Toch goed jaar voor bloembollenkwekers Mechanisatie is onvermijdelijk ONDANKS LATE OOGST C. Stokkermans jubileerde bij N.R.M. - Leiden Bij botsing overleden BEURS VAN AMSTERDAM LEIOSCM DAGBLAD WOENSDAG 5 DECEMBER 19*2 De leden van de afd. Noordwijk van de Kon. Vereniging voor Bloembollencultuur waren gisteravond naar het ..Hof van Hol land'' gekomen om de beschrijvingsbrief te bespreken voor de op 17 december in Haarlem te houden algemene vergadering. Voorzitter G. Faase zei in zijn openingswoord, dat de bollen- kwekers met genoegen kunnen terugzien op de resultaten van het bloembollenvak in 1962. Het prijsverloop van de leverbare bollen is gemiddeld zeer goed geweest en de opbrengsten van de oogst gaven op de zandgronden ook geen reden tot klagen. Een waarschuwing zjjn de stijgende bedrjjfsonkosten en investeringen, waardoor de teelt van bloembollen steeds duurder wordt. Het najaar bracht voor de bedrijven gunstige weersomstandigheden. Daar abnor male regenval en najaarsstormen wegbleven, hadden de werkzaamhe den een vlot verloop. Nu de vijfdaagse werkweek ook in bet bloembollenvak praktisch geheel gerealiseerd is, heeft de steeds toene mende mechanisatie in de bollen teelt er zeer sterk toe bijgedragen, dat de werkzaamheden tijdig klaar kwamen Speciaal de plant- en rooi- machlnes zijn in korte tijd onmis baar geworden. Door het late voorjaar en de daar op volgende koude zomer zijn de gla- diolengewassen achterop gekomen in groei en ontwikkeling en vond de oogsttijd ongeveer twee weken later plaats dan normaa'. Met deze omstandigheden rekening houdende, valt de opbrengst van de knollen niet tegen. Doordat het beteelde are aal niet te groot was, is er op het ogenblik een zeer vlotte handel in WARMOND Sint bezoekt KAB-kinderen Door het overlijden van HKH Prinses Wilhelmina was het jaarlijks door de leden van de KAB te houden St.-Nicolaasfeest enigszins gewijzigd. De Sint heeft geen rondgang door het dorp gemaakt, maar zich recht streeks naar hotel „De Stad Rome" begeven. Hier werd hij bij monde van de heer Nieuwveen verwelkomd door het bestuur. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat de Sint ook dit jaar weer naar Warmond was geko men en hij bracht een woord van dank aan allen die op enigerlei wijze hadden medegewerkt dit feest moge lijk te maken. Hierna ging de Sint over tot het uitdelen van geschenken. De KAB heeft met deze sympatieke actie de kinderen van haar leden weer een onvergetelijke middag be zorgd. .Steeds Vooruit" Het eerste heren team van Steeds Vooruit slaagde er in Rijnsaterwoude in een 37 zege te behalen op RTC 2. Het tweede team daarentegen verloor (thuis) met 4—6 van Sparkler 2. Th. van Tongeren was met twee winst partijen de beste man bij de War- monders. Steeds Vooruit 3 werd met forse cijfers door Baronie geklopt (9—1). De verdere uitslagen: (dames) Steeds Vooruit I—ATTC 0—10, ATTC 2—Cteeds Vooruit 2, 8—2; (junioren) ScyllaSteeds Vooruit 37. H. v. d. Horst won in de laatstgenoemde wed strijd al zijn partijen. Feestverlichting viel uit Tengevolge van overbelasting van het net is gisteravond omstreeks 9 uur een gedeelte van de feestverlich- ting van de Haarlemmerstraat tussen Prinsessekade en Vrouwen- steeg uitgevallen. Ook tal van bewoners zaten hierdoor plotseling zonder lioht. In de loop van de nacht heeft personeel van de S.L.F. een en ander weer in orde gebracht. Raadsleden herdachten Prinses Wilhelmina De raad der gemeente kwam gister avond in een bijzondere openbare vergadering bijeen ter herdenking van het overlijden van HJK.H. Prin ses Wilhelmina. De burgemeester zei de behoefte te hebben gevoeld om gezamenlijk het overlijden van Prinses Wilhelmina te gedenken. Op sobere wijze schetste hjj het le ven van Hare Koninklijke Hoogheid, waarna de 'raad enige ogenblikken Etilte betrachtte. gladiolenknollen met beste verkoop prijzen, aldus de heer Faase. Dat de handel voor het nieuwe sei zoen zeer rustig is. behoeft de kwe kers niet te verontrusten. Dit is wel een? meer het geval geweest en toen kon toch de gehele bloembollenoogst geplaatst worden. Door ce grote uitbreiding van het bollenareaa! met 10 rekenen de ex porteur? en handelaren op een groter aanbod van bloembollen in 1963, ter wijl de buitenlandse afnemers en bloemenmarkten nog moeten aan tonen, dat zij dit grotere aanbod van bollen kunnen opnemen. Bij de bespreking van de beschrij vingsbrief besloot de vergadering in de vacatures van de heren J. Hop man en G van Straalen, de kandi datuur te steunen van de heren M. van Straalen uit 's-Gravenzande en Jac Huijbers uit Heerhugowaard. Wat twee wijzigingen van het Han- delsregiement betreft, volgde men het prae-advies van het hoofd bestuur De heren P. Steenvoorden en H. van der Loc zullen de afoeling op de algemene vergadering vertegenwoor digen. Reserves zijn de heren P. H. Lindhoui en Jac. Hoogeveen. Besloten werd de contributie met 10 %te verhogen. Uit de hogere op brengst zullen de kosten worden be streden van een wagen in het streek- corso. Bij de rondvraag werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de mi nimumprijzen en de minimum-ex portprijzen voor gladiolenknollen. Mist en gladheid Mist, ijsaanslag en gladheid heb ben vanmorgen ook weggebruikers in Leiden parten gespeeld. Om twaalf uur vanmorgen was de politie al vijftien maal uitgerukt, voor aanrij dingen. Men begrijpt, dat de afdeling verkeer dit niet allemaal ineens kon verwerken en zo kon het gebeuren, dat sommige, bij een aanrijding be trokken personen een half uur op de komst van de politie moesten wachten, die een soort wachtlijst had aangelegd. De E H.D. moest vijfmaal uitrukken, waarbij tweemaal voor voetgangers, die door de gladheid waren gevallen. Een van hen brak het linker-onderbeen. Op de Rijnsburgerweg vond in de loop van de morgen een kettingbot sing plaats waarbij enige auto's ma teriële schade opliepen. Naast de Eltax probeerde ook de N.Z.H. de stadsdiensten zoveel mo gelijk te doen functioneren. A. C. BEEKES OVERLEDEN De heer A. C. Beekes is In de leef- tijd van 64 jaar plotseling overleden. De heer Beekes woonde in Oegstgeest en genoot als oud-districtscommissa ris van de N.P.V. een grote bekend heid in Leiden en omstreken. Koninklijke onderscheiding uitgereikt Sint-Nicolaas heeft vaiftnorgen persoonlijk de huldiging bijgewoond van de chef van de afdeling vellendruk en rotatie van de Nederlandse Roto gravure Maatschappij in Leiden, de heer C. Stokkermans. Deze huldiging vond plaats in verband met het veertigjarig dienstverband van de jubilaris bij de N.R.M. Naast Sint-Nicolaas waren ook leden van de directie, perso neelsleden van de afdelingen en wethouder S. Menken aanwezig. Laatst genoemde kon na het lichten van de doopceel van de jubilaris met vreugde de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitreiken. Nieuwe uitgaven Den vaderland getrouwe, samenge steld door Mathieu Smedts, ui tg. De Arbeiderspers, Amsterdam Dit boek over oorlog en verzet werd geschre ven door mensen, die op de een of andere wijze midden in de strijd te gen de Duitse onderdrukker hebben gestaan en dus weten waarover ze schrijven. En niet alleen Nederland en de concentratiekampen in Duits land komen hier aan de orde door wat de auteurs daarover uit eigen I ervaring meedelen, maar enerzijds ook de reis naar Engeland en de toe standen in Londen en anderzijds het leed in het voormalige Ned. Oost- Indië. De scheepvaart werd evenmin vergeten. Niet minder dan 18 schrij vers zorgden voor een bijdrage, veel al meeslepend van inhoud, omdat die onvergetelijke periode ondanks zoveel I leed toch blijft boeien. En hoe- I veel Interessante figuren herleven hier voor onze geest: Kaos Vorrink, Titus Brandsma. de vele strijdende I dominees, knokploegleider Johannes Post (een uitstekende schets van Huib Hendrikse) en zo vele anderen, ook al zijn hun namen niet bekend. Het boek dat is verlucht met 32 pa gina's foto's op kunstdruk, telt bijna 300 kloeke bladzijden, met aan het slot een kort overzicht van de be langrijkste gebeurtenissen der oor logsjaren. Bij een herdruk zou ge let kunnen worden op de verbetering van enkele taalkundige slordigheden, zoals van wie i.p.v. waarvan, iedere i.p.v. elk. Dit werk vol herinnerin gen aan een donkere, maar toen in velerlei opzicht, lichtende strijd ver dient brede belangstelling. Na het welkomstwoord van een der directeuren, de heer J. C. Stafleu, bleek wethouder S. Menken heel wat op het hart te hebben. De wethouder vond de heer Stokkermans wel enigs zins roekeloos om precies op 5 de cember bij een patroon in dienst te gaan. „Je weet nooit of het Sinter klaas, dan wel Zwarte Piet wordt". Uit het gelichte doopceel van de ju bilaris vermeldde de heer Menken de carrière van eenvoudig leerling tot chef van een afdeling met ruim honderd man personeel. Volgens de wethouder is de liefde en de vreug de van de arbeid beloond met de huidige positie. De heer Stafleu bood gelukwensen met de koninklijke onderscheiding aan en gewaagde van een bewonde ring voor het vakmanschap, de toe wijding en de wijze van leiding ge ven van de jubilaris. Naast een ge schenk onder couvert bood de heer Stafleu ook de draagmedaille voor de koninklijke onderscheiding aan. Namens het departement Leiden van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel werd het woord gevoerd door mr. Coebergh. Deze had VOORSCHOTEN MARKTBERICHTEN AALSMEER. 4 december. C V. Cen trale Aalsmeer&e Veiling GA. Seringen: Mad. Stepman 190—225, 110—160. Ma rie Legray 150210, 95140, Prunus triloba 90140, Forsythia 4570 per tak, Bouvardla 6080, Calla 100125, Chrysanten gr.bl. 3552. Idem geplo zen 2033 per stuk. Idem tros per bos 70110. Fresia 100185, Cyclamen 140220, Asp. plumosus 110160. Hyacinten 4059 per bos. BODEGRAVEN, 4 december. Kaas markt. Aanvoer 44 partijen. Noterin gen: le kwal. f 2.38-f 2.42. 2e kwal. 1 2 33-f 2.37; extra kwal. tot f2.52. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 decem ber. Groenteveiling. Waspeen (per kist)A extra 6.20—7.30. Al 5 60—6.90 A2 2.40—5.40, B extra 4.90—5.30, BI 3.80—4.90, BI ((grof) 2.00—2.50. B2 2 402.70. breekpeen (per kist) 1.90 2 40. andijvie 38.00—69.00. witlof 82.00 —115.00. spruiten 25.00—72 00. rode kool 8.0024.00. boerenkool 27.00 37.00. uien (per kist) 1.705.10, kro ten (per kist) 2.504 80 prei: Al 56.0060.00. A2 45 00. knolselderie (per 100 st.) 18.0040 00, selderie (per 100 bos) 13 0015 00. schorseneren: Al 80 00—85 00. BI 65.00—73.00. B2 13.00. Cl 47.00—52.00. C2 8.00—26.00 Aanvoeren: waspeen 47.000 kg., waar van 20 00 kg. voor export en 11.000 kg. voor de Industrie wera verkocht: schor seneren 5.000 kg., waarvan 4.000 kg voor export werd verkocht. WOERDEN, 5 december. Kaasmarkt Aanvoer 18 partyen. Notering: 2.30— 2.43. Handel kalm. Nieuwe parochie ook nog enkele persoonlijke woor den voor dp jubilaris gereserveerd, omdat hij hem bij enkele bijzondere opdrachten nauwer had l°ren kennen Dp heer Coebergh bood de oorkonde en de gouden draagmedaille van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel aan. Onder grote hilariteit van de aanwezigen trad Sint-Nicolaas met twee knechten de recreatiezaal bin nen. Na een lange toespraak bood de Sintt uit naam van het gehele personeel een kleinbeeldcamera aan Namens het stafpersoneel sprak de heer A. Verhoef, die een ets van de Stadstimmerwerf aanbood, terwijl de heer Kokkedee namens de afdeling vellendruk een sc-heerapparaat aan bood. De afdeling rotatie bood de jubilaris een vulpenset aan. gesticht De nieuwe R.-K. Parochie, de pa rochie van de Moeder Gods, zal vrij- dag officieel de noodkerk in gebruik nemen. Dit betekent tevens, dat deze parochie gesticht wordt. De grenzen van de parochie zijn als volgt samengesteld: de wjjken ten zuiden van de grens Molenlaan - Treubstraat. - Erasmusstraat - Kon. Julianalaan - Prinses Margriet laan - Louise de Colignylaan en tot aan de Wassenaarse parochie. Vrijdagavond om half acht zal pas toor J. Th. van Bemmelen van de Laurentiusparochie het Allerheiligste overdragen aan de „bouwpastoor" J. A. Blonk. Deken W. Haring zal de noodkerk in het voormalige M.O.C. inzegenen en de bouwpastoor instal- j leren. De plechtigheid wordt besloten met een avondmis. WARMOND Herdenking Prinses Vrijdagavond a.s. word' in 't Tref punt een herdenkingsdienst gehou den ter gelegenheid van het over lijden van Prinses Wilhelmina. In deze bijeenkomst, die om halfacht begint, zal een inleidend woord ge sproken worden door burgemeester drs. F K. Langemeijer, waarna de herdenkingsrede wordt gehouden door ds. H. L. Boonstra, Ned.-herv. predikant. In verband met de viering in huiselijke kring zal het St.-Nicolaas- feer voor de bejaarden woensdag plaats vinden van 1 wart voor twee tot vier uur. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells M. A., z. v. C. N. i van Schle en C. A. M. Heemskerk. Getrouwd: W. J M C. van Noort i en C. J C van Kampen H. Tb. Wijs- man en A. W. van Seggeler. ZWAMMERDAM „Hier past geen commentaar" „Ach, hier past eigenlijk geen com mentaar". Dat zei vanmorgen de bur gemeester van het ruim drieduizend zielen tellende Zwammerdam, toen wjj hem opbelden naar aanleiding van hetgeen gisteren in de Tweede Kamer is besloten. Zoals bekend voorziet het ontwerp van wet op de gemeentelijke herindeling van ooste lijk Zuid-Holland onder meer in de opheffing van Zwammerdam. „Nu het wetsontwerp in de Tweede Ka mer zonder hoofdelijke stemming is aangenomen spreekt het haast wel vanzelf, dat het straks ook in de Eerste Kamer zonder slag of stoot zal worden aanvaard." Burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn, die zelf in de gemeente Alphen aan den Rijn Grote vraag naar zilveren sleutels De vraag naar zilveren miniatuur- sleuteltjes ten bate van de Stichting .Het Dorp" is dermate groot, dat de fabriek de N.V. Koninklijke He geer te Voorschoten op het ogen blik lang niet in de behoefte kan voorzien. Niettemin woidi met man en macht gewerkt om de bestellingen binnen korte tijd af te leveren. Vla de leden van de vrouwenorga nisaties, aangesloten bij ae Federatie van V:ouwelijke Vrijwillig Hulpver lening, zijn reeds honderdduizenden zilveren speldjes en broches met het embleem van „Het Dorp,, besteld. De juweliers, die de verkoop van de zil veren bedeltjes met hetzelfde em bleem verzorgen, hebben reeds meer Jan 50.000 exemplaren voor zich doen reserveren. De speldjes en broches worden vorkocht voor f. 1.50. Ze kun nen besteld worden bij alle organisa ties aangesloten bij de federatie. Intussen is het nog steeds mogelijk geld voor „het dorp" te storten op girorekening 200 ten name van de actie „open het dorp" of ten name van dezelfde actie op d» Amsterdam se Gemeentegiro op rekening x 80. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Frans. z. v. H. Jansen en B. Stokkers: Reltse P.. z. v. R. Woud- sma en J. B Brader; Johanna A M„ d. v. J. C. W. Oliehoek en B J. Hooge veen: Lambertus M.. z. v. P. G. Voor ham en A. J. Hiimans; Anna H d v. J. H. Scholte Albers en M. Kool: Ge rard H.. z. v. H. G. Mos en E. H. Furst- ner. Ondertrouwd: W. Meskers en J. C. A. Lodewljks. Getrouwd: H. Keijzer en G A Schuur: A. C. Brouwer en A. W. J. de Groot. Overleden: H. C A. van Paasen, 35 J A van Oudheusden 85 J.; Leendert S Hannema, 81 Jaar. Otto D. Souman. 59 Jaar. Iwan de Verschrikkelijke, door Ju les Koslow. uitg. Hollandia N.V. Baarn: populair-historische biografie I van de meest fascinerende en raad- 'selachtige van alle Russische tsaren; ruim 300 pagina's met 8 pagina's af beeldingen; vertaling uit het Engels. Palladium paperbacks, reeks van W. de Haan, Zeist, Van Loghum Sla terus, Arnhem en Standaard Boek handel. Antwerpen Een prijzens waardig idee van bovengenoemde uit geversmaatschappijen om te zoeken naar een overgangsvorm tussen de „pocket" en het culturele boek van grotere omvang! Het resultaat is de Palladium-reeks, waarin thans ver schenen zijn; Dr. I. M. v. d. Vlerk en dr. Ph. H. Kuenen, Geheimschrift der aar de; Dr. W. Banning en dr. J. D. Bie- rens de Haan, Europese geest; Dr. George* Gamow, Biografie van de fysika; Dr. W. Brede Kristensen, Symbool en werkelijkheid; Dr. Anne Berendsen, Antiek in Ne derland. Zoals men ziet: een serie van voor naam gehalte, die. ondanks haar ho ge niveau, binnen het intellectuele bereik blijft van werkelijke belang, stellenden in het goede boek. Om een voorbeeld te noemen: het werk van de hoogleraren Van der Vlerk en Kuenen geeft een uitmuntend overzicht van de geschiedenis van 't leven op aarde en de geschiedenis der aardkorst, met „de taal der ste nen" als inleiding. Een aantal boei- I ende tekeningen van voorwereldlijke dieren alsmede een reeks foto's van andere facetten van 't hierop behan- delde onderwerp verluchten dit be- i langwekkende boek, dat „drie mil joen jaar geschiedenis" op meester lijke wyze samenvat. En dan een knap boek als dat van Banning en Bierens de Haan over .Europese geest" dat eigenlijk „ver plichte lectuur" behoort te zijn voor j iedereen, die enige belangstelling heeft voor achtergronden en samen- 1 hangen van de Europese cultuur. De geestesbeschaving van Griekenland, De Romeinse cultuur. Het vroege Christendom tot Augustinus, De geest dei Middeleeuwen, Renaissance in Italië. Reformatie en Contra-Refor matie. De moderne wereld (van Des cartes tot Kanti, Kant en het wijs gerig idealisme. Wijsbegeerte der I negentiende eeuw. het denken der 1 20-ste eeuw ziehier de inhoud in hoofdstukken van dit ryke boek, dat werd geschreven door niet minder dan acht uiterst deskundige mannen van wetenschap, die er wel bewust naar gestreefd hébben hun grote en- nis in een goed leesbare vorm te gie ten, al wil dat natuurlijk niet zeg gen. dat de lectuur van een „classic" als dit werk geen inspanning zou kosten. Ook een ander van de hierboven genoemde doeken heeft reeds een voortreffelijke naam: het boek van (wijlen) de Leidse hoogleraar dr. W. Brede Kristensen, die hier een boei end panorama laat zien van de ge meenschappelijke lijnen der antieke geloofsvormen, die weliswaar overeen komst van godsdienstige beleving la ten zien, maar geen gelijkvormigheid Wie zich interesseert oor het „be tere" boek (herdrukken van Neder landse „klassieken" op uiteenlopend gebied, vertalingen van onbekende werken uit het buitenland en ten dele ook oorspronkelijke voor deze serie geschreven boeken) houde het oog op deze Palladium-reeks geves tigd die door peil. relatief lage prijs en mooie omslagen (teke ningen van G. de Haas, Amster dam) veler belangstelling verdient. BEURSOVERZICHT AKU BOVEN DE 400 AMSTERDAM, 5 december De klap op de vuurpijl is vanmid dag de zeer vaste stemming voor de Aku-aandelen geweest. Dit fonds zorgde voor een Sint-Nicolaas verras sing met een koers van 403. na een opening op 397. tegen een voor gaande slotkoers op 389 1 4. De beurs moet terug gaan tot januari 1962 toen Aku ook even boven de 400 noteerde Bij kalme handel doch met een zeer vaste opening groeide de belangstelling voor genoemde aandelen, gedurende de verdeTe b-ursduur .steeds aan De brug" van 40(i werd zonder slag of s'oot geno men". De arbitrage liet zich in deze hoek geducht gelden, terwijl daar naast van lokale zijde de stukken uit de markt werden genomen Volkomen afgestemd op Wall Street dat gisteren vast sloot, heeft het Damrak vanmiddag een vaste tot zeer vaste tendentie te zien gege ven voor de internationale waar den. De handel bleef kalm. behalve dan in de Aku-hoek Philips schom melde rond de f 150 60 tegen een vorige slotprijs van f 147 50. Kon. Olies lagen gevraagd op f 150.20 (f 146.80). Unilevers verbeterden woont, verwacht, dat de opheffing van Zwammerdam enkele maanden na behandeling in de Eerste Kamer een feit zal zjjn. Dat is dus in ieder geval In het jaar 1963. De buitenwéreld zal van de veran dering weinig merken, want Zwam merdam blijft Zwammerdam. al is het dan als buurtschap van Alphen. De 63-jarige gehuwde boomkweker G. Rijswijk wonende te Alphen aan den Rjjn en werkzaam te Boskoop, Is gistermiddag omstreeks één uur In de Raadhuisstraat in Alphen aan den Rjjn om het leven gekomen. Hjj reed met zijn bromfiets tegen een driewielige melkbezorgauto en kwam daarbjj zo ongelukkig te rallen dat hjj ter plaatse overleed. Met een onverhoedse aanuaj heeft Koning Winter zich mees- ter gemaakt van het terrein, waar de herfst nog behoorde te rege ren. De gladde ijzers zijn op eert wel heel vroeg jaargetijde weet uit het vet gehaald. Op sommiga plaatsen in ons land werden zo- waar al schaatswedstrijden ge- organiseerd. Ook in Voorscho ten konden de schaatsliefheb bers hun hart weer ophalen op de gladde ijsvloer van een on dergespoten tennisterrein. (Foto LD/Holvast) circa f2— tot f140 20. Hoogoven* 10 punten hoger op 580. Onder leiding van de industrie aandelen en de spoorwegwaarden gingen de koersen gisteren in Wall Street, bjj toenemende handel, ge leidelijk omhoog. De markt sloot er vast. Van de Nederlandse hoofd fondsen lagen Kon. Olies en Unile vers op de Newyorkse beurs gevraagd, hetgeen voor Amsterdam een zeer goede stimulans bleek te zijn. Het bedrijfsnieuws blijft in Amerika be moedigend. Bethlehem Steel gaat een nieuwe staalfabriek bouwen waarvoor dit concern 250 min dollar heeft uitgetrokken. De autoproduktie van vijf grote concerns over novem ber 1962 bedroeg 6.4 meer dan dia in november 1961. Ook gedurende de verdere beurs- duur konden de hoofdfondsen de vaste stemming zeer goed handha ven. De beurs sloot op vrijwel het hoogste punt van de dag. In de scheepvaart fondsen was de stemming goed prijshoudend. De lei dende cultures gaven over een breed front koers verbeteringen te zien. In de staatsfondsenhoek was de han del kalm met koersen die weinig ver schilden met die van gisteren. In de lokale afdelingen werden aandelen Bols hoger geadviseerd. Dit op de omzetstijging, terwijl het er naar uitziet dat het dividend over het. lopende boekjaar zal worden ver hoogd (v.j. 211). De overige fond sen in de lokale afdelingen gaven merendeels koersverbeteringen zien. Woensdag 5 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. Premieleningen vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *58 44 1024 102% Ned. '59 4 4 102% 101% Ned. '60-1 44 102% 102 Ned. '60 II 44 102% 1024 Ned. '59 4% 99 1 99j j Ned. '60 4Vi 100 100 Ned '61 4V4 100 100A 954 Ned '53 3% 95% Ned. Gb. obi. 34 79% Ned '47 34 9111 91% Ned '51 34 96% 96 i Ned. '53 I-II 3 4 94% 94) i Ned. '50 I-II 3V4 9311 93|j Ned. '56 3 4 8711 884 Ned. '48 3V4 86 x Ned. bel. cert. 3 V* 8811 884 Ned. '54 I-II ay4 90% 90% Ned. •55 I 3V4 904 90% Ned. "55 II 3V4 924 92A Ned. •37 3 92% 92% Ned. Gb. obi. '46 3 92% 92% Ned. dol. In. '47 3 90 89% Ned. Inv. cert. 3 98 98U Ned. 62-64 3 99 A 99} Indiè •37 3 95 Indie *37 A 3 95% 94% Ned. won.b.l. '57 6 10611 106*i Ned. d.bJ. '58 44 1004 1004 Bij hun aankomst in Moskou werden president Tito van Joe- go-Slavië en zijn echtgenote har telijk verwelkomd door premier Chroesjtsjow. ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 107 1085 Ver. HVA-mij. 128 1304 A.KU 388% 402% Deli Mij. cert. 143 144 50 Hoogovens cert. 570% 5804 Philips gem bez 14750 150 30 Unilever cert. 137 90 140 40 Dordtse Petr 670*, 685 Kon P (50 f 20) 14690 150 30 Holl Amer lijn 114 114% Java China Pak 130 128 KLM 49 50.60 Kon Ned St boot 132% 132% Kon Paket Mjj 140 140 Stoom Mjj Ned 132 1314 Niev Goudr cert 105% 107% v. Ommeren cert 227 i 226 Kon. Rott Lloyd 126% 1264 N. Scheepsv Unle 124% 125% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.l en Gem.leningen A'dam '47 <34)3 96 95'4 idem 48 (3%).. 95 95 R'dam '52-1 <4Me99% 100 ld *37 I-II (3%) 95'4 95% Z.-Holl '55 4%.. 99% Bankwezen Bb N Gem 58 5V« 103103% id NWB'52 (4V«) 100 99% BVG rsbr f500 215 215 BVG rsbr *52 145% 145% Industr. Obligaties Philips Doll '51 88% 88 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten vorige koers 109 84 81% 87 87 81 x 82 x 93% 93% 95% 87% 88% 98% 884 102 Slotkoers v. heden 109% 84 83 87% 87% 804 82x A'dam '53 3 A'dam '51 I 24 A'dam 56 124 A'dam '56 II 24 A'dam *56 III 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 24 Den Haag'52 124 Idem II 24 R'dam '52 I 24.. Idem II 24 Idem '51 24 Utrecht *52 24.. Z.-Holl 1957 24 Zuid-Hall. '59 24 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Interunie f50.-.. 186 187 Robeco 207 208 Unitas f50.- 476 475 Ver Bez. v 94 f50 123.50 124.50 Amst. Bank 3781 378 Cultuurbank 304 29% Holl Bank U eert. 2234 2224 Ned. Handelmjj. 358% 3594 Rott. Bank 378 3374 Twentsche Bank 324 325 Senembah 365 b Industrie Ondernemingen Albert Heyn Borsumjj-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmlJ K. Pap v Gelder K. Ned. Grofsm Holl Constructie Ing. bur. B-njj. 634 617 2184 218 67 69 696 700 4044 392 249 251 1514 151% 460 187% 222 224 159 162 770 773 458 w 585 314 328 480 492 56 20 5710 415 424 405 406 86 86 190 192 269% 2704 83 83x 115 114 v. Kemp en Beg. Kon. Zout Ketjen Leidse Wolsp.rjj Muller en Co N B Ned Kabelfabr Philips pref Rott Droogd. Mjj Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wernink's Bet.mij Wilton Fejjenoord v Wijk - Heringa Zaalberg Mjjnbouw en petroleum Biliton 2de r463 Kon Petr (f20) 144.50 Amerik. fondsen Canad Pacllic R 23% Intern Nickel 69 Anaconda 43% Bethlehem Steel 32% Cities Service 51% General Motors.. 564 Kennecott 674 Republic Steel 38% Shell Oil 32% d Union Pacific 33% Un. States Steel 48% Bieden b Laten x Ex-dividend d Exclaim c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5