SKODA Amateurs fotograferen 40 jaar in Leiden ONDERWERELD NU OP WRAAK UIT? Betonnen paal hoort zich door stalen dak van omgeslagen auto EENRICHTINGSVERKEER IN DE BREESTRAAT Trouwe leden Crescendo viert feest Na doodschieten autodief HALVE EEUW KATHOLIEKE LEERGANGEN HERDACHT Twee zwaargewonden bij botsing omdat oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0 12.90 meter Prijs - geheel compleet - v.a. f 5250, Combi v.a. f 6475,- a 0pgericht 1 maart 1860 Maandag 12 november 1962 Tweede blad no. 30805 Om uit (le impasse te komen id?-, Markt verplaatsen naar omgeving J van Levendaal en Garenmarkt dj Th: De directie van V. en D., die aan de Breestraat grote verbouwingsplannen heeft, heeft zaterdag in een telegram direct gereageerd op het voornemen 10. van de directie van de N.Z.H.V.M. om de interlocale diensten buiten het 11 jtadscentrum te houden. De inhoud van dit telegram luidt ■0ls volgt: Verzoeken U dringend alles in het werk te stellen om de jch al zo zwaar kwijnende binnen stad niet met uw busdiensten te jntunjken. Achten gezamenlijke jj lezers sch rij ven. Het verkeer in Leiden ïl •ad Het ls wel Ironisch, dat Juist op de |ag, dat één jaar geleden de laatste 0 rams tussen Leiden en Den Haag eden, de NZH-directie de maatregel de busroute door Leiden ii edeeltelyk op te heffen. Ik hoor en- ele tramconducteurs verleden Jaar zeggen: „Die bus zal het niet zo ang uithouden als de tram", en zie- laar, een jaar later krijgen ze al een Weetje gelijk. )a Maar de heer Hortensius kijkt wel 'Jjjwat al te zwart naar Leiden, want f lis men in het spitsuur met de NZH g üt Den Haag naar Leiden wil. raakt m ien tussen het Bezuidenhout en toorburg Dorp ook heel wat minuten Ui wijt voor batterijen stoplichten e.d. u Verder vergeet de heer Hortensius, 'n at de extra-opstoppingen op de 3 (reestraat mede het gevolg waren an de opgebroken Aalmarkt. Dit is 5Ju weer verleden tijd, dus het zal 1 ie 1 weer wat beter gaan. Laat men maar niet naar andere st n betere busroutes zoeken in de i.V.S.! (Zie L.D. 9-ll-'62)Wel lijkt 01 iet mij een idee, wanneer de NZH ac ontact opneemt met de NS, opdat de k poorwegen een pendeldienst orga- «I liseren tussen station Lammenschans m n het hoofdstation, een vluggere 4 erbinding bestaat er niet tussen de- e twee puntenDe bufedienst uit Den ''laag kan zo aanzienlijk worden in- P ekort. Als bijkomend voordeel kan elden, dat de veelvuldige afsluiting an de spoorbomen bij Haagweg en lorsweg, die dan optreedt, ertoe zal o, elden, dat er minder verkeer de stad it n kan. hetgeen een verdere aanzien lijke verlichting van de problemen etekent. Er kan natuurlijk ook min- 't er verkeer de stad uit, maar dat :1 s in dat geval ook geen groot be- waar meer. Met dank voor de plaatsing, Enkele busreizigers, tevens wielrijder. (II) De ondervolgende suggestie brengt geen soelaas in het algemene ■obleem, maar misschien wel voor bussen. .Verbiedt het stilstaan van voer- naast een bus. die op een bus- ilte staat. Verleen vóórrang aan issen, die zich in een rijdende of op- [idende file willen voegen". Door het eerste heeft de bus steeds :n open ruimte in een stilstaande lie. Het tweede spreekt voor zich !lf. Hoogachtend, !tj W. G. A. Kuchlin, Warmond 3 hid el Naar aanleiding van de publikatie uw blad van 9 nov. J.I., over het Jerkeersprobleem in onze stad, het ^lolgende: ,J Dat de verkeerschaos in Leiden zo ris geworden, is m.i. een gevolg van kortzichtigheid en slakkegang bij nemen maatregelen. H Neem nu eens de PLANNEN voor van de Langegracht (m.i. ten belangrijke oplossing voor het in de binnenstad), die plan- zijn al jaren oud en telkens is met „NU gaan we beginnen", maar., gebeurt niets. Als deze demping enige Jaren ge iden geschied was, behoefde NU, ij het herstel der Haarlemmerstraat, iet verkeer zich niet langs alle mo- elijke smalle straatjes en grachtjes e wringen. En daar nu eerstdaags e Breestraat ook een beurt krijgt, itten we nog wel een poosje in de haos. Doortrekking van het Levendaal Stpenschuur over het Rapenburg óók een oplossing geweest zijn, r het Rapenburg moest ee- lard blijven. Waarom eigenlijk? 'er 10 of 15 jaar moet het toch ge uren en de paar mooie geveltjes n de toerist rustiger in Amsterdam ikijken dan op het Rapenburg nu. ■t nu de toestand zo is dat de NZH „Onze bussen zijn er niet om ir Leiden te kruipen", daar kan ik-- ikomen, want als het publiek een ilf uur moet wachten, gaat het lo in en daar wordt de NZH ook niet iizer van. Waar U om suggesties vraagt, zou willen adviseren het doorgaande irkeer gebiedend voor te schrijven *)ruik te maken van de singels-en de toegang tot de binnenstad te itzeggen C. H. VAN NOORDEN h actie bij gemeentebestuur noodzake lijk". Het verzenden van dit telegram gaf ons aanleiding om in contact te tre den met een der directeuren van V. en D„ de heer C. A. A. Kerckhoff en hem de vraag voor te leggen of hij een mogelijkheid zag om uit deze ver- keersimpasse te komen. De heer Kerckhoff, was van oordeel, dat tot elke prijs moet worden voorkomen, dat de directie van de NZHVM aan haar voornemen tot de noodgedwon gen invoering van dergelijke dras tische maatregelen overgaat. Ten- einde dit te voorkomen moet z.i. op zeer korte termijn worden overgegaan tot het invoeren van éénrichtings verkeer in de Breestraat, met als pa rallelroute de Botermarkt, Aalmarkt, Vismarkt (met verbreding Kippen- brug) en Apothekersdijk. Tijdens de werkzaamheden aan deze brug, zou- dan de Boommarkt, als parallelroute dienst kunnen doen. Verplaatsing markt Hoewel ook de heer Kerckhoff be grijpt, dat voor het groot winkelbe drijf en de vele middenstandszaken bezwaren verbonden zijn aan het ver plaatsen van de markt, zal het z.i. wil men uit de verkeerschaos komen toch nodig zijn om hiertoe op kor te termijn te besluiten. Nu het laat ste stukje Levendaal is gedempt om dat men plannen heeft tot afbraak van panden aan de Garenmarkt, Le vendaal en Korte Hoefstraat zou hier wellicht een oplossing liggen. Nu het College van B. en W. tevens het voornemen heeft het terrein tussen het Levendaal en de Kraaierstraat als parkeerruimte in te richten, zou dit een uitkomst betekenen voor Gevaarlijke tabletten Uit een auto van een bodedienst is op donderdag 8 november genees middelen gevallen. Dit pak werd te Sassenheim langs de weg gevonden. Bij controle werd hieruit vermist een artonnen doosje en twee blikken bus jes. Zoeken ter plaats leverde geen resultaten op. De genoemde genees middelen zijn afkomstig van de far maceutische fabriek „De Watermo len N.V" te Zaandam. Een van de blikken busjes, rond. afmetingen 8x8 cm bevat 1000 tabletten dexto-am- phetaminisulfas, 5 mg. Het tweede blikje bevat een hor moonpreparaat. Vooral de inhoud van het eerste blikje is gevaarlijk bij ondeskundig gebruik. Verzocht wordt bij aantreffen me dedeling te doen aan de groepscom mandant van de Rijkspolitie te Sas senheim. telefoon 02532-7166 of bij de politie in zijn of haar woon- of verblijfplaats. de extra-solide Skoda-bouw u meer veiligheid garandeert een veilige keuze H. ENGLEBERT N.V.-DOBBEWEG - VOORSCHOTEN TEL: (01717) 2010* DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B, tel 2820 L.A.F.V. GAAT JUBILEREN lf De «pi iilrobl te bi Op 24 november a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat een twintigtal ama- te,ur-fotografen tydens een byeen- komst waar thans wijlen Adriaan Boer oprichter van het bekende foto- tydschrift „Focus" sprak over „Land schapsfotografie", besloten tot de op richting van een Leidse Amateur- Fotografen Vereniging. Het eerste bestuur, gevormd door de heren J van Hoogstraten, H. Eb- binge, A. van Seters en H. Middema en mej. A. Herfst, was al dadelijk zeer actief met het, verheugende ge volg. dat de nog jonge vereniging van amateur-fotografen vrij spoedig le vensvatbaarheid kreeg en haar leden tal gestadig zag groeien. Sinds de kleuren-fotografie ook door de amateur-fotograaf met suc ces kan worden toegepast, heeft de W.AFV met succes een „kleuren- automobilisten en wielrijders, die een I competitie" aan haar winterpro- bezoek aan de markt willen brengen. gramma toegevoegd Vanzelfsprekend Een andere mogelijkheid, die echter vormden dp oorlogsjaren een diepte- vermoedelijk op grote tegenstand zal 1 punt in het verenigingsleven, doch stuiten, is het dempen van de Nieu- direct na de bevrijding werden de we Rijn en de Apothekersdijk. In dit activiteiten hervat met een enthou- geval zou de markt op haar huidige siasme als nimmer te voren. Naast de plaats gehandhaafd kunnen blijven. competities een jaarlijkse wedstrijd Een plan. dat echter zou men hier- voor de selectie-klassers met als in- toe besluiten _niet spoedig is te i zet de H J. Holswilder-plaquette en jarig jubileum als LAFV-lid gaan herdenken Kenmerkend voor de LAFV is de „trouw" die enkele van haar be stuursleden hebben getoond. Zo be heerde de heer H. J. Holswilder als bestuurslid tot aan zijn overlijden in februari 1950 een lange reeks van jaren o.m. de LAPV-donkere kamer, kon de heer F. L. Servaas 2 jaar ge leden worden gehuldigd in verband met zijn 25-jarig penningmeester schap ter gelegenheid waarvan hij o.m. de zilveren bondsmedaille ont ving en bekleedt de huidige voorzit ter de heer J. G. Gompelman, thans ruim 12 jaar zijn belangrijke functie. Tot de meest recente „wapenfeiten" van de LAFV behoren de verovering van de bondswisselfoeker. de overwin ning op het Oxford-amateurfoto- grafen-team in april 1961 welke tweekamp, het gevolg was van een „Oxford-uitdaging" in het. kader van de jaarlijkse sportuitwisseling Leiden Oxford en de uitvinding van een nieuwe ontwikkelaar voor de Ansco- chrome dia-positieffilm door de secretaris dr. P. J. van Mullem, die zfjn recept in mei 1961 vrijgaf. Het. huidige LAFV-bestuur wordt gevormd door de heren G. J. Gom pelman, voorzitter, dr. P. J. van Mul lem, secretaris. F. L. Servaas, pen ningmeester, dr. J. Versteeg, 2de voorzitter, mevr. W. S. Wayon— Stroethoff (2de secretaresse), als mede de heren G. L. v. d Berg en G. Kikkert, (alg. adj.). De heer Van der Berg is tevens redacteur van het eenmaal per maand verschijnende verenigingsorgaan: ..LAFV-Nieuws". In het, kader van de herdenking I van haar 40-jarig besitaan organi seert de LAFV onder het motto: „40 jaar LAFV" in „De Lakenhal" een grote en interessante foto-tentoon stelling, die hedenavond door de wethouder van onderwijs, de heer S. Sannes. officieel zal worden geopend. Na de opening staat de leden een zeer bijzondere projectie in drie di mensies en een Anscochrome-kleu- renfilmvoorstelling te wachten. Advertentie Zoekt U een GOED ANKER HORLOGE voor f30.- tot f40.- of het allerbeste van f200.- en f 300... t. d. WATER, Haarl.straat 207, heeft het. Grote keuze in alle prijzen en merken NZHVM verzacht vervoersverbod honden en katten 'De Noord-Zuidhollandse Vervoers maatschappij heeft besloten haar voor honden en kat- f®n op de lijnen, die niet Amster dam tot eindpunt hebben enigszins f verzachten. Het gaat hier om de fijnen in Zuid-Holland, de stadslij- Pen in Haarlem en de diensten in oe Ij-mond. Op deze lijnen zal het [oegestaan zijn honden en katten goed afgesloten in een mand of korf te nemen. De dieren moeten geheel in de korf bevinden. De verzachting van het vervoers- geldt dus niet voor de dienst de Nederlandse Spoorwegen tus- M Den Haag en Amsterdam. verwezenlijken. En de tijd dringt T.a.v. de verbouwingsplannen aan de Breestraat indien men van Mo numentenzorg toestemming ontvangt zal ook de voormalige „Turk" worden gesloopt deelde de heer Kerckhoff ons nog mede, dat hieraan slechts uitvoering zal worden gegeven indien de interlocale diensten niet uit de Breestraat verdwijnen. „Wij moeten voor deze verbouwing miljoenen in vesteren en zijn niet van plan dit te doen indien de binnenstad uitgestor- raakt. De thans vrijgekomen ruimte richten wij dan in als magazijn", al dus besloot de heer Kerckhoff. een wedstrild voor alle leden onge acht van welkp klasse waaraan voor dp winnaars een plaquette of diploma verbonden is omvatten de win ter- programma's o.m. lezingen van voor aanstaande amateur- of vakfotogra fen. demonstratieavonden een keu ringen van foto-collecties van diverse zusterverenigingen. Programma's dus, die geheel ziln ingesteld op de vermeerdering van de fotografische kennis der leden. De LAFV telt thans 91 leden, onder wie mej. N. van Weizen en de heer A. N. Overeinder, die reeds vanaf de oprichting lid zijn en dus hun 40- Zondag heeft ds. J. J. Buskes i bevestigd. Vader (rechts) en sr. in de Ned. Herv. Kerk in zoon wensen elkaar geluk, in het Broek in Waterland zijn zoon midden de echtgenote van de ds. J. Buskes jr. als dominee I jonge domine. Opbrengst collecte Dp collecten ten hate van het ge handicapte kind heeft in totaal f 3696,71 opgebracht. De huis-aan- huis collecte bracht, op f 2163,85; de straatcollecte f 1532.86. De collecte werd in de Sleutelsttad gehouden in de week van 29 oktober tot 3 novem ber j.l. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heren M. G. Jacobs te Cobb Co Cort (Ierland) en B. Bruijn (Den Haag), kand. ex. klass. lett., de heer P. J. M. Kruijtzer te Oosterhout (N.-B.) Ouderavond O. L. School Telderskade In de aula van de openbare lagere school aan de Telderskade werd vrij dag een ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer Th. v. d. Veen, richtte een korte toespraak tot de ouders. Hoewel er thans vijf scholen in aanbouw zijn in Leiden zuid-west, bleek spreker niet enthousiast over het aantal scholen in deze stadswijk. Nog steeds is er een tekort aan scho len. Ook toonde de heer Van dei- Veen zich teleurgesteld over het ont breken van gymnastieklokalen in zuid-west. Na de pauze werden enige interes sante verkeersfilms vertoond. De films werden toegelicht door een des kundige van de Leidse politie, de heer Voerman. Na de geslaagde uitvoering, die de Leidse Mondaccordeonvereniging „Crescendo" vrijdagavond in het St.- Antoniusclubhuis onder leiding van haar dirigent de heer W. van Strien, heeft gegeven, kwamen de leden en donateurs van „Crescendo" zaterdag avond wederom in deze zaal bijeen voor de jaarlijkse feestavond. Ook nu mocht de voorzitter, de heer A. J. van der Kwartel, zich in zijn welkomstwoord weer in het bij zonder richten tot Crescendo's be schermheer, dokter J. H. Pleiter en echtgenote. De Crescendo-feestgangers hebben zich hierna enige uren uitstekend ge amuseerd met een feestprogramma dat onder het motto „Alle hens aan dek" werd verzorgd door het cabaret gezelschap van Coos van de Velde waarvan naast de leider-conferencier tevens deel uitmaakten Henk Ba- vinck, Nick Nicholls, Greetje van Schaik en Emmy Rijnbergen. Nadat Henk Bavinck met zijn accordeon de juiste stemming erin had gebracht o.m. door een daverende meezing - potpourri van bekende Hollandse wijsjes, oogstte de cabaretière Greet je van Schaik veel succes met haar gevarieerd repertoire en wel in het bijzonder met haar creatie van een zingend, filosoferend en hard wer kend rasecht Amsterdams atelier meisje, dat zo graag artieste wil wor den. De Leidse sneltekenaar Nick Ni cholls hield zijn belangstellende toe schouwers weer aangenaam bezig met Zint de Amsterdamse onderwereld op wraak op de 34-jarige politie-agent, die in de nacht van vrijdag op zaterdag vlak bij zijn woning aan de Nachtegaalstraat in Amsterdam-noord een 28- jarige autodief heeft doodgeschoten? In Amsterdamse politiekringen j van vrijdag op zaterdag overstuur is acht men_ zulks niet uitgesloten na geraakt, enige dagen met verlof ge- Recidivist het brutale bezoek, dat een „zware stuurd. jongen" zaterdagavond aan de vrouw van de politie-agent heeft gebracht. Toen het reeds donker was, belde de man aan de woning van de agent aan. „Waar is uw man?", vroeg hij de echtgenote van de agent, die op dat moment nog eens het relaas van de voor de autodief tragisch afge lopen schietpartij op het politie bureau zat te vertellen aan een rijksrechercheur. Geschrokken De hevig geschrokken vrouw liet weten dat haar man niet thuis was, waarop de onbekende bezoeker flink postuur, gekleed in donkere jas, met pet en bril haar opzij duwde en vloekend en intimiderend het huis ging doorzoeken om de mede deling van de vrouw te controleren. Hy gaf te kennen over „de moord" te willen praten. Een moment later ging hij weer weg, nadat de vrouw was gaan gillen en de buren te hulp wa ren gekomen. De vrouw rapporteerde deze intimidatiepoging onmiddellijk aan de superieuren van haar man. Zij zagen hierin aanleiding bij de woning van de agent een beperkte bewaking in te stellen. In verband met deze ontwikkeling is de agent, die door het gebeurde in de nacht Meer export van bloembollen De export van bloembollen ls ln de periode van 1 juli 1962 tot en met 31 oktober 1962 toegenomen met on geveer 241 - miljoen gulden, in verge lijking met dezelfde periode in 1961. De export nam toe van f 192.363,700,- tot f216.855.601,-. Behalve naar de Verenigde Staten van Amerika is de export naar vrij wel alle andere landen relatief be langrijk toegenomen. Flora Rijnsburg 6000 bezoekers De bloemenvaktentoonstelling in Rijnsburgs „Flora" is een succes ge worden. Ruim 6.000 bezoekers hebben de bloemenpracht bewonderd. De voorzitter van de tentoonstel lingscommissie, de heer J. Schild, zei dat de deelnemers aan deze exposi tie over het algemeen goede zaken hebben gedaan. Hij hoopte, dat deze tentoonstelling heeft bijgedragen tot een betere cultuur en glasteelt. Na dit sluitingswoord werd de ten toonstelling nog tot tien uur open gehouden voor de stroom bezoekers. De prijsuitreiking heeft plaats op zaterdag 24 november in het veiling gebouw. zijn voortreffelijke snel-tekenkunst en kreeg na de pauze weer de nodige bijval met zyn creatie als de clown, die ondanks de meest rare streepjes en waterverfklodders een voortreffe lijk landschap-schilderij weet te pro duceren. Gezagvoerder Coos v. d. Vel de ontpopte zich tevens als een kun dig goochelaar en toverde geassis teerd door Emmy Rijnbergen o.m. voor enkele liefhebbers „een drankje naar keuze" te voorschijn. Een zeer geanimeerd bal o.l.v. de heer J. Alphenaar en met medewer king van het dansorkest "The Ryth- me Boys" hield de feestgangers hier na nog enige uren gezellig bijeen. Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland hebben het verbouwen van het pand Breestraat 55 opgedragen aan de firma S. A. Spruitenburg al hier. Inmiddels is ook gebleken, dat de doodgeschotene reeds drie maal we gens diefstal, eenmaal wegens in subordinatie en eenmaal wegens ver zet tegen de politie werd veroordeeld. Van zyn laatste veroordeling van een jaar en drie maanden gevangenis straf werd hy enige tijd geleden voorwaardelijk op vrije voeten ge steld. Zijn proeftijd was nog niet voorbij. Uit het door de rijksrecherche in samenwerking met de gemeentepolitie ingestelde onderzoek is gebleken, dat de politieman de autodief duidelijk heeft laten blijken, dat hij van de politie was. Hij loste volgens zijn ver klaringen eerst een waarschuwings schot, waarna hij 't 2de schot op de benen van de vluchteling richtte. Vermoedelijk is de man na het waar schuwingsschot ineengedoken, waar door de kogel in zijn nek terecht kwam. Bij het onderzoek heeft men zich op de verklaringen van de agent moeten baseren, omdat er geen andere getuigen waren. Plechtigheid in Tilburg Tijdens een academische zitting in de Stadsschouwburg ta Tilburg is zaterdag het vijftigjarige bestaan van de katholieke leergangen plechtig herdacht. Prof. mr. W. C. L. van der Grinten, voorzitter van het curato rium, opende de rij van sprekers. Hij memoreerde in het bijzonder de verdiensten van de vier rectoren, die de leergangen hebben gekend, dr. Moller, dr. Stichter, mgr. Goossens, die de leergangen uitbouwde tot een gewaardeerd instituut, dr. Weijnen, die het wetenschappelijke niveau versterkte, en de huidige rector, dr. Van Can. verdiensten werd htJ benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau. Prof. dr. W. Asselbergs, die het juist verschenen gedenkboek van de hand van dr. Bronwasser van 'n In leiding voorzag, trok ln zijn toespraak een parallel tussen student en docent van het verleden en heden. Hij signaleerde dat het docenten korps het examen steeds als een mijlpaal, doch niet als een eindpunt voor de cursist beschouwt. Dr. H. L. M. van Can schilderde uitvoerig de huidige pdsitie van de katholieke leergangen en stelde na mens het docentenkorps een ge schenk in het vooruitzicht voor de gevel van het gebouw aan de Bos- scheweg. nadat de letters K.E.H.S. (Katholieke Economische Hoge school) zullen zyn verwijderd. Aan de samenwoning is namelijk een ein de gekomen. Onderscheidingen Spreker wees erop, dat in geheel verschillende perioden met eigen omstandigheden juist rectoren kon den worden benoemd, die de eigen schappen bezaten bij deze periode te passen. Mgr. W. M. Bekkers, bisschop van 's Hertogenbosch, zei dat de leergan gen zowel in dienst van het onder wijs als van de kerk staan. Hij bracht, zoals hij het noemde, een „cadeautje" mee uit Rome. bestaan de uit het commandeurschap in de Orde van de Heilige Sylvestvr. waar van de versierselen werden uitgereikt aan prof. mr. C. W. L. van der Grin ten, niet alleen voor zijn verdiensten voor de katholieke leergangen, doch mede voor zijn persoonlijke verdien sten in het maatschappelijk werk in de provincie.- Namens de minister van O. K. en W. sprak de staatssecretaris prof. H. H. Janssen, die de rol van de katho lieke leergangen bij de vorming van leerkrachten voor het voortgezet on derwijs belichtte. Ook deze spreker bracht hulde aan de werkers van het eerste uur, dr. Moller en mgr. Goos sens. welke laatste meer dan 35 jaar zijn krachten gaf aan de leergangen. Speciale hulde bracht hij ook aan de oudste curator en lid van het da gelijks bestuur, mgr. dr. T. J. J. M. van de Bom uit Breda, die sedert 1934 zitting heeft in dit college. Voor zyn Pauselijke lijfarts overleden De lyfarts van Paus Johannes, prof. Filippo Rocchi is zondagavond overleden. Prof Rocchi overleed aan een hersenbloedine in een ziekenhuis, waarnaar hy was overgebracht toen hy onwel werd tydens een bezoek aan een religieuze instelling. De Paus heft, hem bezocht en de zegen gegeven. Prof. Rocchi werd vier jaar geleden kort na de verkiezing van Paus Johannes tot diens lyfarts be noemd. Utrecht ingenomen met particulier plan voor station Het Utreohtse gemeentebestuur ls zeer ingenomen met een plan. dat de Verenigde Bedryven Bredero N.V, voor Utrecht onder die naam „Hoog Cathariine" heeft gelanceerd Het. Plan beoogt, zoals gemeld, een bydrage tot Utrechts centrumfunctie door onder meer het voetgangers ver keer op het stationsplein en wilde omgeving op ongeveer 5.5 meter boven het huidige straatniveau te brengen. Voorts houdt het plan een overbrugging in van het stationsem- placement. het verbouwen van het station of het bouwen van een nieuw station, de stichting van hotel-, res taurant-, congres- en parkeeraccom modatie en een geleiding naar de city. De wethouder van Financien van Utrecht, dr. J. de Nooy, heeft gis teravond verklaard dat er tussen het gemeentebestuur en de Verenig den Bedrijven Bredero N.V. thans in tensief overleg wordt, gepleegd over een eventuele realisering van het plan. Twee mensen zijn vanmorgen zwaar gewond geraakt toen twee auto's op de kruising Leidse VaartOude Rijksweg te Sas senheim tegen elkaar botsten. Er is zware materiële schade. Een auto reed vanmorgen om 7.45 uur met grote snelheid on der het Postviaduct door in de richting Voorhout. Van rechts naderde een andere auto. De be stuurder van de eerste auto zou geen voorrang hebben verleend. De wagen werd aan de rechter kant in de flank getroffen. De auto sloeg over de kop en kwam met het dak op een betonnen paal terecht. Het beton boorde zich door het staal heen. De be stuurder liep zware hoofdwon den op. de andere inzittende raakte licht gewond. Van de vier inzittenden uit de andere auto raakten drie licht en één zwaar gewond. (Foto L.D./Holvast)

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3