Nehroe: alleen Chinese achterhoede trekt terug Overdekt zwembad gaat bijna miljoen kosten BRITSE PREMIER HEKELT REDE VAN DEAN ACHESON Spaanse wisselaarster beproeft truc zonder succes in Den Haag De nieuwe loonpolitiek TWEE doden door gladheid Investeringen openbare werken Katwijk Baby gestikt Amerikaan maakte dezelfde fout als Napoleon en Hitier LETDSCH DAGBLAD ZATERDAG 8 DECEMBER 1962 Premier Nehroe, die een bezoek heeft gebracht aan noordoost- India, heeft gisteren in het Indiase parlement verklaard, dat in de achterhoede van de binnengedrongen Chinese troepen, militairen worden teruggetrokken. ..Maar in de voornaamste gebieden be vonden zij zich nog op de dag van gisteren", voegde hij er nadrukkelijk aan toe. Zo bevinden zich nog veel Chinese soldaten op een heuvelrug bij de pas „Arendsnest", ongeveer 50 km ten fioorden van het dorp Foothills aan het noordoostelijke front. De Chine zen hebben hier een bolwerk aan gelegd. Het is het laatste hoge punt voordat de Vlakte van Assam begint. Nehroe deelde het parlement ver der mee, dart; India thans met de Chinese Volksrepubliek spreekt over hetgeen er na de voorgestelde terug trekking der Chinese troepen dient te geschieden. ,Het gaat erom of wij militairen, politie of bestuursambte naren naar de ontruimde gebieden moeten zenden. Deze en overeen komstige aangelegenheden, die be trekking hebben op het terugtrekken der Chineses eenheden en hetgeen daarna moet geschieden, dragen een overwegend militair karakter. Het zyn geen politieke zaken", aldus ver klaarde de Indiase minister-president pog in antwoord op vragen. Nehroe zei ook, dat Pakistan India had verzocht een datum vast te stel len voor de voorgestelde besprekin gen op ministerieel vlak over een re geling van hun geschillen, waaronder dat betreffende Kasjmier. PAUS VERLIET HET VATICAAN Sprak concilievaders in St.-Pieterskerk toe. (Van onze Romeinse correspondent) Paus Johannes, die ons telkens weer voor verrassingen stelt, heeft gisteren iets gedaan, wat werkelijk niemand verwacht had. Hij verliet om rond 11 uur het Vaticaan, is in een auto gestapt en heeft zich naar de St.-Pieterskerk begeven, waar htf een toespraak heeft gehouden tot de concilievaders. Eerst beeft hij met hen het Ange lus gebeden, een gebed dat hem bij zonder dierbaar is, en daarna heeft hij een toespraak in het Latijn ge houden, waarin hij o.a. de concilie vaders dankte voor hun grote ijver, betoond bij het concilie, en waarin hij zei, dat hij het buitengewoon op prijs heeft gesteld, dat de concilie vaders met raad en daad hebben willen bijdragen tot het welslagen Van dit grote werk en dat het schouwspel van een enige katholieke apostolische kerk hem buitengewoon heeft ontroerd. Hij deelde eveneens mee, dat hij zich reeds verheugde op het feit, dat hij vandaag (zaterdag» weer temid den van zijn broeders zou vertoeven en dat hij hen zou toespreken bij de grote sluitingsceremonie. Het behoeft geen betoog, dat de concilievaders de Paus met een geweldige ovatie heb ben ontvangen. Wij vernamen van personen, die daarbij aanwezig waren, dat hij weliswaar wat bleek zag en ook wat langzaam de twaalf trap pen, die naar de troon leidt, besteeg, maar dat hij zijn redevoering met krachtige stem heeft gehouden, daar bij zijn woorden onderstrepend met de gebruikelijke gebaren en in ieder opzicht geen vermoeide indruk maakte. Wat. het concilie zelf betreft, was het gisteren natuurlijk niet zo'n bijzonder belangrijke dag. Door enige sprekers werd er nog op gewezen, dat men de kerk op twee manieren kan bekijken, nl. als een juridisch lichaam en als een geeste lijk lichaam. In het licht van het evangelie echter worden deze twee lichamen één. Dan verdwijnen nl. alle spanningen tussen de kerk. ge grondvest op het recht, en de kerk, die gegrondvest is op de liefde voor Christus. De sprekers stelden voor, om de Juridische organisatie van de kerk in de geest van het evangelie te ontdoen van vele bijkomstige juri dische zaken. Het evangelie kent geen tegenstelling tussen geest en leer. De kerk moet een zuiver teken zijn van datgene, wat zij in de we reld vertegenwoordigt, nl. de liefde van God. Verder is nog bekendgemaakt, dat de Paus zondag aanwezig zal zijn bij drie heiligverklaringen. Twee jaar voor BARBARA FELL De 54-jarige Barbara Fell, die een leidende functie bij de Britse rege ringsvoorlichtingsdienst heeft be kleed cn zo dwaas was geweest ver trouwelijke stukken aan haar vriend, de vroegere Joegoslavische pers- attaché in Londen te laten lezen ..om hem politiek gunstig te beïnvloe den" is gisteren voor de Old Bailey tot twee jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De openbare aanklager zei. dat Barbara Pell de Joegoslaaf, die in tussen naar zijn land is terugge keerd. rapporten had laten lezen van de Britse ambassadeur in Belgrado aan de Britse minister van Buiten landse Zaken. De verdediger voerde aan dat mej Feil geen reden had te denken, dat zij een fout beging, omdat zij geloofde dat de Joegoslaaf tot de gematigden behoorde, die naar het Westen keken. Hij zei dat mej. Feil in liaar lange, buitengewoon eervolle loopbaan, waarbij zij zoveel be kwaamheid aan de dag heeft gelegd, deze ene keer had gefaald. De rech ter stelde daartegenover, dat zij het in haar gestelde vertrouwen volledig had beschaamd. Hoewel er geen spra ke van is dat Barbara Fell zich heeft schuldig gemaakt aan spionage, is haar zware straf waarschijnlijk het gevolg van de thans algemeen in En geland heersende onbehaaglijke at mosfeer. veroorzaakt door de spiona- gezaak-Vassall en de daaraan voor afgaande zaak tegen de groep- Lonsdale-Kroger. De Amerikaanse ambassadeur in Nieuw Delhi, Galbraith, heeft giste ren meegedeeld, dat de VS India le ningen tot een bedrag van dertig miljoen dollar hebben toegestaan voor de produktie van vrachtauto's, waaraan het Indiase leger grote be hoefte heeft. Galbraith verklaarde verder, dat de hoeveelheid militaire uitrusting die India in strijd met de Chinezen heeft verloren, waarschijn lijk groter is dan hetgeen de VS en Engeland India aan nieuwe wapens hebben geleverd. Tot dusver hebben alleen al de VS voor een waarde van ongeveer tien miljoen dollar naar India gevlogen. De Indiase minister van Defensie- produktie heeft gisteren in het par lement meegedeeld, dat in India twee fabrieken zullen worden gebouwd voor de vervaardiging van Russische Mig-straaljagers. Tot nu toe zijn ruim 8400 man In diase troepen, die achter de front linie door de Chinezen waren afge sneden, erin geslaagd zich weer bij de hoofdmacht te voegen. «de buurt van de kas komen Tot zij verscheen bij de Boerenleenbank in In Haastrecht nel f. 2100 gestolen (Van onze Haagse correspondent) De vrouww met het Spaanse uiter lijk, die begin deze week in Amster dam met succes een soort wisseltruc toepaste en met f 3025 buit een wa renhuis verliet, heeft dezer dagen ook in Den Haag getracht haar slag te slaan. Zonder succes echter. Ook in Am- I hem, Gouda en Nijmegen heeft zij tevergeefs getracht een kassier om de tuin te leiden, maar in Haastrecht bemachtigde zij f 2.100. Alle gedupeerden en adspirant- slachtoffers beschrijven de vrouw als een jonge Spaanse van naar schat ting 27 jaar met zware make-up en hoog opgemaakt haar. In Amsterdam droeg zij een rode mantel, in Den Haag had zij een bruine met zwarte spikkels aan. Haar werkwijze ls steeds dezelfde In een mengelmoes van Spaans ^Haastrecht. Hier herhaalde zich het zelfde spel. nu echter met succes. Naast, het bureau van de kassier stond een tas met f 25.000. Hierin deed de vrouw een greep en rekende de kassier voor hoe zij het wisselgeld wilde hebben. De kassier voldeed aan haar wensen, nadat hij haar het geld had afgenomen. Maar 's avonds miste hij f 2.100. Meer Russische uitzendingen naar buitenland Bijeenkomst Leidse Chr. Besturenbond Een beeld van het Paleis aan het Lange Voorhout vrijdag middag. Een bloemenschat ge- De Russische radiouilzendingen naar het buitenland zijn in de loop van dit jaar uitgebreid tot 1.250 zenduren per week, dat*is ten opzich te van het begin van dit jaar een uitbreiding van dertien procent. De - uitzendingen naar Afrika stegen v*n Si e^hankhnïet van i ooo wil'wis 73,5 tot 110 uur per week' die naar tuigde van de hulde welke de I ten. A A ,.7??;-^ het Verre Oosten van 117 tot 180 uur 1 per week en de uitzendingen naar Latijns Amerika van 45.5 tot 101.5 per week, waarvan gedurende een bepaalde periode zeventig uur speci aal op Cuba gericht. Op het gebied van de internatio nale radio-omroep neemt commu- nistisch-China met 780 uur de twee- j de plaats in. en de Verenigde Staten met hun „Stem van Amerika" de derde plaats met 740 uur. bevolking van Den Haag en de leden van het corps diplomati que de overleden Prinses brach- selen. Wordt zij bij de kassier toege laten, dan grijpt ze voor de hand liggend geld en telt dat neer om dui delijk te maken in welke coupures zij het wisselgeld wil hebben. Maakt de kassier aanstalten om het biljet inderdaad te wisselen dan verdwijnt ze meestal meteen. Zo ging het ook in Den Haag, waar zij bij vier grote bedrijven een poging heeft gewaagd, echter steeds ver geefs. Men liet haar wijselijk niet in Tijdens de vergadering van de I Leidse Chr. Besturenbond, die gis teravond in het gebouw van Chr. Soc. Belangen werd gehouden, sprak j de secretaris van het C.N'.V., de heer C A. Bakker over: „De vraagstuk ken rondom de lonen". Na een korte meditatie, gebaseerd op Psalm 23 en te zijn voorgegaan >n gebed, hield de voorzitter, de heer A. J Verhoog, een korte toespraak naar aanleiding van het overlijden van Prinses Wilhelmina Hierin her innerde spreker er o.m. aan, dat Ko ningin Wilhelmina destijds bij haar troonbestijging heeft gezegd, dat Oranje nooit genoeg voor Nederland kon doen en op welke eminente wij ze zij inderdaad gedurende de 50 jaar van haar regering met inzet van haar gehele persoon ons land en ons volk d'ende. In het bijzonder wees hii in die verband nog op de donkere jaren 1940-'45. toen zij als het ware vanuit Engeland het Nederlandse verzet moreel steunde en haar stem via de radio ons volk de krachten gaf verder te strijden voor de uitein delijke vrijheid en de hereniging van het Oranje Huis en het Nederlandse volk. Na deze korte toespraak, wel ke door de vergadering staande werd aangehoord, werd een minuut stilte in acht genomen. I In zijn causerie wees de heer Bak ker er op. dat de door de regering :ii 1959 ingevoerde loonpolitiek alge meen werd gezien als een overgangs maatregel naar een uiteindelijke z.g. vrije loonpolitiek, waarbij zeggen schap bij het bedrijfsleven zelf en niet bij de regering zou berusten. Toen dit laatste wat al te lang op zich liet wachten, gaf dit allerwege aanleiding tot een scherpe kritiek op het regeringsbeleid. Men was in belanghebbende kringen terecht, al- ^us spreker, van oordeel, dat niet de •egering het inzake de loonvorming alleen \oor het zeggen had, doch het bedrijfsievende vrijheid en de ver antwoording moest worden gege ten de loonpolitiek te bepalen. Na een korte uiteenzetting te I hebben gegeven van de onvolkomen heden welke er naar het oordeel van de drie vakcentrales, kleven aan de wijze waarop de regering haar loon politiek voerde, besprak spreker uit voerig het advies, dat de Soc. Econ. Raad in juli j.l. aan de regering uitbracht en waarin een in de toe komst te volgen geheel nieuw systeem van loonvorming werd aangegeven. Zes procent meer eerstejaars Uit voorlopige cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek blijkt dat zich omstreeks 25 oktober 1962 1 bij de gezamenlijke universiteiten en I hogescholen 7.880 eerstejaarsstuden ten hadden laten inschrijven: dat is ten van het land is gisteren weer een I 430 studenten meer dan in het jaar ernstig verkeersongeluk gebeurd. Het daarvoor of wel een stijging van 6 kostte aan twee mensen het leven, procent. In 1962 was de verdeling van de Op de beruchte rijksweg van Am sterdam via het Gooi naar het oos terwijl even zoveel mensen ernstig zijn gewond. eerstejaarsstudenten vrijwel aan die in 1961, en wel ruim 1 pró- Spreker herinnerde eraan, dat de re< gering na zich aanvankelijk hiertegen te hebben verzet, voor de druk, di« de Stichting van de Arbeid op haar uitoefende, uiteindelijk het hoofd heeft gebogen en met het nieuwe loonsysteem akkoord is gegaan. Hier na ging spreker het te volgen nieu we loonsysteem punt voor punt na en legde hij vooral de nadruk op hel feit, aat in de naaste toekomst dui niet de regering doch het bedrijfs leven zelf het loonbeleid voert en niervoor de verantwoordelijkheid draagt. In de toekomst zal het namelijk zo gaan. dat als de Stichting van d« Arbeid, na overleg met het bedrijfs leven o.m. wat betreft de loonpoli tieke normen, een C.A.O. eenmaal heeft aanvaard, deze onmiddellijk in werking gesteld kan worden zonder voorafgaand overleg met het college van Rijksbemiddelaars. Wel kan dil college „de rode lantaarn hijsen" dwz. de regering advieseren de CAÖ nietig te verklaren. Indien dit wordt nagelaten treedt de CAO volledig in werking. De minister kan dit advies opvolgen, doch ook nalaten. Mocht van werkgeverszijde worden ver klaard. dat de nieuwe CAO gevolgen zal hebben inzake de prijzen, dan zal de CAO door de Stichting van de Ar beid. voorzien van een advies, naar de minister worden gezonden, waar na deze zijn beslissing kan nemen in zake hel prijsbeleid. Het geheel overziende kwam spre ker tot de conclusie, dat het nieuwe systeem weliswaar nog aan de prak tijk moet worden getoetst, doch dal dit systeem z.i. een zeer aanvaard bare loonpolitiek kan opleveren. Russisch schip hij Kaapstad Zuidafrikaanse autoriteiten stellen een onderzoek in naar het gedrag van een Sowjetrussisch schip, de 4186 ton metende „Krasnodar", dat al sinds dinsdag buiten de Zuidafri kaanse wateren in de buurt van Kaapstad ligt. Het schip heeft Kaap stad enige weken geleden aangedaan. Donderdagavond vlogen vliegtuigen van de Zuidafrikaanse luchtmacht over het schip. Een persfotograaf, die donderdag over het schip vloog, meldde dat op het dek verscheidene grote, met zeilen bedekte voorwerpen lagen en dat het schip verscheidene extra radio-antennes heeft en voor zien is van radar. De 46-jarige J. E. van Zanten uit b(j godgeleerdheid, ongeveer 10 Naarden reed met zijn auto in de|„K«?4 eiroa IS nrru-ont richting Amsterdam. Nabij het via duct over de Googhweg in de buurt van de Hakkelaarsbrug in Muider- berg begon zijn wagen op het gladde wegdek te slippen en schoot door de haag naar de andere rijbaan. De heer van Zanten werd daarbij uit zijn auto geslingerd. Onmiddellijk stopte een aantal auto's uit beide richtin gen om hulp te verlenen. B(j het af remmen is daarbij de auto van de heer J. H. F. Hansen uit Amsterdam eveneens gaan glijden. Deze wagen vloog door hetzelfde gat in de haag en ramde vier wagens. Bij deze bot sing werden nog drie personen ern stig gewond: de heer Hansen, de heer C. Kamp uit Apeldoorn en de 58-ja- rige heer P. Klant uit Bussum. Alle slachtoffers werden naar het Diaco- nessenhuis in Naarden overgebracht. Bij aankomst daar bleek de heer Van Zanten reeds te zijn overleden. De heer Klant ls korte tyd later overleden. procent bij letteren, circa 15 procent bij de medische wetenschappen, circa 40 procent bij wiskunde, natuurwe- tenschappen en techniek en tenslotte ruim 30 procent bij de maatschappij en menswetenschappen. Dolle kat in Laren doodgeschoten Een hond In Laren (N.-H.), die dezer dagen door een vermoedelijk aan hondsdolheid lijdende kat werd gebeten, is in observatie ge nomen en inmiddels ingeënt. De be wuste kat was zeer agressief, liet zich niet vangen en vertoonde verlam mingsverschijnselen. De eigenaar heeft het dier. zonder vooraf de po litie te waarschuwen, doodgeschoten. In overleg met de inspecteur van de Veeartsenykundige Dienst is het ka daver vernietigd. In aansluiting op de ontwerp-ge- meentebegroting en bedrljfsbegrotin- gen voor 1963 hebben B. en W. van Katwijk de raad nog een overzicht van de voorgenomen investeringen binnen de sector openbare werken over de jaren 1963 tot en met 1967 doen toekomen. Nadrukkelijk wordt er daarbij op gewezen dat omtrent de volgorde van uitvoering van de pro jecten geen enkele toezegging of voorspelling kan worden gedaan. Van de voornaamste uit te voeren werken volgt hieronder een opsom ming. waarbij het totaalbedrag van de investering is aangegeven cn het jaar of de jaren waarin uitvoering zal plaats vinden. Voor wat betreft de reeds aangevangen werken wordt tevens het bedrag voor 1962 vermeld. Straten en pleinen Reconstructie ged. Rijnstraat, ten noorden van de Van Egmondstraat, en Noordwijkerweg tot aan het Hoge Mallegat: f 160.000 (1963»; verbin dingsweg van de Koningin Juliana- laan naar de Hoornespolderf294.000 (1963: f 180.000: 1964: f 114 000»; ver lengen Industrieweg: f73.000 (1962: f20 000; 1963: f53.000; reconstructie Secr. Varkevisserstraat: f650.000 (1964: f400.000; 1965: f250.000); re- (Van onze Londense correspondent) Er lopen op het ogenblik in Engeland een heleboel mensen kwaad rondt zij zijn verbolgen over de „beledigende'' speech van Dean Acheson, de voormalige Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, die door de Amerikaanse regering een „particulier persoon" wordt genoemd, maar die dan toch president Kennedy's adviseur voor NAVO-zaken is. Acheson verkondigde over Enge- lands getaande macht dingen, die niet nieuw zijn, maar gezegd 1 J:. 1.1. „1 lil. o It tR rï ic L' zn tirnrnpn bezoek te gaan. Britten trillen naarheid niet van vreemden horen Vandaar dat Macmillan na enige aarzeling gisteren hard heeft terug geslagen. Hij deed dit in een felle repliek aan Acheson. door middel van een brief aan zijn oude vriend en ministeriële ex-collega Lord Chandos. die in het vorige kabinet zitting had als minister van Produk tie en tot enkele jaren geleden deel uitmaakte van de Britse regering. De premier verklaarde dat Acheson de- Het zes maanden oude zoontje van zelfde fout begaat als Thilips II van de familie Timman in de Tuinstad Spanje. I.odewijk XIV, Napoleon, de Osdorp is gisteren in zijn wieg ge- Duitse keizer en Hitler, die ook F.n- stikt Het kind is op zijn buikje on- gelands einde voorbarig hebben voor der de dekens gegleden, die met speld. Anderen hadden er reeds aan klemmen vastzaten. I herinnerd, dat ln 1940 Joseph Kenne- voor de Verenigde Staten zelf en elke andere vrije natie zou hebben laten gelden. Dit is de al lang door Mac millan verkondigde leerstelling van de zg „interdependence", het feit na melijk dat wij in het huidige wereld bestel allen op elkaar zijn aangewe zen willen vrede en welvaart wor den verzekerd. Tot zover Macmillan, die Engelands veranderde rol veel juister heeft geformuleerd dan Acheson, in wiens rede de weerslag Lc te vinden van een zeker anti- Brits sentiment dat in de Verenigde Staten als een historisch overblijfsel uit de koloniale periode nog een zeker opgeld doet. Vele zieden bovendien van woede 3- over de verklaring van de Britse am- werden op een wijze, die qemakkelijk als anti-Brits kan worden bassadeur in Washington, Sir David uitgelegd. Bovendien willen de Britten zo iets niet van een vreem- h™mta ofemeêï e.ns"u delinq horen en zeker niet op het ogenblik dat Macmillan op het Acheson door te verklaren, dat diens punt staat om bij president De Gaulle en president Kennedy op Lf£t Sir David had eraan toegevoegd, dat Acheson beslist niet anti-Brits is. Een pikante bijzonderheid is nog dat Sir David, wiens standpunt zoveel af wijkt van dat van Macmillan. een zwager van Macmillans zoon is. Het Britse departement van Bui tenlandse Zaken legde er gisteren de nadruk op dat Sir David niet, zo als beweerd werd een gedeelte van Achesons speech heelt verdedigd, waarin deze zegt dat Engeland uit gespeeld is. Mogelijk kende Sir David, toen hij zijn commentaar uitte, de volledige tekst van Achesons rede niet. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken ging nog verder dan de Britse ambassadeur door te verklaren dat „iedereen, die denkt dat Acheson anti-Brits is. zijn hoofd moet laten nakjjken". Aan de ande re kant wordt in Londnn opgemerkt dat het anti-Britse sentiment van de vroegere Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken wel degelijk be kend was. dy, vader van president Kennedy, die toen Amerikaans ambassadeur In Londen was, dezelfde fout had ge maakt. Chandos ls op het ogenblik presi dent van het Instituut van commis sarissen. waarvan de topfiguren van het Britse zakenleven deel uitmaken. Dit instituut had onmiddellijk na de bekendmaking van Achesons speech in een brief aan Macmillan gepro testeerd en hem verzocht ervoor te zorgen dat de regering der Verenig de Staten openlijk Achesons speech zou afkeuren voordat op 19 decem ber de besprekingen van de premier met president Kennedy beginnen. Macmillan zegt, dat Acheson ook de rol van het Gemenebest ln de we reldpolitiek niet schijnt te begrijpen. Achesons opmerking, dat er thans een einde komt aan Engelands af zonderlijke rol zou, aldus Macmillan, aanvaardbaar zijn, indien Acheson deze opvatting logischer wyze ook constructie Boulevard (asfalteren); f 400.000 1963: f 152.000: 1964 f 104.000 en 1965: 144.000»aanleg verbin dingsweg Molentuinweg-Drieplassen- weg: f942.000 1964: f562.000; 1965: f380.000»; reconstructie Achterkerk- weg: f114.000 «1964»; uitbreiding parkeerruimte f80 000 «1963 f 20.000; 1965: f20.000; 1966: 20.000; 1967: f20.000». Riolen Bouw rioolwaterzuiveringsinstalla tie: f3.950.000 «1962: f60.000; 1964: f 1.500.000; 1965: f 1.490.000; 1966: f 900.000»aanleg rioolzinker door het Uitwateringskanaal: f 180.000 «1966»; aanleg riolering Sportlaan f 70.000 (1964»; verbetering bestaande riolen: f70.000 (1965: f20.000; 1966 f25.000; 1967: f25.000). Bouw brug over het Katwijks Ka naal met opritten: f2.091.600 (1962: f 200 000; 1963: f 1.800 000; 1964: f91.600»: bouw viaduct Provinciale- weg: f630 000 (1966»; dempen van de Zanderijvaart: f 135.000 (1964»; bouw van twee bruggen in de Zan derij Westerbaan: f60.000 (1965; f30.000; 1966: f30.000). Gebouwen Bouw van een overdekt zwembad: f900.000 (1963: f 150.000; 1964: f400.000; 1965: f350.000); dienstge bouw openbare werken en sociale zaken: f900.000 (1963: f300.000; 1964: f400.000; 1965: f200.000»; kan toorgebouw gemeentebedrijven: f300.000 (1963: f200.000; 1964: f 100.000); bouw noodslachtplaats en garages: f280.000 «1963: f 174.000; 1965: f 106.000»; uitbreiding politie bureau: f85 000 (1963); bouw cen trale werkplaats voor mindervalide arbeidskrachten: f 400 000 <1963: f200.000: 1964 f 200.000»; gebouw voor de Gemeentelijke Geneeskundi ge en Gezondheidsdienst: f 150.000 (1967). Sport Uitbreiding van het Sportpark Nieuw-Zuid: f141.200 «1962: f50.000; 1963: f91.200»; uitbreiding kleed ruimte Sportpark Nieuw-Zuid: f48.400 (1963»; aanleg tijdelijke sportaccommodatie in de Hoornespol der: f40.000 (1963); aanleg van een sportpark in het gebied 't Heen: f 170.000 (1965: 85.000; 1967: f85.000); bouw van een theeschenkerij in het recreatiegebied „De Pan van Per- sijn": f28.500 (1963); bouw van een gehoorzaal f600.000 (1964: f300.000; 1965: f300 000 bouw van een sport hal: f 300.0001966»aanleg van drie openbare speeltuinen: f52.500 (1963: f17.500; 1965: f 17.500; 1967: f 17.500). f60.000: 1965: f60.000: 1967: f 40.000); bouwrijp maken gebied Emmastraat- Badhuisstraat: f300.000 (1963: f 150.000; 1966: f 150.000); bouwrijp maken gebied tussen Tramstraat en Sluisweg: f400.000 (1965: f200.000: 1967: f200.000»; 'reconstructie ver binding Tramstraat-Boulevard: f400.000 (1963: f200.000; 1964: f 100.000: 1966: f 100.000»doorbraak Secr. Varkevisserstraat-Tramstraat f300.000 (1965: f 150.000; 1967: f 150.000); sanering terrein Kerk straat-Commandeurslaan: f 120.000 «1963: f40.000; 1964: f80 000»; sane ring terrein Wassenaarseweg-Rijn- straat: f80.000 (1963: f30.000; 1965: f50.000». Tenslotte dient in 1963 aan tractie- materiaal te worden aangekocht een huisvuilwagen (vervanging» en een vrachtauto voor resp. f 60.000 en f 25.000. Geveilde percelen Ten overstaan van: Notaris M. P. Kaptein te Leiden: Woonhuis met schuur en kantoor Lage Morsweg 11, in bod f19 800. koper H. W. M. Hil- ders te Leischendam voor f 23.400. Woonhuis Mauritsstraat 36, in bod f 7400, koper C. H. J. van der Drift te Oegstgeest, q.q. voor f8050. Nota rissen mr. S. M. Brandenberg te Leiden en K. Günther te Warmond: Winkelhuis met afz. bovenwoning, schuur en erf. Drie Octoberstraat. 45a en 45b, in bod f21.400 is niet verkocht. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Anna Agatha Maria. d. v. C J T Schipper en H. A. Thijssen; Sandra, d. v. J J. E. Fllemon en E. Hageman; Pieter Marlnus Johannes, z. v. M J. Oomen en C. Lagas. Maria Elisabeth Beata, d. v. M .A. Wijnands en J. J. Brame; Maria Adriana, d. v. G. A. Steenvoorden en B. C. Zonneveld; Paulina Geertruida, d. v. C. v. d. Broek en E. v.d. Steen; Henrlcus Theo- dorus Maria. z. v. T. M. Bakker en E. T. M. C. Rapati; Ferdlnandus Jacobus Bernardus. z v. P. A. G. J. Broeders en G. M. J. Bliemer: Gerardus Marlnus Josephus, z. v. M. J. Bosman en J. M. v. ti. Zwet; Wllma, d. v. L. Paauw en A. Pouw; Willem Frederlk. z. v C Westerbeek en M. D. v. d. Meer; Nico- lette Cornelia Jacqueline, In wak gereden De 15-jarige Jantje Timmermans is gisteren tijdens het schaatsen op de Arensbergergracht in Zwartsluis (Ov.) in een wak gereden en ver dronken. Het meisje was samen met een vriendin en enkele kleine kinde ren op het ijs. De vriendin, die eveneens ln het wak raakte, kon gered worden. Verschuiving van vrije halve dag In afwijking van de eerdere berich ten en ter voorkoming van misver stand wordt meegedeeld, dat de ver gunning van de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, om de wekelijkse vrije halve dag in de weken van 23 december 1962 tot en met 5 januari 1963 te verschuiven, slechts het volgende inhoudt: Indien de winkelbedrijven, die nor maliter op maandagmorgen gesloten zijn, hun personeel voor deze bijzon dere weken toch laten werken, kan de vervangende vrije halve dag ook gegeven worden op donderdagmorgen 27 december resp. woensdagmorgen 2 januari. Deze regeling heeft dus geen be trekking op winkelpersoneel, dat ook onder normale omstandigheden op maandagochtend werkt. Lekke-bandenregen door metaalafval (.Van onze E'hovense correspondent) De Eindhovense politie is donder dagnacht en gisteren de gehele dag in de weer geweest om een aantal wegen van vlijmscherp metaalafval, dat op de z.g. kraaiepootjes van smokkelaars leek, te laten ontdoen. Donderdagavond laat kwamen plot seling een aantal meldingen binnen van automobilisten, die met lekke banden langs de weg stonden. Hierbij voegden zich later nog brommers en fietsers. Hoeveel personen er binnen een etmaal het slachtoffer zijn ge worden is niet meer bij benadering te schatten. De meldingen gaven zelfs het spoor aan: Sonseweg, Vlok- hovenseweg. Woenselsestraat, Frank rijkstraat. Marconilaan, Beukenlaan en Beatrixhaven. Aan de Beatrixhaven vond de poli tie bij een opslagplaats van afvalma- terialen een aanhangwagen meti scherp metaalafval, waarvan de laad- Zoetemelk en W. van Wissen; Ivónne I kleP gedeeltelijk open stond. Onderwijs Bouw tweede school voor buiten gewoon lager onderwijs Comman deurslaan: f 160.000 (1963»: bouw van drie kleuterscholenf 540.000 (1963: f 180.000; 1965: f 180.000; 1967: f 180.000»: bouw vier scholen voor ge woon lager onderwijs: f 1.400.000 (1963: f350.000; 1964 f350.000; 1966: f350.000; 1967: f350.000); bouw ulo school met 16 klassen en gymnastiek lokaal: f 1.150.000 (1962: f200.000; 1963: f950.000); bouw van twee gym nastieklokalen f 250.000 1963 f 125.000; 1966: f 125.000». Voorts is pro memorie opgenomen de bouw van een lyceum. Sanering Bouwrijp maken van het gebied tussen de Baljuwstraat en Elleboog steeg (nieuw postkantoor): f 190.000 (1963); bouwrijp maken gebied tus sen Zuidstraat en Secr. Varkevisser- «raat I 1200.000 11963s 140.000; 1964: UU1?46"jUr Ik'aA'. Maria, d. v. P. J. A. Jansen en G J. Verweij; Maarten Alexander, z. v D Dlederix en W. v. d. Velde; Martha Catharlna, d. v. W. Pouw en J. M. v. d. Burg; Peter. z. v. O. Hoekstra en A. W. Steenvoorden: Arnoldus Leonardus, z. v. W. van Kempen en M. J. Ammer- laan: Elly Fran?olse Julia. d. v. J. J. W. Borleffs en E. P. M. Kuysten. ONDERTROUWD A. H. J. v .d. Wollenberg en C. van Rijn; P. L. Keur en J. Blikman; C. Ie Pair en H G. M. Schroten; J. Tebrug- ge en J. M. van der Zeeuw; J. M. Ben schop en J. H. M. Goddijn; H. van der Weijden en C. A. Barendse; J. Tege laar en A Haneveld; J. J. Hulzlnga en A. F. Marks; J. G. Doekes en P. Stlg- ter; W. I. A. Tuyers en E. Vink; B J. Slobbe en Y. A. G. Staats; A. Kater en H. Dresden; A. Nieboer en E. T. van Dissel; B. J. Lange en H. Vaags; J N. van der Horst en E. P. M. van Leeu wen; G. Mourits en J. Reijken; P. van Veen en M. P. v. d. Velden: P M. Hoogenboom en G. Sira; H. G. Nach tegaal en M de Tombe: H J. de Rooi; en E. A. M. J Wijsman. OVERLEDEN G. A. Spek, 75 Jaar, man; H. M. Canters, 75 Jaar echtgen van J. Does burg Lanooy; P A. van Huffel. 66 J„ De wagen was uit Oss gekomen en had waarschijnlijk in de gemeente Son geleidelijk aan vracht verloren. Onder Eindhoven was de weg over een afstand van rond 5 kilometer met dit metaalafval bezaaid. Voor de po litie de aanhangwagen had gevonden, waren de banden van twee surveil-i lance-auto's eveneens gesneuveld. Een ploeg trachtte cu veroorzaker! van het euvel te vinden en een an dere ploeg had handenvol werk, omi het verkeer van de gevaarlijke route; te houden, ofschoon dit slechts ge-i deeltelijk gelukte, daar de weg lang! is en er vele zijstraten op uitkor-en.1 Een veegmachine van de gemeente-1 reinigingsdienst, die op de route werdi gezet, moest weer uit bedrijf geno-i men worden. Het resultaat was nihil.1 Een ijlings opgeroepen ploeg arbel-l ders, die met schoppen en bezems l aan het werk toog. leverde evenmini het gewenste resultaat op. In de vroege morgenuren kwam een zwarej elektromagneet op de wegen, die haari werk grondig verrichtte. Intussen wasl het lekke banden blyven regenen. I Pas gistermiddag kon het gehele tra- Ject weer vrijgegeven worden.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 8