DROSTE Communistische partij in Algerije verboden loede samenwerking Untea en achtergebleven Nederlanders BOETEN VOOR PROTESTZITTEN Adenauer en Strauss praten hun rollen in Spiegel-a ffaire goed IN WESTELIJK-NIEUW-GUINEA Khemisti naar Parijs Vachtmeester in wasbak „gejonast" RUSSISCH KREDIET VOOR OOST DUITSLAND WV „Eventueel gemaakte fouten" worden betreurd Commissie uit Senaat stemt in met de Mammoetwet Aanklager van Würzburg geschorst Jpgericht 1 maart 1860 Vrijdag 30 november 1962 Derde blad no. 30820 (Van onze correspondent In Hollandia) De Nederlandse militairen heb- Nieuw-Guinea nu geheel erlaten, een paar vrijwillige chterblijvers daargelaten, die •r beschikking van de Untea taan. Ook Nederlandse burgers er niet zoveel meer over op ieuw-Guinea: misschien nog 300 ambtenaren in dienst an de Untea en van een te 1 van hen zijn de gezinnen al aar Nederland vertrokken misschien nog een 100 parti- ïlieren. Het zijn lage cijfers. Toch zijn het likwezen, de import, een belang - jk deel van de handel en een goed el van de belangrijkste overheids- nctles op Nieuw-Guinea nog steeds Nederlandse handen. Het getal irgenen, die over zijn mag dan niet gjoot zijn, het zijn doorgaans toch list de mensen, die de Untea niet aag zou missen, omdat ze een be- ngrijke bijdrage leveren om alles lande te houden. Vandaar dan ook mede, dat er tor de kinderen van deze mensen jg steeds Nederlandse scholen wor- n opengehouden (in Hollandia bij- lorbeeld een kleuterschool, drie la- tre scholen voor elke zuil een een mulo en een h.b.s.), en dat tadio West-Nieuw-Guinea/West- ian in Hollandia/Kotabaroe" nog eeds elke dag twee nieuwsuitzen- ngen in het Nederlands heeft, als- ede een Nederlands programma, dat ie uur duurt. En de waardering n de Untea voor de betrokken Ne- rlanders blijkt ook wel uit het feit, t de ruim een maand voor de over- acht afgekondigde promotiestop is geheven en dat de Untea nu reeds am 5G Nederlanders heeft gepromo- erd, terwijl nog meer promoties in wbereiding zijn. macht in Nieuw-Gulnea in handen krijgt. Zoals de ontwikkelingen nu zijn lijkt er overigens geen reden te zijn om aan te nemen dat het op Nieuw- Guinea nog tot ongeregeldheden zal komen. Enkele ruzies daargelaten is het tot nu toe rustig gebleven en als ontactisch optreden wordt vermeden zal het dat waarschijnlijk ook wel blijven. Tijdelijk Intussen is deze situtatie echter zonder tijdelijk van aard. Als de itea-mensen aanvankelijk al met n zekere achterdocht jegens de Ne- rlanders naar het „koloniale" euw-Guinea zijn gekomen, dan n zij deze wel vlug kwijtgeraakt zijn zij hen steeds meer als zeer paaraeerde medewerkers gaan Aan de andere kant is het en- ousiasme over de nog steeds in zeer voldoende aantallen arriverende donesische ambtenaren niet altijd groot. En ook de Untea is het na- urlijk niet onbekend gebleven, dat ze mensen alleen maar hier „ge- tacheerd" zijn voor de periode tot overdracht van het bestuur aan donesië, zodat men zich wel moet vragen, wat er daarna zal gaan beuren. Maar hoe graag de Untea is ook voorshands met de nog over bleven Nederlanders zou zijn blij- n werken, er is sprake van duidelij- druk van Indonesische zijde om n weg te zenden en om de Neder- Ddse radioprogramma's en scholen sluiten. De Untea aarzelt een be- Issing te nemen. Snelle overdracht Het is intussen duidelijk, dat In- mesië alles in het werk stelt om overdracht van het. bestuur aan land, die bepaald is op 1 mei, bespoedigd te krijgen. Daartoe irden ook de Papoea's onder druk zet. Hun verklaringen zijn overigens sak pas getekend, nadat de betrok- nen op het hart was gebonden, it zij aan hun toekomst moesten nken en dat zij niet mochten ver ten dat Indonesië straks toch de Blijvers Het aantal Nederlanders, dat na 1 januari nog In dienst wenst te blij ven van de Verenigde Naties be draagt ongeveer 150. Dit getal werd gisteravond door VN-bestuurder dr. D.jalal Abdon meegedeeld. Hij zei, dat ongeveer tachtig Nederlanders de wens te kennen hebben gegeven om ook na de overdracht van het bestuur aan Indonesië in Nieuw-Guinea te blijven. Op de vraag of de Nederlanders na januari niet spoedig vervangen zullen worden door Indonesisch per soneel antwoordde hij, dat de Ver. Naties bereid zijn de contracten van de Nederlanders te verlengen. „Bekwame Nederlandse ambtena ren zul jen zeker zo lang mogelijk in het apparaat welkom blijven", aldus dr. Abdch, die hieraan toevoegde, dat hij graag zou zien dat zoveel mogelijk Nederlanders ook na 1 ja nuari op hun post zouden blijven. NAVO-planiien voor verdediging noord-Noorwegen De Noorse regering en het hoofd kwartier van de noordelijke sector van de NAVO bestuderen plannen voor de versterking van de noorde lijke flank van de Atlantische ver dediging. Deze plannen betreffen aanleg van vliegvelden voor jacht vliegtuigen en versterking van het regiment, dat is belast met de bat terij „Honest John"-raketten in het noorden van Noorwegen. Bij deze plannen gaat men uit van het feit dat Noorwegen in vredestijd geen buitenlandse steunpunten op zijn grondgebied wil laten aanleggen. Van dezelfde zijde werd vernomen dat de Sowjet-Unie, die een gemeen schappelijke grens met Noorwegen heeft van 200 km lengte, in het uiter ste noorden van Europa acht infan teriedivisies op volledige sterkte heeft gelegerd en in dat gebied beschikt over twaalf vliegvelden. De Russische marine heeft te Petsamo en Moer- mansk zeven moderne ijsbrekers. Verder beschikken de Russen daar over zes zware kruisers, een aantal lichtere kruisers verscheidene torpe- dobootjagers en een aanzienlijk aan tal onderzeeërs. (Van onze Parijse correspondent) De Algerijnse premier, Ben Bella, heeft gisteren op een pers conferentie bekendgemaakt, dat de communistische partij ont bonden is en dat er in zijn land ook geen communistische perio dieken meer zullen mogen ver schijnen. Het verbod van de communistische party in Algerye, die 25 jaar gele den werd opgericht, heeft in diplo matieke kringen wel enige verbazing gewekt. Een verbazing die te groter is na de onstuimige ontvangst die Ben Bella zich vorige maand, on middellijk na zyn bezoek aan Wash ington bij president Kennedy, in Ct. DE ,GEUS Doezastr. 8 - Telef. 25256 OVER LEKKER GESPROKEN: i ZWANENBERG ROOKWORST ^£14' Jiiiiiiü!!!!!!!!!!!!!! i Bij aankoop van een rookworst een BLIKJE LEVERPASTEI voor 25 ct. fan onze Arnhemse correspondent) De auditeur-militair by de Krijgs- ad in Arnhem heeft gisteren één aand militaire detentie geëist tegen 3 dienstplichtige soldaten van de ÜA te Arnhem, omdat zij op 20 ili met vereende krachten een achtmeester in een volle wasbak «den hebben gegooid- De Krijgs- ad veroordeelde vier van de zes Waagden tot een week militaire itentie en sprak de twee anderen y met terugverwijzing van de zaak iar de commanderende officier. De auditeur zeide in zijn requisi- dat dit een zeer ernstige zaak zelfs vallend onder een muiterij, feze soldaten zijn lang genoeg in ienst om te weten, dat een derge- ike bejegening van een meerdere i strijd is met de krijgstucht. D- - ladsman van het zestal, de kapi- fin Maarsseveen van de LUA, schil- irde de afgezwaaide wachtmeester 5 iemand, die een uitstekend tech- us is, een „rekentoestelman" maar geen benul heeft van omgang et minderen. Hij hield geen af- ind, prolongeerde een „lekker sy- In het Oostduitse parlement is gisteren bekendgemaakt, dat de Sow jet-Unie aan Oost-Duitsland een kre diet van 560 miljoen mark voor 1963 heeft toegewezen om aan de groeien de Oostauitse economische moeilijk heden bet hoofd te bieden. Het kre diet zal voornamelijk worden ge bruikt voor industriële investerin gen, om de export te vergroten. In de lente van dit jaar ontving Oost-Duitsland een SowjetrussiscH krediet van 1.300 miljoen mark. steem", waarby de minderen zich wel bevonden, maar ging plotseling over tot blakende dienstijver, omdat hij bij een nieuwe wachtmeester een voorbeeldige indruk wilde maken. De troep aanvaardde de nieuwe situatie niet, verweet de wachtmeester, dat hy fanatiek was geworden en jonas te hem in de wasbak. De wachtmees ter werd pas kwaad, toen hy flink •nat was geworden. Later nam de zaak een ernstige wending en ijlings trok «Ie meerderheid van de dompe laars zich terug. De raadsman ver zocht de Krijgsraad er rekening mee te houden, dat een veel groter aan tal misschien wel het drievoudi ge dan terechtstaat zich op de een of andere wijze aan berechting heeft kunnen onttrekken. Cuba door Fidel Castro liet welge vallen. De nogal plompe wyze waarop Ben Bella door die reis naar Cuba de Amerikanen toen voor het hoofd stootte, werd immers vrij algemeen uitgelegd als een voorteken dat Al gerije zich nu opmaakte zich ook in het Russische vaarwater te begeven. Die conclusie is dus voorbarig of minstens wat oppervlakkig gebleken. Kolonel Nasser van Egypte had trouwens wel al eerder bewezen, dat vriendschapsbanden met Moskou een actieve onderdrukking van de eigen communisten niet behoeven uit te sluiten. Ben Bella moet zelf het verbod hebben verklaard in verband met het streven om de FLN tot officiële een heidspartij van Algerije te proclame ren. In Parijs acht men het echter niet uitgesloten dat het plotselinge anti- communisme dat de Algerijnse pre mier nu demonstreert, eveneens be schouwd moet worden in het licht van het bezoek dat zijn jeugdige mi nister van Buitenlandse Zaken, Khe misti, vanaf vandaag aan de Fran se hoofdstad brengt. Khemisti moet immers van de Fransen gedaan zien te krijgen, dat ze niet alleen nog dieper in hun geldbuidel tasten, maar dat ze er bovendien nog in toestem men dat verschillende clausules van zou verwijderen. De .kopstukken" van de actie voor Het Dorp" hebben gister avond voor de radio nog wat na gepraat over deze onvergetelijke gebeurtenis. Van links naar rechts Geert Elfferich. die het onbetaalbare idee van de lucifer doosje opperdeorganisator T. van Geldergespreksleider Jan Boots. dr. A. Klapwijk en na tuurlijk Mies Bouwmandie met hese stem) heel wat van de haar toegezwaaide lof naar an deren overhevelde. de akkoorden van Evian ten voorde le van Algerye zullen worden her zien. Van Franse kant heeft men daar entegen al meerdere malen laten doorschemeren, dat generaal De Gaulle er genoeg van begint te krij gen nog veel langer Mecenas te bly- ven spelen voor een ondankbare „be schermeling". Frankrijk geeft per dag ongeveer 8 miljoen gulden uit om de Algerijnse staatshuishouding nog enigszins op gang te houden. Op 1 januari zullen de beide schatkis ten van elkander worden gescheiden en in Parijs laat men er weinig twy- fel over bestaan, dat dan ook aan die dagelijkse frankenstroom een ein de zal komen. Door het vertrek van bijna alle Fransen uit dat land heeft Parys zyn belangstelling voor Algerye wel goeddeels verloren. Die Fransen vormden niet slechts de voornaamste motor der Algerijnse economie, doch vertegenwoordigden voor Parijs ook de beste garantie dat Algerye zich politiek niet al te ver van Frankrijk Groot gebouw in Rome ingestort (Van onze Romeinse correspondent) Gisterochtend omstreeks elf uur, ls in een oud stadsgedeelte van Ro me, Trastevere, een vleugel ingestort van een der grootste gebouwen van de eeuwige stad, het Instituut van San Michele, "h gebouw dat omstreeks 1550 door de toenmalige paus werd gesticht om aan jongens uit arme families een ambacht te leren. Uit dat instituut zyn talryke belangrijke kunstenaars voortgekomen. Het in stituut werd de laatste jaren bewoond door vluchtelingen en andere daklo- zyn, die daar in enorm grote zalen zonder enig comfort waren onder gebracht. Door de aanhoudende regen van de gehele maand november Ls het dak van dit gebouw kennelijk doorweekt en juist gistermorgen waren twee brandweermannen, gewaarschuwd door vrouwen die in het gebouw wo nen, op het dak gaan kyken en had den vervolgens de families gewaar schuwd onmiddellyk het gebouw te verlaten, daar dit op instorten stond. Enige minuten voor elf stortte drie verdiepingen totaal in, waarby ge lukkig geen enkele dode te betreu ren viel. Wel werden vier personen licht gewond. Wanneer het toevallig dit onder zoek van de brandweer een paar uur tevoren was ingesteld, zou het een grote ramp zyn geworden, want in het ingestorte gedeelte woonden zes tig gezinnen. Het gebouw zag er na de instorting uit alsof het door een bombardement was vernield. Alleen de voorgevel staat nog ten dele over eind. Man, die Italiaan molesteerde, gepakt De Alkmaarse politie heeft gister middag de chauffeur aangehouden, die midden op de dag een Italiaanse arbeider heeft gemolesteerd. Nadat tegen de man proces-verbaal was op gemaakt terzake mishandeling, is hy op vrije voeten gesteld. Het was een 29-jarige Alkmaarder. De commissaris van politie gaf als zyn mening ,dat dit geval op zich zelf staat en niets te maken heeft met de vechtpartij tussen een groepje Italianen en woonwagenbewoners, waarbij veertien dagen geleden een 22-jarige woonwagenbewoner dode lijke verwondingen kreeg. De aangehouden chauffeur woont niet in het woonwagenkamp en ver klaarde zelf ook. dat zijn gedrag niets met de vechtparty van veertien dagen geleden te maken heeft. Oog getuigen verklaarden echter dat h'U een familielid van de overledene is. Zie ginds komt de D-boot uit Spanje weer aan. Hij brengt ons Sint Nicolaas, u ziet hem al staan. Met ladingen letters bestijgt hij zijn paard. 't Is allemaal Droste**, lacht Sint in zijn baard. Altijd welkom (Van onze Haagse correspondent) De Haagse kantonrechter mr. G. v. d. Dungen, heeft gistermiddag maar liefst 122 strafzaken behandeld tegen jongeren uit Den Haag en omgeving, die op 30 juni van dit jaar deelgenomen hebben aan een sit-down-actie op het Buitenhof als protest tegen de kernbe wapening. Degenen, die voor het eerste deel namen aan een dergelijke actie kwa men er met een tientje boete af. De jongeren, die al vaker van de party zijn geweest, zullen dieper in hun •portemonnee moeten tasten in deze gevallen werden boetes van f. 35- op gelegd Opvallend was daarby, dat de vervangende hechtenis hoog lag: wanneer de boete van een tientje niet wordt betaald komt daar tien dagen hechtenis voor in de plaats I Gesloten Voordat de strafrechteriyk meer derjarigen aan de beurt waren, be handelde de kantom-echter eerst met gesloten deuren de zaken tegen de jongeren beneden de zestien jaar. Hier varieerden de straffen van een berisping tot een boete van f. 30. De anderen hielden zich in de wachtkamers bezig met het inzame len van gelü voor de bestryding van de onkosten. Ook werd een strijdlied aangeheven, maar daaraan werd snel een eind gemaakt. Vyf van de vele tientallen jongeren, die verschenen waren, voerden zelf het woord, zy lichtten htm ideële motleven toe en vonden het maar vreemd, dat zij nu Behalve de overheid namen zy nu ook de Nederlandse pers op de korrel. „De pers geeft een zeer onvolledige voorlichting over het atoomgevaar" meenden zy. Di© mening werd ook gedeeld door hun raadsman, mr. P. van 'fc Hof Stolk. De officier van Justitie distanti eerde zich natuuriyk van de motle ven van ae jongeren. Het tenlastege- legde achtte hij bewezen, zo zei hij, en deze feiten kunnen niet getole reerd worden. Hij eiste boetes van f. 50. (voor „recidivisten") en van f. 15. (Van onze correspondent in Bonn) Om het minister van Defensie Franz Josef Strauss en zijn partij de Beierse Christelijk Sociale Unie, gemakkelijker te maken de ver dwijning van Strauss uit de regering-Adenauer te slikken, is gisteren een communiqué gepubliceerd, waarin de rollen van Adenauer en Strauss in de Spiegel-affaire worden goedgepraat. Dit communiqué bevat drie punten: Adenauer is van mening dat de, De kanselier heeft geen gedetail- gerechtelijke actie tegen Der Spie gel gerechtvaardigd was en dat deze actie strikt geheim moest worden gehouden. De kanselier heeft dit standpunt aan zijn mi nister van Defensie meegedeeld. Hondsdolheid in Argentinië In de Argentynse hoofdstad Bue nos Aires, mogen in verband met sinds enige maanden heersende hondsdolheid, alleen tussen tien uur en half elf 's avond honden aan de voor ©en overtreding (deelnemen aan een samenscholing) vervolgd worden. Onvolledig Vreemde steekpartij in Amsterdam Een 24-jarige Amsterdams© inko per is vannacht naby het Amstel- hotel in d© hoofdstad door "n 25 k 30 jaar oude onbekende man met een mes in de rechterpols gestoken. Het slachtoffer kon na behandeling in het vlakby gelegen Weesperpleinzle- kenhuis naar zyn woning in Zuid terugkeren. De inkoper vertelde aan de politie, dat de onbekende hem in gebrekkig Engels aansprak en vroeg, hem een hand te geven. Hy had dit gedaan en kreeg toen direct een steek ln zijn pols. Aan de portier van het hotel, die de politie en de G.GJ5. alarmeerde, vertelde de jongeman, poliopatiënt te zijn en zyn linkerhand niet goed te kunnen gebruiken. Daardoor was hy zyn aanvaller niet te R]f kunnen gaan. De politie, die direct de omge ving afzocht, heeft de dader nog niet gevonden. Nog voordat de kantonrechter met de behandeling van deze zaken was begonnen, waren al weer enige pro cessen-verbaal uitgereikt. Enkel© Jongeren hadden voor het kanton gerechtegebouw met borden gelopen. En er was geen vergunning voor ge geven De „Mammoetwet", het wetsontwerp tot regeling van het voortge zet onderwijs, heeft in het algemeen de instemming van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer. Dit blijkt uit het gisteravond verschenen voorlopig verslag van deze commissie, waar van drs. J. W. van Hulst (CHU) voorzitter is. leerde aanwijzingen in de Spiegel- actie gegeven. Ook gaf hij geen opdracht de minister van Justitie, de liberaal Stammberger, niet over een en ander in te lichten. Minister Strauss en zijn medewer kers hebben uit plichtsbesef alles gedaan wat nodig leek, om het Openbaar Ministerie bij haar maatregelen tegen Der Spiegel te helpen. Hun beslissingen werden naar beste weten genomen. Indien zij evenwel fouten maakten en misverstanden wekten, zo wordt dat door de minister betreurd. Gisteravond werd voor de eerste maal sinds de kabinetscrisis onder handeld tussen de CDU en de liberale Freie Demokratische Partei. Eerst ontstonden hierby enige moeilijkhe den, omdat de liberale onderhande lingscommissie weigerde een uitnodi ging van Adenauer aan te nemen voor een gemeenschappelyk diner, waaraan ook Strauss zou aanzitten. De liberalen wilden echter, dat de besprekingen in een strikt zakelyke atmosfeer zou plaatsvinden en voor gezellige etentjes met Strauss, die zy als hun doodsvyand beschouwen, za gen zy geen aanleiding. Adenauer schikte zich hierin en verschoof het begin van de bijeen komst tot gisteravond negen uur. Maandag worden de besprekingen voortgezet. Vele leden, zo biykt uit het ver slag, verheugen zich erover, dat de Tweede Kamer het wetsontwerp had aanvaard. Dat ook de debatten in de Tweede Kamer „eerder in een geest van verlangen naar schoolvrede dan in een sfeer van schoolstrijd" waren gevoerd had hun waardering. Sommi ge en vele andere leden stemmen in Eote lynen in met een aantal be- ngrijke, aan het ontwerp ten grondslag liggende opvattingen en met een aantal niet minder lm por- Met deze verklaring hopen Aden auer en Strauss hun aandeel in de Spiegel-actie zuiver te hebben ge steld. De ruzie hierover moet daar- lyn en gemuilkorfd op straat worden mee begraven zijn. Belangrijkste punt gelaten. 1 van onderhandelingen gisteren in Buiten dit halve uur zullen alle op christen-democratische kring leek te straat aangetroffen honden worden zyn: Strauss wenst garanties teont-| gevangen cn afgemaakt. Een uitzon- vangen, dat hij in de regering zou wordt gezegd voor welke mogendheid dering geldt voor blindengeleide- j kunnen terugkeren, als Adenauer Cardot heeft gewerkt, menen amb- honden. I over een jaar aftreedt. tenaren van justitie dat dit de Tsje- Spionagezaak in Frankrijk In Parys is gisteren een gewezen lid van de Franse contraspionage, de in Tsjecho-Slowakye geboren Pierre Cardot, spionage voor een niet genoemde vreemde mogendheid ten laste gelegd, zo is in justitiële krin gen in Parys gezegd. De politie had in zyn eenkamerflat een geheime radiozender, geheime codes en ont wikkelaar voor onzichtbare inkt aan getroffen. De 33-jarige Cardot wordt door de politie als 'n „beroeps-spion" beschouwd. Hy ls in de Santé gevan gen gezet. Hoewel in de tenlastelegging niet Heidde met nazTs De openbare aanklager in de stad Würzburg, dr. Karl Kolb, is door het ministerie van Justitie van de deel staat Beieren voorlopig van zijn ambt ontheven, in verband met tegen hem ingebrachte beschuldigingen. Kolb was in 1941 officier van Justitie by een byzondere nazirechtbank in Ka- lisch, in Polen. In verband hiermee is door de zuster van een arts uit Würzburg een aanklacht wegens moord tegen hem ingediend. Het Beierse ministerie van Justitie verklaarde tot dusver onkundig te zyn geweest van de werkzaamheid van Kolb in Kalisch. Kolb zou tijdens de laatste wereld oorlog in Polen in twee gevallen ge vangen genomen Polen, die by on derzoek onschuldig bleken te zyn aan het „misdryf" waarvoor zij gearres teerd waren, aan de Gestapo hebben tante elementen van d© voorgestelde regeling, aldus het voorlopig verslag. Hierin wordt voorts opgemerkt, dat enkele leden zich voorstelden zich te gen de aanvaarding van het ontwerp te verzetten, voornamelijk daar zij in de voorgestelde regeling „een po ging zagen tot een nog verdergaande achterstelling van het openbaar on- derwys bij het by zonder onderwijs aat wij thans reeds kennen". Ver scheidene leden verklaarden, dat da door hen ontwikkelde bezwaren te gen de regeling het niemand hun ner gemakkeiyk zullen maken voor het ontwerp te stemmen. Voor een aantal hunner scheen voorstemmen in het onderhavige geval zelfs uit gesloten. Het voorlopig verslag van de com missie van rapporteurs is ongetekend door de senatoren Van Hulst (C.H.U.) Algra <A.R.P.>. Gieleti (K.V.P.) Schermerhorn (P.v.d-A.) en mevrouw Schouwenaar-Franssen (V.VD.) In het voorlopig verslag, worden nog gezegd, dat vele leden, by alle lof. moesten vaststellen, dat de re geling met vry is van gebreken en dat zy aanleiding geeft tot beden kingen. Deze leden dringen er by de minister op aan de regeling, wan- r eer deze kracht van wei zal hebben gekregen, op soepele wyze uit te voeren. chische spionagedienst is. Vermoed wordt dat Cardot met valse papie ren Frankryk is binnengekomen. overgeleverd. De Polen werden later vergast. Een rechtbank in Hannover heeft de 52-jarige Oskar Waltke, oud- Hauptscharführer" van de SS en destijds ook deel uitmakend van de Gestapo, gisteren tot acht jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens medeplichtigheid aan moord in 73 gevallen. Het betreft hier het ver moorden van Joodse gevangenen ln een bos naby Lemberg, die door de beklaagde in groepen naar de plaats van executie werden geleid. Voor dit proces, dat ruim twee we ken heeft geduurd, waren getuigen uit Israël. Canada en Argentinië op geroepen. De meest belastende ver klaringen tegen hem werden afgelegd door vroegere Gestapo-collega's.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5