KALKOEN Directeur van Ideaalcrediet gearresteerd iregens oplichting BOCCACCIO '70' TRIO SPRANKELENDE FILMS U Films van deze week in Lehlen 'Studio' vertoont ook deze week films van |EVGMAR BERGMAN mm FILM over de Prins geeft meer dan boek Onverwachte regeringsverklaring in miniatuur van dr. Adenauer 55 Drie wereldbekende actrices in boeiende hoofdrollen f r-Pï DIEPVRIESVLEES PRODUCER PAUL KIJSER: In 1964 in de bioscopen Gevaarte van 20 ton doodt twee mannen Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-Bever Socialisten onaangenaam verrast Uittreden van N.A.P.B. heeft ook lichtpunt Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 15 december 1962 Vierde blad no. 30833 rni f 111 ii LIDO. Onder de naam ..Boccaccio '70" zijn drie sprankelende films verzameld, n.l. „De verleiding van dr Antonio" (regie Frede- Jrico Fellini), ,.De afspraak" (regie Luschino Visconti) en „De 5n jloterij" (regie Vittorio de Sica). Drie namen van filmregisseurs, die vèèl beloven en dat ook doèn. jzodat deze drie films eminente voorbeelden zijn van wat de Ita- filmproduktie vermag. hol' Voeg daarbij de namen van drie wereldbekende actrices, t.w. Anita Ekberg, Romy Schneider en Sophia Loren en U begrijpt, dat U hèèl veel te wachten staat! I loé De geestigste complicaties volgen elkaar op en het geval loopt bést af: zij mag tenslotte in de armen vallen van hem, van wie zij écht houdt. De schone Sophia Loren handhaaft haar grote naam volop. Het is werkelijk een genot haar op de weg der amou reuze perikelen te volgen. Drie films, die. al duren zy by elkaar een lange tyd, toeh zeker ge zien moeten worden: zowel om het uitstekende spel als om de vaart en de brille, waardoor zy gekenmerkt worden. Dat is zeker: U verveelt er zich geen moment by! '"'''I'lllliiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllll I STUDIO Ook deze week metamorfose, die zijn huishoudster dit theater aan de doe-t vra?-en of hu rich goed ee" vertoont dit theater aan ae i voelt Het zou te ver gaan de rijke Steenstraat een serie films van i inhoud van dit werk in details te de Zweedse meester-regisseur it, Luchtige geest domineert in alle drie. hoewel de charmante Romy i Schneider toch gelegenheid vindt 'n d^totaal andere typering te geven dan tot nu- toe: zy is hier uitgegroeid tot een rijpere actrice dan voorheen, haar ..zoetelijkheid" verdween, véél menselijker facetten zijn daarvoor in de plaats gekomen. De eerste film is een kostelijke satire: de voorzitter van de commis sie van toezicht op de zedelijkheid in Rome komt onder de ban van een der verleidelijkste en meest wulpse Vrouwen, die zich denken laateen .vamp" van bet eerste water! Zij is een reusachtige „reclamefi guur" en wordt „levend", althans in de verbeelding van de zedelijkheids apostel. Hoe dit afloopt? U moet dat zelf maar gaan zien: het geval loopt op een wonderlijke verrassing uit. „De afspraak" is een briljante comedie, zich afspelend in Italiaanse j| luxekringen. Het wordt bijna een 0l scheiding tussen de schatrijke jeug dige „comtesse" en haar echtgenoot, die zijn vertier bij „call-girls" zocht. Het spannende nu is, met welk een raffinement de vrouw haar man het (Verschil tussen échte en betaalde liefde leert kennen, hoewel zij hem er toch ook duchtig voor betalen laat. Als gezegd: een geheel nieuwe Romy Schneider presenteert zich, nauwelijks nog te herkennen van haar vroegere films. Tenslotte: „De lotery", met Sophia Loren in de hoofdrol. Het verhaal van het meisje uit de schiettent op de kermis, dat als da verende eerste prijs geldt: zij 4s be reid tot tijdelijke minnaar degeen Een andere ROMY SCHNEIDER Tjonge, tjonge, hóe verdringen de temperamentvolle Italianen zich om een lot te kopen! En wie krijgt die eerste prijs? Laat dat liever geheim biyven. Tussen Shanghai en St.-Pauli Avonturen en actie LUXOR Regisseur Wolfgang Schleiff heeft op breed doek en in telle kleuren een fiks aantal avon turen bijeengebracht ..Tussen Shanghai en St. Pauli". Teveel om na te vertellen. In de donkere ha venbuurten lopen een stelletje duis tere figuren rond, die elkaar en an deren gela proberen af te zetten. De een probeert het door een schip te laten verdwijnen en dan de verze keringspremie te incasseren, de an der door de dochter van een rijk mar. te ontvoeren en een hoog los geld te vragen. Beide snode plan nen raken door niet al te duidelijke oorzaken in elkaar verward, maar gelukkig ls er een drietal flinke zee lieden, die door onverschrokken in grijpen, waarbij vuisten en vuurwa pens niet gespaard worden, het erg ste kunnen voorkomen. De hele ingewikkelde geschiedenis ls in simpel zwart-wit getekend. De boeven zijn erg slecht en onze hel den smetteloos. De meisjes boven dien zeer beminnelijk, zodat we aan het vanzelfsprekend goede einde nog enkele gelukkige paartjes overhou den ook Heel ongecompliceerd dus. verveelt er zich beslist Ingmar Bergman. In chronolo gische volgorde van produktie zijn het. na de drie van vorige weekditmaal: Wilde aardbeien. Het gezicht. De maagdenbron en Het oog van de duivel. Al deze films dragen de typische kenmerken van Bergmans oeu vre: een hartstochtelijk verlan gen naar het leven ondanks alle dramatische gebrokenheid, en zeker ook poëtische tederheid en een zeer bijzonder soort humor. Gisteren draaide reeds „Wilde aard beien" een film die men ook van daag nog kan zien. Het hoeft niet te verbazen, dat dit werk destijds be kroond is met de „Gouden Beer". Alleen reeds het imposante begin van de wonderlijke droom van professor Borg. die, in de nacht voor zijn erepromotie aan de universiteit van Lund, op symbolische wijze zijn dood ziet aangekondigd, is onverge telijk. Hoe groot de verdiensten van deze geleerde overigens zijn geweest, in zijn lange leven is hij als mens tekort geschoten. En daarvan wordt hij zich door gesprekken met fami lieleden en in een ontmoeting met een groepje jongelui terdege bewust. Flash Backs waren voor Bergman het filmische middel om enkele ge beurtenissen uit Borgs leven opnieuw tot leven te brengen. Die laatste dag ondergaat de professor een innerlijke vertellen. Wie niet eerder in de ge legenheid is geweest „Wilde aard beien" te zien, heeft daartoe van daag weer een kans. Trouwens, de andere films, die deze week nog in Studio vertoond zullen worden, zijn stuk voor stuk al even boeiend, hoe verschillend ze onderling van bouw en opvatting zijn. Helaas heeft Berg man al enige jaren geen nieuw werk geproduceerd. Het laatste, het oog van de duivel, dateert van 1960. Het is een kostelijke komedie, die. alweer met een ondertoon van ernst, de humoristische kanten in het werk van deze voortreffelijke regisseur ten- volle tot uiting laat komen. Vóór „Wilde aardbeien" draait een uitmuntend Zweeds filmpje-in-kleu- ren over het interessante leven van de grote botanicus Linnaeus. maar men te nemen, die haar het winnende lot niet b,j Daarvoor is er teveel actie, aanbiedt. tempo er. spanning. een KcrSt diner dat klinkt als een natüürlijk versgevroren klok i s! e o t: t"'»S Nachtleven in een wereldstad Show, allemaal show CASINO Een film. die eigenlijk niets met film gemeen heeft, omdat camera's en celluloid slechts gebruikt zijn als registratie. Volkomen passief is de filmer toeschouwer geweest. Maar daardoor heeft hij ons gevoerd naar plaatsen, waar velen van ons nooir zullen komen: Las Vegas, New York. Konoloeloe, Hongkong. Tokio en dichter by huis steden als Pa rijs, Londen, Kopenhagen en Ham- burg. in al die ver uiteenliggende op groot doek. steden neemt hU ons mee naar nachtclubs. HU laat ons de sfeer proeven die hoewel in vele opzich ten hetzelfde toch ook vaak erg ver schillend is. Wy zien de shows, waar mee overal ter wereld de nachtelijke bezoekers geamuseerd, verveeld of ge- prikkels worden. Show, allemaal show Het klatergoud, dat schittert in het felle licht van de schijnwerpers en waarachter wy de vaak harde wer kelijkheid en bittere ontgoocheling slechte raden kunnen. Zang, dans, muziek en wat niet al meer volgen elkaar in hoog tempo en grote ver scheidenheid op: meeslepend, boei end en ontluisterend. En dat alles in bonte kleuren en breed uitgemeten voor hond en kat in prijs verlaagd. NU 50 et. p. Va kg. VLIELAND voor dier en tuin NIEUWE RIJN 50 AVONTURENFILM MET PIT TRIANON „Oproer op de De fiant" is een consciëntieus ge maakte avonturenfilm. Muiterij is een aangelegenheid voor man nen, dat hebben de makers wel beseft behalve in de eerste tientallen meters komt er geen enkele vrouw in de film voor. Ein delijk dus eens een verhaal met pit, waaraan geen afbreuk wordt gedaan door een er met de haren bijgesleepte liefdesgeschiedenis. Een Engelse oorlogsbodem, waar op nu eens een matroos wordt ge geseld en dan weer een dozijn op varenden door een vijandelijke kanonskogel wordt weggemaaid, is dan ook bepaald niet de ge schikte omgeving voor een zoete idylle. En zoetig is deze film allesbehalve Het verhaal speelt in 1797, toen En geland in oorlog was met Frankrijk. Niet de stryd tegen Napoleons sche pen is evenwel het hoofdmotief. Op de voorgrond staan de persoonlijke machtsstrijd tussen de integere be velhebber van de Defiant en zyn sluwe, wrede eerste officier en ver der het conflict tussen de slecht be handelde matrozen enerzijds en de Admiraliteit en officieren anderzijds. In beide affaires komt het tot een crisis, waarbij de beste partijen el- 1 'ar tenslotte weten te vinden. De loop der gebeurtenissen is vry waarschynlyk en nergens overtrok ken: het zou best allemaal echt ge beurd kunnen zijn. Zelfs de breed uitgemeten zeegevechten drie in totaal maken een tamelijk authen tieke indruk. Dit alles verleent de film dus wel een zekere aantrekke lijkheid. Daarbij komt nog de uit stekende bezetting van de hoofdrol len: Alec Guinness als de kapitein. Dirk Bogarde als zijn eerste officier (de knappe Bogard beeldt hier een wel zeer onsympathieke figuur uit) en Anthony Quayle als de leider van de muiters. Mysterie van Edgar Wallace Twee verfilmde detectiveverhalen REX Aanvankelijk lijkt de flim „Mysteries van Edgar Wallace enigs zins op 'n film van Alfred Hitchcock Al spoedig blykt deze rolprent echter een geraffineerde detectivefilm te zijn. Twee verhalen van de schrijver Wallace zyn verfilmd. Het eerste is een knap geconstrueerd, typisch Engels werkje. Uiteraard wordt er een moord in gepleegd. Via een nachtclub en een verlaten landhuis slaagt de politie erin, de misdaad te reconstrueren en de dader in de kraag te vatten. Het tweede werkje is minder gecompliceerd dan het eerste, en is daardoor wat sensationeler. Ook hier weer een moord. Het door inbraak verkregen geld blijkt echter vals te zyn. Voor de dief is dat niet zo erg, want hy is toch al gearresteerd. Nu moet de moordenaar nog opgespoord worden. Natuurlijk slaagt de politie hierin. Wel moet de dief meewerken. De film eindigt in de traditionele achtervolging van een gangster op een eenzaam spoorwegcomplex. De misdadiger wordt door 'n trein over reden en krijgt zijn verdiende straf. Voor liefhebbers van detectivefilms is vooral het eerste filmpje zeer ge schikt. Een 61-jarige oud-incasseerder, vroeger paardenkoopman in Geleen en thans directeur van de financie- ringsintselling „Ideaalcrediet" in Maastricht, is in de Limburgse hoofd stad verdacht van oplichting aange houden, en, na voorgeleiding aan de officier van Justitie, in het huis van bewaring opgesloten. „Ideaalcrediet" is in het handels register van de Maastrichtse Kamer van Koophandel ingeschreven. De in stelling adverteerde in tal van Ne derlandse dagbladen onder aantrek kelijke voorwaarden gelden beschik baar te stellen „voor iedereen en voor elk doel". Er is sedert mei van j dit jaar uit alle delen van Nederland een stroom van aanvragen tot „Ide- aalerediet" in Maastricht gericht. De aanvragers moesten voor „onkosten" een bedrag van f 1.storten (f21, voor een spoedaanvraag). Bij het politieonderzoek van de zeer onvolledige boekhouding is ge bleken, dat zeker 350 aanvragen zijn ontvangen voor „Ideaalcre diet" voor een totaal aan kredieten van f 7.834.000,In totaal be taalden de aanvragers bijna 58.000 gulden aan „onkosten". Voor zover de politie by het boe kenonderzoek heeft kunnen vaststel len zijn slechts in drie gevallen kre dieten verstrekt en wel tot een to taalbedrag van f 5600,Alle andere aanvragers kregen een briefje, dat de kredietaanvraag was afgewezen. Slechts in een heel beperkt aantal gevallen was er ook nog een motive ring aan toegevoegd, welke echter voor de betrokkene duidelijk maakte, dat er geen enkel onderzoek naar zijn financiële positie was ingesteld. Deze verhouding van afwijzen en In willigen van kredietaanvragen was voor de officier van Justitie aanlei ding tot verdenking van oplichting op grote schaal. (Van onze Amsterdamse correspondent) De op de al veel besproken biografie van de Amerikaan Alden Hatch gebaseerde film over het leven van Prins Bernhard zal over ongeveer een jaar in roulatie komen in een Nederlandse, een Amerikaanse en een Spaanse versie. Alden Hatch zelf is een van de auteurs, die het draaiboek zullen samenstellen. Wie de anderen zijn is nog niet te zeggen. Zelfs als VRIJE GELUIDEN niet zo'n goed programma blad was zelfi dan zou de VPRO u vragen: Wordt abonné! Want iedere abonné betekent voor de VPRO een "lid" meer. En de VPRO heeft leden nodig om zijn boodschap van verdraagzaamheid en openheid voor anderer mening tc kunnen blijven brengen tegen de "verzuiling" in! Voelt u zich ook behoren tof die kritische minderheid? Zet uw sympathie dan om in een daad. Geef u op als abonné - nu! De prijs is fl. 3.25 per kwartaaL Het adres? VPRO, POSTBUS 11, HILVERSUM (waar u ook proefnummer» kunt aanvragen). Voor bakkersbedr. C.A.O. aanvaard (Van onze Haagse correspondent) Hoewel de collectieve arbeidsover eenkomst voor het bakkersbedryf nog niet officiee is goedgekeurd door het College van Ryksbemiddelaars, kan officieus wel worden aangeno men, dat dit dezer dagen zal gebeu ren. „We zijn nu nog slechts bezig met het polijsten van de CAO", zei de secretaris van het College. Zoals bekend houdt de nieuwe C.A.O. een toeslag van 25 procent voor werk op zaterdag in, alsmede in voering van een 46-urige werkweek met ingang van 1 november J.l. en een 45-urige werkweek per 1 mei a.s. en verbetering van de pensioen regeling. Een door de werknemersorganisa ties voorgestelde loonsverhoging kon nog niet verwezenlijkt worden. hoofdfilm. Voor de uitwerking van het draaiboek, dat bij allerlei in stanties zal worden getoetst op his torische Juistheid, denkt men acht maanden nodig te hebben. In verband met het authentieke ka rakter zullen geen nieuwe opna men worden geënsceneerd. Men zal gebruik maken van bestaande films journaals en geluidsbanden, waar van er vele nimmer zyn vertoond en voorts van nieuwe opnamen, waarin bijvoorbeeld belangrijke per soonlijkheden hun indrukken geven en die bepaalde episoden uit het leven van de Prins illustreren. Het ligt in de bedoeling de jeugd Hoewel de film zich nog in een voorbereidend stadium bevindt, heeft de producer, directeur Paul Kijsen van het filmverhuurkantoor Hafbo te Amsterdam gisteren op een perscon ferentie nadere mededelingen ver strekt over de inhoud van de film. „Er is geen sprake van. dat wij het boek domweg zullen verfilmen. Wij zullen slechts de feitelijke gege vens van het boek gebruiken, als lei- draad voor de film. Wij willen niet Tan de pri„s slechts oppervlakkig »e zomaar een historisch overzicht ge- ven van het leven van de Prins, maar h'h"r"l,l'n 'n allMn ™°r "»'r dlt voor het verdere verhaal van belang zal zyn. „De film geeft niet alleen een beeld van het gewicht van Prins Bernhard In onze Nederlandse sa menleving, maar zal ook de econo mische krachtsinspanning van ons volk in de afgelopen 25 jaar belich ten", aldus de heer Kyser. Als producent weet Paul Kijser pre cies wat hy wil. H(j is thans bezig een regisseur te vinden op wie hy zyn denkbeelden kan overdragen en die in staat is de film verder te rea liseren. rflk stel my voor, dat de slag by Arnhem 't hoogtepunt wordt in de film. De summiere behande ling in het boek heeft aanleiding ge geven tot kritiek, wy zullen deze con troverse in de film zeker niet vermy- den en daarentegen juist ingaan op de psychologische achtergronden tus sen de verschillen in opvatting van de Prins en veldmaarschalk Mont gomery". Volgens de heer Kyser bestaat er thans reeds bulten Nederland grote belangstelling voor de film. Met een aantal vooraanstaande buitenlandse verhuurkantoren worden onderhande lingen gevoerd voor de vertoning in Engeland, Canada, de Verenigde Sta ten. Zuid-Amerika en de Scandina vische landen. vooral zyn rol schetsen in het verzet, de Bilderberg-vonferenties en als eco nomisch ambassadeur, om maar een paar voorbeelden te noemen. Wy zul len méér geven dan het boek van Alden Hatch, maar wel zal de film dezelfde geest ademen die de biogra fie kenmerkt". De film over Prins Bernhard zal de lengte hebben van een normale (Van onze R'damse correspondent) Een ongeval by de aanbouw van de Brienenoordbrug aan de Schaar- dyk te Rotterdam heeft gisteravond aan twee personen het leven gekost. Omstreeks kwart over 7 was men bezig met het verplaatsen van een der mallen, die by het gieten van de betonnen leggers worden gebruikt. Het gevaarte, dat 50 meter lang, 3 meter hoog en 18 ton zwaar is, was met enkele tuidraden vastgezet. Door onbekende oorzaak waarnaar een onderzoek wordt ingesteld knapten de tuidraden en mogelyk mede door de zeer sterke wind, die met volle kracht tegen het op wieltjes staande stalen gevaarte duwde, kantelde het geheel om. Op dat moment bevon den zich een technisch ambtenaar van de Rykswaterstaat en een arbei der zo dicht by de mal, dat zy niet meer konden ontkomen. Zy werden beiden bedolven en op slag gedood. De arbeider, de 35-jarige J. van Oort, heier van beroep uit Delwynen Gelderland), werd vry spoedig met behulp van aanwezig takelmateriaal onder de mal uitgehaald. Om het tweede slachtoffer, de 37- larlge opzichter bij Rykswaterstaat L. van Belzen uit Krimpen a.d. IJssel, te bevryden moest men enkele kraanwagens laten komen, die grote moeite hadden op het punt te komen, waar ze een poging konden doen de mal te lichten. Men moest tenslotte op een zwaar dere kraanwagen wachten, alvorens men hei midden van de mal voldoen de kon lichten om ook het tweede slachtoffer te bergen. Het was in middels negen uur geworden. Advertentie (Van onze correspondent in Bonn) Na de beëindiging voor de Bondsdag van de zes nieuwe Westduitse ministers Bucher, Dahlgrün, Dollinger. Barzel, Neiederatt en Heck, nam giste ren onverwacht dr. Konrad Ade nauer het woord. In een korte rede opperde de kanselier dat hij zo spoedig mogelijk in het nieu we jaar een parlementair debat zou laten houden, waarin be paald zal moeten worden dat de huidige lijn in de buitenlandse politiek wordt voortgezet. Inzake de binnenlandse politiek zei hy. dat het aannemen van het par ket sociale wetten een eerste ver eiste is. Aan de financiële politiek christen-democraten en liberalen op hetzelfde „fundament" staat als de vorige regering, ging er een donderend gelach op in het par lement, ontketend in de hoek van de socialisten. Iedereen weet im mers dat men hoogstens van een wankele basis, maar zeker niet van een fundament van deze regering kan spreken. De socialisten toonden zich onaan genaam verrast door Adenauers klei ne en onverwachte regeringsverkla ring. Fractievoorziter Ollenhauer zei, dat de kanselier van tevoren had Doodsoorzaak jonge soldaat De voorlopige conclusie van de Utrechtse hoogleraar, die sectie heeft verricht op het stoffelyke overschot van solaaat J. C. van Deuren is. dat de jonger, is overleden tengevolge van een ontsteking aan de hartspier. Het onderdek duurt nog voort. Dt familieleden van de overleden soldaat zyn van deze voorlopige moeten aankondigen, dat hy zyn be leid ging schetsen. „Ik zal hierop nu verder niet ingaan", aldus Ollen- Erler, een van de vice-voorzitters van de socialistische fractie, noemde gisteren het aanbiyven van Franz Josef Strauss als minister van De fensie tot volgende maand zyn op volger Von Hassel naar Bonn komt, een „politieke instinctloosheid". Strauss had er beter aan gedaan Raad van Bestuur voor Bouwbedrijf: By eeu plechtigheid ter gelegen heid van het bereiken van het hoog ste punt van een studentenflat in Delft heeft de vice-voorzitter van de Raad van Bestuur voor het bouwbe drijf. ir. H.D. Prins, president van de verenigde N.B.M.-hedryven, com mentaar gegeven op het besluit van de Nederlandse Aannemers- en Pa troons-Bond (N.A.P.B. I voor de bouwbedrijven om het lidmaatschap van deze Raad op te zeggen. ïr. Prins betreurde deze beslissing, omdat ei Juist zo'n belangrijke ont wikkeling naar moderne bouwtech niek is. maar hy zag er toch ook een lichtpunt in. De N.A.P.B.. zei hy. heeft onder zyn 4600 leden circa 4000 ambachtelyke patroons, die by het gebouwenonderhoud een belang rijke ro' spelen maar in de geïndus trialiseerde bouw minder op hun plaats zyn. „Als laatstgenoemde bouw meer naai voren kan komen en zich meer m haar specifieke vormen kan vertonen, heeft dit toch een vreugde vol punt by deze beroering, die thana in de bouwwereld bestaat door dit uittreden". Ir. Prins zei verder, dat in de Raaa van Bestuur voor het bouw- bedryf reeds een reconstructie were" uitgewerkt, waarby ambach telyke en industriële bouw zouden worden gescheiden. De N.AP.B. werkte daar niet aan mee zei hy. Een constructieve bydrage waa van deze kant niet te verwachten. Over een opmerking van de heer Pas, voorzitter van de N.A.P.B., neen te zeggen op het verzoek van de I huizen niet solide worden ge- kanselier om de Defensie-zaken nog bouwd- ze,l.ir- Prins, dat hij met de- een maand te behartigen, aldus Er- zf °Pmerking niet by het ministe hoefde niets te weden veranderd, zo uitslag van het onderzoek naar de meende hy. (doodsoorzaak op de hoogte gesteld. tv.„„ Zoals bekend werd soldaat Van Deu- Toen Adenauer zei dat zijn I ren donderdagochtend bij de reveille coalitie-regering van Ilevenloos op zyn bed aangetroffen. nieuwe Ier, die met zyn standpunt uiteraard in brede kring sympathie wekte. Tenslotte is het ook wel wat al te gek dat na de hele kabinetscrisis, die door Strauss' ondoorzichtige optreden in de Spiegel-affaire is ontstaan, uit gerekend hy. ruim een maand langer in zyn ministerie blyft dan de an dere zes afgetreden ministers. rle moet zyn. maar "by de aanne mers, want die bouwen de huizen. Wat het ontbreken van bouwre search betreft, waarover de heer te Pas eveneens heeft gesproken, wees «r Prins op de bestaande stichting bouwresearch, die nuttig werk voor een efficiente bouw doet. „Maar zo iets moet nog verder groeien", aldus ir. Prins. Vertegenwoordigers van Russische pyen hebben ln Moskou besloten om vrachten voor Cuba uit Britse en an dere Westeuropese havens te laten ver- voeren door Poolse. Oostduitse en Tsjechische schepen. Russlschte sche pen zullen vrachten uit Noordafrl- kaanse en Italiaanse havens naar Cuba I brengen Men besloot voorts, dat de Sowjet-Unle de nodige schepen zal le- veren als de „kapitalistisch reders" mochten weigeren suiker uit Cuba te halen. Maandblad „Ballet en Theater" De enige tUd geleden opgerichte Stichting „Ballet en Theater" zal in januari beginnen met het uitgeven van een maandblad „Ballet en Thea ter". De Stichting is daartoe in staat gesteld door een aanmoedigingssub sidie van het Prins Bernhard Fonds en door medewerking en steun van particuliere zyde.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 7