrouwd was als Jana Mrazkova opzien baarde met een bijzonder mooie kür. Ze is ruim tien punten voor op het Engelse trio. Al met al dus geen concurrentie voor Sjoukje. die zij heeft te duchten. ..Hef lijkt dan ook niet waarschijnlijk" belde een Duitser aan zijn krant door „dat Sjoukje zich bij de kür druk zal ma ken". „Moet je dal horen", reageerde prompt vader Dijkstra en hij klapte uit de school dat Sjoukje wil probe ren zessen te halen, juist omdat zij een nieuwe kür heeft. En vervolgens gaf hij een opsomming van alle sprongen en details, die zij dapper heeft ingestudeerd en die zaterdag avond in Boedapest zullen worden ge toond. Maar eerst krijgen we nog de laatste twee verplichte figuren. De paragraaf dubbel 3 en de paragraaf 3. welke overigens al gereden zijn als u dit onder ogen krijgt. Ontroering In de avonduren sloot een van ont- roering bijna wenende moeder haar j zoon in de armen. En er brak een stralende lach door op het anders door opgekropte zenu wen vaak trekkende gezicht van de 22-jarige jongeman, genaamd Alain Calmat. Als laatste van de 21 deel nemers had zojuist zijn enige con current Manfred Schnelldorfer ge- reden. Een schier eindeloze wachttijd had er tussen hun optreden gelegen en Alain moeten die drie kwartier wel dagen hebben geleken. Maar nu staken dan de bordjes van de negen juryleden in de lucht en een snelle blik leerde dat de Westduitser er niet in was geslaagd zijn achterstand in te lopen. Evenals in 1962 mag Alain Calmat. een student uit Parijs, die over een maand als de wereldkampi oenschappen te Cortina voorbij zijn, voor zijn praktijk het ziekenhuis in gaat. zich kampioen kunstnjden van Europa noemen. Hij had na de ver plichte figuren een voorsprong van 13 6 punten overgehouden en ook een beter plaatscijfer (12 tegen 15' Maar er behoefde slechts weinig verkeerd te gaan om hem te doen duikelen. Wouter Toledo, die bij de verplich te figuren zeer ongelukkig van start ging heeft zich prachtig gerevan cheerd. Bij alle verdere figuren werk te hij zich wat omhoog en toen hij aan zijn kür moest beginnen stond hij 15de. Toen bleek dat de jonge Hagenaar ook in het vrij rijden aan zienlijk vooruit was gegaan. Hij reed vlotter, gedurfder en maakte een zo goede indruk dat de jury hem waar deerde met cijfers variërend van 4.9 tot 5.3. Zeer goed dus. Gezien de bo- langrijke vooruitgang en de leeftijd van Wouter (18 jaar) meende de KNSB onmiddellijk een beloning en tevens stimulans te moeten geven, en zo mag Wouter over enkele weken naar Cortina d'Ampezzo om er als eerste Nederlander bij de heren deel te nemen aan de wereldkam pioenschappen. Hij heeft het verdiend door goed te werken in de laatste twee jaren, waarin hij, evenals Sjoukje, onder de hoede kwam te staan van Arnold Gerschwiler. De uitslag hij de heren luidt: 1. Alain Calmat (Fr pl c 10. 2255 p 2. Manfred Schnelldorfer W.-Dld.) 17, 2227.4 p.: 3. Emmerich Danzer (Oostenr.) 40, 2093.4; 4. Peter Jonas (Oostenr.) 44. 2074,5: 5. Sepp Schoen metzler (W.-Dld.' 47 2064,2; 6. Ralph Borghardt (O.-Dld.i 56 2047; 7. Valeri Meskov (Rusl.) 57 2045,3; 8. Jenoe Ebert (Hong.) 74 1998,4; 9. Hugo Duemler (W.-Dld.) 73 1999,1; 14. Wouter Toledo (Ned.) 130 1853,3 punten. I Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: Met een lijn toestel van de KLM kwam gistermiddag een opgetogen Feijenoord-ploeg met officials en leden op Schiphol aan. De Feijenoor- ders lieten zich in allerlei standen op de gevoelige plaat vastleggen. Reinier Kreijermaat poseerde welwillend met de bal. voorzien van de handtekenin gen van alle spelers, waarmee hij in de 26ste minuut van de eerste helft zijn formidabele winnende doelpunt tegen Stade de Reims maakte. ten der bestuursleden, de heer Buitendijk, vertelde, dat de Franse bladen in het algemeen met een uitstekende pers over het spel van Feijenoord voor de dag waren ge komen en dat zij Reims slechter von- den spelen, dan ztf van hun land genoten gewend waren. Op de vraag j hoe de spelers hun kansen in de volgende ontmoeting tegen Reims zagen, antwoordde een der spelers gekscherend: ..Een zacht eitje", maar in het gelach dat deze opmerking begroette, klonk een onmiskenbare ironie op Buiten stonden de vrou wen trappelend van ongeduld op hun voetballende echtgenoten te wachten. In de haast hen te begroe ten liet een der spelers een meege brachte fles champagne vallen en Feijenoord hoopt natuurlijk, dat deze Sjoukje Dijkstra heeft tijdens de Europese kampioenschappen kunstrijden in Boedapest na vier van de zes verplichte figuren bij de dames de leiding genomen met een voorsprong van 41 pun ten op haar gevaarlijkste concur rente de Heitzer. Oostenrijkse Regine Foto: volkomen geconcen treerd rijdt Sjoukje een van de verplichte figuren onder het scherpe oog van de jury. De verenigingen Altior en LDWS organiseren zondag a.s. in de veiling- hai te Ter Aar een zaal voetbaltoer nooi waaraan deelnemen Lugdunum. RA VA (Den Haag), Altior, DOSR. SVLV en LDWS Olympische Spelen Indonesië uitgesloten Het bestuur van het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten Indonesië voor onbepaalde tijd van deelneming aan de Spelen uit te sluiten. Volgens Avery Brundage. voorzitter van het IOC, is het bestuur van het Indonesisch Olympisch Comité ge schorst in verband met de gebeurte nissen en schandalen zich hebben voor gedaan tijdens de onlangs in Djakarta gehouden Aziatische Spelen. Aan deze spelen hadden Nationalis tisch China en Israël niet mogen deelnemen. „Het ging niet alleen om wat er tijdens de Aziatische Spelen werd gedaan, maar °ok om de manier waarop dat gebeurde", aldus Avery Brundage. Het is de eerste maal in de geschie denis van de moderne Olympische Spelen dat een land wordt uitgeslo ten. Er zjjn twee wedstrijden die bijzon dere aandacht verdienen. KVC—Con cordia 2 en VVs 1Libanon '50 2. Wij verwachten hier niet minder dan 2 Leidse overwinningen KVC, dat met het nieuwe systeem. 2 vaste spel verdelers 4 smashers, de aanval zeer belangrijk heeft versterkt en zeker gesterkt door het resultaat. 2 overwinningen op Punch en Libanon '50 2, zal weliswaar op zijn tellen moeten passen tegen de intelligente Rotterdammers, maar als de Kat- w ij kers de teugels in eigen gelederen strak aanhalen en aanhouden, dan kan hun niets gebeuren. VVS 1 kan profiteren van de zege van KVC op Libanon '50 2. want dat kostte de plocc dP leiding en d_e teleurstelling daarover zal groot zijn geweest. Wanneer Henk Kleingeld c.s. de eerste set. op hun naam schrijven dan hebben zij, menen we. de wed strijd voor 50% ln de zak. We verwachten een 31 zege voor VVS 1. Op papier moeten de reserves van SVL en VVS tegen resp. Alexo en PVC met de kous op de kop huis waarts keren. Toch geloven we dat. er een klein kansje is op een redelijk resultaat van SVL 2, dat met Pim Leenhouts. Kees de Rozy en Dick Passchier als kern steeds beter voor de dag gaat komen Bovendien gaat men bij SVL eindelijk het zal wel licht weinig baten dp reserves uit j het roemruchte, geroutineerde 4e team inzetten In Delft zullen Bram Sieval en Jan Hoppenbrouwer de Leidse gelederen versterken en dat komt dp rust in SVL 2 zeker ten goede. Onze prognose: 2—2. De ver wachting dat VVS 2 een zelfde resul taat, zal weten de behalen tegen PVC. lijkt, ons in peen enkel opzicht gemotiveerd. Daarvoor slaat de ba lans in technisch opzicht te sterk door naar dp Hagneaars. Prognose: 3—0 voor PVC, Val In de eerste minuut van zijn kür kwam hij inderdaad ten val bij een drievoudige Rittberger. Maar Alain herstelde zich onmiddellijk en naar mate zijn prachtige demonstratie van superieure techniek vorderde, ver dween dit schoonheidsfoutje naar de vergetelheid. Met sublieme passen gleed hij over het ijs. waarbij hij geen overdaad aan sprongen in het geheel verweefde. Zelfs dubbele sprongen waagde hij en zijn zeker heid liet niets meer te wensen over. En zo reed en sprong de Fransman op muziek uit het Mojszejev Ballet naar zijn tweede Europese kampioen schap. Hij moest evenwel nog lang geduld hebben voor zijn overwinning vaststond en bovendien was ook Schnelldorfers kür met 15, meren deels hoge dubbelsprongen van uitstekend gehalte. Doch alleen het Westduitse jurylid plaatste haar landgenoot boven de Fransman. Op 67-jarige leeftijd overleed in München Franz Filler, die bij de Olympische Spelen van 1928 (Am sterdam'. 1932 (Los Angeles) en 1936 (Berlijn' starter nummer één was op dp atletieknummers Aan de finale van het kampioen schap van Nederland ereklasse drie- 1 bonden die van 21 tot en met 24 fe bruari in Hilversum wordt gespeeld. zullen de volgende acht biljarters deelnemen: J Broekhuizen (Arnhem) M. orZm M. Brosens «Breda), J.Doggen (Heer- le NB'. G. Louwers (Tilburg). C. van Oosterhout (Breda) H. Popeijus (Zwijndrecht'. H. de Ruyter <Waal- I wijk' en J. H. Sweering (Amster dam) Op een besneeuwd terrein heeft het voorlopig Nederlands militair elf tal donderdag te Deventer voor 1500 toeschouwers met. 3—1 verloren van Go Ahead De militairen die in de eerste helft sterker waren, hadden bij de rust een 10 voorsprong door een doelpunt van rechtsbuiten Lefering in de 40ste minuut. De ironie wil, dat Lefering een Go Ahead-speler is. Wisseling van ambassadeurs De Australische regering heeft gisteren de Russische di plomaat Iwan Skripow gelast binnen zeven dagen het land te verlaten. De minister van Bui tenlandse Zaken, Sir Garfield Barwick. diende via de Russi sche ambassade in Canberra een krachtig protest in, waarop de ambassade reageerde met te ver klaren, dat zij het protest niet kon aanvaarden omdat de bewe ringen van de Australische rege ring .volkomen ongegrond" zou den zijn. De Australische minister van Bui tenlandse Zaken gaf later een ver klaring uit, verduidelijkt met een twintigtal foto's, waarin hij de spio- I nage-activiteiten van Skripow uit eenzette. Deze begonnen met een ont moeting tussen Skripow en een j vrouw, die voor de Australische ge heime dienst werkte. Op dit eerste contact volgden meer bijeenkomsten, j waarbij de Rus haar geld had gege ven. De contacten tussen Skripow en 1 de Australische waren echter steeds door mannen van de geheime dienst in het oog gehouden. De diplomaat schreef haar brieven met- onzichtba re inkt en hij had gezorgd voor che- i micaliën, zodat zij dit ook kon doen. i Volgens de verklaring had Skripow j de \touw in totaal 425 Australische 'ponden betaald. Zij moest daarvoor pakketten uit schuilplaatsen in Syd- 1 ney halen en deze naar Canberra brengen. Een daarvan bevatte een Canadees paspoort. De Australische pers publiceerde gisteren foto's van ontmoetingen tus sen de Russische diplomaat en de Australische geheime agente, van een radiozender en van door Skripow ge schreven opdrachten. De televisiesta- In een ziekenhuis te Milaan is Learco Guera overleden. Guera. een van de groie Italiaanse wielrenners van voor de tweede wereldoorlog, werd al meer dan een maand in het zie kenhuis behandeld. Hij leed aan de ziekte van Parkinson De Engelse club Everton. die reeds bekendheid genoot, door de hoge totaalwaarde van de eerste elftalspe lers en de bijnaam ..Bank van Enge land" heeft kocht, voor ruim 350.000 gulden Alex Scott, de bekende bui tenspeler van de Glasgow Rangers. In totaal heeft Everton de afgelopen jaren reeds voor meer dan 3 miljoen gulden aan spelers gekocht. tions lieten de foto zien van een man. die deze radiozender in ontvangst had genomen. Omdat de man voort vluchtig is werd de kijkers gevraagd eventuele inlichtingen aan de politie te geven. Skripow, die goed Engels spreekt, was de eerste Russische diplomaat die naar Australië kwam nadat de betrekkingen tussen beide landen van 1954 tot 1959 verbroken waren geweest, waarvan eveneens een spio- nacezaak de oorzaak was. Uit Moskou werd gisteren nog ge meld. dat de Sowjetrussische ambas sadeur m Canberra. Iwan Koerdjoe- kow zal worden opgevolgd door Wi- talj Loginow. Het is niet bekend of een en ander met elkaar verband houdt. I tweede ontmoeting met Stade de j Reims, 13 maart as. te Rotterdam. Twee Feijenoorders winnen ook van.... Gerhard Wendland (Van onze Rotterdamse correspondent) De Duitse zanger Gerhard Wendland heeft gisteren in het Rotterdamse Lumière Theater de Nederlandse première van de film Tanze mit mir in den Morgen" met zijn aanwezigheid opgeluis terd. De populariteit van Gerhard Wendland, die in de film zichzelf speelt en die in Nederland een gouden plaat heeft behaald met de titelsong van de film, moest tijdens de eerste voorstelling bij na het onderspit delven tegen de Feijenoordspelers Gerard Kerkum en „Beer" Kreyermaat, die de zanger bloemen kwamen aanbie den. De beide voetballers hadden daartoe het overwinningsfeest I van hun elftal in de steek gelaten. Voor de aanvang van de tweede J voorstelling gisteravond was Ria Valk opgetrommeld. Vanavond treedt Gerhard Wendland voor de televisie op in de Rudi Carrell- show. waarin hij een liedje in het Nederlands zal zingen. Advertentie KLM directie sprak met vakbonders Gisteren heeft een eerste ontmoe ting plaats gevonden tussen de nieuwe KLM-directie en de vertegen woordigers van de bonafide en erken de vakorganisaties, NBV, St. Raphael en CBC. Aan de orde zijn geweest de wijze waarop en de organisatorische vorm waarin in de toekomst tussen de directie en de bonafide vakbeweging het overleg zal worden gevoerd. Afgesproken is. dat op 21 februari a.s. in gezamenlijk overleg nader uitgewerkt zal worden de bij het overleg te volgen procedure. Tevens zullen dan aan de orde komen de concrete punten ter zake van de door de directie i.v.m. de reorgani satie tiidelijk onderbroken lopen de onderhandelingen over de loon- en andere arbeidsvoorwaarden van het KLM-personeel. Ree •oni Ik ■zoel op eerste dag RAI De eerste dag van de auto-tentoon- steil:neen in Amsterdam pleegt al tijd een vrij laag bezoekcijfer te heb- Len in verhouding tot het totaal aan tal liefhebbers dat een dergelijke ex positie komt bekijken. Maar bij deze 46-ste Kai zijn de verwachtingen op de eerste dag al ver overtroffen. Niet minder aan 12.735 personen kwamen langs de loketten naar binnen het geen in vergelijking tot de expositie van 1961 een stuging van anderhalf duizend bezoekers uitmaakt. Onder hen was een groep van 28 Canadese dealers van een Franse automobiel fabriek die opgetogen waren over de expositie. De belangstelling uit het buitenland voor deze auto-RAI was trouwens op de eerste dag al groot. Er weiden o.m. bezoekers genoteerd uit België, Frankrijk, Duitsland, En geland. Spanje en Italië. Amsterdam wil ..Bellevue" kopen (Van onze A'damse correspondent) De gemeente Amsterdam voert on derhandelingen met de directie van de NV Hollandais. eigenaresse van het tussen de Marnixstraat en Leid- sekade in Amsterdam liggende zalen complex „Bellevue" over de aankoop van dit gebouw. Er wordt een koopprijs genoemd van circa 2.7. miljoen gulden. Het ligt niet in de bedoehng om na de even- tuele overneming wijziging te bren gen in de exploitatie van het gebouw. Het complex omvat in totaal negen feestzalen, waarvan drie grote. De i grootste biedt plaats aan 2100 men- j sen. Het zal in de bedoeling van de ge- meente liggen de zalen nog meer dan thans het geval is, te gebruiken als j repetitieruimte voor de Nederlandse 1 Opera en diverse toneelgezelschap- I pen, die hiervoor in de aan de over- zijde van de Marnixstraat liggende stadsschouwburg te weinig mogelijk- i heden vinden. Voorts wordt de aan- koop in verband gebracht met de si- tuering van een station van de toe komstige metro. j Octave Demuyter, die voor de I liberale partij zitting had ln het Bel gische parlement. Is gisteren op 70- jarige leeftijd in Brussel overleden. Gisteren zakte hfj in elkaar ln het j parlement. Hij was het enige lid van 1 de Kamer van volksvertegenwoordigers die ln 1960 tegen onalhankelljkheld voor Kongo stemde. Demuyter Is een pionier geweest op het gebied van de 1 ballonvaart

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9