,Vele dichters bezongen Bremens raadskelder Mr. Portheine te gast hij V.V.D. Leiderdorp Mooie vogels te zien in Voorschoten De oudste wijnen zijn er opgeslagen nathalie is? Pierre-Michel LE CONTÉ ROMANTISCH EN BEROEMD j erelid van „Laurentius" - L ORCHESTRE DE ASSOCIATION DES CONCERTS COIONNE Een flatje ah fort LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 NOVEMBER 1962 t (Van onze kunstredactie) ■7 ,.Den besten Wein im deutschen Land, den hat der Rat zu Bremen Dat schreef eens de Duitse dichter Rudolf Baumbach. Zijn „collega" Lord Byron zei daarentegen: Ieder vat in Bre mens kelder bevat een godendronk en er is nog nooit iemand aan voorbijgegaan, die niet de zaligheid van deze genietingen heeft ondervonden Toscanini, de wereldberoemde dirigent sprak zelfs over: „Hemels vocht uit Bremens vaten, dat kostbaar als een reli kwie afkomstig is uit de mooiste partituur van de god Bacchus". „In de goeie oude Raadskelder in Bremen", zoals de lyrische dichter en satiricus Heinrich Heine het gewelf van het oude stad huis noemde, zijn voortdurend beroemde personen uit de gehele wereld te gast. V in het jaar 1620 gebouwd. In het Oosten van de grote hal ligt de „Hauffkelder", hier werd de Duitse schrijver Wilhelm Hauff geinspireerd tot het schrijven van zijn meesterlij ke wijnnovelle „Phantasie im Bremer Taskeller". Prof. Max Slevogt versier de de ruimte met scènes uit dit ro mantisch verhaal. In de niet minder beroemde Senaats- en Keizerkamer werden door Raad en Senaat van de stad Bremen reeds vele vorsten en hooggeplaatste persoonlijkheden ont vangen. In de Apostel- en Rozenkelder be vinden zich de oudste Duitse wijnen, die er nog bestaan. In grote vaten liggen de jaargangen 1653, 1723, 1731 en 1749 opgeslagen. De rijke traditie is vooral ook daardoor zo zorgvuldig bewaard gebleven, omdat de kelder door alle tijden heen ern door een „Ratskellernieister" geleid stedelijk bedrijf gebleven is, dat tot eeuwen oude plicht heeft, zijn gasten een kaart met Duitse wijnen te presen teren, die wat keuze, kwaliteit en prijs betreft niet zo gemakkelijk overtroffen wordt. Traditiegetrouw worden in de Bremer Raadskelder alleen Duitse wijnen geschonken. Schatkamer De trots van de Ratskellermeister is de z.g. „Schatkamer", waar zich de produkten van de beste wijnja ren van de vorige eeuw bevinden. De raadskelder in Bremen koopt jaarlijks ongeveer een half miljoen flessen Duitse wijn, alleen in de kel der worden dagelijks al 700 tot 800 flessen uitgeschonken. Volgens eeu wenoude ervaringen wordt het ont wikkelingsproces van de wijn voort durend gecontroleerd, terwijl door het regelmatig proeven van de wijnen wordt nagegaan of deze al geschikt zijn voor de verkoop. Deze raadskel der in Bremen behoort tot de be roemdste bodega's van de wereld. In Duitsland staat hU bovenaan op de ranglijst van gerenommeerde wijnlokalen en laat wat het jaarlijk se bezoek betreft, zaken als „Lutter en Wegner" in Berlijn en „Auerbachs Keller" in Leipzig ver achter zich. j „School met den Bijbel" De „School met den Bijbel" heeft gisteravond in het verenigingsgebouw t Trefpunt een ledenvergadering ge- I houden onder voorzitterschap van ds. H. L. Boonstra. De secretaris, de heer Lodel. memoreerde in zijn notu len de oud-secretaris J. Dekker, die 33 jaar deze functie heeft vervuld. De penningmeester kon een batig saldo noteren. De heren G. de Olden en Joh. Breedijk werden herkozen De I heer D. Roest bracht namens de kas- commissie verslag uit over het na zien der boeken. De nieuwe kascom- missie bestaat uit de heren K. v. Leeuwen. G. Tulp en 'als reserve» II*. Kool. Na de vergadering werd een ouder- 1 avond van de school gehouden, welke verzorgd werd door het onderwijzend personeel van de school. MeJ. J. W. Lutgendorff en de heer J. G. Schoon behandelden het leren lezen in de eerste klas en de heer Bakkers hield een inleiding over de natuur aan de hand van een gekleurde filmstrook „Herfst". VOORSCHOTEN Oubaas Peters u «7™- PlJ.NO UHMAAT - P'.A'ti 4 WARMOND Agenda raad Op dinsdag 27 november a s. komt de raad in openbare vergadering bij een. Op de agenda staan o.m. de vol gende punten: Voorstel tot het vaststellen van een vakantieregeling op grond van de winkelsluitingswet 1951 voor krui deniers en melkbedriJven. Vast stelling van een naam voor de nieu we straat in het uitbreidingsplan Meerrust. Voorlopige vaststelling van de re kening over 1960 van het gemeente lijk waterleidingbedrijf en van de gemeente. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het doen opstellen van een rioleringsplan voor de gehele gemeente. Na zeventien jaren zijn krachten te hebben gegeven aan de leiding van de R.K. padvinderij heefi Oubaas J. I' Peeters gisteravond officieel af scheid genomen. Het begin van de bijeenkomst was zeer origineel. In een donker lo kaal werd Oubaas Peeters aan een tafel gezel, waar vier oud-verkenners jeugdherinneringen ophaalde. Het bleken vier leden van de voor- strekkersstam te zijn, die tien Jaar geleden samen met de heer Peeters in Voorschoten het spel van verken nen speelden. Zij waren uit Nijme gen. Noordwijk en Voorschoten zelf voor deze avond bij elkaar gekomen. .Twee andere leden die in Australië wonen konden natuurlijk niet aan wezig zijn. Na deze aardige herinneringen, werden diverse toespraken gehouden, waarin de waardering van Oubaas Peeters als afdelings leider, op aller- lei wijze werd belicht. Vooral zijn humor, zijn idealisme, zijn organisa tievermogen en zijn medewerking aan de bijna unieke samenwerking van alle padvindersorganisaties in I Voorschoten werden steeds weer be licht. Groepsleider H. van Aken deelde mee, dat besloten was Oubaas Peeters als eerste te benoemen tot erelid van de Laurentiusgroep, waarvoor hem oen fraaie, grote penning werd om gehangen. Winkels open Burgemeester en wethouders heb ben bepaald, dat maandagavond, in verband met de actie „Open het Dorp" de winkels geopend mogen zijn. De harmonievereniging „Benvenu- to" zal een muzikale rondgang door Voorschoten maken, en waarschijn lijk zal ook de Harmonievereniging „St -Laurentius" aan de actie mee werken De collecte voor de Groesbeekse Tehuizen heeft in deze gemeente f 824 opgebracht. Gunning De bouw van het Prot. Chr. Be jaardentehuis is gegund aan de laag ste inschrijver de NV Nederlandse Aannemings Maarschappij v. h. H. F. Boersma te Den Haag voor de som ma van f 1.348.000. Inspirerend Onder alle Duitse raadskelders is die in Bremen in sagen en gedich ten het meest verheerlijkt. Toen in de periode van 1405 tot 1409 het be- Officiële publikatie VRIJSTELLING VERPLICHTE AVONHSLl ITING VOOR LEVENSMIDDELENWINKELS Burgemeester en wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten ten aanzien van de levensmiddelenwinkels vrijstel ling te verlenen van het verbod, vervat ln artikel 2 onder c. van de Wlnkel- «lultlngswet 1951. op 26 november van 21.00 tot 21.45 uur voor het ln ontvangst nemen van bijdragen ten be hoeve van de stichting ,|Het Dorp", zulks onder voorwaarde, dat geen ver koop van waren plaats vindt. Burgemeester en wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat op het tijdstip, waarop de Haar lemmerstraat weer voor het verkeer wordt opengesteld, de volgende ver keersmaatregelen ln werking zullen treden: 1De door de gemeenteraad bij be- llult van 18 Juni 1962 vastgestelde ge- «lotenverklarfng voor het verkeer met •11e voertuigen, ry- en trekdieren en vee van: De Haarlemmerstraat tussen de Prlnsessekade en de Stille Mare ln de richting van de Stille Mare; b. De Haarlemmerstraat tussen het Havenplein en de Lange Mare ln de richting van de Lange Mare; e. De Stille Rijn ln de richting van de Klppenbrug; d. De Oude Vest. voor zover gelegen tussen de Lange Mare en het Ha- venpleln, ln de richting van het Havenpleln. 2. De door hun College bij besluit van 9 november 1962 voor de Haar lemmerstraat en Oude Vest vastge stelde wacht- en stopverboden, te we ten Haarlemmerstraat: Tussen Lange Mare en Prlnsesse kade een stopverbod aan de zijde der even en een wachtverbod voor langer dan een half uur aan de zi|de der oneven nummers; b. Tussen Stille Mare en Havenplein een stopverbod aan de zijde der on- even en een wachtverbod voor langer dan een half uur aan de zijde der even nummers: Oude Vest: a. Tussen Havenplein en Koestraat een stopverbod voor belde zijden van de weg; b. Tussen Koestraat en Lange Mare een stopverbod aan de zijde der be bouwing en een wachtverbod aan de zijde van het water; c Tussen Turfmarkt en perceel OudP Vest no. 37 een wachtverbod aan de zijde der bebouwing Afschriften van bedoelde besluiten zijn gezonden aan de hoofd-lngenleur directeur van de Rijkswaterstraat ln Zuid-Holland, aan de door de minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging van verkeers- belangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land. De vaten in Bremens Raads kelder zijn ware kunstwerken. roemde stadhuis werd gebouwd, ont stond als fundament daarvan de Ratskeller". Prof. Max Slevogt versler- staande en door twintig pijlers ge dragen hoofdgewelf stamt uit die tijd. Maar ook de andere ruimten, die er later bijgekomen zijn, zien terug op een eerbiedwaardige geschiedenis. Zelfs de jongste, de stemmige Bac- chuskelder met de „weinselige" fres co's van Karl Dannemann, werd reed Goede samenwerking ALPHEN AAN DEN R1IN Kritiek van CBTB op de regering Een groot aantal boeren en tuin den. aangesloten bij de kring Rijn streek van deze organisatie, heeft ln hotel Centraal onderl eiding van de voonitter van de Kring, de heer G. Goedhart te Hazerswoude een bij eenkomst gehouden. Het lnltltatlef voor deze bespreking ging uit van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond „Holland-Bra- oant Van de gelegenheid vragen te stellen over de huidige problemen waarmee de agrarische bevolking thans te maken heeft, werd een druk gebiuik gemaakt. Natuurlijk was daarby het prijsbeleid van de rege ring ter opzichte van de veehoude rij meerdere malen onderwerp van het gesprek. Het viel de heren Abma, Van Berkel en Havenaar. bestuurs leden van Holland-Brabant, beslist nie* gemakkelijk dit regeringsbeleid te weerleggen. De vergadering pleitte voor een krachtiger houding van de C.B.T.B. tegenover de regering als het gaat om de prijzen voor de landbouwpro- In het clubgebouw van „De Mun- nik", sprak gisteravond mr. F. Port heine. gemeenteraadslid te Leiden, \oor de afdeling Leiderdorp van de VVD. De heer Portheine begon te zeggen, dat de samenwerking tussen Leiden Expositie Vogelvrienden Prijzen In het Bondsgcbouw werd gister avond de twaalfde onderlinge ten toonstelling van „De Leidsc Vogel vrienden" geopend. In de verschil lende categorien, t.w. zang- en kleur- kanaries. tropische vogels, bastaar den en parkieten vielen vele mooie exemplaren te bewonderen- De tentoonstelling is ook vandaag nog geopend en wel tot 20 uur Daarna wordt de aan deze exposi tie verbonden verloting gehouden. De namen van de prijswinnaars 1 tussen haakjes het aantal behaalde punten) luiden: Harzers zang (klasse 1)1. G. M. Turk. Zoeterwoude (307), 2. N. J. de Groot, Leiden <298), Klasse 2: 1. E. de Koning, Zoeterwoude (168), 2. N. J. de Groot, Leiden (147), 3. C. N. Onderwater, Zoeterwoude (135). Klasse 3: 1. N. J. de Groot. Leiden (85 meesterzanger). 2. N. J. de Groot Leiden «84), 3. G. N. Turk, Zoeter woude (81), 4. N. J. de Groot. Leiden (79). Klasse 4: 1. E. de Koning, Zoe terwoude (85), 2, T. Steijn. Leiden (83), 3. A. Nagtegaal, Leiden (82), klasse 5: 1. G. N. Turk, Zoeterwoude (89), 2. G. H. Turk, Zoeterwoude (87) Kleurkanaries vetstof (klasse 7): 1. A. van der Houwen, Leiden (345), 2. J. de Zwarte. Voorschoten (342), 3. J. de Zwarte. Voorschoten (171), 3. J. Wielders, Roelofarendsveen (168); klasse 9: 1. J. de Zwarte. Voorschoten (861. 2. J. Nievelstein. Leiden (86), 3. A. v. d. Houwen. Leiden (86); klasse 10: 1. A. v. d. Houwen, Leiden (89), 2. J. de Zwarte. Voorschoten «88); klasse 11: 1. P. Maryt, Leiden (87), 2. 2. J. de Zwarte, Voorschoten (87). Kleurkanaries gepigmenteerd (klas se 12)1. J. van Rossum, Lelden (344), 2. J. Wielders, Roelofarends veen (342). Klasse 13: 1. J. de Zwar te. Voorschoten (172), 2. A Kerk vliet, Leiden (169), 3. P. v. d. Velde, Zoeterwoude (169). Klasse 14: 1. J. v. Rossum, Leiden «89), 2. J. de Zwar te, Voorschoten (86), 3. C. Laterveer Leiden (85). Klasse 15: 1. J. de Zwarte, Voorschoten (85), 2. P. v. d. Velde. Zoeterwoude (83). Klasse 16: 1. H. Mom. Leiderdorp «87). 2. J. de Zwarte. Voorschoten (86). Bastaar den «klasse 171. J. Wielders. Roe lofarendsveen «87), 2. J. C. van Al phen. Voorschoten <87). Tropische vogels (klasse 18': 1. B. Kasbergen. Oegstgeest «87), 2. H. Mom, Leider dorp (85), 3. P. v. d. Velde. Zoeter woude (84). Klasse 19: 1. H. Mom. Leiderdorp <88>. 2. P Kruit. Leiden (87), 3. H. Mom. Leiderdorp (87). Klasse 20: 1 H. Hom. Leiderdorp (87). Klasse 21: 1. H Mom. Leider dorp (86-). 2. D. A Meghelse. Oegst- geest (86-). Klasse 22: D. A Meg- chelse, Oegstgeest (89-). 2. J. C. van Alphen. Voorschten «88-). Klasse 23: 1. H. Mom. Leiderdorp 85Tropi sche bastaarden (klasse 24): 1. J. C. van Alphen. Voorschoten «86). Grote parkieten (klasse 25); 1. mevrouw van Gorkum. Zoeterwoude (87). 2. P. v. d. Velde. Zoeterwoude <85>. Grasparkieten (klasse 27): 1 en 2 en 3 P. v. d. Velde. Zoeterwoude (85). Grasparkieten (klasse 28): 1 en 2 niet toegekent. 3. P. v. d Velde, Zoe terwoude '164) Klasse 29 1. P v, d. Velde. Zoeterwoude <83), 2. niet toe gekend Klasse 30: 1 P. v. d Velde, Zoeterwoude (87), 2. G. M. Turk (86). Een wisselprijs kregen: N. J. de Groot. A. v. d. Houwen. J. van Ros sum. J. Wielders, H. Mom (die tevens het bondskruis ontving) en P. v. d. Velde. en Leiderdorp zo goed is, dat hU de begrotingsvergadering verlaten had, om in Leiderdorp te spreken. Over de internationale politiek sprekende, zei hij, dat het schijnt dat er tussen Amerika en Rusland een evenwichtstoestand is ingetreden. Hij waarschuwde tegen te grote veront rusting. en het doordringen hiervan in eigen leven. Veel belangrijker is 't in eigen land de zaken te behartigen. Men moet de tegenstellingen blijven zien. want verdoezelen kan er toe leiden, dat positieve zaken niet behartigd wor den. De heer Portheine besprak de loon politiek, en zei, dat er in de toe komst meer vrijheid zal komen. Toch meent hij, dat de regering controle factor moet blijven, omdat het be drijfsleven niet altijd bewezen heeft grote verantwoordelijkheid te kunnen dragen. De verantwoordelijkheid komt steeds meer op de voorgrond, mede ook omdat de E.E.G. dit eist. Hierna besprak de inleider ver schillende elementen die aan de Euromarkt vastzitten, omdat hy meent dat de invloed hiervan nie mand voorbijgaat. Uiteraard besprak de heer Port heine uitgebreid de middenstand; omdat hij meent, dat de uitbreiding van het groot winkelbedrijf niet is tegen te houden. Men kan er alleen frnke zelfstandigheid tegenoverstel len. Verder zei nij. groot voorstan der te zijn van goede bestudering van een wet op oneerlijke concur rentie; met opheffing van de deel- wttten, die te grote mazen hebben De heer Portheine sprak ook over de belastingen, die hij verlaagd zou willen hebben. Bij de bespreking kwamen zaken a.s specialisatie van de middenstan der. opneming van werknemers in de raad van commissarissen en de autonomie van de gemeenten ter sprake. De vergadering werd geleid door cle voorzitter ir. H van Leeuwen. WASSENAAR Weer kerstzang Evenals ln de twee voorgaande ja ren zal ook dit jaar weer onder het motto „Komt allen tezamen" een kerstzangavond worden gehouden, ditmaal in de St.-Willibrordkerk in de Kerkstraat. De datum is bepaald op 2C december. Het programma zal bestaan uit koorzang van de samen werkende zangkoren en samenzang van alle aanwezigen, afgewisseld door een kort woord. De organisatie is in handen van een klein comité van personen van verschillende kerkelijke gezindten. Predikbeurten Hervormde GemeenteDorpskerk 10 u. dr. Th. C. Frederikse; 19 uuur: jeugddienst, A. J. van Duist; Kie- vietskerk 9 u. jeugdkerk; 10 u. ds. J. T. Wiersma; Deylerhuis 10.15 uur: Ids. J. A. C. van Zanten; Dorpscen- !trum 10 uur jeugdkerk. Gereformeerde Kerk: Bloemcamp- laan 10 en 17 u. ds. E. Pylman; Zyl- laan 10 u. prof dr. J. van den Barg. Amsterdam: 17 u. dr. C. Augustijn. I Schipluiden. Ned. Prot. Bond: Lange Kerkdam 10.35 u. ds. J. Zuurdeeg; Johanna- huis 10.30 u. ds. H. W. Meihuizen, pen Haag. Soefibeweging: Wald. Pyrmont- laan 6, 11 u. universele eredienst. Herv. Evangelisatie: Dorpshuis, 10 u. J. Henzen, Leiderdorp; 19 u. ds. H. Stolk. Scheveningen. Ziekenhuizen: Dorestad 10 u„ St.- Ursulakllniek 11 u. ds. A. Vos, Was senaar. dukten zoals deze door het Land bouwschap zijn voorgesteld. De ver gadering betreurde het. dat de rege ring het advies van het Landbouw schap niet heeft willen opvolgen. Uit voerig werd voorts ook aandacht ge schonken aan de veehouderij in EEG verband en welke gevolgen dit voor de Net erlandse landbouwer zal heb ben Algemeen was men het er over eens dat het bij de huidige prijzen vooi de zuivelprodukter niet moge lijk is de bedrijven nog meer te me chaniseren. Nadat vanachter de bestuurstafel de verzekering was gegeven, dat slecnts langs geordende weg bij de regering getracht zal worden de zaak voor de landbouwers te bepleiten, slooi de heer Havenaar deze bijeen komst. NOORDWIJK Ontploffing in keuken In de woning van de familie Noor- dermeer ir. De Klei heeft zich gister avond een ontploffing voorgedaan. Door lekkage in de gasslang liep de keuken vol met butagas, dat tot ont ploffing kwam toen de bewoonster met een petroleumlamp binnen stap te Persoonlijke ongevallen deden zich niet voer. Er ontstond een begin van brand, doch de schade bleef beperkt tot wat geblakerde verf. Aanvaarding van nieuwe statuten V.y.Y. vrijwel zeker Op 12 december a.s. komen de ver schillende participanten v. de Stcih- ting V.V.V. Noordwyk bij elkaar om hun ooraeel te geven over de concept- statuten. zoals deze zijn ontworpen er. later gewijzigd door het bekende driemanschap, de heren F.W. Graaf van Limburg Stirum, jhr. A.G.W. van Riemsdijk en L. van Sterkenburg en burgemeester mr. GP.W. van Berckel als voorzitter. Het is thans vrijwel zeker, dat de ze statuten zullen worden aanvaard. Medische diensten Voorschoten dokter Van der Kooy, J. W. Frisolaan 3-5, tel. 2527. Warmond dokter Bots. Voorhout, tel. 02532—7393. Zr. Konijn, Kerk dam 3, Warmond, tel. 01711—250. Wassenaar dokter H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, 2075. Dokter H. D. Boer, Wittebergerweg 188. tel. 9124. Apotheek: Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32, tel. 2402. Een zestigjarige man die enige tijd moest doorbrengen in een psychiatrische inrich ting in Oostenrijk had de ge woonte om elke keer weer zijn vrienden te vertellen, dat hij elke vijandelijke aanval" op zijn tweekamer-flatje in We- nen kon beantwoorden met „fluitende kogels uit alle hoe- ken en gaten". Toen de politie deze snoe- J verijen ter ore kwamen, her- innerde een rechercheur zich dat men de man eens een wapenvergunning had ver leend toen deze zich had voorgedaan als „een astro noom. die zichzelf op i zijn nachtelijke wandelingen J moest kunnen verdedigen". De man werd dezer lagen uit de inrichting ontslagen. De politie had, het zekere voor het onzekere nemend, de dag daarvoor zijn flatje door zocht. De man had niet ge snoefd. Men vond vijf machi negeweren, 36 geweren, 61 re volvers en vijfduizend patro nen. Nathalie Wayzer is een zeer jeugdige pianistenamelijk pas 14 jaar. Niettegenstaande dat heeft zij reeds bij haar optreden in Polen grote successen ge oogst, zoals trouwens tijdens haar gehele Europese tournée. Door aanleg en opvoeding is Nathalie gelukkig niet uit haar evenwicht geraakt en heeft zij haar lyceumstudie naast die van de muziek rustig voortgezet. Hier staat Nathalie Wayzer bij een affiche, dat haar optreden in Parijs aankondigt. Geveilde percelen Ten overstaan van Notaris M. P. Kaptein te Leiden: woonhuis met schuur en tuin te Oegstgeest. Grü- nerielaan 18, ln bod: f20.600.- koper: J. E. W. Colsen te Lelden voor: f 27.100.-. EHBO vierde lustrumfeest Op 25 november a.s. zal het pre cies 30 Jaar geleden zijn, dat in Lei den een afdeling van de Kon Ned. Vereniging voor E.H.B.O. werd opge richt. Voorafgaand aan een luisterrijke jubileumavond in de grote zaal. vond gisteravond ter gelegenheid van dit heuglijk feit in de foyer van de Stadsgehoorzaal een eenvoudige maar sfeerrijke receptie plaats. Naast de vele bloemstukken, die de gevoe lens welke men in de Leidse EHBO- kringen voor de jubllaresse koestert, nog eens nadrukkelijk vertolkten, hebben vele receptiegangers van de geboden gelegenheid gebruik gemaakt het bestuur van de jubilerende afde ling met gelukwensen en loftui-WW gingen te overladen. Onder hen wa ren om. dr. J.G. Bazuin, directeur van de G.G.D.. de heer S.W. Hagen doorn, commandant van de brand weer, de heer P. Eradus. afgevaar digde van de B.B.-staf district Lei den, de heer J. van Harteveld. be- sturslid van de 3 Octobervereniging, alsmede de afgevaardigden van de Kath. Nat Bond voor EHBO., af deling Leiden, de Eerste Leidse E H BO -Brigade en 'n aantal Leidse be drijven met welke de jubilerende ver eniging in het kader van de bedrijfs- E.H.B.O. reeds een tiental jaren een zeer nauw contact onderhoudt. Nadat de voorzitter de heer J. Slegtenhorst voor de blijken van hul de en medeleven een kort dankwoord had uitgesproken, begaf het gezel schap zich naar de grote zaal. De feestavond werd hier geopend met een hartelijk welkomstwoord van de heer J.C. Sleyser. voorzitter van de lustrumcommissie, waarin hy zich in het by zonder richtte tot de boven vermelde afgevaardigden, die de avond als ere-gasten bijwoonden. In 'n kort felicitatie-toespraakje bracht de spreker vervolgens de leden van het bestuur dank en hulde voor het vele werk. dat zy met opoffering van eigen vrije-tijd in een reeks van ja ren voor het verenigingsbelang had den verricht. Namens de leden en do nateurs overhandigde hy ten slotte de voorzitter als jubileumgeschenk een bedrag onder couvert ten bate van het materiaalfonds Hierna hebben de feestgangers zich enige uren uitstekend geamuseerd met een cabaretprogramma, dat on der de titel „Alle Hens" werd gepre senteerd door het gezelschap van Coos van de Velde. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 23 nov. Kaasmarkt Commissienoteringen: fabrleksedam- mer 1.96. Goudse volvette 2.06. Han del goed. BOSKOOP. 23 november Coöp Ver. „De Boskoopse Veiling" GA. Butterfly 180260. Duisburg 220260. Vlerlan- den 560—280. Bettertlmes 320—220. Nimf 300—210150. Sweetheart 180— 100. Marlon 190—130—70. Else Poul- sen 100—55 Carol 110. Valeta 140—38 Ilex Verticllata 90—110—170 p. tak, idem per bos 750500220. Ameri kaanse Chrysanten 130120. Pernettla rood 130140210. Idem gemengd 170 180, Idem plant 100, Cotoneaater 60 30, Troschrysanten geel 115—125, rood 165, wit 95. lila 150. brons 150, roze 150. geplozen chrysanten wit 25 2618 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN. 23 no vember Groenteveiling. Waspeen (per kist) A-extra 6 007.00, Al 6.006 80. A2 2 60—5 20, B-extra 6 106 80. BI 5 606.20. BI (grof) 3.203 60. B2 2 803.70. bloemkool (per 100 st.)Cl 75 00. C2 31 00—40 00. Dl 60 00—69 00, D2 19 0044 00. andijvie 24 00—45 00, spruiten 7100. uien (pe-r kist) 2 80 5.90. breekpeen (per kist) 1 201 30. tomaten 25.0037 00, knolselderle (per 100 st 14.00—22 00. selderie (per 100 bos) 9.00. peterselie (per 100 bos) 15.00 Aanvoer was peen 60 000 kg. waarvan 21.000 kg. voor export en 13 000 kg. voor de Industrie werd ver kocht. RIJNSBURO. 23 november Bloemen veiling Flora. Troschrysanten: Caroline 1.05—1 15. Golden Sail 1 10—1.15. C!e- rlum 1.25—1.30. Joseph 1.10—1 15, Luljona 1 00—1.10. Herco 1 45—1 50. Nlcolaas Maes 1 85 Preludium 1 10. Superform 120. Rollnda 1.50. Fresia- Golden Yellow 1.55. Buttercup 85—1 00 alles per bos. Am. Anjers- Sim rose 26 0040 00. Sim rood 36 00—39 00. Sim wit 30 00—34 00. Carrie 37.00. Eli sabeth 28 00—30 00 per 100. Groenteveiling. 23 nov Waspeen A 1 25 50—29 50, waspeen An 16.50—24 00. waspeen B I 29 50—32 00. Uien 19 00— 29 00, boerekool 30 00. rodekool 9.00 10 00. gelekool 1100—14 Oo andllvle 12 00—38 00 per 100 kg Knolselderle 13 00—23 00 per stuk. Selderie 10 00— 12.00, peterselie 15 00 per 100 boa. TE RAAR. 23 november. Groente veiling Tomaten AE 4 004.20. Idem EE 3 004 05. Idem CE 3 40. Idem Al 1 70 .Idem BI 1 65. Idem Cl 1 70. Idem bonken 1.90 alles per bakle van 6 kg. Witlof 1 0.93—1 06. Idem 2 0 71—0 81. Idem stek 0 07—0 66. andijvie 0 24— 0 32. Idem B 0 10—0 19. Chinese kool 0 130 16. prei 0.33042. boerenkool 0 28, kroten 0 07. uien 0 27, rode kool 0.18, gele savove kool 0.10, waspeen 0 08. spruiten A 0.991 03. Idem B 0 8.3—0 85. Idem C 0.37. kiem C2 0 26. Idem klein 0 87 alles per kg„ sla 0 14 0.20 per stuk. selderie 0 130 18 per bos. boerenkool 1 001 70 per kist. Druiven 1 36. appelen 0.20, peren 0 26 alle» per kg. VEILIGHEID BIJ HEI O VUT ER Tps ter beveiliging tegen het bliksemgevaaf Ga niet bij open schoorstenen, kachels Doe de sustedingen en meta. len voorwerpen staan ramen dicht en niet op de tocht staan? ïijfwegbijkJe^emeU len afdak kenyrtjstaan. de bomen.open plek, <en. metalen hekwerk Indien de bliksem ir een auto zonder firn kap inslaat dan rvisug I blijven zitten. In de f auto bent uveilig later! meeen sprongetje uit 5 de a~vJ[- In het vrije veld is hét .veilig om onder een heg lof gehurkt in een grep, pel te schuilen met een I stuk metaal (bv.eer» ja tijdens het onweer schep)onderdevoeten alleen in uiterste nood. die dan vlak bij elkaar zaak naar buiten!!1!!! moeten staam!!!!!!!!

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 9