NAAIMACHINES prek met Han Snel AGENDA KRITIEK Overtuigende rol van Coolen NAAIMACHINEBEDRIJF Kustvaarder in moeilijkheden STENCILWERK P. C. Beugelsdijk snellT^sérvice KAMSTEEG'S MET EEN ENKEL WOORD HET tweevoudige „neen", dat president De Gaulle in het begin van deze week op een persconferentie heeft uitgespro ken tegen Engelands toetreden tot de EEG en de vorming van een Polaris-kernmacht van de NAVO, heeft allerwegen veel verzet ont moet. De meeste commentaren komen hierop neer, dat De Gaul le's opvattingen als star en fos siel worden beschouwd. De rechts- liberale „Giornale d'Italia" in Rome was een van de weinige bladen, die minder negatief in zijn oordeel was. Het blad achtte de houding van de Franse president toch wel nuttig, omdat op die ma nier de eisen van de Britten ver laagd zouden kunnen worden, ter wijl De Gaulle bovendien aan Amerika duidelijk heeft gemaakt, dat Kennedy na „Cuba" een te hoge toon aanslaat. Het Witte Huis denkt teveel, dat het lot der wereld alleen in handen ligt van de Sowjetrussische premier en de Amerikaanse president. Daar tegenover is het nuttig, aldus nog steeds de Giornale d'Italia, „dat Europa zijn stem laat horen". Deze opinie bevat ongetwijfeld een kern van waarheid, maar de bekende Italiaanse socialist Sara- gat wees, vooral ten aanzien van De Gaulle's standpunt ten op zichte van Amerika, op een zwak punt, toen hij dezer dagen onder streepte, dat „het bondgenoot schap met de V.S. een absolute noodzakelijkheid is voor de Euro pese politiek, zoas het bondge nootschap met West-Europa een noodzaak is voor de Amerikaanse politiek". En Saragat roept uit* „Wee, wanneer wij ons afwenden van die grote Atlantische ge meenschap, zonder welke Europa zal wegsmelten tot een aanhang sel van de Qowjetrussische wereld en Amerika, op zijn beurt geïso leerd, zijn nationale onafhanke lijkheid bedreigd zal zien". De Gaulle verbergt zijn optreden weliswaar achter een masker van een onverzoenlijk-hard „euro- peisme zegt Saragat tenslotte, maar in feite is het een onder mijning van de Europese gedachte en het Atlantische bondgenoot- schap. De klap op de vuurpijl is Saragats opvatting, dat er, naar I zijn mening, in de laatste jaren door niemand zo'n grote dienst aan Moskou is bewezen als nu J door De Gaulle met deze pers- j conferentie. Na de televisie overdag over de Elfstedentocht bracht de KRO nog een boeiend avondprogramma, dat niet voor kwart over elf eindigde en bovendien nog van uitstekende kwaliteit bleek ook. Het jongerenprogramma van half acht betreurde, dat er totnutoe pas één reactie was binnengekomen van een kijker, en dat was dan nog een oudere, die zich beklaagde. De oproep tot meer re acties zal misschien succes hebben zodra het inderdaad een jon gerenprogramma wordt. De oost-priesterhulp kreeg op aardige manier aandacht, maar had overal elders ook ondergebracht kun nen worden. Zo'n jongerenprogramma dient strikt specialistisch te zijn, anders heeft het weinig zin. LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 JANUARI 1963 Advertentie Opruiming I nieuwe, doch overjarige modellen. Vanzelfsprekend met volledige garantie. ZIET ONZE ETALAGE. MEERPOEL's Breestraat 171 - Leiden VOOR HEDENAVOND In ..Brandpunt" werd nog eens aan dacht besteed aan de weidelijke jacht, die in de bossen van Het Loo is georganiseerd. De jachtmeester werd het vuur minder na aan rie schenen gelegd dan de ruim honderd stuks afgeschoten wild. Prof. Hofstra van de Dierenbescherming kwam ook nog aan het woord en trok geen woord van de geuite kritiek in. In samenwerking met de Vlaamse televisie bracht de KRO de derde af levering van Omer Grawets expedi tie naar Indonesië. Hij had dit keer de echtgenote van een Belgische schilder aldaar en de uit Schevenin- gen afkomstige, inmiddels op Bali in geburgerde kunstschilder Han Snel opgezocht. Ik moet zeggen dat Gra- wet deze keer een beetje raadselach tig bezig was. en kreeg de indruk dat hij eerst het filmmateriaal bijeen had geschoten en er daarna pas diepere betekenissen aan was gaan hechten, zoals de dichter in zijn onschuld een gedicht schrijft dat dan later pas door anderen wordt nageplozen en geïnterpreteerd. Han Snel. een onbe vangen jongen, heeft Indonesië en met name Bali als vaderland gekozen so what? De KRO had zelfs het onzalige plan gekoesterd om zijn ouders naar de studio te halen om hen te laten zeggen wat ze van de veranderde godsdienst van hun zoon vonden, maar één van diens goden Advertentie REEDS heeft de Franse presi dent laten merken, dat hij de storm van kritiek op zijn „neens" zonder meer over zich heen laat gaan, ofschoon het de vraag is of hij daarin kan blijven volharden, indien hij tot de ge volgtrekking komt, dat hij door deze houding het tegengestelde bereikt van wat hij beoogt. Hij wenst kennelijk een dominerende positie voor het „herboren Frank rijk", maar is thans krachtig be zig aan het isoleren van zijn land. Voorts rijst de vraag, wat ten slotte de diepste oorzaak is van zijn afwijzende houding tegenover Amerikanen en Britten, die hem en de zwaar bezochte Franse na tie in en na de oorlog weer op de been hebben geholpen. Deze toe voeging houdt eigenlijk de oplos sing van dit schijnbare raadsel al in zich besloten. De Franse presi dent heeft namelijk, aldus een verklaring, die men thans hier en daar voor zijn halsstarrigheid geeft, van die periode van ver nedering na de nederlaag tegen de nazi's een „trauma" overge houden, zoals dat in de zielkunde heet: een psychisch letsel, dat hij thans door een overmatig-krach- tige en zelfs sterk onredelijke houding tracht te compenseren. In hoeverre deze verklaring juist is, zou alleen de president zelf kunnen zeggen, maar dat is na tuurlijk iets, dat tot de geheimen van de menselijke ziel behoort. Onaannemelijk klinkt die verkla ring intussen niet. „Weldoen" is een gevaarlijke bezigheid. Er zijn, ook uit de recente historie, voor beelden genoeg van de wrok, die zich in het hart van bevoordeel den nestelt tegen hen, die in staat waren tot helpen. Vooral de Ame rikanen, die herhaaldelijk op al lerlei bedreigde punten zijn bij gesprongen, hebben met dit eigenaardige maar daarom niet minder werkelijke verschijnsel te maken gehad: hun overvloed heeft, bijv. in zuid-Italië, enige malen tot een geprikkelde atmos feer geleid. Het spreekt vanzelf, dat men niet van een „algemene wet" kan spreken. Veel hangt af van de omstandigheden en van de tact (of tactloosheid), waar mee de hulp aan de zwakkere partij is verstrekt. Toch kan het zijn de Frankfurter Allge- meine publiceerde dezer dagen een soortgelijke verklaring dat het pijnlijke verleden tussen '40 en '50 nu nog in deze vorm een rol speelt, die een gevaar betekent voor de Westerse samenwerking. De 15-Jarige Erik van der Pau- wert uit Driebergen ls gisteren op weg naar school met zijn flets geslipt en onder een uit tegenovergestelde rich ting komende personenauto geraakt De Jongen werd zwaar gewond over gebracht naar het zlekennuls te Zeist, vaar hij la de loop van de middag ls overleden. Voor AL uw (ook elektronische stencils) Kopiëerinrich ting Telefoon (0 1710) 34419 Middelstegr. 1 (hk. Nwe Rijn) Leiden. WELKE verklaring men ook voor de impasse poogt te geven, waarin het Wester se bondgenootschap zowel econo misch als militair is geraakt, vast staat, dat de opvattingen van de Franse president in 1963 niet lan ger aanvaardbaar zijn. De heer De Gaulle dient toch wel te gaan begrijpen, dat hij zijn bondgeno ten niet op dezelfde wijze kan toespreken als zijn onderdanen. Korter gezegd: Europa is Frank rijk niet. „Het schijnt, dat presi dent De Gaulle de andere vijf le den van de EEG beschouwt als kleinere partners of zelfs als va zallen", schreef de New York Times dezer dagen. „De generaal streeft naar een Europa, dat wordt beheerst door een herrezen Frankrijk. Hij wil geen Europa, waarin de verschillende landen gelijke rechten hebben", aldus het Amerikaanse blad. Men kan eraan toevoegen, dat hij er ook een ver ouderde kijk op Engeland op na houdt, als hij weigert dat land tot het vasteland toe te laten. En dat op een ogenblik, dat juist overal met grotere eenheden wordt ge rekend en premier Chroesjtsjow op het congres in Berlijn de Wes terse wereld zij het indirect, maar daarom niet minder wezen lijk! confronteert met het be staan van communistisch-China. In Parijs dient men toch lang zamerhand te beseffen, dat Pe king niet zover weg ligt als men uit de woorden van De Gaulle zou kunnen afleiden. Zelfs in Moskou ziet men in, dat het hoe langer hoe meer een kwestie van „geven en nemen" wordt en dat wie al leen maar wil nemen, zichzelf „neemt". Kent de Franse presi dent het spreekwoord „reculer pour mieux sauter" niet, d.w z. (hoofd voor hoofd) een pasje achterwaarts om (gezamenlijk) des te verder te kunnen springen? Zo'n pas achteruit behoeft dat spreekt vanzelf niet te beteke nen, dat men over zich laat lo pen. Onderhandelen uit een posi- tie-van-kracht is niet onredelijk, als de nadruk maar blijft vallen op dat onderhandelen. Juist aan de bereidwilligheid daartoe heeft de Franse president twijfel doen rijzen in zijn toch wel heel nega tieve persconferentie. Het is te hopen, dat de wereld na het tijd perk van Russische „njets" niet verzeild raakt in een periode van Franse „nons". Zelfs de Russische premier schijnt als de politieke voortekenen niet bedriegen thans te beseffen, dat de cost voor de baet uytgaet. had de weg tussen Scheveningen en Bussum onklaar gemaakt. Dat leek maar beter ook. Met welk recht zou men in het leven van een onbekende gaan rond wroeten? De IJmuidense zeesleepboot „Utrecht" heeft in gisternacht en -ochtend een bijzonder zware reis moeten maken om hulp te verlenen aan de in nood verkerende Neder- landse kustvaarder Hada II De kust- j vaarder. die 499 ton meet. in 1957 werd gebouwd en eigendom is van De vierde aflevering van „De fuik 1 J. Sint's Scheepvaartbedrijf in Rot- schonk ons een verrassend overtui- j terdam, dreef in een oosterstorm met f.windkracht negen aan de westelijke ro1 ,an Kees Coolfn' dlc' al" zijde van het Eneels kanaal rond met de Haagsche Comedie verbonden is. een defect stuurgerei en met een in H(j toonde zich een televisie-acteur het ongerede geraakte reddingboot, bü uitnemendheid. Luc van Gent, die Van gisternacht half een tot gister- nnddag drie uur werd door de radio- dit semi-documentaire werk uitste kend blijkt te beheersen, tekende voor de regie en Frits Butzelaar deed het weer goed maar rustig aan met zijn rol van overste Pinto. Een ander heel rustige figuur is Rens van Dorth. Ik kan hem het meest waarderen als toehoorder bij Kaps' gooohel-conference. Dan is Van Dorth volledig zichzelf, een pret tig mens om tegen te praten. Als ca baretier acht ik hem minder geslaagd al moet ik voorop stellen dat alles wat hij zegt op feiten berust. Van deze feitelijkheid wijkt hij niet af. en aangezien dat juist het kenmerk is van humor, is hij geen humorist. Wel een sympathieke prater en voor Kaps dus een ideale luisteraar. Zeer prijzenswaardig was weer de uitzending in de serie „Het imbeciele kind". We mochten een kijkje nemen in een uitstekend geoutilleerd katho liek instituut voor imbecielen, v/aar kennelyk uitmuntend werk wordt verricht. Het is goed dat door uit zendingen als deze niet alleen de aandacht wordt gevestigd op de on gelukkige kinderen, maar ook op de tallozen, die zich met deze kinderen bemoeien. Zij zouden bij de lintjes regen eens en bloc een onderschei ding moeten krijgen: iets in de Orde van de Nederlandse Leeuw, of hoger. West-Europa het voor de Hada II ge- kuststations noodverkeer handhaafd. De Utrecht bereikte van Brest uit de Hada II in het begin van de mid dag. Onmiddellijk werd begonnen een verbinding tussen de Utrecht en de Hada II tot stand te brengen, een karwei, dat bemoeilijkt werd door het zeer slechte weer. De „Utrecht" zou de kustvaarder naar Brest sle pen. Het transport is moeilijk, daar er in dit zeegebied een zware ooster storm waait. Bussen rijden met vertraging Maarse en Kroon deelt mede dat de navolgende trajecten nog niet ge reden kunnen worden: Aalsmeer Haarlem, Uithoorn - Amsterdam/ Amstel station, Nieuwkoop. Uithoorn Utrecht - Schiphol, Schiphol - Haar lem, Hoofddorp. Vijfhuizen, Bad hoevedorp - Zwanenburg. De overige trajecten worden gere den met vertraging. Maarse en Kroon veertig jaar Het streek vervoersbedrijf Maarse en Kroon, dat voornamelijk rondom Amsterdam een aantal lijndiensten onderhoudt, bestaat op 1 februari veertig jaar. Het bedrijf werd gesticht door de heer J. Maarse, die op 1 februari 1923 in samenwerking met de toen reeds bestaande firma Wegman en Kroon de eerste buslijn van Rijnsaters- woude naar Leiden opende. In dat zelfde jaar verliet de heer Wegman het bedrijf, waardoor de firma de naam Maarse en Kroon kreeg. De onderneming ontwikkelde zich snel. het aantal autobussen nam toe en er moest personeel in dienst worden ge nomen. In 1927 bedroeg het aantal per jaar vervoerde passagiers 500.000. tien jaai later waren het er circa 1 miljoen Thans heeft de onderneming 430 man personeel In dienst. Jaarlijks worden er ongeveer 8,z miljoen per loonsverhoging had het. voor wat de sonen vervoerd, landarbeiders betreft, het inhalen Het veertigjarige bestaan van de van de helft van die achterstand wil- 1 N.V. Autobusonderneming Maarse en len bewerkstelligen. Het zou dan een Kroon, zoals de officiële naam thans tussentijdse wijziging betreffen van luidt, zal worden gevierd met een de tot 1 mei lopende CAO. receptie voor genodigden. Geen tussentijdse verhoging van de landarbeidersionen Het College van Rijksbemiddelaars heeft, na de Stichting van de Arbeid gehoord te hebben, het verzoek van het Landbouwschap om een verho ging van de landarbeidersionen per 1 november 1962 met tien cent per uur afgewezen. Het Landbouwschap is, zoals bekend, van mening dat het arbeidsinkomen in de landbouw een achterstand van 16 procent vertoont ten opzichte van andere beroeps groepen. Door de aangevraagde Advertentie AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. BINNENLAND De minister van Sociale. Zaken en i Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld-1 kamp. is gisteravond van Schiphol vla Parijs naar Brazilië vertrokken. De be windsman zal daar een aantal kolo nies van Nederlandse emigranten be zoeken. Het is de eerste keer in de geschiedenis, dat een Nederlandse mi nister deze emigranten gaat opzoeken. Het commando over smaldeel I ls gistermiddag overgedragen door commandeur H. M. van den Wall Bake can de tijdelijk tot commandeur be vorderde kapitein ter zee A. J. Mar cus. Verdacht van verduistering is te Zutfen in verzekerde bewaring gesteld een boekhouder bij een transporton derneming. Het verduisterde bedrag bedraagt 30.000 tot 50.000 gulden. De Pakistaanse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, de heer S. K Dehlavi, ls gisteren ln palels Soest- oljk door Prinses Beatrix ontvangen. De staatssecretaris had de prinses tij dens haar bezoek aan Pakistan ont moet. Hij had de wens te kennen ge geven tijdens zijn verblijf ln Neder land zijn opwachting te maken bij cie prinses. Tevoren had de staats secretaris ln Den Haag een bezoek van ongeveer een uur aan de minister van Buitenlandse Zaken ad interim, minis ter-president. dr. J. E. de Quay, ge bracht. In de Amsterdamse tuinstad Bui- tenveldert ls gistermiddag de 11-Jarlge Emma Charlotte van Wagenlngen na bil haar woning ln de Arent Jansz Ernststraat door het ijs gezakt en verdronken. Het meisje, dat naar school ging. wilde voordien nog vogels voeren bij een open stuk water ZIJ heeft zich daarbij vermoedelijk te ver op het Ijs gewaagd. Op de gemeentelijke straatmakers- werf te Schiedam ls de 54-jarige C. Touw dodelijk getroffen door een vallend stuk bevroren zand van circa 0.6 kubieke meter. De man stond met twee medearbeiders te praten bij een zeven meter hoge zandberg. Deze zand berg was aan de buitenkant bevroren on men had zand gehaald uit het mid den van de berg. waardoor deze enigs zins ondergraven was. Op een gegeven moment begon de harde buitenkant te schuiven en raakte een brok los. De twee andere arbeiders zagen het stuk vallen en sprongen opzij. De heer Touw werd echter ln de rug door het stuk zand getroffen. BUITENLAND Gouverneur Endicott Peabody van Massachusetts heeft Edward Brooke geïnstalleerd als procureur- generaal van de staat. Brooke is de êeiste neger die het ambt ln een Amerikaanse staat bekleedt. HIJ was ln november J.l, gekozen. Tonnen pakijs die vla de Niagara watervallen naar beneden zijn geko men, hebben een massieve ijsbrug ge bouwd die even groot zou kunnen worden als de hoeveelheid pakijs, die 60 jaar geleden in de Niagara werd gevormd. De Franse regering zal de Natio nale Vergadering voorstellen de ver makelijkheidsbelasting te verlagen teneinde de in moeilijkheden verke rende filmindustrie te helpen. Onge veer dertig procent van de bioscoop recette gaat naar de Franse fiscus, óp bioscoopkaartjes, die minder dan vier franken kosten, wil men het zegel recht laten vervallen en op duurdere plaatsbewijzen verminderen. Generaal Laurls Norstad, tot be gin van dit Jaar opperbevelhebber van de NAVO-strijdkracnten ln Europa, ls benoemd tot president van „Owens- Cornlng Fiberglass International' De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromlko. zal met z(Jn echtgenote een bezoek brengen aan Noorwegen, op uitnodiging van de Noorse regering. Het bezoek duurt van 27 februari tot 6 maart. Hilversum I 402 m VARA: 18.20 Am.muz., 18.40 Elek tronisch orgelspel. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Nieuwe vaart. lezing, 19.45 Gr.muz., 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws, 20.05 Wals- orkest, 20.35 De Ramblers Bandshow, J 21.10 Lichte gr.muz., 21,35 Socialistisch commentaar, 21.50 Licht Instrumentaal kwintet. 22.10 De man uit Texas, hoor spel, 22 30 Nws 22 40 Chansons. 23.10 Lichte gr.muz., 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 ni KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Grammofoonmuz. 18.40 Concilie, klankbeeld. 19 00 Nws., 19.10 Actuali teiten, 19.22 Sportperlscoop. 19.30 De Oelewappers, gev. progr., 20.00 Klass. gr.muz., 20.50 Lichtbaken, lezing, 21.00 Tierelantijnen, gev. progr., 22.00 Me- lodleen-Cascade, 22.20 22.25 Boekbespreking, 2.30 Nieuws, 22.40 Wij lulden de zondag in, 23.00 Nouveauté s 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 12 55-14.00 Eurovisie: Interna tionale Hahnenkammrennen (skten) te Kltzbühel. AVRO: 15.00 Weeeind Jour naal. 17.00-17.45 Voor de Jeugd. 19.30 Luipaard op schoot, documentaire film. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzlcht. VPRO: 20.20 Televlzler, 20.30 Open het dorp, 20.45 Sterren en stre- e, "-Tdedigers I VOOR ZONDAG 20 JANIARI Hilversum I 402 m VARA: 8.00 Nws en soc. strijdlied, 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of I geen weer. gev programma. 9.45 Gees- j telljk leven, toespraak. 10.00 Strijk- orkest: oude muziek. 10.30 Woorden van werkelijkheid, een serie ultzendin- gen van gedichten van deze tijd, 10.45 j Zondagochtend ln VARA-studlo 5. ge- varleerd progr. AVRO: 12.00 Platen- matinee <plm. 12.30 mogelijke afge-1 lastlngen van wedstrijden). 13.00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld, lezing, 1311 Mededelingen of grammofoon- m/.z., 13.20 Knipperlicht, progr. voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespre king. 14.10 Klass en mod. kamermuz 15.00 Hou je aan le woord, literaire quiz, 16.00 Gemengd koor. licht orkest en zangsoliste. 15.30 Sportrevue. VARA: Latijns-Amerikaanse nvuz,, 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Remonstrantse kerkdienst. IKOR: 19.00 Kinderdlenst. 19 30 De Open Deur. AVRO: 20 00 Nieuws. 20.05 Licht ensemble. 20.30 Bezoekje aan de Amerikaanse show wereld. 21.00 Soledad. zieken, haven, hoorspel. 21.30 Volksliedjes. 21.45 Zi geunerorkest, 22.00 Zangrecital, 22.30 Nws.. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Mede delingen en sportuitslagen 2e klas voetbal. 23.00 Met de Franse slag: nieuwe grammofoonplaten, 23.25 Con certgebouworkest: mod. muz.. 23.55- 24.00 Nieuws. Hilversum II 798 m KRO- 8 00 Nieuws. 8 15 Klassieke grmuz.. 8 25 Inleiding hoogmis. 8.30 Plechtige hoogmis. NCRV: 9 30 Nieuws en waterstanden. 9 45 Geestelijke liede ren. Convent van Kerken: 10 00 Gere formeerde kerkdienst. NCRV: 11.30 Ge wijde muziek. 12.00 Vier eeuwen Hei- delbergse catechismus, reportage. KRO: 12 15 De Springplank. 12.40 Jubileum- actie SUS 10. 12.50 Buitenlands com mentaar. 13 00 Nieuws en mededelin gen. 13.10 De Stemvork. Bel Canto programma met toelichting. 13.45 De kerk ln China, lezing. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Limburgs symfonie orkest en solisten: klass. en mod. muziek. 15.15 Thee met babbelaars, programma voor de bejaarden. 15.55 De hand aan de ploeg, lezing. 16.00 Sport KRO-IKOR: Gebedssamenkomst t.g.v. de internationale gebedsweek voor de eenheid der christenen. IKOR: 17.30 Muz. IKOR: 1300 Het geladen schip, kri tieken, 18 30 De kerk aan het werk, actualiteiten van het kerkelijk erf. 18.40 4CO Jaar Heldelbergse catechis mus. discussie. NCRV: 19.00 Nieuws uit cle kerken. 19.05 Samenzang: gees telijke liederen, 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws, 20.00 De verhuizing", hoorspel, 20.40 Lichte gr.muz, 21.00 Klass. en mod. kamermuz!, 21.30 Wlssewassen licht programma, 2150 Lichte koren en licht instrumentaal ensemble. 22.20 22.25 Boekbespreking, 22.30 Nws, 22.40 Avondgebed, 22.50 Wereld in wor ding. klankbeeld (I), 23.20 Retourtjes licht progr., 23.55-24.00 Nieuws. Radio Bloemendaal 9.30 uur dis. G Toornvliet. 11 uuir ds. G. Toorn vliet: uitzending dienst voor belang stellenden gehouden op zondag 13 Januari 1963. 3.15 uur Kinderdienst. 4 uur nam. ds. P N. Kruyswljk. TELEA ISIEPROG KAMMA RKK: 11.00-12.00 Hoogmis. NTS: 13.25-14.30 Eurovisie: Skiën: reportage van de Internationale Hahnenkamm rennen te Kltzbühel. 19.30 Weekjour- naal. 20.00 Sport ln beeld. NCRV: 20.30 Mr. Magoo. tekenfilm. 20 40 Arthur en Eva. tv-feuilleton (deel 4). 21.15 On der vier ogen. gesprek. 21.45 Amster dams kamerorkest en soliste: klassieke en moderne muziek, 22.15 De reis van hun leven, documentaire film, NTS: 22.30-22 35 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC lloine Service 330 m 12.20 Verzoekprogr., 13.10 Kritieken, 13.55 Weerber 14.00 Nws.. 14.10 Klank beeld, 14.40 Praatje. 15.00 Wenken voor de tuin. 15.30 Lezing, 15.45 Or- kestmuz 17.30 Hersengym., 18.00 Hoor spel, 18.15 Verhaal. 18.35 Bijbelverhaal, 18.55 Weerbericht, 19.00 Nieuws en Journaal. 19.45 Gev. progr., 20 30 Brief uit Amerika, 20.45 Godsdienstig pro gramma, 21.25 Liefdadigheids oproep. 21.30 Klankbeeld, 22.00 Planorecital, 23.00 Nieuws, 23.10 Lezingen, 23.50 Epiloog. 23.59 Weerber., 24.00 Nieuws. 0.02-0.45 Kamermuziek. Engeland. BBC Light Programme 13(10 en 247 m 12.30 Kerkdienst. 12.55 Programma overzicht. 13.00 Verzoekprogramma. 14.30 Am.muz.. 15.00 Radio-show. 15.30 Hoorspel. 16.00 Filmkroniek, 17.00 De top twenty en de beste nieuwe gram mofoonplaten, 18.00 Gev. progr., 19.00 Liedjes. 19.30 Gev. progr.. 20 30 Nws., 20.35 Ouderw. dansmuz. 21.30 Gods dienstige samenzang, 23.50 Lichte muz, 0.30 Lichte muz.. 0.50 Avondgebed en gew. muz.. 0.55-Ï.00 Nieuws. Xordwestdeutscher Rundfunk 309 in 12 00 Operamuz 13 00 Nws.. 13.10 Operettemuz., 14.45 Oude muziek, 15.30 Klass. en mod muz., 16.30 Dansmuz.. 18.15 Klass. muz.. 19 00 Nws., 20.00 Klankbeeld, 21.15 Klass. muz.. 21.45 Nws 22.15 Gev. muz., 23.00 Am.muz 23.15 Dans- en am.muz., 24 00 Nws 0.15 Klassieke muziek. 1.00 Weerber. en gev. muziek Frankrijk 3. '280 en 235 in 12.00 Nieuws. 12.10 Orkestconcert: kla£s. en mod. muziek, 13.40 Hoorspel. 15.50 Die Fledermaus. operette, 17 41 Klass. en mod. muziek. 19.28 Nieuwi 19 30 Grammofoonmuz.. 2130 Muziej van hedendaagse Franse componisten 23.00 Grammofoonmuzlek, 23.52-24,ft Nieuws. Brussel 324 en 484 m 824 mi.: 12.00 Nieuws. 12.03 Harmonieorkest 12.30 Weerbericht. 12.35 Am.muz., 12 Programma-overzicht. 13.00 Nws.. 13 Voor de soldaten, 14.00 Opera- en Be Cantoconcert. 15.30 Sportprogramnu 18 00 Pianorecital, 18 30 Godsdienstig! uitz., 19.00 Nieuws. 19.30 Lichte muz 20.00 Am.progr.. 22 00 Nieuws, 22.11 Dansmuziek. 23 00 Nieuws, 23.05 Ant muz., 23.55-24.00 Nieuws. 484 in.: 11.55 Am.muz. 12.18 Chansons, 13.0C Nieuws, 13.15 Gev. muz.. 14.02. 15.03 en 16.02 Idem, 17.00 Nieuws, 17.45 Kla muz., 19.30 Nieuws, 21.15 Am.muz, 22.00 Wereldnieuws, 22.15 Chansons, 22 55 Nieuws. 23.00 Jazzmuz., 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 21 JANUARI Hilversum i 102 m VARA: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtend-, gym., 7,20. Soc. strijdlied. 7.23 Llchtf gr.muz., (Om 7.35 Van de voorpagina praatje), 8.00 Nieuws en soc. strijdlied 8.18 Lichte ensemble met zangsolist 8.43 Lichte grammofoonmuz., 9.(X Gym. voor de vrouw. 9.10 Klass. gr muz., (9.35-9.40 Waterstanden). VPRO 10.00 Zeggen of laten zeggen, over. denking. VARA: 10.20 Voor de vrouw 11.20 Voordracht, .11.40 Pianorecital 12 00 Voor het platteland, 12.05 Dans- orkest met zangsolisten, 12.30 Mede delingen t.b v. land- en tuinbouw 12.35 Actualiteiten of gr.muz.. 12.3! Orgelspel, 13.00 Nieuws. 13.15 Voor dt I middenstand, Instrumentaal Trio muz.. 13.45 Wikken en wegen, lezing 14.00 Bazels strijktrio: klassieke mod. muziek. 14.30 Achttien jaar trouwd, hoorspel, 15.40 Lichte gram-l moioonmuziek, 16 00 Zestig minuter j voor boven de zestig, 17.00 Oude lied jes. 17.15 Streekuitzending over Friei land, 17.35 Licht Instrumentaal en-I semble. VARA: 18.00 Nieuws en commen- I taar. 18.20 Actualiteiten, 18.30 Roe meens orkest, 19.00 Parlementair over. zicht, 19.15 Regeringsuitzending: tilliana. Een serie klankbeelden. ZATERDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 7.45 uur nam. Bevrijdingskerk (Zuid-west): Week van gebed, 7.15 uur nm. Doelenkazerne: Clubfeest Tennis club „Roomburg", 8 uur nm. St.-Antonlusclubhuis: Feestavond Smit Röntgen Ontspanningsver., 8 u. nm. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering T.I.G. „Gasten ln eigen huls". 8 uur nm. Voorschoten Cultureel Cen trum: Toneelavond S.V. Rouwkoop. 7.30 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie v. Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur nm. Rest. Royal: Volle Evangelie-zending Spr. evang. Zijlstra. 10 uur vm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: „Angotee", een film over het leven van een Eskimo-Jongen. Ingeleid door drs. T. T. Gan. 3 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen, 10.30 uur vm. VolkshuisRozekrulsersgenootschap, 10.30 uur vm. MAANDAG Week van gebed. Rapenburg 61: K. en O.-cursus filo sofie o.l.v. prof. dr. R. F. Beerllng, 8 u. nm. Stadgehoorzaal (grote zaal): Familie avond Vebo m.m.v. „Jong en Jolig", 7.30 uur nm. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nm. DINSDAG Doelenkazerne: Ver. Koninginnedag. Filmvoorstelling over het Vorstenhuis. 8.15 uur nm. Geref. Kerk, Oude Vest (bovenzaal) Jeugd en evangelie. Reisimpressies met dia's van ds. De Boer. 8 uur nm. Hogewoerd 175: Dienstvergadering v. Jehovah's Getuigen, 7.25 uur nm. Remonstrantse Kerk: Week van ge bed. 12.30 uur nm. Rest. Royal. Volle Evangelie-zending. Spr. evang. Maasbach, 8 uur nm. Schouwburg: K en O: Nieuw Rot terdams Toneel speelt „De leugenaar" 8 uur nm. WOENSDAG Breestraat 19: Jaarverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars, 8 uur nm. Doopsgezind» Kerk: Bijbelstudie o. 1. v. ds. K. C. van Oossanen, 8 uur nam. Old Dutch: Expoeé. Spr. kapelaan H. J. M. Stoelinga (met dia-verto ning). 7.30 uur nm. Oud-Kath. Kerk: Week van gebed, 12.30 uur nm. Pieterskerk: Avondstilte te 7.15 u. nm. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Ensemble". „Een maand op het land". 8 uur nm. St.-Antoniusclubhuls. Jaarvergade ring R.-K, Middenstandsbond, m.m.v. Godfried Bomans, 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (kleine zaal). Jr. ar vergadering (met film)N.C. Reis- V 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Filmavond Ned. Ver. voor Sexuele Voorlichting. 8 uur nam. DONDERDAG Week van ge- Hoge woerd 175: Dienstvergadering Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nam. Rapenburg 61K en O-cursus ar cheologie o.fv. prof. dr. W. Glasbergen 8 uur nm. Rapenburg 8: Receptie 100-Jarlg be staan NV Nationale Levensverzeke- rlngebank, 3.30 tot 6.30 uur nm. Stadszaal: Abonnementsconcert Resi dentieorkest, o.l.v. Bruno Materna. Solist Chr. Ferras, 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (foyer): Jaarverga dering. Vita Nova, 9.30 uur vm. VRIJDAG. Boshuis: Toneeluitvoering „De Bos huisspelers". 8 uur nam. Den Burcht: Propaganda-fllmavond Leidse Bond van Volkstulndersvereni- gingen. 7.45 wur nam. Petruskerk: Week van gebed. 7.15 uur nam, Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rest. v. d. Heyden: Leidse Smalfilm Liga. 8 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Verleden Jaar in Mariën- bad". 18 Jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Gods Geuzen", 14 Jaar. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Vrouwen in de nacht", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De overval", a l Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Invasie op Guam", 14 jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9 15 uur. Donderdag cyclus: „Het geheim van het leven'. Casino: „Les enfants du Paradis", 18 jaar. Dag. 2 en 7.30 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. „Astra Theater, Wassenaar. Vrij dag 8 uur en zaterdag 7 en 9.15 uur: „Het Geheim van Monte Crlsto", 14 J. Zondag 7.30 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 8 uur: „De Kanonnen van Navarone", 14 laar. Zondag en woensdagmiddag, half drie: „Het Cow boymeisje". a.l. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van figu ratieve kunst. Werkd. 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 24 uur, (tot 21 januari). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur; zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling van kindertekeningen „Zo zien zij hen" Hollands leugd ver beeldt de wereld (Geopend tot 3 maart) Dagelijks van i0 tot 6 uur Zondags van 1 tot 5 uur Rijksmuseum van Oudneden: Dage lijks 10-5 uur: zond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur: zondag 1-4 uur WEEKEINDEDIENST DER TANDARTSEN. Voor spoedgevallen neemt waar tandarts P. P. Nieboèr, tel. 51028. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende geval len; apotheek „Tot Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door Apotheek „Tot hulp der Menschheld". De Oegstgeester Apotheek, Wilhel- mlnapark 8 tel. 53274 is 's zondags ge opend van 1213 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN. Voor spoedgevallen zijn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren: Van Wingerden, tel. 30791: 's -Gravensande. tel. 31919: Postel, tel. 23089; Mastenbroek, tel. 53156; Veld- huyzen, tel. 20617 en Verhoef, tel. 32505. Te Oegstgeest dokter Melssner. tel. 53865. BU geen gehoor van Uw huisarts ot specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. mengesteld door het Bureau Voorllch-: ting van het kabinet van de Ned. An tillen. 19.30 Maliënkolder, hoorspelj 20.00 Nws 20.05 Melodieën-express) 20.30 Je neemt er wat van mee...,] hobbyquiz, 21.20 Intrumentaal llchi sextet, 21.50 Marimba, veertiendaags maandagavond-magazine. 22.30 NwsJ 22.40 Fllharmonlscli orkest van Oslo en zangsoliste: Moderne muziek, 23.55-! 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 in NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berlch ten, 7.10 Dagopening, 7.25 Klass. gr muz.. 7.35 Sportuitslagen van zater dag, 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws., 8.1! Gew. muz., 8.30 Lichte gr.muz., 9.0( Voor de zieken, 9.35 Llcnte gr.muz. 9.40 Voor de vrouw, 10.10 Klass. gr muz., 10.20 Theologische etherleergang 11.05 Vlooi en piano: oude en moder- ne muziek. 11.35 Lichte gr. muz., 12.21 Voor boer en tuinder, 12.30 Med. t.b.T land- en tuinbouw, 12.33 Accordeon orkest. 12.53 Gr.muz., eventueel actua llteiten, 13.00 Nws., 13.15 Licht ensera ble. 13.45 Lichte gr.muz., 14.05 School I radio, 14.30 Samen uit, samen thuis gev, progr.. 15.40 Am.muz., 16.00 BIJ beloverdenklng. 16.30 Oude en mod kamermuz17.00 Voor de kleuters 17.15 Voor de Jeugd, 17.30 Muziek ul musicals, 17.40 Beursberichten, 174 Gr.muz., 17.50 Regeringsuitzending Bezoek aan Latljns-Amerika, door Ru dy Bedacht. NCRV: 18 00 Orgelconcert, 18.30 Me band en plaat voor u paraat, 18.5( Openbaar Kunstbezit, 19.00 Nieuws ei weerberichten. 19.10 Grammofoonmuz voor de teenagers, 19.30 Radiokrant 19.50 Lichte grammofoonmuziek, 20.0! Licht orkest en zangsoliste, 20.20 II wil mijn kinderen terug, hoorspel (dee 2), 21.10 Poolse volskiederen en -dan sen, 21.30 Vierhandig pianospel, 22.0i Volk en staat, parlementair commen-' taar, 22.15 Muzikale momentopnamen 22.30 Nws., 22.40 Avondoverdenkingj, 22.55 Boekbespreking, 23.05 Muzlkals vraagbaak. 23.40 Lichte grammofoon! muziek, 23 55-24.00 Nieuws. L GltAMMOFOONPLATENPROGRAMMAl (Over cle 4e lijn van 18 tot 20 uur)[ 1. Wolfgang Amadeus Mozart, lj Symphonle no. 32 ln G gr. t. KV 318J. Allegro splritoso, Andante, Tempo Concertgebouw Orkest o.l.v. Karl Böhm 2. Concert voor piano en orkest nol 17 ln G. gr. t. KV 453. Allegro. Andanwl Allegretto. Camerata Academica deffli Salzburger Mozarteums. Solist en Dlrlij gent: Géza Anda. E II: Joseph Haydn. „Die Jahreszeitenf Lente: Zomer: J. Greindl, bas (Simon)r Walther Ludwig. tenor (Lukas); ElP frlde Trötschel. sopraan (Hanne); Rlafi Kamerkoor, Koor van de St. Hedwljfe Kathedraal. Rias Symphonle OrkesiE Berlijn. Dirigent: Ferenc Frlcsay. j, TELEVISIEPROGRAMMA F CVK-IKOR-RKK19.30-19.55 Logl boek. een programma over de bijbef voor de jeugd. NTS: 19.55 Aanbevef ling Openbaar Kunstbezit, 20.00 Jourï naai en weeroverzlcht, 20.20 Zendtjjf politieke partijen: Uitzending van da Volkspartij voor Vrijheid en Democrat tie. NCRV: 20.30 Memo. 20.40 De ge schiedenis van steenbok Langhoor documentaire, 21.00 To be or not to (Gevaarlijk spel), speelfilm. NTS. 7,2. tot 22.50 Journaal. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S jg Engeland, BBC Home Service 330 ral 12.00 Schoolradio, 13.00 Lichte orkest-f muziek, 13.55 Weerbericht, 14.00 NwsJ 14.10 Gev. muz met commentaar. 14.4C' Schoolradio, 16.00 Hoorspel, 17.30 Pro gramma voor oudere luisteraars, 18.01 Voor de Jeugd. 18.55 Weerber., 19.01 Nieuws, 19.15 In the South-East, re gionaal progr., 20.00 Gev. muz. mei commentaar, 20.30 Gev. muz.. 21.311 Hoorspel, 23.00 en ber., 23.30 Klank beeld. 23.59 Weerber., 24.00 Nieuws 0.02 Voordracht. 0.15-0.45 Kamermuz. Engeland, BBC' Light Programme 1500 en 247 in 12.00 Voordracht, 12.15 The Dales* dagboek, 12.31 Lichte orkestmuziek t 13.00 Populaire gr.muz., 13.31 Ge», muz., 14.31 Populaire muz., 14.45 Voo de kleuters, 15.00 Voor de vrouw, 16.01 Dansmuz., 16.31 Muz. by het werk 17.15 The Dales, dagboek. 17.31 Uit slagen races. 17.32 Grammofoonmuz t 18.00 Jazzmuz., 18.31 Gev. muz. en be richten. 19.33 Sportoverzlcht. 19.4 Hoorspel. 20.00 Nieuws en Journaal i 20.31 Hoorspel. 21.00 Detectlve-hoorspe1 21.30 Nieuws, sport en actualiteiten 21.41 Zang. 22.00 Am.muz., 22.30 Gel I muz., 23.31 Reportage, 23.50 Jazzmuz 0.55-1.00 Nieuws. Xordwestdeutscher Rundfunk 309 12.00 Jazzmuziek, 13.00 Nieuws. 13.11 e Klass. en moderne muziek, 16.00 Idem 17.00 Nieuws, 17.45 Dansmuziek, 19.0'w Nieuws, 19.30 Operamuziek. 21.45 Nws 22.15 Jazzmuz., 23,00 Gev. muz., 24.W Nieuws. 0.20 Dansmuz., 1.00 Weerber en gev. muziek. Frankrijk 3, 280 en 235 m 12.00 Nieuws, 12.10 Orkestconcert 13.05 Gr.muz., 14.25 Idem, 14.30 Orgel recital, 15.00 Grammofoonmuziek. 16.0C Nieuwe grammofoonplaten, 17.3! Grammofoonmuz., 18.05 Kamermuziet 19.00 Nws, 20.00 Orkestconcert: klass muz., 22.25 Gr.muz., 23.10 Solisten 23.25 Gr. muz., 23.52-24.00 Nieuws. Brussel 324 en 484 m 324 in.: 12.00 Nieuws, 12.03 Lichte muz., 12.31 v Weerbericht. 12.35 Landbouwkroniek 12.42 Pianospel. 12.50 Beursberichten 13 00 Nieuws. 13.15 Kamermuz., 14.011 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Llchti muz., 16.00 Nieuws, 16.03 Beursber 16.09 Voor de zieken, 17.00 Nieuws 17.15 Bariton en piano. 17.50 Synii fonische muziek, 18.00 Nieuws, 18.01] Lichte muziek, 18 18 Paardesportber. i 18.20 Voor de soldaten, 18.50 Radic kroniek. 19.00 Nieuws. 19 40 In en oi de opera. 20.00 Mod. Jazzmuziek, 20.3 Voor de teenagers, 21.00 Operettemuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksmuziek el 1 -zang, 22.35 De zeven kunsten. 23 0! Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.201 Dansmuziek. 23.45 - 24.00 Nieuws. 484 m.: 11.55 Amusementsmuz., 12 30 Ge» progr. en actualiteiten. 14.18 Operette muziek, 15.03 Lichte muz., 16.08 Or-t kest en klavecimbel: klass. muz.. 17 00 a Nieuws, 17.15 Muziek van Belgisch! componisten, 19.30 Nws., 20.30 Lichte muziek. 21.00 Am.muz., 22.15 Dansmuz 22.55 Nieuws. g<t

Leidsch Dagblad | 1963 | | pagina 2