AGENDA Bij winkelcentrum behoort koopavond SPIEGEL OPGEPAST I VOROL tandpasta Prima en niet duur1! Drink Fa. Boekkooi Redder hij de brand Boxtel ook overleden N.V SLAVENBURG'S BANK MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 17 NOVEMBER 1962 AL wekenlang is de „Spiegel"- affaire in West-Duitsland het gesprek van de dag. De gerechtelijke actie tegen dit week blad heeft een ontelbaar aantal tongen en pennen ln beweging gebracht en ook politiek zoveel beroering veroorzaakt, dat Bonds kanselier Adenauer zich genood zaakt heeft gezien zijn bezoek aan Washington met een dag te be korten. Deze kwestie is in wezen vrij eenvoudig. Het was algemeen bekend, dat „Der Spiegel" al enige jaren geen gelegenheid liet voor bijgaan kritiek te oefenen op de minister van Defensie, Franz Josef Strauss, een man, die on getwijfeld over bekwaamheden beschikt, maar anderijds weinig begrip heeft voor de eisen van moderne democratie. Daarbij komt, dat het Wetboek van Straf recht nergens zegt, wat een „staatsgeheim" is. Dat wordt van geval tot geval vastgesteld door de bevoegde autoriteiten. Maar die autoriteiten zijn: de minister van Defensie en zijn medewer kers! Een rechter kan dus nog zo onafhankelijk zijn, maar tenslotte moet hij, bij de bepaling van wat een staatsgeheim is, afgaan op de defensie-deskundigen, in laatste instantie dus op de mening van minister Strauss. Voegt men daar bij, dat „Der Spiegel" fel gekant is tegen de opvatting van Strauss, dat kernbewapening van de Bun- deswehr noodzakelijk is (het blad bepleit daartegenover verhoging van de paraatheid van de con ventionele strijdkrachten), dan is het duidelijk hoe de kaarten eigenlijk liggen. Men behoeft dus werkelijk niet al te kwaadden kend te zijn om te begrijpen, dat Strauss heeft gepoogd „Der Spie gel" in de hoek der landverraders te drukken. Dr. Adenauer heeft nog getracht de gemoederen te sussen, maar de autoritaire toon, die hij daarbij aansloeg, wenst men blijkbaar niet meer te ne men. Gelukkig, want West-Duits- lands regering was in dat opzicht bepaald achterop geraakt. Een enkel machtwoord van de kanse lier is niet meer voldoende om een conflict te beslissen. Het gaat, zo begrijpt men in West-Duitsland, tenslotte om het wezen van de democratie. Zomin als de Fran sen bereid zijn president De Gaulle ondanks zijn grote ver diensten alléén het laatste woord te laten spreken de uitslag van de verkiezingen heeft dat wel duidelijk gemaakt evenmin Eijn de Westduitsers geneigd de tegenstanders van Adenauer en zijn regering de mond te snoeren. Een verheugend teken, dat Euro pa's politieke welzijn ten goede kan komen. Deze affaire is een „spiegel" van een ten goede ver anderende gezindheid. ET Amerikaanse ministerie Hvan Defensie heeft zijn mili taire personeel, dat in de Sowj et-Unie of andere commu nistische landen verblijft, nog weer eens gewaarschuwd voor de rode spionagemethoden. Wash ington haakt kennelijk in op de Engelse spionagezaak-Vassall. want de Amerikanen worden vooral vermaand niet betrokken te raken in bedenkelijke situaties als gevolg van drankgebruik. De Russen loeren op menselijke zwak heden en zijn erop uit inwoners van Westelijke landen onder be paalde omstandigheden te foto graferen en hen vervolgens door chantage tot spioneren te dwin gen. Men kan blijkbaar niet voor zichtig genoeg zijn. Zo hangt in tal van Russische hotelkamers een valse spiegel. Het glas is op dus danige wijze behandeld, dat het er in de kamer uitziet als een echte spiegel, maar van de an dere zijde kan men er doorheen kijken als door een venster. En dan zijn er verder afluisterappa- raten, die eveneens voor inlich tingen moeten zorgen en vaak op vernuftige wijze zijn verborgen. Een typerend voorbeeld van Rus sische spionage dateert uit 1958, toen vice-president Richard Nixon met een aantal hoge functionaris sen een' bezoek aan Moskou bracht. Met opzet werd toen een der leden van het Amerikaanse gezelschap in Nixons kamer met een veel hogere titel aangespro ken dan waarop hij krachtens zijn positie recht had. Resultaat: de volgende dag spraken Russi sche functionarissen deze man met zijn gefingeerde titel aan en gedroegen zich veel beleefder je gens hem dan voordien De waarschuwing van het ministerie van Defensie onthult verder, dat de landen van het Chinees-Rus sische blok naar schatting over 300.000 agenten beschikken, tot wier uitrusting afluisterapparaten in een dasspeld, elektronische miniatuurzenders in de hak van een schoen en toestellen voor het maken van infrarode foto's-in- het-donker behoren. Het spreekt vanzelf, dat de Westelijke inlich tingendiensten eveneens van dit soort moderne middelen voorzien zijn, maar terecht zegt het Ame rikaanse ministerie van Defensie, dat de communisten hun spio- nageactiviteit ongelooflijk ver doordrijven en geen gelegenheid laten voorbijgaan om ervan te profiteren. Advertentie Meisje drinkt van soldeervloeistof Een tweejarig meisje, dat werd verzorgd in een kindertehuis m Pur- merend. heeft kans gezien te drin ken uit een busje soldeervloeistof. dat een aan het werk zijnde lood gieter even in het gebouw had ach tergelaten. Het kind werd direct overgebracht naar het .Stadszieken huis" in Purmerend. waar het gis teravond is overleden. Grafische omzet zal miljard passeren De grafische omzet zal dit Jaar vrijwel zeker de een miljard gulden passeren. Ongeveer tien jaar geleden bedroeg deze naar schatting nog niet de helft van dit bedrag, dat vermoe delijk een record betekent. Dit heeft de plaatsvervangend voorzitter van de Federatie van Werkgeversorgani saties in het Boekdrukbedrijf de heer P. Biesta, vanmiddag in Amsterdam medegedeeld ter gelegenheid van de verschijning van het kerstnummer 1962 van het drukkersweekblad, het jaarlijkse visitekaartje van de Ne derlandse drukkers en clichémakers. Bij deze vermoedelijke record omzet van boekdrukkers, diepdrukkers. off setdrukkers. chemlgraven en boek binders is de omzet van het karton- nagebedrijf niet inbegrepen. Van de gezamenlijke omzet gaat een belang rijk deel naar het buitenland. Vol gens de verwachtingen zal de uitvoer van grafische produkten dit jaar een waarde vertegenwoordigen van 120 miljoen gulden. In ons land ver schijnen alleen reeds 317 periodieken in vreemde talen. Ook de in ons land uitgegeven boeken in vreemde talen nemen by de export een belangrijke plaats in. In 1961 betrof het 1384 titels. (Van onze t.v.-medewerker» „Top of Flop" zette het vrijdagse programma gevarieerd in. Tal van genres werden ten gehore gebracht, i waarbij opviel, dat Rita Revs de J gunst van de jury noch van de zaal kon oogsten. Kennelijk heeft er een smaakverschuiving plaats, hoewel volgens deskundigen ook een rol zou spelen, dat ze zich door een combo in plaats van door het trio Pim Ja cobs begeleiden liet. Enfin, ze ïocken i het maar uit In „Espresso" viel een filmpje uit i Oxford (fabrikaat BBC) op met Sof- tenonkleuters. een werkstukje even aangrijpend als charmant. De rustige en bekwame arts dr. O. de Vaal uit Amsterdam stelde, dat van schuld bij de industrie geen sprake was en dat het op hulp, vooral tydige, aankwam, j opdat de aanpassing aan de kunst ledematen soepel verloopt. I Een uitputtende en duidelijke de monstratie over de veiligheidsgordels in auto's was een ander leerzaam on derdeel. Het was ditmaal door de twee met name genoemde onderwer pen een geslaagde actualiteitenru briek. I Rudy Carrell kwam eindelijk met zijn stationsshow, die hu eerder had I moeten uitstellen. Zun tekst was na tuurlijk aangepast aan de actualiteit i waarbij dr. W. F. („Ik heb altUd ge lijk") Hermans een lik uit de pan j kreeg en soldaten sloften. Dat laat ste kwam de Mountles ten goede. Mieke Telkamp zong. dat het een lieve lust was en tenslotte werd VW op een aardige manier in het zonne tje gezet. Het geheel was vol zorg aangekleed en verliep vlot als gebrui- keiyk. Het was een goed gevarieerde i t v.-avond, die door een film werd besloten. RUIM 50.000 HANDTEKENINGEN VOOR HET R. PH.O. Meer dan 50.000 handtekeningen (om precies te zijn 50.270) heeft de Vereniging tot instandhouding van het Rotterdams Philharmnnisch Or kest verzameld om te protesteren te gen het derde rapport van de com- missie-Witteman. Dit rapport beval adviezen waarvan de opvolging ten gevolge zal hebben, dat de salarissen van de musici van het Rotterdams Fhilharmonisch Orkest in ongunstige zin worden gewijzigd. Dikke mappen met de handteke- i ningen zijn in Den Haag aangebo den aan de Staatssecretaris van O. I K. en W.. mr. Y. Scholten. I Advertentie voor mensen die kwaliteit verlangenI Generaal Clay Berlijn VOOR CHEMISCH REINIGEN VERVEN Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Terkaple c.a. M J. van Wijck te Edam. Bedankt voor Eerbeek (2de pred.pl.) A. SJollema te Well en Ammerzoden voor Lage-Zwaluwe (toez.) D. Driebergen te Tange-Alte- veer. GEREF. KERKEN Beroepen te Suawoude J. Baaijens. kand. te Goes. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Zuidbroek B. Wessellng te Smalde-Diever. over Generaal Lucius Clay, de adviseur van Kennedy inzake Berlijn, heeft gisteren in Bad Godesberg verklaard dat president Kennedy de Westelijke positie in Berlijn even hard zal ver dedigen als hij het in de kwestie- Cuba gedaan heeft. Clay is in Bonn aangekomen om deel te nemen aan een bijeenkomst van dè ..American Council" en de „Atlantik-Brücke", waarop de coördinatie van de Weste lijke politiek zal worden besproken. Advertentie CHEMISCHE WASSERIJ Het aantal slachtoffers van de brand in Boxtel is gestegen tot zeven. In het Sint Elisabeth ziekenhuis van Tilburg is gistermiddag de 32-jarige J. van Esch uit Boxtel, overleden. HU nam Op dinsdag 6 november op zo heldhaftige wyze deel aan"t reddings werk by de brand te Boxtel. HierbU kwamen van het gezin Beekmans de vader en vyf van de kinderen om het leven. Buurman van Esch drong de ln een laaiende vuurzee veranderde wo ning binnen om te trachten de vader »n vyf van zUn kinderen te redden, die op de zolder waren ingesloten. De man had op de trap nog twee kinde ren weten te grypen, maar werd in de achterkamer door de instortende zoldering getroffen. Het drietal werd door de gloeiende brokstukken tegen de grond geworpen. Daardoor heeft de heer Van Esch de kinderen moeten loslaten. Hij heeft zich nog uit de helse ravage weten te bevrij den en is door toesnellende voorbU- gangers uit de woning geholpen. On danks zijn zware brandwonden wilde heer van Esch toch weer in de vuur zee om zijn reddingswerk te voltooi en Men moest hem met geweld daar van afhouden. De man was gehuwd en vader van een kind. (TIK. GEREF. KERKEN Beroepen te Chatham (Ontario. Ca nada) (Free Chr. Ref. Church) W. van Heest te Emmen, GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Tholen P. Blok te Dirks- land. Advertentie OUDE VEST 189 - TEL. 24214 HAARL.STR. 42A - TEL. 21797 VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Kunstkron. 1830 Corte Metten: licht programma. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19 10 Actualiteiten. 19.30 De Oelewap pers. gevarieerd programma 20.00 Po pulaire klassieken (gr.). 20.50 Licht baken. lez. 21.00 Tierelantijnen, geva rieerd programma. 22.00 Lichte gram- mofoonmuz 22.20????? 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws. 22.40 Wi| lulden de zondag ln. 23.00 Nouveauté's. 23.55- 24 00 Nws. 18.20 Klassieke operamuz. 19.00 Artis- tlke staalkaart. VPRO: 19.30 Nieuwe vaart, discussie over de vernieuwing v. d Christelijke gemeente ln deze tyd. 19.45 Grammofoonmuz. 19 55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Specla- liteltentheatcrgevarieerde radio-show. 21.35 Socialistisch commentaar. 21.50 Nederlandse artiesten op de plaat. 22.10 't Is een kwestie van persoonlijkheid, hoorspelletje. 22.30 Nws. 22 40 Babysit ten. licht programma. 23.10 De Ram blers Bandshow. 23.45 Fllmmuz. (gr.). 23 55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 13.45 Intocht van St. Nico- laas in Amsterdam. 14.15 De OK 12 gaat van start, film voor de Jeugd. KRO: 15.00 Concilie en boek. een kor te orlëtatle over de lectuur, die er- scheen rond het Tweede Vaticaans on- cilie. 15.20 Majim. het water, fllmdocu- mentaire. (herh. van 15 mei 1961). 15.50 Meet the Band: jassmuz. 16.10 De Jack Benny-Show (deel 7). 16.35 De laatste der Mohikanen. TV-film. 17.00-17.30 V. d. kinderen. 19.30 De avonturen van Ivanhoe TV-film. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt, actueel beeldmagazine. 21.00 Tijd voor Teddy, gevarieerd programma. 2145- 22 10"De Fuik, TV-spel. (deel 2). 22.35- 22.45 Epiloog. ZONDAG 18 NOV EMBER. Hilversum I. 402 m. NCRV: 8.o0 Nws. en weerover. 8.15 Kerkorgelconc. igr IKOR: 8.30 Goe de Morgen. 9.00 Nederlands Hervormde morgendienst. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Klassieke grammofoonmuz. 9.55 Inlei ding hoogmis. 10.00 Hoogmis. 1130 Fragmenten uit het klassiek en roman tisch repertoire (gr.). 12 05 Klein be raad: vragen en antwoorden. 12.15 Licht ork. en solisten. 12.50 Buitenl. commentaar. 13 00 Nws. en eventueel mededelingen. 13.10 De Stemvork: Bel Cantoprogramma. 13.45 De kerk ln Po len. lez. 14.00 V. d. Jeugd. 14.30 Gi taarspel klassieke en moderne muz. 14.50 Oude muz. (gr 15.15 Thee met babbelaars, programma voor de bejaar den. 15 55 De hand aan de ploeg. lez. 16 00 Sport. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN 17 00 Kerkdienst van teiyke liederen. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lez. KRO: 19.45 Nws. 20.00 De Zeven vliegen, hoorspel. (I) 21.00 Modern strijkkwartet (gr.). 21.30 I Wissewassen licht programma. 21.50 Koorzang en Instrumentaal cn- Isemble: lichte muziek 22.20 Concilie Journaal. 22.30 Nws. 22 40 Avondgebed. 22 50 Volksmuz. van de Balkan en Ana- tolië. 23.20 Spiegel van de heden daagse muz. 23.55-24 00 Nws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8 00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8 18 Weer of geen weer. ge varieerd programma. 9.45 Geestelijk le ven. toespraak. VPRO: 10.00 Geef het door. praatje. Vervolgens: Zondagshalf- uur voor de Jeugd IKOR: 10.30 Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. VPRO: 1145 Nws van eigen erf. AVRO: 12.00 Gevarieerde muz en zang plm. 12 30 Eventuele afgelas tingen van wedstrijden). 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lez. 13.17 Meded. of grammofoonmuzlek. 13.20 Gevarieerd programma voor de strijdkrachten. 14 00 Kamerork. en so list: klassieke en moderne muz 15 00 Pianorecital: klassieke muz. 15.30 Ge hoord. gezien, gelezen veertiendaags kunstsymposion 16.00 Dansork. en zangsollsten. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Cultuur en Godsdienst van Meso- potamié. lez. 17.15 Stad en land. ge j Jeugd. 17.51 iourn. 18.30 sprek. VARA: 17.30 V. d. Jeugd. 17 50 Nws. sportuitsl. en sportjourn. 18.3C Salonork. en zangsolist 19.00 Bij na- „Een winkelcentrum zal pas goed tot zijn recht komen als het moge lijk wordt de winkels open te heb ben als het publiek vry is. dus in de avonden. Men kan de zaken dan 's morgens op een later uur open stellen". Dit is de mening van het bestuur van het Winkelcentrum Am stelveen, dat gisteren een overzicht gaf van de resultaten van het eer ste jaar van dit eerste winkelcen trum in ons land, dat geheel is in gesteld op autobezittend publiek uit een wyde omgeving. Hoewel de winkeliers geen mede delingen wensten te doen over hun omzetcyfers, mag uit het feit. dat in het afgelopen jaar geen van de 75 winkelbedrijven is opgeheven of in andere handen overgegaan, wor den afgeleid dat men niet ontevre den is. De bedrijfsleider van de Su permarket van Albert HeUn deelde ons mee, dat de omzet met 80 pro cent de verwachtingen heeft over troffen, het warenhuis van Vroom en Dreesmann meldde een toe nemend massabezoek op de zater dagmiddag en een vertegenwoordiger van de Hema zei ook een stügende lijn in het bezoek te zien. De om- zet van een reisbureau zou in het j eerste jaar driemaal groter zün dan werd verwacht. Uit enquêtes is komen vast te staan, dat 50 procent van het ko- perspubliek afkomstig is uit Amstel veen en Amsterdam-zuid. 30 procent uit overig Amsterdam, 18 procent uit Haarlem, het Gooi en tussenliggen de plaatsen en 2 procent uit overig Nederland en buitenlanders. Namens het gemeentebestuur van Nieuwer-Amstel werd medegedeeld, dat op zaterdagmiddagen 2000 k 3000 auto's met bezoekers aan het winkelcentrum zün geteld. In de ko mende maanden zal het parkeerter rein, dat 800 auto's kan bevatten, worden uitgebreid met twee nieuwe terreinen, waardoor de parkeerca- paciteit op 1300 auto's wordt ge bracht. Het winkelcentrum kreeg het afgelopen jaar bezoek van groepen stedebouwkundigen, architecten en zakenlieden uit Frankrijk. Belgie, Duitsland. Engeland. Oostenrijk. De nemarken. Zweden. Finland. Joego slavië, Canada en Japan. KORT RAPENBURG 20 TELEFOON 26405 BINNENLAND Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft gistermiddag ln ant woord op een vraag meegedeeld, dat het bezoek van de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. J. M. A H. Luns. aan Trinidad en Tobago helaas niet zal kunnen doorgaan. Zoals bekend, vertoeft minister Luns thans te New York als de leider van de Nederlandse delegatie naar de Algemene Vergade ring van de Verenigde Naties. Gisteren haa hy een gesprek met Oe Thant. De financiële tegemoetkoming van de overheid voor de vaste, gere geld terugkerende televlsle-ultzen- dlngen van de politieke partijen, zal worden verhoogd. Deze vergoeding, die voorlopig was vastgesteld op 400 gul den per uitzending, zal voortaan dui zend gulden bedragen De tegemoet koming geldt ook voor de verkiezings uitzendingen van de politieke par tijen. Op de hoek van de Veeluststraat en de Esenburgstraat te Rotterdam ls gisteren de 6-Jarlge Ronald Rlbbens uit de Essenburgstraat door een vrachtauto overreden en gedood. Het kind speelde op het trottoir, toen het struikelde en onder de wielen van de auto. die met matige snelheid de hoek om reed, viel. Den Haag mag op 1 maart van het volgend Jaar beginnen met de bouw van een congre6bouw. Het Rijk heeft de gemeente voor die datum goedkeuring verleend voor de bouw som van f 24 miljoen. De bouw zal vyf Jaar duren. Het gehele project 19 Inclusief alle kosten begroot op f 40 miljoen. De directie van de Holland Amerika Llin heeft kapitein C. G. Kooyman (58). gezagvoerder van het vlaggeschlp „Rotterdam", met ingang van vandaag benoemd tot commodore. Kapitein Kooyman is vandaag met de ..Rotterdam" teruggekomen uit New York Het schip begint binnenkort aan het wlnter-crulse-seizoen. BI 1TENLAND President Tlto zal zich binnen kort voor een vakantie naar de Sow- Jet-Unie begeven, zo ls gisteren offi cieel in Belgrado bekendgemaakt. Woensdag 1.1. het staatshoofd zyn reis met de Russische ambassadeur be sproken De employés van de Amerikaanse autofabriek American Motors zullen 9 766.907 dollar cadeau krygen ln de vorm van aandelen en andere voorzie ningen ln het eerste Jaar van het pro gramma voor winstdeling van de maatschappy. Dit programma ls het eerste van deze aard ln de Amerikaan se automobielindustrie. De Siamese regering heeft be kendgemaakt, dat enige Amerikaanse militaire eenheden, die ln mei 1.1., met het oog op de kritieke toestand ln het aangrenzende Laos, ln Slam werden gestationeerd, worden teruggetrokken. Dit geldt voor ongeveer 2300 man van de 6000 infanteristen. De Amerikaanse luchtmachteenheden zullen ln Slam worden gehandhaafd. Engeland trok gisteren de tien straaljagers terug, die in noord-Slam waren gestationeerd. De Algerijnse regering heeft een zuiveringscommissie voor het rege- ringspersoneel op basis van politieke criteria Ingesteld, zo heeft de Alge rijnse minister van Justitie, Bentounl. bekendgemaakt. Het Nationale BevrlJ- dlngsfront had hierom gevraagd. De 21-Jarige Sylvia Coslolkofsky, dochter van de wegens moord tot le venslang veroordeelde Vera Brühne. ls gisteren ln München tot een Jaar Jeugdgevangenis en Intrekking van het rijbewijs veroc-deeld. omdat zij op 4 april 1962 onder Invloed van alcohol met haar auto de 60-Jarlge arbeider Tschenschke met dodeiyk gevolg had aangereden. Een 23-Jarige verpleegster ln W.- Berlljn ls gisteren tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld voor na latigheid de dood tengevolge hebbend. ZIJ nad als nachtzuster op 27 septem ber twee vloeistoffen verwlsc ld, waar door een hartpatiënt, die ermee werd Ingespoten, binnen enkele minuten •tlerf. ZATERDAG. Bevrydlngskerk (eind Montgomery- straat)Avondgebed Hervormden en Gereformeerden. 7.30 uur nam. Den Burcht (grote zaal): Herden king 40-jang bestaan „Ons Grunne- gerlaand 730 uur nam. Schouwburg „Lltteris Sacrum". Op voering van Operatie Astrakan. 8 uur nam. Stadszaal: Feestavond Personeels- ver. „De Royalisten". 8 uur nam. Leiderdorp Gebouw Eikenlaan Receptie Gymnastiekver. „Spart*". 4-6 uur nxn. ZONDAG. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4.30 en 6.30 uur n.m. Hooigracht 81Humanistisch Ver bond. Spr. dr. J. Cohen over „Over gave". 10.15 uur voorin. Marekerk: Open Deur-werk o.l.v. dr. P. L. Schoonhetm. 7 uur n.m. Rest. Royal: Volle Evangelie-zending. Spr. J. Zyistra. 10 uur v.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Angotee, een kleurenfilm over het le ven van een Eskimo-Jongen. De film zal worden ingeleid door dr. A. C. van der Leeden. 2.30 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur voorm. Volkshuls: Rozekruisersgenootschap. 10.30 uur v.m. MAANDAG Bevrijdingskerk: Streekvergaderlng Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. mevr. dr. 1 M. H. Albronda-v. d. Nagel, 8 uur nm. Hotel Centraal: Ledenverg. Ned. Bond van oud-strijders en dragers Mobillsatlekruls. 8 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Toneelgroep „Ensemble". „Naar het U lykt". 8 uur n.m. Stadhuis: Behandeling gemeentebe groting. 2 en 8 uur n.m. Steenschuur 6: Ver. voor Pedagogiek. Spr. dhr W. J. v. d. Paardt. 8 uur nm. TV-fllm. DINSDAG De Doelen: Ledenverg. Bond van Huis- en Grondeigenaren. 8 uur n.m. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur n.m. Rest. Royal: Volle Evangelie-zending. Spr. J. Zeegers. 8 uur n.m. Restaurant v d Heijden: Ned Ver bond van Middenstandsverenigingen. Spr. P. J. Brlnckman. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Vie ring 12 -jarig bestaan „Jong en Jolig". 7.45 uur n.m. Stadszaal: Culturele avond Ned. Chr Relsver. 8 uur nam Universiteit (filmzaal)K. en O.- fllmstudlekrlng „Huls Clos". 8 uur nm. WOENSDAG Den Burcht (grote zaal): Feest avond Alg. Bond van Bejaarden. 8 uur n.m. Geref. Jeugdhuis (Breestraat 19): Kon. Ned. Maatschappy voor Tuin bouw en Plantkunde. 8 uur n.m. Geref. Jeugdhuis: Chr. Plattelands vrouwen- en meisjesbond. Spr. dhr. Baar over „Christen in een moderne wereld". 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondstilte te 7.15 uur nm. In de hoofdstad van de Joego slavische republiek Macedonië. Skoplje, staan vrywel alle straten blank, door dat de rivier de Vardar bulten haar oever ls gestrede*1Op het hoofdplein staat een meter water en dit peil stygt nog steeds. De stad ls verstoken van elektriciteit en alle verbindingen, be halve vla de radio, zijn verbroken. Tot dusver ls geen melding gemaakt van persoonlyke ongevallen. Rest. v. d. Heyden: Ledenvergade ring Leldse Assurantieclub. Spr. drs Th. C. L. Kok over het levens- en schadeverzekeringsbedrijf. 8 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing dhr. Gam TJlang-Tek over Chinese beeldende kunst. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep Ensemble speelt „Naar het U lijkt". 8 uur n.m Stadsgehoorzaal (grote zaal): Vie ring 12Kj-Jarig bestaan „Jong en Jolig". 7.45 uur n.m. Station: Aankomst St.-Nioolaas (daarna Intocht ln Lelden). 2 uur n.m. DONDERDAG Café Anlba: Ledenvergadering Tui niers- en Bloemistenver. D.E.V. 8 uur nm. Hogewoerd 175: Dienst vergadering van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Rijksmuseum voor Volkenkunde Ned Ver. van Hulsvrouwen. Spr. mevr. mr. Lily Eversdyk-Smulders over In dia. 2.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Abon- nementsconc. Residentie-orkest o.l.v. Bernard Haltlnk. Solist Yl-Kwee-Sze 8 uur n.m. Stationsweg 43Ledenvergadering Kamer van Koophandel. 2 uur nm. VRIJDAG Breestraat 19: Ver. oud-leerlingen Ambachtschool. Lezing D. Scheer over winter ln Oostenryk. 8 uur nm. De Doelen: Genootschap „Nederland- Engeland". Spr. Lev Kenyon ..Het Ko- nlnkryk Afrika onderzee". 8 uur n.m. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia". 8 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K en O.-cursus „Kunst van verre vol ken" o.l.v. dr. A. A. Gerbrands. 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Feestavond 30-Jarlg bestaan afd. Leiden Kon. Ned. Ver. EHBO. 8 uur n.m. BIOSCOPEN Trianon: ..De kampioen-leugenaar" Al. Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Misdaad op straat". 18 Jr. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2 30, 4 45. 7.15 en 9.15 uur; donder dagcyclus „De Schaduw". Ca«lno: „Diamanten by het ontbijt". 18 Jr. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Ll«ln: „Een engel ln huls". A l. Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor: „Ontsnapping uit Zahrain". 14 Jr. Werkd 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Le déjeuner sur l'herbe". 18 Jr Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur, zat. 7 en 9.15 uur „De Pels- Jager van de Slangenrivier". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur; dinsdag en woensdag 8 uur „Charlie's tante". 14 Jr. Donderdag 8 uur „The Prince and the Showgirl". 14 Jr. Zondag en woensdagmiddag half drie „Dlck Trom en het Circus". A.l. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Expositie grafiek H. van Krulnlngen onder auspiciën van Lelds Academisch Kunstcentrum. Geopend maandag tot en met vrydag 8.30 tot 1 uur en van 2 tot 5.30 uur (tot en met 20 november). Boerhaavezaal (L. Vrouwenkerkst.) Tentoonstelling schilderijen en teke ningen Bert Jonk. 2-5 en 8-10 uur nm (tot 24 november). De Lakenhal: Dag. 104 uur; zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling: Lelden ln prent en tekening". Werkd. 10 tot 4 tot 4 uur (tot en met Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Zing met ons mee. 20.30 Voordr 20.45 Licht Instrumentaal trio. 2100 j Paul Vlaanderen en het Margo-myste- rle. detective-hoorspel. 21.40 Klassieke grammofoonmuz. 22.05 Chansons. 22 30 Nws. 22 40 Actualiteiten. 22 55 Sport- uitslagen 2e klas voetbal en medede lingen. 23 00 Balletmuz. 23.25 Zlgeu- nerork. 23.55-24.00 Nws. Radio Blnememlaal 9.30 uur ds. G. Toornvliet; 11 uur ds. G. Toorn vliet - banduitzending dienst voor be langstellenden. gehouden op zondag 11 nov. 1962: 3.15 uur Klnderdlenst; 4 uur prof. dr. J. L. Koole te Wezep. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Weekjournaal. 20 00 Sport ln Beeld. VPRO: 20 30 De vlucht van Arlequin en Colomblne. of: de bedroo- ge doctoor, 19e eeuwse harlekinade. 21.20 Atellerbezoek, gesprek en rep. 21.45 Voordracht. NTS: 21.55-22.25 Zang. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 ni. 12.20 Verzoekprogramma. 12.10 Kri tieken. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14 10 Reisverhalen. 14.40 Praatje. 15.00 Wen ken v d. tuin. 15.30 Klankbeeld. 16.00 BBC Symfonle-ork. en solist: klassieke muz. (In de pauze: 1.30-1645 Lezing) 18.00 Hoorspel. 18.35 Bijbelverhaal. 18.55 Weerber 19.00 Nws. en Journaal. 19.45 Lichte orkestmuz. 20.30 Brief uit Amerika 20.45 Godsdienstig program ma. 21.25 Llefdadigheldsoproep. 2130 Orkestconcerc. 22 30 Lezingen. 23.00 Nws. 21.10 Klankbeeld. 23.40 Harp- concert.: klassieke muz. 23.50 Epiloog. 23.59 Weerber. 24 00 Nws 0.02-0.45 Pianorecital: klassieke muz. uur. zondags 1 10 december). Lakenhal: Leldse Amateur Foto) Jubileumtentoonstelling ografen Ver „Het 30 oktoberfeest". Werkd. 10 tot 4 uur. zond. 1 tot 4 uur nm. (tot 25 novem ber). Legermuseum (Pesthuislaan) Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen en 247 m. 12.30 Kerkdienst. 12.55 Programma- overz. 13 00 Verzoekprogramma. 14.30 Gevarieerde muz. 15.00 Gevarieerd pro gramma. 15.30 Hoorspel. 16.00 Fllm- kronlek. 17.00 De beste nieuwe gram mofoonplaten. 1800 Interviews en grammofoonmuz. 19.00 Liedjes. 19.30 Gevarieerde muz. 20.30 Nws. 20.35 Ge varieerde muz. 21.30 Godsdienstige sa menzang. 22.00 Gevarieerde muz. 23.00 Lichte muz. 23 30 Nws. 23.40 Lichte muz. (verv.) 0.30 Gevarieerde muz. 0.50 Avondgebeden. 0.55-1.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk 309 m. 12.00 Orkestconc.: amusementsmu ziek. 14.30 Kamermuziek. 15 00 Con- certmuz. en operamuziek. 16.00 Klas sieke grammofoonmuzlek. 18.10 Klas siek strykkwartet. 19.00 Nws. 20.00 Ge varieerd programma voor Jonge men sen. 21.45 Nws. 22.15 Moderne muz. 23.05 Klassieke en moderne kamermuz. 24 00 Nws. 0.15 Orkest muziek. 1.00 Weerbericht en gevarieerde muziek. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12 00 Nws. 12.10 Orkestconcert: Klas sieke en moderne muz. 13.40 Hoorspe len. 15.60 La prlncesse de Trébizonde, operette. 17.45 Orkestconcert: klassie ke muz. 19 30 Grammofoonmuz. 20.15 Hoorspel. 21.30 Hedendaagse Franse musici. 23.00 Grammofoonmuz. 23.53- 24.00 Nws. Brussel 324 en 484 m. 324 ni.: 12.00 Nws. 12.03 Militair ork. 12.30 Weerber. 12.35 Amusementsork. 12.50 Programma-overz. 13.00 Nieuws. 13.15 V. a. soldaten. 14 00 Opera- en Bel Canto-concert. 15.30 Sportprogram ma. 18.00 Planorecital: klassieke en moderne muz. 18.30 Godsdienstige uit zending. 19.00 Nws. 19 30 Balletmuz. 20.00 Oost-West-Thuis best, gevarieerd programma. 22 00 Nws. 22.15 Dansmuj, 22 30 De Pruttelpot, cabaret. 23.00 Nw», 23 05 Lichte grammofoonmuz. 23.55- 24 00 Nws. 484 m.: 12.18 Chansons. 13.00 Nw». 13.15 Verzoekprogramma. 17.00 Nw» 17 45 Festival van Praag 1962: or- kestconcert: Moderne en klassieke mu- ziek. 19.00 Godsdienstig halfuur. 19 30 Nws. 20 00 Muziek op de Champs-Ely- sëes 21.25 Voordracht en muziek. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Jazz. 23.55 Nws. OOR MAANDAG 19 NOVEMBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 7 00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Dagopening. 7 25 Klass. muziek. 7.35 Sportuitsl. 7 45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8 15 Gewijde muz. 8.30 Lichte gram. 9 00 V. d. zieken. 9.35 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.20 Theol. etherleergang. 1105 Sopraan, fluit en klavecimbel: klass muz. 11.30 Lichte gram. 12 25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12 33 Licht ens. met zangsolist. 12.53 Gram, event, act 13.00 Nws. 13.15 Sprookjesens. 13 45 Militair ork. 14.05 Schoolradio. 14 35 Samen uit. samen thuis, gevar, progr. 15.45 Walsmuz. 16 00 Bljbelover- denking, 16 30 Twee violen en klave- cimbel: klass. muz. 16.50 Die Hoffnung 1st meln Leben, cantate 17.00 Voor d» kleuters. 17 15 V. d. Jeugd. 17.30 Jazz- muz 1740 Beursber. 17.45 Regerings uitzending: Indianen en bosnegers ln Suriname ontmoeten de moderne we reld. door drs. M D. Thys. NCRV: 18 00 Popul. orgelbespeling. 18 30 Met band en plaat voor U pa raat: moderne muziek. 19.00 Nws. en weerpraatje 19.10 Gram. v, d. teen agers. 19.30 Radlokrnnt. 19 50 Voor wie', toespraak. 19 55 Gram. 20 00 Licht ork en zangsollste. 20.20 Hoofd prijs: een gentleman, blijspel. 21.10 Lichte gram. 21.20 Vocaal ens.: klas», muziek. 22.00 Pari. comm. 22.15 PI», norecital: klass. muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22 55 Boekbespre king. 23 05 Klass. gram. 23.35 Lichts gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 700 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendvaria. 8 00 Nws. 8.15 Pro gramma-overz Aansluitend: Amuse- mentsmuz. 9 00 Gym. voor oudere luisteraars. 9 10 De groenteman. 9 15 Gewijde gram. 9 40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Even bypraten. progr. v d vróuw. 12 00 Licht Instrum. ens. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12 33 Voor ons platteland. 12.40 Licht» muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded.. event, act. of gram. 13 25 Beursber. 13.30 Mctropole-ork. 14 00 Cello en plano: klass. en moderne muz. 14.30 Muz. uit Zwitserland. 14 50 In het voetspoor der wetenschap, lezingen. 15.05 De storm, cantate. 16 20 Lichte gram. 16 45 Per- seus en Andromeda, hoorspel (4). 17 15 Lichte gram. 17.35 Lichte muz. 17.50 Militair comm. AVRO: 18 00 Nws. 18.15 Politieke lez. 18 25 Amateursprogr. 18.50 Open baar kunstbezit. 19 00 Operafragmen ten. 19 45 Pianorecital. 19 55 Open baar kunstbezit 1963: een woord van aanbeveling. 20.00 Nws. 20.05 De Ra- dioscoop, gevar. progr. 22.30 Nieuws. 22 40 Act. 23 00 Jazz- en dansmuziek. 23 55-24.00 Nws. GRAMMOFOOVPÏ.ATF.NPROGR AMMA DRAADOMROEP van 10-12 en 2-4 uur. Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag. 10-6 uur; zondag 1-6 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-6 uur; zond. 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur; zondag 1-4 uur. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48. tel. 21060. De dlen6t van apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". De Oegstgeester Apotheek. Wllhel- minapark 8, tel. 53274 la 's zondags geopend van 12-13 uur. Weekelndedlenst der tandartsen Voor spoedgevallen neemt waar tandarts E. Krul. tel. 50726. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zyn van zater dagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur bereid waar te nemen de dok toren Roodenburg Vermaat, tel. 26655; Meel tel 22522; Van Gent. tel. 22538; Wydlcks. tel. 30177 en Sastrowljoto. tel. 34779. B(i geen gehoor van Uw huisarts or specialist (of diens waarnem s), bel op dokterstelefoon 22222. (Over de 4e iyn van 18-20 uur) I. Robert Schumann. 1. Symphonle nr. 3 ln Es gr. t. op. 97 („Rheinische"). Lebhaft. Scherzo. Sehr maszlg, Nlcht schnell. Felerllch. Lebhaft. Phllharmo- nlsch Orkest van Berlijn o.l.v, Ferdi nand Leltner. 2. Concert voor cello en orkest ln a kl. t. op. 129. Nicht zu schnell. Langsam. Sehr lebhaft Mstla- lav Rostropovich. cello. Phllharmo- nlsch Orkest van Leningrad o.l.v. Gen nadi Rozhdestvensky. II. Cesar Franck 1. Le Chasseur Maudit. symfonisch gedicht. Orches- tre de la Suisse Romande o.l.v Ernest Ansermef 2. Symphonle in d kl. t. Lento. Allegro non troppo. Allegretto. Finale. Allegro non troppo. Orchestra de la Suisse Romande o.l.v. Ernest Ansermet. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Huckleberry Hound, film. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Uit zending van de CHU. 20.30 Niet zo lang geleden, documentaire film. 21.20- 22.35 Pollkuschka. speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Schoolradio. 13 00 Ork.concert: klass. muz. 13.55 Weerber. 14.00 -Nw». 14.10 Gevar. muz. met cornm 1440 Schoolradio. 16 00 Hoorsp. 17 30 Pro gramma voor oudere luisteraars. 18 00 V. cl. Jeugd 18.55 Weerber. 19 00 Nwi. 19 15 In the South-East, reg. progr. 20.00 Gevar progr. 20.30 Ork conc.: popul. klass. muz 21.30 Hoorspel. 28.00 Nws. en ber. 23.30 Kamermuz. 23 45 Pari. overz. 23 59 Weerber. 24 00 Nw». 0 02 Voordr. 0.15-0.45 Klass. kamermui. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 The Dales, dagb. 12.31 Lichte ork.muz. en zang. 13.00 Popul. gram. 13.31 Gevar. muz. 14 31 Licht progr. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Dansmuziek. 1631 Muz. bij het werk. 17.15 The Dalei, dagb. 17.31 Ultsl. races. 17.34 Gram. v. d. Jeugd. 1800 Lichte muz. en ber. 19.33 Sportoverz. 19 45 Hoorspel. 2000 Nws. en Iourn. 20.31 Hoorspel. 2100 Detective-hoorspel. 21.31 Oude liedje», 22.00 Gevar. progr. 22.31 Gevar. mu» 23.30 Nws.. sport en act. 23.41 Jazz- muz. 0.55-1.00 Nws. NurdweMdeutsoher Rundfunk, 309 m. 12 00 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Operettemuz. 16.00 Dansmuziek. 17 00 Nws. 17.45 und Jetzt 1st Feler- abend, gevar. progr. 19.00 Nws. 19.30 Symf.conc.: moderne en klass. mui. 21.45 Nws. 22.15 Jazz. 23.00 Licht» gram. 24 00 Nws. 0.20 Operetteconc. 1.00 Weerber. en lichte muz. Frankrijk, 324 en 484 m. 12.00 Nws 12.10 Ork. conc.: amu» muz. 14.25 Gram. 14 30 Hoorsp 16 00 Nwe gram. 16.30 Kamermuz. 18 05 Mo derne kamermuz. 20 00 Filharm. ork. met solist: moderne muz. 22.25 Gram. 23.10 Kamermuz. 23.35 Gram. 23.6r 24.00 Nws. Brussel, 321 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nws 12.03 Lichte gr»m. 12.30 Weerber. 12 35 Landbouwkron. 12.42 Licht pianospel. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass kamermuziek 14.00 Schoolradio 15 45 Licht plano- spel. 16 00 Beursber. 16 06 V. d. zie* ken. 17 00 Nws. 17.15 Sopraan en pia no klass. en moderene liederen. 17.45 Franse les. 18.00 Protestantse uitzen ding. 18.15 Dansorkest 18.18 Paarde- sport: uitslagen 18 20 V. d sold 18.50 Sportjourn. 19.00 Nws. 19.40 Open* muz. 20 00 Varlété-ork. met zangsolli* te. 20.30 V. d. Jeugd. 21 00 Opera- en Bel Cantogala. 22.00 Nws 22 15 Volk»* muz. 22.35 De Zeven Kunsten. 22.65 Nws. 23.00-23.15 V. d. zeelleden. 484 in.: 11.55 Gram. 12.03 Tourbll* Ion. gevar. progr. 14.18 International# muziekweken te Luzern 1962 klassiek# ork muz. 15 03 Lichte gram 16 08 Ope rettemuz. 1700 Nws. 17.15 Moderne Belgische muz. 18.30 Kroniek van de muzikale Jeugd. 1850 Gram 2000 Hoorsp. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazi 22.55 Nws.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2