Bebouwing Stationsplein Kantoorgebouw 11 verdiepingen Heeft P.T.T. last van een stijve vinger? voor een zorgt verrassing DAF de nieuwe DAF-Combi 5150) fhe fcri pirn mmwMwiMRW Met hotel, vijf winkels en Bowling Centrum Lezers schrijven WORDT LEIDSE MARKT WERKELIJK VERPLAATST Sunil bleekt voor u Sunil blauwt voor u ...èn Sunil is nylon-actief SUNIL. NEDERLANDS GR00TSTF WASMIDDEL R.A.I.-aiitonwbieltentoonstellinp; Opening door <Irs. Korthals Sell ierin on ii i koog was onbereikbaar OMrericht 1 ma»rt 1860 Donderdag 7 februari 1963 Tweede blad no. 30876 is 43.75 meter boven straatniveau. Totale kantoorruimte is 6400 m2. Op het braakliggende terrein tegenover het Station en aan een der drukste verkeersaders van onze stad. zal zeer binnenkort met de bebouwing een aanvang worden gemaakt. In opdracht van het Philips Pensioen Fonds te Eindhoven en naar het ontwerp van de architecten H. D. Bakker en E. F. Groosman te Rotterdam, zal hier een kantoorgebouw van 11 ver diepingen verrijzen, dat als een voortzetting van de andere hoek van het Stationsplein kan worden gezien. kers is zorgvuldig op elkaar afge stemd en de plannen zijn aangepast aan het gebruik dat er aan zal wor den gegeven. Zo is er in het plan een zelfstandig modern hotel van 31 ka mers opgenomen. De ingang hiervan is recht tegenover 't Station aan het tationsplein gelegen. Bovendien voor ziet het plan in een Bowling Cen trum. zoals dit ook reeds in andere steden in ontwikkeling is. Op de be gane grond komen voorts 5 winkels; voorzieningen, zoals mechanische ven- Bij de realisering van dit imposan te project, waarover wij reeds eerder schreven, is. om dit economisch mo gelijk te maken, overleg gepleegd met de toekomstige gebruikers. De ruimte behoefte van de verschillende gebrui- Opleidingseisen in metaalnijverheid De realisering van dit bouwplan zal i een belangrijke bijdrage IJveren tot verwezenlijking van de bestemming voorzieningen, zoals mechanische vn- van het wederopbouwplan op dit tilatie e.d.. terwijl voor de kantoor- markante punt van de stad. De gevel verdiepingen 3 8-persoonsliften zijn 1 zijde van het Stationsplein zal hier- gepland benevens 1 aparte lift. voor mede gevuld zijn. De bouwtijd zal 2 het hotel. De hoogte van het gebouw jaar in beslag nemen. Het Departement. Leiden van de Nederlandsche Maatschappij voor voor Nijverheid en Handel, heeft de eerste van een drietal beroepenvoor- lichtingsavonden gehouden voor de ouders der leerlingen, die de school tijd aan de Lagere School beëindigen. De heer G.A. Zuiderduin, consu lent van de Stichting Bedrijfsoplei ding „Bemetel". zette op duidelijke wijze uiteen welke mogelijkheden er zijn en welke eisen gesteld worden voor opleiding In de metaalnijver- In hct ^adcr van dc ceuwfeestvie- heid ring van de N.V. Nationale Levens- Een forum, bestaande uit mej. D. 1 verzekering Bank Is gisteravond in I Querido en de heren H. de Bree, ir. de Schouwburg uitbundig feest ge- mjn£r (e bevorderen'1 W. F. Engels en G. A. Zuiderduin., gaf vlcrd- fn «JU «aft *»eh begrijpen. wrance tijdens een levendige discussie met want niemand, minder dan Wim Kan I WOordvoerder. de aanwezige ouders, op vele belang- en ^®rry ?n^ uitgenodigd rijke en interessante, vragen ant- """""'"f' I <J« men> lichtvaardig Haaale voor de Nationale! Vrolijke avond met Wim Kan en Fred Kaps Gaarne wil ondergetekende in Uw blad zijn verbazine uitspreken over de blijkbaar op handen zijn de Markt, verplaatsing. Gezien pubiikaties in de plaatselijke pers. is deze verplaatsing behoudens goedkeuring van de ge meenteraad al een voldongen feit. Niet, gepubliceerd is echter de con clusie van de Landelijke en Plaatse- lijkp vereniging voor Straat- Markt en Rivierhand el DezP heeft name lijk zeer duidelijk geargumenteerd, dat de bedoelde verplaatsing naar de Hooglandse Kerkgracht en omge ving een absurde, zo niet onmogelijke I zal zijn. Uit de recente pubiikaties leest men dat er een aantal kramen op de Hoogstraat zal worden geplaatst, daarna honderd meter niets, en dan ongeveer een vijftigtal op de Hoog landse Kerkgracht. riP rest op de Nieuwe Riin en in de aangrenzende tochtige straten en steegjes. De chao tische versplintering van de bestaan de Warenmarkt en zijn snelle „dood vonnis" zijn m.i. dan wel een feit. De noot. dat ook in de Beschuit steeg wel een paar kramen zullen, worden geplaatst ..om de doorstro- lijkt mij een wrance grap van de desbetreffende woord. De avond stond onder leiding van de voorzitter van het Departe ment Leiden, de heer P A. Wernink Jr. De volgende beroepenvoorlichtings- avonden zullen worden gehouden op dinsdag 12 februari (Bouwnijverheid en Grafische vakken) en dinsdag 19 februari (Textiel en Nijverheidson derwijs voor Meisjes), eveneens in restaurant van der Heijden alhier. Promotie Aan de Leidse Universiteit is tot doctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld: „Vijfjaars overleve- rmgscijfers na kankerbehandeling" (een bewerking van gegevens betref fende behandeling en follow-up 14.539 kankerpatiënten in Nederland, geregistreerd door de Centrale Kan ker Registratie van 1953 t/m 1955), de heer L. Meinsma, geboren te Mak- kum in 1923. thans wonende te Am sterdam. Promotor was prof. dr. P. Muntendam. Advertentie Zoekt U een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER. Haarl.straat 207 heeft het. Ook ln briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. Sportief toernooi jubilerende NRM Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Roto gravure Maatschappij N.V., in mei van dit jaar. is in overleg met de ju bileumcommissie 1963 door de perso neelsvereniging een sportprogramma samengesteld, dat loopt van 4 jan. tot en met 14 september. In vrij wel iedere tak van sport zullen de N R.M.-ers elkaar bekampen, klaver jassen, biljarten, bridge, schaken, dammen, tafeltennis, zwemmen, vis sen, atletiek, voetbal, korfbal, puzzel- ritten. sigarenrookwedstrijden, volley bal, karowedstrijden, e.d. De sportdag op 11 mei vormt het hoogtepunt van het gehele toernooi. om hier met hun A.B.C voorstelling te verzorgen. Bovendien was ook onze Internationaal ver maarde goochelaar Fred Kaps aan wezig. Onder het motto „H&&&da&le voor de Nationale", dat voor een groot deel was afgestemd op Kan's koste lijk „Herexamen", waarvoor hij hier reeds eerder cum laude slaagde, werd een gevarieerd programma afgewerkt, dat soms ook een „Nationale" inslag had. Kan zelf zegt er van, dat er wel eens tijden zijn geweest, dat hij even aan deze instelling twijfelde. „Als ik steeds weer in de couranten moest I lezen hoe bij andere banken „on- j regelmatigheden" waren ontdekt en ik daarbij tevergeefs naar Uw naam zocht, heb ik wel eens gedacht: er is toch wel iets te hale bij de Natio- nale?" In deze trant ging het vrijwel de gehele avond door. Vooral na de pauze was het voor Wim Kan in zijn conferences een uur lang kin derspel het op temperatuur gebrach te publiek, dat ondanks de „concur rentie" van de t.v. de zaal vrijwel ge heel vulde, in vuur en vlam te zetten. Wat hij zegt over Luns de enige man, die De Gaulle recht in zijn ogen kan kijken en over Visser „hij wordt wel burgemeester van Putten" maar ook over Soekarno en Chroesjtsjow, is wel zo overwogen en uitgekiend, dat wij hier terecht kun nen spreken van een grootmeester der kleinkunst. Na afloop van de voorstelling. nog ln 23 plaatsen van ons land moet men „Haaaaale voor de Nationale ontving de directie de vele gasten op een feestelijke dronk, waardoor het nog zeer laat werd voordat de laatste gasten waren vertrokken. Mishandeling Een 31-jarige monteur uit Leiden was door de Haagse rechtbank ver oordeeld tot een maand gevange nisstraf terzake van mishandeling. Tijdens een ruziepartü in een café, zou verdachte iemand met een bier glas in het gezicht hebben geslagen. Verdachte zei. dat hij uit noodweer had gehandeld, omdat hij werd aan gevallen. De proc. generaal by het Haagse gerechtshof eiste in hoger beroep de bevestiging van het vonnis der recht bank. Het Hof heeft arrest gewezen en dien overeenkomstig beslist. voor deze voor Leiden belangrijke Warenmarkt omspringt. Wat zijn hieromtrent mijn motieven? Uit de aloude en bekende naam aanduidingen van <je plaats waarop de markt, thans plaatsvindt (Aal markt Vismarkt. Botermarkt enz. enz. enz.) blijkt wel zeer duidelijk dat de markten hier zo oud zijn als Lei den zelf. Waarschijnlijk ls het gehele ver koopcentrum hier omheen ontstaan en gegroeid. Deze markt is bovendien ook thans nog een zeer levendige en procentueel een der drukst, bezochte uit, ons land. Naar een vrij betrouw bare schatting wordt, deze markt jaarlijks door ruim tweemiljoen men Nieuwe Sociëteit doet goed werk ..De Nituwe Sociëteit", een instituut dat indertijd tot stand is gekomen na de publikatie in een weekblad van een artikel over eenzaamheid, geniet ook in onze stad bekendheid Het gaat bij deze sociëteit niet in de eerste plaats om hei amusement of de ontspanning, maar om het leg gen van contacten. Alles wat uit het werk van de sociëteit aan ontspan ning voortvloeit is een onderdeel van de algemene opzet. Deze opzet is be langrijk genoeg: eenzame mensen, die in moeilijkheden verkeren en niet weten waar en tot wie zij zich moe ten wenden, de weg wijzen en zono dig een duwtje in de rug geven Meer niet. want het gaat er vooral om dat de mensen zien zelf helpen. Is het contact gelegd dan is het be langrijkste werk gedaan. Om het werk te doen slagen zijn er overal contactpersonen nodig, in Katwijk en Noordwijk evengoed als in Al phen. Mevrouw A. v.d. Heide-Kort zei dit op een bijeenkomst, die gisteravond in de grote zaal van restaurant Van der Heijden werd gehouden Het was een avond met een afwisselend pro gramma. waarbij tevens mededelin gen werden gedaan over het werk van de Nieuwe Sociëteit Muziek en toneel wisselden elkaar op deze avond af. De scholieren Marion van Rand wijk. Wooarow Rullman en Frank Potjer werkten belangeloos aan het programmaat je mee. Ze voerden na melijk een biijspelletje op, tot groot genoegen van de aanwezigen overi gens. Nadat anderen enkele klassie ke muziekstukjes ten gehore hadden gebracht was er gelegenheid tot een onderling gesprek. Arliertentle SUNIL Familieberichten (overgenomen uit andere bladen) Geboren: Danielle, d v. dhr. en mevr. De Goe.ven-Keuchenius. Rot terdam; Friso Korneüs, z.v. dhr. en mevr. Noordhoek-Rinzema, Capelle a. d. IJssel; Henriëtte Suzanne, d v. dhr. en mevr. Winkler-van der Wiel. Utrecht; Wirte Jan, z. v. dhr. en mevr. Soetenhorst-de Savornin Loh- man, Kortenhoef: Phiiips Steven, z. v. dhr. en mevr. Van Peristein- Arons. Naarden: Bernhard Boude- wijn. z. v. dhr. en mevr. Mulder-Aar dewerk. Heemstede Gehuwd: Prof. dr. W. G. Sillevis Smitt en mevr M. Butner. Utrecht. Overleden: A. E. J. Hellingman (mam. 66 jr.. Utrecht; P. Barendsen- Breuer vrouw», 77 jr.. Den Haag; Dr C. Hartog (man), 57 jr., Rotterdam; Vrouwe S. J. H. Kool. 88 jr.. Velp; M. M. Veth <vr.>. 85 jr.. Dordrecht; J. M. A. van Wely (vrouw), 64 jaar, Amsterdam: P van Ammers (man), 64 jr.. Heiloo; H. Weiss (man). 67 jr., Amsterdam. dagmarkt. er de eerste tien jaar geen verdere verplaatsingen zouden volgen. Nu nauwelijks een jaar later worden wij geconfronteerd met. deze ver plaatsing. die fataal dreigt te worden. Het. verkeer is steeds maar weer de dooddoener waaraan de Markt ter. offer moer. vallen. Dat de route langs de bochtiee onoverzichtelijke mark- ten met zijn vele drukke oversteek plaatsen nu opeens de enige redding moet zijn uif. de verkeersnood. is mij piet duidelijk. Men diene toch einde lijk te erkennen dat. in de oude bin nensteden seen werkelijk»» oplossing voor de steeds nijpender wordende verkeersnood is. Hier heeft men in eerst? instantie zelf hopeloos gefaald Moderne mensen zullen met, werke lijk ingrijpende plannen moeten ko men. en die ook dienen uit te voeren, wil men voor langere tijd uit deze ontstellende achterstand geraken. Door de zo nauw met de binnenstad REUZEN HAU/EPRUS Daarmee is Sunil het meest complete wasmiddel voor S de grote witte was en tegelijk voor nylon en andere moderne stoffen. Sunil wast veilig en behoedzaam. Sunil wast stralend wit. ~^TEen speciaal ingrediënt in Sunil gaat het vergelen van nylon e.d. tegen. sen bezocht. Hiervan zijn tienduizen- verweven markt en het gehele ver den uit de omliggende gemeenten koopcentrum de doodsteek toe te Wat het toeristenbezoek aan deze op de gehele wereld bekende markt be treft. ook dat is zeer bevredigend. Leiden maakt, er maar al te gaarne reclame mee In de buitenlandse fol ders. Wat deze markt dus in zijn ge heel betekent, voor de gehele midden stand in het, centrum zal iedereen duidelijk zijn. Tevens is het een stuk traditie zo oud als Leiden zelf. Uit het. gehele marktbezoek blijkt duide lijk dat een zeer groot, deel van de Leidse bevolking erg op deze markt gesteld is. en deze ook bepaaldelijk in het centrum wenst. De plaatselijke overheid heeft ongeveer een jaar ge leden bij monde van dhr Dnjber. de toenmalige wethouder, aan de plaat selijke bestuurders van de Marktver- eniging woordelijk toegezegd dat be houdens een wijziging van de woens- brengen komt men er heus niet. Men late het dan eventueel aan de marktkooplieden over ergens anders plaats aan te wijzen als de zaak mis lukt is. Om tevoren een degelijk marktterrein te creëren, is blijkbaar nooit bij de betreffende instanties op. gekomen. Wij weten dat wij praktisch mach teloos staan, maar vertrouwen er toch op dat. dp gemeenteraad de wen sen van ongetwijfeld het grootste deel van dP bevolking zal eerbiedigen en dit. stuk fel en intens leven in onze toch al zo fantasieloze stad zal weten te behouden. Met veel dank voor de plaatsruimte. Uw H. H. Zonderop. van 't Hcoffstraat 17. Leiden. Ik ben bepaald geen groot schrij ver van ingezonden stukken, maar nu wil ik toch hier eens mijn te leurstelling uitspreken over het slechte dienstbetoon, dat ons tegen woordig door posterijen wordt ver leend. Natuurlijk is het onbillijk, dat we voor goede prestaties nooit een woord van lof overhebben, maar wel direct klaar staan met kritiek als er iets mis is. Hoewel dit algemeen menselijk is, blijft het toch onre delijk. ik wil dit hier uitdrukkelijk stellen. De krappe arbeidsmarkt heeft het spook van de werkloosheid goed deels verjaagd, hetgeen op zichzelf een gelukkige ontwikkeling is. Min eer prettig is echter, dat deze zeker heid bij vele werkers een dalende prestatie teweeg brengt. Dit alles in aanmerking genomen, v.nd ik het toch jammer, dat de post momenteel zo slecht wordt be steld. Vóór de koudeperiodo was het al niet best. maar nu wordt de zaak werkelijk verontrustend. Het komt herhaaldelijk voor. dat voor mij be stemde stukken, geheel correct ge adresseerd, bij buren in de bus wor den gedeponeerd. Ik wil graag op hun discretie vertrouwen, maar ook nieuwsgierigheid Is een zeer mense lijke eigenschap. Dezer dagen kreeg ik een belas- tingkaart in de bus (open en bloot!) waarop al mijn salarisgegevens over 1962 te lezen stonden. Gelukkig werd die wel goed besteld, je moet er niet aan denken, dat zo'n kaart bij een ander zou worden bezorgd! (Overi gens was dit een fout van de Haagse P.T.Tdie het stuk naar de Belas tinginspecteur had moeten zenden). Nu is het woensdagavond en sinds vrijdag j.l. heb ik nog geen enkel poststuk ontvangen, terwijl er nor maliter elke dag wel iets is. al was het maar de Libelle van mijn vrouw. Er zal wel niet veel aan te doen znn. maar jammer ls het toch wel. U gaarne dankend voor de be schikbaar gestelde plaatsruimte. Hoogachtend, W. F. Harmsen. Burggraven!aan 121, Lelden. De DAF heeft bij de opening van pa is voor autowrakken, is vanoch- de 46e RAI-automobieltcntoonstelIing tend ook weer door de voorzitter van gezorgd voor een verrassing door de RAI, de heer S. Schootstra, ge- voor het eerst de DAF-Combi te ex- noemd in zijn openingsrede tot de poseren. 46ste tentoonstelling van automobie- Deze Combi komt voort uit de DAF- len in Amsterdam, bestelwagen, heeft een opklapbare De heer Schootstra bepleitte als achterbank en aan weerszijden een overgangsmaatregel naar een even tweede ruit. Het nieuwe model gaat tuele verplichte periodieke keuring 5150 gulden kosten en Is van mei af van alle motorrijtuigen, een maat- leverbaar. regel, waarbij voor de motorrijtuigen. die bij eerste keuring of bi) herkeu- De hoogte van de laadruimte van ring niet met een zekere marge aan de DAF Combi is 1.07 m. De achter- de wettelijke minimum eisen, hebben bank is 1.70 m breed en vor.nt op- voldaan, een speciaal kentekenbewijs geklapt een tussen wand tussen dezou moeten worden uitgereikt met twee voorstoelen en de laadruimte, een beperkte geldigheidsduur. Het achterportier is voorzien van een j grote ruit. De Combi heeft een 750 cc Hij zei voorts, dat het beslist nood- motor en is evenals alle andere DAF's zakelijk is maatregelen te treffen uitgerust met het Variomatic-auto- waardoor aan de fiscale ongelftkheid matische versnellingssysteem. in behandeling tussen nieuwe en ge- BMW is eveneens plotseling met bruikte auto's een eind wordt ge- een nieuw autotype gekomen dat in maakt. „Het is overigens typerend, feite een eenvoudiger uitvoering is j dat behalve Nederland geen enkel van de 5895 gulden kostende ls-luxe. ander Westeuropees land een Invoer Deze wagen, de BMW-ls, wordt in de van enige betekenis van gebruikte RAI voor het eerst op de inter- auto's heeft". nationale markt getoond en kost De heer Schootstra gaf vervolgens 5495 gulden, inclusief verwarming, airconditioning en ruitensproeier. Tenslotte is de verschijning van een oude bekende ook nieuws: op het laatste ogenblik is de Isabella het RAI-gebouw binnengereden. Nu Borgward van de markt is verdwe- enkele cijfers over het sterk toene mend aantal personenautomobielen in ons land: in 1960 werden 100.000 nieuwe personenwagens geregisteerd, in 1961 al 120000 en in 1962 zelfs 146.000. „Deze sterke groei moet voor al worden toegeschreven aan het nen heeft Lloyd het Isabellamodel in grote aantal personen, dat in de produktie genomen. Het vraagstuk j privé-sfeer een auto aanschaft. Spre- van de import van gebruikte auto's kend is. da' van 56 procent van de naar aanleiding waarvan de heer J j 146.000 in 1962 in gebruik gestelde L. Lang van de RAI onlangs zei. dat nieuwe auto's de catalogusprijs min- Nederland de vuilnisbak van Euro-1 der was dan f 6.000", In zijn toespraak, waarmee hij ven morgen in het RAI-gebouw te Am sterdam de 46e tentoonstelling van personenauto's en kampeerwagens heeft geopend heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A Korthals, onder meer aandacht be steed aan de invoering van de maxi mum snelheid buiten de bebouwde kom en de invoering van de parkeer- meter en parkeerschijf. De bewinds man deelde mee, dat gezien de gun stige resultaten van de proefnemin gen met de maximum snelheid, een nieuwe wijziging van het wegenver keersreglement is te verwachten. Met betrekking tot het vraagstuk van de invoer van gebruikte auto's merkte drs. Korthals op. dat het vraagstuk van de periodieke keuring nog in studie is by de commissie vei ligheid wegverkeer. Bij invoering van een periodieke keuring zou kunnen worden overwogen de ingevoerde ge? bruikte auto's van meet af aan hier in te betrekken. De bewindsman is bereid te doen nagaan in hoeverre het mogeiyk is kentekenbewijzen met beperkte geldigheidsduur af te geven voor auto's die bij de keuring een zeer matige indruk maken, doch nog wel aan de wetteiyke gestelde eisen vol doen. Honderden kuikens schrikken zich dood (Van onze Venlose correspondent) In het Ppelplaatsjc Neerkant heb ben gisteren enkele honderden kui kens letterlijk door schrik de dood gevonden. In het grote hok van de kuikenfokker P. Crommentuyn vlo gen plotseling 5000 kuikens van zes weken oud allemaal in een hoek bovenop elkaartoen een grote brandweersirene in werking trad, omdat er bij een andere kcuiken- fokker brand was. Door snel ingrij pen kon de brand gelukkig in do kiem worden gesmoord. „Ik heb bij mijn collega nog geholpen bij het blussendoch heb nu zelf een strop, die een keer of vijf groter is. Het ergste is dat mijn strop door nie mand wordt vergoed. Gelukkig heb ik nog een goeie duizend kuikens kunnen bijbrengen, doordat ik er op tijd bij was, aldus de gedupeerde fokker. Feit is, dat de brandweer sirene in Neerkant reeds enkele ma len verplaatst is, omdat door het loeien telkens honderden stuks pluimvee sterven. De dieren vliegen dan in een hoek op elkaar en die onderop liggen stikken dan zonder meer. De sirene staat daar in het algemeen belang, en wordt daarom niet meer verplaatst BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOKEX Johanna Elisabeth Maria, dr van A. J. Helversteijn en A A. M den Dub belden; Theresla Adriana. dr van N. v. d. Plas en G. van Duijn; Diana An drea. dr van P. van Houten en A. G. Kromhout; Gijsbertus, zn van J. den Haan en P H v. d. Kraan. Antonla Johanna Maria, dr van W. M J. Heij- dra en J Schrijvers; Karei Franciscus, zn van K. F. v. d Broek en E. J. v. d Blom; Gerrit Jan. zn van G Nag- tegaal en H J. Ulttenbogaard; Catha- rina Gerardlna Anna. dr van G. J. F. van Dijkman on A B M Stals; Yvon ne Catharina Maria, dr van A. J. M. A. v. d. Helm en Y. J. A. Lagraauw; Gerardus Fredericus. zn van G. J. Koot en M. M. Stlkvoort. OVERLEDEN M. van Egmond. 89 Jr. w.v. J. Het- tema; B. Ouwerkerk. 77 Jr. man; J. Bavelaar, 79 Jr, e.v. J. A. Hilgersom. De Ryksveerboot „Brakzand" heeft gistermiddag met behulp van een sleepbcot vergeefs getracht het eiland Schiermonnikoog te bereiken. Het lag in de bedoeling, dat de veerboot van daag ook naar het eiland zou gaan met een lading kolen, maar het ziet er niet naar uit, dat men opnieuw een poging zal doen. Het is niet goed mogeiyk een plaats te bereiken, waar de kolen gelost kunnen worden door de ijsbarrière voor het eiland. Door de lucht was Schiermonnikoog dinsdag als gevolg van mist niet be reikbaar. Het was gisteren nevelig, maar om de luchtverbinding vanaf de vliegbasis Leeuwarden mogelyk te maken heeft men er iets op gevon den. Men liet het vuurtorenlicht branden en met behulp van dit richtpunt was het vliegtuig in staat cp hef eiland te landen. Nadat het gedurende drie dagen voor de boten Vlieland en Stortemeik door ys en mist niet mogelyk was geweest vanuit Harlingen de eilan den Vlieland en Terschelling te be reiken, is een gisteren ondernomen poging geslaagd. De beten hebben het traject in na genoeg het normale tempo afgelegd, vanochtend vertrokken de boten van de eilanden naar Harlingen. Zij zul len proberen vandaag nog naar de eilanden terug te keren. Kaasproduktie niet gecontingenteerd Met twaalf tegen vier stemmen heeft het bestuur van het Produkt- schap voor Zuivel zich gisteren uit gesproken tegen een regeling, waarby vergroting van de kaasproduktie door middel van heffingen en toeslagen tegengegaan zou worden. Van de kant van het bedrijfsleven waren tegen deze regeling vele bezwaren geuit. Die bezwaren zyn voor de bestuurs commissie voor regelingen van het produktschap aanleiding geweest een alternatieve mogelykheid tot stabili satie van de kaasproduktie onder ogen te zien, namelijk het laten vervallen van de inleveringsregeling voor kaas. Ook dat bleek echter op bezwaren te stuiten. Vrijwel alle „produktencom- missies" van het Produktschap wa ren ertegen en ook het bedrijfsleven liet zeer veel bezwaren horen. Gisteren besloot het bestuur dan ook, de in- leveringsmogeiykheid voor kaas dit Jaar te laten bestaan.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 3