Schein: spontaan in verwant Ann met Chopi kunst kalei öoscoqp Figuratieve schilder en beeldhouwkunst KERST-STAL Corelli en Beethoven: „eeuwigheidswaarde" Tien kunstenaars van hoog niveau Populair K. en O.-concert Fa. Boekkooi Kersttentoonstel ling Lakenha l DENISE DEWEERDT BLIJKT EEN GROTE MUSICAL-STER Vlaamse „Fair Lady" ten doop Argentijnen gingen als rovers door West-Europa Groots oudejaarsfeest van Sikkens-Sassenheim Kerstgroet-en van Koningin Wilhelmina toch verzonden LEEDSCH DAGBLAD ZATERDAG 2t DECEMBER 196* Het was bepaald een prettige verrassing kennis te mogen maken met de eerst 23-jarige Amerikaanse pianiste Ann Schein. al verschillende malen in vorige jaren met het Residentie-Orkest in ons land opgetreden, maar tot nu toe niet in onze stad. Een prettige verrassing, omdat hier een musiciene aan het woord was. die Chopin (in diens tweede pianoconcert in g kl. t.) precies gaf wat hem toekomt in gezond-muzikaal. gevoelig, luchtig, maar ook fers mannelijk spel, ronder valse sentimentaliteiten. Zij beschikt over een voor haar leeftijd reeds alleszins gerijpt tech nisch fundament, speelt innlg- poëtisch of met meeslepend élan, het geheel wordt daarbij gekenmerkt door eer. zegenrijke onbevangenheid. Het ls misschien wat traditioneel, dit spel, maar niettemin boelend en In de fiorituren meermalen zelfs bril jant, zonder dat daarop het voor naamste accent gelegd wordt. Een pianiste, die al héél wat in haar mars heeft en nog meer lijkt te be loven! Er is nauwelijks een enkele krampachtigheid, alles vloeit soepel en wat het voornaamste ls: zij voelt Chopin spontaan aan. Men luis tert naar een jongere, die nog weet wat „romantiek" beduidt, zonder nochtans daaraan overdreven facet ten te verlenen. De samenwerking met het orkest was harmonisch: over en weer bleek men elkaar opvallend goed te be grijpen. Het was dan ook niet ver wonderlijk, dat Ann Schein een bij zonder sympathiek applaus ten deel viel, verhevigd door enkele bravo's van een speciale aanhang, die niet temin in dit geval recht van spreken had. Wij geloven, dat deze pianiste nog wel meer van zich zal laten horen. Haar van begaafdheid getuigende prestatie doet daarin alleszins ver trouwen stellen! Ook met fraaie bloemen ls zij naar verdienste gehuldigd. VOOR CHEMISCH REINIGEN VERVEN Rijksbemiddelaars maken minimum vakantie langer Het College van Rijksbemiddelaars heeft een nieuwe minimum-vakan- tu regeling vastgesteld voor de werk nemers op wie geen CAO van toe passing is en voor wie het College geen andere regeling heeft vastge steld of goedgekeurd. Deze werkne mers hebben met ingang van 28 de cember ieder kalenderjaar recht op een aaneengesloten vakantie met be houd van loon van één kalenderweek. Bovendien hebben zij recht op een aantal snipperdagen gelijk aan het normale aantal dagen, waarop zy gemiddeld per week werken. De nieuwe regeling komt in de plaats van de minimum-vakantiere- f:ellng var. 1952. Toen heeft het Col- ege van Ryksbemiddelaars een mi nimum vakantie van een week vast gesteld. Het college heeft echter over wogen. dat het gewenst is om aan die regeling enige uitbreiding te geven. In verband met de ontwikkeling van de vakantierechten in het bedrijfs leven. Het College heeft verder onder meer bepaald dat reeds bestaande re gelingen, die gunstiger zijn, gehand haafd moeten worden. Het College kan op verzoek onthef fing verlenen. ANN SCHEIN Puur en zuiver De inzet van dit concert was aan Corelli voorbehouden: diens „Weih- nachtsconcerto" (Concerto grosso no 8 in G kl. t.) paste wonderwel in de sfeer van deze dagen. Het werd ge presenteerd door een glanzend klin kend erkestapparaat met een uit Theo Olof, Louis de Ruyter en Vic tor Bouguenon bestaand stimulerend concertino. Wie de Pastorale hoort, waarmee dit concert besluit, wordt sterk herinnerd aan de „Symfonia" uit Bachs „Weihnachtsoratorium": zij draagt immers hetzelfde wiegen de karakter. Dat de bezetting wel wat aan de zware kant was uitgeval len kon intussen betreurd worden. Corelli behoorde tot de meester- componisten. Dat is ook in deze com positie duidelijk merkbaar. Zijn pure stemmige muziek vormde ook ditmaal een balsem voor hart en ziel, zij be tekende een oase van rust in deze gejaagde tijd. Hij laat de schier ademloze mens van nu wat „bij-komen" en alleen al uit dien hoofde bezit zijn muziek eeuwigheidswaarde. Corelli's eenvoud en melodische zuiverheid in sterk contrast tot zo veel geforceerde bombast, waarmee Advertentie CHEMISCHE WASSERIJ Groot nadelig saldo Ned. Opera Volgens een mededeling van Ged. Staten van Noord-Holland aan de Provinciale Staten had de Ned. Opera in het seizoen 1958/59 een na delig saldo van f 1.954.396, in het sei zoen 1959/60 van f2.397.012 en in 1960 61 van f2.647.460. Van de pro vincies verleent alleen Noord-Hol land subsidie. wij tegenwoordig veelvuldig gecon- teerd worden, deden weldadig aan in de stijlvolle weergave, die Van Otter- loo en de zijnen ervan gegeven heb ben. Blijmoedig! Tot besluit Beethovens blijmoedige ..Tweede Symfonie', waarmee alweer een proeve van muzikale eeuwig heidswaarde overtuigend werd gele verd. Het mag dan zijn dat Van Ot- terloo de tempi wat snel neemt, maar ons persoonlijk hindert het geenszins. Vooral het zangerige, poëtische en vredige Larghetto dat zo typisch Oos tenrijks klinkt in de nauw aan Schu bert verwante gratievolle sfeer, heeft ons ditmaal bijzonder getroffen. Van Otterloo gaf na het compacte, darte lende er flitsende Scherzo aan de sprankelende Finale de vaart mee, welke ook de uitvoerige coda ver eist. Groeiende kracht van Westduitse defensie De sterkte van de WestduitM strijd krachten bedraagt op het ogenblik 415.000 man, onder wie 179.000 dienstplichtigen. De grondstrtydkrac-h ten omvatten elf divisies. De lucht macht beschikt over elf escadrilles en twee raketbataljons. De marine ten slotte wordt gevormd door 77 schepen en 35 vliegtuigen. Er zal worden gestreefd naar een grotere samenwerking tussen de grondstrijdkrachten en de burgerlij ke verdediging. Wat de wapenproduktie betreft, wordt in het verslag gezegd dat met het oog op de buitengewoon kostba re ontwikkeling van moderne bewape ning het streven meer en meer wordt gericht op ontwikkeling van nieuwe wapens in NAVO-verband, hetgeen bovendien de standaardisatie ten goe de komt. Een in menig opzicht perfecte rea lisatie van een opgewekt werk date rend uit dezelfde tjjd, waarin de door een naderende doofheid gekwelde Beethoven zijn tragisch .Heiligen- stadter" Testament" schreef Men vraagt zich wel eens af, hoe dit psychologisch mogelijk ls geweest! Intussen heeft Beethoven ook met deze symfonie generaties geluk kig gemaakt. En zó was 't stellig ook deze avond! H. IN deze tijd, waarin de uitra-modeme stromingen het kunst privilege" schijnen te hebben, doet het aangenaam aan thans in het museum „De Lakenhal" geconfronteerd te worden met de fi guratieve kunst. Schilder- en beeldhouwkunst is aan de orde op de gisteravond door prof. dr. K. van het Reve geopende expositie, waarfoe een aantal bekende kunstenaars hun werken hebben afgestaan. Er zijn beeldhouwwerken, penningen, schilderijen, gouaches, aquarellen en tekeningen van Frans Bayens, V. P. S. Esser, Dora EsserWellensiek, de helaas overleden Herbert Fiedler, Jopie Roosenburg—Goudriaan, Pieter d'Hont, Cor Hund, Arie Kater, Hans van Norden en Nicolaas Wijnberg. Het geheel staat in het algemeen op een opmerkelijk niveau. (Van onze Brusselse correspondent) In het Antwerpse Palace-theater, een tot dat doel verbouwde bloecoop met een abominabele akoestiek en praktisch zonder garderobe-accommo datie, is gisteravond de Vlaamse „My fair lady" ten doop gehouden. Het succes scheen, na de meer dan slordig gespeelde ouverture, groot. Men heeft voor Vlaanderen de voortreffelijke Nederlandse vertaling van Gaai- kema, Jansen en Pleiter kunnen gebruiken, maar daarbij aan de acteur en toneelschrijver Jos Gevers van de Kon. Schouwburg te Antwerpen een Vlaamse bewerking gevraagd. Er is een soort compromis getroffen tussen het algemeen beschaafd Nederlands, het Antwerps en het Vlaams. Dat heeft het mogelijk gemaakt dat ledereen nu de Fair Lady kan volgen. spel Johan Kaart als Vader Doolittle mee uit Nederland gekomen. Kaarts moe der is ir. Sint Niklaas geboren en misschien is dat de oorzaak van het prachtig Antwerps dialect dat hij ten beste geeft. Voor de verdere bezetting heeft men een beroep op Vlaamse krach ten gedaan, bij hen een voor Neder landers bekende naam: Ben Royaards die kolonel Pickering speelt. Wim Son neveld werd als Hlggins opgevolgd door Alex van Royen, die een goed acteur is, maar geen noot kan zin gen. Dit is Jammer, omdat hij een uitermate knappe Higgins neerzet, mengsel van Shaw en Oscar Wilde, zoals de regie het blijkbaar heeft ge wild. Niet alleen dus vanwege de tweeslachtigheid is zyn volslagen mislukking als zanger te betreuren, maar ook omdat hij tegenover een Eliza staat, die zich gisteravond heeft bevestigd als een musical-artieste van internationaal formaat: Denise De- weerdt". Advertentie OUDE VEST 189 TEL. 24214 I1AAKL.STR. 12 A - TEL. 21797 Zij heeft zich op grootste wijze van haar rol gekweten. Zij zingt, zy acteert, zy danst, kortom het kleine, sieriyke vrouwtje is een geboren „musical-figuur". Niet alleen omdat zy prachtig de evolutie van volkskind tot lady heeft waar gemaakt, maar vooral omdat zy een mooie, rustige stem heeft, die al le nuances van Frederick Loewe's songs meer dan recht heeft doen wedervaren. W. Dreesmann geheim kamerheer van de paus (Van onze Haagse correspondent) De Goede Herderparochie in Was senaar kreeg donderdag haar derde geheim-kamerheer van de paus. Rotterdams bisschop, mgr. M. A. Jansen, overhandigde aan de heer W. J. R. Dreesmann in zyn woning te Wassenaar het document, dat zyn benoeming vermeldt tot geheim ka merheer van de paus met degen en kap. Pastoor H. M. van Spanje was by de plechtigheid aanwezig. De be noeming geschiedde uit eerbetoon voor de vader van de nieuwbenoem de kamerheer, die eenzelfde onder scheiding te beurt viel en die in Ro- ime de voorspraak van kardinaal Giobbe, de voormalige pauseiyke 'nuntius in Den Haag, verkreeg. Vkxfc idtf ook «oes^f kwalijk dal da VPRO coder geen enkd hoedje Sa ld vmngttt Maar er rijn meer dan 150.000 anderen die juist dairom abonné rijn op VRIJE GELUIDEN. Bovendien hebben nog raitvw» anderen sympathie «oor het streven van de VPRO naar méér openheid Boort n daar ook bij* Neem dan na 'n abonnement op Vrije Geluidenhet radio-tv-blad van de VPRO. Doe het... dé VPRO heeft u nodig! De prijs is fl. 3.25 per kwartaal, ons adres: POSTBUS II» HILVERSUM., Wanneer wy een kerst-stal zien uitgebeeld komen daar verschillende attri buten aan te pas. Tot de vaste uitrusting behoren de os en de ezel. We kunnen dat bewonde ren op diverse filmstroken als „Christus geboren" of ..Het Kerstgebeuren in de kunst" van het Hervormd Filmstroken-bu reau in Den Haag. Het zyn mooie onderwerpen voor een kerst - samenkomst of een Jaarsluiting van de catechisatie-groepen. Dikwyis heb ik mij afge vraagd: zyn dat nu maar wille keurige dieren of hebben ze een byzondere betekenis? Het is zo'n merkwaardig gezelschap in de stal van Bethlehemdie herders eenvoudig landvolk ver weerde gezichten, een staf en een slinger, met de geur van de kudde. Dat zou in onze huis kamers beslist een opvallende geur geweest zyn, niet helemaal op zyn plaats tussen onze mo derne spulletjes. Maar in de stal merk je dat niet zo. Daar han gen heel veel van die luchtjes. Jozef en Maria zyn er al aan gewend en het Kindeke merkt het nog niet. En dan heb Je daar de os en de ezel. Ja, die waren er wel niet meteen by. Ze zyn er later by gekomen. In de bybel lees lk er nog niet van. Maar toch zyn zy wel vroeg al op het toneel verschenen. In de oud-christe- lyke kunst van de 4de eeuw ko men wy deze voorstelling al te gen. Onwillekeurig vraagt men zich dan af: waar komen nu op eens die ©s en die ezel vandaan? Ik geloof dat ze uit Jesaja 1 3 de stal zyn binnengekomen. Daar zegt de profeet: „een os kent zyn bezitter en een ezel de krib züns heren". Zo staan ze allebei in één zin. Welke functie bekleden zy? Misschien wel de zelfde als ln de oud-christeiyke kunst: hun aanwezigheid zegt al genoeg, zy zijn waar zy moeten wezen, de os by zyn bezitter, de ezel by de krib. Hoever hun ken nis reikt doet er niet toe. De kennis die noodzakeiyk is voor hen. ontbreekt in ieder geval niet. Hetgeen van het volk Israël in Jesaja's dagen niet gezegd kon worden. „Een os kent zyn bezitter en een ezel de krib zyns heren. maar... Israel heeft geen begrip, myn volk geen in zicht". Dat is bepaald niet vlei end voor Israel. De os en de ezel van Jesaja kfjken Israel iet wat verwytend verbaasd aan. Het zyn bescheiden dieren en zy spreken een bescheiden taal. Daarom zy ze by de kribbe te recht gekomen. Die stond toch al in een stal. Daar konden de os en de ezel wel by. Met stille waardigheid doen zy hun plicht daar by de Heer te staan en ons aan te kyken. WOORD VAN BEZINNING Als men ze lang genoeg aan- kykt, gaan ze ook nog spreken. Van een ezel vinden wij dat al niet meer zo vreemd, want in een kosteiyk oud verhaal in de bijbel heeft al eens eerder een ezel aan een mens Iets te zeg gen gehad. Toen was het een ezelin, die wyzer bleek te zyn dan de profeet Bileum (Nume- neri 22 Ook de ezel in de stal gaat praten: Misschien ben ik wel in de stalgekomen vanwege Palm zondag. Dat zal er in ieder ge val ook wel aan meegewerkt hebben. Ge weet toch wel: Toen ls de Messias Jezus op myn rug zyn hoofdstad Jeruzelem bin nengereden. Overal zwaaiden de mensen met vredes-palmen, waar ik ook met Hem langs ging. Want Hij ls de Vredevorst Daarom kwam Hij niet op een stampend, snuivend strijdros, maar op het verachte dier, dat lk op aarde ben. Ik ben maar een ezel. Tweemaal per jaar kom ik naar vorenln de stal en by de Intocht. Het ïykt alsof de mensen my verder het hele Jaar vergeten. Maar ik zeg u zo spreekt de ezel God heeft het zwakke uitverkoren, opdat Hy het sterke beschamen zou: en het onedele, opdat Hy het edele en het onwyze, opdat Hy het wyze van de mensen beschamen zou. Want het dwaze van God ls wyzer dan de mensen en het zwakke van God is sterker dan de mensen. Ja het geeft toch wel eens te denken wanneer men zo eens naar een ezel luistert. En dan valt de os ln: Een trekdier voor de ploeg. Geen edel bestaan. Geen natuuriyke aanleg ln leder geval had lk tot dit werk. Ik ben vernederd. Ik weet wat het ls te dulden, te ïyden, te dragen. Ik heb weet van de muilband en de zweep. Hier by de kribbe in de stal voel ik mij zo thuis. Daar ligt myn Heer. Hy ls er voor alle duiders. iy- denden, dragers. Hy heeft zelf geduld en gedragen. Hy heeft weet van de gesel en de door nenkroon. maar Hy deed zyn mond niet open. Zo staan de os en de ezel ln de kerststal ons weer op te wachten. „Een os ként zijn be zitter en een ezel de krib zyns heren". Maar wij? Zijn wij al zover als de dieren? Is onze ad- ventsverwachting gericht op onze Bezitter en op de krib van onze Heer? Wy verzadigden, sterken, wy~ zen, edelen. Wat moet er nog veel gebeuren aleer wij honge rig, zwak. dwaas, onedel ons weten. Toch zó alleen kunnen wij de kerststal binnengaan en niet al te veel afsteken by de os en de ezel in kennis. Bijna is het Kerstfeest geko men. wy hebben nog ty'd om ons op weg te begeven naar de stal. „Wy komen rustig en heel stil, o Jezus. U bezoeken" Zo zong een koor deze week. En verder wy staan zo schamel aan de kan' En bidden: „Jezus, neem ons aan" Ds. H. J. van Achterberg. Ned. Herv. predikant, te Leiden. tact met de buitenwereld te y\ zen. zich dus niet in een „h toren" wensen op te sluiten. Speciaal willen wy nog men ren de vitrine, waarin zich de prachtige penningen van Esser vinden, waarmee hy zich mede een vermaarde naam heeft wet! verwerven. Veel variatie t i t 1) kunnen dan ook een A/ zoek aan deze tentoonste V waarin de werkelijkheid kenmale op zeer individuele vol van expressie wordt weerg ven van harte aanbevelen. In bijzonder verheugen wy ons over feit. dat een speciale en eervolle fc mage is gebracht aan een arties Herbert Fiedler, die wel tot een meest memorabele persooniykh gerekend mag worden. De „figuratieve kunst" blijft kan het anders! haar vela be deraars behouden. En dese expositie biedt een ui kans u er nog eens In t« diepen, waarbij vastgesteld kan den, dat *y In geen enkel opi louter gemeenschap behoeft te ben met het „plaatje" of de „f« waarmee zU door haar tegens ders geringschattend wordt verf ken. Dat de variatie, welke hier g den wordt, 7.0 groot is, maakt extra-boeiend! Grote contrasten Deze groep is willekeurig ontstaan. De uitgekozenen schamen zich niet voor de herkenbaarheid van het gegeven aldus directeur Van Wessem zy staan niet op de bres var, het „allernieuwste". Zij worden bovendien niet gekenmerkt door een „haast ziekeiyke behoefte aan oorspronkeiykheid, of wat daar voor doorgaat". De inzendingen in totaal een 120 tal getuigen van een grote ver scheidenheid, de contrasten zyn vele, er zyn sterke en minder sterke persooniykheden onder deze kunste naars, van wie toch wel een Herman Fiedler, wiens werk in een aparte zaal were ondergebracht, o.i. een der sterkstee ls. Het ls een gelukkige omstan digheid, dat ondanks de kunstmode grillen van deze tijd, cr toch nog zo velen zyn, die zich tot het „figuratie ve" aangetrokken voelen, zich uit angst „r.iet-mee-te-kunnen doen" zich niet laten meeslepen door het geen tegenwoordig als „alleenzalig makend" wordt aangeprezen, rustig een eigen weg biyven volgen en toch hooghartig wordt misprezen. Verantwoorde keus Het zal ongetwyfeld in de kerst- tyd de expositie blijft tot 21 januari geopend voor tallo zen een verademing betekenen kennis te nemen van de expressieve Indringende beelden van een Een der beeldjes van Pieter d'Hondt Bayens, Esser of d'Hont van wie wij speciaal het geestige „Gesprek" willen noemen, van de sprekende gouache? van Fiedler of de oliever ven van Nicolaas Wijnberg. Maar ook de anderen zijn naar aard en wezen voortreffeiyk verte genwoordigd, want de keuze mag ver antwoord genoemd worden. Al zyn de verschillen in het oog vallend, niemand zal willen ontken nen dat hier een waardevolle collec tie byeen gebracht is, waarin het ambachteiyk kunnen naast de artis tieke visie prevaleert en dat hier kun stenaars aan het woord zyn, die er geen enkele prys op stellen het con- (Van onze Haagse corresponden De procureur-generaal by het Hl se Oerechtshof heeft gisteren s zienlijk hogere straffen geëist dat eerrte aanleg door de Haagse ree bank zyn opgelegd aan twee Arg tynen, die tydens een vakantie ln ons land voor enkele dulzem guldens aan goederen in Haagse renhulzen hebben gestolen. De argentynen. een 24-jarige den in de rechten E.N C. en de Jarige accountant en doctor in de nomie, beiden uit Buenos Aires, ho den nu anderhalf Jaar gevangei straf vorderen, zy hadden van rechtbank zeven maanden gevan nlsstraf gekregen. By de diefstallen ln de Has warenhuizen maakten zy o.m. 1 bandrecorder, leren jasjes, sleutelr gen koffers en vulpennen bult. O augustus werden zij betrapt. Bij onderzoek bleek, dat zy al eer diefstallen in Hamburg, Amsterd (in het Ryksmuseum en het Re brandthuls), Volendam en Mark hadden gepleegd. De Argentynen, die met beh; van een tolk werden verhoord, v klaarden in een „opwelling" gehi deld te hebben, zy hadden de I schikking over voldoende geld, mi toch gingen zy stelen om zo zy zelden „geschenken mee ni huis te nemen". Als rovers zyn zy door W« Europa getrokken", meende de proc reur-generaal. die de door de reel bank opgelegde straf veel te la vond. De verdedigers, mr. H. G. A. E bink en mr. A. A. Th. Boender. ren van oordeel, dat hec hier alli minst om beroepsmisdadigers ga Zij wezen erop, dat de vrtjheidsb roving voor deze buitenlanders v< zwaarder weegt dan voor Nederla: ders. zy vroegen een gevangenissti van zes maanden met aftrek. Het Hof zal arrest wyzen op 4 J nuari. Tal van benoemingen bekend gemaakt Het is een groots feest geworden, het Oudejaarsfeest van Sikkens in Sassenheim. Met een groot aantal bussen zyn ongeveer duizend perso nen uit hun woonplaatsen naar Bel- levue in Amsterdam vervoerd. In Bel- levue was de vrye stad Lakland op gericht, met als burgemeester de Leer L. van der Plas, adjunct-direc teur van de Sikkens Groep. De oudejaarstoespraak werd ge- den door drs. A.M. Mees, directeur (Van onze Haagse correspondent) Ongeveer 4200 mensen hebben de- 7-e week een kerstgroet ontvangen, die hen meer dan enige andere zal hebben ontroerd. Prinses Wilhelmi na heeft n.I. kort voor haar ver scheiden voor de vele vrienden, die zü zich zelf gekozen had in kringen van vroegere verzetslieden, van emi granten uit Rusland. Hongaarse vluchtelingen en anderen een kerst groet gereed gemaakt, die zy zelf nog heeft getekend. De kaart is een reproduktie van een schildery, dat zy in 1932 maak te. Toen Prinses Wilhelmina overleed waren de kaarten gereed. Koningin Juliana heeft besloten het niet ge heel voltooide plan volledig te ver- wezeniyken en zij heeft de kaarten laten verzenden. Een groot aantal I mensen in Nederland, maar ook el ders in de wereld heeft nu de kerst groet ontvangen. Prinses Wilhelmina is de eerste Kerstmis na de bevryding deze groe- |ten gaan zenden, gewooniyk verge zeld van een klein geschenk. Inva lide verzetsmensen, nabestaanden van slachtoffers der bezetting, vluch telingen en anderen werden zo elk jaar weer herinnerd aan het feit, dat Prinses Wilhelmina hen niet ver gat. Koningin Juliana heeft een mede deling by de kerstgrote ingesloten. Deze luidt: „Het is de wens van Hare Ma jesteit de Koningin deze kerstgroet, door haar moeder voor u bestemd, nu haar moeder is heengegaan u toch toe te zenden. De Prinses schilderde de zonsop gang in het park van 'tLoo in de hooimaand 1932". van de Sikkens Groep N.V. Hy maal te daarin een aantal benoemlngi bekend. Met ingang van 1 Janui neemt ir. A. van Driel afscheid 1 directeur van Sikkens Lakfabriek» hy blijft uitsluitend werkzaam 1 directeur van de Sikkens Groep N. de heren R Klesling en H. van Prooj en sr. krygen beiden de functie vi directeur van Sikkens Lakfabriek» De heren G. Macovich, lr. C.L. Oud» hoorn en ir. A. Stikker worden mi' dezelfde datum benoemd tot adjunct directeur van de Groep, naast de he ren L. van der Plas en E. Broekemi die deze functie reeds geruime tl) bekleden Adjunotdireoteuren va Sikkens Lakfabrieken worden de he ren C. Littooy en ir. W.J. Mees. Tc procuratiehouder wordt benoemd heer C. Rol. Met betrekking tot de samenwer king met de Koninkiyke Zout-Ket ien merkte de heer Mees nog op da deze samenwerking weliswaar ni( nodig was, maar dat ze zeer nutti zal biyker te zyn voor de Sikker Groep en voor hen, die daar werker De heer van Prooyen sr. sprak enig woorder ten afscheid tot de directeu van Sikkens Lakfabrieken, ir. A. val Driel. Hy bood een fraai afscheids gescheiiK aan. Hierna ontrolde zich een grooti feest, dat tot diep in de nacht duurde Het was begonnen met een diner vod alle medewerkers en hun dames. Het programma had een folkloris tisch karakter door het optreden val het Volendammer Operakoor, de ven- delzwaaiers van het St. Catharlnegll- de Tongelre (N.Br.) en de Snits» Skot«ploech. Verder werkten mee d« Amsterdamse Politiekapel, de Madl- sons (moderne dansen). Johnnj Kraaykamp en Rijk de Gooyer. De zalen van Bellevue waren om< getoverd in een plein van Lakland /het draaiorgel ontbrak niet!), dal zeer geslaagd was versierd.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4