GEEN OPTIMISME OVER FINANCIEN Inzamelingsactie Algerije succes door spontane hulp van velen Husseii stellen veel belang in culturele evolutie in POLEN Antwoord op vragen van raadsleden BEURS VAN AMSTERDAM B en W van W ASSENAAR LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 DECEMBER 1962 Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het examen doet. rechten de heer L. J. Weimar «Rijswijk ZH>, doet. notariële studierichting de he ren A. J. M. Vink (Den Haag) en J A. Nagtegaal (Rotterdam', doet wiskunde de heer E. van der Meulen (Haarlem); doet natuurkunde de heer D. Z. Toet «Oegstgeest). De inzamelingsactie ten bate van Algerye, die gisteren in Lelden. Oegst geest en Leiderdorp plaats vond. is een groot succes geworden. Tussen de 50 en 80 ton aan dekens, wlnterkledlng, baby-uitzetten, levens middelen en speelgoed kwam in de loop van de dag bij de diverse opslag centra binnen. De 1050 jute zakken, die d« organi satoren in voorraad hadden, kwamen alle reeds vol en vandaag hoopt men hier nog een groot aantal aan toe te voegen uit het nog opgeslagen deel van de binnengebrachte gaven. Honderden mensen, «studenten, scholieren, chauffeurs, leden van huisvrouwenverenigingen en nog vele anderen), hebben geheel vrijwillig medegewerkt aan het welslagen van deze actie. Tot ver na het midder nachtelijk uur zijn tallozen in de weer geweest om alles zo snel en zo doel matig mogelijk te verwerken. Gedurende enige tijd kan men op weekdagen nog goederen ten bate van Algerije inleveren in de kosterij van de Pieterskerk tussen 9.00 en 9.30 uur s ochtends en 7.00 en 7.30 uur 's avonds, met uitzondering van za terdagavond. Alleen in noodgevallen, wanneer men beslist niet in staat is om zelf 'de goederen te brengen kan ,W. J. Batist verlaat Herv. Diaconie Het College van Diakenen der Leidse hervormde gemeente, dat met het overlijden van de voorzitter, de heer L. Questroo een gevoelig verlies I leed, zal aan het einde van dit jaar ook afscheid moeten nemen van zijn secretaris, de heer W. J. Batist. Ruim 33 jaar maakte de heer Batist deel van dit College uit, waarvan 29 jaar als bestuurslid. Het uittreden van de heer Batist houdt verband met een bepaling in de kerkorde, dat ambts dragers bij het bereiken van de 70- jarige leeftijd hun ambt ter beschik king moeten stellen, dan wel niet herkiesbaar zyn". De heer W. F. Lefeber. admini strerend diaken, zal de heer Batist in deze functie opvolgen. T/<e heer J. C. Elsgeest, die benoemd is tot diaken met bijzondere opdracht, zal de plaats van de heer Lefeber innemen. Verbond van wetenschappelijke onderzoekers Het Verbond van Wetenschappe lijke Onderzoekers organiseert, in samenwerking met het Nederlands Pugwash Komité, op zaterdag 26 en zondag 27 januari in het conferen- I tie-oord „Woudschoten" in Zeist een conferentie over „Sociale problemo- tiek van oorlog en vrede". Daarbij wordt in het bijzonder gesproken over de rol. die de wetenschappe- I lyke onderzoekers kunnen spelen by het voorkomen van oorlog en het be- I werkstelligen van een blijvende vrede. Onder de vele sprekers, die dit on derwerp zullen belichten, is ook prof. dr. B. H. M. Vlekke uit Leiden, die zal spreken over „Hoe komt de be sluitvorming in de Nederlandse bui tenlandse politiek tot stand?" Adventsavond Oud-Kath. parochie Voor de adventsavond van de Oud- Katholieke parochie hadden de orga niserende verenigingen ditmaal de I vorm van een maaltyd gekozen, waar aan door vele ouderen en jongeren deelgenomen werd. In zyn woord van welkom gewaagde de heer J. Schone- veld van deze adventstafel als van een „verlengstuk van de Tafel van de i Heer. waar wy elkaar hebben leren kennen". Een gesjaagd programma van lied, poëzie en vertelling en een door ijve rige handen zeer verzorgde maaltijd I maakten deze avond in de serie bij- I eenkomsten van dit jaar een styivol hoogtepunt. Zij, die de parochie op de Oecumenische zondag «9 dec.) in de kerkdiensten van andere kerkge meenschappen vertegenwoordigd had den brachten verslag uit. hetgeen I aanleiding was tot een levendige ge- dachtenwisseling. Tot besluit van de avond werd er in het kerkgebouw door enkele paro chianen gemusiceerd, waarna een ge- meenschappeiyk avondgebed gehou den werd. geleid door pastoor A. J. Glazemaker. men tel. nr. 30193 bellen, waarna men langs komt om de giften te haler. De boot. die in de eerste helft van Januari naar Algerye vertrekt, neemt aan boord onder meer geheel nieuwe kledingstukken mee. die de gevers zo in de winkel hadden gekocht. Enkele meisjes aan het werk onder de velen die meewerkten om de inzamelingsactie Algerije tot een succes te maken. Een compliment aan het adres van de initiatiefnemer, de heer A van Duin. student Oude Talen, alhier, en aan al degenen, die belangeloos hun medewerking aan deze geslaagde actie hebben verleend, is zeker opzyn plaats. ZESTIG JAAR M. DEN OS EN ZONEN Dertig december is het zestig jaar geleden, dat de heer M. den Os Sr I zich als zelfstandig zakenman vestig de en daarmede de grondslag legde voor de huidige N V. Machinefabriek M den Os en Zonen aan de Heren gracht. Ter gelegenheid van dit jubi leum wordt vrijdag 28 december van 3 tot 4 30 uur in restaurant „In den Vergulden Turk" een receptie ge houden. FIGURATIEVE KUNST Prof. dr. K. van der Reve zal vry- dagavond in „De Lakenhal" de ten toonstelling van figuratieve kunst inleiden. (Van onze Weense correspondent) De Sowjetrussische premier Chroesjtsjow heeft ongetwijfeld een zekere liberalisering ingeluid niet al leen op het politieke, maar ook op het culturele vlak Kunstenaars en schryvei^ hebben daarvan geprofi- OEGSTGEEST KERSTWIJDING VROUWENBOND De Ned. Chr. Vrouwenbond kwam maandag in „Irene" byeen voor de kerstwyding. Mevrouw A. J. Siljee Den Ouden had de leiding. Mevrouw J. S. v. d. HorstBoer zong kerst liederen en mevrouw RenesBol- dingh droeg een zendingskerstver haal voor. Mevrouw v. d. Horst werd op de piano begeleid door haar man. de heer G. v. d. Horst. De presidente wekte in de pauze de dames op tot hulp aan de Algerye- actie en de verkoop van sleuteltjes voor „Het Dorp". Voor het Magda- lenafonds werd f83.53 opgehaald. Na de pauze volgde men de NCVB-li- turgie. Mevrouw A. Kroon-Verduyn begeleidde op de piano De teksten en gedichten werden beurtelings door mevrouw Siljee en de secretaresse, mevrouw H. Amersfoort-Bylenga ge lezen. De vice-presidente, mevrouw C. Slump-Beauveser hield een medi tatie. Na afloop brachten de dames fruit bakjes naar zieke leden van de afdeling. B. en W. van Wassenaar hebben openbare verlichting is voorzien, ter- in de memorie van antwoord by d? wijl het oversteken van Den I)e 1 via begrotingen voor 1963 opgemerkt de brede middenberm in twee fasen geen grond te kunnen vinden voor kan .geschieden. Deze gunstige fac- groot optimisme wat de financiële positie van Wassenaar betreft, ook al zijn verrassingen in gunstie zin in bet kader van de financiële ver houdingswet niet uitgesloten. Met grote zorgvuldigheid moet daarom de ontwikkeling van de finanriële positie in de toekomst worden ga degeslagen. Het zou het college niet onwelkom zijn. aldus de memorie van antwoord, op het ogenblik de saldi- reserve te versterken. Niettemin prij zen B. en W. zich gelukkig dat de huidge stand van deze reserve het treffen van bijzondere maatregelen niet nodig maakt. Op vragen over de uitvoenng van de eerder vastgestelde uitbreidings plannen antwoorden B. en W„ dat over het uitbreidingsplan in hoofd zaken en het uitbreidingsplan villa parken nog geenKoninklijk besluit is verschenen. De inhoud van dit Koninklijk Besluit zal in belangrijke mate bepalend zyn voor het ant woord op de vraag welke werkzaam heden op het gebied van de stede- bouwkundige regelingen in de loop van 1963 kunnenwordenaaangepakt. Met namez al het van het Konin- kiyk Besluit afhangen voor welke gebieden die ln het uitbreidingsplan in hoofdzaakzijn begrepen uitbrei dingsplannen in onderdelen dienen te worden vastgesteld. Wat het door G.S. toegezonden toren hebben ertoe geleid, dat onge vallen met overstekende wielryders en voetgangers sporadisch voorko men. De situatie op de Lange Kerkdam, op het gedeelte kort voor de verkeers lichten. is niet ideoal. De grote moei lijkheid is, dat de breedte van de weg hier niet voldoende Is om afdoende maatregelen te treffen. Niettemin worden op het ogenblik plannen tot verbetering van dit weggedeelte uit gewerkt. Zwembadexploitatie De sty ging van het exploitatiete- jkort van het sportfondsenbad Was senaar, zo delen B en W. in de me morie van antwoord mede is een ge volg van de hogere lonen en mate riaalkosten en niet van het teruglo pend aantal bezoekers. Het aantal ba den neemt n.l. nog steeds toe. In 1957 bedroeg het totaal aantal ba ders 196.000. in '58 202.000. in '59 218.000, in '60 236.000 en in 1961 254.804. Weg naar het strand B. en XV. hebben enige tyd gele den de kwestie van de toegangsweg naar het strand weer In studie la ten nemen. Het Is thans nog niet ogeiyk nadere mededelingen te doen over eventueel aan teb rengen ver beteringen. Over de wenseiykheld in beslagneming van de bromfiets plaats. De Justitie heeft de politie toestemming gegeven van haar be voegdheid tot het in beslag nemen een ruim gebruik te maken. In de eerste 11 maanden van 1962 werden 15 bromfietsen in beslag genomen en 15 andere bromfietsen in bewaring genomen. Schooltandverzorging Uit een door burgemeester en wet houders verstrekt overzicht blykt, dat in het schooljaar '59'60 1685 kin deren in het jaar '60—'61 1546 kin deren en in het cursusjaar '61—'62 1412 kinderen hebben deelgenomen aan de gemeentelijke schooltandver- zorging. De gemiddelde kosten per kind stegen in deze periode van f 10.09 tot f 11.47. Deze kostenstijging is te verklaren uit een vermindering j van, het aantal deelnemende kinde ren, stijging van de kosten en moder nisering van de instrumenten en in stallaties in de twee behandelcentra. Verbetering kruispunt Het besluit van de raad om het kruispunt Storm van 's-GraveSande- wegKatwijksewegVan VanWW Zuylen van Nijeveltstraat te verbe- ontwerp uitbreidingsplan Waalsdor- van de aanleg van een zeeboulevard 1x.t I wenscn b. en W. zich nog nader t« beraden. Verder Is een plan in stu die voor uitbreiding van de parkeer gelegenheid by de Wassenaars* Slag. Spoedig hopen B. en W. zich hier over nader tot de raad te kunnen wenden. Het maken van een parkeer gelegenheid by de zandafgraving van de Klip lijkt het college niet aantrek- elijk in verband met de grote afstand naar het strand. Door het gebruik B~ en \V* dat in" de "regel déze "ver- van de z.g. praatpalen (telefoonpos perlaan betreft merken B en W. op. dat hierover weldra hetooordeel van de raad zal worden gevraagd, nadat het ontwerp in de commissie voor de uitbreidingsplannen zal zyn behandeld. Verkeerslichten In antwoord op vragen van raads leden over de verkeerslichtinstalla tie op het kruispunt Den Deyl zeggen Aannemersbedrijf bestaat lialve eeuw Het aannemersbedrijf „Proper" be staat morgen 50 Jaar. Op 20 december 1912 vestigde de heer G.W. Proper zich als zelfstandig aannemer. Hy was toen 21 jaar. Zijn medewerkers zijn thans zyn beide zoons, de heren B.J. en J.B. Proper. Deze aannemers hebben een enorme activiteit ontwikkeld. Hun bouwwer ken. vei spreid over het gehele land, getuigen daarvan. Nadat in 1921 in Leiden tal van scholen werden ge bouwd. werd het eerste contact met Oegstgeest gelegd door de bouw van het zuster- en broederhuis voor de psychiatrische inrichting Endegeest. De heer Proper vestigde zich in een door hem gebouwde woning met kan toor in de Nassaulaan. Ook bouwde hij de brandweergarage aan de Dorpsstraat. Aan de snelle uitbrei ding var. de villaparken in Oegstgeest heeft de heer Proper een belangryke oydragen geleverd. Het bedryf ging zich na de oorlog inzetten voor de wederopbouw van ons land. speciaal in Zeeland, waar kerken. winkel, boerderijen en woonhuizen tot stand kwamen. Er volgden vele ryksopdrachten van burgerlijke en militaire instanties, zomede van seml-overheids- en par ticuliere bedryven en instellingen o.a. de bouw van; laboratoria ten behoe ve van het Nyverheidsinstituut T N O. te Delft, telefooncentrales te Leiden en Aerdenhout, van de Ar rondissementsrechtbank. de Konink lijke Bibliotheek en het Museum Mesdag te Den Haag. diverse gebou wen voor het Marine Elektronisch Bedrijf te Oegstgeest. alsmede de nieuwe telefooncentrale in onze ge meente. Het kantoorgebouw van het be dryf met werkplaatsen is thans ge vestigd aan de Ryngeesterstraatweg. Vandaag vier men het feest geza menlijk met het personeel in het ge bouw Irene. Morgen vindt de grote receptie plaats in restaurant „De Beukenhof" van 3-6 uur. Kerstzangsamenkomst De oecumenische kerstzangsamen komst, zoals deze al enige jaren ach tereen in onze gemeente plaats vond, zal dit jaar plaats vinden op zon dagavond om kwart over acht. De by eenkomst wordt gehouden in Garage Kamsteeg. teren door het aanbrengen van een verkeerseiland e.d. is nog niet uitge voerd, omdat G.S. bezwaren maakten tegen een kapitaalsuitgaaf van f 8.000 voor een weinig noemenswaardige verbetering van dit kruispunt. Het college deed de suggestie een aantal bomen aan de dorpskant van de weg te rooien B. en W. hebben hierna deze kwestie opnieuw in studie ge nomen. Op enigszins korte termijn hoopt het college met nadere mede delingen te kunnen komen. Voor het eerst zijn er dit jaar in Rotterdam meer dan 25.000 schepen binnengelopen. Het 25.000-ste schip was de Zweedse tanker „Tostero". Kapitein Ehrlander hing vol trots de krans aan de boeg. die hem bij de feestelijke ontvangst werd aangeboden. - teerd. vooral in de periode van het zogenaamde „doolweer", met het ge volg dat de culturele liberalisering I niet is tegen te houden. Ook Chroesj tsjow kan de klok niet meer terugzet ten. oo< al probeert hli te remmen, zoals hij kortgeleden deed door de aostracit kunst te veroordelen en be lachelijk te maken. Aangezien men echter in de Sow- jet-Unle niet rechtstreeks kan in gaan tegen de richtlijnen van de chef. zoekt men naar een buiten staander. die eveneens een goed com munist is en toch liberaler. Deze rol speelt Folen voor de Russische kun stenaars en voor allen, die een vrye- re koers m het culturele leven beplei ten. „De Poolse literatuur, Poolse I films en tijdschriften zyn in de Sow- jet-Unie in de mode gekomen", I schryft 't dagblad „Gazeta Zielono- gorska". De Russen staan in lange ïiien voor de bioscopen, waar o.a. de Poolse films „De Kruisridders". „Moe der Johanna van de engelen" en „Irena naar huis" lopen. Alle exemplaren van het Poolse centrale orgaan „Trybuna Ludu" zyn bijvoorbeeld in een van de hoofdsteden van Siberië binnen een half uur uitverkocht. Aangezien er daar in het hoge noorden geen Po len wonen, worden deze dus door Russen en Kazaken gekocht en gele ren. Voor de partij-politiek heeft men daar minder belangstelling, want die wordt op de dezelfde manier weerge geven door het Poolse blad en de „Prawda" uit Moskou, maar de lezers interesseren zich voor het culturele leven in Polen, dat zich veel vrijer kan ontwikkelen. Er is echter één punt in de Poolse cultuur, waarop de Russische lezers negatief reageren: de Poolse schil derkunst, vooral in haar abstracte richting, wordt niet geaccepteerd. „Dit soo: l kunst is geen cent waard", zeggen de meeste Russen, ook in het koude Siberië. Maar dan vraagt men zich toch af waarom Chroesjtsjow zo hardhan dig tegei. deze modern0 richting van leer trekt! Waarschijnlijk weet hij veel te goed. dat de omwikkeling te gen hem is en probeert hy haar nog tegen te houden, zolang hij kan. „DE STER VAN BETLEHEM" De Chr. Toneelgroep „Imperium" geeft ook dit jaar weer een aantal voorstellingen van het prachtige kerstspel „De Ster van Betlehem", van M. Nijhoff. O.a. vinden opvoe ringen plaats in het Academisch Zie kenhuis en de Gevangenis te Scheve- ningen. A s. zaterdagavond om 8 uur wordt in de Petrakerk «gereformeerde kerk aan de Sumatrastraat) een voorstel ling gegeven, welke voor ledereen toegankeiyk is Aan het spel zal een korte liturgie voorafgaan. De toegang Ls vry. LEIDERDORP Kerstconcert Vrydag 21 december '«avonds om 8 uur in de geref. kerk een kerst concert worden gegeven. Behalve en kele solisten zullen alle Leiderdorp- se koren hieraan hun medewerking verlenen. Het zyn: het chr. kinder koor Jong Excelsior, de chr. gemeng de zangvereniging Excelsior en het Leiderdorps chr. mannenkoor. Deze koren staan onder leiding van Hans Boelee Het r.-k. kerkkoor van de parochie Meerburg o.l.v. J. v d. Vel den; de harmoniekapel „Leiderdorp" o.l.v. J. F J. Boelhouwer en het Ned. herv. kerkkoor „Hart en Stem" o.l.v. mevr. T Massaar-van Driel (Deze pagina Is ongecorrigeerd) BEURSOVERZICHT j ZEER STILLE MARKT I AMSTERDAM. 1» dec. In een zeer stille markt hebben de internationale waarden vanmiddag by de opening wat lagere koersen te zien gegeven ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Hier en daar viel er ter beurze te beluisteren, dat de beurs voor 1962 thans elgeniyk reeds tot het verleden behoort. Zo zag het er vandaag dan ook inder daad naar uit. Er waren geen factoren welke de koersen gunstig konden beïnvloeden. Philips kon zich van het gisteren ge leden verlies niet herstellen doch voegde daar nog ruim een gulden aan toe op f 136.50. Unilevers min f 1.80 op f 136.20. Kon. Olie was soli dair en noteerde een gulden lager op f 152.20. Hoogovens gaven wederom terrein prys. De schade voor dit fonds bedroeg 44 punt by een eerste verhandeling op 540. Aku hield zich zeer goed op 3964, na een opening op 3944 en een vorig slot van 396%. Het dinsdag na het slot van de beurs door het Aku-concern bekendge maakte onveranderde Interim-divi dend over 1962 van vier procent was voor de beurs een teleurstelling. Deze teleurstelling werd dan ook prompt op dat moment gevolgd door I een koersafbrokkeling van de aande len. Het fonds daalde gisteravond zes punten tot 3904, nadat het 's mid dags reeds circa tien punten had moeten prysgeven. Vanmiddag vond men de koersdaling blykbaar welle tjes. er werd steun in de Aku-hoek geboden, zij het. dat ook in deze hoek de affaire minimaal was. Bij zeer kalme handel gleed Wall Street gisteren naar een lager slot niveau. Voor de opbrengst van de verkopen worden geselecteerde fond sen gekocht waarvan men aldaar veronderstelt, dat zy het in 1963 goed zullen doen. Philips gaf er op de Newyorkse beurs opnieuw de brui aan door verder in te zakken. Ook de overige Nederlandse hoofdfond sen moesten met koersverliezen ge noegen nemen. KLM was zelfs flauw. De Westduitse beurzen waren van daag vijf tot tien punten lager. In de Scheepvaarthoek viel bitter weinig te beleven. Aandelen Kon. Boot lagen goed pryshoudend ln de markt. Ook de leidende cultuurfond sen gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. In de Staats- fondsenhoek was de stemming goed pryshoudend tot iets hoger. De 44 procent obligatielening „Bank voor Nederlandsche Gemeenten" groofc f 100 min, waarop gisteren werd in geschreven. is een groot succes ge worden. By de toewyzing zal een zeer belangrijke reductie moeten worden toegepast. WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 december. Londen 10.0810.084: New York 3.594—3.59*4; Montreal 3.34*— 3 34*; Parys 73.37—73.42; Brussel 7.2247.23; Frankfort 90.05—90 10; Stockholm 69.19-69.24; Ziirlch 83.304 —83.35 4; Milaan 57.934—87,984: Kopenhagen 52.15—52.20: Oslo 50 33 —50.38; Wenen 13 934—13.944Lis sabon 12.57412.58*«. WARMOND Burgerlijke Stand Overleden: D. van Staveren. 84 Jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 19 december. Groente veiling, Per 100 kg Apelen 85. Andijvie 78-87. Kroten, gekookt 45. Boerenkool 23-28. Rode kool 17-25. Prei 21-30.1 Stoofsla 50-78. Spruiten 35-83. Uien 15-27. Witlof 87-135. Per 100 stuks: Knolselderij 20-28. Sla A 15 70-34.00 WOERDEN. 19 december. Aanvoer 11 partijen. Noteringen: le kw. f2 35- f 2 40. 2e kw. f 2 25-f2.34. extra kw. tot f 2.46. Handel kalm. keerslichten bediend worden totWL 's avonds 7 uur, op vrydagavonden tot 8 uur. By byzondere gebeurtenis sen blijft de installatie langer in be dryf. Het Is niet mogelijk daarna de te laten doorwerken. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft n.l. in zijn vergunning voor deze installotle uitdrukkelijk bepaald, dat van auto matische bediening geen sprake mag zyn. Uiteraard zyn aan het oversteken door voetgangers en fietsers des avonds gevare verbonden. Maar, al dus B. en W., opgemerkt moet wor den dat de weg hier van uitstekende ten ten behoeve van de politie) kon het aantal keren dat de weg naar het strand moest worden afgesloten in de afgelopen zomer beperkt wor den tot vier. Vijfdaagse schoolweek B. en W. hebben in overleg met de inspecteur voor het lager onder- wys besloten voor het eerst in 1963 een vyfdaagse schoolweek op de ope 1 are scholen in te voeren in de maan den juni en Juli. De lesroosters zUn hiermede in overeenstemming ge bracht. In de zomertijd blijkt aan een vrye zaterdag wel enige behoefte te bestaan. Verdergaande maatrege- len kunnen echter voorlopig niet van 1 de zijde van het gemeentebestuur or den verwacht omdat zU uit onder- wijskundige overwegingen ongewenst j worden geacht. Bromfietsende jeugd In antwoord op vragen van raads lede" zeggen burgemeester en wet houders ook van mening te zyn dat i de hinacr, die allerwegen ondervon den wordt van de bromfietsende jeugd zeei scherp bestreden moet worden. Soms worden speciale poli tiepatrouilles uitgezonden die uitslui- I tend tot taak hebben op overtredin- gen door bromfietsers te letten. Ter zake van overtreding van de maxi mum-snelheid zijn dit jaar ca 36 be- WADDINXVEEN Verkeersongeval -220ste dit jaar- in Waddinxveen Twee wrakken van auto's, die el kaar enkele ogenblikken te voren frontaal hadden geramd, vormden het trieste beeld van de 220ste aan rijding op Waddlnxveens grondge bied dit jaar. Een automobilist werd ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis De Wyk in Gouda wor den overgebracht. Op het moment dat een lutomobi- rijders van bromfietsen bekeurd, ter- list uit de richting Gouda bezig was zake van roekeloos ryrien 15 brom- een vrachtauto In te balen, naderde fietsers. Ket totaal aantal malen dat uit tegenovergestelde -lehting een de politie tegen bromfietsers is opge- auto uit Alphen. Beide wagens wer- treden ilgt uiteraard hoger den zwaar beschadigd. De Alphenaar Zo mogelyk wordt niet alleen ver liep ge*n verwondingen op. I ballserena opgetreden, doch heeft ook I Woensdag 18 december ACTIEVE OBUGATIE8 Staatsleningen ad f 1000.— vorige 81otkoers koers v. heden Ned. '58 44 102 1024 Ned. '59 44 101% 101H Ned. '60-1 44 101% 101H Ned. '60 II 44 101% 101U Ned. '59 44 100 99f|* Ned. '60 44 100 9 m* Ned. *61 44 991» 99H' Ned. '53 34 95% 95% Ned. Gb obi. 34 80 Ned. '47 3 4 91* 914 Ned. '51 34 96% 964 Ned. '53 I-II 34 94% 944 Ned. '50 I-II 34 94 93% Ned. '56 3 4 88 A 884 Ned. '48 34 864 86 Ned. bel. cert. 3 4 88 V 884 Ned. '54 I-II 34 89% 894 Ned. '55 I 34 89% 89 f| Ned. '55 II 34 92% 92* Ned. '37 3 914 91 Ned. Gb. obi. '46 3 91A 91% Ned. dol. ln. '47 3 904 894 Ned. Inv. cert. 3 984 984 Ned. 62-64 3 994 9945 Indië '37 3 98* Indië '37 A 3 944 944 Ned. won.b.l. ^7 6 106(1 106H Ned. d.b.l. '58 44 1004 100% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber Ver. HVA-my. A JC.Ü Deli My. cert. Hoogovens cert. Philips gem. bez. Unilever cert. Dordtse Petr Kon P (50 A f20) Holl Amer ïyn Java China Pak K.L.M Kon Ned St.boot 1 Kon Paket My Stoom My Ned Niev Goudr eert v Ommeren eert 1 Kon Rott Lloyd N Scheepsv Unie 104 1244 397 141.50 5444 137.70 138 691 *i 153.20 113*4 127 47 130*4 1354 128*4 105 226 125 1254 105* 1254 3954 141.50 541 136 13540 6904 151.70 1144 1274 46 132 137 1304 106*4 227 1264 125' NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en GemJeningen A'dam '47 (34)3 954 954 idem 48 34).. 954 I R dam '52-1 (44 984 ld *37 Ï-Il (34 96 Z-HoU *55 44.. 984 Bankwezen Bb N Oem 68 5Va 103* 103 id NWB "52 (4Vi99,'» 99 BVO rsbr f500 182 180x BVO rsbr *82 142 142 Industr Obligaties I Philips DoU '51 904 894 VERKLARING ER TEKENS I Oedaan en bieden Gedaan en laten Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden A'dam *53 3 1084 A'dam *51 I 24 83% 84 A'dam 56 1 24 844 84 A'dam '56 II 24 87 87 y« A'dam'SS m 24 87% 88 Eindhoven '54 4 84 83x Enschede *54 24 83% 82b Den Haag"52 124 824 93 Idem H 24 924 924 R'dam -52 I 24.. 95*4 93 Idem n 24 Idem '57 24 894 89% Utrecht '52 24.. 103 101 Z.-Holl. 1957 24 88% 884 Zuid-HoU. '59 24 101% 1014 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietlnstelUngen Interunle f 50.-. 188 185 Robeco 208 207 Unitas f 50.- 495b 498 Ver. Bez. v 94150 123.50 123 Amst. Bank 3854 386 Cultuurbank 25 23% Holl. Bank U cert. 2214 221 Ned. Handelmy. 377 379 Rott. Bank 387 3884 Twentsche Bank 324 322 Senembah 364b Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmM K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. BjUJ. Internatlo v. Kemp en Beg. Kon. Zout Ketjen Leidse Wolspxy MüUer en Co NB. Ned Kabelfabr Philips pref. Rott. Droogd My Ver. Touwfabr. Walvisvaart V«'ern ink's Bet my Wilton Feyenoord v wyk Heringa Zaalberg Mynbouw en petroleum 601 600b 1994 695 66 66 693 678 400 404 245 244 1514 15lb 465 439 180X 2244 220 162 162 725 723 452 3104 315 480 470X 54 50 53 70 399 390 404 400 80 79 193 190 258 2564 80 804 108 108 Billton 2de r Kon Petr (f 20) Amerlk. fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem 8teel Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un States Steel 452 150.50 445 149.50 Bieden Laten Ex-dividend Exclaim 244 24% 67% 66% 424 42* 30% 304 534 53% 57»» 58 66 66 36 364 354 34% 33% 33% 46 454 X d

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11