Charles Laughton (63) in Hollywood overleden Festiviteiten op zaterdagavond staan zondagsrust in de weg Oranjevereniging van Sassenlieim „draverij" treft mei vergelijk Het bloeinbollenvak kan tevreden zijn B. en W. verwonderd over de inhoud van enkele vragen Een van 's werelds beste karakterspelers Kritiek in Katwijk op V.V.V. Wat in de Voorstraat gebeurt ook geen gezonde ontspanning Export moet ernstig rckeiiin; houden met de coneurrentie LF.IDSCH DAGBLAD MAANDAG 17 DECEMBER 1962 De beroemde acteur Charles Laughton, een van 's werelds beste karakterspelers, is giste- j ren in Hollywood aan kanker i overleden. Laughton, die vooral grote bekendheid verwierf door zijn vertolking van Henry VIII, is 63 jaar geworden. Charles Laughton heeft een lange, doch hopeloze strijd geleverd tegen de ziekte, die hem ten slotte te gron de richtte. De laatste weken was zijn toestand gestadig achteruit gegaan. Hij wist al enige tijd, dat hij door de ziekte was aangetast. Pas in januari hadden de artsen ontdekt, waaraan hij leed. In de zomermaanden, toen ook zijn ruggegraat werd aangetast, heeft men hem geopereerd. Na de operatie werd de acteur on derworpen aan een behandeling met kobalt, waardoor men de ziekte enigszins onder controle kreeg. Korte tijd geleden werden echter chemische geneesmiddelen toegepast. Op 30 november keerde hij. na een lang verblijf in het ..Cedars of Le- banon"-ziekenhuis te Hollywood, naar huis terug. Een vertegenwoor diger van de familie berichtte dat de acteur om twee minuten voor acht, die morgen, in zijn slaap was over leden. Zijn vrouw, Elsa Lanchester. zijn broer Frank, die uit Engeland was overgekomen en een verpleeg- ster. waren op dat ogenblik bij hem. In Engeland Laughton werd op 1 Juli 1899 als zoon van een hotelhouder in het En gelse Scarborough geboren. Al spoedig werd hij door het toneel gefascineerd en hij werkte hard voor hetgeen zijn leven vulde. HU wist er echter afstand van te nemen en bleef zichzelf steeds met een vleugje humor bezien. Zijn vrouw ontmoette hij in Lon den. waar zij beiden optraden. Haar talent was minder groot dan dat van haar man. maar zij was er tevreden mee in de schaduw van haar hoog begaafde echtgenoot te blijven. Na hun huwelijk in 1929 vestigden zij zich in de Verenigde Staten om hun loopbaan voort te zetten. In 1950 verwierven zij het Amerikaanse st a a tsburgerschap. De eerste wereldoorlog bracht hii in het Engelse leger door. Hierna werkte hf] korte tiid als bediende in een hotel, waarna hij er op 25-Jarige leeftijd in slaagde toegang te krijgen tot de Koninklijke Academie voor Dramatische Kunst. De Academie heeft hem de grootste eer bewezen, die ooit aan een acteur werd ver leend. Op het toneel is hij opgetreden in stukken als „Mr. Prohack", „Cherry Orchard" en „Payment Deferred". Zijn grootste bekend heid verwierf hij echter door zijn films. Hij trad op in „The Beach comber". „Ruggles of the red gap" en vertolkte de rol van de mis vormde Quasimodo in „De ge bochelde van Notre Dame". Ook de vertolking van de bestiale kapitein Bligh in „De muiterij op de Boun ty" en zijn rol in „Getuige a char ge" getuigen van zijn weergaloos talent. In 1933 onderscheidde de Britse Academie voor Dramatische Kunst hem als de beste acteur van dat jaar voor zijn vertolking van Hendrik VIII. Toen hij al wat ouder was geworden reisde hij de Verenigde Staten door om lezingen te houden, die altijd door een groot publiek werden be zocht. Paul dt* Groot voor C.P.N. lijsttrekker! Paul de Groot, die sinds kort voor zitter is van de CPN, zal bij de Twee de-Kamerverkiezingen van volgend jaar voor zijn partij als lijstaanvoer der optreden. Dit heeft de heer H. Hoekstra, secretaris van de CPN op een zaterdag in Amsterdam gehou den partijconferentie medegedeeld. De communisten wensen in Neder land een regering van de arbeiders beweging. waarin CPN. PSP en PvdA en ook het NVV de sleutelposi ties moeten innemen. Dit verlangen werd zaterdag uitgesproken door Paul de Groot en Henk Hoekstra. De belangrijkste voorwaarde voor het slagen van deze eenheid van alle so cialisten noemde Paul de Groot het overwinnen van de anti-communis tische politiek van de rechtse leiders in de PvdA. Verheugend noemde de heer De Groot, de groeiende vredes- stroming in de PvdA. Machtsmisbruik tegen Tsjombes woordvoerder Een subcommissie van de Ameri kaanse Senaat heeft zich geërgerd aan machtsmisbruik van het minis terie van Buitenlandse Zaken. Het ministerie heeft namelijk het visum ingetrokken van de woordvoerder van president Tsjombe, de Belg Michel Struelens, die hoofd is van de Ka- tangese voorlichtingsdienst in de Ver enigde Staten. De subcommissie noemde dit „een opvallend misbruik van de macht over het visum". Het ministerie had het visum ingetrokken omdat „Struelens zijn bevoegheden heeft overschreden". Maar de sub commissie stelt daartegenover, dat er duidelijke aanwijzingen zijn. dat het ministerie het visum heeft ingetrok ken, omdat Struelens kritiek geleverd 1 heeft op het ministerie en op de Ver enigde Naties en omdat de Kongolese regering hierop had aangedrongen. Advertentie MARKTBERICHTEN RIJNSBURG. 15 december. Bloe menveiling Flora. Am. Anjers. Elisa beth 2800. Majastlc 4800, Shocking Pink 4400, Sim J G. 4200. Sim roze 4600-5500, Sim rood 4000-4800. Sim wit 4000-4300. Hyacinten: Pink Pearl I 3000, Ostara I 3500, L'Innocence I 3000 -3600. Anne Marie I 4200. alles per 100. Tulpen: Overdale 490-510, Winter j Queen 530. Krelage's Triumph 480, Le- I vant 490-510, Narcissen Cracford 125,1 I Helios 110. Early Glory 100-115, Hya cinten 90-145, alles pér bos. Tulpen: Brillant Star met bol 20-26 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 15 dec. Groenteveiling: waspeen (per kist) A- extra 730-810. AI 500-780. All 230-640, B-extra 680, BI 580-690. BI (grof) 210- 250, Bil 180-260. knolselderle (per 100 st.) 300. Aanvoer waspeen 232.000 kg, waarvan 12.000 kg voor export en 194.000 kg voor de Industrie werd verkocht. Drie alpinisten na feest verongelukt Drie leden van de Oostenrijkse bergreddingsdlenst. alle ervan alpi nisten, zijn zaterdagavond in de ber gen van Traunstein, in de omgeving van Linz verongelukt. Zij keerden terug van een feest van bergbeklim mers ln een hut in dit gebergte. Zij stortten 400 meter omlaag. Geen van hen overleefden deze val. Verdere Russische beschuldigingen van spionage De Prawda, het orgaan van de Sowjetrussische communistische par tij. heeft zaterdag zijn „onthullin gen" aangaande „medeplichtigen" tan de spion Fenkowski op de Ame rikaanse en Britse ambassades in Moskou voortgezet. Deze laatste was volgens een bekendmaking van 11 de cember wegens spionage gearres teerd. De Prawda noemt thans de namen van drie employé's van de Ameri kaanse ambassades die contacten met Penkowski zouden hebben gehad. Het zijn Robert German, tweede secreta ris. kapitein Davison, adjunct-lucht- matchattaché, en Hugh Montgomery, een attaché. De spion, die deel uit maakte van de staatscommissie voor coördinatie van wetenschappelijk on- 1 öerzoek, had hun gegevens doen toe- komen. Davison is een arts die velen van de Westelijke gemeenschap onder zijn patiënten telt. Penkowski had volgens de Prawda „directe verbindingen" gehad met de Britse zakenman Greville Wynne, die wegens spionage terecht zal staan, de Amerikaanse diplomaat Rodney Carlson, die vrijdag Moskou verliet, en „andere diplomaten van de Britse en Amerikaanse ambassades". Het blad publiceert twee foto's van Davison die bij een bushalte zou kij ken naar een bepaald merkteken dat de plaats aangaf van een lucifers doosje met spionagegegevens. Naar zelfbeschikking voor Australisch Nieuw-Guinea Tijdens rumoerige vergadering Uit het verslag van het verhandelde in de afdelingen van de gemeenteraad van Katwijk inzake het onderzoek van de gemeentebegro ting en bedrijfsbegrotingen voor het dienstjaar 1963 blijkt, dat zeer veel aandacht werd ge schonken aan het vreemdelingenverkeer in het algemeen en de plaatselijke V.V.V. in het bij zonder. Uiteraard kwam hierbij ook weer de dienstverlening op zondag aan de orde. Een aantal raadsleden is van mening dat aan deze ieder jaar opnieuw voorkomende wijze van zondagsontheiliging paal en perk moet worden gesteld. Opgemerkt wordt dat dit zeker de wens van het grootste deel van de Katwijkse bevol. king is. O.m. wil men dat in de vouwbladen, die door de V.V.V. worden verspreid, wordt opgenomen dat Katwijk op zondag geen gasten Australië neeft zaterdag nog eens de nadruk gelegd op zijn vastbeslo tenheid om de bevolking van Austra lisch Nieuw-Guinea „zo vlug en ge lijkmatig mogelijk op het punt te brengen waar zij over haar eigen toekomst kan beslissen". De Austra lische afgevaardigde Mclntyre zei in de beheerschapscommissie van de Al gemene Vergadering, dat de bevol king van Nieuw-Guinea zelf „niet in een hoger tempo langs de weg naar zelfbestuur en onafhankelijkheid wil j worden geleid dan zij zelf juist acht". Elke nieuwe stap brengt zijn eigen problemen met zich, zo zei hij, en er zal stellig veel geïmproviseerd en ge- experimenteerd" moeten worden. Mclntyre zei voorts, dat hij niet bij voorbaat kon zeggen of het stand punt van de bevolking van Nieuw- Guinea ook later nog hetzelfde zal blijven „Maar op het ogenblik be staat van hun kant zeer beslist de wens om de kwestie van eigen ver antwoordelijkheid slechts met grote omzichtigheid en veel gezond ver stand te benaderen. Zij kunnen in zekere zin wel tot grotere verant woordelijkheid worden aangemoe digd". Verschillende leden achten het een ongezonde situatie dat een lid van B. en W. en de gemeentesecretaris sleutelposities innemen in dc plaat selijke V.V.V. Zij menen dat er in verband hiermede op de subsidiever lening aan deze vereniging geen enk ele effectieve controle bestaat en zij kunnen dan ook geen vertrouwen in deze aangelegenheid meer opbrengen. Enkele le-den hebben zich eveneens afgevraagd of de functie van wet houder wel verenigbaar is met die van voorzitter van de V.V.V., terwijl verschillende leden de vereniging in écn persoon van de functies van ge meentesecretaris en secretaris van de V.V.V. ongewenst achten. Een van deze leden merkt boven dien op dat deze opeenstapeling van functies niet alleen voor de gemeen te. doch ook voor de V.V.V. dubieus moet worden geacht. Vele leden zijn voorts van mening, dat een einde moet worden gemaakt aan de thans gebruikelijke wijze van berekening van het gemeentelijke subsidie aan de V.V.V., omdat deze afwijkt van het door de raad terzake genomen besluit. Het subsidie behoort uitslui tend te worden berekend over de ver plichte contributies van de ingeschre v^n leden; de vrijwillige bijdragen van leden en derden moeten buiten beschouwing worden gelaten. Verwonderd In hun antwoord tonen B. en W. zich verwonderd over de inhoud van een aantal vragen. Het komt het co'- lege voor dat tussen de zondagshei liging en de incidentele opening van het V.V.V.-kantoor op zonda" geen verband bestaat. Indien de betrokken leden echter, wat moet worden aan- den opgemerkt dat met het openstel len van het V.V.V.-kantoor op „top- zondagen" deze zondagsrust eerder wordt gediend dan verstoord, tenzij men van mening mocht zijn dat de zondagsrust geen nadelige invloed ondervindt van autobussen die aller- wece het dorp doorkruisen op zoek naar logiesadressen. waarbij „run ners" op allerlei wijzen trachten de helpende hand te bieden. Het zou be slist onjuist zijn indien op de V.V.V.- folders werd vermeld dat Katwijk op zondag geen gasten ontvangt. Overi gens wordt in het V.V.V.-vouwblad duidelijk aangegeven dat het. bureau alleen op werkdagen is geopend. Het komt B. en W. verde rvoor dat er talloze evenementen te bedenken zijn. die afbreuk zouden kunnen doen aan een juiste voorbereiding van de zondag. Daar van zijn in de Voor- ontvangt. Voorts wordt de mening geuit dat het houden van belangrijke festiviteiten op zaterdagavonden een juiste voorbereiding van de zondag in de weg staat. Indien Katwijk pre tendeert een christelijke badplaats te zijn, dan moet aan deze ontwikkeling een halt worden toegeroepen. Eén van de raadsleden is verder van oordeel dat het peil van de badplaats hard achteruit gaat. De V.V.V.-propaganda legt zich teveel toe op het aantrekken van dagjes mensen en weekeindgasten. terwijl Katwijk meer gebaat zou zijn met een kern van vaste bezoekers. Een ander lid zati het op prijs stellen als de directeur van de V.V.V. zijn wervings actieeens wat meer zou gaan richten op andere landen dan thans het geval is, niet in de laatste plaats op het eigen land. gorieën van badgasten, voor wie Kat wijk vroeger nog juist binnen het bereik van de financiële- mogelijkhe den lag. zyn nu in stoat hun vakan tie verder van huis door te brengen, terwijl anderen, voor wie een vakan tie aan zeevroeger een onbereikbaar ideaal was, thans Katwijk binnen hun financiële mogelijkheden ach ten Door gebrek aan voldoende ge gevens moet op dit punt met alge meenheden worden gewerkt, hetgeen zeker de taak van de V.V.V. niet ver eenvoudigt. De opmerking inzake het. te eenzij dig richten van de prpaganda op een bepaald land is ongegrond. Van eenzijdige propaganda is be slist geen sprake. Dit blijkt o.m. uit ie contacten die in het najaar door de V.V.V. zijn gelegd met enkele Scandinavische landen. Uiteraard moet afgewacht worden tot welke resultaten dit leidt. Hierbij zullen o m. dc verlangde huurprijzen een I grote rol spelen. De V.V.V. kan hier op uiteraard geen dwingende invloed I uitoefenen. De helft van een aantal vreemdelingen, dat Nederland in de vakantieperiode bezoekt, is afkomstig uit de Duitse Bondsrepubliek. Daar- uiting van wantrouwen voorbij te mogen gaan. Aan het adres van de raadsleden die opmerken dat zij de opeenstapeling van functies dubieus vinden, wordt geantwoord dat er tal van andere plaatselijke organisaties zijn waarin wethouders, raadsleden en ambtenaren een bestuursfunctie vervullen. Hierbij zijn eveneens or ganisaties die nauwe relaties onder houden met het gemeentebestuur. Nimmer is B. en W. iets gebleken over nadelige resultaten van derbe- lijke cumulaties, terwijl zij evenmin reden hebben om aan te nemen dat deze verwacht zouden mogen wor den. Omtrent de berekening van het subsidie voor de V.V.V. hebben B. en W. bij de behandeling van de begrotingen voor 1959 een uitvoerige uiteenzetting gegeven. Op grondLL hiervan mocht worden aangenomen dat dc gevolgde werkwijze de instem ming van de aaad heeft. Mocht ech ter inmiddels de raad van mening zijn veranderd, dan zullen B. en W. daarmede zeker rekening houden. Wel moet worden gevreesd dat dit zal leiden tot een inkrimping van de activiteiten van de V.V.V. Daar om is een duidelijke uitspraak van de raad zeker gewenst. Tenslotte wordt nog opgemerkt dat het college het betreurt dat in diver se vragen blijk van wantrouwen wordt gegeven. Het komt B. en IV. voor dat iets meer vertrouwen, zowel in het college als in het bestuur van de V.V.V., volkomen gerechtvaardigd zou zijn. De Sassenheimse Oranjevereniging hield in de zaal van het Bruine Paa haar jaarlijkse ledenvergadering. In de loop van de vergadering had voorzitter de data bekend gemaakt waarop In 1963 de najaarsfeesten zulli worden gehouden. Zoals gewoonlijk zijn dit weer een woensdag en een doi derdag. De harddraverljvereniging, die op deze vergadering zeer sterk vc tegenwoordigd was, stelde hevige pogingen in het werk om de beslissing vi het bestuur der O.V. alsnog gewijzigd te krijgen in dinsdag en woensda Hoewel niet gezegd kan worden dat men het tenslotte eens werd kwa men toch tot een compromis: binnenkort zullen de twee besturen een vt gadering houden. De Oranjevereniging liet weten dat men aan de wens van de harddraverijvereniging zoveel mogelijk tegemoet zal komen. (Deze pagina is ongecorrigeerd) In zijn openingswoord herdacht de voorzitter, de heer Van Breda het overlijden van Koningin Wilhelmina. Tevens herdacht hij het heengaan van bestuurslid De Vrind die voor de vereniging altijd zeer actief was geweest. In het bijzonder verwelkomde de voorzitter de burgemeester die deze vergadering als bestuurslid bijwoon de. Uit de notulen bleek dat de moei lijkheden die de vereniging vorig jaar heeft gehad met het onderwij zend personeel van de lagere scholen weer zijn opgelost. Een kindercorso heeft voor de scholen te veel bezwa ren. Aan de optocht zal echter volle medewerking worden verleend. Hoewel vorig jaar op de ledenver gadering was besloten de oranje feesten in het voorjaar te houden vonden deze toch in september piaats. Dit hing echter samen met een verzoek van de lering Sassen heimse Bedrijven. Wegens de werk zaamheden op het land (koppen en spuiten)*) zouden de werknemers be- sl.st geen vrij kunnen krijgen Aan gezien het bestuur hiervoor begrip had heeft men de feesten toen als nog verzet naar september. Op 30 april zal voor de jeugd een kindercabaret worden gehouden, het geen verzorgd wordt door operette- vereniging Beatrix, onder leiding van mevr. Hulsbergen Op die dag wordt tevens het bedrijfsvoetbal gehou den. 's-Avonds organiseert men een muziek- en zangavond in de Gere formeerde Kerk. straat op zaterdagavond voorbeelden uit blijkt duidelijk waar voor de te vinden. Het college ziet echter niet V V. ce grootste wervingsmogelijk- in dat een gezonde ontspanning, zo- j heden liggen. Dat de propaganda in ls de V.V.V. die pleegt te bieden, aan het eigen land desondanks niet mag de voorbereiding op de juiste viering worden verwaarloosd in vanzelfspre- van de zondag in de weg zou kunnen 'kend ook de mening van B. en W. staan. Er worden dan ook geen ter- I men aanwezie e<-acht aan dc orsa- In het balans van het vreemde- In de zaterdagmorgen te Haarlem i ploitatie van het bedrijf te waarbor- gehouden vergadering van de Ko- gen en te behouden. Dat de ge- ninkljjke Algemene Vereniging voor middelde exportprijs per kilogram Bloembollencultuur heeft de voorzit- I slechts een gering verhoging aan- J®r» jhr- mr- dr- °- F- A- H- van wijst, geeft volgens de voorzitter in nisatie van deze evenementen mede- lingenvcrkeer achten B. en IV. een .Nispen tot Pannerden o.a. verklaard, dit verband te denken, temeer werking te onthouden. nauwe relatie tussen het gemeente- dat het bloembollenvak in het alge- j het in 1962 bereikte bestuur en de V.V.V. van grote bete- meen en de kwekerij in het bijzonder Ten aanzien van het aantrekken kenis. Het is aaarom allerminst een op een goed jaar kunnen terugzien, van dagjesmensen en weekeindgas- ongezonde situatie dat functionaris- De uitvoer van bloembollen is in het sen van de gemeente een belangrij- afgelopen exportseizoen in gewicht ke plaat- innemen in een organisa- j met ongeveer 6.5 miljoen kg en in tie als de V.V.V. waarde met ongeveer 25 miljoen gul ten wordt er op gewezen dat talrijke :nl Ongemotiveerd inwoners, woonachtig in de niet vlak bij het strand gelegen nieuwe wijken, voor wat de zomerverhuur betreft afhankelijk zijn van juist deze cate gorie van bezoekers. Het komt B. en W. clan ook voor dat de V.V.V. er goed aan doet ook met d ebelangen van deze categoerie rekening te hou den. De oorzaak van de doling van het peil van de badgasten zien B. cn genomen, doelen op de handhaving j W„ althans voor een deel. gelegen in 0. van de zondagsrust, dan moet wor- de algemene welvaartsstijging. Catö« ge meent aan deze ongemotiveerde exportvolume mede te danken is aan bijzondere klimatologische omstandigheden in l de zuidelijke landen van Europa. Jhr. Van Nispen tot Pannerden l liet voorts een waarschuwend woord horen met betrekking tot de concur- Betreurd wordt dat sommigen heb- oen gemeend bedoelde functionaris sen zonaer enige bewijsvoering in feite te moeten beschuldigen van te kortkomingen in hun bestuurlijke of ambtelijke taakvervulling. Het colle zijn. aldus jhr. Van Nispen tot Pan nerden. den icstegen De bedrijfstak mac rentïe. die de Nederlandse blöëmböi over dit resultaat niet ontevreden lenexport te wachten staat. In enkele andere landen wordt namelijk de op bouw van een bloembollencultuur j verhaast, wat mede kunstmatig Hij vestigde er evenwel de aan- wordt bevorderd. Dit zal het Neder- dacht op. dat de steeds stijgende lo- landse bloembollenbedrijf in noodza- nen cn kosten een verhoging van de ken het toekomstige prijsbeleid met inkomsten van deze bedrijfstak nood- de meeste ernst in overweging te zakelijk maken om een sluitende ex-gaan nemen. De najaarsfeesten zullen word gehouden op 11 en 12 september Voor de medewerking aan deze fe tiviteiten ontvangen de plaatselij! muziekvereniging een vergoeding vi f 50. De aftredende bestuursleden wf den herkozen. In de vacature on staan door het verscheiden van heer De Vrind wordt voorzien door verkiezing van de heer M. Verdegai De heer Van Prooijen merkte de rondvraag op dat hij een Hef hé ber is van de paardesport maar d hij ook graag de autopuzzel rit rijt Omdat beide attraoties op dezefi middag worden gehouden kan hij slechts een bezoeken. Hij vroeg zii af of het niet beter was een vera dcring in de organisatie aan te br« gen zodat het publiek van beide a tracties zou kunnen genieten. De voorzitter antwoordde hiefl dat in verband met de opbouw vi de kermis de feesten niet op dinsdi en woensdag kunnen worden ge ha den. Men komt dan in het gedra met de zondag terwij'l het ook o technische redenen onmogelijk ii Verder had het bestuur het besln nu eenmaal genomen. RUMOE Waarschijnlijk is het dit gewet vat de vrienden van de paardespl verkeerd hebben opgevat. Zij meel den kennelijk dat er bij het bestui van de O.V. sprake was van onwil. D verse personen kwamen aan h voord en het «'as wel duidelijk di „technische redenen" niet werdi geaccepteerd. Jn omliggende 0 meenten kunnen de feesten toch ol oj dinsdag en woensdag worden f houden? Er werd tussen neus en lippen dd nog even een stemming (door li opsteken van de hand) gehoudj maar deze werd niet aangenomj door de afgevaardigden van de Hall d ra verij vereniging. Er gingen ook stemmen op d| leden van de laatste vereni] trachtten hun wensen door een forceerde stemming te verwe» ken. Een keerpunt kwam er toen burgemeester onverwachts we® roepen werd. Voor hij wegging ml te hij op dat hij het op prijs had a sield de vergadering bij te wott Hoewel er op het moment moeilij heden waren had hij er vertrouw ir. dat de twee vergaderingen wel een compromis zouden komen, adviseerde deze kwestie niet in openbare vergadering te regel maar met elkaar om de tafel te zitten. Hierna kreeg raadslid Geest het woord. Omdat de hal draverij vereniging de datum onm gelijk kan verzetten (er wordt e datum toegewezen door de bon adviseerde hij de O.V. ernstig rel mng te houden met de wensen fl de betreffende vereniging. De voorzitter deelde hierop me de zaak nog epns te bekijken daarna o\ -rleg te plegen met H ardd ra ver ij vereniging. Hierme nam het publiek kennelijk genoeg! De heer Van Vliet vroeg nog het bestuur er voor kon zorgen d dc- puzzelrit voor auto's wat efl voudiger zou worden. Een bestuurd antwoordde hierop dat reeds mal regelen waren getroffen. P migl en a zenll

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 4