Veel sterker Noord wijk boekt kleine zege: 2-1 Moeizame zeg€ van SVOW: 2-C 3 1 MOOIE TRIOMF VAN HARLEY THEO MESSIDOR FAALDE RCL werd weggeveegd door beter ARC (1-5) JUDO Quick Boys weer in kopgroep na zege op 9s-Gravenzande S V ROODWITTEN HADDEN GEEN STOOTKRACHT Rijnsburgse Boys na de rust op eigen helft teruggedreven Het zat de Katwijkers mee Leerlingen Kampioenschap te Hilversum Triton Erebus werd terruggesteld R00DENBUR6L.F.C. Krijgsman in grote vorm Leiden versla VVSB met 4- LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG U DECEMBER 1961 - (Van een onzer redacteuren) De vele Noordwijk-supporters, die zaterdagmiddag naar Rijns burg waren getogen, zullen ongetwijfeld driekwart van de wed strijd tegen Rijnsburgse Boys hun hart hebben vastgehouden. Niet omdat de streekderby zo spannend was. evenmin omdat de thuisclub zo goed speelde, maar omdat de roodwitten weer eens een bui van schrikbarende improduktiviteit hadden in een wed strijd, die zich in de tweede helft bijna geheel op de Rijnsburgse helft afspeelde. Na rust behoefde Noordwijks doelman v. d. Niet alleen voor routinewerk de handen uit de mouwen te steken. Voor de rest zal hij, geteisterd door de ijskoude vrieswind, wel met groeiende ergernis het spel van zijn schotloze voorhoede hebben gevolgd. Dat de Noordwijkers tenslotte toch met 12 aan het langste eind trokken, dankten zij aan een toevalstreffer, in de 23ste minuut na rust door Kees Marijt gescoord. combinaties om het een goed slui tende verdediging lastig te maken. Kralt stond dit keer op papier althans midvoor, maar hy ope reerde voornamelijk in teruggetrok ken positie. Als speerpunt fungeerde nu De Heijer, die als binnenspeler was opgesteld. Heemskerk stond op de linksbuitenplaats, maar wij zien hem veel liever op de linksbinnen plaats spelen, waar hij veel nuttiger kan zijn. Noordwyk speelde het ge wone zwierige spel. Niet steeds even zuiver, maar in elk geval volgens een degelijk patroon. Van der Lippe was de beste man van de voorhoede. Goed doelpunt Geen spanning De cijfers 1—8 doen misschien enige spanning vermoeden, maar die was er behoudens de eerste 80 minuten in het geheel niet. Rijns burgse Boys bezat technisch noch tactisch de kwaliteiten om tegen de Noordwijkers op te tornen. Er zit nog altijd bitter weinig verband in de geelzwarte linies. Een efficiënte verbinding tussen middenlinie en voorhoede ontbreekt en de aanvals- linie legt te weinig fantasie in de Voor Sportschool DE VRIES HERENSINGEL 26 Uitslagen - standen Zaterdagvoetbal 2» KLASSE A '«-Graven*. SVQuick Boy« 1—2 Rtjnsb. Boy»Noordwyk 1—2 Noordwyk 13 7 4 2 18 24-13 DOVO 13 7 2 4 16 29-20 Quick B. 13 7 2 4 16 31-21 NDSM 13 7 2 4 16 31-21 IJsselmeerv. 12 7 1 4 15 27-21 Koz. Boy» 12 5 4 3 14 29-73 CSCA 12 5 4 3 14 26-22 Huizen 13 6 2 5 14 22-18 's-Gravenz SV 12 3 3 6 9 22-22 ZCFC 12 2 4 6 8 17-31 Ter Leede 12 2 1 9 5 17-36 Rijnsb. B. 13 2 1 10 5 18-41 3e KLASSE B RCL—ARC 1—5 4e KLASSE A 8VOWRouwkoop Katwijk—JAC Lisser Boys 12 10 2 20 JAC 13 9 1 3 19 SVOW 11 8 2 1 18 Katwijk 13 7 2 4 16 SHS 11 7 1 3 15 DEVJO 12 4 2 6 10 SV '35 12 2 4 6 8 Semp. Altius 10 2 3 5 7 Rouwkoop 11 3 1 7 7 Sportlust 12 3 1 8 7 GWS 11 1 10 1 4e KLASSE B OegstgeestDUNO SchoonhovenBe Fair DUNO RAS Ornas Loosduinen Koudekerk De Lier Oegstgeest Be Fair Schoonhoven Hoekse Boys 10 10 - 11 8 - 10 5 10 6 - 10 4 11 4 11 4 11 2 11 1 11 2—0 1—5 47-11 42-26 24-15 34-24 29-21 29-32 22-30 15-20 22-24 25-39 17-46 1—5 1—1 41- 7 26-11 22-13 24-18 16-24 24-22 17-19 21-26 17-35 16-45 (De overige vastgestelde wedstrij den werden afgelast). RES. KNVB Res. 3e klasse A: RJJnsb. B. 3Kat wijk 2 2-1: Res. 3e klasse B: Die Haghe 2— Rilnsb. Boys 2 1-0. De achterhoede van Rijnsburgse Boys heeft het zaterdag tegen Noord wijk hard te verduren ge had. Hier kopt Kralt de bal voor Van der Lippe weg. (Foto Leldsch Dagblad) In de resterende tijd bleef Noord- wijk duidelijk sterker, maar het spel ..stierf" al voor het Blokhuis be reikte. Al met al een sportief gespeelde wedstryd, die op behoorlijk peil stond als men de moeilijke omstandighe den. waaronder moest worden ge speeld in aanmerking neemt. Russen toch in de Simultaanseances De Russische grootmeesters Yurl Averbach en David Bronstein zullen. toch deelnemen aan de simultaan schaakseances, die van tweede kerst» dag tot 5 januari door geheel Ne derland zullen worden gehouden. De Russische schakers, die aanvankelijk verhinderd waren, arriveren eerste kerstdag op Schiphol. Naast Bronstein en Averbach ne men van Nederlandse zUde aan de seances deel: dr. M. Euwe. de Ne derlandse kampioen H. L. Tan, en B. J. Withuis. Na afloop van de simultaan tour nee spelen de Russische grootmeester van 7 tot 27 Januari in het Jubileum Hoogoven toernooi SCHAATSENRIJDEN Henk v. d. Grift 44.1 op 500 m. Henk van der Grift heeft zaterdag middag deelgenomen aan internatio nale schaatswedstrijden, die in het Noorse Fagernes werden gehouden. Ondanks het koude weer. het was 11 jraden onder nul en er stond een ceiharde, ijzige wind, noteerde Van der Grift een tijd van 44.1 sec. over de 500 meter. Op de tweede plaats eindigde de Zweed Per Brogren in 45.9 sec. Diens landgenoot KJell Baeckman had 46.1 sec. nodig voor deze afstand. Zondag won Van der Grift de 1500 meter in 2 min 18.8 sec. De Zweed Per Olov Brogren werd met 2.18.9 tweede en diens landgenoot Kjell Baeckman met 2.21.9 derde. Op de 3.000 meter werd hy vier de met een tyd van 5 min 4.2 sec. winnaar van dit nummer werd Baeckman in 4.50.5 de 2de plaats was voor Bertll Brosved (Zweden) in 4.55.3 en de derde voor Brogren in 4.59.2. In het eindklassement van de drie afstanden bezet Henk van der Grift de eerste plaats met 141.067 pnt. Beackman staat met 141.817 pnt tweede en Brogren met 142.067 pnt derde. Schaatsers steunen „Open het dorp" Op initiatief van het geweeteiyke bestuur zullen de clubs die deel uit maken van het gewest Zuid-Holland van de Koninkiyke Nederlandse Schaatsenrydersbond die actie. .Open het Dorp" steunen, door het houden van wedstryden en het organiseren van andere echaats-evenementen hopen de clubs een aanzleniyk be drag byeen te kunnen brengen voor deze actie. (Van een onzer verslaggevers) Quick Boys. dat zijn achterstand in gespeelde wedstrijden heeft weggewerkt, is weer geheel teruggekeerd in de kopgroep. Met een achterstand van slechts twee punten, hebben de Katwijkers weer uitstekende titelkansen verworven. Het merkwaardige van de hele geschiedenis is. dat zij in de eerste competitiehelft wedstrijden hebben verloren, die eigenlijk gewonnen hadden moeten worden. En juist nu. in de laatste weken, worden wedstrijden gewonnen, waarin de Katwijkers beslist niet de eerste viool spelen. Zo was het vorige week tegen Ter Leede. zo was het ditmaal, zij het in iets mindere mate. weer het geval tegen 's-Gravenzandse S.V. (1-2). heel vry kwam. Toen was het maar een koud kunstje Meyer van dicht bij te passeren. Wel kreeg de thuisclub daarna voor rust nog enkele kansen op de gelyk- Behoorlijk spel Gezien de weers-en terreinomstan digheden was de wedstryd tegen de Westlanders het aankyken wel waard en er viel in ieder geval heel wat meer te beleven dan de vorige week in Sassenheim. Nu waren er ten minste goed opgezette aanvallen en dat die maar zo weinig effect sor teerden kan gevoegiyk op rekening van de defensies worden geschreven, die op het allengs harder wordende terrein zoveel in het voordeel waren, dat zowei Den Hollander in het Kat- wykse doel als Meijer by de thuisclub het meest nog te worstelen hadden met het probleem hoe zich warm te houden. Uiteraard valt er van deze stryd niet zo heel veel te zeggen als de spannende momenten ontbreken. Quick Boys dat Viool miste, voor wie Paap inviel waardoor de Mooy weer op de rechtsbackplaats kwam en Korndorffer en Aandewiel als kant- halfs. begon met een licht overwicht waarby de Katwykers zich al gauw- beter op het harde veld thuis toon den, dan de wat zwaardere thuis- clubspclers. Er kwamen daardoor wat kansen, maar als het op schieten aankwam was er altyd wel weer een been, dal de bal de baan naar het doel versperde. Het eerste doelpunt was dait ook min of meer een toevalstreffer. Het kwam nadat er 25 minuten waren gespeeld. Floor van Duyn sprintte door op een dieptepass, maar zou nooit kans hebben gehad de bal in *yn bevit te krygen als stopper Vos geen forse blunder had begaan, waar door de Katwykse linksbinnen ge- maker, maar de rustig speleni Quick Boys defensie had hiermee nl veel last. Solo-act Vlak na rust werd het al 2-0. J roen den Hollander kreeg de bal zyn bezit en maakte er toen ma een soloactie van, die hem vry vc Meyer bracht, waarna het vonnis makkeiyk kon worden voltrokki Hierna viel er niet zo bar veel nu te genieten. De Westlanders steld wel vele pogingen in het werk vera dering in de stand te brengen, ma stopper v. d. Plas en zyn mann wist met de weinig zeggende aanv len gemakkeiyk raad. Tot 10 mir ten voor tyd bleef het 2-0. To maakte v. Duyn in het strafschoi gebied o.l. onopzetteiyk hands, ma scheidsrechter Noorlander zag er t strafschop in. Vos kon zyn blunc van voor rust corrigeren door de 1 onhoudbaar langs Den Hollander schieten. Verder liet Quick Boys 1 echter niet komen. Wel en wee der vierdeklassers De voetbalwedstryd tussen het Zwitserse b-elftal en Luxemburg, die in Esch sur Alzette werd gespeeld is geëindigd in een 2-1 overwinning voor Zwitserland. By de rust was de stand 1-1. Wapeningen en R.C.H. spelen, indien daartoe van de KNVB toe stemming wordt verkregen, hun be- kerwedstryd op 9 Januari in Aals meer. Voldoet de lichtinstallatie daar niet aan de eisen, dan wordt de match toch op 1 Januari in Wage- nlngen gespeeld. Aanvankeiyk leek het er op, dat de Rijnsburgers een serieuze gooi naar de zege zouden doen. In het begin vonden De Heyer en Wolters elkaar nog wel eens in een vlotte combinatie en het eerste doelpunt was dan ook aan hun samenspel te danken. Spil Passchier werd in de 10de minuut uit positie gespeeld en snel tikten Wolters en De Heyer de bal door de Noordwykse linie. Van der Niet verknoeide de laatste kans om de Rynsburgse aanval tot staan te brengen door te vroeg te duiken naar het wat zachte schot van De Heyer. Dat was tot dolle vreugde van de Rynsburgers dus 1-0 Toen brandde Noordwyk - los. Heemskerk (N) en Barnhoorn dre ven de geelzwarten op eigen grond terug, en spil v. d. Kwaak moest een paar minuten later al een enorme kogel uit een scrimmage afgevuurd op de doeliyn met het hoofd bre ken om de geiykmaker te voorkomen. De thuisclub verdedigde zich gTim- mig, blokhuis toonde zich eens te meer een doelman van klasse. De aanvallen van de Noordwykers waren goed voorbereid, maar een maal in het vyandeiyke doelgebied aangekomen bracht men er weinig van terecht. De roodwitten combi neerden te lang of schoten heel slecht. Bovendien bleek de Jonge v. d. Kwaak als stopperspll een „sta-in- de-weg" van belang. Het was triest voor de Boys dat dexe Jonge speler halverwege de eerste helft geblesseerd raakte, nog even meehinkte, maar zich tenslotte toch door De Mooy moest laten vervangen. Kralt verhuis de van zijn z.g. midvoorplaats naar de spilplaats. De overvloed van Noordwykse aanvallen had in de 37- ste minuut eindelijk succes. Van der Lippe speelde met een vloeiende be weging Kees Maryt keurig vry en deze keer had de Noordw-yker een scorende kogel in de schoenen. Vruchteloos Wat rit Rynsburgers ook probeer den om de bakens te verzetten, Noord- wijk bleef zonder veel moeite in het offensief Maar en dat is wel te kenend voor de stootkracht van deze topploeg Blokhuis kreeg het naar verhouding niet eens zo heel druk Zelfs niet in de tweede helft, die eigenlijk een ononderbroken aan val van Noordwyk was. wy zullen u niet vermoeien met al die vruchte loze pogingen van de bezoekers te be schrijven. Het winnende doipunt viel dus in de 23ste minuut uit een corner van links. De bal bleef in de Rynsburgse verdediging „hangen" en Kees Maryt kreeg de gelegenheid van dlchtby te scoren. (1-2). (Van onze medewerker) De dravercracks waren gisteren te Hilversum toevertrouwd aan de handen van de jongeren, die elkaar bestreden In het kampioenschap leerlingpikeurs. Een grote teleurstelling gaf Theo Messidor gereden door Fransen, die kort na de start een langdurige fout kreeg en zo'n grote achterstand boekte, dat de koppaarden al 200 meter weg waren, voor de ruin op gang kwam. J. de Boer met Urdy Mars verzekerde zich van de leiding en Triton Erebus (goed gestuurd door Vreeswyk), Xenocraat en Winifred Hollandla bleven volgen. De leider moest in de eindstryd capituleren en Hartey werd door v. d. Kooy naar een goede 1.25.4 zege gestuurd. Triton Erebus was tweede, doch deze werd na de koers wegens hinderiyk rijden teruggesteld naar de vierde plaats; ten bate van Xenocraat, die Urdy Mars op de derde plaats hield. In de openingsdravery nam Wa genaar Jr. met de favoriet Anora Belwin na een ronde de kop gevolgd door Zergana van Ymuiden, Zelma Dunst en Amber. Anora Belwin triomfeerde in 1.30.9 km.-tyd. De stryd om de tweede plaats was fel en de ontwikkeling van de foto moest uitwyzen dat Amber op de streep Zergana van Ymuien had geklopt. Bij een poging van J. v. Dooye- weerd met Aerolite B om in de tweede koers All Prise van de kop af te houden, raakte zijn paard in galop en werd uitgeschakeld. AU Prise bleef steeds op het eerste plan en leek een zekere winnaar, doch kort voor de eindstreep werd de lei der wegens onregelmatig draven uit geschakeld. Nu werd een verrassen de Zanzi (Hooisma) w. f46.10, pl. f 9.40. eerste, met Arie op de tweede plaats. Door uitschakeling van Zeg- gers Hollandla. incasseerde Yditus het derde geld. In de eerste afdeling van de Din- kaprys werd de leidende X Worthy spoedig uitgeschakeld. Zatopeka B (v. Dooyeweerd) nam het commando over en voor de tribune volgden Zizi's Juweel (die later werd uitge schakeld), Zippora Scotch en Xylo- phoon. Ondanks een dreigende aan val van Xylophoon. bleef Zatopeka B toch eerste in 1.27.2 km.-tyd. Derde werd Zippora Scotch. Haagse supporter overleden Een 53-jarige ADO-supporter uit Den Haag is gisteravond in een zie kenhuis te Tilburg overleden. De Ha genaar die in Tilburg de wedstryd Willem 2-ADO bywoonde, werd kort voor het einde van de ontmoeting onwel. Hy is naar een ziekenhuis overgebracht waar hy in de loop van de avond is overleden. De Duitse ex-wereldkampioen cross-country Rolf Wolfshohl heeft dit weekeinde zyn opvolger Renato Longo opnieuw verslagen. In Lurbe- Saint Christau in de Pyreneeën zege vierde de byna 24 jarige Keulenaar tydens een terrein-rit over 22.5 km met een voorsprong van achttien se conden. Tweede werd Longo, die met veel moeite de Fransman Pierre Ber- net de baas bleef. De tweede afdeling was van start tot finish voor Yemen (Vergay). Ziganita, die lang in zyn voetspoor lag. kon het in de eindstryd niet klaren en moest met de vierde plaats genoegen nemen achter Zingly Sister en Yla van Vredenhof. Byzonder spannend was de eind stryd by de driejarigen. Alida (Ver gay) voerde zeer lang de boventoon, steeds gevolgd door Alphenraaf S en Antha Thelma. In de laatste fase van de stryd konden de koplopers het niet houden en in een zeer gesloten aankomst kwam Antha Thelma (Wa genaar Jr.) in 1.28.2 als eerste uit de bus, zeer dlchtby gevolgd door Alida W en Alkestis van E. Anna Scotch kon zich in de Dita Plutoprys zeer lang op de ereplaats handhaven en tot kort voor de bo- venbocht volgde Arion At hel haar op de voet. Toen sprintte Marter. Ver gay met Zoon van Kievit, kwam aan het hoofd en deze sloeg in de goede 1.25.1 km.-tyd de aanvallen van Zee en Yankee Erebus op af doende wyze af. Winston Spencer, prima in vorm, gereden door Zeeman, had geen moeite om de Vita Spencerprys voor zyn re kening te nemen. Washington, die sinds lange tyd niet was uit geweest, fouteerde en werd uitgeschakeld. Joh. Oosting hield X Tello op het goede pad en deze werd zeker tweede vóór Troubadour. In de DJadi Marizoprys vertrok de favoriet Albatros S (B. de Jong) met 20 meter voorgift uitstekend en wees het veld voortdurend de weg. Xanover was zyn ernstigste concur rent en toen deze zyn slotaanval in zette. viel hy in galop en sprong door het stek, zodat X Signal als tweede werd geklasseerd voor Zsa Zsa du Commerce. De snelle maar wisselwallige Un Gamin, die de laatste tyd goede ver richtingen had laten zien. won tot grote voldoening van zyn eigenaar- trainer-ryder de slotkoers. XanthiaS werd tweede en Wagenaar sr. met Xylon S bedwong de slotaanval op dé derde plaats van zyn zoon met Xenon. De u Jagen lulden: Dlejo K-prys, le afd.: 1. Anora Bel win (J. Wagenaar Jr.) (1.30.9); 2. Am ber; 3 Zergana van Ymuiden. Tot.: wl. f2.40, pl. 1.10, 1.10, 1.30. koppel 4, cov. 3.20. Dlejo K-prijs. 2e afd.: 1. Zanzl (K Hooisma) (1.31.3); 2. Arie; 3. Yditus. Tot.: wt. 146.10. pl. 9.40. 3. 4.90. kop pel 38.60. cov. 7.30. Dinka-prljs. le afd 1 Zatopeka B (J. van Dooyeweerd) (1.27.2); 2. Xylo phoon: 3. Zlpporah Scotch. Tot.: wl. f3.10. pl. 1.70, 4.70, 2.70. koppel 16.40. cov. 17. Dlnka-prlj6. 2e afd.: 1. Yemen (M. Vergay) (1.26.1); 2. Zingly Sister; 3. Yla van Vredenhof. Tot.: wi. f2.20. pl. 1.60, 1.50, 3.60, koppel 3.50, cov. 3.60. Dlscovery-prijs1 Antha Thelma (J. Wagenaar Jr.) jl.28.2); 2. Alida W; 3. Alkestis van E. Tot.: wl. f2.50. pl. 1.80. 2, 4.20, koppel 7.40. cov. 5.90. Dlta Pluto-prys: 1. Zoon van Kie vit (M. Vergay) (1.25.1); 2. Zee; 3. Yankee Erebus. Tot.: wi f4.90. pl. 2.90, 3.60. 4.60. koppel 10.60 cov. 12.60. Kampioenschap Leerllngplkeurs: Harley (W. P. v. d. Kooy) (1 25 4); Xenocraat; 3. Urdy Mars. Tot.: wl. f9.90, pl. 2.20, 1.70, 2.20. koppel 4.60, cov. 6. Dlta 8pencer-prljs1. Wlnton Spen cer (J. Zeeman) (1.25.1); 2. X Tello; 3. Troubadour. Tot.: wi. f 1 50. pl. 1.20, 1.90. koppel 3.70, cov. 2.70 dl M&i SVOW en JAC hebben zaterdag middag in de felle kou iets van hun achterstand op de leider in de vierde klasse A. Lisser Boys. kunnen inlo pen. SVOW deed dit door een moei zame 20 overwinning op Rouwkoop en JAC door een verdiende 5—1 zege op Katwyk. dat daardoor Iets terug viel. Toch blijven de Katwykers nog tot de kanshebbers behoren. In de vierde klasse B kon Oegstgeest de zegereeks van leider DUNO niet stui ten. De Hagenaars wonnen ditmaal met 5—1. SVOWRouwkoop 20 (ruststand 10). Het uitermate slecht te bespelen terrein in de Wetering- brug bood geen enkel uitzicht op een boeiende wedstryd. Rouwkoop pro beerde het met mooie combinaties, die echter op de harde hobbels op niets uitliepen. SVOW daarentegen paste een betere techniek toe, be kend onder de naam „kick and rush". Vele malen stonden de aan vallers uit Oude Wetering buiten spel. doch het doelpunt van Ko van Heek voor rust en dat van Theo den Hartog na rust waren glaszuiver. Overigens weerde Rouwkoop-doel man Wassenaar zich uitnemend. De Rouwkoop aanval kon niet los ko men. Vooral Eef Bottema had veel last met het bewaren van het even wicht. waaronder zyn snelheid en schot te ïyden hadden. Katwijk—JAC 1—5 (ruststand 1—2). Een technisch beter JAC paste zich beter aan de omstandig heden aan dan het met drie inval lers uitkomende Katwyk. Vooral de Katwykse defensie doelman Boe- saard kon wegens een ongeval niet meedoen was verzwakt. Katwyk begon hoopgevend, want na een kwartier bracht invaller J. Hazenoot de schaarse supporterarmen omhoog. JAC-linksbinnen Pim v. d. Maas had het Haagse antwoord klaar. Nog voor rust bracht deze speler de stand op 2i voor zyn ploeg. Na de rust scoor de hij nog tweemaal, terwijl de vyf- de treffer van de voet van midvoor Van Dullemen kwam. Een leuke en aantrekkelyke wedstrijd. Djadl Albatros S tarleza-prljs: 1. (B. U. de Jong) (1.26.9): 2. X Signal; 3. Zsa Zaa du Commerce. Tot.: wi. fl.90. pl. 1.50. 2.40, 1 50. koppel 6.30. cov. 6.60. Dooklna-prys1. Un Gamin (C. Swart) (1.26.1); 2. Xanthia S; 3 Xylon S. Tot.: wl. f5.50. pl. 2.20. 1.80, 3.20, koppel 5.20. cov. 5.30. Totalisator-omzet f 163.387. ZONDAG a.s. 2.30 uur de belangryke derby Kassa open 12.00 uur. Voorverkoop by P. H. Korlvinke, Kort Rapenburg 14. G. K. Martyn, Kooilaan 21. M. J. Klerks, BevrU- dingsplein 19. OegstgeestDUNO 15 (rustsl 04). Oegstgeest was beslist de mindere ploeg. De Hagenaars ten echter hoe zy doelpunten mod ten maken. Zij schoten op 1) Oegstgeester heiligdom dat het e) lieve lust was. De oud-semiprofs I. pelder. Den Hertog en T. de Zwi (2x) brachten een voor DUNO rus| ge ruststand tot stand. Na rust er van enig evenwicht geen spri Integendeel. Oegstgeest was meer in het offensief, doch er mi keerde nogal iets aan de schotvi digheid. Wel kon Jan Hogewoni de achterstand verkleinen, maar evj voor tyd was het laatste woord v< IJspelder met een doelpunt van lie 25 meter gescoord. Door de onverwacht intrederf vorst is ook een streep gehaald dó het programma dat de afdeling Li den had vastgesteld. Het zondagpj gramma ging wegens het afgelast van alle amateurvoetbal vanuit D Haag niet door. Zaterdagmidc) werd nog wel gespeeld, zy het d) dat de spelers in de meeste geval) meer aandacht hadden voor de bevroren bodem dan voor de ball de tegenstander. In de eerste klasse ging slee) een van de vyf wedstryden door, ij melyk Leiden—VVSB, dat door D den met4 0 werd gewonnen, i doelpunten werden over beide spel helften verdeeld. Robbers en V) der Kraan zagen in de eerste hei kans te scoren en na de rust wan het weer Van der Kraan en Braj die de stand opvoerden tot 4—0. veld was mede oorzaak van een bed breuk, die een der VVSB-spelersl deze wedstryd opliep. Alphen maakte een vergeefse rt naar TAVV, waar de scheidsrechj het harde veld terecht onbespeelbd achtte. De eerste wedstryd tussen loc en het Deense Frederiksb( voor de kwart finales van het handbaltoernooi om de Europa zal zaterdag 5 januari a.s. in sporthal zuid (Oude Rai) te Amstd dam worden gespeeld. De ont moetij wordt voorafgegaan door een ren-wedstryd Niloc-Operatie '55. De yshockeywedstryd tusa HYS-Den Haag en de Raiders Soj lingen, die in Baden-Baden gespeeld is geëindigd in een overwinning voor de Hagenaars, tussenstanden waren 2-2, 3-1. De doelpunten werden gescoord di Adair (3) Forster (2), Picco, Iannone. Een aanval van RCL op doel van ARC. Zonder moeite slaan de Alphenaren dó af. 1 (Foto Leldsch Dagbis Op het hard bevroren speelveld van RCL heeft de Alphense Racing Club, dank zy een beter aan pos- si ngs vermogen dan de Leiderdorpers, zaterdag kans gezien met liefst 15 te winnen. In de ARC voorhoede was linksbinnen Jan Krygsman de grote stimulerende figuur. Krygsman was het. die steeds maar weer met lange passes kansen wist te scheppen voor zijn medevoor- waartsen, voor wie vooral midvoor Joop Timmer, dit keer wel byzonder goed op schot was. Drie van de vyf Alphense treffers kwamen van de voet van de rood-zwarte aanvals leider. De RCL-doelman maakte in dit duel geen al te zekere indruk. Hy kan zich dan ook beslist niet vrij van schuld pleiten aan enkele Al phense treffers. De angst voor de bikkelharde bodem was kennelyk te groot. ARC moest het dit keer zonder de belde buitenspelers Valkenburg en Klein doen voor wie Koopman en T. Versluis meespeelden. Scoreverloop Reeds na tien minuten spelen wist linkshalf C. Versluis de openings treffer te plaatsen nadat een enkele ingeschoten bal steeds weer door een RCL-speler was gekeerd. By een der volgende RCL-aanvallen wist ook de ARC-achterhoede het leer onvol doende weg te werken, waarvan de roodwitte midvoor Luiks handig pro fiteerde, 1—1. Timmer, die de RCL- spll nog al eens te vlug af was, wist met een uitstekend schot de rust stand op 1—2 te brengen. In de tweede helft liep ARC snel uit naar een veilige voorsprong. Eerst Was het Timmer, die de Lei- derdorpse doelman passeerde waarna T. Versluis hetzelfde kun stukje volbracht. Vervolgens Timmer zyn derde doelpunt tekenen, waarmee de stand op 1- kwam. Het slot werd onnodig ha waartegen scheidsrechter Boekdrc ker onvoldoende optrad.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 6