„Feijenoord gelijkspel in Parijs n is m staat te bereiken" Bouwmeester en Kruiver geblesseerd ALS ALS TEAM SPEELT TEGEN VASAS JUDO Atlete Ria de Winter ook snel op liet ijs Vijfkamp uitgesteld Industrieel voorzitter van VVV Nederlandse dames te sterk voor Frankrijk De Zijl maakt tactische in strijd tegen LZC-reserves fout Bondscoach Elek Schwartz in exclusief interview voor L.l). Voetbal rolde over sneeuw I Piantoni ontbreekt echter, maar zal in het Pare des Princes zeker van de partij zijn. Staande v.l.n.r. Kaebel. Wendling. Siat- ka. Colonna. Rodszyck en Bo-1 rcau. knielend: Sparza. Akesbi. Raimond Kopa, Dubacte en Sau- vage. Etmans >vint in Zwolle elijt LWV g* tegen Sleutelstad NIKULA OVER DE 5 METER Grishin weer zeer snel Opgericht 1 maart 1860 Maandag 4 februari 1963 Derde blad no. 30873 de manieren, in overeenstemming met het speltype van een ploeg, worden uitgevoerd Reims speelt een prima short-passing, dat moet Feijenoord bepaald niet gaan overnemen. De Franse defensie is gewend aan short- I passing en dat zou dus een kolfje naar haar hand zijn. Feijenoord moet zoveel mogelijk haar eigen spel blij- Bondscoach EIek Schwartz behoefde over onze vraag „Wat zijn Feijenoord kansen in de wedstrijd tegen Reims?" niet lang na te denken. ,,lk geloof, dat Feijenoord in staat is in Parijs 'n gelijkspel te bereiken en in Rotterdam te winnen Reims zegeviert in competitie-duel Stade Reims, de ploeg welke woens dag met Feijenoord zal strijden om een plaats in de derde ronde van de Europa Cup, heeft gisteren in de eerste divisie van de Franse compe titie een 1-0 zege behaald op Tou louse. De kopgroep in de Franse com petitie wordt gevormd door Sedan, dat gisteren verrassend van Nice verloor, en Monaco, dat drie punten achterstand op de leider heeft. Enschede verpletterde Rigtersbleek: 90 Opnieuw hebben diverse semiprof- clubs, ondanks de veelal in erbar melijke toestand verkerende velden, hun heil gezocht in vriendschappe lijke wedstrijden. In Deventer speelde Go Ahead, dat een week geleden Ajax met 64 weinig kans liet, opnieuw tegen een gerenom meerde eredivisieploeg. Nu was het Rotterdamse Sparta bij de Devcntenaren te gast en de Maasstedelingen deden het beter dan hun Amsterdamse collega's: met 02 (doelpunten van de Hon gaar Bela Bodnar in de 33ste en 53ste minuut) wonnen zij van de Go Aheadploeg. Vijfduizend toe schouwers woonden de ontmoetting bij. In Groningen verpletterde GVAV het een divisie lager spelende Ensche- dese Boys met 60. Na de rust werden Abe Lenstra es. overspeeld. In het stadion „De Vijverberg" in Doetichem verloor de Graafschap met 03 BW. De eredivisieclub SC Enschede had.! toe. ..als de ploeg speelt zoals zij dat tegen Vasas heeft gedaan. qua t niek en schotvaardigheid met bene den Plan toni stel ik hoop alleen, dat hij 2 x 45 minuten zal vechten is Coentje echter zeker in staat de moet open blijven voor de mogelijk heden van een trough-pass. Wanneer Feijenoord zich met het spel van Reims laat opdringen, dan meen ik dat er alle reden is voor optimisme „„„uiaal ei mie ieuen is vuui upwuuamc Franse defmrfe de nodige problemen Peijenoord heeft era behoorlijke kans op te lossen te geven. - - 4-2-4 Reims speel»» 4-2-4 en dat zal. neem ik aan. Feijenoord ook wel doen. Maar 4-2-4 kan op verschillen- j om deze kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup te overleven. Voor alles echter is het zaak, dat de Rotterdammers geen moment „af laten" en fel blijven aandringen. De Fransen zijn allerminst gerust op een voor hen gunstige afloop van het treffen." Aldus de KNVB-coach. .Dat wil zeggen", voegde de bondscoach er voorzichtig aan uiteraard zonder Helniuth Rahn, die nog steeds in Duitsland „ver blijft". op eigen, redelijk bespeel baar veld, geen moeite met ama teur-eersteklasser Rigtersbleek. Door doelpunten van Henk Bosveld (vijfmaal), Nemes en Vondeling (ieder tweemaal) zagen de 1500 toeschouwers de profs met liefst 90 de amateurs verslaan. KFC. zonder amateur-international. Cees Molenaar, trad in Zaandam aan tegen het een klasse hoger spe lend DWS. Bij DWS speelde, voor het eerst dit seizoen, midvoor Arie den Oude weer mee. Hij zette zijn heroptreden luister bij, door een hattrick te scoren. De overige tref fers kwamen op naam van links buiten Wery (die voor de 01 rust stand zorgde) en Lentz. Henk van Vlierden redde voor 1000 supporters tenslotte de Zaanse eer. Met vuur, met inzet van alle krachten en tevens koel en beheerst" Reims Ik acht de Feijenoord-defen- sie minstens zo goed als die van Reims, zo niet een tikkeltje beter. Het moet dan ook mogelijk zijn om Kopa in zijn speelvrijheid te beknot ten", aldus de heer Schwartz. De elfstedenrijder Jan van der Hoorn heeft, zaterdag de wedstrijd- tocht over 75 km. welkP rondom de Purmer was uitgezet, gewonnen. Hij won in de eindsprint van een groepje van vier man, van wie Jan Hopman uit Egmond aan de Hoef tweede werd. Ligthart (Alkmaar) bezette de derde plaats, Schouten 'Wognum» werd vierde en Apgustin (Amsterdam) vijfde Voor allen werd dezelfde tijd namelijk 2 uur 49 minuten 32 secon den afgedrukt. Bij Reims moet het van Kopa komen „Van wie moet het bij de Fransen komen?" „Van Kopa. voor 50 procent zeker van Kopa. Hij is een match - 1 winnaar en steekt, dat heb ik kun- nen constateren bij de wedstrijd Rheims-Rouen, in goede vorm. Zijn j grote secondanten zijn midvoor Akes- j bi en linksbuiten Piantoni. Die staan 1 alle geruchten over mogelijke na- j ijver ten spijt onder zijn orders. [Wanneer Reims in moeilijkheden komt gaat praktisch elke bal naar Kopa en als deze het leer inderdaad in zijn bezit krijgt, doet hij er door gaans iets goeds mee. Schakel Kopa uit en dat is geen gemakkelijke taak en je halveert de kracht van Advertentie Voor Sportschool DE Vit IES HERENSINGEL 26 Aanval ..Hoe ligt het krachtsverschil aan vallend?" „Naar mijn mening doet Dit is het elftal van Stade j Reims. Het grootste deel van de spelers op de foto zal woensdag a.s. tegen Feijenoord in het veld komen. Feijenoord in dit opzicht niet veel onder voor de Fransen", zegt de bondscoach „Veel hangt uiteraard af van Coen Moulijn en Bouwmees- Leuk die 3-1-overwinmng. 'ter. Moulijn krijgt de Franse inter national Jean Wendling tegenover Uit Antibes kwam zondagavond niet zo'n erg gunstig bericht. Feijenoord heeft zaterdag in Toulon een oefen wedstrijd gespeeld tegen de club van die naam tweede divisie en in die wedstrijd, welke onder er barmelijke weersomstandigheden werd gespeeld zijn Piet Kruiver en Frans Bouwmeester beiden aan de enkel geblesseerd geraakt. Bouw meester was er zondagavond het bestaan toe, maar van Piet Krui ver stond het gisteravond niet vast, of hij woensdag in Parijs te gen Stade de Reims mee zal spe len Dit werd ons gisteravond telefonisch medegedeeld door een bestuurslid van Feijenoord. Wind, sneeuw en regen hebben de Rotterdammers in de oude Franse oorlogshaven aan de Middellandse Zee gehad, zater dagmiddag. Het had in Nederland niet slechter kunnen zijn. Ondanks het slechte weer hebben de Rotter dammers zich ingespannen zo goed mogelijk te spelen. Zij beseften dat het de laatste warming-up was voor de big match van woensdag. Voor de rust wilde het niet zo best vlotten, kwam Feijenoord met 1-0 achter te staan. Na rust ging het beter. V. d. GÜP maakte gelijk on Bergholtz ingevallen voor Krui ver zorgde tenslotte voor de 3-1- overwinning. mits de prijs, die men ervoor heeft betaald, niet te hoog zal zijn De Franse dokter, die Kruiver heeft onderzocht, was optimistisch cn van mening, dat hij woensdag van de partij zal zijn. De Feijenoorders zelf zien het iets somberder in en tegelijkertijd realiseert men zich, dat een wedstrijd zonder Krui ver tegen Reims nog niet gewonnen is. Kruiver heeft juist in dc wed strijden voor de Europa Cup zijn waarde voor Feijenoord bewezen. Enfin, zo ver is het nog niet. De Leidse schaker M. Etmans heeft een schitterend succes geboekt in de B-groep van het internationale schaaktoernooi in Zwolle door beslag te leggen op de eerste plaats. In de laatste ronde speelde Etmans remise tegen de Hongaar Gombas. De eindstand luidt: 1. Etmans 5'i pnt. 2 3. Jovanovlc en Bijvank 5 pnt. 4/5. Heemskerk en Renckens 31 pnt. 6 7 8. Duarte, Gombas en Ljiljak 3 pnt, 9. Coldovil I 2 pnt, 10. Mulder l'A pnt. Ronde van de Braassein M aterpolo-competitie Op de valreep In de tweede klasse heeft de Wa tervrienden 1 aan De Sleutelstadre serves dus een punt moeten afstaan, terwyl het derde team van De Leid- sche Zwemclub na het gelijke spel <2-2) tegen het Leiderdorpsè DKD 1 nu samen met De Zijl 2 in deze af- Het eerste zevental van De Zijl heeft in de Overdekte" tegen het reserve-team van de Leidsche Zwemclub wel bijzonder teleur gesteld. Niet alleen hebben de Kooibewoners met een gelijk spel genoegen moeten nemen, maar ook tactisch hebben zij grote fou ten gemaakt. De LZC-reserves zochten het zaterdagavond na melijk in persoonlijke duels cn in plaats van met snelle aanvallen dc ruimte op te zoeken liepen De Zijl-spelers met open ogen in dc val: 1 1. De Leidse Watervrienden hield in de tweede klasse de]>n8 de rode lantaarn draagt. /vv\. rv cm i j Het za& er zaterdagavond oven- na een benauwde puntenverdeling (3 3) tegen Lie Sleutelstad, CPns helemaal niet naar uit dat de de leiding in handen, terwijl bij de dames het onvolledig uit- I LWV 1 nog tot een puntenveraeling komende LWV door LZC resoluut werd teruggewezen: 0-6. £d d££unt£ van Jan Breedeveld en Jan Dool <2x> reeds een verdiende 03 voor sprong genomen. Na de wisseling slaagden de Watervrienden er door treffers van Joop van der Hulst, Elie Vogelenzang en Jan Nieuwen- brug op de valreep nog in gelijk te komen: 3-3. Het onvolledig uitkomende LGB dwong in de derde klasse het reser ve zevental van DKD een 1-1 pun tenverdeling af, terwijl LZC door doelpunten van Charlotte van Goor (3x>, Hilde Ouwerkerk, Anette Herfst, en Anette Swaak de dames van de Leidse Watervrienden een zware 0-6 nederlaag toegebracht. Standen: Eerste klasse: 1. LZC 1 1-2, 2 De Sleutelstad 1 1-2. 3. LZC 2 1-1, 4 De Z(jl 1 3-1. Tweede klas se: 1. LWV 1 6-9 2. De Sleutelstad 2 4-4, 3 DKD 1 5-4: 4 LGB 1 3-3, 5. De Zül 2 4-3, 6. LZC 3 4-3 Derde klasse: 1. LGB 1 2-3, 2. DKD 2 4-3, 3 LWV 2 2-2 Dames: 1 LZC 1 2-4, 2. LWV 1 3-4, 3 DKD 1 3-0 van de lat terugspringende bal van I Henme Hensing, Jammerlijk om zeep bracht kwam er in de stand echter geen verandering meer. Matig Het was overigens maar een ma tige vertoning, die eerste klasse wed strijd LZC 2-De Zül 1. De reserves van de Leidsche Zwem club, met o a. de oud-Zijlspelers Leu- ne en Taffijn, waren voor zover het snelheid betrof zeker de minderen van de Kooibewoners, maar doordat De Zijl de toegeworpen handschoen opnam om te ervaren hoe zwaar de duels met een Jan Krijgsman of een Hans Parrel wel zijn, was de 1-1 uitslag ongetwijfeld de juiste. De strijd ging in de eerste helft vrijwel gelijk op totdat de LZCer Taf fijn tijdens dood spel zijn man opzij zette hetgeen hem op een tij delijke uitsluiting kwam te staan. De Zijl probeerde, zenuwachtig spe lend, van de numerieke meerderheid gebruik te maken, maar de LZC gaf In het ondiepe gedeelte wel bitter Parrel (LZC) en Leo Stokhuyzen (Zül) eveneens naar de kant waren verwezen lukte het bij de Kooibewo ners beter. Het duurde toen ook niet lang meer of Hennie Hensing kon De Zijl de lang verwachte voorsprong geven: 0-1. Na de openingstreffer verruwde het spel langzaam maar zeker. Hoe wel Hensing door de rustig en be kwaam leidende scheidsrechter Van der Bijl uit het. water werd gestuurd bleef de strijd gelijk opgaan, al moest Zijl-doelman Plezier enkele malen al zijn capacitieten te hulp roepen om een LZC-doelpunt te voorkomen. Na de hervatting vlotte het beter in de LZC-aanval, maar toch duurde het tot ver in de tweede helft voor Hans Parrel, na goed voorbereidend werk van Gerrit Kramer, de gelijkmaker achter Plezier wist te schieten <1—1). De Zül trok hierna nog met een al les of niets offensief in de aanval, maar doordat Wim Bergman kort weinig kansen weg. Pas nadat Hans voor het einde een kans, na een PIET KRUIVER geblesseerd Vandaag vertrekt het gezelschap van Nice per vliegtuig naar Parus, waar de eerste nacht de intrek zal wor den genomen in hotel Astra en vervolgens in hotel Napoleon. Nie mand heeft last gehad van heim wee. Zondag was het weer aan de Riviera gelukkig iets beter, zodat een mooie wandeling kon worden gemaakt aan de Cap. Met de op stelling van het elftal wordt ge wacht tot dinsdag of woensdag. Vast staat, dat Kreijermaat weer meedoet. Hij heeft van zijn bles sure niet de geringste hinder meer ondervonden. En dat betekent in ieder geval een versterking van de ploeg. De Leidse zwemvüfkamp is op nieuw uitgesteld. In verband met de tweekamp tussen het Westduitse „Solinger "02" en de Leidsche Zwem club op 16 februari in de Overdekte heeft De Golfbrekers besloten de wedstrijden een week te verschuiven, zodat naast de LWV, De Sleutelstad, De Zijl en de LGB ook voor de LZC de mogelijkheid tot deelnemen be staat. Het is voor de Leidse Golf brekers te hopen, dat het gezegde „van uitstel komt afstel" niet op de vijfkamp betrekking heeft, want za terdag 23 februari (20.00 uur) is na melijk al de vierde datum waarop deze zwemwedstrijden zijn vastge steld Penttl Nikula. bijgenaamd „de menselijke springveer", heeft zich zaterdag in Lahti voor de eerste maal In de geschiedenis met zijn polsstok over de vijf meter geslingerd. Als wereldrecord kan deze presta tie echter niet worden erkend, aan gezien de prestatie werd verricht bij een indoorwedstrijd. het officiële we reldrecord staat op naam van Nikula met 4.94 meter. De Fin. die zaterdag 24 jaar werd, besloot zijn verjaardag nog meer luister bij te zetten. Nadat hij de vüf meter bü zijn tweede poging had gehaald, ging hü door: 5.05 meter en toen bU zijn eerste sprong: 5.10 meter een ongelooflüke prestatie. Bin nenkort zal Nikula naar de Verenig de Staten vertrekken om zün krach ten te meten met de beste Ameri kaanse polsstokhoogspringers. De Russische schaatsenrüders, die niet in aanmerking kwamen voor de vertegenwoordigende ploeg bij de Eu ropese kampioenschappen, hebben za terdag in Alma Ata gereden. Evgeni Grishin 's werelds snelste sprinter won ondanks lichte sneeuwval de 500 meter in 39,7 seconden. Rafael Gratsch werd tweede in 40.5 en Oleg Shabarov derde in de persoonlijke recordtijd van 40.8 seconden. Op de 5000 meter was Vladimir Geiderich de snelste met 7 min 56.9 seconden. Hij werd eerste voor Oleg Shabarov, die 8.00 8 maakte. Wereldkampioen Viktor Kositsjkin bezette op de 500 meter met 42,6 sec de negende plaats. Op de 5 km werd hij vijfde met 8 min 4,2 sec. Het bestuur van de Venlose eredi visieclub VVV. welke vereniging de laatste jaren vrijwel voortdurend met financiële moeilijkheden te kampen heeft, is, zoals wij eerder meldden, afgetreden. Het bestuur besloot hier toe rijdens een bijeenkomst met een groep personen die zich bereid had verklaard de leiding van de vereni ging op zich te nemen. Het voorlopige bestuur staat onder leiding van de industrieel L van Stokkum. die als voorzitter zal optreden. Verder ma ken de heren Lt. Kol van den Bree- mer (vice-voorz), Zeelen <secr», Wik king ipenningm». Hendrix <2e secr), Theunissen <2e penningm), dr. Dusch medisch comm). Soest en Munten 'commi er deel van uit. In tegenstelling tot het afgetreden bestuur, dat van oordeel was dat be taald voetbal ln Venlo zonder perio dieke financiële steun niet mogelijk is. deelt het nieuwe bestuur de me ning dat betaald voetbal in Venlo wel degelijk bestaansrecht heeft. Het ligt in de bedoeling een reor ganisatie door te voeren. Daarna zal een buitengewone algemene verga dering worden belegd, waarop een nieuw bestuur kan worden gekozen. Er zijn diverse plannen, onder meer wordt gedacht aan de bouw van een modern stadion waarin ook de be oefening van andere sporten moge- lUk is. Zaalhandbalinterlands Her •en verloren Op het ijs van de Braassem is zaterdagmiddag onder grote belang stelling de „Ronde van de Braasem" gereden waarvoor een kleine honderd rüdsters en rijders hadden ingeschre- De senioren reden eerst in series waarvan de drie eerst aankomende zich voor de finale plaatsten. Bü de dames en junioren werd de wed strijd in één race verreden. Winnaar bü de senioren werd de Amsterdammer W. Augustien, ge volgd door Piet van Rijn uit Roelof- arendsveen. W. v. d. Meer en Herman Buijen, vijfde werd P. Kleün uit Roelofarendsveen en 6dè M. Kleijn uit Ter Aar. Bij de dames die werden gestart door Gerda Kraan, toonde zich de Stompwijkse atlete Ria de Winter de sterkste, 2de werd Ria van Leeuwen uit Nieuwveen cn 3de Riet Leliveld uit Ter Aar. Gerda Kraan was de Gerda Kraan (links) felici teert haar Bataven-clubgenote Ria de Winter, winnares van de Ronde van de Braassem. (Foto Leidsch Dagblad) eerste die Ria de Winter op het ijs feliciteerde. Even later kon Gerda Kraan haar plaatsgenoot, de 16-jarige Dick van Goozen uit Hoogmade eveneens feli citeren met zijn overwinning in de Juniorengroep. Tweede werd J. de Blanken uit Ter Aar en 3de S. van Woersem uit Oude Wetering. In Paviljoen Braassemermeer reik te de heer Ad. Zegers aan de win naars de fraaie prijzen uit. Twee nederlagen en een overwin ning heeft het met inderlands gevul de zaalhandbal weekeinde de Oran- jeploeg gebracht. De heren verloren van Frankrijk met 22-11 en van Zwitserland met 15-14. De Nederland se dames versloegen :n Utrecht Frankryk met 63. Dc ruim 2000 zaalhandbalenthou siasten, die gistermiddag de Beatrix- hal in Utrecht bevolkten, hebben hun waardering voor het vertoonde spel van de Nederlandse dames tegen Frankrijk niet onder stoelen of ban ken gestoken. Vooral in die periode voor de rust toen onze landgenoten door een openingsdoelpunt van Lenie Opvcid na een fraaie schijnbeweging, gevolgd door treffers van Noortje Bos Annit Kusters en Tjits de Groot een ruimt 4-0 voorsprong hadden genomen, groeiden de aanmoedigin gen aan tot een orkaan. Na dt rust was het wederom Lenie Opveld die scoorde (5-0), maar de Franse dames, fel spelend, kwamen terug door doelpunten van Christiane Thalamy en Margarec Mvropoulos. Noortje Bos zag haar rush gestuit voor al te hardhandig optreden en gaf de Franse keepster Jeanne Frioux De Apeldoorner Hite van der Tak is zondag in Tilburg dankzij een ho- ger algemeen cemiddelde Nederlands geer. schün van "kans bü haarVtraf- kampioen hoofdklasse driebanden ge- worp (6-2) Daarom was het voor ons worden. De Amsterdammer Schmidt zo onbegrüpelük dat coach Jan Kloen bezette de tweede plaats. Icpdracnr gaf het spel tc bevriezen en alleen tc schieten wanneer er een kans was. De Nederlandse herenploeg heeft het uiterste gegeven om het verschil in klasse dat er nu eenmaal bestaat lussen het Franse en Nederlandse zaalhandbal weg te werken. Het heeft niet mogen baten, al hebben de Fran sen aanzienlük harder voor de over winning moeten vechten dan 't eind resultaat: 22-11 aangeeft De gasthe ren. die het aanvankelijk wat te licht vaardig opnamen, stonden namelük na enkele minuten al met 4-1 achter en toen Ab Mastenbroek het bestond een strafworp van Richard te stop pen leek het erop dat de Fransen moreel aangeslagen waren. Het duur de echter niet lang of Lambert, Por- tes en Sylvestro ontketenden een bombardement, waartegen Masten broek niet langer opgewassen was. Daags na de zware nederlaag te gen Frsnkrük is Nederland tegen Zwitserland heel wat beter voor de dag gekomen. Onze landgenoten moes ten in St. Gallen ten aanschouw van 1600 bezoekers weliswaar de eer aan de Zwitsers laten, doch slechte met het kleinst mogelüke verschil: 15-14. Nederlanc speelde büzonder wispel turig, begon goed. zakte daarna weg maar eindigde bijzonder sterk. Het scoreverloop weerspiegelt dit zeer dui delijk: via 3-4, 11-14, 13-15, 13-12 en 14-14 wennen de Zwitsers nog juist met 15-14.

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 9