Smalle, ouderwetse 'loopplank' was 150 jaar een kenteken voor Parijs „Schoon gezigt over de Seine'" gaat verdwijnen jwordt vervangen door een betonnen brug Kandidaat blijft soldaat Hinderpaal voor scheepvaart Talloze schilders Vluchteling mocht terug naar Canada in Zandvoort OOSTENRIJK LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 DECEMBER 1962 j POIVT DES ARTS Er is slecht nieuws uit Parijs voor hen. die ervan houden langs de oevers van de Seine te flaneren: de Pont des Artsde meer dan anderhalve eeuw oude. smalle ijzeren brug over de rivier tussen het Louvre en het lnstitut de France zal worden afgebroken en ver vangen door een betonnen brug met één enkele overspanning. Motief: de oude brug is bouwvallig en de scheepvaart op de Seine ondervindt hinder van de te dicht bij elkander staande peilers. Zal dat dan het einde zijn. met als schrale troost de herinnering in de vorm van één ijzeren boog. die zal worden ondergebracht in het technisch museum van Caen en de betuigingen van spijt van de schrijvers en schilders, die hebben gehouden van de brug? Men weet het niet geheel en al zeker, maar vast staat, dat de Parijse gemeenteraad al kredieten heeft voorgesteld om ze af te breken en plannen voor een nieuwe te maken. Volgende maand zal het defini tieve besluit moeten worden genomen. Inmiddels zijn er ook nog plannen gekomen voor een restauratie, die wellicht mogelijk zal zijn: de pijlers wat hoger maken en in het midden van twee bogen verenigen tot één. zodat de schepen minder moeite met passeren zullen hebben. in Parijs kwam Dunoyer de Segon- zac. Pont des Arts, de brug der kun sten, is de naam. Men weet niet of het is omdat zij van het Louvre, het l uis der kunsten, naar de overzijde leidde ol omdat juist aan die over- ?Üde het gebouw is, v/aarin nu de Franse Academie haar zetel heeft, maar waarin Napoleon de Academie van Schone Kunsten wilde vesti gen, die dan later in de Rue Bona parte is terechtgekomen. Maar zel den zal een naam beter spreken. Niet alleen vanwege de schilders, die er werkten of er inspiratie vonden maar ook vanwege de duizenden leerlin gen van de Academie en de stoet van schrijvers en dichters, die er hun voetstappen hebben gedrukt. Ieder lid van de eerbiedwaardige Academie en van het Instituut heeft over de Pont des Arts gekuierd in de laatste anderhalve eeuw en zeker ook Paul Verlaine en Leon-Paul Farque, Francis Cargo en Leo Lar- quier, dc kroniekschrijver van Saint Germain des Prés toen het nog een wijk van litteratoren was en niet van meisjes met paardestaarten en jongens met spijkerbroeken. Overignis is dat eerst na de tweede wereldoor log begonnen en een paar jaar ge leden ai weer opgehouden, zo snel gaat het leven. Dan is nog niet eens gesproken van de kunsthandelaars en kunstliefhebbers, die de Pont des Arts hebben „genomen" om van het Hotel Drouot naar de Seine en haar zijstraten en vice versa te gaan. Vaak met een „vondst" onder de arm, dikwijls reeds des ochtends voor negen om voor de veilingen te kunnen kijken, ook wel des avonds laat na een goede koop ergens bij een particulier. „Drie gebroeders" In 1852 heeft men een der bogen opgedoekt cn voor het instituut een sluis gemaakt, omdat de rivier ter hoogte van de Pont des Arts niet eoed bevaarbaar meer was. Later, in het begin van de twintigste eeuw, is ide Seine meer of minder gekanali seerd en kon die sluis weer verval- len. Wonderlijk is dat aan de kade waar die sluis was altijd nog de bin nenvaartschepen uit Nederland en België ligplaats kiezen. Men ziet er igoed Nederlandse namen ais „Ver pachting", Rotterdam of „Drie Ge broeders", Terneuzen cn men kjjkt I nooit verwonderd wanneer op de brug een vlasblond Nederlands schippers- dochtertje knikkert met een broer tje. Nu zal de Pont des Arts waar schijnlijk wel verdwijnen. Nog is er hoop, want naar het schijnt is er al sedert ongeveer 1880 geklaagd over het feit, dat zij niet goed lag voor c.e scheepvaart en dat zij zo lelijk was. Kort voor de jongste wereldoor log heeft een zekere monsieur Sau- vestre in La Ruche Parisienne nog eens een plan gepubliceerd van een brug met één pijler in het midden van de rivier en daarop twee vuur torens. die „bijna zonlicht" moesten schijnen over de Pont Neuf, het Louvre, de Munt en cie Tuilerieën. Het is ei gelukkig niet van geko men zoaat wij wanneer de afbraak ?.ou doorgaan, in elk geval de her innering zullen behouden aan die sieriyke, smalle, ouderwetse „loop plank" var» yzer over ae Seine. André Glavimans. Beschrijving van een Nederlander Met de bouw van deze vermaarde brug werd in 1804 begonnen. De Pont des Arts was er één van een drietal, waarvoor een particuliere on derneming de concessie had gekre gen: de Pont d'Austerlitz en een brug tussen het lie Cité en lie St. Louis waren de twee andere. Het ontwerp was van ir. De la Croix Dillon en het is de eerste ijzeren brug in Frankrijk geweest. Acht pij lers werden in de rivier gebouwd op zeventien meter afstand van el kaar en op ijzeren bogen rustte daarop het bijna tien meter brede wegdek Merkwaardig genoeg is het een Nederlander, die van de con structie van de pijlers een uitge breide beschrijving heeft gegeven: A. van der Willigen, die ten tijde van het consulaat en de eerste jaren van het keizerrijk te Parijs heeft ge woond, aan de Seine nog wel, en die hij Loosjes in Haarlem een driede lig werk „Parijs in den aanvang van de negentiende eeuw" heeft gepubli ceerd. Hij heeft precies beschreven hoe men in de Seine, waar 's zomers vaak niet meer dan anderhalve me ter water stond, op funderingen eikehouten bekistingen werden aan gebracht. Uit die bakken werd het water gepompt en op de bodem wer den de pijlers gemetseld. Wandelplaats Vervolgens liet men zeventien me ter verder weer een nieuwe houten bodem zinken, bracht de bekistin gen erop aan en maake de volgende pijler. Het werk geschiedde nogal vlot zodat de brug hetzelfde jaar konworden voltooid. Ze is nooit voor hu rij verkeer bestemd geweest maar alleen vooi voetgangers. Oorspronke lijk moest men een halve stuiver betalen om haar te passeren. Het heeft toi 1848 geduurd aleer de stad Parijs aao recht heeft afgekocht. In het begin was de Pont des Arts niet alleen een brug maar ook een wandelplaats. Reeds Van der Willi gen heeft verteld hoe een rij oranje bomen in potten midden op de weg werd geplaatst en hoe et enige kios ken kwamen, waar men planten en bloemen verkocht, hoe et banken wa ren en er ijzeren stoeltjes werden verhuurd en hoe men er limonade en andete dranken kon kopen. Cu- IricilS is ook, dat er al in zijn tijd j muzikanten op de brug waren. Dat iis namelijk tot op de huidige dag Izo gebleven: een oude man met een I klein draai-orgeltje heb ik er ten minste sedert 1951 als „vaste hespe ller" gezien en dan zijn er altijd wel komende en gaande muzikanten. De bloemen en planten zijn sedert tientallen jaren verdwenen, de ban ken ziji. gebleven en bij droog weer is er bijna nooit plaats. Van der Willigen had het over het „schoon gezigt op de Seine en de daar langs gelegen kaaijen", dat men van de brug af had en sedertdien heeft ge houden. Vooral dat naar het lie Cité met het plantsoen van de Vert Ga lant, de Pont Neuf, de oude huizen op de hoek van de Place Dauphine, het Paleis van Justitie met de gou den spits van de Sainte Chapelle en verder de torens van de Notre Dame en van het Pantheon, is wereldbe roemd. Ik heb het wel „het mooiste stadsgezicht van Europa" horen noe men én ik zou het er mee eens kun nen zün wanneer men Venetië uit zondert. In elk geval moet het tienduizen den malen zijn geschilderd en gete kend door alle groten en minder gro ten. Nog staat er altijd wel een schil der of schilderes op of vlak bij de Pont des Arts. De impressionisten zijn hun voorgegaan: Monet, Pissar- ro, Gauguin. Guillaumin, Sisley, Jong kind. Ook „le père" Corot heeft de Pont. aes Arts gekend. Bonington heeft haai geschilderd (en haar twee bogen minder gegeven dan zij in werkelijkheid in zijn tijd heeft ge had!), Rousseau le Douanier, later de neo-impressionisten zoals Seurat en Signac en wie niet al. En dan denk ik nog aan de kudden zondags schilders, die op haar bruggedek hun ezeltjes hebben neergepiant. Heel het .iaar vindt men ze er en vooral des zomers zijn de banken bezet met de Engelse dames op leeftijd, die i naarstig kleine aquarelletjes van het uitzicht penselen. En dan de grote I schilders van de laatste jaren, hoe I vaak heeft men de oude Ceria kr niet gezien, vroeger ook Marquet, die zelf van zijn huis neerkeek op de Pont Neuf, en toen hij nog vaak ,v - - j *->sÜ Weg over het water naar het lnstitut de France. „Stuur me niet door naar Boeda pest, want daar schieten ze me dood", smeekte gisteren op Schiphol de 32- Jarige Hongaar Mihaly Kerkes, die zondag uit Canada werd gezet. „Ik heb tijdens de opstand niet alleen te gen de regering gevochten, maar bo vendien was ik in militaire dienst en word dus als deserteur beschouwd", vertelde hij in gebroken Engels. Na zijn verhaal te hebben beke ken, besliste het ministerie van justi tie, dat Nederland niet zijn medewer king zal verlenen aan zijn terugzen ding. Hij werd teruggestuurd naar Canada. Kerkes was destijds met andere Hongaarse vluchtelingen in Canada asiel verleend. Hij werkte jarenlang bij de Canadese spoorwegen. Toen werd hij opgepakt -vegens dronken schap en in overspannen toestand werd hij in een zenuwinrichting op genomen. Door de geneesheer-direc teur werd hij geheel genezen ver klaard. maar vorige week kreeg hij onverwacht toch aanzegging, dat hij naar Hongarije terug moest. Zijn protesten baatten niet. Hij werd aan boord van een vliegtuig gezet. Hij moest een nacht in Nederland door brengen, waar hij smeekte om niet te behoeven reizen. De besliss ng viel in het voordeel van Mihaly uit. Snel werd hy nog tegen pokken ingeënt zodat Canada geen bezwaar daarte gen kon maken. Gisteren is hij te ruggegaan. Zal men hem daar van daag accepteren of opnieuw naar Europa terugzenden? „Ik denk, dat ze mij weer in het ziekenhuis zullen zetten. Maar dat kan mij niet schelen. Ik wil terug naar Canada", zei Mihaly gisteren gelaten op Schiphol. Zedenschandaal in de Hoeksche Waard (Van onze Dordtse correspondent) Vyf inwoners van de Hoeksche V/aard, een caféhouder, een kruide nier en drie landarbeiders, zijn, naar pas heden bekend is geworden ver leden week ingesloten in het huis van bewaring te Dordrecht, op beschul diging van het plegen van ontucht met jeugdige jongens en meisjes. Deze zedenschandalen hebben zich voorgedaan in Goudswaard, Zuid- Beijerland en Numansdorp en er zouden talrijke mensen in de leeftijd van 11 tot 59 jaar bij betrokken zijn. Van de vijf ingeslotenen is er inmid dels één in vrijheid gesteld. De vier anderen zijn voorgeleid voor de offi cier van Justitie te Dordrecht. Begin oktober al is een begin gemaakt met het verhoor van ongeveer vijftien andere inwoners van de Hoeksche Waard. Er gingen de laatste tijd hardnek kige geruchten over een zedenschan daal, doch de politie had, evenals in 1952 en in 1958, toen de Hoeksche Waard ook werd opgeschrikt door on tucht, weinig houvast aan deze ge ruchten. In 1958 zijn er van de zijde van de Justitie allerlei pogingen aan gewend om de ouders van de kinde ren enige normen by te brengen, doch of dit veel heeft uitgehaald, meent men nu te moeten betwijfe len. De officier van Justitie te Dord recht is echter van mening, dat wan neer bepaalde mensen uit de Hoek sche Waard worden weggehaald, de rust er weer spoedig zal terugkeren. Altijd staat er wel een schilder bij de Pont des Arts. met of zonder talent Data voor eind- en HoOKSte liotel I toelatingsexamens Het schriftelijke -gedeelte van de eindexamens aan de openbare en de bijzondere dag- en avondscholen voor voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, en van de staatsexamens hogereburgerschool A, hogereburger school B en gymnasium zullen vol gend Jaar worden afgenomen op de onderstaande dagen vermeld: Gymnasium A en staatsexamen gymnasium A: dinsdag, 7 mei, woens dag, 8 mei, donderdag, 9 mei en vrij dag 10 mei. Gymnasium B en staatsexamen gymnasium B: dinsdag, 7 mei, woens dag, 8 mei, donderdag, 9 niei en vrij dag 10 mei. H.b.s. A en staatsexamen h.b.s. A: dinsdag, 7 mei, woensdag, 8 mei, don derdag, 9 mei, vrijdag, 10 mei, maan dag, 13 mei, dinsdag, 14 mei en woens dag 15 mei. H.b.s. B en staatsexamen h.b.s. B: dinsdag, 7 mei, woensdag, 8 mei, don derdag, 9 mei, vrijdag, 10 mei en maandag 13 mei. Middelbare school voor meisjes: dinsdag, 7 mei, woensdag, 8 mei en donderdag, 9 mei. Handelsdagschool met 3-jarige cur sus: dinsdag, 'i me:, woensdag, 8 mei, donderdag, 9 mei en vrijdag. 10 mei Handelsdagschool met vier-jarige cursus: dinsdag, 7 mei, woensdag, 8 mei, donderdag, 9 mei. vrijdag 10 mei. maandag. 13 mei en dinsdag 14 mei. Handelsavondschool met drie-jarige cursus: maandag, 13 mei, dinsdag. 14 mei, woensdag. 15 mei. donderdag. 16 mei, maandag, 20 mei, dinsdag, 21 mei en woensdag, 22 mei Handelsavondschool met vijf-jarige cursus: maandag, 13 mei, dinsdag, 14 mei, woensdag, 15 mei, donderdag 16 mei, maandag. 20 mei, dinsdag, 21 mei en woensdag 22 mei. Het toelatingsexamen voor een openbare h.b.s. of een openbaar ly ceum of voor een gesubsidiëerde bij zondere h.bs. of een bijzondere ly ceum, indien deze scholen gebruik maken van de opgaven, samengesteld door de commissie van advies, zal worden gehouden op 11 juni 1963. (Van onze Haarlemse correspondent) De gemeenteraad van Zandvoort is gisteravond met 13 stemmen vóór en 2 tegen akkoord gegaan met een voorstel een krediet van f. 1.159.300 - beschikbaar te stellen voor de uit voering der openbare werken ten be hoeve van het aan de kop van de Zee straat te stichten boulevardcentrum. Dit boulevardcentrum zal bestaan uit een apartementenhotel van 16 verdie pingen. met een totale hoogte van 65 meter, een flatgebouw van 280 koopflats, een ondergrondse garage voor 300 auto's en een overdekt zwem bad. Het apartementenhotel zal het hoogste hotel van Nederland worden. Het hotel zal worden gebouwd voor rekening van Bouwes' exploitatie- maatschappij N.V., het flatgebouw voor rekening van Zeebad Zandvoort N.V. De rijksgoedkeuring voor het object zal in mei 1963 worden verleend, waarna direct met de bouw zal wor den begonnen. De benodigde grond wordt voor de tijd van 50 jaar in pacht uitgegeven met recht van koop binnen 10 jaar na de datum van de erfpachtsakte. Voor de grond zal dan f 1.2 miljoen moeten worden betaald. De Pont des Arts. gezien van de linkeroever, naar Kippen voor het Leger des Heiis Namens de Nederlandse pluimvee houders zal het Produktschap voor pluimvee en eieren ervoor zorgen, dat met Kerstmis in alle maatschap pelijke centra van het Leger des Heils, bejaardentehuizen etc. kip wordt gegeten. Ongeveer duizend een pentekening van Dunoyer mensen zullen op deze manier wor- de Segonzac den verrast. Geen V.N.-steun geboorteregeling Een Scandinavisch voorstel om de Verenigde Naties technische hulp te doen verlenen op het gebied van de geboorteregeling is gisteravond in de Algemene Vergadering afgewezen met 34 tegen 34 stemmen bij 32 ont houdingen. Er was een meerderheid van twee derden nodig voor aanvaar ding. Het voorstel maakte deel uit >van een resolutie, waarin een diep gaande studie van het verband tus sen bevolkingsaanwas en economi- sche vooruitgang wordt aanbevolen. Deze resolutie werd, na het schrap pen van het omstreden artikel, met 69 stemmen voor, geen tegen en 27 onthoudingen aangenomen. Nederland behoorde tot de tegen stemmers. Engeland stemde voor, Amerika onthield zich van stemming. Roepende in de woestijn.... Kardinaal uit kritiek op concilie Kft-dmaal Paul Emile Leger uit Montreal heeft kritiek geleverd op de gang van zaken op het Vaticaanse concilie. Ei wordt volgens hem in een te traag tempo gewerkt en „alles wat er wordt gedaan, wordt slecht ge daan". In een toespraak zei de kardi naal „naar my werd niet geluis terd. Ik was een roepende in de woestijn Ik heb veel gëdurfde voor stellen naai voren gebracht, maar ik I weet niet of ze aanvaard zullen wor den". Over de traagheid waarmee de besprekingen verliepen had hy met oe Paus gesproken. „Ik zei hem dat wij niets zouden bereiken als er niet een commissie werd Ingesteld met voldoende bevoegdheden om iedereen in actie tt brengen". De kardinaal zei echter, goede hoop te hebben dat de tweede fase van het concilie, die in september aan vangt. „actiever" zal zijn. Volgens hem zal dit concilie ertoe bijdragen, dat de rooms-katholieke prelaten uit de gehele wereld voortaan geregeld in Rome bijeen zullen komen. Chinese parlement komt bijeen Het Nationale Volkscongres, het parlement van communistisch-Chi- na, zal in het komende voorjaar of in het begin van de zomer in zitting bijeenkomen. Later in het jaar zul len nieuwe algemene verkiezingen worden gehouden. Het besluit hiertoe werd genomen tijdens een gisteren gehouden verga dering van de permanente commis sie van het Volkscongres, die ook door premier Tsjoe En-lai werd bij gewoond. HET Volkscongres had eigenlijk reeds in april jongstleden ontbonden moeten worden, doch omdat in 1961 geen zitting was gehouden, werden de verkiezingen een jaar opgescho ven. Het congres telt 1.200 afgevaar digden, die voor vier jaar worden ge kozen. Aan de zitting van dit jaar namen 200 afgevaardigden om on bekende redenen niet deel. Kongo krijgt voorrang op de Bahama's De Amerikaanse regering maakt zich zo bezorgd over de ontwikkeling i in Kongo, dat zy heeft besloten een speciale militaire missie naar Leo- I poldstad te zenden om uit de eerste j hand gegevens te krygen over de gang van zaken. Amerika zou vooral graag willen weten wat er kan ge beuren indien economische druk wordt aangewend om de Katangese president Tsjombe te bewegen tot I meer medewerking aan hereniging I van Kongo. Washington maakt zich 1 met name bezorgd over het lot van I de Centrale Kongolese regering van Adoela, die onder sterke druk van i linkse stromingen staat. Volgens berichten uit Nassau op de Bahama-eilanden, waar president Kennedy en premier Macmillan op het ogenblik confereren, wordt het Kongolese vraagstuk daar met voor rang behandeld. Het VN-hoofdkwartier heeft in tussen meegedeeld dat de Verenigde Staten er, op verzoek van secretaris generaal Oe Thant, mee hebben in gestemd de VN-strijdmacht in Kon go „aanvullende materiële hulp" te verlenen. Een uit zes tot acht opper- officieren bestaande Amerikaanse militaire missie, die onder leiding komt te staan van luitenant-gene raal Louis Truman, zal in het hoofd kwartier der VN, in overleg met secretaris-generaal Oe Thant. aard en omvang der aanvullende militaire uitrusting voor het VN-leger in Kon go bespreken. De missie gaat daarna naar Kongo. De meer dan vijfhonderd Britse dienstplichtigen die er op rekenden uit de dienst te worden ontslagen omdat zij zich kandidaat hadden ge steld voor tussentijdse verkiezingen in Rothcrham en Colne Valley m noord-Engeland, zullen niet kunnen profiteren van de uneke kans die een aantal van hun lotgenoten eer der met succes had aangegrepen om via een beétaande wet in het bur gerleven terug te keren. De minister van Binnenlandse Za ken, Henry Brooke, die de man nen deze teleurstelling bereidde, ver klaarde in het Lagerhuis dat het „te kennen geven van het voornemen om aan een verkiezing deel te nemen niet meer zal worden aanvaard als een reden voor ontslag uit de dienst" Een permanente oplossing van het probleem zal worden gezocht door een parlementaire commssie, bestaan de uit vertegenwoordigers van alle partijen, want men wil dienstplichti gen die werkelijk kandidaat willen staan bij een verkiezing de voet niet dwars zetten. Tot dusver is er echter bij de strijdkrachten geen instantie die kan nagaan of een militair te goeder trouw handelt. De minister noemde als mogelijke oplossing, dat de strijdkrachten militairen in staat «tellen een verkiezingscampagne te voeren maar het recht behouden hen weer op te roepen. Gunstig klimaat" 99 Maarschalk Tito van Joego-Slavië is gisteren per trein uit Moskou ver trokken naar Kiew, op de terugreis naar zijn land. De Joegoslavische president werd tot Kiew vergezeld door premier Chroesjtsjow. Voor het vertrek verklaarde Chroesjtsjow op het station, zich tot zijn gast richtend, te hebben gecon stateerd dat „al onze inzichten over eenkwamen of elkaar dikwijls zeer nabij kwamen en dat beide partijen bewijs van goede wil hebben gegeven voor een verdere verbetering der be trekkingen tussen de twee landen". De betrekkingen tussen ons beider landen ontwikkelden zich in het be lang van onze twee landen en van het gehele socialistische kamp, zo zei Chroesjtsjow verder Van zijn kant zei president Tito, dat de besprekingen die hy met pre mier Chroesjtsjow heeft gehad heb ben uitgewezen, dat er een gunstig klimaat en mogeiykheden bestaan voor verbetering der betrekkingen tussen de Sowjet-Unle en Joego slavië. Consumptie van bier stijgt in (Van oiize Weense correspondent) Niet zonder verbazing en zelfs met een zekere verontwaardiging hebben veel Oostenrykers vernomen, dat de consumptie van bier steeds meer «tijgt in dit land van de wyn en van de wijnliedjes. Het vroegere verbruik van 5 miljoen hectoliter bier per jaar nam in 1961 met 5 pet, het jaar daar op reeds met 9 pet. toe. Als eerste verklaring moet men be denken, dat de grote massa, die nu over meer geldmiddelen beschikt, zich wel een biertje kan en wil ver oorloven, maar wyn voor dageiyks gebruik toch te duur vindt. Bovendien is het bier vanaf 1957 riet in prys gestegen, wel echter de wyn. Ook het moderne verkeer en de strenge verkeersvoorschriften spelen een rol. Het gebruik van een paar glaasjes wyn kan voor de automobi list met een hoge bekeuring aflopen, een glaasje bier is ongevaarlyker. Daarnaast is het volgende feit van grote betekenis en veel echte Oosten- rykse wijndrinkers vinden hierin een troost: de stygende consumptie van tier is voornamelyk toe te schryven aan de buitenlandse toeristen, in de eerste plaats aan de vakantiegangers uit Duitsland, die bij voorkeur bier drinken. Het Bureau van de Statistiek neeft namelyk aangetoond dat de vraag naar bier toeneemt in de toe ristische streken. In Tirol en Salz burg is de bierconsumptie met 12 pet. en in de provincie Vorarlberg zelfs mei 17 pet. toegenomen, in We nen echtei slechts met 6 pet. Oostenryk exporteert ook bier, doch slechts in beperkte omvang, om dat hei niet nodig is. Men maakt zich echter zorgen over de verdere ontwik keling en vooral over do noodzakeiy- ke aansluitingen by de EEG. Ook al toont Oostenryk op het ogenblik nog weinig belangstelling voor de uitvoer van bier. op den duur zal 't ook hier- aan moeten denken om de handels balans actief te houden In het ka- ier ver. een komende integratie zal Oostenryk met dit artikel goede za ken kunnen doen. wanneer het de •age bierprys handhaaft Wanneer echtei de importbeperkingen zyn weggevallen zal het buitenland met de meesi geraffineerde moderne en psychologische reclame-middelen propagai.de maken voor het import bier en daarmee succes hebben. Wan- neer Oostenryk zich hiertegen wil handhaven, moet het zyn reclame methoden herzien, want die is over I het algemeen ouderwets.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7