BEELDEN UIT DELFT jericht 1 maart 1860 Maandag 10 december 1962 Derde blad no. 30823 Un ien f ti 0rI jjV nke 1". oor k u m he le hti Wm Een groot Oranje-Vorstin wordt naar haar laatste rustplaats geleid. Miljoenen hebben op het televisiescherm deze in drukwekkende plechtigheid gadegesla gen, slechts enkelen zijn ter plaatse ge tuige weest van de talloze ontroerende momenten van deze laatste gang. Op deze pagina geven wij enkele beel den van de gebeurtenissen, die zich rond en in de Nieuwe Kerk in Delft hebben afgespeeld. Links boven de aankomst van de rouwstoet bij de Nieuwe Kerk. In doodse stilte sloegen de ooggetuigen van deze aankomst de stralend witte rouwkoets gade. Tegen de achtergrond van het eeuwenoude kerkgebouw maakte deze witte koets een onvergetelijke indruk. Rechts boven het binnendragen van de kist langs de erewacht van mariniers en langs het Koninklijk Gezin, dat zich in de ingang van de kerk had opgesteld, links de Koningin en de Prins, rechts de vier Prinsessen. In het midden boven tussen deze foto's een opname van de enige krans, die de rouwwagen sierde, en die later een ere plaats zou krijgen tegen de voet van het grafmonument van Willem de Zwijger: de krans van het Nederlandse verzet, waarvoor Koningin Wilhelmina steeds zo grote bewondering heeft getoond en waarmede zij ook als Prinses nog nauwe elaties bleef onderhouden. Links in het midden enkele van de orstelijke gasten, die de plechtigheid in ie Nieuwe Kerk bijwoonden: van links naar rechts Prinses Armgard, Prins Felii van LuxemburgPrinses Alice gravin van Athlone, Koning Olaf van Noorwegen Koningin Fabiola en Koning Boudewijn van België. Rechts midden in de lagina het Ko- linklljk Gezin, in de Nieuw Kerk. Links en rechts onder twee beelden 'an het dragen van de kist naar de Koninklijke grafkelder. Op de foto is de bloemenentourage duidelijk zichtbaar, waarmee de ingang van de kerk was omgeven. Op de achtergrond het grafmonument van Willem de Zwij ger, met daarvoor de krans van het voormalige Nederlandse verzet.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5