Voorstel grenswijziging beslist onvoldoende Zesde systeemscliool is thans in aanbouw Haarlemmerstraat half november weer open voor alle verkeer Leiden blijft aanspraak op Leiderdorps grondgebied maken Ernstige telen rstelIing bij Leids College Industrieschap behoort bij Grote Polder Leiden! EERSTE EERSTE PAAL weg B en W nemen veel onrust In maart wordt rails uit Breestraat verwijderd Leed snel geleden? Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 8 november 1962 Tweede blad no. 30802 Zoals te verwachten was heeft het Leidse College van B. en W. ernstige bezwaren tegen het voorontwerp van wet inzake de toekomstige wijziging aan de gemeentegrenzen. In een uit voerige nota aan de raad, welke in een tegen maandagmiddag belegde extra raadszitting in bespreking zal komen, dragen B. en W. tal van In deze nota geven B. en W. allereerst enkele redenen aan. waarom zij over dit voorontwerp van wet „ernstig teleurgesteld" zijn. Een teleurstelling, welke in de eerste plaats is gewekt door de opnieuw gebleken trage voortgang ln de procedure tot wijziging van de gemeentegrenzen binnen de Leidse agglomeratie. Nog in ons pre-advies van 30 juni 1961 hebben wjj, aldus B. en W. omstandig uiteengezet, hoe dringend geboden het totstandkomen van een grenswijziging voor onze gemeente is. Het tijdsaspect werd door ons zodanig primair gesteld, dat wij zelfs nadrukkelijk meenden te moeten ver klaren „dat niet de belangrijkste vraag meer is, wat de omvang van de grenswijziging zal zijn, maar wanneer deze tot stand zal komen". Zozeer waren wij, aldus gaan B. en W. verder, toen reeds overtuigd van de nood zaak, dat de grensregeling zo spoedig mogelijk haar beslag zou krijgen, dat wjj meenden onze verlangens ten aanzien van een gedeelte van het grond gebied van Leiderdorp aan deze noodzaak tijdelijk te moeten offeren. Nu echter ziet het er naar uit, dat de indiening van het desbetreffende wets ontwerp bij de Tweede Kamer op zijn vroegst in de loop van 1963 zal ge schieden. Steeds kleiner Teleurgesteld zijn B. en W. ook over de inhoud van de nieuwe voorstellen. Het blijkt immers, dat elk nieuw voorstel sinds 1958 voor de gemeente Leiden een verklei ning inhoudt van het toe te voe gen gebied. Zo worden in het voorontiverp van ivet, waarover thans het oordeel van de raad wordt gevraagd, de terreinen van het Industrieschap ..De Grote Polder" en het westelijk gedeelte van de Broek- en Simontjespolder buiten de grenswijziging gehou den, terwijl deze gebieden, in de voorstellen van 1961, zouden wor den toegevoegd aan de gemeente Leiden. Tenslotte zijn B. en W. teleurge steld omdat de minister van Binnen landse Zaken, duidelijk vooropstelt te streven naar een gebiedsuitbreiding van Leiden, waardoor deze stad in de huisvestingsmoeilijkheden van de eigen bevolking zal kunnen voorzien, in feite een gebiedsuitbreiding voor stelt. die, naar een eenvoudige becij fering aantoont, geenszins voldoende is om de toekomstige Leidse behoef ten tot 1980. dus voor een periode van plm. 15 jaren waarbij met name gedacht wordt aan de behoefte aan arbeiderswoningen op te vangen. Groot tekort aan arbeiderswoningen Het is niet alleen het grote tekort van 1.750 woningen tot 1980 op zich zelf. doch het hieruit voortvloeiende tekort aan arbeiderswoningen in het bijzonder, dat B. en W. met grote zorg vervult. Van het aantal van 14.000 te bouwen woningen (de totale nieuwbouwcapaciteit binnen de door de minister voorgestelde nieuwe gren zen». zullen n.l. ca. 9.200 als arbeids- woningen kunnen worden gebouwd. Door het bouwen van meer arbeids- woningen zou het gewenste even wicht in de woningvoorraad naar huurklassen ernstig worden verstoord, met grote nadelige gevolgen voor de bevolkingssamenstelling van de ge meente Leiden. De berekende be hoefte aan arbeiderswoningen is echter ca 11.900 woningen (plm. 75% van de totale behoefte van 15.750 woningen tot 1980». Hierbij is dan in het bij zonder rekening gehouden met de vervanging van om. 2850 arbeiders woningen uit de binnenstad en om geving. waarvoor in ieder geval wo ningen van een lage huurklasse in de plaats moeten komen. Er is in dit grenswijzigingsvoorstel derhalve een tekort aan bouwgrond voor 11.900 9.200 2.700 arbeiderswoningen. Een voor de genoemde periode van plm. 15 jaren afdoende oplossing voor de huisvestingsmoeilijkheden van Leiden zelf biedt het onderhavige voorstel, naar de mening van het College van B. en W., geenszins. Een zodanige oplossing zal alleen worden verkregen, wanneer meer voor wo ningbouw te bestemmen gebieden aan Leiden worden toegevoegd. Advertentie schept. Bij rechttrekking van deze grens zijn voor Oegstgeest geen an dere dan financiële belangen be trokken. Dat de grens op deze wijze het cen trum van Oegstgeest zou binnendrin gen. zoals de minister stelt, kan be paald niet meer juist worden ge noemd Het centrum van Oegstgeest verschuift immers steeds meer in noordelijke richting, hetgeen o m kan blijken uit een door de gemeenteraad van Oegstgeest vastgesteld uitbrei dingsplan. dat tot het Oegstgeester kanaal reikt en waar binnen centrale voorzieningen. o.a. een winkelcentrum en een nieuw gemeentehuis, zijn ge projecteerd. B en W. menen, dat juist ook de verplaatsing van het ge meentehuis van Oegstgeest in de toe komst een als belangrijk gevoeld be zwaar van het Oegstgeester gemeen tebestuur tegen het Leidse voorstel zal doen vervallen. De omgeving van de Psychiatrische Inrichtingen zal overigens, ook wanneer bedoelde in richtingen binnen de Leidse grenzen worden gebracht, haar landelijk ka rakter behouden. B. en VV. menen dan ook, dat de raad zijn bezwaren tegen dit gedeelte van het voorstel nadrukkelijk moet handhaven. Grote Polder Het Leidse College betreurt het voorts, dat de Minister zich op het standpunt stelt, dat overdracht naar Leiden van het ten oosten "an de Meerburgerwetering gelegen „e- bied tussen de Oude Rijn en de j spoorlijn LeidenAlphen aan den I Rijn achterwege kan worden gelaten. Het in de Memorie van Toelich ting aangevoerde motief, t.w. het be staan van de gemeensechappelijke regeling, achten B en W in dit geval Voorts betreuren B. en W. het in hore mate. dat de minister geen re- 'J" 'n; aairdehklemm V°dnd'" °m °""te Pold<'r" liin bertikt' «henken d»r A. Iwhl trt .ens,va!' niet het vertrouwen, dat door mid- FndeeLf y V ln.richl'nr'n <"el van dere gemeenschappeliike re- Endegeest en V»orgeest alsmede de d kan Jelgersmaklimek welke eigendom Is „orden bereikt 6 van de gemeente, doch reeds sedert j geruime tijd aan het rjjk in gebruik Dit is echter niet zozeer te wijten is gegeven ten behoeve van de Rijks- aan de gemeenschappelijke regeling universiteit, alsnog binnen de Leidse op zichzelf als wel aan het feit. dat grenzen norden gebracht. Ook de de verwezenlijking van de doelstellin- stadskwekenj zal daar buiten blijven gen van het Industrieschap belem- argumenten aan. waarin het tot uitdrukking komt dat het thans ontworpen verloop der gemeente grenzen geenszins voldoende is om de bevol kingsgroei van Leiden (geheel los gezien van de Haagse overspill") in de eerstkomende 15 a 20 jaar op te vangen. staan, moeten B. en W. ten stelligste afwijzen, omdat het woongebied in het noordelijk stadsdeel en het even- bedoelde recreatiegebied te ver van elkaar zijn gelegen. Endegeest en Voorgeest Waarom geen grond van Leiderdorp? Het is voor het College een bittere teleurstelling, dat de minister geen aanleiding heeft gevonden Leiderdorp een bijdrage te doen leveren ter op lossing van de huisvestingsmoeilijk heden van de gemeente Leiden. Juist omdat het aan Leiden grenzende ge bied van de Zijllaan- en Meyepolder bij uitstek geschikt is om een reële bijdrage te leveren, vooral ook waar het gaat om de bouw van de zo no dige arbeiderswoningen. Dit gebied is, naar de mening van het Leidse College, door zijn ligging duidelijk aangewezen voor de huis vesting, zowel van de arbeiders uit de te saneren wijken van de noordelijk en oostelijk gelegen delen van de bin nenstad, alsook van de arbeiders, die in de komende jaren de industriële ontwikkeling in De Grote Polder zullen schragen. Indien er evenwel, in het geheel van de voorstellen van de minister (die blijkbaar niet bereid bleek een gedeelte van Zoeterwoude aan Lei derdorp toe te voegen), overwegende bezwaren bestaan tegen toevoeging van het gehele noordelijke gedeelte van de gemeente Leiderdorp aan Lei den, dan bestaat, naar het oordeel van B. en W. van Leiden, toch de mogelijkheid van een deling van het bedoelde gebied, zodanig, dat de ge meentegrens zou komen te liggen in een brede recreatie-zone tussen een woonwijk met overheersend midden standswoningen (Leiderdorp) en een met overheersend arbeiderswoningen (Leiden). Het bezwaar, dat de bestaande kom van het dorp zou worden geraakt of doorsneden en de bestaansmogelijk heid van de gemeente ernstig zou worden aangetast, zou dan op een bevredigende wijze zijn te ondervan gen. Voor de gemeente Leiderdorp zou een ruime uitbreidingsmogelijk heid in noordelijke richting behouden blijven. Ondanks de omstandigheid, dat nu meer dan ooit degrenswijziging voor de gemeente Leiden een uiterst drin gende zaak geworden is en elke on nodige vertraging dient te worden vermeden, hebben B en W. toch ge meend. ook in dit preadvies de kwes tie van de grens met de gemeente Leiderdorp opnieuw aan de orde te stellen. B. en W menen, dat hiertegen te minder bezwaar bestaat, omdat ook Leiderdorp deze keer door de minister bij de grenswijzigingsvoorstellen is betrokken. Overigens zijn B. en W. van Leiden ook deze keer na rijp beraad tot het inzicht gekomen, dat het belang voor deze gemeente, dat de grensregeling zo spoedig mogelijk haar beslag krijgt, het zwaarst dient te wegen. Onaanvaardbaar De mening van de minister, dat voor overgang van het westelijk onder Oegstgeest gelegen deel van de Broek- cn Simontjespolder, t.w. het gebied tussen de spoorlijn naar Haarlem, de Broekweg en de Haar lemmertrekvaart, niet voldoende aan leiding zou bestaan, kunnen B. en VV. niet delen. Veeleer dan de spoorbaan, waarin reeds een onderdoorgang aan wezig is, vervult n.l. de Haarlemmer trekvaart een scheidende functie. Ook Ged. Staten achtten overgang van dit gebied naar Leiden gewenst. Dit gebied, groot plm. 33 ha, heeft in het Structuurplan voor de Leidse agglomeratie een bestemming voor recreatieve doeleinden. De verwezen- i l 1 T I 'Uking van deze doeleinden zal zeer Kerkeluk Leven kostbare voorzieningen eisen, die ten J dele ten goede komen aan de Cniver- L-LDL-w i siteit en ten dele aan de Leidse be- GEREF. KERKEN volking. B. en VV. vragen zich af. of Beroepen te 's-Grayenha«-Moerwuk Kemeente Oegstgeest, onder deze (vac R de Vries) r ariati omstandigheden, voldoende bereid- ZeVMhoven-Nleuwveen en te Waard- I heid zal tonen bedoelde voorzienin vallen. Bovendien hebben de bewoners van deze inrichtingen in overgrote meer derheid geen enkele band met Oegst geest. Daar komt nog bij, dat de nieuw ontworpen grens een zeer on regelmatig verloop heeft en a.h.w. een soort enclave in Leids gebied merd wordt door de volgende ongun stige omstandigheden Voor het. vaststellen van een uit breidingsplan en voor de grondver werving door middel van onteigening kan alleen zorg worden gedragen door die gemeente, waarbinnen de grond is gelegen, i.e. dus Zoeterwoude. On danks het feit. dat de gemeente Lei den. die de beschikking heeft over een terzake deskundig en goed geoutil leerd apparaat, de gemeente Zoeter woude daarbij op royale wijze assis tentie heeft verleend, zijn de resul taten. zoals reeds opgemerkt, tot op heden gering geweest B en W menen de diepste oorzaak hiervan te moeten zoeken in de omstandig hei .d dat de Leidse belangen van industrievesti ging in dit gebied nu eenmaal niet parallel lopen met. de overwegend agrarische belangen van Zoeter woude B en V/ blijven dan ook van mening, dat de Leids* belangen het beste worden gediend, wanneer de gehele bestuursbevoegdheid over het industriegebied „De Grote Polder" bij Leiden wordt, gebracht. Daarnaast staat. vast. dat overgang van dit gebied naar de gemeente Leiden voor d* inwoners van Zoe terwoude die langs d* Rijndijk wo nen en die economisch meer op Lei den dan op d* dorpskern van Zoe terwoude zijn geörienteerd, geen be zwaren zal meebrengen. B en W menen dan ook. dat de raad ernstig bezwaar zal moeten maken tegen het buiten Leidse ter ritoir houden van dit gebied omdat zulks een wezenlijke aantasting be tekent van de Leidse stadsuitbrei dingsplannen. die ook moeten voor zien in voor industrievestiging ge schikte terreinen binnen de gemeen telijke grenzen. WAT LEIDEN WENST B en W stellen de raad. gelet op deze overwegingen, dan ook voor om Ged. Staten van Zuid-Holland ter kennis te brengen: 1. dat een zeer spoedige uitbreiding van het grondgebied van de gemeente Leiden thans meer dan ooit dringend geboden is: 2. dat het thans ontworpen verloop der gemeentegrenzen geenszins vol doende is om de bevolkingsgroei van Leiden (geheel los gezien van de Haagse ..overspil") in de eerstkomen de 15 a 20 jaren op te vangen, in het bijzonder met wat betreft de behoefte aan arbeiderswoningen waarvan de bouw met het oog op de sanering in het noordelijke en oostelijke deel van d* binnenstad en de ligging der nieu we industrieterreinen. aan de oost zijde van de stad behoort plaats te vinden- 3. dat het niettemin, met het oog op de verdere ontwikkeling van Lei den een dringende eis. is dat de ver wezenlijking van het. thans voorge stelde grenswijzigingsplan geen ver dere vertraging ondervindt, zodat de UW JUWELIER/HORLOGER TOONT U GAARNE DE GEHELE INDUS-COLLECTIE stagnatie in de woningbouw, welke thans reeds te verwachten is geen grotere vormen zal aannemen; 4. dat wordt aangedrongen op een zodanige wijziging in het ontworpen tracé van de nieuwe grenzen, dat aan de gemeente Leiden in elk geval wor den toegevoegd: a. het gebied onder Oegstgeest tussen de Haarlemmertrekvaart, de Broek- weg en de spoorlijn naar Haarlem; b. het gebied onder Zoeterwoude tussen de RiJn en de spoorlijn Leiden —Alphen aan den Riin ten oosten van de Meerburgerwetering: c. het. kleine gedeelte van het. voor de universitaire uitbreiding bestemde gebied van Oegstgeest dat in het voorstel van de Minister buiten de Leidse grenzen wordt gehouden: d. het. gebied onder Oegstgeest. waar op de Psychiatrische Inrichtingen Endegeest. Voorgeest en de Jelgers- makliniek, alsmede de gemeentelijke Stadskwekerij zijn gevestigd; 5. dat, daarnaast nodig wordt ge acht een uitbreiding van het grond gebied van de gemeente Leiden met althans een gedeelte van het noorde lijke deel van de gemeente Leider dorp. zodanig, dat er ruimte wordt verkregen voor de bouw van (over wegend» arbeiderswoningen, terwijl de gemeente Leiderdorp daarnaast een ruime bouwcapaciteit behoudt voor (overwegend) middenstandswo ningen op het overige gedeelte; 6. dat, gezien de urgentie van de gebiedsuitbreiding, het. sub 5 vervatte voorstel niet opnieuw tot een aan zienlijke vertraging in de grenswijzi gingsprocedure zal mogen leiden en dat, zo dit onverhoopt wel het geval zou zijn, er de voorkeur aan wordt gegeven dat. de wijziging van de grens met de gemeente Leiderdorp bij een latere wet wordt, geregeld. Zoekt 11 een GOUDEN RING voor een dame of heer, v. d. WATER, Haarl.straat 207 heeft het. Ook ln briljanten ringen. Ruime keuze in alle prijzen. Tijdens een onderhoud, dat wij gisteren met de wethouders, de heren ir. J. J. G. van Hoek en C. J. Piena, mochten hebben, is veel van de onrust weggenomen, welke althans naar de mening van het College blijkt te bestaan onder de middenstanders van Haarlemmerstraat en Breestraat. Regelmatig komen er in het Stad huis telefoontjes binnen, waarin ongerustheid wordt uitgesproken over de trage voortgang met de vernieuwing van het wegdek van de Haarlemmerstraat en gevraagd wordt naar het verwijderen van de tramrails uit de Breestraat. hulzen N Schelhaas, kand. te Am- iterdam-Noord. Aangenomen naar Een (Dr.) D. Dijkstra, kand. te Deventer, die be dankte voor Barchem. Ellm, Hijken en Suawoude. CHB. GEREF. KERKEN Beroepen te Broek op Langendljk A. W. Drechsler te Vllsslngen. VRIJE EVAXG. GEMEENTEN Beroepen te Haarlem voor d" arbeid onder Israel J. Enter te Enschede. G3REF. GEMEENTEN Tweetal te Veenendaal P Blok te Dlrksland en G. A. Zijderveld te Ca- pelle a. d. IJssel. gen te treffen. Indien deze recreatieve voorzienin gen ten oosten van de spoorlijn zou den moeten worden verwezenlijkt, zal zulks gaan ten koste van ruimte voor de bouw van woningen. Een verdere beperking van het aantal woningen, dat in de z.g. Merenwijk kan worden gesticht, moet echter volstrekt on aanvaardbaar worden geacht. De me ning van de minister, dat aangzien Leiden een uitgestrekt agrarisch re creatief gebied van Zoeterwoude zal verwerven, er voor afstand van het onderhavige gebied door Oegstgeest niet voldoende aanleiding zou be- Het Leidse College, dat zich er ter dege van bewust is, dat de winke liers in de Haarlemmerstraat van deze werkzaamheden een terugslag in hun zaken ondervinden (wethou der Piena: vrijwel dagelijks stel ik mij op de hoogte van de voortgang van het werk. dat ik zo veel moge lijk zal stimuleren) stelt alle pogin gen in het werk om dit ongerief tot een minimum te beperken, waar bij het B. en W. opvalt, dat zij daarbij net personeel van de N.B.M. aan hun zijde vinden. Ook de ge meente in dit geval de Dienst van Gemeentewerken biedt aan het complex van soms niet te voor ziene moeilijkheden, snel het hoofd. Dankzy deze samenwerking kon wethouder Plena ons de verzekering geven, dat de Haarlemmerstraat tus sen Prinsessekade en Pelikaanstraat voor al het verkeer omstreeks half november weer zal worden opgen- gesteld. Het laatste gedeelte Pe- Ukaanstraat/Haven volgt dan rond 1 december. Hiermede wordt een door B. en W. reeds eerder ge dane toezegging: voor 5 december de Haarlemmerstraat weer echt win kelstraat, volledig ingelost. Eenrichtingsverkeer Gelijktijdig met deze wederopen- stelling wordt het eenrichtingsver keer in de Haarlemmerstraat inge voerd. hetgeen betekent, dat men deze straat slechts in mag rijden vanaf de Mare. dan wel Stille Rijn. Komt men van de Mare, dan mag lechts worden Afgeslagen in de rich ting Prinsessekade; komt men van de Stille Rijn dan mag uitsluitend in de richting Haven gereden wor den. Bovenlaag wegdek wordt nog niet aangebracht Om technische redenen de on derlaag moet eerst worden ingere- Half november: Haarlemmerstraat weer vrij voor alle verkeer! den kan de 3 centimeter dikke bovenlaag van het wegdek voorlopig nog niet worden aangebracht. Hier mede kan eerst in het tweede half jaar van 1963 worden begonnen. Werkzaamheden, welke circa twee weken in beslag zullen nemen. Ten einde het verkeer in deze inrij-perio de geen hinderlijke obstakels in de weg te leggen, zullen de in het mid den van de rijweg liggende kolken vrijwel met het wegdek gelijk wor den gemaakt. De kolkranden wor den opgevuld. RAILS UIT BREESTRAAT Hoewel het in het voornemen ligt om de rails in de Breestraat met maart te verwijderen, houdt dit nog niet in. dat deze straat dan ook ge lijktijdig van een gesloten wegdek (asfalt) zal worden voorzien. B. en W. hebben n.l. het plan om deze werkzaamheden ln etappes te laten uitvoeren. Eerst wordt de rails verwijderd en het wegdek weer van een kllnkerbestrating voorzien. Daarna vermoedelijk ln het begin van 1964 begint men aan een totale vernieuwing van het wegdek en het leggen van een nieuwe riole ring (aan weerszijden in de trottoirs). Alvorens deze werkzaam heden. waarvoor ook uit verkeers technisch oogpunt nog een oplossing moet worden gevonden, zullen wor den uitgevoerd, vindt een samenspre- king met de Breestraatwinkeliers plaats. Niet vaak zullen omstanders een niet vakman zo geroutineerd een paal in de grond hebben zien heien als gisteren het geval was in de Berlagestraat, waar wet houder S. Sannes de eerste paal sloeg van de zesde systeem- school die in Leiden wordt ge bouwd. Zo is men nu binnen een tijdsbe stek van een half Jaar begonnen met de bouw van zes scholen volgens het systeem HB-80. De eerste systeem- chool in Leiden, die aan de Sumatra- straat, wordt binnen niet al te lange tijd opgeleverd. Wethouder Sannes toonde zich na het slaan van zijn eerste „eerste paal" dan ook zeer voldaan. „In Zuid-West", aldus de wethouder van Onderwijs. ..zal nu binnenkort het grootste leed geleden zijn. In deze wijk moeten de komende tijd echter nog drie scholen worden gebouwd, waarvan de bouw van de school voor het geref. onderwijs het meest urgent is." Wethouder Sannes dankte in het bijzonder de heer A. Boogaard, rijksinspecteur van het lager onder wijs. die de gemeente steeds met raad en daad bijstaat. Minder optimistisch toonde de heer Sannes zich over de bouw van scholen voor ulo. De heer Boogaard zei te hopen, dat de vaar digheid waarmee de wethouder de eerste paal voor de nieuwe school in de grond had geslagen een symbool mag zijn voor de werkkracht van de heer Sannes. Tevens sprak de rijks inspecteur de hoop uit, dat de hechte samenwerking, die de laatste jaren tot» stand is gekomen tussen ge meente en de verschillende richtin gen in het lager onderwijs, mag blij ven voortbestaan. Universitaire benoemingen Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd of herbenoemd: mevr. E. S. Alban—Troost, tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de farmacie, voor het tijd vak van 1 september 1962 tot 1 sep tember 1963; C. Altona, tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 september 1962 tot 1 september 1963; mevr. dr. M. Bron- gersma—Sanders. wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de geologie, benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst; dr B. C. Damsteegt, weten schappelijk hoofdambtenaar in tij delijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte tot weten schappelijk hoofdambtenaar ln vaste dienst: A. Haak, tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de inwendige geneeskunde voor het tijdvak 1 oktober 1962 tot 1 oktober 1963; dr. F J. M. Heslinga, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de medische chemie, voor het tijdvak 1 oktober 1962 tot 1 oktober 1963; mevr. A. HirschWossidle. tot wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte; dr. J. C. Leyte. weten schappelijk ambtenaar ln tijdelijke dienst bij de fysische chemie, tot we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; W J. A. Maas kant. tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse ln tijdelijke dienst bij de theoretische organische chemie, voor het tiidvak 1 november 1962 tot 1 november 1963 mr A Menalda. tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de wiskunde: dr A E. F H Meyer, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de neurologie, voor het tijdvak 1 november 1962 tot 1 Januari 1963; U Spitsbergen, hoofdassistent op ar beidsovereenkomst bij de anorgani sche chemie tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; C. E Vervoort, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in vaste dipnst bij de conflictpsvchologie. tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in vaste dienst bij de sociologie: •T. T. S de Vries van Doesburgh. tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst bii de organi sche chemie, voor het tijdvak 1 sep tember 1962 tot 1 september 1963. Auto gestolen In de nacht van dinsdag op woens dag is een auto van een arts gesto len. De auto. een blauwe Peugeot met witte bekleding (kenteken VY-8617), stond voor de woning van de arts in de Boerhaavelaan geparkeerd. Advertentie EEN UNIEK ETENTJE In de tot Bar en Restau rant omgebouwde gevan genis van het OUDE KONINGSHUYS te Sas- senheim, wordt U een kos telijk „GALGEMAAL" ge serveerd k f 5.50 p. p. Piep kuiken a f 3.75. Kinder diner k f3.25. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag tot 2 uur 's nachts geopend. Woensdags gesloten OUDE KONINGSHUYS Telefoon 8240. Ou<l-Lei(leiiaar hoogleraar te Londen Onze stadgenoot dr. E. H. Koss- mann is benoemd tot hoogleraar aan de universiteit te Londen. Dr. Koss- mann zal Nederlandse Geschiedenis gaan doceren. Sinds 1957, het jaar waarin prof. dr. Remier met emeritaat ging. is hij lector aan de Londense universi teit geweest. Ernst Heinrich Koss- mann werd in 1922 in de Sleutelstad geboren. Hij bezocht het Erasmiaans Gymnasium te Rotterdam en atu- deerde geschiedenis in Leiden. Hij promoveerde in 1954. De leerstoel van dr. Kossmann is vroeger bezet geweest door prof. dr. P. Geyl. Aanleg tijdelijk speelterrein Aan Julianastraat Het vorig Jaar besloot de raad een voorstel van de heer H. van Weizen, tot het aanleggen van een plantsoen of een openbaar speelterrein van tijdelijke aard op het terrein, gelegen op de hoek van de Julianastraat en de Bernhardkade om preadvies in handen van B en W te stellen. Het terrein, dat is gelegen binnen het gebied van het partiële uitbreidings plan „Leiden-noord", is bestemd voor de bouw van een dubbele kleuter school. Aangezien er, met het oog op de vereiste vergunningen, naar wordt verwacht, nog wel geruime tijd mee gemoeid zal zijn, voordat tot de bouw van de school kan worden overge gaan. verdient het naar de mening van het College aanbeveling om dit terrein voorlopig in te richten als een tijdelijke kinderspeelgelegenheid. Het daartoe opgestelde plan. is zo eenvoudig mogelijk gehouden. De kos ten zijn geraamd op f9 300.-, welke uitgave te zijner tijd by algemene begrotingswijziging zal worden gere geld. Nadat de Commissies voor Open bare Werken en Financiën terzake gunstig advies hadden uitgebracht, hebben B en W opdracht gegeven tot uitvoering van het plan over te gaan. Het voorstel van de heer Van Weizen kan. volgens B en W. h:?rmede als afgedaan worden beschouwd. Nog voordat de raad as. woensdag aan de behandeling van de gemeentebe groting begiht, moet over dit voorstel een beslissing worden genomen. Promotie Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit is ge promoveerd tot doctor in de rechts geleerdheid op proefschrift getiteld ..De strafrechtelijke bescherming van de rechten van de scheppende mens in de Benel-ix-landen" de heer J van Anken, geboren te Ukkel «België» en thans wonende te Rotterdam. Pro motor was prof. r*r .t m van Bem- melen.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 3