en steun W. Leiderdorp weigeren aan herstel van school Burgemeester opent paclviiulerstroepliuis B en W niet bereid keurlonen te verlagen B. Uit de raadsstukken blijkt: L. Questro in raad herdacht VOLWASSEN KRANTENBEZORGER Loop der bevolking van Leiden BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 17 DECEMBER 1962 PLAN VOOR NIEUWE STRAATNAMEN j van de Zyllaanpolder. Commissies Het bestuur van de Hervormde Schoolvereniging heeft verzocht om gelden beschikbaar te stellen voor herstelwerkzaamheden aan het schoolgebcouw M. P. Splinterlaan. Als reden heeft het schoolbestuur opgegeven, dat in het afgelopen jaar door diefstal van lood en vernielingen van dakbedekking en steunberen schade aangebracht is tot een totaal bedrag van f. 300. B. en W. zyn van mening, dat het herstel door het schoolbestuur dient te worden bekostigd uit de exploitatievergoeding en zy stellen de raad voor het verzoek af te wijzen. Straatnameneveneens Van der Valk Bouwm&n- weg te noemen. In het uitbreidingspan Zijllaan en Meyepolder zyn de eerste straten aangelegd en zijn de eerste woningen in aanbouw Het verdient aanbeve ling de straten van die uitbreidings plan zo spoedig mogelijk een naam te geven. Hoewel uup zeer bescheiden wijze hebben B. en W. getracht bij de straat naamgeving enige burgers te betrekken. De heren drs. J. P. van Oostrom. neerlandicus, en dr. D. J. Roorda, historicus, alsmede de heer W. F. v. d. Burgh, archivaris van het Hoogheemraadschap van Rijnland zijn uitgenodigd voor besprekingen. Het resultaat was. dat een volledig straatnamenplan voor de Zijllaan en Meyepolder kon worden voorgelegd. Als resultaat daarvan is het waar schijnlijk. wanneer de raad de voor gestelde straatnamen accepteert, dat de plaquette van wijlen dokter J. J. Persant Snoef, binnen niet al te lange tijd haar bestemming zal krij gen. Men zal zich herinneren, dat deze plaquette in 1959 door een aan tal dankbare patiënten aan het ge meentebestuur werd aangeboden, in de hoop daardoor de herinnering aan deze toegewijde arts levendig te hou den. De rechtstreekse verbinding van de Van der Valk-Bouwmanweg met de Acacialaan zal tengevolge hebben, dat. de weg in twee delen zal worden verdeeld. Het eerste deel van de Van der Valk Bouwmanweg wordt door verbonden met de Acacialaan. Het is het meest logische het nieuwe deel LEIDERDORP Agenda raad Vanavond om 645 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen De agenda luidt: Voorstel inzake de verhuur van het gebouwtje Kerklaan no. 3 tot verpachting van los land aan de heren A. van Leeuwen en T. J. van der Wolk; tot benoeming van een geneeskundige belast met de kos teloze vaccinatie tegenpokken; tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting Mater Amabihsscholen te Leiden e.o. over 1962; tot weigering van medewerking, ex artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920. aan de eHr- vormde Schoolvereniging; tot over neming van grond van- en over dracht van woningen aan de Wo ningstichting „Patrimonium", in- arjzake straat naamgeving van de Zijl laan en Meijepolder; tot aankoop van onroerende eigendommen van de qNV. Steen- en Kleiwarenfabrlek „Ouderzorg-De Ridder" in liquidatie, gevestigd te Leiderdorp; tot benoe- va ming van een vaste commissie en een tweetal commissies van bijstand ai uit de raad; tot toekenning van een autokostentoelage aan de gemeente architect; tot het nemen van een algemeen kasgeldbesluit. A OEGSTGEEST ij Vrouwen in de VVD over 1 sociale voorzieningen In „Het Witte Huis" had een bij- yemnkomst plaats van de afdeling inJOegstgeest en Warmond van de i Vrouwen in de V.V.D. Nadat de voorzitster, mevrouw P H Smits-Wivlieg, de vergadering ,pj geopend had en enkele mededelin gen had gedaan gaf zij het woord „waan mej. mr. J. Th. ten Broecke ;J, Hoekstra, lid van de Tweede Kamer Bn lid var. de Haagse gemeenteraad. *j( Deze hield een inleiding over de •nieuwe sociale voorzieningen. Spreekster schetste de historische .ontwikkeling van de sociale denk beelden in liberale kring. De sociale wetgeving begon in 174 met de kin- derwet van Houten. De arbeidswet- ten de leerplichtwet van 1900 en de woningwet waren een volgende ,^£tap. Onderminister Lely kwam in '1901 de ongevallenwet tot stand Na de laatste oorlog is het terrein j'AVan de sociale voorzieningen aan- 51'merkelijk uitgebreid. Spr. besprak de AOW en W.W. wet. De A.O.W. is reeds enige malen verhoogd, o.a. in 1962 met 15% om een redelijke bo demvoorziening aan de ruim 1 mil- re< (oen bejaarden te waarborgen. Spr. P« ichtte het niet uitgesloten dat op cede duur de pensioengerechtigde leef- tu tijd herzien zou moeten worden en E vees erop dat deze inde Scandina vische landen al hoger ls gesteld, d Naast de bodemvoorziening-blijft in rddpteur. van de gemeenten noodzake- t ijk. Sii.ds beperking van het ver- 0 iaalsrecht is het aantal aanvragen Pom steun sterk verhoogd. Tegenwoordig wordt ook meer re do lening gehouden met persoonlijke 'l,bog de kinderbijslagwet en de zie- jd lenfondsregeling, welke Jaatste het m komende jaar opnieuw zal worden lehandela daar deze verouderd is. Hierbij ging spreekster in op het ge- j 'aai dat er te veel door de staat rJ :an worden verzorgd en dat een eer- te risico van medische kosten wel- nj icht door de verzekerden zelf kan worden gedragen om overbelasting Tan doktoren tegen te gaan. og Ook wordt een verzekering voorbe ur aid van chronische verpleegkoseen 1 j *oor gehandicapten en invaliden. n, 'aai deze lasten bijzonder zwaar ju irukken op een bepaalde groep. Spre- kende over het ministerie van maat schappelijk werk zei mej. ten Broe- jjeke Hoekstra dat maatschappelijk werk thans niet meer is weg te denk- ■eii 'n, hoewel er altijd ruimte moet .a pjn voni de grote groep vrijwilligers, ïoals U.V.V. e.a. die met de maat- 'ap schappelijk werksters r.auw samen n iienen te werken. '(i Na qc pauze declameerde mevr. 3I)G\V.J Eraat-Bertel het sprooje „De pv Halsboord" van Hans Crhistiaan An- teen. Auto gestolen en weer terecht t ie In Oegstgeest is gisteravond van iretde Prinses Irenelaan een auto ge- stolen De eigenaar, de heer Pee. i ontdekte de diefstal om 9 uur. Hij 'ei waarschuwde de politie, die de auto .*sl Vanmorgen in Voorschoten heeft te- ai ruggevonden Van de dader(s) ont breekt elk spoor. Het deel van de Van der Valk Bouwmanweg tussen het terrein van de voormalige Steenfabriek en de Berkenkade, zal daarom een andere naam dienen te krijgen Hiervoor is de Persant-Snoepweg voorgesteld. Verder komen voor Molenaars plaats, aansluitende op de Molenaar- straat en Van der Marchof, aanslui tende op de Van der Marcstraat. Waar mogelijk werden cultuur-histo rische aanknopingspunten gezocht. Het uitbreidingsplan werd ver deeld in wijken; voor iedere wijk werd een bepaald soort namen ge bruikt; kastelenwijk. vogelwijk. Ter herinnering aan de voormalige Steenfabriek zijn de namen: Laan van Ouderzorg en Van Poelgeestlaan. Verder noemt het voorstel de namen de Laan van Berendrecht, Van Har- melenweg, Tollenaersingel, Schim- melpenninjklaan, Van Essenlaan, ge noemd worden. In het uitbreidingsplan Ls een park gepland: De Houtkamp, deze naam is Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het kand. ex. Franse taal- en letterkunde mej. J. D. van der Wolf (Den Haag» en de heer R. J. Spoelstra (Leidschendam)doet. ex. Klass. Lett, de heer R. S P. Bee- kes (Oegstgeest), kand. ex. klass. lett. de heer M. R. J. Hofstede (Oegst geest); kand. ex. culturele antropolo gie de heer T. J. C. Brasser (Leiden) doet. ex. geneeskunde mevr. L. J. Zel lingFritz (Den Haag), mej. L. Lan- gelaar (Maasland» en mej. T. Post- ma (Enkhuizen) en de heren L. Da- nielisz (Noordwijk aan Zee». B. Don kers (Den Haag), H. Gelderblom I (Nieuwdorp», J. P. de Haas (Arn- B. en W. stellen voor een verorde- hem), J. J. Jansen (Leiden), Th. J. ning van een commissie vast te stel- Mulder (Oegstgeest) en W. J. A. len voor de Strafverordeningen en Spruijt (Den Haag) semi-artsex. de een verordening voor commissies van 1 heren W. I. H erordening voor commissies bijstand. Verder stellen zij voor, indien de here Veldhuyzen zich terugtrekt uit de commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken, in zijn plaats te benoemen de heer Van der Sluis: indien de heer Andrik zich te rugtrekt uit de Studiekostentoelage- commissie in zijn plaats te benoemen de heer Tieken; te benoemen in de commissie voor de strafverordenin gen de heren Boot, De Groot. Kleiss en Tieken (de burgemeester in ambts halve voorzitter en heeft als zodanig stemrecht): te benoemen tot plaats vervangende leden in deze commis sie de heren Andrik. Evers, Lolling cn Los; te benoemen in de commissie heren W. I. H E. Eijgenraam (Lei den) en H. Wamsteker (Overveem: artsexamen de heren B. F. van den Bosch (Wassenaar). W. Dekker Oegstgeest, F. K. van Lamoen (Delft), J. A. Lorinser (Leiden) en S. A. G. J. Witteveen (Lisse). I 'oorschoten» jeugd onderdak Dp SL-Laurentiusgroep van de Ka tholieke Jeugdbeweging in Voorscho ten kreeg na 17 jaar een eigen huis. Hoewel zï er rees uitgegroeid is voor er officieel In te trekken, is zij toch zeer dankbaar, aldus de heer IV. Schuurman. voorzitter van het Oudercomité. Hij dankte ook het gemeentebe suur voor de ondervonden medewer king. Het ontwerp was van de heer A. T. Kleys. De aannemer, de firma Kokshoorn, heeft het gebouw uit straatstenen opgetrokken. Bij de aanvang van de hedenmid dag gehouden zitting van de Leidse raad theeft de burgemeester, jhr. mr, F. tH. Kinschot, allereerst aandacht geschonken aan het overlijden van •UUO, CC UC11UC1I1C11 111 UC CVJIIilIUSal'J J r U T van bijstand voor openbare werken I hel raodjlld, de heer L. Quesürxr en de bedrijven de heren Andrik. 1 ZlJn verschelden. Boot, Evers. Lolling en Veldhuijzen (voorzitter zal zijn de burgemeester, plaatsvervangend de heer Meerburg" te benoemen tot plaatsvervangende leden in deze commissie mej. M. van der Voort en de heren De Groot, Kleiss. Los en Van der Sluys; te be noemen in de commissie van bijstand voor onderwijsaangelegenheden mej. M. v. d. Voort en de heren De Groot, Los. Kleiss en Van der Sluys (voor zitter de burgemeester, plaatsvervan ger de heer Nievaart); te benoemen tot plaatsvervangende leden in deze commissie de heren Andrik. Boot, Evers. Lolling en Veldhuyzen. Advertentie VOOR DIRECT GEVRAAGD Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel T, Leiden. Uit Wassenaarse raadstukken blijkt: Behalve de betrotingen voor 1963 zal de Wassenaarse gemeenteraad op donderdag 20 december a.s. een korte agenda behandelen. Daarop komt o. m. een beslissing voor inzake een ver zoek van de N.V. Vleeswaren- en con- servenfabrieken Von den Berg en Co om verlaging van de keurlonen voor Ingevoerd vlees meer aan te passen aan de financiële rsultaten van de Met name werd gevraagd het tarief voor ingevoerd vlees voor hoeveelhe den vanm eer dan 600.000 kg per ka lenderjaar te verlagen van 1 cent tot Burgemeester en wethouders mer ken op. dat. nadat in 1958 de keurlo nen met 25% waren verhoogd met ingang van januari 1959 ten behoeve van de vleeswarenfabriek het tarief voor hoeveelheden boven 600.000 kg werd gehalveerd van 2 tot 1 cent per kg. Vergeleken met de omliggende gemeenten zijn de Wassenaarse ta rieven aan de lage kant, aldus het college. Bovendien geniet de vleeswa renfabriek bijzonder veel service, ver geleken met de slagers. Terwijl de slagers met hun ingevoerd vlees naar het keuringslokaal moeten komen vindt voor de vleeswarenfabriek de keuring in het eigen bedrijf plaats. De keuringen in de fabriek nemen een groot deel van de tijd van een van de keurmeesters in beslag. De gemeente Leiden kent deze service ook. maar laat er f. 5 000 voor beta len boven het keurloon. wat het beroep van de adressant op de financiële resultaten van de keuringsdienst betreft merken B. en W. op dat over 1961 de gemeentelijke vleeskeuringsdienst een batig saldo van bijna f. 4.000 heeft opgeleverd. Hiertegenover staat, dat in de ko mende jaren rekening gehouden moet worden met een stijging van de personeelskosten. B. en W. zijn op grond van deze slechts weinig weken na het onver wachte heengaan van onze vriend Stolp, betekent opnieuw, aldus 2d burgemeester, een gevoelig en be treurd verlies voor de Leidse raad en voor de protestants-Chriselyke frac- eie in het bijzonder. Immers, de heer Questroo, raadslid sinds 6 september 1949, had zich door zijn gave. ongecompliceerde en blij moedige persoonlijkheid, in een reeks van jaren, de sympathie van zijn mederaadsleden in ruime mate ver worven. Zijn dood moge óns verrast heb ben, hij, die met zijn 66 jaren nog zo vol levenslust was. heeft haar aan vaard „in volle vrede". Hy immers, aldus de voorzitter, had gedacht aan I zijn Schepper vanaf de dagen van zijn jeugd, naor het woord van de Prediker, die hem zo dierbaar was. Steeds jong van geest En hij beijverde zich er voor, deze, zijn levensovertuiging, ook metter daad aan de jeugd over te dragen, of dit nu was als onderwijzer aan de z.g. zondagsschool, door het geven van bijbelonderricht aan de kinderen, dan wel als plaatselijk en landelijk leider in de padvinderij. Voor de jeugd had hij een zwak. voor de jeugd zette hy zich in en zo bleef hy a.h.w., ondanks het klimmen der jaren, steeds jong van geest. Zo was het ook vanzelfsprekend, dat Questroo het College van Burge meester en wethouders adviseerde als lid van de Commissie Sport- en j Jeugdzaken. Andere commissies die zijn warme belangstelling hadden, I waren de Commissie voor de Markt en Havendienst en de Verkeerscom- missie. Het waren dan ook by uitstek de onderwerpen, die behoren tot het waarover hy in deze Raad het woord voerde: zelden als eerste spreker, by voorkeur eerst luisterend naar wat anderen te zeggen hadden, omdat op zyn eigen, rustige, opbouwende en vaak humoristische wijze datgene te zeggen, dat naar zijn mening gezegd moest worden in het belang van de gemeente. Open en eerlyk als ry was, voelde hij zich bovendien, als vrijgezel, In bijzondere mate onafhankelyk. Daar om was dan ook, in de jaren 1940 1945, de afhankelijkheid van een misdadige bezetter voor hem nauwe lijks te verdragen. Zyn eerlijke on verdraagzaamheid bracht hem toen tenslotte in het concentratiekamp Vught. Dienende figuur De heer Questroo, die in de echte zi nvan het woord een dienende fi guur was, waarop men altijd een be roep kon doen en die voor iedereen klaar stond, vervulde ook in het maatschappelijke leven tal van func ties. Zo was hy onder meer actief voorzitter van „Expogé" en lid van de Chr. Oranjevereniging en van de Ver. „Koninginnedag". Voorts voor zitter van de afdeling Leiden van de CHU en jarenlang diaken van de Ned. herv. kerk en .sinds kort, voor zitter van deze diaconie. Questroo was óók de bindende fi guur thuis, in het zaken- en femilie- leven, dat vele jaren lang voor een groot gedeelte op hem mocht steu nen. Voor zijn familie moet zijn heengaan als een bijzonder zware slag gevoeld worden en het Is my een mens de raad betuigde de heer Woudstra zijn instemming met deze woordden, waaraan ook spreker een kort. „In memoriam" verbond. Hierna vond het onderzoek plaats van de geloofsbrief van het in de vacature van wijlen de heer L. Questro benoemde raadslid, de heer G. van der Vliet. Aangezien tegen zijn toelating geen bezwaren beston den. zal de beëdiging en installatie plaats vinden ln de zitting van 21 Januari a.s. Tot gedelegeerde van de gemeente in het bestuur van de Ambachts school en de Vakschool voor Meisjes werd benoemd de heer S. Sannes. idem in de R.-K. Technische School en de R.-K. Vakschool voor Meisjes drs. J. W. J. Wiertz, idem in de Ver. voor Chr. Nijverheidsonderwijs mevr mr. I. Geelkerken-Brusse. idem in het genootschap MSG dr J. P. Duy- verman en idem bil de Instrument- makersschool en ..Kennis is Macht" de heer H. Zunderman. Tot logope dist aan de Gem. Mytylschool werd benoemd de heer J.' C. Koole. Tot tijdelijk leraar aan de Gem. Be- dryfsschool werden herbenoemd de Burgemeester De Kool sprak zyn bewondering voor het jeugdhuis uit. 1 Hij overhandigde de heer KleUs I een boekwerk over de historie van Voorschoten. Buiten stond de Laurentiusjeugd aangetreden. De burgemeester stak I met een fakkel het omhulsel in brand, dat de naam van het jeugd huis verborg. Toen de rook was op getrokken werd de naam „Impeesa", cen van de vele bijnamen van Baden I Powell, de oprichter van de padvin- derij, zichtbaar. j Pastoor T. T. van Bemmelen en I pastoor J A. Blonk spraken een j dankwoord. Districtscommissaris A. j Duindam uit Leiden dankte het I gemeentebestuur, evenals de natio- naal-secretaris van de Katholieke I Verkenners, mr. C. Plomp. Ook spra- I ken nog districtszaalmoezenier A. Lemmers, hopman J. de la Beve na- mens de Nederlandse Padvinders Vereniging, hopman J. v. Steen na- jmens de postgroep. commissaresse H v. d. Werf namens de gidsenbeweging (zij bood de heer Kleys zijn uit hout gesneden kop aan De heer L. v. Aken aannemer van het schilderwerk, bood hopman Van Aken het schildersloon aan. omdat de verkenners dit werk verricht hadden. Het troephuis biedt plaats aan twee welpenhordes en twee verkennerstroepen. Aanrijding Oude Vest I Gisterochtend vond by de kruising Oude Vest - Pauwbrug - Pelikaan straat een botsing tussen twee auto's plaats Dc aanryding was het ge volg van het feit, dat een automo bilist. rijdende in de richting Turf markt. geen voorrang gaf aan het rechtskomende verkeer. De bestuur der van deze auto kreeg een wond aan het hoofd, terwijl zyn mede passagier snywonden m het gelaat opliep Beiden zijn door de E.H.D. naar het Acad Ziekenhuis overge bracht. De auto's werden zwaar be schadigd. Inbraak aan Kanaalweg Tydens afwezigheid van de bewo ners is gisteren ingebroken in een perceel aan de Kanaalweg. Men is de woning aan de acherzyde binnen gekomen door een ruit in de keu kendeur te vernielen. Alle kasten van de op de eerste etage gelegen slaapkamer werden doorzocht.. Uit de linnenkast werden eer. geldkistje zonder inhoud en uit een doosje een bankbiljet van f 100,- ontvreemd.LL Bovendien werd uit een slaapkamer een lederen schooltas meegenomen. heren E. Duutsma en J. Slegten- horst. Zonder hoofdelyke stemming werd hierna een groot aantal door ons reedsg epubliceerde onderwijsvoor- stellen aangenomen. Hieronder be vond zich om het voorstel om de Minister van Onderwens. K. en W. te verzoeken teb epalen dat de open bare kleuterschool ..De Graankorrels" aan de Gortestraat ook gedurende 1963 in stand wordt gehouden. (De zitting duurt voort) overwegingen tot de conclusie geko men dat. geen oanleiding bestaat tot verlaging van de keurlonen. Een ander voorstel heeft betrek king op de activiteiten van de sa- enwerkende Wassenaarse Thuisfron ten ten behoeve van de Wassenaarse militairen die in Nieuw Guinea heb ben dienst gedaan. Eerder werd door de raad aan de thuisfronten een by- drage van f. 10 per Wassenaarse militair verstrekt. Nu het in de be- oeling ligt de Nieuw Guineaactivitei- ten te beëindigen met een contact avond voor de militairen en hun fa milieleden stellen B. en W voor nog maals een bedrag van f. 135 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. Dit is n.l. het bedrag dat dethuis- fronten tekort komen om deze avond te organiseren. Zoals reeds was aangekondigd bij de aanbieding van de gemeentebegro ting voor 1963 achten B. en W. het nodig, voorlopig gedurende drie ja ren het verhoogde tarief voor de straatbelasting te handhaven. Toen indertijd dit tarief werd verhoogd wer daarbij bepaald, dat van jaar tot jaar bekeken zou worden of een herstel van het vroegere lagere tarief moge- lyk zou zijn. De financiële omstan digheden zyn echter nog niet van dien aard. naar de mening van B. en W. dat het tarief op het. vroegere peil kan worden teruggebracht. Daar om wordt voorgesteld het tarief ook voor 1963 weer te bepalen op 6'< (van de belastbare opbrengst) voor de gebouwde en op 3 voor de on gebouwde eigendommen. Voorgesteld wordt te benoemen tot plaatsvervangend lid van de huisves- tings- en vorderingscommissie mevr. W. J. M. van Velzen-Duynstee. Eer- er werd in deze functie benoemd me- behoefte, aldus eindigde spreker, in vtouw J. E. van Moorsel-Poelhekke, deze raadsvergadering onze innige die echter heeft, medegedeeld, dat ze deelneming in hun gevoelens te be de benoeming niet kan aanvaarden. I tuigen HU ruste in volle vrede, Na- VOORSCHOTEN Gezellig feest openbare ulo In het Cultureel Centrum, geheel evuld met ouders en leerlingen, heeft de openbare ulo een feestavond gege ven. Als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur was daarbij wethou der G. Schrama aanwezig De hoofdschotel van deze avond was het blijspel: „Het spook van de Vrybrucht", dat onder leiding van en met medewerking van de heer van Toorn, onderwyzer aan de Ulo, werdopgevoerd. Het werd een groot succes. De heer van Toorn wist zyn leerlingen weer in de juiste rollen to plaatsen en bereikte, mede door een strakke regie amateur-toneel van oede kwaliteit, waarvan de medeleer lingen zowel als de ouders volop ge noten. En heus niet alleen omdat de spelers zo bekend waren! In de pauze nam het hoofd der school de heer J. H. Brust. (wel wat, maar even hortelyk gemeend» af scheid van de leerlingen, die dit jaar hun einddiploma behaalden. Met het groeien van de school stygt dit aantal evenredig enh et was voor al le leerkrachten een voldoening ook weer zo'n groep op het toneel te zien staan Twee klokken in bevrijdingskerk Zaterdagavond heeft de toren van de Bevrijdingskerk in Leiden-Zuid- west zijl. stem gekregen: tegen half 8 stelde ds. Heule, de Geref. predi kant van deze wijk. met een druk op Leerlingen feest in Rembrand t-lyceuin Het was een drukte van jewelste zaterdagavond in het Rembrandly ceum. M.T.G.S., de leerlingenvereni ging hield er namelijk een goed op touv gezette feestelijke bijeenkomst, die veel belangstelling, ook van bui oe knoppen de twee klokken in ge- ten de school, trok en tot diep ln de bruik Hij dankte allen die op eniger- lei wyze hun steentje tot het klok- kenfonöï hebben bijgedragen. De grote klok roept de leden der kerk naar de plaats van samenkomst en de kleine klok allen die nog buiten staan. De grote heeft als opschrift: ..Maar het Woord des Heren blyft tot in eeuwigheid", de kleine: „God is het Die rechtvaardigt, wie zal ver oordelen?" De heer van Osnabrugge gaf na mens het commité een boeiend over zicht var. de werkzaamheden, de groei van het fonds en de vele be sprekingen, die moesten worden ge voerd voordat de opdracht kon wor den gegeven. Gevers, werkers, ds. Heule er. koster Sinke dankte hy hartelyk voor hun steun. Namens de commissie van beheer van oe Geref. Kerk sprak de heer Kurpershoek woorden van gelukwens en namens de Hervormde wijkge- meente Boshuizerwyk ds. H. Bouter. De bijeenkomst had plaats in de De waardering van de leerlingen grote ha' bij de kerk Na de mge ue waardering van ae leeningen bruikneming der klokken hecmn hp erd uitgesproken door Roel van Reen die zijn dank vergezeld liet gaan van een cadeau voor de gehele school: een fraaie medaillekast. Na afloop van het toneelstuk dank te de voorzitter van de oudercom missie, de heer A. C. Leenders, regis seur, soufleuse en spelers onder aan bieding van bloemen en boekenbon- nen. De scheidende leerlingen kregen van de oudercommissie een originele briefopener met de beeltenis van hun school, vervaardigd door de heer I. Broomans. bruiknennng der klokken begon het nvondgeoed dat om de veertien da gen op zaterdagavond in de Bevry- dingskerk wordt gehouden. Auto gestolen en weer terecht nacht duurde. De jongens hadden een gevarieerd programma samenge steld. Het vermeldde een cabaretvoor stelling in de gymnastiekzaal, een filmvoorstelling in het lijntekenlokaal en het optreden van twee dansor- kesten: The West Coast Jazz Band en The Five Six Sevens. Op de mu ziek van deze bands kon naar harte lust worden gedanst. Dat er van de gelegenheid druk gebruik werd ge maakt spreekt vanzelf. Aan het caoaretprogramma werk ten met groot- enthousiasme mee: Ed gar Danz, Wim Bleijie, Kees Nix, Hanneke v. d. Spek en Jacques van Fgmond. De laatste als pianobegelei- vier delen, waarbij gebruik werd ge maakt van de voor de schoolgemeen- o bekende letters: M tuziek), T <ure- luren op een terras), G (ezelligheid) ev S (urveillance dienst). De tek sten bleken goed te zyn verzonnen, hiiariieit was tenminste erg groot Niet alleen de leerlingen, maar ook de docenten hebben er van genoten Met een kostelijk meezinglied werd it cabaretje besloten. De film, die twee maal werd ge draaid. ging over het leven van een 110-jarige levensgenieter en diens 80- jarige „zoontje" Een dwaas verhaal zondei enige pretentie en geschikt voor eer. avond als deze Tot ieders .'verrassing werd tegen het midder- Zaterdagavond tussen 6 45 en 7.45 nachtelijk uur een extra editie van j uur is var, de Warmonderweg een i ,He Uiltje" uitgegeven, waarin een j Opel Kapitan ontvreemd, welke toe- I volledig verslag van het feest was op- behoort aan een Ingezetene uit Oegst- genomen. De redactie van dit school- Seest" blad komt alle hulde toe! n de loop van de nacht is de auto onbeheerd en met een zwaar L,eidschendam ■■■I aangetroffen op de De avond werd met een gezellig beschadigde versnellingsbak door een weg tussen die gemeende en Voor dansje besloten. surveillerende auto van de politie teschoten. Van de daders geen spoor. ln de week van 5 t.m. 12 december 1962 GEVESTIGD L. T. S. van Ekdom en tam., dieren arts. Hoge Rijndijk 28. B. Span en fam.. Burgeravenlaan 188; A J. van den Brlnk-Haazer en fam Fr van Mierisstraat 22a; S. G Kroes en fam hulp in de hulsh. Sumatrastraat 40a; F. de Lange en fam., chauffeur, Bach- straat 554; H. H. van der Maas en fam civiel Ingenieur. Bachstraat 536; J. Kager en fam Installateur. Rijns burgerwee 55: T. J. M. Kompier en fam onderwijzer. Maredljk 149. C. Tempelaars en fam.. dekenwever. Lod. van Deljsselstraat 24; J F. M. Tebbe en fam., vertegenwoordiger. Mahlerstraat 19; R Deelstra en fam., militair. Mors- laan 38; W F. de Jong en fam kan toorbediende. Bachstraat 550; F. Gle- zen en fam machine-technicus. Mah lerstraat 25; A. W. O. Eenlnk en fam arbeidsanalist, de Genestetstraat 59; D. J. Knljnenburg en fam.. slager. Burggravenlaan 70; C. J. den Otter en fam bioloog. Ravelstraat 6; R. Schip per en fam Utr. Jaagpad 38; J. van Vliet en fam., accoutant, Debussystr. 5; W. R. van Eijden en fam techn. tekenaar, Bachstraat 520; F. C. Hayes en fam.. nautisch medewerker, Duyvén- dakstraat 19; C. van As. Koolhof 11; F. F. Derksen. gemeente-ambtenaar. Bakh. Roozeboomstraat 37; W G. M. Morslnk. Nachtegaallaan 17; P A M Verbeek. Merelstraat 45; R van Eljk. van 't Hoffstr 44a; C A B M. van der Horst, doktersassistente. Jan van Houtkade 39a; H. Lepelaar-van Tonge ren, De Costastraat 62; J. M. Kerk vliet, militair, Konlnglnnelaan 41; K. C. G. Zegers, scheepsbediende, Pa steurstraat 6; L. W. H. Boesten, Burg gravenlaan 218; A Oosterbeek. Hooi gracht 38; J. S du Pont. Klikspaan- weg 47; C. P Dresch, Groenhovenstr 2; C. A. H. Nanninga. Rapenburg 122. M. van Erp. Stille Rijn 10; H. M. Uh- rin. assistente huish Rijnsburgerweg 10; L H. M. Ammerlaan, 1 1. verpleeg ster. Rijnsburgerweg 10; M. I. Kruger. 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; A M. Ooms, 11. verpleegster. Rijnsbur gerweg 10; E. Berman. officier Leger des Hells. Hooigracht 30; A. de Boer. Boerhaavelaan 30; J. Aarts, timmer man. Turfmarkt 6; B M. Tuts, galva- nlseur. Tit. Brandsmalaan 41: A. M. C. Slinger, sociaal werkster. Plantage 16; J Buwalda, chauffeur. Drucker- straat 16; A. C. M. Dupont, Burggra venlaan 173; H. C. M. Peters. Mors- kade 9; C. J. Bernard-de Geus. kan toorbediende. Bachstraat 424; J. Ver mond. Alexanderstraat 49; H J. van Putten, winkelier. Janvossensteeg 56- 56a; R. Vlëtor. Vliet 5a; D. Y. M. Rik ken. hellgymnaste-masseuse. Plant soen 41; I. A. J. M. Coomans. J W. Frlsostraat 10; P Rens. Papengracht 23; W. C M. Bakker. Warmonderweg 23; T. Nlekerk. Jan van Goljenkade 18; R P. Nederpelt Lazarom. Klikspaan- weg 46; C. J. P Hoogervorst. Heren gracht 53; H W. de Vogt. militair. Noordelnde 2a: P Mlelekamp. militair. Noordelnde 2a; H. J. Soulllé. Nieuwe Rijn 104: J. M. A. Aaron. 1.1. verpleeg ster. Witte Singel 27: B N Zeven. arts. Boerhaavelaan 218. E. J. W Kotkamp. verkoper. Joh. de Wlttstraat 28: M. C. van den Berge-Knulst. Hooigracht 38. W G. van der Drift, onderwijzer. Mare dljk 157; T J. Out. leraar. Maredljk 149; J Marteijn. Klikspaanweg 12: B R Potjer. Beschuitsteeg 1; R T. Stu- ker. Nleuwstraat 47; B M. Frees, ver pleeghulp. Witte Singel 27; K O. Llem Klikspaanweg 8: L. J J van der Poe'.. Kllnkspaanweg 39: G O. Boonstra. Kersenstraat 29: G. Brink, kantoorbe diende. Hartmanstraat 25; K. Timmer, kraamverzorgster. Melch. Treublaan 45; D van der Kolk huishoudkundige. Roomburgerlaan 22; H. B A. Hart- wljk. winkelbediende. Kapteynstr 35; D. Latshaw. Klikspaanweg 14; F. A G de Klark. officier leger des Hells, Hooi gracht 30: M. A T J. Kapteln. galva- notechnlcus. Bachstraat 542; K. G W. Llem. Klikspaanweg 43: J L. E Jong- A-Kiem. Industrieel Burggravenlaan 197; C. W. van der Have. Utr Jaagpad 126 J W H M Frantzen. Klikspaan weg 17: H L Molier. Klikspaanweg 38; J W. A H Leenen. Nieuwe Riln 104; J C van Deth. Oude Singel 146: J. E C. M Baronesse van Voorts tot Voorts. Hogewoerd 97 a: O. S Gerretsen, Klik spaanweg 46: W H Kraan. Klikspaan weg 39; P L. Strolnk. Kllkspaanweg- weg 39: M. de Jong. 1.1. verpleegster. Rilnsburgerweg 10; J. C M Smulders, verkoopster. Groenesteeg 78; P. H. Jansen, handweefster. Levendaal 39; J S. Landesbergen. 1.1. verpleegster, Tlmorstraat 6 VERTROKKEN A M. Govaart en fam.. Plantsoen 79 Maastricht. Cannerweg 163 d; A. Bou- huys en fam.. Marlenpoelstr 55. Veren St. van N. Amerika; A J. Caton-Ml- chlelsen en fam Rijnsburgerweg 10. •s-Gravenhage. Smaragdhorst 5; H. Marsman en fam de M. van Streef- kerkstr. 33. 's-Gravenhage. Tulnflut- terlaan 11; C Snoep en fam.. Andr Schotkade 6. Rhoon. Roerdomplaan 2; L G. F Faure en fam., Cobetstraat 28. 's-Gravenhage. 2e de Rlemerstraat 156; W. de Boer en fam.. J. van Stol berghof 14. Voorburg. Herman Heyer- manshof 125; R Reijmers-dc Roos en fam., Lokhorststraat 19. Grave. Habs- hurgsestraat 25; M. W. Bernard. Plan tage 3. Utrecht. Burg v. d. Voort van Zijplaan 40: G C A Roman, Oude Singel 156. Brunssum Pr Hendriklaan 235; J. C. Monsanto. Nw. Beestenmarkt 8. Suriname; H. J E de Hulster. Zoe- terw singel 42. Groningen. Heresingel 22; H M. J. van Breukelen. Stadhou derslaan 34. Noordwijk. Langevelder- laan 1; L de Romijn. Wlllemstraat 21. Terschelling, Burg Redekerstraat 6; J. H. D. H G Halm. Rijnsburgerweg 10. 's-Gravenhage. Roggekamp 137; D. Stephan. Rijnsburgerweg 10. Beverwijk, v. d Broeckestraat 22. C. van Some ren Brand. Boerhaavelaan 7. Voorscho ten, Ruysdaelhof 31; P C. Hagers, Tel- derskade 6 's-Gravenhage, A Paulow- nastraat 42; A van Nlekerken. Witte Rozenstraat 21. Haarlem. Jansstraat 36; J A J I Sandberg van Boelens-Kok. Witte Singel 66. Den Helder. Bremstr. 42; M. R van der Laan. Klikspaanweg 30. Rotterdam. Corn Helnrlcksestraat 9; J A. Elgeman. Hoge Rijndijk 6. Schoonhoven. A v Vlanenstraat 37a; P E R. Dazert. Vijf Meiplein 136. Am sterdam. Stadlonpleln 6, W J. C van den Bovenkamp. Bllderdijkstraat 15. Gouda, van Bergen IJzendoornpark 2; J. Scheurwater. Kersenstraat 5. Oegst geest. a b llgg achter Hoge Morsweg 46: J A. G. Jonckheer. Bakkersteeg 18 Amsterdam, J W Brouwerspl. 10 hs; W J. van Velzen, Doelengracht 10; Oisterwijk, Burg Canterslaan 15; B. Duinkerken. Haarlemmerstraat 128, Oegstgeest. Pr. Beatrlxlaan 36; A. Steenvoorden. Oude Singel 162, Noord wijk. Quarles van Uffordstraat 5; B Lonls. Turfmarkt 6. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 22. I Podda. Turfmarkt 6. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 22; M. H N. Festen. Rijnsburgerweg 10. Leeuwar den. Harllngerstraatweg 5. A. C. Rondeel. Rijnsburgerweg 10. Haarlem- BEURSOVERZICHT INTERNATIONALE WAARDEN VAST zAmsterdam 17 december. De stemming voor de internatio nale waarden is vanmiddag vast ge- weert. De kleurloze tendentie van vrydag. toen Philips circa 15 lager noteerde op mededelingen van de raadv an bestuur van dit concern, wasv andaag geheel verdwenen. De Philips-aandelen gaven, voor de eer ste dag van de nieuwe beursweek, 'n krachtig koersherstel te zien. Bij een opening op f 141.00. verbeterde dit fonds f 3.30 ten opzichte van de voor gaande slotkoers. Ook Kon. Olies cn Unilevers gaven ruime koersverbete- ringen te zien. De handel bleef kalm. De stimulans voor de hogere koersen zocht het Damrak in de rede. die president Kennedy vrijdag nabeurs heeft gehouden over de economische club van New York. In het komende belastingjaar moeten, aldus de pre sident. zowel de persoonlyke belas ting als de Inkomstenbelasting op het bedrijfsleven worden verlaagd. Wall Street is reeds enige dagen kwakkelend geweest, omdat men daar wilde weten hoe de president over de te verwachten belastingverlaging zou denken Nu dit bekend is verwachtte men in Amsterdam, dat Wall Street van avond wel eens vast zou kunnen sluiten. Men nam op het Damrak vandaag dan ook de stukken uit de markt in de hoop deze later in New York met winst te kunnen verkopen. Kon. Olies noteerden op f 154.80 een rijksdaalder boven de voo gaande slotkoers. Unilevers ruim f3 beter op f 140 40. Aku bleef wat met een koerswinst van twee punten op 406. De beurs wacht hier kenneiyk op het bekendmaken van het interim-divi dend door de directie van het Aku- concern. De verwachtingen ten aan zien van genoemd interim-dividend zijn te beurze hoog gespannen. Hoog- ovensw erden ex. 6% interim divi dend op 552 verhandeld, tegen 555^ cum dividend vrijdag. Gedurende de gehele beursduur bleef de handel in alle bovengenoemde hoeken zeer rustig. De Westduise beurzen waren goed prijshoudend. Londen was iets hoger. mermeer. Relgerstr. 10; M. T Schui ten. Rijnsburgerweg 10. Soest. Prof. Lorentzlaan 92; S H. Hofstee. Rijns burgerweg 10. Hoek. Jullnnastraat 10; J. C. Janssen- van der Linden. Hansen straat 31. Leiderdorp. Lindelaan 20; (Deze pagina Is ged. gecorrigeerd) Maandag 31 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 102 1014 Ned. '59 44 1014 1014 Ned. '60-1 44 1014 1014 Ned. '60 II 4 4 1014 1014 Ned. '59 44 100 994 Ned. '60 44 100 994 Ned. *61 44 9911 994 Ned. '53 34 954 95'* Ned. Gb. obi. 34 80 Ned. '47 34 91A 91 Ned. '51 34 964 964X Ned. '53 I-II 34 944 944 Ned. '50 I-II 34 944 94 Ned. '56 34 884 884 Ned. '48 34 864 Ned. bel. cert. 34 88 88,4 Ned. '54 I-II 34 90,>« 90,4 Ned. '55 I 34 90^r 894 Ned. '55 II 34 924 9245 Ned. *37 3 92 92 Ned. Gb. obi, '46 3 924 924X Ned. dol. ln. '47 3 904 904 Ned. Inv. cert. 3 984 984 Ned. 62-64 3 99 994 Indië *37 3 98,*, Indië '37 A 3 94'; 944 Ned. won.b l. '57 6 106 106U Ned. d.b.1. '58 44 1004 100a'f ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 104 1044 Ver HVA-my. 1284 1274 A.K.U 403'. 406 Deli My. cert. 142.90 139.20 Hoogovens cert. 5554 5534 Philips gem bez. 137.90 140.70 Unilever cert. 137 10 140.50 Dordtse Petr 694 4 701 Kon. P (50 A f 20) 152.30 154.70 Holl. Amer. lijn 115'.. 1144 Java China Pak. 1254 125'.- K.L.M 46 50 47.— Kon. Ned St boot 1324 131* Kon Paket My. 137 136 Stoom My Ned 1304 129'.. Niev Goudr cert. 1064 1054 v. Ommeren cert 228 228 Kon Rott Lloyd 126 1254 N. Scheepsv Unie 1254 1244 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.I en Gem.leningen A'dam '47 (34)3 idem 48 (34).. R'dam *52-1 (44) ld *37 I-n (34) Z-Holl '55 44.. Bankwezen Bb N Gem 58 5V4 ld NWB'52 <4V4> BVG rsbr f 500 BVG rsbr -52 954 954 99 954 984 103Ü 99% 185 140 189', 1414 Industr. Obligaties Philips Doll *51 904 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten vorige Slotkoers koers v. heden 1084 834 84 834 8)> 4 864 874 874 82 84 824 834 934 92 4 93 96 96x 95 954 894 894 100b 101b 864 874 103 101V* Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam 56 1 24 A'dam '56 II 24 A-dam^ö m 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 24 Den Haag'52 124 Idem II 24 R'dam '52 I 24.. Idem II 24 Idem '57 2 4 Utrecht '52 24.. Z.-Holl. 1957 24 Zuid-Holl. '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. Robeco Unitas f50.- Ver. Bez. v 94 f 50 Amst Bank Cultuurbank Holl. Bank eert. Ned. Handelmy. Rott. Bank Twentsche Bank Senembah 'Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat BorsumU-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmU K. Pap v Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur v. B.ny. Internatio v. Kemp en Beg. Kon. Zout Ket.len Leidse Wolspjij Müller en CoNJ3. Ned. Kabelfabr Philips pref Rott. Droogd. Mij Ver. Touwfabr Walvisvaart Wernink's Bet mij Wilton FeUenoord v Wilk Heringa 186.50 186 50 207 207 485 490 123.50 124 3864 383 24 23 2224 221 3724 375 386 385 325 322 364b 122 Billton 2de r Kon Petr (f20) Araerik. fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un States Steel Steel Laten Ex-dividend Exclaim 614 608 200 4 66 200 695 664 700 400 245 2454 1504 1514 465 180x 2274 228 160f| 1614 7324 735 452 457 319 3134 481 480 54.70 54 90 403 4014 406 406 79 80 193 264 263 80 80b 112 108 learn 447 450 4 150.— 152 20 244 24 H 66\ 87 42,». 53 H 304 314 524 564d 57 H 67 664 364 37 V4 354 344 33A 334 464 474 X d c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5