Vliegtuig met tien man vier maal over de kop Bolle ïi exporteurs slaan handen meen P. van der Sterre in Al phen ernstig gewond Eerste luchtbrug in Europa Sameu adverteren blijft het parool TWEE BEMANNINGSLEDEN KLEM IN TOESTELNEVS Raad Alkemade jang in beroep tegen overname van wegen Vragen in raad van Alkemade over toekomstige spoorlijn Weer vissen bij IJsland BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 28 DECEMBER 1%2 Eerste ongeluk oj> Zestien horen Het Britse DC-4 passaqiers- hiermede waren spoedig twee ta- -- 1 kelwagcnL bezig Üegtuig ,.Pont l'Europe" is anmiddag om omstreeks kwart ver twaalf op de Rotterdamse ichthaven Zestienhoven over e kop geslagen. Het toestel wam ondersteboven op de lan- ingsbaan terecht. Er ontstond een brand. De acht passagiers onden het toestel verlaten. Zij erden slechts licht gewond. De vee bemanningsleden zaten in e neus van het toestel beklemd. Ia de bevrijding overleed de pi- jot aan de verwondingen. Het toestel was een machine van British United Air Ferries. Deze aatschappij onderhoudt een gere dde dienst op Zestienhoven. Het legtuig is een voor vervoer van issagifrs en auto's omgebouwde IC.-4. Het ongeluk is vermoedelijk ge- eurd. doordat het toestel als gevolg in he; slechte zicht te laag binnen- oog. Het vliegtuig raakte een dijk 1 sloeg vier keer over de kop. aarbij de stuurboordvleugel werd fgebroken en een motor werd verlo- in. Hel toestel kwam tenslotte on- ersteboven op de landingsbaan te- cht. Er ontstond geen brand en de pas- igiers. die allen vastgebonden za- en kwamen er met lichte verwon ingen af. de twee bemannings- Eden zitten in de neus van het toe- lel beklemd. Men kan hen echter Ag niet bereiken. Om dit te doen loest de gehele neus van het vlieg- lig uit elkaar worden getrokken en I)e GG en GD heeft tweeg ewonden naar het Bergwegziekenhuis ver voerd. Hei waren de 24-jarige ste wardess K. Wood. Alexanderroad, Ilford en de 32-jarige J. Barton. Guilfordroad. Southend. Barton zou werktuigkundige zijn. Mis> Wood had een flinke hoofdwond opgelopen. Om bij half drie kwam het bericht, dat de piloot. John Tootil uit de neus van het toestel was bevrijd, maar aan zijn verwondingen is overleden. Het stoffelijk overschot wordt naar het DUkzigtziekenhuis gebracht. I Rotterdammer vier j jaar cel in voor poging tot doodslag (Van onze Haagse correspondent) De Haagse rechtbank heeft een 31-jarige Rotterdamse kantoorbe diende, die op 2 januari van dit jaar zijn gewezen echtgenote in de Mer- jwedestraat te Den Haag met een bijl te lijf ging en haar zeer ernstig ver- Gevreesd werd. dat zich in de zwaar wondde, wegens poging tot doodslag beschadigde cockpit nog een be- veroordeeld tot vier jaar gevangenis- manningslid bevond. De aanwezig- straf nut aftrek van het voorarrest, heid van twee personen is n.l. voor- De vrouw, die diverse slagen op geschreven bij landingen. het hoold heeft gekregen, heeft lan- De stewardess en de boordwerk- ge tijd 111 levensgevaar verkeerd. Zij tuigkundige zijn inmiddels uit het is gede'-itelOk verlamd en zal haar Bergweg-ziekenhuis ontslagen. Eén gehele leven ongelukkig blijven, der passagiers zou een shock hebben De kantoorbediende, die in Surina- gekregen. De verwondingen der an- me is geboren, was kwaad op zijn dere passagiers zijn niet ernstig. ex-vrouw omdat zij en hun kind [niet de kerstdagen bij hem hadden E was tot dusverre op Zestienho- ve? ven dat zoals bekend in 1957 werd w! geopend, nog geen vliegtuigongeluk klaard. cal hij de bijl in Rotterdam gebeurd De luchthaven w as vanmid- J166/,gfck h? rïhthnnk nntken6 dag vooi ïeaereen, ook voor de pers. te slaan- Voor de rechtbank ontken- afgesloten HILLEGOM Waarom geen ijsbaan? Een witte kerst bracht ook in Hil- legom ijspret. Hillegom reed trouwens ver voor de kerstdagen al volop schaats. Dit gebeurde niet op een echte ijsbaan Er werd gereden op de Oosteinder- en Valckslootlaan en op de Brouwerlaan. BIJ het bouw rijp maken van het Brouwerlaan- plan Noordoost had men brede sleu ven gegraven en die waren onder water gelopen. Hier ontstond snel een landijsbaan. waarop de liefheb- p bers na twee dagen vorst de gladde Izake overdracht aan de gemeente Al Begroting door G.S. goedgekeurd Gisteravond kwam de Raad van Alkemaue in een spoedeisende verga dering bijeen, welke noodzakelijk was on. binnen de gestelde termijn bU de Kroon in beroep te kunnen gaan tegen een besluit van G.S. In- Voorts wees spreker op het feit. dat als men volgens de ruilverkavelings- w*t tegen het besluit van G5. bij de Kioon in beroep wenst te gaan. men dan tevens een ander lichaam dient aan te geven welke deze zorg wel op zich wil nemen. ijzers onderbonden. Nogmaals stellen velen zich in deze winterperiode de vraag, waarom men in Hillegom de gemeentelijke tennisbanen niet dienstbaar maakt aan de ijssport. Ook de rolschaatsbaan achter de Ju- lianaschool aan de Willem de Rijke laan zou hiervoor benut kunne nwor- den. Bouwcontinqent 1963 Hillegom kreeg in het huis der Pro vincie te Den Haag precies hetzelfde contingent als dit jaar. namelijk 20 woningwetwoningen en 30 /c pre- de hij dal echter weer. Hij beweerde miewoningen. Er zijn bijna 600 wo- Om half twee vertrok ir. C. A. Falkenhagen. vooronderzoeker inge volge de iuchtvaartrampenwet. met enkele leden de Rijkspolitie, dienst Luchtvaart, per auto \an Schiphol naar Rotterdam voor een onderzoek. I v J v. T" raiewuiuiigeii. cji tyn uyu» koen a'.lcer maar naar Den Haag te nlngI0ekenden te Hillegom F. zijn gereisd, omdat hl» zijn kind wilde zien WARMOND Kerstbomenverbranding Ook dit jaar zullen in Warmond e kerstbomen weer massaal worden erbrand. Dit evenement zal plaatshebben op njdag 4 Januari op het terrein aan Ie Beatrixlaan onder leiding van de Varmondse brandweer. Sikking wint op <le .,Poel" P. Sikking Pzn heeft op de Poel in barmond de plaatselijke schaats wedstrijden. die gisteren werden ge- louden. gewonnen. Hij won daarmee en wisselbeker die 5 jaar geleden xerd geschonken door oud-burge- neester jhr Von Fisenne. maar nog looit werd uitgereikt, omdat in die ïjd te weinig ijs is geweest. Uitslag: le prijs f30. tevens de wisselbeker, P Sikking Pzn: 2e prijs f20. A. v. Bentum, 3e prijs f 10. R. Zwaan. 4e prijs f 5. J. Joppers Hz. De voorzitter de heer H. v. d. Voet reikte de prij- seii uit. Medische dienst Leiderdorp Dokter M. P. Hen- nink, Mauritssingel 166, Leiderdorp, el. 33686. Oegstgeest Dokter Reterink, tel. 60394. Voorschoten Dokter v. d. Kooy, J. W. Frisolaan 3—5. tel. 2527. Warmond Dokter Bots. Voor bout tel. 02532-7393. Zr. Meijssen, Kerklaan 14 A. Voorhout, tel. 02532- 7796. Officieel niets bekend over aftakking Tijdens de gisteravond gehouden spoedeisende vergadering van de raad van Alkemade wendde de heer J.S. Wagenaar, fractievoorzitter der KVP zich tot het college van B. en W. met de navolgende vragen inzake de aanleg van de spoorlijn van Rot terdam naar Amsterdam Hebben B. en W. van Alkemade kennis genoemen van recente plan nen over een aftakking van een nieuw aan te leggen spoorlijn door deze gemeente? Zijn B. en W. ervan op de hoogte dat deze spoorlijn paral lel zal gaan lopen met de nieuw aan te leggen Rijksweg 16 nabij RÜpwetering, aan welke plannen met voortvarendheid gewerkt wordt? Weten B. en W. dat deze spoorlijn loopt van Amsterdam naar Rotter dam via de gemeente Zoetermeer, waar men een station ten behoeve van die gemeente nastreeft? Zijn B. en W. van oordeel dat het voor de gemeente Alkemade. zowel voor de eigen bewoners als voor het bedrijfs- ALPHEN AAN DEN RIJN G. A. Bahlmami ■mulo-hoofd- overleden leven alsv oor het toerisme, van groot belang kan zijn indien Alke made ook een station zou kragen? Zijn B. en W. van Alkemade bereid de Raad mede te delen of zy in het afgesloten vooroverleg over de aan leg van Rijksweg 16 met annex een spoorweg gekend zijn, en zo ja. welk standpunt zij daar hebben ingeno men? Zo zij niet in dit vooroverleg betrokken zijn geweest, zijn B en W. dan bereid zich hierover nader te oriënteren en contact met de betrok ken instanties op te nemen? Zyn B. en W. bereid om voor het eventu eel nader bepalen van hun stand punt over ieze aangelegenheid al of dan niet in Comitè-Generaal- deze zaak bij de Raad in bespreking te brengen? Nadat deze spoorweg- en stations kwestie enige weken geleden ook in de gemeenteraad van Zoetermeer be handeld is, meende spreker, dat ook Alkemade dat in de komende jaren een inwonertal van ongeveer 15.000 personen zal bereiken, hieraan aan dacht mag besteden. In zijn antwoord merkte burge meester Kolfschoten op hiervan ken nis genomen te hebben uit de dag bladpers. Hij weet tevens dat de z.g. Schipholspoorlijn niet de gemeente Alkemade aandoet. De mogelijkheid tot een aftakking welke door de ge meente Alkemade zal komen te lig gen zal zeer zeker pas over een groot aantal jaren gerealiseerd kunnen worden. Wel was spreker bereid de gestelde vragen aan de bevoegde in stanties voor te leggen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 december. Veemarkt. Stieren 2. Melkkoeien 30. f 600-f 10.000 ir stuk. Handel rustig. Vette koeien 0, f2.20-f3.05 kg sch. gew. goede. Vare koelen 15. f 400-f 850. rustig. Pin ken 6. Graskalveren 3. Vette kalveren 25 f 2.50-13.25 kg lev. gew. vlot. Nuch tere kalveren 62. f 1.20-1 1.35 kg lev gew flauw. Vette schapen 50 f 90-f 1.15 r»r stuk goed. Vette lammeren 2271. 100-f 145 per «tuk. Varkens (zeugen) 19 f 250-1 350 per st. redelijk. Schram men 83 f 75-f 95 per stuk. Biggen 333 f 40-f 52 per stuk. redelijk. Gelten 3. Totaal 3142. LEIDEN, 28 december. Groentevei ling Per 100 kg: Kroten gekookt 45. Broenkool 19-23. Rodekool 15-18. Prei 88-48. Spruiten A 30-84. Tomaten A 40-78. Drielingen 29.40. mlddeiriln 25- 26.10, middelgrof 23.10-24.70, grof 23.60 Witlof 85-1.33. Per 100 stuks. Knolselderij 15-23. Sla A 8.60-34.50. RIJNSBURG, 27 dec. Bloemen veiling Flora Tulpen: White Sail 210-220. Ralph 220. Superba 230-270. Paul Richter 380. Preludium 260-270. Krelages Triumph 240-320. Narcissen: Helios 105-110. Early Glory 115-130. Verger 90. Carlton 110. Golden Harvest 130-135, Fresia's: Golden yellow 185- 190, Marijke 195, alles per bos, Hya cinten: Pink Pearl 27-30. Anne Marie 29-33. Ostara 27-34. Delfts Blauw 28- 32. l'lnnocence 27-35 per 100. Am. An jers: Sim roze 76-79. Sim wit 68-71. Scania 68. Sim Carry 71, Elisabeth 40. Krokus blauw 7-9, alles per 100. KATWIJK. 27 dec. Groenteveiling: Waapeen per kist Al 9.10-11.60, A2 4,90-9.20, BI 7.90-11.30. BI grof 4. B2 180-6.50. breekpeen per kist '2.10-2.40. groenekool 18-25. rodekool 18-33. prei Al 89. BI 75. spruiten A2 76-85. BI 57. B2 18. uien per kist 1 80-5.70. knol- ielderle per 100 st. 20-52. Aanvoer waspeen 36.000 kg. waarvan 19.000 kg voor export werd verkocht. Mad. Stepman 180-225 en 95-150, rle Legray 75-130 en 50-70. Prunus triloba 85-120. Forsythia 70-100 p. tak. Gerbera 100-170. Euphorbia 115-180. Bouvardia 45-68. Chrysanten geplozen 40-61 per 6tuk, ld. tros 140-255, Fre sia 190-285. cyclamèn 175-250. Iris 300-420. Asp. plumosus 150-210. Tul pen 200-360. Narcissen 80-140. Hyacin ten 30-43 per bos, Anje's: rood 50-87, toze 50-88, wit 45-78, Rozen: Roselan- dia 45-75, Parel van Aalsmeer 85-125. Geh Duisberq 95-150. Towny Gold 60- 85, Baccarat 120-180. Montezuma 40- 73. Stokman 40-75. Florlade 30-59. Newyorker 40-70. Carol 35-58. Pink Sensation 65-105 per stuk. In zün 55e levensjaar is Tweede Kerstdag in het Diaconessenzieken- huis te Leiden overleden de heer G. A. Bahlmann. die in leven meer dan 36 jaar het rooms-katholiek onder wijs heeft gediend, waarvan 35 te Al phen aan den Rijn. Ruim 30 jaar was de heer Bahlmann hoofd van de ka tholieke mulo-school aan de Para dijslaan. Hij volgde destijds wijlen de heer H. S. v. d. Putte op toen die met pe sioen ging. Vele jaren was de heer Bahlmann ook als leraar verbonden aan de r.-k. middelbare handels avondschool te Utrecht. Behalve voor het onderwijs had de heer Bahlmann ook veel verdiensten voor de kerk zang, en als lid van de Schola Canto rum en leider van de jongens-schola. Vaak verleende h(j ook zijn muzikale medewerking bij 't zingen van meer stemmige kerkmuziek op het kerk koor in de Sint Bonifaciusparochie In de kringen van voetballend Al phen genoot de heer Bahlmann even zeer grote bekendheid. Eerst was hij vele jaren actief lid van de r.-k. voetbalvereniging „Alphense Boys" en later als een trouwe, medelevend supporter van deze vereniging. Als groot liefhebber van de voetbalsport completeerde hij bij voorkomende bijzondere gebeurtenissen graag het familie Bahlmann-elftal. De officier van Justitie eiste we gens pogmg tot moord zes jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De rechtbank achtte ech ter niet poging tot moord, maar de subsidiair tenlaste gelegde poging tot doudslag bewezen. Auto slipt en rijdt tegen bus Op de Prins Hendriks:r. vond gis termorgen een botsing plaats tussen een autobus, bestuurd door een Rijnsburger en een personenauto be stuurd door een Alphenaar. De Al- phenaar was voornemens om enkele voor hem staande auto's links te passeren. Uit tegenovergestelde rich ting naderde de autobus. De auto van de Alphenaar remde maar gleed door op de besneeuwde weg en botste tegen de autobus. Beide auto's wer den beschadigd. 30500 30500 30500 (Van onze Haarl'se correspondent) De minister van Financiën heeft zijn fiat gegeven op de door de mi nister van Landbouw en Visserij vastgestelde financiële steun van de Rijksoverheid ten behoeve van proef- reizen in de verre visserij. Dit bete kent dat Nederlandse treilers in 1963 na een zeer lange periode van afwe zigheid opnieuw rondom de IJsland se wateren en oostelijk en westelijk daarvan de visvangst zullen gaan be oefenen. Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, ▼óór 7 uur n-m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alenog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor A dm in. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 kemade van een aantal wegen in het Ruilverkavellngsgebied Roelofarends- veen Aangezien de heer Jac. Bakker zich met dit voorstel van B. en W. niet kon verenigen, hetwelk spr. in een uitgebreide argumentatie tot uit- orukkinp bracht, verkreeg dit voor stel een langdurige bespreking. De voornaamste grondslag hiervan was wel dat als de verantwoording voor aeze wegen niet ten laste van de ge meente zouden komen, dit onder het beheer van het waterschap (Veender en Lijkerpolder buiten ce bedijking) gebracht zou kunnen worden, het welk de heer Bakker als een grote onbillijkheid voor de betrokkenen zou beschouwen. In zijn openingswoord maakte voor zitter melding van een bericht van verhindering van het raadslid P. H. Verdel en van de heer J. P. Hogen- boom. Voorts wees de voorzitter op net besiuit van G.S. om aan de ge meentebegroting voor 1963 haar goed keuring tr- verlenen, zodat de ge meente Alkemade een van de weini- gei is oic voor het ingaan van het bet»effende dienstjaar, dank zij ook de vlott< behandeling oer Raad en hot ambtenarenkorps, over een goed gekeurde begroting beschikken. De lijst van ingekomen stukken vermeldde de gebruikelijke lijst van j de door G.S. goedgekeurde raadsbe sluiten, alsook een besluit van B. en W dat een nieuwe straat in het Meerkreukplan de naam had verkre gen ..Van Harteveldstraat" ter nage dachtenis aan de overleden gemeen tesecretaris W.A. van Harteveld. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel van B. en W. om bij de Krocn oeroep aan te tekenen tegen het besluit van G.S. tot toewijzing van i'gendom. beheer en onderhoud van 'eer. aantal wegen in hot ruilverkave- '.ïngsgebied Roelofarendsveen. De [heer H.J v.d. Meer opende de dus' cussie. erop wijzende datB publlkaties de Indruk hebben gegeven, dat de .gemeente zich geheel terugtrekt van de zorg over deze wegen. Uit oogpunt van financiële draagkracht is dit misschien ook zonder meer niet ver I antwoord, maar als de gemeente zich hier niet mede belast, wie wordt hiervoor dan wel verantwoordelijk [gesteld? De heer Jac. Bakker kon j weir.ig waardering opbrengen voor het voorstel van B. en W., waarin de [gemeente zich niet bereid verklaart tot overname van g?noemde wegen, temeer daar de Raad, naar de me ning van spr.. hierin vooraf niet is Igekena LEIDERDORP Ter gelegenheid van de jaar wisseling zal het gemeentebestuur op dinsdag 1 januari 's middags van 4.30—6 uur een receptie houden. LEIDERDORP 28 december: Dorpshuls: Jazzclub Leiderdorp. Optreden Trio Kees Nlx en lezing over John Coltrane. 8 uur nm. Kerstbomenverbranding Evenals voorgaande jaren zullen de kerstbomen in Leiderdorp weer geor ganiseerd worden verbrand. Dit evenement zal plaatsvinden op woensdagavond 2 januari om 19 30 uur op het terrein aan de Berken kade tegenover de Acacialaan. WARMOND „En waar de ster bleef stille staan" De slechte weersomstandighedenW en de uitzending van hetzelfde stuk enige dagen geleden door de televisie, waren voor de toneelgroep van St. Matthias grote concurrenten voor de opvoering van het stuk „En waar de ster bleef stille staan" door Felix Timmermans. Toch was de zaal van 'Trefpunt nog vrij goed gevuld en is het nog e«*i. aantrekkelijke opvoering gewor den. Die was in hoofdzaak een gevolg van het feit dat de spelers het stuk op zeer boeiénde wijze wisten op te voeren Aantrekkelijk was ook dat liet een echte amateuropvoering was. Degenen die het stuk nog niet heb ben gezien kunnen op zaterdag 29 decembei nog van de gelegenheid ge bruik maken Op donderdag naar consultatiebureau Met ingang van januari zullen de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters niet meer gehouden wor den op woensdag, maar op donder- oag. De tijden en de wisseling blijven I ongewijzigd Raadslid in Bodegraven De heer P. van der Sterre. die voor de A.R. deel uitmaakt van de Bode- graafse gemeenteraad is gistermorgen ter hoogte van het genieterrein in Alphen aan den Ryn bij een auto-ongeluk zeer ernstig gewond geraakt. Hij is met zfjn 9-jarig zoontje overgebracht naar het ziekenhuis De Wijk in Gouda. De heer Van der Sterre reed met zijn personenauto over de ryksweg in de richting Leiden. Doordat de bestuurder van een voor hem rijdende vrachtauto in de mening verkeerde, dat een langs de weg bij een halte ge parkeerde bus zou wachten tot hij gepasseerd was, reed hij met onvermin derde snelheid door. De bus trok echter toch nog op, zodat de vrachtwagen bestuurder hard moest remmen. Door de gladheid van de weg slipte hü en kwam dwars over de weg te staan, met als gevolg dat de heer Van der Sterre met een klap tegen de vrachtwagen aanvloog. De wagen werd vol komen vernield. De heer Van der Sterre brak enkele ribben en een knie schijf. Een trieste samenloop van omstandigheden was. dat de heer Van der Sterre op weg was naar Leiden waar zijn moeder tweede kerstdag in een ziekenhuis overleed. Met ingang van 1 a-pril zal de Lufthansa een luchtbusdienst in stellen op het traject Frankfort Hamburg. Deze vorm van lucht- verkeer, waarbij de gebruikelijke omslachtige boekingsmethode niet meer wordt toegepast, is welis waar in Amerika als „air shuttle" dienst al lang populair, maar fti Europa nog volkomen nieuw. Bij de komende dienst tussen Ham burg en Frankfort wordt het luchtverkeer ten zeerste vereen voudigd: het ligt in de bedoeling, dat reizigers net als voor een trein een kaartje kopen en instappen. De kenmerken van deze nieuwe pendeldienst zijn: geen reserverin gen, geen service aan boord, versnelde afhandeling en lagere prijzen. die nauwelijks hoger zullen zijn dan van het eerste klasse verkeer per spoor. Nu nog is de tijd die men nodig heeft om van het centrum van Ham burg naar het centrum van Frank fort te komen 3 uur en 5 minuten Met ingang van 1 april echter hoopt Lufthansa deze dank zij de vereen- VERKOOP IN AMERIKA LOOPT TERUG voudiging in de afhandeling terug te brengen tot 2 uur en 15 minuten. In de ochtend en avond zal de dienst om de twee uur uitgevoerd worden. Op de minder drukke uren om de drie of vier uur. In Amerika worden met de „Air shuttle" van New York naar Boston per jaar gemiddeld 1.000.000 passa giers vervoerd. De Lufthansa ver wacht op de route tussen Frankfort en Hamburg per Jaar circa 90.000 personen. De nieuwe dienst zal worden uit gevoerd door Super Constellations. BEURSOVERZICHT LAATSTE BEURSDAG ONGEANIMEERD Amsterdam, 28 december Op de laatste beursdag van het jaar ging het aan het Damrak uiter mate rustig toe. De handel was van geringe afmetingen en schrompelde dat de stemming bepaald onge animeerd werd. Zelfs in Kon. Olies, waarin gisteren een zeer behoorlijke markt ls geweest, wilde het vandaag niet vlotten. Wall Street bleek geen enkele stimulans te hebben, temeer daar in New York de koersen weer Iets afbrokkelden. Het buitenland liet verstek gaan en ook het publiek toonde weinig belangstelling. Berich ten met stimulerende invloed ontbra ken en zo verliep deze laatste beurs dag vrij kleurloos. Over het algemeen was het jaar voor de beurs niet zo goed als 1961. maar desondanks is men niet ontevreden. Alle internationals kwamen van daag op een Iets lager niveau, hoe wel de verliezen niet groot waren. In al deze hoeken heerste een matte stemming. Philips leed betrekkelijk onder het grootste aanbod en was f2 lager. Aku opende zwak. maar herstelde tot precies de viermaal pari koers. Unilever wist zich op te trekken tot f 138. In Hoogovens was het. In tegenstelling tot gisteren, weer wat drukker. Na 555 werd genoteerd 5574. Kon. Olie opende op f 156.30 en herstelde tot f 156.90. De affaire was gering, ook voor de cultuurwaarden en de Scheepvaartaandelen, hoewel laatst genoemde goed op prijs bleven. KPM trok zich weinig aan van het bericht over het mogelijke verlies van het vaargebied Nleuw-Guinea, KLM liep verder achteruit. Voor het eerst werden verhandeld de claimcoupons van de Vereenlgde Vorstenlandse Cultuurmaatschappij. Houders van claimcoupons hebben voorkeursrecht bij de inschrijving op de emissie van f 250.000. Deze cou pons dateren uit 1937. Zij werden vandaag verhandeld op f6 tot f7 per stuk. De handel duurt tot en met 31 Januari. Daarna zijn de cou- g>ns waardeloos. Amsterdamsche roogdok Maatschappij werd iets la ger geadviseerd wegens de ongun stiger resultaten over 1962. Ook gold een lagere advieskoers voor Arnhem- sche Scheepsbouw wegens passering van het dividend. Maatschappij Scheveningen. giste ren opgelopen tot 1200 bieden, ble ven voorshands zonder attentie. Op merkelijk is de activiteit voor certi ficaten Shell Canada, twee weken ge leden hier geïntroduceerd. Sindsdien zijn zij 1% dollar gestegen. De om zetten bedragen minsten» 2000 tot 3000 shares per dag. De markt sloot stil zonder grote wijzigingen. De beurs blijft maandag en dinsdag gesloten. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 december. Londen 10.08*410.0914; New York 3 58%—3.60%; Montreal 3.34^-3.34,V Parijs 73 44-73.49'iBrussel 7 23%- 7.23%Frankfort 90 03%—90 08% Stockholm 69.45%—89.50%: ZUrtch 83.30%—83 35%: Milaan 57.98% 58.03%: Kopenhagen 52.23%—52.28% Oslo 50.36%—50.41%: Wenen 13 93% —13 94%; Lissabon 12.58%—12 59 De exporteurs van bloembollen naar Amerika Hebben nog steeds te kampen met een teruggang van hun verkoop. De voor zitter van de Amerikaanse groep van de Bond van Bloembollen- handelaren, de heer H. Hylkema verklaarde gistermiddag in de vergadering in Treslong, dat er in Amerika op het ogenblik grote veranderingen gaande zijn op politiek, sociaal en economisch gebied. Daarin wordt ook de bollenhandel betrokken. In geen land wordt zo ge werkt door de reizigers als daar. Ze zijn soms van september tot mei van huis. Slechts enkele zaken zien kans om hun omzet te vergroten, maar het totaal kan geen hogere omzet berei ken. ondanks alle goede organi satie. voorlichting, prima ver scheping en uitstekende reclame. Daar de bloembollenhandel ie klein is zullen de exporteurs vele zaken gi'/anicnlijk moeten aanpakken. Hü noemde als voorbeelden; een kwali- teltsbureau met strikte garanties en een merkartikel, een uniforme ver pakking. gecombineerde verschepin twintig bedrijven wilden deze heffing opschorten. Dit punt werd op de agenda gezet. De oorzaak van het overschot moet worden gezocht in de onbekendheid van de reizigers met het systeem. Als het goed werkt, al dus de heer Hylkema. zal men met elkaar nog meer moeten opbrengen. Dit overschot kon het volgend Jaar wel eens nodig zijn. Daar ook radio- en televisie-reclame nu worden ge steund. Na 'n bespreking van ander half uur kwam men overeen om de resultaten in mei of juni nog eens te bekijken en dan na te gaan of men door zal gaan. De directeur van het bureau On persoonlijke Reclame, de heer Walter Roozen, liet een nieuw blad uitdelen Het heet Garden Glory en is een vertaling van het in Duitsland so succesvolle .Der Garten als Jungborn' Vrüdag 28 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000.— Ned. '58 4% Ned. '59 4% Ned. '60-1 4% Ned. '60 II 4% Ned '59 4V* Ned. '60 4% Ned. '61 4% Ned *53 3% Ned. Gb obi 3% Ned '47 3% Ned. *51 3% Ned. *53 I-II 3% Ned. '60 I-II Sy* Ned. '56 3% Ned. *48 3y4 Ned. bel. Cert. 3V4 Ned. '54 I-II 3% Ned. '55 13% Ned '55 II 3% Ned. *37 8 Ned Gb obi. '46 3 Ned. dol. In '47 3 Ned. Inv. cert. 3 Ned. 62-64 3 indlë *37 3 Indlë *37 A 3 Ned. won.b.1. '57 6 Ned. d.b.l. '58 4% vorige Slotkoers koers v. heden 102 102% 102% 102% 102% 102% 102'i 102% 100'5 100% 100%I 100% 100%5 100». 95% 95% 80 80b 91H 91% 96% 97 94% 94% 94 94,4 88 A 86 88,4 86b 88% 1 88% 90 90 90 90 92^ 92% 90% 91 91% 91% 89 88% 99%* 98% 99,4 99,4 98% 98% b 94% 49% 106A 106H 100% 100% vorige Slotkoers koers v. heden 109% llOx 84% 85 %b 83% 84 88% 87% 88% 87% 82% 82b 83% 84x 93 93% 92% 92% 95b 96 94 >i 95'4 90 89%I 101b 101b 103% 103% ACTIEVE AANDELEN eikaars doublures bij het reizen en t-» kostenbesparende efficiency in de St.tVSStJ""™ bedrijven hier. Over de havenstaking zei hij, dat deee tot nog minstens 7 januari zal voortduren. Pas als de regering deze als rampzalig zal gaan beschouwen zal men eerder dan de vijftiende kun nen gaan werken. De onderhande laars komen geen stap verder tot nu toe. In het kader van de (^voe ring van de verkoop is twee Jaar geleden voorgesteld om de adverteren de afnemers in hun campagnes te steunen. Deze zgn. cooperative „advertising" kost de exporteur 1 van het fac tuurbedrag. Op deze wijze kreeg men 174.00C dollar bij elkaar. Hiervan werd maar honderdduizend dollar gebruikt. .Onpersoonlijke Reclame" gaf 560.000 gen, centrale inkoop, opvanging van gulden voor antie-reclame. Zevenen hun afnemers er voor warm te ma ken deze bladen aan de klanten toe te zenden of te verkopen. Het ls Re- heel in kleuren uitgevoerd en wekte de bewondering van alle aanwezi gen. Voor april moet men opgeven oeveel men denkt te verkopen, waar na de oplage zal worden bepaald. Ook in Engeland zal dit blad worden aangeboden. De heer F. W. Hering bracht ver slag uit van de Commissie Markt ontwikkeling en Verkoopkunde. De bedoeling van de commissie is, dat de exporteurs richtlijnen krijgen om zich meer aan te passen aan de ver anderde omstandigheden Een uiter mate moeilijke taak. volgens de voor zitter. die dlkwüls nog niet begrepen i wordt ook. Amst. Rubber 104* 104% Ver. HVA-mij. 126% 126% AJC.U 398% 400% Deli Mij cert. 144.90 144 90 Hoogovens cert. Philips gem bez. 557 557'3 140 601 13890 Unilever cert. 13830 138.20 Dordtse Petr 719% 719', Kon P (50 A f 20) 157.20 156 90 Holl. Amer lUn 115% 115'a Java China Pak. 128 127% KLM 44 43 Kon Ned St.boot 133 134% Kon Paket MIJ 137 137% Stoom MU Ned 129% 130 Niev Goudr cert 105% 106* v. Ommeren cert 226 226 Kon Rott Lloyd 127 128 N Scheepsv Unie 126 >4 126* NIET ACTIEVE OBLIGATIES Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam 56 12% A'dam '56 II 2% A'dam *56 Dl 2% Eindhoven '54 Enschede *54 2% Den Haag*52 12% Idem n 2% R'dam '52 12%.. Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht "52 2%.. Z.-Holl 1957 2% Zuid-HolL *59 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelllngen Interunie f50.-». Robeco Unitas f50.- Ver Bez v 94 f 90 Amst. Bank Cultuurbank Holl. Bank U eert. Ned. Handelnü). Rott. Bank Twentsche Bank Senembah Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat. BorsumlJ-Wehry Calvè Delft eert. Electrolasml) K. Pap. v. Gelder K. Ned. Orofsm. Holl Constructie Ing. bur. v. BjiIJ Int«rnatlo v Kemp en Beg. Kon. Zout Ketjen Leidse Wolspxü Mliller en Co ND. Ned. Kabelfabr Philips pref Rott. Droogd. MIJ Ver. Touwftbr. Walvisvaart Wernlnk's Bet.mlj Wilton Feljenoard v Wllk Heringa 186 50 186 50 209 208 621 600 123 122 50 387 390 23% 24 217 219% 377 379 383 385 330 330% 450 360 590 692 197 202 «9% 70 682 685 400 390 240% 244 151% 151% 462 482 178 175 227 227 164* 164* 732 723 448 338% 310% 312% 470 470 5490 64 9C 390 388 406 406 405 188 185% 266 272 86 88 109% 110b Prov.l en Gem.lenlngen A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) ld "37 I-Il (3%) Z - Holl '55 4%.. Bankwezen Bb N Gem 58 5% ld NWB *52 (4%) BVO rsör f500 BVG rsbr "52 95 96 98% 96'a 98% 103% 178 141% 95% 95%b 98%b 96", 9ê%b 101H 98* 173 140% Industr Obligaties Philips DoU bi 89 89 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Mijnbouw en petroleum Bill ton 2de r. Kon Petr (f20) Amertk. fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steal Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific On States Steel Bl»den Laten Ex-dividend Exclaim 455 155.- 24% 67* 42% 30 57 36% 36% illl 24% b •7% 43% 29% 57% 67% 65% 36% 37% 33% 45

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11