CAO schippers-eigenaren te KATWIJK opgezegd ONVERGETELIJKE DAG VOOR LEIDSE iVIYTHYLJEUGD Slingerende chauffeur sleurt fietser mee Nog onder maar 30 van de vloot collectieve regeling Unesco gaat spoedig eenheid brengen in de methoden van het plankton-onderzoek Wegpiraat uit Waddinxveen Herdenkingsdienst ALLE WAARDE VERLOREN Uitstekend concert van r.-k. harmonie St. Matthias BEURS VAN AMSTERDAM - Opgericht 1 maart 1860 Maandag 3 december 1962 Tweede blad no. 30822 Officieren en manschappen van de Soc. Me dische Dienst der Kon. Marine hebben vandaag de leerlingetjes van de Leidse Mythylschool een onvergetelijke dag bereid: een uitgebreide St.- N icolaasviering in de voormalige Kweekschool voor Zeevaart aan het Noordeinde. Het begon vanochtend reeds vroeg in de school: in een grote bus werden de kinderen en het personeel naar de residentievan de Sint gebracht. In het middaguur kregen de kinderen een warme maaltijd voorgezet, waarna de komst van St. Nicolaas en Zwarte Piet niet lang meer op zich liet wachten. Een komst, welke met grote vrolijkheid gepaard ging toen bleek, dat de Sint voor ieder kind een cadeautje bij zich had. Ook het hoofd van de school, mej. J. Hilarius, werd niet vergeten. Behalve een oorkonde, kreeg zij een bedrag van f 100.aangeboden om dit aan te wenden in het belang van de aan haar zorgen toevertrouwde leerlingen. Nog was het einde van deze vrolijke viering niet aangebro ken. Er werd wat gezongen en gemusiceerd, waartussen door een goochelaar de mythyljeugd aangenaam bezig hield. De ..bemanning'' van de Dienst, die dit initia tief nam en waarbij zovelen zich aansloten, kan met grote voldoening op dit feest terugzien. Raad voor het onderzoek van de zee De vijftigste jaarverfadering van de Internationale Raad voor het Onder zoek van de Zee werd van 1 tot 10 oktober 1962 te Kopenhagen ge houden. De vergadering werd bijge woond door vertegenwoordigers van alle 16 Europese landenleden en door een aantal waarnemers en gas ten. Zoals gewoonlijk werd het voor naamste werk gedaan door de ver schillende commissies van de Raad, waar een groot aantal wetenschap pelijke en administratieve lezingen werden gehouden en besproken. De volgende punten verdienen bij zonder aandacht: 1. Het voorstel van de „Herring Committee" (Haring-Commissie) om een internationaal plan voor haring- onderzoek op te stellen, gebaseerd op een onafhankelijke en geïsoleerde ha ringstand. werd besproken. Er werd besloten, het plan eerst nader te on derzoeken, alvorens het opnieuw aan de Raad voor te leggen. 2. In de zomer van 1962 werden in IJsland op vele schepen proeven ge nomen om de selectiviteit van vis- I netten van verschillende maaswijdte te onderzoeken. Hiervan werden rap- i porten uitgebracht aan de „Compa- ratieve fishing committee'. Er werd besloten in december van dit jaar op ons hoofdkantoor van de I.C.E E. (International council for the explo ration of the sea) een kleine werk groep bijeen te roeupen om de ver zamelde gegevens uit te werken en een eindrapport op te stellen. De „Liaison Committee" zal dit rapport voorleggen aan de aanstaande ver gadering van de Permanente Com missie van de Conventie van 1946. die op 7 mei 1963 te Londen zal bijeen komen. 3. Er werd ingezien, dat het in de nabije toekomst wel eens nodig kon zyn een sub-commissie te benoemen bij de Atlantische Commissie, om problemen te behandelen waarmee men in de tropische gebieden van de Noordatlantische Oceaan te kampen heeft. 4. Een werkgroep voor tong, die al enige jaren heeft gewerkt, heeft een eindrapport ingediend bij de „Near Northern seas committee". Dit rap port zal worden gepubliceerd. Er zijn verscheidene andere werkgroepen voor koolvis, wijting, zalm, haring, enz., die hun werk zullen voortzetten. 5. In de „Plankton Committee" werd met nadruk verklaard, dat er spoedig, in samenwerking met de „Intergovernmental Oceanografie Commission" (I.O.C.). een een inter nationale oceongrafische commissie van de UNESCO, eenheid in de me thoden voor planktononderzoek moest worden gebracht. 6. De samenwerking op het gebied van het merken van vis werd her zien en er werd besloten een cata logus van vismerken uit te geven voor het gehele Noordatlantische ge bied. Over toekomstige merkproeven in de leden-landen van de Raad zul len door het Centraol Bureau van ICES verzamelde mededelingen wor den verstrekt op standaardkaarten. 7. Er werd besloten dat er in ver- Afdeling Gouda Stand afdeling Gouda: Groeneweg 8-12 WSE 9-8 Nic. Boys 7-11 NSV 8-7 Nieuwkoop 8-11 RVC 9-6 Esto 8-9 Moercapelle 7-5 Waddinxv. 8-9 Gr. Ammers 8-2 Kostbaar vuil band met de volgende jaarvergade ringen van de Raad een Symposium over het bestand van de visstapels zal bijeenkomen op 25 september 1963 zal worden gehouden. Dit Symposium en zal 4 dagen duren. 8. De volgende jaarvergadering van de Internationale Raad van het On derzoek van de Zee. de 51e, zal van 30 september tot 9 oktober 1963 op uitnodiging der Spaanse regering te Madrid worden gehouden. De voorzitter van de Raad is dr. Jean Furnestin (Frankrijk) en de le ondervoorzitter is dr J. Hulst (Zwe den». De vyf ondervoorzitters zyn: dr. J. Claussen (West-Duitsland). dr. H A. Cole (Engeland), ir. G. J. Lie- nesch (Nederland), dr. A. E. J.Went (Ierland) en dr. J. P. Zaitzev (US SR). Dr. Ami Fredriksson is Secre- taris-Generaad van de Raad. f In de raadsstukken van de f vanavond te houden openbare f raadsvergadering te Alkemade i f komt een uniek agendapunt t voor. n.l. het voorstel tot het f verplaatsen van een mestvaalt a Deze mestvaalt, eigendom van J de heer G. de Wit, is gelegen aan de Burg. Vosterssrtraat en de Burg. van Veenstraat. Zij f biedt een niet bepaald fraaie i aanblik, maar heeft voor de om- i wonenden ook nog enkele min- i der aangename aspecten. B. en a W. stellen de raad voor deze J mestvaalt te verplaatsen. Hier- 1 J voor is met de eigenaar overeen- 1 stemming bereikt. B. en W. i f stellen de raad voor het hier- i voor benodigde krediet van f 13.000 te verlenen. (Van onze Haagse correspondent) Een dronken automobilist heeft zaterdag in de Haagse Pletterjjstraat een ernstig ongeluk veroorzaakt. Een 34-jarige wielrijder uit de Pletterü- straat werd door de wagen vele me ters meegesleurd en raakte daarna onder de wielen. De man moest met ernstig letsel aan het bekken en met schaafwonden naar het ziekenhuis Zuidwal worden gebracht. De auto mobilist werd in verzekerde bewa ring gesteld. Het ongeluk gebeurde omstreeks zes uur 's middags. Een 70-jarige automobilist uit Waddinxveen reed toen slingerend door de Pletterij- straat en reed de fietser van achter aan. Deze werd meegesleurd. Eerst borste de auto tegen een geparkeerde wagen op. De wagen draaide daarna, nog steeds de wielrijder meesleurend. linksaf het Schenkviaduct op. Daar viel de wielrijder er af hij werd door de rechterwielen van de wagen nog overreden. De auto vervolgde slingerend zijn tocht over het via duct. Bij de afrit botste hij tegen een links voorgesorteerde wagen op. Nog kon de dronken automobilist zijn auto niet tot stilstand brengen. Hij verloor nu wel definitief de macht over het stuur en schoot door het plantsoen dat de twee rijbanen scheidt op de linkerrijbaan. Daar kon een andere automobilist nog maar net een aanrijding voorkomen. De wagen van de Waddinxvener kwam tenslotte tegen een boom in het plantsoen naast de linkerrijbaan van de Schenkweg tot stilstand. De be stuurder had intussen een hoofd wond opgelopen. Hij werd in het zie kenhuis Zuidwai verbonden en daar na in verzekerde bewaring gesteld. LEIDERDORP Raad herdacht overleden Prinses De raaa kwam vrijdagavond in openbare spoedvergadering bijeen. De dames Gallas en Hobo, alsmede het bijna voltallige gemeentepersoneel waren op de publieke tribune aan wezig. Burgemeester Gallas begon te zeg gen, dat het Nederlandse volk de af gelopen week zich sterk vereend had gevoeld In het begin van de week met de golf van offervaardigheid die ons land overspoelde, en woens dagmorgen toen het overspoeld werd door nationale rouw. De burgemees ter herdacht het leven van de over leden Prinses en noemde haar één der grootste der Oranjes. Hij memo reerde öc twee wereldoorlogen die zij heeft meegemaakt. Ook na haar ab dicatie bieef zij zeer met het Ne derlandse volk meeleven. De Leider- dorpse gemeenschap za! de herinne ring van een groot vorstin bewaren. De nestor van de raad, de heer P. J. Evers «KVP) sprak over het verscheiden. Hij zei, dat zij vooral onder de ouderen eigenlijk altijd Ko ningin Wilhelmina is gebleven. Wij zullen haar met grote eerbied geden ken. Hij besloot met haar eigen woorden: Christ avant tout. Burgemeester Gallas sloot hierna de vergadering. Burgerlijke Stand Geboren: Jacqueline P, Ludlage. 2en der Zwet; Nicolaas, d. v. J. 2en van B T. T van v. J. Boelee en M. van Rij. Ondertrouwd: N. G. Tiggeloove, 26 J. en M. H. Nagtegaal, 21 Jaar. OEGSTGEEST De gezamenlijke protestantse ker ken hielden in de Gereformeerde Kerk een herdenkingsbijeenkomst naar aanleiding van het heengaan van Prinses Wilhelmina. Onder de vele aanwezigen waren burgemeester H. L. du Boeuff en zijn echtgenote, de gemeentesecretaris en de wethouder van Openbare Werken, J F H Steenmetser, aanwezig. Ds. G. F. Callenbach. hervormd predikant, heeftr in een indrukwek kende rede met grote bewogenheid getuigenis afgelegd van de bewonde ring voor de overleden Prinses als Vorstin zowel als mens. De gereformeerde predikant ds. I Meyer sloot de samenkomst met dankgebed. VOORSCHOTEN Aanbesteding De dienst voor Openbare Werken heeft aanbesteed het maken van toi letruimten. fietsenbergingen en bouwkundige voorzieningen t.b.v. de centrale verwarming in de O.L. Park school. De laagste inschrijving was van de firma gebr. A. en J. de Graaff te Voorschoten voor f. 31.350,-; verder Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f200.- en f300.. v. d. WATER, HaarLstraat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken MARKTBERICHTEN 260-280, gew ROTTERDAM. 3 december. Vee markt. Totale aanvoer 1817. vette koeien en ossen 1308. varkens 509. Prijzen: (resp. voor le. 2e en 3e kw.) Vette koelen dn ct per kg 220-260. 205-22 Varkens (In ct per kg) 113, 186. 184. Handel: Vetten koeien: aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen even stijver, prima's boven notering Var kens (lev. gew even ruimer, vlug. ho ger. prima vleesvarkens boven notering Slachtzeugen van f 1.40 tot f 1.50 per kg. schreven in: de fa. Kokshoorn te Voorschoten voor f. 35.050,-, het Aann. bedr. M.W. Meijer te Voorscho ten voor f. 35.300,- en de gebr. G.W. en J. Niersman voor f. 35.890.-. Het aanbrengen van centrale ver warming leverde de volgende gega digden: fa. G.A.A. Nouwens, Oegst- geest f. 18.660,- (die zich terugtrok), de fa Scliulte en Lestrade te Sassen- heim f. 21.395,- en de fa. C.J. Overde- vest, f. 25.500.- WARMOND Gezellige avond Padox-Panagro Het bestuur van de personeelsver eniging Padox-Panagro organ'seerde I voor haar leden een kaart- en I sjoelavond, waar ook de dames van de leden aan hebben kunnen deel nemen. Deze avond was ook een af scheidsavond en wel voor de heer L. d. Kerkhof die vele jaren het se cretariaat van de vereniging heeft vervuld. De voorzitter, heer J. Bek kering schetste de scheidende secre taris als een man die voor zijn taak berekend was. Als dank voor het vele werk wat hu heeft verzet mocht hij een schilderu in ontvangst nemen. De uitslagen van deze avond lui den: Kruisjassen: 1. A. v. Staveren, 2. T. Lagas, 3. H. Broekhof; Pandoe ren: 1. J. v. Beek, 2. J. van Vliet. 3. K. Ouwenhand, 4. H. de Zeeuw; Bridge: 1. H. Blom, 2. Mevr. Kramp; Sjoelen: 1. Mevr. Munnik; 2. H. Voogt, 3. Mevr. Valentgoed, 4. Mevr. Buntsma, 5. H. W. Betram. WASSENAAR Herdenking Prinses In de oude Dorpskerk aan het Plein is onder auspiciën van de Wassenaarse Oranjevereniging „Ko ningin Wilhelmina" een herdenkins- samenkomst gehouden met medewer De drie erkende werknemers-organisaties heb ben per 1 januari 1963 de collectieve arbeids overeenkomst. die na een jaar van onderhande len per 1 januari 1958 was gesloten met de Ver eniging van schipperseigenaren te Katwijk opgezegd. Niet alle in aanmerking komende schepen vielen onder deze regeling. De vereniging van schippers-eigenaren is n.l. sta tutair niet bevoegd om voor haar leden een cao te sluiten. Zij kan slechts bemiddelen en daad werkelijk optreden voor leden, die haar daartoe individueel hebben gemachtigd. Van de 44 leden met tezamen 57 schepen, die op 1 januari 1958 tot de vereniging behoorden, gaven 33 le den met in totaal 45 schepen de vereiste machti ging af. zodat het overgrote deel van de vloot van schippers-eigenaren aan de c.a.o. was ge bonden. Sedertdien is het aantal schepen, be horende tot de in deze organisatie deelhebbende reders, gestegen tot 100. Het aantal onder de c.a.o. vallende schepen is echter gedaald tot rond 30. De c.a.o.. die alleen daarom al veel aan betekenis heeft ingeboet, heeft volgens de werknemersorganisaties bovendien alle waarde verloren, om dat niemand zich meer aan de daar* king van de Wassenaarse kerkgenoot- Jerc^,dIe voorwaarden^ houdtZJj Burgemeester mr. W J. Geertsema was de eerste spreker. Hij kenschetste de overleden Prinses als een vorstin, die één was met haar volk. met de noden en de smarten en de vreug den. Zij was niet slaafs onderdanig aan haar volk, maar de verstandige, begrijpende moeder, die een krachti ge leidsvrouwe kon zijn en onverzet telijk en moedig een vaste koers hield in de moeilijke oorlogsjaren. Het tijd perk van de regering van Koningin Wilhelmina behoort tot de meest be wogen perioden uit onze geschiede nis. Pastoor H. F. Jansen, pastoor van de de St.-Josephparochie schetste Prinses Wilhelmina als de sterke vrouw, waarvan in de H.-Schrift sprake is. Ds. J. A. G. van Zanten, hervormd predikant legde in zijn toespraak vooral de nadruk op het geloof waar uit de overleden Prinses leefde. De toespraken werden afgewisseld met schriftlezingen door ds. Pijlman. Na een slotgebed zongen de aanwe zigen staande het 6e en het 15e vers van het Wilhelmus. Sint in Kerkehout De buurtvereniging „Kerkehout en omgeving" heeft zaterdagmiddag het Sint Nicolaasfeest gevierd. Het is een feest geworden voor jong en oud. want voordat de Sint met zijn zwarte Pieten de kinderen bezocht, die in een werkplaats van Garage Jansen bijeen waren, maakte hü een rond gang door de buurtschap en liet hij bij ouden van dagen en zieken en trouwen helpers van de buurtvereni ging pakketjes afgeven, die bijzonder in de smaak vielen. De kinderen wer den intussen prettig beziggehouden met goochelen door „professor" Ar- bacus. Na de pauze van het kinder feest, waarin hete chocolademelk werd geschonken, verschei n de Sint. Hij werd door de heer Geerlings, voorzitter v. d. buurtvereniging har telijk verwelkomd en nam daarna zelf het woord om een aantal kinde ren te prijzen of een standje te ge ven, al naar gelang van de aanteke- vinden dit laatste niet verwonderlijk, imdat he( met handhaving van de in de c.a.o. geregelde arbeidsvoor waarden op de uiterst krappe visse rij-arbeidsmarkt volkomen onmoge lijk zou zijn het benodigde personeel aan te trekken. STADSNIEUWS Oecumenische zondag Achterstand Reeds in 1958 bleven, volgens deze organisaties, de in deze c.a.o. geregel de arbeidsvoorwaarden achter bij die, geldend in de andere takken van vis serij. Die achterstand is des te groter verbeteringen, die sedertdien in de Ivoor die takken geldende arbeids overeenkomsten werden aangebracht. De werknemersorganisaties meen den destijds toch tot afsluiting van deze c.a.o. te moeten overgaan, omdat zij daarin een basis zagen voor verder overleg Bovendien werd een eind ge maakt aan de situatie, waarin iedere schipper-eigenaar zelfstandig met zijn bemanning - meestal in een mondelinge afspraak - de voorwaar- den waaronder zou worden gevaren, vaststelde. Vanaf begin 1959 hebben de werk nemersorganisaties getracht tot on derhandelingen te geraken omtrent verbetering van de in de c.a.o. gere- ?elde arbeidsvoorwaarden Deze po gingen stuitten echter af op de afwij kende houding van de vereniging van schippers-eigenaren. De inschake ling var dc Stichting var. de Arbeid en hec College van Rijksbemiddelaars leidde evenmin tot enig resultaat. Beraad De werknemers-organisatiesz ijn niet van plan in de huidige situatie te berusten ZU beraden zich over maatregelen om de belangen van hun leden in deze tak van de visserij zo goed mogelijk te kunnen behartigen. Ter gelegenheid van de oecumeni sche zondag 9 december wordt, onder ausspiciën van de oecumeni sche raad Leiden, des avonds te 7.30 uur in de Hooglandse kerk een oecu menische dienst gehouden, waarin dr. K. Dronkert en ds. J. Th. Mackenzie zullen spreken over „De weg van de oecumene en de weg van advent". Bovendien zal op 23 december te 8.15 uur in de Stadsgehoorzaal een „ontmoeting der chiistenheid voor Kerstmis" plaatsvinden, terwijl om streeks half december een inzame- In Trefpunt te Jfarnwnd Een uitstekend concert rechtvaar dige het oordeel van de jury. die op lingsactie ten bate van Algerije is 27 mei de eerste plaats toekende aan georganiseerd. CONCERTEN „SEMPRE CRESCENDO" AFGELAST De concerten, welke het studenten muziekgezelschap „Sempre Crescen do" a s. donderdag in de Lakenhal en a.s. zaterdag in de Stadsgehoor zaal zou geven, zijn in verband met het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina afgelast. Ook het Burgerijconcert van gis termiddag heeft geen doorgang ge vonden. nlngen die hij in zijn grote boek van goed en kwaad vond. En behalve dat grote boek had de Sint nog meer meegebracht: 'n fees telijk pakketje voor alle kinderen en bovendien 'n grote speculaaspop. De ze goede gaven werden aan het slot van de feestelijke middag uitgedeeld. St. Matthias op het Federatief Bondsconcours cn op 18 november het landskampioenschap te Amster dam. Om dit te herdenken zat zater dagavond de harmonie op het podium in 't Trefpunt en was de zaal gevuld met genodigden. De voorzitter van de vereniging, de neer Th R. de Vroomen verwelkomde de aanwezigen, onder wie enkele be stuursleden van de bond voor r.-k. muziekgezelschappen in Z.lHolland Wethouder W. K. Heyl en enkele raadsleden, vertenwoordigers vanW Warmonds Fanfare en diverse col lega's uit de bollenstreek. Hij zei in overleg met het gemeentebestuur de ze avono wel te hebben laten door gaan doch enige wijzigingen te heb ben aangebracht i.v.m. het overlij den van Prinses Wilhelmina. Door de aanwezigen werd een minuut stilte in acht genomen. Omdat ook de drumband zich in Poeldijk op het Federatief Bondscon- het eerste nummer uitgevoerd door harmonie en drumband tezamen. De ze maïs werd perfect uitgevoerd. Hierna bracht de harmonie de con coursnummers van Poeldijk, o.a. Le cote d'Azur. Vooral het gemakkelijk overgaan van de ene maatsoort in de andere demonsteerde de kwaliteit van hel orkest. Vervolgens voerde de heer Volge ling voorzitter van de bond. het woord Hij reikte de in Poeldijk be haalde trofeëen uit. Hij feliciteerde het bestuur van Matthias De heer De Vroomen dankte de neer Volgering en sprak er zijn spijt over uit aat er nog steeds niet veel belangstelling bij de jeugd bestaat voor de>e muziekbeoefening. Na deze huldiging besloot het or kest met de uitvoering van de con- cournummers van Amsterdam, A Simple Serenade en Harlem Shadows. Nadat de heer Heyl namens de bur- gemeestei die plotseling verhinderd was de gelukwensen van het gemeen tebestuur had aangeboden, werd dit cours uitstekend had geweerd en een geslaagde concert besloten met het prijs in dc wacht had gesleept, werd volkslied. WISSELKOERSEN Londen 10.084— 10.09*. New York 3 594—3.604; Montreal 3.34 4— 3.344Parijs 73.45—73.50; Brussel 7.23 4—7.24 4; Frankfort 89 94—89 99; Stockholm 69.48—69 53; Zurich 83 40 —83 45; Milaan 57.95 4 —58.004; Ko penhagen 52.124—52.174; Oslo 50.38 —50 43; Wenen 13.93—13.94; Lissabon 12.574 —12.594. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALE WAARDEN VERDEELD Amsterdam, 3 december Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met een licht verdeelde tendentie voor de in ternationale waarden. De voortdu rende politieke onzekerheid inzake India/China liet niet na enige in vloed op de markt uit te oefenen. Bij geringe omzetten overheerste een klein aanbod voor Philips, Unilever en Kon Olie. Voor Aku en Hoog ovens domineerde lichte vraag. Het weekeinde heeft verder geen gebeur tenissen gebracht, die bepalend wa ren voor het koersverloop op het Damrak. Aku, welk fonds vrijdag fa voriet was, begon de nieuwe beurs week zeer goed met een koerswinst van 7 punten bU een opening van 3974. Ook Hoogovens lagen vast op 578, tegen een vorige slotkoers van 5744'. Philips f 1.20 lager op f 152.40. Unilever daalde f 1.30 tot f 14150. ter wijl Kon. Olie 40 cent inzakte tot f148 20 Wall Street sloot vrijdag onregel matig met een verdeelde stemming. Van de Nederlandse hoofdfondsen lag Unilever er zwak in de markt. De Westduitse beurzen waren vandaag nauwelijks prijshoudend met weinig zaken. Gedurende de verdere beursduur bleef de stemming voor de hoofd fondsen licht verdeeld. Philips daalde tot f 151.90. AKU tot 3964. Daaren tegen verbeterde Kon. Olie tot f 148.50. f 148.50. De handel bleef zeer kalm. In de Scheepvaartsector ging wei nig om. De stemming voor de aan delen in deze afdeling was opgewekt. De koerswinsten bedroegen 1 tot 3 punten. Van de leidende cultures no teerde Amsterdam Rubber bijna een punt lager op 108, HVA bijna 2 pun ten lager op 130. Ook in de Staats- fondsenhoek waren de orders dun ge zaaid. De 4i4 %-lening per 1959 lag wat beter, daarentegen werd de Staf- fellening aangeboden. Uiterlijk woensdag 19 december kunnen, in verband met het gepu bliceerde omwisselingsaanbod, aande len Internationale Viscose worden omgewisseld in aandelen AKU. Op dinsdag 11 december zullen ter beurze voor het eerst worden verhandeld certificaten Shell Oil Company of Canada Limited. Aandelen Pluvier werden wederom lager geadviseerd als nawerking op het passeren van het dividend (v.j. 844. Het iets hogere resultaat over het lopende boekjaar 1962 ten op zichte van 1961 voor Internatio" was niet van invloed op de koers van de aandelen van dit concern. Aandelen Willem Smit Transformatorenfabrielc waren vandaag ex 14% dividend. Maandag 3 december ACTIEVE OBLIGATIES' Staatsleningen ad f 1000. vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 44 101H 1024 Ned. '59 4 4 101 102 Ned. '60-1 44 1014 1024 Ned. '60 II 44 1014 1024 Ned. '59 44 994* 994 Ned. '60 44 994 100ft Ned. '61 44 99'I 100 Ned. '53 34 954 80 954 Ned. Gb. obi. 34 794 Ned. '47 3 4 91,», 91ft Ned. '51 34- 964 964 Ned. '53 I-II 34 95 95 Ned. '50 I-II 34 93|| 931» Ned. '56 3 4 874 8711 Ned. '48 3 4 87' Ned. bel. cert. 3V4 884 8811 Ned. '54 I-II 3V< 90 ft 90 ft Ned. '55 I 34 904 904 Ned. *55 II 3V4 924 92 S Ned. *37 3 92 924 Ned. Gb. obi. '46 3 924* 921» Ned. dol. In. '47 3 901- 904 Ned. Inv. cert. 3 984 984 Ned. 62-64 3 99,»,, 994 Indië *37 3 95 Indië *37 A 3 95 95 Ned. won.b.l. '57 6 10611 10611 Ned. d.b.l. '58 4 4 100ft 100ft Premieleningen A'dam '53 3 A'dam *51 I 24 A'dam 56 124 A dam '56 II 24 A'dam "56 III 24 Eindhoven '54 4 Enschede '54 24 DenHaag'52 124 Idem II 24 R'dam '52 I 24.. Idem II 24 Idem '57 2 4 Utrecht '52 24.. Z.-Holl. 1957 24 Zuid-Holl. '59 24 ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 1084 1084 Ver. HVA-mij. 1314 130 A.K.U 390 ft 3954 Deli Mij. cert. 144.70 144.90 5 Hoogovens cert. 574 577 Philips gem. bez. 153 65 151 60 Unilever cert. 142 50 139 80 Dordtse Petr 6834 682 Kon. P (50 A f 20) 148 605 148.20 Holl. Amer. lijn 1144 115 Java China Pak. 131 1304 K.L.M 49 49 Kon. Ned. St.boot 1304 1324 Kon. Paket Mij 137 Stoom. Mij Ned 1304 Niev. Goudr.cert. 1054 109 v. Ommeren cert. 230 230 Kon. Rott. Lloyd 126 1274 N. Scheepsv. Unie 1234 1254 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.I en Gem.Ieningcn A'dam '47 (34)3 idem 48 (34).. R'dam '52-1 (44) ld. '37 I-II (34) Z.-Holl. '55 44.. Bankwezen Bb N Gem. 58 54 id. NWB'52 (44) BVG rsbr f 500 BVG rsbr. '52 Industr. Obligaties Philips Doll '51 954 954 954 103* 994 215 145T4 954 1034 99S 215 1454 vorige Slotkoers koers v. heden 107b 108 824 834 82* 82* 86* 864 87 VA 864 84 82x 814 81* 934 92 95 96 95b 93 944 87* 884 98 97* 854 85* 103 100* ACTIEVE AANDELE! en Credietinstellingen Interunie f50.-.. 187.50 187 Robeco 207 207 Unitas f50.- 480 480 Ver. Bez. v. 94 f 50 124 124 Amst. Bank 379 3864 Cultuurbank 32* 324 Holl. Bank U cert. 224 224 Ned. Handelmtj. 358* 359* Rott. Bank 378 383 Twentsche Bank 308 325 Senembah 365 b Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkel's Pat Borsumij-Wehry Calvè Delft eert. ElectrolasmiJ K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. B.ny. Internatio v. Kemp. en Beg. Kon. Zout Ketjen Leidse Wolsp.rij Müller en Co N.B. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd. Mij Ver. Touwfabr. Walvisvaart Wernink's Bet.mij Wilton FeUenoord v. Wijk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r466 Kon. Petr. (f20) 147.50 Amerlk. fondsen Canad. Pacific R Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. 640 634 2234 220* 694 69* 706 696 4034 404 4 255 252 151 150* 455 187* 220 224 1594 158 780 7844 460 458 w 335 334 500 4 492 57,20 417 4154 404 406 874 86 B 1864 187* 267 2684 824 83 114b 115 468 146 VERKLARING ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel Bieden Laten Ex-dividend Exclaim 234 23* 69 704 44 43 4 33ft 33 ft 524 53 56H 564 684 68 40 V4 35* 55 39* 334 33* 504 49* b X d c

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3