Par ij se gangsters roven kapitaal aan diamanten Oudejaarssfeer in OEGSTGEES1 Leidse Postduivenclub en de Snelvliegers hielden show MET FOPNEUZEN EN VALSE SNORREN i misverstand Troepen in Djakarta in actie tegen „subversieve organisatie" 172 agenten van tsjiang „vernietigd' Krant vraagt Chroesjtsjoiv antwoordt Hond in Naaldwijk bijt drie personen AJOEB KHAN NAAR INDIA Nieuwjaarsboodschappen van Adenauer en Ulbricht LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 31 DECEMBER 1962 Zaterdag hield de Leidse Postdui ven Club (LP.C.) haar Jaarlijkse show in de benedenzaal van de Kleine Burcht. Geheel tegen de gewoonte in werd nu eens niet een tentoonstel ling per klasse, doch een hokshow, gehouden, waarbij elke duivensport liefhebber 6 vogels mocht inzenden. Keurmeester was dhr. H. Handgraaf uit Haarlem. Bijzonder geslaagd was deze hok show zeer zeker. Men was dan ook zeer tevreden over het ingezonden materiaal. De uitslagen van de puntentelling waren als volgt: 1. W. Teske 552 pt.; 2. J. Schouten 547 pt.; 3. M. de Lange 545 pt.; 4. J. Degen 5441 - pt.; 5. L. v d. Nieuwendijk 544'pt.; 6. H J. Gorree 543pt 7. W. Schouten 543 Pt-; 8 J Fasel 542'.- pt.; 9. J Filippo 542 pt.; 10. J. Knynenburg 5411 pt.; 11. D. v. d. Nieuwendijk 541' pt 12 R. Meesters 540% pt.; 13 H v Al phen 540 pt.; 14. R. Schipper 539% pt.; 15. B. Geenjaar 539 pt.; 16. J v Alphen 539 pt.; 17. P. v. Dyk 538% pt.; 18. J. C. Boot 538% pt.; 19. J. La ter veer 538 pt.; 20. W. v. d Nieuwen dijk 537', pt.; 21. comb. Verlint— Teske 536pnt.; 22. W. Bey 536% pnt.; 23. J Koster 536% pt.; 24. H van Riet 536 pt.; 25. G. v. Stein 535% pt.; 26. P. Schenkeveld 535% Pt.; 27. P. Groenendijk 534% pt.; 28. Kerstboombraml op Schuttersveld Zoals wij reeds schreven, moeten de kerstbomen, die bestemd zijn voor de feestelijke verbranding op 2 Janu ari 's avonds tussen 19.45 en 20.00 uur op het Schuttersveld, diezelfde dag worden ingeleverd, of op de plaats van de verbranding tussen 9.00 en 19.00 uur of op een van de speeltui nen Professoren wijk, Zuiderkwar tier, Ons Eiland. Rondom de Water toren. Om de Doorbraak, Noorder kwartier, Oosterkwartier, Morsch kwartier. Westerkwartier. Groen- oord ol vogelenwijk, tussen 9.00 en 12.00 uur 's ochtend. Voor iedere ingeleverde boom wordt een lootje uitgereikt, dat bewijs van toegang is voor het afgezette terrein en bovendien kans geeft op een van de prijzen die de Stichting Leidsche Jeugu Actie beschikbaar heeft ge steld. 6 Ir. J. B. Grandjean overleden In de ouderdom van 72 jaar is gisteren overleden de heer ir. J. B. Grandjean, oud-leraar van het Rem- brandtlyceum. De heer Grandjean behaalde aan de Techn. Hogeschool te Delft het diploma mijnbouwkun- dig ingenieur en was gedurende vele jaren in het voormalig Ned. Oost In- dië, o.a. op Nieuw Guinea. Ook was hij geruime tijd als leraar en direc teur verbonden aan middelbare tech nische scholen. Kort na zijn repatriëring, na de bevrijding, werd hU benoemd tot leraar in de wiskunde en mechanica aan het Rembrandt-lyceum te dezer stede, welk ambt hij tot zijn pensio nering in 1956 heeft bekleed. Ir. Grandjean trad meermalen op als ge committeerde bij de eindexamens h.b.s. De thans overledene stond be kend als een voortreffelijk docent en genoot ook by zyn collega's een hoog aanzien. De crematie van het stoffeiyk overschot zal geschieden a.s. donder dag in het crematorium te Wester- veld, na aankomst van trein 10.31 u. Honderd jaar Nationale Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de N.V. Nationale Le- vensverzekeringbank wordt donder dag 24 januari, 'sm iddags van 3.00 tot 5.30 uur, in het bykantoor van deze Bank aan het Rapenburg een regionale receptie gehouden. RUIT STUKGESLAGEN In de nacht van 28 op 29 december hebben twee onbekend gebleven jon gemannen een ruit van een winkel aan de Haven stukgeslagen en uit de etalage een batterij- en een elek trisch scheerapparaat ontvreemd. De apparaten vertegenwoordigden een waarde van ruim f 100,en die van de ruim f 150. J. Stouten 534%- pt.; 29. F. Sloos 534% pt.; 30. S. A v. Hees 534% pt 31. A. v. d. Meys 534 pt; 32. A. Boe- klee 533 pt.; 33. J. Zeegers 532% pt.; 34. P. de Klerk 531% pt.; 35. T. van As 530% pt.; 36. H Sterk 530% pt.; 37. P. en H. Zonneveld 530 pnt.; 38 A. Filippo 529pnt.; 39. J. War mond 529% pt.; 40. A. W. Krol 529 p Rest ons te vermelden, dat mevr. J. Degen nu reeds 10 jaar de keur meesters bystond, tot volle tevreden heid van alle inzenders. De Snelvliegers Ook de Leidse postduivenvereni ging „De Snelvliegers" hield zater dag en zondag in één van de boven zalen van de Kleine Burcht haar jaarlijkse show. Hier waren plm. 150 vogels van prima klasse ingezonden. Keurmeester J. Heersohop uit Haar lem vond het lang geen gemakke lijke taak en na vele herkeuringen waren de uitslagen als volgt: Mooiste van het geheel J. Stavleu Mooiste oude doffer: J. Staffeleu. Mooiste oude duivin: J. Staffeleu. Mooiste jonge doffer: A v. Noord Mooiste jonge duivin: F Heemskerk Klas 1. oude doffers 500 km. en ho ger: 1. J. Staffeleu. 2. G. A L. v d. Reyden, 3. H Brandt, 4. F. Mceuwenoord. Klas 2. oude dudvinnen, 500 km. en hoger: 1. C. v. Zanten, 2. F. Heems kerk. 3. J. Staffeleu. Klas 3. oude doffers 300500 km.: 1 F. Heemskerk. 2. Gebr. v. Schie. 3. A. van Noord. Klas 4. oude duivinnen 300500 km.: 1. J. Staffeleu, 2. Gebr. v. Schie 3 G. A L. v. d. Reyden. Klas 5. oude doffers 100300 km.: 1 J. J. Berg, 2. G. A. L. v. d. Rey den. Klas (L oude duivinnen 100300 km.: 1. Gebr. van Schie. Klas 7. jonge doffers, bevlogen: 1. Avan Noord, 2. P. H. Mark. 3. J Staffeleu, 4 J. J. Ramb. 5. F. Heems kerk, 6. Gebr. v. Schie. Klas 8, jonge duivinnen. bevlogen: 1. F. Heemskerk, 2. Gebr. v. Schie, Veel slippartijen- weinig schade De hevige sneeuwval noodzaakte de directeur van de Gemeente Reini- gings- en Ontsmettingsdienst Leiden gistermiddag om vier mechanische sneeuwploegen in te zetten. Vanaf 2 uur 's middags tot 12 uur 's nachts zyn deze ploegen druk in de weer geweest om zoveel mogelyk hoofd straten, kruispunten en bruggen sneeuwvry te maken, daarbij terzijde gestaan door de mannen van Ge meentewerken, die zand en zout strooiden op de vrij gemaakte punten Hoewel vandaag veel personeel moest worden ingezet voor de vuil nisophaaldienst, zijn tot in de mid dag nog drie mechanische ploegen bezig geweest hun nuttig werk te ver richten. De zware sneeuwval was ook in Leiden oorzaak, dat er zich tal van slippartijen voordeden. Tot heden middag twaalf uur waren by de po litie geen berichten binnengekomen over ongelukken, welke lichamelijk letsel tengevolge hadden. De schade aan auto's bleef in vrij wel alle gevallen beperkt tot een deuk in een spatbord. Op de De Sit- terlaan is zaterdagmiddag een paard, dat gespannen was voor de groente wagen van de heer Van 't Zelfde uit gegleden. Het dier, dat volgens een j vee-arts een hersenletsel opliep, is naar een noodslachtplaats in Zoeter- j woude vervoerd. Een aanrijding, welke nog enigszins spectaculair was. deed zich zaterdag middag omstreeks kwart over twaalf op de Morsweg ter hoogte van perceel 20 voor. Bij het slippen van een auto kwam deze terecht tegen de garage deuren, welke werden vernield, en tegen de gevel, die werd beschadigd. Een in de garage staande bestelauto werd aan de voorzyde beschadigd, terwijl ook de slippende auto ernstige schade opliep. 3. L. v. Bergen Henegouwen. 4. C. v. Zanten, 5. H. Brand't, 6. F. Heems kerk. Klas 9. Late longen; 1. J. J. Berg. 2. F. Heemskerk. LEIDERDORP Gebroeders Borst zegevierden Op de Leiderdorpse ysbaan is za terdag het kampioenschap koppelrij- den verreden van het district Sassen- heim. Een talryk publiek was getuige van vele spannende ritten. De uitslag luidt: 1. gebrs. Borst, Leiderdorp f100; 2. het koppel Ver heul—Van Eik, Bodegraven f60; 3. het koppel Vermeulenv. d. Hoorn f 40; 4. het koppel SandersVerwey f20; 5. het koppel MolemaVan He- mert f 10; 6. het koppel Spiering Meydewyk f 10. Het bestuur van de Leiderdorpse ysvereniging „IJssport" heeft voor de komende dagen nog een drietal wed- stryden vastgesteld. Op woensdag 2 januari: nationale korte baan wedstrijden. Donderdag 3 januari: Clubkampioenschap lange baan voor leden van de Leiderdorpse IJsvereniging. Zaterdag 5 januari: Nationale koppelwedstryden. De wedstrijden vangen aan om twee uur. De inschrijving is opengesteld tot één uur voor de aanvang van de wedstryden. Medische Diensten Leiderdorp dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Oegstgeest dokter Meissner, tel. 53865. Voorschoten dokter Van Schalk, Jul. v. Stolberglaan 72, tel. 3344. Warmond dokter H. A. G. M. Walenkamp. Warmond, tel. 01711 220. Zr. Muhlhaus, Dr. Kuijperlaan, Voorhout, tel. 02532—8122. Wassenaar dokter R. S. ten Catc. Burchtlaan 9. tel 3027. Dokter H. S. Boogaart. Storm van 's-Grave- sandeweg 1, tel. 4466. Apotheken: Wassen aar se Apotheek. Schouw weg 32. tel. 2402. VOORSCHOTEN Tentoonstelling van postduiven De postduivenvereniging ..De Zwa luw" hield in het voormalige MOC een postduivententoonstelling. De pryswinaars waren: Oude doffers: 1. A. C. de Groot, 2. A. G. Kleiweg: oude duivinnen: 1. A. de Graaf, 2. W. L. Onstenk; oude doffers: 1. A. de Graaf, 2. P. Belt; id. 1. W. L. On stenk, 2. P. N. v. Wissen; oude dui vinnen: 1. W. L. Onstenk, 2. C. J. Fennes; oude doffers (onbevlogen) 1. en 2. W. L. Onstenk: oude duivin nen (onbevlogen: 1. M. M. Paarde- kooper, 2. W. Onstenk; jonge dof fers: 1. C. Zwaan, 2. W. L. Onstenk; id.: 1. F. C. van Heusden. 2. P. J. d'Haens; id.: 1. C. Zwaan, 2. M. Paardekoper: jonge duivinnen: 1. en 2. W. Onstenk; jonge doffers (onbe vlogen): 1. W. Onstenk, 2. P. N. v. Wissen; jonge duivinnen (onbevlo gen) 1. P. N. v. Wissen. 2. W. L. On stenk. Hokkenshow: 1. F. C. van Heusden <366.5 p.); 2. W. Onstenk <366,5 p.); 3. P. N. van Wissen <366 p.); 4. C. Zwaan (365,5 p.); 5. C. J. Fennes (365 p.). Hoofdbekroningen: Beste oude doffer: A. de Graaf; bes te oude duivin: A. de Graaf; beste jonge doffer: F. C. van Heusden; beste jonge duivin: W. Onstenk. De mooiste en beste van de gehele ten toonstelling was van A. de Graaf. Keurmeester was de heer J. Westen brink uit Voorschoten. Jongebloed won kampioenstitel De eerste schaatswedstrijden, die de IJsclub Voorschoten dit seizoen heeft gehouden, hebben veel belang stelling getrokken. De IJsclub kan in alle opzichten tevreden zyn over de belangstelling want het aantal leden steeg deze week met 300, zodat de 1400 nu over schreden is. Bij de kortebaanwedstryden voor heren beneden de 40, heeft vooral de 18-jarige W. Lelyveld een byzonder goed figuur geslagen. De uitslagen luiden: A. Kortebaan voor heren beneden 40 jaar: 1. en kampioen van Voor schoten, G. Jongebloed; 2. W. Lely veld; 3. C. Broeren. B. Kortebaan voor heren boven 40 jaar: 1. W. Lelyveld sr. (kampioen van Voorschoten); 2. A. Lippens; 3. P. Struyck. C. Kortebaan voor dames: 1. mej. R. van Leeuwen; 2. mej. A. Hooy- mans: 3. mej. D. v. d. Ende. D Grote afvalwedstryd: <60 deel nemers). 1. P. Verkade (Alpheri aan den Ryn)2. P. van Engelen (Alphen aan den Rijn); 3. J. van Engelen (Alphen aan den Ryn); 4. S. v. d Sar (Hoogmade). De bestgeplaatste Voorschotenaar was A. Hooymans. die daarmee de extra premie van f. 50 in de wacht sleepte. WARMOND Schaatswedstrijden voor de jeugd Op de ysbaan Poelmeer hield de Warmondse IJsclub schaats wedstry den voor de jeugd. De uitslagen lui den: 7-8-9 jaar: le pr. J. Sohepers; 2e pr. R. Beugelsdyk; 3e pr. P. Wan ders. 10-11 jaar: le pr. Sjef Beugels dyk; 2e pr. Albert Meskers; 3e pr. Hendrik-Jan Olden. 12-13 Jaar: le pr Hans Tysen; 2e pr. Jan v. Leeuwen; 3e pr. W. Vis. 14-15 Jaar: le pr. Rob v. Leeuwen: 2e pr. H. v. d. Wilk; 3e pr. Theo Beugelsdyk. 16-17 jaar: le pr. G. Beugelsdijk; 2e pr. J. Meskers; 3e pr. M. van Styn; 4e pr. D. van Grieken. Zaterdagmiddag werden wedstrij den gehouden voor meisjes. De uit slagen waren: 7-8-9 jaar: le pr. M. Voordouw; 2e pr. A. Ouwenhand; 3e pr. P. v. Tongeren. 10-11 jaar: le pr. C. v. Leeuwen; 2e pr. J. Versluys; 3e pr A. Broxsterman; 4e pr. C. Pol man. 12-13 jaar: le pr. N. Broxster man; 2e pr. E. Mesker; 3e pr. M. Vo- gelanzang. 14-15 jaar: le pr. Fr. v. Haastrecht; 2e pr. E. Koppers; 3e pr. G. Zilvertand. Dames 16 jaar en ouder: le prijs Joke Broxsterman; 2e pr. M. Brox sterman; 3e pr. S. Kok; 4e pr. Petra Mesker. Op nieuwjaarsdag zal de War- 1 mondse IJsclub een Nationale Korte- I baanwedst.ryd houden welke om 2 uur begint. Pry zen f 100, f 75, f 50. f 25 en If 10. (Van onze Paryse correspondent) Op de valreep van het oude jaar hebben de Parijse gangsters zaterdag op het stuk van juwelendiefstal hun eigen record voor 1962 nog snel even geslagen. Geroofd werd voor een bedrag van tweemiljoen franken op (ongeveer 1.600.000 gulden) aan juwelen, behalse lucratiefe ringen, gouden halskettingen, diamanten en andere sieraden. En behalve lucratief was deze operatie ook nog bijna geruisloos, ter wijl ze zich eveneens in recordtempo voltrok. Binnen anderhalve minuut was de hele „kraak" bekeken. Na het vertrek van de bende, die uit vier leden bestond, zyn voor de juwelierszaak, die gevestigd is aan de deftige Avenue Victor Hugo, echter ook nog enkele schoten afgevuurd, waarby een bewaker werd gewond. Om zes uur, zaterdagmiddag, even voor sluitingstyd, toen nog maar één klant in de winkel aanwezig was, kwamen de vier gangsters de juwe lierszaak binnen. In plaats van de bekende kleine maskertjes voor de ogendroegen ze elk een fopneus en een valse snor. Maar dat ze niet in de stem ming waren onschuldige grapjes uit te halen, lieten ze de eige naar, de vier verkoopsters en de klant, de echtgenote van een ge neraal. al heel gauw en heel dui delijk blijken. Ieder der bandieten haalde een ge laden revolver uit de zak, terwyi hun chef alle aanwezigen met enkele wel gekozen woorden te verstaan gaf dat ze de minste tegenstand of poging om de politie te waarschuwen met een wisse dood zouden moeten be kopen. De eigenaar, zijn personeel en de dame, die zich juist een kostbaar halssnoer had laten tonen, hielden die boodschap wel voor gezegd en zo konden de gangsters dus ongestoord al het aanwezige goud en zilver mits gaders de sieraden, waaronder bril janten ter waarde van 80.000 dollar, uit de etalage en de kasten en laden byeen graaien om vervolgens met die buit pylsnel het hazepad te kiezen in een auto, die voor de winkel stond te wachten. By het instappen werden nog een paar schoten gelost op de bewaker, die een poging dorst te doen hun af tocht te belemmeren. De buurman van de juwelier, een tapijtenhandelaar, die twee jaar ge leden ook voor een waarde van een miljoen gulden aan koopwaar lichter was gemaakt, had, zoals hy later te- geover de politie verklaarde, het kwartet, dat hy met fopneuzen en snorren in de auto zag springen, eerst voor een stel feestvarkens gehouden, die met een voorsprong van drie da gen al begonnen waren het oude jaar te begraven. Indonesische Java. leger uit Midden- Indonesische troepen met de bajonet op het geweer en gesteund door pantserwagens en tanks, hebben rydagarond een theater in Dja- Nog steeds volgens de bekendmaking Negen groepen agenten, die „door de VS en Tsjiang Kal-sjek waren be wapend", zijn tussen oktober en de cember van dit Jaar „vernietigd" toen zy aan de Chinese kust landden of per parachute werden neergelaten in de provincie Kwantoeng. Dit is zaterdag meegedeeld door hat pers bureau Nieuw China. Drie motorjonken met agenten werden tot zinken gebracht. De uit rusting werd in beslag genomen. Acht groepen waren aan de kust ge land en de negende w s per para chute neergelaten. Een tiende groep, die ook per jonk was gekomen, was gevlucht In totaal had men 172 agenten „vernietigd". De agenten hadden sa botage moeten plegen en de weg moeten bereiden voor een invasie. De Chinese troepen op het vaste land zullen op oudejaarsdag en nieuwsjaarsdag de beschieting van Quemoy en andere door de Chinese nationalisten bezette eilanden aan de kust staken om de verdedigers van deze eilanden in de gelegenheid to stellen de jaarwisseling te vieren, zo heeft het persbureau Nieuw China bekend gemaakt. karta, waar een tegen de regering gerichte byeenkomst werd gehou- j den, omsingeld en enkele honder den mensen gearresteerd. Alle aan wezigen werden gefouilleerd en in legerwagens gestopt, die recht streeks naar de militaire leger plaats in Djakarta en het hoofd kwartier van de militaire politie reden. Een student die op de bij eenkomst aanwezig was geweest, zei zaterdag, dat hij na een verhoor was vrijgelaten, maar dat nog vele personen gevangen werden gehou den. De garnizoenscommandant van Dja karta maakte zaterdagmiddag be kend. dat ..een aantal leiders'" van een subversieve organisatie was ge arresteerd. De groepering zou vol gens de bekendmaking geleid zyn door een zekere majoor Poentaran. een voormalige officier van het van de garnizoenscommandant was een hoeveelheid wapens en muni tie. waaronder handgranaten en dynamiet, in beslag genomen. WASSENAAR By Koninklyk besluit van 10 december 1962 nr. 47 is met ingang van 1 maart 1963 J. J. Maandag op zyn verzoek eervol ontslag verleend als commissaris van gemeentepolitie te Wassenaar in de rang van hoofd ambtenaar 3de klasse, met dankbe tuiging voor de goede en langdurige diensten als zodanig bewezen. Premier Chroesjtjow wil de vlag van de NAVO in West-Berlijn vervan gen zien door die van de Verenigde Naties. De VN-soldaten in West- Berlyn zouden afkomstig moeten zyn uit landen buiten de NAVO. De Russische regering is bereid met ingang van 1 januari de kernproe ven te staken als de Westeiyke atoomlanden dit ook doen. De Russische premier verklaarde dit in antwoord op vragen van het Britse blad Daily Express. De ant woorden zyn door het Russische persbureau Tass wereldkundig ge maakt. Chroesjtsjow sprak de hoop uit, dat 1963 een jaar van vreedzame ont wikkeling voor het mensdom zou zyn. Ontkennend heeft hy geantwoord op de vraag of hij van mening is dat de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten een overheersende rol in de wereld dienen te spelen. Ook de bydragen van kleine landen tot de vrede noemde hy belangryk De Russische premier zei dat er rede nen te over zyn om zich zorgen te maken over de militaire ontwikke ling van West-Duitsland. Een vre desverdrag met Duitsland was j dringend noodzakelyk om een cri sis te voorkomen die nog gevaar- I ïyker zou zyn dan de Cubaanse. Een grote herdershond heeft za terdagmiddag in Naaldwijk drie men sen gebeten. Eén van hen moest in en ziekenhuis worden opgenomen. De twee andere personen liepen min der ernstige verwondingen op. De hond werd afgemaakt Uit een on derzoek. is gebleken, dat het dier niet aan 'hondsdolheid leed. Het eerste slachtoffer van de hond was diens kortstondige eigenaar, de ol-jarige heer J. van der Zyde uit de Kerkstraat. Kortstondig, want hy had het dier pas enkele dagen gele- chn in Rotterdam gekocht. De hond viel hem aan, toen hij bezig was hem kunstjes te leren en beet hem in borst, armen en benen. Toen mevr. Van der zyde haar echtgenoot te hulp kwam. viel de hond ook haar aan en bracht haar verscheidene beten toe. In haar angst 0| lende de vrouw de buitendeur, waarvan de hond gebruik maakte om de straat op te rennen. De inmiddels gewaarschuwde po litie ontdekte het dier al gauw. Toen men hem probeerde te vangen, vluchttte de herdershond achter een groep huizen. Daar viel hij een be jaarde man aan. Tenslotte kon de politie de hond omsingelen, waarna adjudant W C van Leeuwen het dier met een pistoolschot afmaakte. De lieer Van der Zyde, die vry ernstig gewond bleek te zyn, was intussen samen met zyn echtgenote naar een ziekenhuis in Delft ge bracht De vrouw kon na behandeld te zyn het ziekenhuis verlaten. De bpjaarde man had slechts lichte ver wondingen opgelopen. Geen Molentocht OP CURACAO De matrozen van de onderzee bootjager „Rotterdam"die voor een aantal maanden in de Neder landse Antillen gestationeerd is en in de haven van Willemstad ligt, kwamen op het luisterrijke idee op tweede kerstdag een aan tal verpleegsters te inviteren om gezamenlijk een prettige kerst avond aan boord van hun schip te vieren. De uitnodiging ging de deur uit en op tweede kerstadag gingen bij het ziekenhuis veertig ver pleegsters de deur uit, op weg een gezellige kerstavond door te bren gen aan boord van de Rotterdam. Misschien was de uitnodiging niet al te duidelijk geweest en ivas I niet met zoveel woorden gezegd, I dat er ook een dansje op het pro gramma stond. Hoe het zij, de verpleegsters wa ren niet alleen nonnen, maar ze gingen bovendien naar het ver keerde schip. Op tweede kerstdag lag namelijk in Willemstad ook het passagiersschip Rotterdam van de Holland-Amerika Lijn op een toeristenreis, in de haven. De gezagvoerder van het zee kasteel keek zijn ogen uit, toen plotseling veertig nonnen aan boord stapten. Hij begreep wel niet wat de bedoeling was, maar zonder te blikken of te blozen heette hij de nonnen welkom. Hij toonde haar het hele schip, zorg de voor verversingen, kortom was de perfecte gastheer. Na enig gepraat over en weer kwam tot aller hilariteit de ver gissing aan het licht. De gezag voerder liet zich daardoor aller minst uit het veld slaan, ivant toen men aanstalten ging maken om te vertrekken, liet hij tien taxi's komen om de verpleegsters naar de „goede" Rotterdam te brengen. Hoe daar gereageerd is ver meldt de historie niet, maar wel dat men aan boord nog steeds spreekt van een „witte kerst". Slachtoffers van gasverstikking ter aarde besteld De vyf leden van het gezin Trim- bach (vader, moeder en drie kinde ren», die in de nacht van 25 op 26 december door gasverstikking om het leven kwamen, zyn zaterdag op de r.k. begraafplaats van de St.-Cle- mensparochie in Waalwyk ter aarde besteld. Het zesde slachtoffer, de 7- jarige Hennie van Dalen, die by de familie Trimbach logeerde, werd in Kaatsheuvel begraven. Velen in Waalwijk trotseerden de koude om van de droeve plechtigheid getuige te zyn. Bloemen en kransen bedekten de vyf kisten, die in een graf werden Oegstgeest toont nu onder hei sneeuwdek tal van schilder ach* tige plekjes, die de écht Oude jaarssfeer verhogen. Hierboven het boerderijtje op de hoek van de Waldeck Pgr montlaan en de Terweeweg. (Foto mr. F. E. de Wilde, Oegstgeest) Dp president van Pakistan, maar» schalk Ajoeb Khan. heeft een uitno diging van de president van India, Radjakrisjnan, om op een nader te bepalen datum een hexoek aan India te brengen, aanvaard. De Invitatie was hem door de lei ders van de Indiase delegatie naar de besprekingen te Rawalpindi over handigd. De Indiase afvaardiging is zater dag naar Nieuw Delhi teruggekeerd. Voor het vertrek uit Rawalpindi ver klaarde Sardar Sing, de leider van de Indiase delegatie, dat de besprekin gen de eerste noodzakelyke stap naar een oplossing van het geschil bete kenden en dat hy naar Nieuw Delhi terugkeerde ,.als een tevreden man". Zoals gemeld is, zullen de onder handelingen op 16 januari in Nieuw Delhi op ministerieel niveau worden voortgezet om de weg te effenen voor voortgezet om de weg te effenen voor een ontmoeting tussen president Ajoeb Khan en premier Nehroe. Op een persconferentie zei de lei der van de Pakistaanse delegatie, Bhoetto. dat voornameiyk gesproken was over de wens van Pakistan, een volksstemming in het omstreden ge bied te houden. Hij was „niet teleur gesteld" over het verloop van de on derhandelingen en men kon volgens Bhoetto ook wel spreken van een ze kere vooruitgang, doch volgens hem was er geen sprake van 'n ingrijpen de wyziging in de stondpunten van beide landen. In een hoofdartikel in het „Volks dagblad". het orgaan van de Chinese communistische party, werd zater dag gezegd, dat de vier dagen geleden tussen China en Peking over de grensafbakening in het door Pakis tan beheerste deel van Kasmier, slechts een voorlopig karakter draagt. Deze voorlopige overeenkomst zal door een formeel verdrag worden vergangen. zodra de kwestie Kasj mier tussen Pakistan en India gere geld is. bygezet. De kisten van de kinderen, twee dochtertjes van tien en vier jaar en een zoontje van acht Jaar, werden gedragen door schoolvriend- I Jes. De 600 zitplaatsen tellende St.-Cle- menskerk was byna geheel gevuld, toen pastoor Van den Brekel de so- lemnele mis las. Op de begraafplaats schreden na de absoute velen, onder wie ook het college van burgemeester en wethouders, ontroerd langs de met bloemen overdekte kisten. Politiever- sterkmg was nodig om het verkeer in goede banen te leiden. Ook bij de begrafenis van het zesde slachtoffer tje in Kaatsheuvel was het mede leven en de belangstelling groot. De Molentocht, die dezer dagen in Alblasserw aard over 25 km zou wor den gereden, zal in verband met de grote sneeuwmassa's die zich op ver scheidene plaatsen van het traject hebben opgehoopt, niet doorgaan. Zowel Ulbricht, de leider van Oost- Dultsland, als Adenauer, de West- duitse bondskanselier, beeft de Rus sische premier Chroesjtsjow een nieuwjaarslelegram gezonden. Vol gens Ulbricht moet een Duits vredes verdrag worden gesloten en West- Berlijn een „vrye neutrale stad" worden. Opvallend is, dat de Oostdultse leider niet meer spreekt van een „gedemilitariseerd West-Ber lijn". Adenauer geeft Chroesjtsjow de verzekering, dat de Bondsrepubliek zal blijven streven naar betere be trekkingen mei Rusland. In een telegram aan premier Mac- millan var. Engeland, beginnend met „Beste vriend", spreekt Adenauer de hoop uit dat de eenheid in de Wes teiyke gemeenschap in het komende ..aar nog meer zal worden versterkt Ik vertrouw op de vriendschappelij ke banden tussen onze regeringen en onze volkeren". In zyn boodschap aan president De Gauile van Frankryk memoreer de de Bondskanselier: „Het afgelo pen jaar heeft het Duits-Franse ge- I nootschap bezegeld. De vriendschap tussen onze volkeren heeft in een in.att die alle verwachtingen heeft overtroffen, de goedkeuring van het 1 volk verworven". In zyn boodschap aan president Kennedy van de VS spreekt Ade nauer er zyn dank voor uit dat de vrije wereld aan het einde van dit jaar er sterker voor staat dan by het begin van dit Jaar. Wegens sluiting van de Ara- sterdamse Effectenbeurs ontbrc- t ken heden de officiële noterin- i sen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5