Dr. D. Bos herdacht AGENDA ZIELIG MALESIë Relay werkt niet goed Ontwapenings conferentie verdaagd NV SLAVENBURG^ BANK MET EEN ENKEL WOORD Vera Lynn: ook wit- roze tulp LEID^CH DAGBLAD ZATERDAG 15 DECEMBER 1962 DE gaullisten tonen weinig respect voor hun politieke legenstanders. Donderdag bra ken zij met een oude traditie door alleen hun eigen vertegen woordigers op de leidende posten van de Kamercommissies te be noemen. Voorheen werden de voorzitters, vice-voorzitters en secretarissen namelijk uit de ver schillende partijen gekozen in verhouding tot de sterkte van deze groepen in de Assemblee. Dat was een redelijke gang van zaken, waaruit ieders achting voor de anderen sprak. Die ach ting is onder het gaullisme blijk baar zoekgeraakt en daarmee heeft Frankrijk zich begeven op het hellende vlak van de één partij-regering. Wie het niet met de heren eens is, wordt wegge drukt. Ook Senaatsvoorzitter Monnerville is het slachtoffer van deze verderfelijke opvatting ge worden. Deze leider van de Onaf- hankelijken heeft zijn afkeer van het gaullisme nooit onder stoelen en banken gestoken. Zelfs be schuldigde hij president De Gaulle van „hoogverraéd", omdat deze in strijd met de constitutie een referendum had uitgeschreven over een grondwetswijziging. Dat had Monnerville niet mogen doen. De regering boycot nu de door hem geleide vergaderingen, zijn brieven aan ministers worden niet meer beantwoord en hij krijgt geen uitnodigingen meer voor officiële recepties Uit dit infantiele gedoe van de Fran se overheid blijkt zonneklaar, dat se overheid blijkt zonneklaar, dat het gaullisme gedragen wordt door onsportieve lieden, die, ondanks hun numerieke kracht, niet in staat zijn de ver slagen tegenstander met een ze kere mate van humor tegemoet te treden. De gedragslijn van pre mier Pompidou, die op bevel of althans met instemming van de president handelt, toont aan, dat het politieke leven in Frankrijk in een gevaarlijke fase begint te ge raken. Wie het niet eens is met de gaullisten moet verdwijnen. De regering wenst alleen ja-knik- kers. Nieuw is dit verschijnsel in Europa helaas niet. Men behoeft maar te denken aan het vooroor logse Duitsland, waar dezelfde, van alle ruimhartigheid gespeen de gezindheid het land tenslotte naar de ondergang heeft gevoerd. Ook als men aanneemt, dat de Fransen van nu veel evenwich tiger zijn dan de Duitsers van toen, kan men slechts ernstige be denkingen hebben tegen een op treden, dat geheel in strijd is met de grondslagen van de democra tie, waarvan het eerste gebod luidt: leven en laten leven. Als de Franse president en zijn aanhan gers de sympathie, die zij nu nog genieten, zo snel mogelijk willen verspelen, moeten zij op de inge slagen weg voortgaan. ZOWEL Indonesië als de Philip- pijnen hebben nadrukkelijk ontkend, dat zij iets te maken hebben met de opstand in het oliesultanaat Broenei in het noor den van Borneo. Maar de natio nalistische partij van eerstge noemd land verklaarde ronduit, dat zij de rebellen „van ganser harte steunt" en in Manilla deelde de vice-president mee, dat het „volkomen toevallig" was, dat sjeik Azahari, de leider van de opstand, in de Philippijnse hoofd stad besprekingen heeft gevoerd. Met deze feiten voor ogen staat het een ieder vrij te denken wat hij wil. Bekend is trouwens, dat de regeringen van Indonesië en de Philippijnen sterk gekant zijn tegen aansluiting van het olie rijkje Broenei bij de „Federatie van Malesië" -in-oprichting. Die federatie zal, volgens Brits plan, bestaan uit Malakka, Singapore, Brits noord-Borneo, Serawak en Broenei. Het voordeel van de nieuwe combinatie is niet alleen, dat Londen zich op deze wijze tracht te wapenen tegen Indone sische aanspraken op de drie laatstgenoemde onderdelen die alle in het noorden van het ove rigens Indonesische Borneo zijn gelegen maar bovendien zou bereiken, dat de Chinezen in deze nieuwe staat in de minderheid zijn. Hetgeen verder geen com mentaar behoeft, gegeven de agressieve politiek van Rood- China. Overigens schijnen er door de ontwerpers van Malesië fouten te zijn gemaakt. Volgens sommi gen is in Broenei alleen naar de mening van de sultan gevraagd, de bevolking is er buiten gelaten. In dit verband is wel van belang, dat de leider van de opstand, sjeik Azahari, tevens aanvoerder van de Nationalistische partij is, die bij de verkiezingen van deze zomer alle zestien zetels wist te veroveren. Sultan en sjeik houden er dus kennelijk andere opvattin gen op na. En over de sultan schreef de Londense „Times" openhartig, dat, „hoewel een deel van Broenei's behoorlijke bank saldo aan scholen en ziekenhui zen is besteed, een ander groot deel aan een dure moskee en nieuwe gebouwen voor de sultan en zijn regering is uitgegeven" Azahari van zijn kant heeft de sympathie van de bevolking we-1 Goede actualiteit (Van onze t.v.-medewerker) We weten feitelijk niet of de VPRO Inderdaad bewust naar ac tuele zaken heeft gezocht, toen het vrijdagse programma gecomponeerd of liever geconstrueerd werd.. Maar feit was, dat volslagen uiteenlopende zaken met een vleug actualiteit wa ren doortrokken. Daar was allereerst het voorpro gramma „Amnesty" op de tijd in de regel voor de Jeugd bestemd, zeker bijzonder instructief voor die jeugd, maar bepaald niet alleen beperkt tot een bepaalde leeftijdsgroep. Het gaat ons allemaal aan, zowel de Rechten van de Mens in het algemeen als de gewetensvrijheid ln het bijzonder. Dit onderdeel had even tijd nodig om de geest af te stemmen op een zaak, waarover niet iedereen dage lijks denkt, maar die anderer leven tot in lengte van dragen dreigt te ver gallen. Om ln de geest naast en ach ter die ongelukken te staan, daartoe was deze documentaire een oproep, een aansporing. Zoals het zo vaak gaat. de mens. die er zelf bij geweest is (de Spaanse dichter) sprak het meeste aan al verstonden we geen woord van hetgeen hij zei. Het waren echter zijn dramatische data, die be klemmend werkten. Het gaat Harold Lloyd, dank zij zijn zakeninzicht zijn bril en de goedgeefsheid onzer ouders, uit een oogpunt van welvaren, bijzonder goed. Het interview van Simon van Collem onze hulde alleen al voor het initiatief was een Juweeltje van aangename samenspraak, al bleef de „mens" Lloyd ons volslagen verborgen. Maar misschien ls dat facet niet belangwekkend zoals bij Chaplin. Kay en andere persoonlijk heden. Het geheel was een smake lijk verpakte reclame. Wim lbo bouwde met Thijs Chanowsky een aardig programma rond Annie M. G., dat naar het eind vliegend hoger vlucht nam. I Tenslotte dr. Van Swol over volks- I kwaal nr. 1, daarin bijgestaan door twee vakbestrijders van hoog niveau. Wij vonden de bouw var} dit pro gramma bijzonder goed en hebben bewondering voor de kracht, waar mee de deelnemers zich heenzetten over publikaties, die als een smaad werden ondergaan. Na de uitleg van de Amsterdamse hoogleraar Diir- rere, leverde diens Leidse collega professor Snellen een pleidooi voor uitgebreider research, wat de wetenschappelijke kant aanging, en consultatiebureaus voor de prakti sche verlichting van patiënten, daar bij verwijzend naar tijdens verschil lende reizen naar Amerika opgedane ervaringen. Deze uitzending had nog een staar tje in de radio, waarin het „heet van de naald" onder de loep werd ge nomen door een kleine groep kijkers, van wie enigen professioneel. Het kon geen diepgaande beschouwing wor den, maar zo tussen neus en lippen werden er rake en behartenswaar- dige dingen gezegd. Het was een prettige terugblik, een afronding ook van een goede en ook nuttige t.v.- avond. De proef uitzendingen tassen de VS en Europa via de nieuwe com- tnunicatiekunstman „Relay", die gis- (eren zouden plaats hebben, zijn door het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart uitge steld, als gevolg van moeilijkheden met de apparatuur voor energie-ont wikkeling in de kunstmaan. Ook alle proeven die voor het weekeinde op het programma ston den, met inbegrip van het uitwisse len van boodschappen met Europe se persbureaus en proeven tussen de V.S. en .Brazilië zijn afgelast. Waarschijnlijk zal begin komende week nader kunnen worden bekend gemaakt wanneer de proeven even tueel kunnen worden gehouden. De eerste door de „Relay" naar de aarde gezonden gegevens wijzen erop. dat de energiebron van de satelliet „iets minder krachtig is dan ziï normaal zou moeten zijn", aldus deelde tie Nasa mede. Gebleken is dat de spanning van de batterijen van de kunstmaan te laag is. Èen woordvoerder van de Nasa zei dat de mogelijkheid be staat dat deze spanning later hoger wordt. De ontwapeningsconferentie in Genève, waaraan door zeventien lan den wordt deelgenomen, is van 21 december tot 15 januari verdaagd. De Amerikaanse afgevaardigde Ar thur Dean verklaarde op de bijeen komst van gisteren, dat de Verenigde Staten slechts met die ontwapenings maatregelen zouden instemmen, waarbij hun veiligheid en die van hun bondgenoten gewaarborgd was. Dean verklaarde, dat het Westen zich „enigszins bemoedigd" had ge voeld door het voorstel, dat de Sow- jetrussische minister van Buiten landse Zaken in september J.l. in de Algemene Vergadering der Verenig de Naties had gedaan én dat inhield dat enkele soorten kernwapens be houden konden blijven tot aan de tweede ontwapeningsfase. „Dit was het eerste teken, dat de Russische regering is begonnen met zich in te stellen op de werkelijkheid der mili tair-strategische verhoudingen", al dus Dean. In antwoord op een vraag om commentaar op Deans toespraak ver klaarde de Russische vertegenwoor diger Tsarapkin na de vergadering: „Het was verschrikkelijk". „De Sowjet-Unie zal zich verzetten tegen de Amerikaanse stelling, dat de kernwapens pas in de loop van het ontwapeningsproces zouden moeten verdwijnen. De Sowjet-Unie meent, dat alle voertuigen om kernwapens te vervoeren reeds in de eerste fase moeten worden uitgeschakeld", aldus Tsarapkin. De Britse afgevaardigde Godber verklaarde, dat dé eerste fase niet „alles en het einde van alles" bete kende. „Het ls noodzakelijk dat in alle drie de voorgestelde ontwape ningsstadia een zekere mate van vei ligheid blijft bestaan voor de landen, die hun bewapening gaan prijsgeven" aldus Godber. Advertentie KORT RAPENBURG 20 TELEFOON 26405 Prof. dr. I Samkalden. oud- minister van Justitie, ls gisteren ge kozen tot voorzitter van de Raad der Europese Beweging ln Nederland. Hy volgt ln deze functie ds. O. T. Hijl- kema op. Op Koninkrijksdag", de jaarlijk se herdenking op 15 december, van het tot stand komen van het 6tatuut tussen Nederland, Suriname en de Ned. Antillen, hebben de minister-pre sidenten der drie rijksdelen zich vla de microfoon van Radio-Nederland Wereldomroep ln een boodschap ge richt tot de land- en rijksgenoten over de gehele wereld. Minister Veldkamp heeft heden een wetsontwerp Ingediend, waarbij wordt voorgesteld de lnvalldlteltsrente- trekkers die krachtens de ontwerpen interim wet lnvalldltelts-rentetrekkers recht krijgen op een byslag. onder de verplichte ziekenfondsverzekering te brengen. Voorts worden voorzieningen voorgesteld tot verplichte ziekenfonds verzekering van werklieden en gepen sioneerden van mijnondernemingen. De eerste groep valt thans gedeeltelijk onder de verplichte ziekenfondsverze kering. de tweede bezit tot dusver een eigen regeling. BUITENLAND In Barcelona is een Duitse oor logsmisdadiger. de 58-Jarige Vorbert, op verzoek van de rechtbank ln Frankfort gearresteerd. Vorbert zou tij dens de oorlog ln een concentratie kamp misdaden hebben begaan en meegewerkt hebben aan het doden van gevangenen ln gaskamers. Het Spaanse ministerie heeft een West duits verzoek tot uitlevering ontvan gen. BINNENLAND Oudheidkundigen hebben Portales ln de Amerikaanse staat Nleuw-Mexlco een prehistorisch meer ontdekt, dat de resten bevat van vijf mammoets en van kamelen, paarden en andere die ren. ten te verwerven door de waar schuwing, dat de olierijkdom in de toekomst althans ten dele ten goede zal komen aan de andere, veel armere staten van Malesië De sjeik, die jarenlang in Indo nesië heeft gewoond, is er daar door in geslaagd de bevolking op zijn hand te krijgen. De opstand lijkt op het ogenblik te zijn neer geslagen. Maar het is teveel ge zegd als men veronderstelt, dat de vorming van Malesië daarmee buiten gevaar is. In België ls een man gearresteerd, die bij verstek ls veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf wegens zijn aandeel ln de aanslag op president De Gaulle op 8 september 1961, zo ls uit gerechtelijke kringen ln Parijs gister avond vernomen. Het ls de 31-Jarige Dominique Cabanna de la Prade. Hy werd door de Belgische politie wegens landlopery gearresteerd. Zyn uitleve ring zal worden verzocht. Twee Oostdultse politiemannen hebben zich gistermorgen bij de West- berlljnse politie gemeld. ZIJ waren on gemerkt over de grens gekomen. Een 28-Jarige Oostduitser ls donderdag avond op een landmijn gestapt en werd daardoor ernstig gewond, toen hij met een collega over de grens naar West-Dultsland vluchtte. De '21-jarige mevrouw Josephine Mellor uit het Engelse Peterborough heeft haar echtgenoot op originele wyze van het roken afgebracht Elke keer dat zij hem betrapte bij het ro ken van een sigaret, gooide zij twee- eneenhalve shilling leen gulden vijfen twintig) ln het riool. Bij een sigaar verdubbelde zij het tarief. Tenslotte ging de man, een 27-Jarige bioscoop directeur. door de knieën en zei dat hij het roken voorgoed zou staken. De ongeveer 1880 gulden die ln het riool ls verdwenen, beschouwt mevr. Mellor als een goede belegging op lange ter mijn. gezien het flinke bedrag dat haar Met 82 tegen 7 stemmen en 13 onthoudingen heeft de Algemene Ver gadering der Verenigde Naties een re solutie goedgekeurd, die reeds door de beheerschapscommlssie was aangeno men en waarin Portugal verzocht wordt, onmiddellijk het recht van de bevolkingen onder zijn gezag op zelf beschikking en onafhankelijkheid te erkennen. De Tunesische honorair consul ln Bonn. Paul Conrad, die twee weken geleden ln samenhang met de Spiegel- zaak ln voorlopige hechtenis werd ge nomen. ls gisteren vrygelaten. Conrad werd verdacht van aanzetting tot ver raad De uitgever en twee redacteuren van het weekblad en twee kolonels van het Westduitse leger bevinden zich nu nog ln arrest. Het Chinese Rode Kruis heeft het Indiase Rode Kruis getelegrafeerd, dat Chinese grenswachten ln Tibet op 19 december bij Dlrang Dzong weer 360 zieke en gewonde krijgsgevangenen zullen vrijlaten, aldus een bericht van het persbureau Nieuw China. De Engelse zangeres Vera Lynn is gistermiddag in ons land aangekomen om op te treden voor Radio Veronica. De 8-jari- ge Hyacinta Nyssen uit Haar lem bood haar op Schiphol een bos Vera Lynntulpen aan. In de vergaderzaal van de Twee de Kamer der Staten-Generaal heeft gistermiddag een herdenkingsplech tigheid plaats gehad bij gelegenheid van het feit, dat het dit najaar een eeuw was geleden, dat dr. Dirk Bos werd geboren. Het bestuur van de stichting Dr. D. Bos-Fonds organi seerde de plechtigheid. De voorzitter van de Tweede Ka mer, mr. L. G. Kortenhorst zei in een rede, dat dr. Bos een staatsman van allure was, daar hij zyn tijd ver vooruit was en achteraf geen iantast is gebleken. De voorzitter van de stichting, mr. dr. A. A. van Rhijn bood de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen mr. J. M. L. Th. Cals, het eerste exemplaar aan van het boek. dat door dr. E. van Kaalte werd geschre ven over leven en werken van dr. Bos, die van 1905-1916 lid van de Tweede Kamer was. Op uitnodiging van Radio-Veroni- ca is de Engelse zangeres Vera Lynn gistermiddag uit Londen op Schiphol aangekomen. Zij geeft drie concer ten. Gisteravond in Scheveningen, vandaag en morgen in Amsterdam, resp. in het City Theater en het Con certgebouw. Bij haar aankomst bood gistermid dag het achtjarige Haarlemse meisje Hyacinta Nijssen, dochter van een tulpenkweker. Vera Lynn een naar haar genoemde tulp aan: een roze bloem mei een witte ondervoet. Vroe ger is al eens een Nederlandse chry sant naar haar genoemd. Op deze reis heeft zij haar echtge noot en 16-jarig dochtertje Virginia meegenomen. Eind januari gaan moeder en dochter samen op een tournee naar Australië en Nieuw Zeeland. „Voor Virginia is het een plezierreis', vertelde Vera Lynn op Schiphol „Zij zal niet in mijn voet sporen treden." Een vertegenwoordiger van haar grammofoonplatenmaatschappij wist op Schiphol nog te vertellen, dat van haar laatste lied „Land of hope and glory" op het ogenblik 75.000 exem plaren zijn verkocht. „Wij hopen Ve ra tijdens deze drie dagen de gouden plaat voor dit lied nog uit te reiken", oesloot hij. Het is overigens twijfel achtig of het aantal verkochte pla ten in dat korte tijdsbestek de 100.000 zal halen ZATERDAG BevrydlngBkerk (Eind Montgomery- straat): Avondgebed van hervormden en gereformeerden. 7.30 uur n.m. Leonardusgebouw (Haagweg 14): Vogelshow „Avlbus". 10 uur vjn. 10 uur n.m. Stadsgehoorzaal (foyer): Vogelshow „De Zanger". 10 uur vjn.-10 uur n.m. Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Leger des Hells. 8 uur n.m. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Hooigracht 84: Humanistisch Ver bond. Spr. dr. J. Cohen. 10.15 uur v.m. Leonardusgebouw (Haagweg 14): Vogelshow „Avlbus". 10 uur v.m. 8 uur n.m. Marekerk: Spr. dr. P. L. 8choon- helm. 7 uur n.m. Rest. Royal. Volle Evangelie-zending. Spr. J. Zljlstra. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Vertoning van een film over het Boe ren Nieuwjaar ln N.W. Japan. Ingeleid door drs. C. Ouwehand. hoofd van de afdeling Japan. 2.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal (foyer): Vogelshow „De Zanger". 10 uur v.m.-5 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG Breestraat 19: Filmavond Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool. 8 uur n.m. Den Burcht: „Het Nederlands Proef- toneel" speelt „De Infante 6terft" en „De Kaalkop luistert". 8 uur n.m. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Haagse Comedie. ..De tocht naar bet duister". 8 uur n.m. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nm. Stadsgehoorzaal: „Con Amore" zingt Welhnachts-oratorlum van J. S. Bach. 8 uur n.m. Wykgebouw Levendaal: Kerstfeest Ned .Chr. Vrouwenbond afd. Lelden- Centrum. 8 uur n.m. Breestraat 19: Ledenverg. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Hooigracht 84: Humanistisch Ver bond. Spr. Ir. J. v. d. Kley. 8 uur n.m. 8 uur n.m. Rest. Royal. Volle Evangelie-zending. Spr. J. v. d. Berg. 8 uur n.m. Schouwburg: Abonnementevoorstel ling Haagse Comedie. „De tocht naar het duister". 8 uur n.m. Universiteit (filmzaal)Filmstudie- kring K. en O. „El brazo fuerte". 8 uur n.m. WOENSDAG. St -Antonlus Clubhuls: K. en O.-le zing Herman Roose over Israël. 8 uur nam. Breestraat 19: Ledenverg Kon. Ned. My. voor Tuinbouw- en Plantkunde. 8 uur nam. Doelenkazerne. Ver, Ex-politieke ge vangenen uit de Bezettingstijd. Lezing en dia's over ,„2000 Jaar brood". 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.15 uur nam. Schouwburg: Jeugdtoneel Toneel groep „Arena" speelt „Op de Kermis". 9.30 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „The Titfleld Thunderbolt". 7 en 9.15 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur n.m. Schouwburg: Abonementsvoorstel- llng Toneelgroep „Ensemble" met „Ab you like It" 8 uur n.m. VRIJDAG Geref. Gem. (Nwe Ryn)Herden king eeuwfeest en Ingebruikneming nieuw orgel. 7.30 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Rehoboth: Kerstbyeenkomst Ver. tot bev. der belangen van slechthorenden. 8 uur nm. Stadsgehoorzaal (grote zaal): K. en O. Populair Concert Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Ann Scheln. 8 uur nm. BIOSCOPEN Lido: „BocdAcclo '70". 18 Jr. Dag. 2.30 en 8 uur. Luxor: „Tussen Shanghai en St. Paull". 14 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Oproer op de Defiant". 14 Jr. Zond. 2 15, 4.30, 7 en 9.15 uur; Werkd. 2.30, 7 en 9 15 uur. Studio: Vrydag en zat. „Wilde Aard beien". 18 Jr. Zond. en ma. „Het gezicht". 18 Jr. Di. en wo. „De Maagdenbron". 18 Jr. Do. „Het oog van de duivel". 18 Jr. Casino: „World by night". 18 Jr. Werk dagen 2 30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Mysteries van Edgar Wallace". 14 Jr. Werkd. 2.30, 7 15 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „En zy schaamde zich niet". Astra-tlieater - Wassenaar: Vrydag 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „Tarzan de geweldige". 14 Jr. Zond. 2.30 en 7 u.; wo. 2.30 uur „Blue Hawaii". A1. Zond. 9.15 uur; dl., wo. en do. 8 u. „Houdt U van Brahms". 18 Jr. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zondag 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur) Ryk8museum Geologie en Mineralo gie, v. d. Werf park 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryk8museum voor Volkenkunde: Dag. 10-5 uur; zondag 1-5 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van kindertekeningen Zo zien zy hen" Hollands leugd ver beeldt de wereld. (Geopend tot 3 maart) Dageiyks van 10 tot 5 uur Zondags van 1 tot 5 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dage- lyks 10-5 uur: zond. 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyka 10-4 uur; zondag 1-4 uur. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Cor- te Metten: Licht programma .18.50 Praatje voor pollt. voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19 30 De Oele wappers. licht programma. 20.00 Popu laire klassieken (opn.). 20.50 Lichtba ken. lez. 2100 Tierelantijnen: geva- Ill'llUUIIIIIUi. "k spreking 22 30 Nws. 22 40 Wy lulden de zondag in. 23 00 Nieuwe klassieke grammofoonplaten, met commentaar. 23.55-24.00 ws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en commentaar. 18.20 Amerikaanse operamuziek (gr.). 9.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Nieuwe vaart, programma over de ver nieuwing van de christeiyke kerk ln deze tijd 19 45 Klassieke grammofoon- muz. 19.55 Deze week. lez. VARA: 20 00 Nws. 20 05 Oude en nieuwe dansen 20.40 Specialiteiten-theater, gevarieerd radio-show 21.35 Socialistisch com- mentaar. 21 50 Nederl. artiesten op de plaat. 22.10 Na twintig Jaar. hoor spelletje. 22.30 Nws. 22 40 Babysitten: licht programma. 23.10 Dansmuz. 23.45 et je. 22.30 Nws. 22 40 Babysitten: programma. 23.10 Dansmu" 0,11 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 15.00 Van witte band tot 10e dan: de ontwikkeling van Japanse zelf verdedigingsmethode tot een Interna tionale Judo-sport. 15.30 Het duiken naar sponzen ln de Griekse wateren, film 15.40 Meet the band. 16.00 De Jack-Banny-Show. 16.30 De laatste der Mohikanen. TV-film. 17.00-17 45 V. d. kind. 19.30 De avonturen van Ivan- hoe, TV-film NTS: 20 00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt: actueel beeld- magaz.lne-bultenland. 21.00 De Boyd- Bacnman-show. 21.45 Dat geeft te den ken. een test van algemene ontwikke ling en Intelligentie. 22.10 Inspecteur Bollinger van Scotland Yard, film. TT.nl lrvw. 16 DECEMBER Hilversum I. 40> m. NCRV: 8.00 Nws. en weerber. 8 15 Klass gram. IKOR: 8 30 Goedemor gen: lezingen en muz. 9.00 Prot. mor gendienst. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Kerk- orgelconc.: oude muz. 9 55 Inleiding hoogmis. 11.30 Fragmenten uit het klass. en romantisch repertoire. 12.05 Klein beraad: vragen - soms ook ant woorden. 12.15 Melodieen-Cascade 12.50 Bultenl. comm. 13.00 Nws. en meded. 13.10 De stemvork: Belcanto- progr 13.45 De kerk in Spanje, lezing. 14.00 V. d. kind. 14.30 Klass. gram. 15.00 Dubbelkwartet: geestelijke liede ren. 15 15 Thee met babbelaars, progr. v. d. oudere luisteraars. 15.55 De hand aan de ploeg, lezing. 1600 Sport. 16.30 Vespers. Convent van kerken: 17.00 Baptisten-kerkdienst. NCRV: 18.30 Oude muz. 19 00 Nws. uit de kerken. 19 05 Kerkorgelconc. 19.30 De open baring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20 00 Het geoliede hart. hoorsp. (2). 20.50 Lichte gram. 2100 Klass. klarlnettenkwintet. 21.30 Wlsse- wassen... licht progr. 21.50 Kinder koren en Instrumentaal ens. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Volksmuziek met comm. 23.20 Hedendaagse muz. met comm. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II. 298 nW VARA: 8 00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer. gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. VPRO: 10.00 Geef het door. praatje. Vervol gens: Zondagshalfuur voor de Jeugd. IKOR: 10.30 Remonstrantse kerk dienst. 1130 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Nieuws van eigen erf. AVRO: 12.00 Musical- en operette fragmenten. 12.30 Event, afgelas tingen van wedstrijden). 13 00 Nws. 13.07 De toestand ln de wereld. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Gevar. progr. voor de strijdkrachten. 14 00 Literair progr. 14.15 Moderne kamermuz. 15.10 Lichte gram. 15.40 Kunstnotities. 16.00 Licht ork. en zangsollste. 16.30 Sport- revue. VPRO: 17.00 Cultuur en Gods dienst van Mesopotamlë - V, lezing. 17.15 Stad en land. gesprek. VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws., sport- ultsl. en sportjourn. 18.30 Salonork. en zangsollst. 19.00 Bij nader Inzien, Journallstenforum. 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20 00 Nws. 20 05 Zing met ons mee. 20.30 Voordracht. 20.45 Licht lnstrum kwintet. 21 00 Liefde, hoorsp. 21.40 Klass. gram. 22.05 Chan sons. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Meded en sportultsl. 2e kl. \#etbal. 23.00 Sympf. ork. van Chicago en solist: moderne muz. 23.25 Dansork. met zangsollsten. 23.55-24.00 Nws. Radio Bloemendaal 9.30 uur ds. P. N. Kruyswyk; 11 uur ds. G. Toorn vliet - uitzending dienst voor belang stellenden. gehouden op zondag 9 dec. 1962; 3 15 uur Klnderdlenst; 4 uur ds. P. N. Kruyswijk. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 11.30-12.30 Eurovisie: Advents- Hederen ln de Kathedraal van Salis bury. Convent van kerken: 17.00-18 00 Adventsdlenst (gereformeerd). NTS: 19.30 Weekjourn. '20.00 Sport ln beeld. AVRO: 20.30 Open het Dorp. 21.00 Kunstkron. 21.30 Domino, gevar. progr. 22.10-22.30 Een bekende auteur be antwoordt vragen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Hom* 8ervlce, 330 m. 12.20 Verzoekprogr. 13.10 Kritieken. 13 55 Weerber. 14 00 Nws. 14.10 Klank beeld. 14.40 Praatje. 15.00 Wenken v. d. tuin. 15.30 BBC Northern Orkest: moderne en klass. muz. (I. d. pauze: lezing). 16 45 Symfonisch conc. 17.15 Klankb. 18.00 Hoorsp. 18.35 Voordr. van gedichten. 18.50 Praatje. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. en Journ. 19.45 Lichte ork.muz. 20.30 Brief uit Ame rika. 20 45 Godsd. progr. 21.25 Llef- dadlgheldsoproep. 21.30 Klass. muziek. 22.30 Lezingen. 23.00 Nws. 23.10 Klank beeld. 23 40 Gevar. muz. 23.50 Epi loog. 23.59 Weerber. 0.02-0.45 Piano muziek. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.30 Kerkdienst. 12 55 Progr.-overz. 13.00 Verz. progr. 1430 Gevar. muz. 15 00 Gevar. progr 15.30 Hoorsp. 16.00 Fllmprogr. 17.00 Gevar muziek. 1800 Verzoekprogr. en Interviews. 19.00 Chansons. 19.30 Gevar. progr. 20 30 Nws. 20.35 Gevar. muz. 21.30 Godsd, samenzang. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Lichte muz. 23.30 Nws. 23.40 Lichte muz. 0 30 Gevar. 0.50 Avondgebeden. 0.55-1 00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12 00 Ork. en solisten: klass muz. 13 00 Nws. 13.10 Orkest en solisten: lichte muz. 15.00 Verzoekprogr. 16.30 Dansmuz. 18.15 Adventamuzlek. 19.00 Nws. 20.00 Amus. progr. v. d. Jeugd. 21.45 Nws. 22.15 Hoorspel. 22.50 Dans muz. 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuziek. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Lichte ork.muziek. 13.40 Hoorsp. 15.50 Opera 17.45 Licht* ork.muz. 19.30 Gram. 21.30 Kamer muz. 22.30 Gevar. muz. 23.53-24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 12 00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muz, 12.50 Progr. overz. 13.00 Nwa. 13.15 Voor de sold. 14.00 Opera- en Bel Cantoconc. 15,00 Sportkron. 18.00 Planorecital. 18.30 Godsd. ultz. 19 00 Nws. 19.30 Gevar. muz. 20.00 Oost West. Thuis Best: amus. progr. 21.30 Dansmuziek. 22 00 Nws. 22 15 Gevar. muziek. 22.30 Cabaretprogr. 23.00 Nws. 23.05 Varlété- ork. 23.55-24.00 Nws 484 m.: 12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Verzoekprogr. 17.00 Nws. 19.30 Nws. 20.00 Muslque aux Champs-Ely- sées. 21.25 Muzikale en poëtische ultz, 22 00 Wereldnws. 22.55 Nieuws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws MAANDAG 17 DECEMBER. Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber. 7 10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammo- foonmuz. 7.35 Sportuitslagen van za terdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8 15 Geesteiyke muz. (opn.). 8 30 Lichte grammofoonmuz. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Grammofoonmuz. 10.20 Rondom het Woord: theol. etherleergang. 1105 Planorecital: moderne muz. 11.35 Lich te muz. 12.05 Lichte grammofoonmuz. 12 25 Voor boer en tuinder. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrum. kwintet. 12.50 Grammofoonmuz. eventueel actualltei- ten 13.00 Nws. 13.15 Licht ensemble. 13 45 Lichte grammofoonmuz. 14.05 Schoolradio. 14.35 Lichte grammofoon muz. 15.45 Licht strijkork. (gr 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Alt. cello en klavecimbel. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Hawaiian klanken (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Rege ringsuitzending: Suriname, de Neder landse. Antillen en de Wereldomroep, door Drs L. F. TIJmstra. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Klassie ke gr am.muziek. 19.00 Nws *n weer- praatje. 19.10 Grammofoonmuz v. d, teenagers. 19 30 Radiokrant. 19.50 Gos pelsongs. 20.00 Licht Instrumentaal kwart. 20 20 Feest ln de flat. advents- spel. 21.20 Solisten, koor en orkest: geestelijke muziek. 21.50 Klassieke pia- nomuz. (gr.). 22.00 Volk en staat, par lementair commentaar. 22.15 Muzikale momentopnamen. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking 22.55 Boekbespre king. 23.05 Klassieke grammofoonmuz. 23.35 Klanken uit Arable (gr.). 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte grammofoonmuz. 8.00 Nws. 8.15 Amusementsmuz. (gr.). 9.00 Gym nastiek voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9 15 Klassieke grammo foonmuz. 9 40 Morgenwijding. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.). 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Even bijpraten, programma v. d. vrouw. 12.00 Hammondorgelspel en zangsollste. 12.30 Mededelingen t. b v. land- en tulnb. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte ork.muz. (gr.) 13.00 Nws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuzlek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte or- kestmuz. 14.00 Zangrecital. 14.30 Mu sette ensemble (gr.). 14.45 Voordracht, 15.00 Hary Janos, zangspel (gr.). 16 40 Weekeindedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tandarts U. J. van Dyk, tel. 60309. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9. tel 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg t« Leiderdorp ls geopend. De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- mlnapark 8. tel. 53274 ls 's zondags geopend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Van Leeuwen (v. d. Brandeler- kade). tel 20412; Schaefer, tel. 50481; Meel. tel. 22522; H. Jasperse. tel. 24961 en Coutlnho. tel. 52363. Te Oegstgeest dokter Held, tel. 52255. By geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. Instrumentaal combo. 17.50 Koorzang (gr). AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Politiek praatje. 18.25 Amateurprogramma. 1.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Operafrag menten (gr 20.00 Nws. 20.06 De Ra- dloscoop: programma voor de hele fa milie. '22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz- en dansmuz. 23.55-24.00 N GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lUn van 18-20 uur) I. Franz Schubert. 1. vyf menuetten en zes trio's voor strykorkest. I Musici. 2. Rondo ln A. gr. t. voor viool en strijkork. Adagio - Allegro glusto. I Musici. Vloolsolo: Fellx Ayo. II. Fellx Mendelssohn Bartholdy. Symphonie nr. 9 ln c. kl. t. voor strykorkest. Grave. Allegro moderato. Poco Adagio. Scherzo. Allegro mode rato. Presto. I. Musici. III. Ludwlg Spohr. Fantast* op. 35, Nlcanor Zabaleta, harp. IV. Ottorlno Resplghl, Antlche Danzs ed Arle per Lluto. Suite nr. 3 voor strijkorkest. I Musici. V. Béla Bartók. Roemeense Volks dansen. I Musici. Vloolsolo: Roberto Mlcheluccl. VI. Benjamin Symphony op. 4. Boisterous Bourrée. Playful Piz zicato. Sentimental Saraband. Frolic some Finale. I. Musici. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Huckleberry Hound, film, 20.00 Journaal en weeroverzlcht. 20.20 P.v d.A.: Politieke lezing. 20.30 Golven, koraal, en steen, documentaire film. 21.10-22.35 Groot alarm by de geheime dienst, speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12 00 Populaire liedjes. 12.30 Klank beeld. 13.00 BBC Welsh Orkest: klas sieke muziek. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevarieerde muz. met commen taar. 14.40 Klankbeeld. 15.10 Mars- en walsmuz. 16.00 Hoorsp. 17.30 Program ma voor oudere luisteraars. 18 00 V. d. Jeugd. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East regionaal programma. 20.00 Gevarieerd programma. 20.30 BBC Concert Or chestra: amusementsmuz. 21.30 Hoor- spel. 23.00 Nws. en ber. 23.30 Zangre cital. 23 45 Parlementair overzicht. 23. eerberieht. 24.00 Nws. 0.02 Voordracht 0.15-0.45 Kamermuz. Engeland. BBC Llglit Programma, Jóon en 247 m. 12.00 Voordracht. 12.15 The Dales, dagboek. 12.31 Lichte orkestmuz. en zang. 13.00 Gevarieerde muz. 13.31 Ge varieerd programma. 14.31 Licht pro gramma. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.31 Mu ziek bij het werk. 17.15 The Dales, dagb. 17.31 Uitslagen van races. 17.32 Grammofoonplaten voor de Jeugd. 18. Jazzmuz. 18.31 Gevarieerd programma. .33 Sportoverz. en uitslagen races. 19.45 Hoorspel. 20.00 Nws. en Journaal. 20.31 Hoorspel. 21.00 Hoorspel. 21.31 Liedjes. 22.00 Gevarieerd programma. 22.31 Ge varieerde muz. 23.30 Nws. en sportber. Daarna: actualiteiten. 23.41 Jazzmuz. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutsche Rundfunk 309 m. 12.00 Lichte orkestmuz. 13.00 Nws. 13.15 Symfonie ork.: lichte muz. 14.18 Omroep ork.: lichte orkestmuz. 16.00 Dansmuz. 16.20 Mod. dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Amusements programma. 19.00 Nws. 19.30 Symfonische muziek. 21.45 Nws. 22.15 Jazzmuz. 23.30 Geva rieerde muz. 24.00 Nws 0.20 Modern# operettefragmenten. 1.00 Weerber. en gevarieerde muz. Irankryk III. 280 en 235 ni. 12.00 Nws. 12.10 Orkest conc.: Lich te en klassieke muz. 14.30 Hoorspel. 16.00 Nieuwe grammofoonplaten. 17.30 Grammofoonmuz. 18.05 Kamermuziek. 19.00 Nws. 20.00 Radio Filharmonisch ork.: lichte orkestmuz. 22.25 Gevarieer de muz. 23.10 Sollstenconc. 23.35 Ge varieerde muz. 23.54-24.00 Nws. Brussel, 324 en 481 ni. 324 ni.: 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.35 V. d. landbouw. 12.42 Planorecital. 13.00 Nws. 1315 Ka mermuz. 14.00 Lichte ork. en plano-I muz. 14.20 Opera. 16.00 Beursber. 16.0 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Zangre cital met pianobegeleiding. 1745 Fran se les. 18.00 Protestantse godsdienstige zending. 18.15 Ll"hte orkestmuz. 18.18 Paardesportber. 18.20 V. d. soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws. 19.40 In en om de opera. 20.00 Jazzmuz. 20.30 V. d. teenagers. 21.00 Gevarieerde muz. 22.00 Nws. 22.15 Volksmuz 22 35 De Zeven Kunsten. 22.55 Nws. 23.00- 23.15 V. d. zeelleden. 484 in.: 12.30 Gevarieerd programma en actualiteiten. 14 18 Kamermuz. 15.03 Lichte muz. 16.08 Operetteselectie. 17.00 Nws. 17.15 Panorama van de Belgische muz. 21.00 Accordeonmuz. met bege leiding. 21.30 Chansons. 22.15 Dansmuz 22.55-23.00 Nwa.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2