President laat na applaus van publiek rechtszaal ontruimen AGENDA Veertig getuigen pleitenvoor Casters en familie Vandeputte HAAGSE AGENDA DERDE DAG SOFTENON-PROCES Mevr. Elanore ROOSEVELT Max en Munk dejam voormannen MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 en energiek en volledig verantwoor- delyk. Voor dokter Casters zouden licht verzachtende omstandigheden kunnen gelden, omdat hij voor de gebeurtenissen in mei nogal nerveus is geweest. (Van onze Brusselse correspondent) Luik Op de derde dag van het softenon- proces ging de belangstelling vooral uit naar hetgeen dokter André Herpin, de huisarts die het certificaat van het overlijden van de baby heeft getekend, te verklaren zou hebben nu hij als getuige was gedagvaard. De dokter, een rustige veertiger, vertelde, hoe op de ochtend na de dag dat het kind was vergiftigd, de vader bij hem was gekomen en om een overlijdens Herpin heeft toen het huis van de Vandeputtes verlaten en de man gezegd 's middags om twaalf uur bij hem terug te komen. „Ik heb hem toen moeten meedelen", zo verklaarde hij gisteren, „dat ik op het certificaat zou moeten invullen: onnatuurlijke dood". Waarop de verdediger van Jean Vandeputte: „Dokter, wanneer Vandeputte niets zou hebben gezegd, wat zou u dan hebben ingevuld?" De dokter spreekt langzaam en duidelijk en zegt: „Had ik de zeker heid gehad dat ik de enige was die van de doodsoorzaak wist, dan zou ik „natuurlijke dood" hebben ingevuld." certificaat had gevraagd. De dokter is toen naar de baby gaan kijken en had argwaan gekregen. Daarop had hij Suzanne Vandeputte de kamer uitgestuurd en aan haar man gevraagd: „Wat hebben jullie met het kind gedaan?" Jean Van deputte had hem toen direct de waarheid ge zegd: „Mijn vrouw heeft het een te sterke dosis slaapmiddelen ingegeven". Het publiek, byna 400 mannen en vrouwen die de zaal tot de laatste plaats bezetten, gaf daarop tekenen van instemming, riep „goedzo" en be gon een applaus dat zeker een halve minuut heeft geduurd. De president, anders in de regel de goedigheid zel ve, kreeg een vuurrood hoofd, tikte met zijn potlood tegen de microfoon en toen hij zich eindelijk verstaan baar kon maken, zei hij dat zijn ge duld op was en gelastte hU de gen darmes de publieke tribunes te ont ruimen. De zitting werd een kwartier geschorst. Bij de hervatting heeft Herpin nog verklaard, dat Suzanne Vandeputte naar zijn mening als gevolg van haar zwangei schap en de geboorte van een mismaakt kind, in een toestand van uiterste neerslachtigheid verkeerde. Dokter Herpin is één van de getui gen geweest, die de bonte stoet van tegen de veertig mannen en vrouwen vormden welke gisteren aan het Hof en de jury voorbij is getrokken, 's Ochtends waren het er 23 die heb ben verteld wat ze denken van dok ter Casters, die tot voor kort in één der volkswijken van Luik zijn prak tijk heeft gehad. De rij werd geopend door mevrouw Casters, die haar ontroering niet meester kon blijven, maar die met nauwelijks te horen stem toch haar verklaring heeft afgelegd. Zij heeft verteld hoe het geval van het kindje van de familie Vandeput te hen bezighield, omdat zij wisten dat ook mevrouw Casters' zuster by het begin van haar zwangerschap een thalidomide-produkt had geslikt. Met dour tranen verstikte stem ver telde de jonge blonde vrouw hoe haar man had gezegd: „Mevrouw Yerna (de moeder van mevr. Vandeputte red.) heeft een recept gevraagd voor een slaapmiddel voor haar zelf. maar ik denk toch dat het voor de baby zal zijn." „Denk aan Je zoon", had mevrouw Casters daarop gezegd. En later had haar man verteld, dat hij het recept toch maar zou geven. „Des bras. ca ne pousse pas" (armen groeien niet), was zijn uitdrukking geweest. Meviouw Casters heeft ook nog op verzoek van de advocaat van haar man verteld, hoe verschrikkelijk het was toen haar zoontje thuis kwam van school en vertelde, dat twee jon gens hem hadden nagernoDen: „je vader zit in de gevangenis". Na haar kwamen dan de mensen die dokter Casters kennen, een moeilijk lopende vrouw die haar twee benen had moeten missen, een ver- 9 Vervolg van pag. 1 In 1945 werd mevr. Roosevelt tot merikaans afgevaardigde in de Al gemene Vergadering der Verenigde Naties benoemd. Tevens werd zij toen voorzitster van de VN-commis- s'e voor de rechten van de mens. In deze laatste functie was zij in staat praktisch werk te verrichten voor de vervulling van haar voor naamste ideaal, namelijk verbete ring van het lot van het mens dom. Mevr. Roosevelt heeft zeer veel ge reisd. Zo bezocht zy de Sowjet-Unie in 1957 en 1958 in haar functie van leidster van een afvaardiging van de Amerikaanse Organisatie voor de Verenigde Naties. Op 75-jarige leeftijd schreef zij r.og drie maal per week een bijdra ge vooi Amerikaanse dagbladen. Zy cChreef voorts éénmaal in de maand ;n een Amerikaans tijdschrift, zij had de leiding van een wekelijks te levisieprogramma en zij trad als voorzitster op van de door president Kennedy ingestelde „Commissie voor ae bestudering van de status van de vrouw' Twee >an haar zoons werden in het Huis van Afgevaardigden geko- zen een van hen heeft hierin nog z.tting een werd brigade-generaal een andere is schrijver en drijft te vens een boerdery, terwijl de vijfde zich met beleggingen bezig houdt. President Kennedy gaf gisteravond in Washington uiting aan zyn leed wezen over het overlijden van mevr. Roosevelt, die hij „een der grootste vrouwen uit de Amerikaanse geschie denis" noemde. Hij betuigde, mede namens zyn echtgenote, zijn deelne ming aan de familie van de over ledene De president deelde ir-de, dat nij de begrafenis van mevr. Roosevelt zal bijwonen. Mevr. Roosevelt zal zaterdag naast haar echtgenoot begraven worden. Het familiegraf bevindt zich op het landgoed van de Roosevelts te Hyde Paric in de Amerikaanse staat Ver mont Volgens familieleden h3eft mevr. Rooseveit gevraagd geen bloemen te sturen bij haar begrafen' Zij had wel gevraagd om steun voor een school in New York, het kanker fonds. dat haar naam draagt en de Amerikaanse vereniging voor de VN. pleegster, een pastoor van de wijk v/aar hij woont, een kruidenier, een vrouw wier moeder gratis door de dokter was behandeld, een oude dove man van 75 jaar en nog anderen. Zij allen vertelden op hun manier, de één moeilijk uit zijr. woorden komend, de ander in een niet te stui ten stroom. Sommigen waren pathe tisch, zoals de oude vrouw die de jury uit naam van haar grijze moe der letterlijk smeekte om dokter Cas ters vrij te spreken. Anderen zakelijk, zoals de pastoor, die zei: „Ik kende dokter Casters niet, maar al mijn gelovigen kennen hem en spreken goed var. hem". Zonder uitzondering was hun ver klaring op hetzelfde thema: een dokter In een volkswijk, die dag en nacht klaarstaat voor zyn patiënten, die weinig in rekening brengt, die zelfs geld leent als er een operatie moet worden betaald, die opbeurt in moeilijke gezinsomstandigheden en die ook wel eens oude patiënten be zoekt om zo maar te zien hoe het met hen gaat. Verscheidene getuigen hebben wel gezegd, dat de dokter de laatste tijd overwerkt scheen en wat nerveus. Zijn vader, zelf militair arts in ruste, had dat uitvoerig aan een vriend verteld. Bij de aanvang van de zitting heeft een professor aan de Luikse Univer siteit verslag uitgebracht over het medisch rapport dat hij over de vyf verdachten heeft samengesteld. Van deputte komt er daarbij weer het slechtst af. Hij wordt ..niet in staat tot het nemen van andere maatrege len dan die welke zijn entourage neemt" genoemd. De vrouwen be schouwt het rapport als emotioneel (Van onze t/v.-medewerker) We zullen niemand behoeven te vertellen, dat de persoonlijkheden van Mag Tailleur en wijlen ds. Kaj Munk hemelsbreed verschillen, doch onze titel wil toch meer aangeven dan dat er gisteren een grote diver siteit in de onderdelen van het VPRO-programma was. De twee hebben voor zover dat in de uit zending tot uiting kwam toch ook iets wezenlijks gemeen. Door persoonlijk lijden aan lijf of tijd heb ben zij zich opgeworpen tot leiding, volgens anderen misschien hebben zy leiding ontvangen, die een merk teken in hun leven of tijd aanbracht. Nu verder geen filosofisch getinte bespiegelingen, maar het voorgescho telde t.v.-menu te lijf eegaan. „De Doofpot' bestaat tien jaar. Die begon zonder de zegen van Wim lbo. die er immers niets in zag. Het eta blissement is uitgegroeid tot een zo niet nationale dan tooh zeker Am sterdamse instelling. Tailleur felici teerde op zijn beurt lbo. die gisteren juist (op de dag af) 25 jaar geleden voor het eerst zijn stem in vele huis kamers gebracht wist. Het was het begin van een succesvolle carrière, cie naar op de jubileumdag overdui delijk bleek, na de inzinking weer een sterk stijgende lijn vertoont. We moeten nog even bij dat ca baret blijven stilstaan. Het zou om te beginnen niet rechtvaardig zijn het Vondeliaanse groepje ongenoemd te laten. Wat een heerlijk spel wordt ït op dat Amsterdamse Lyceum ge speeld, gestimuleerd (al speelde hij ook bescheidenheid) door Hans van den Bergh. Jammer genoeg was hij de enige, maar dan toch sterk over jarige vertegenwoordiger van het Studentencabaret. Liever dan dit onderdeel nog minu tieus te gaan ontleden, behoudens grote lof voor de Franse minstrelen én hun leidsvrouw Merel Laseur. nog even het adres van de mede door mr fieertsema (Wassenaar) en prof. Gosling (Leiden) gestimuleerde Reu ma-actie om een miljoen bijeen te brengen, wat alleen lukt als vele tienduizenden (dus ook u) een enve loppe met een postzegel van 12 eent zenden aan Max Tailleur, postbus 1000, Amsterdam. Voor twee andere onderdelen der uitzending geldt, dat er gevuurd en teruggevuurd werd. De eerste was het belangwekkende interview met minister Cals. niet alleen door zijn grondige kennds van de materie en de onbevangenheid in zijn reacties een waardevol succes, maar mede dank zij een veel grotere agressivi teit door de studenten aan de dag gelegd. Ze lieten zich ditmaal be paald niet met een kluitje in het riet sturen. Bovendien leek ons de regie aanmerkelijk beeldender dan in het verleden, een compliment aan Ton Haselx». De directeur van de Arbeiderspers werd eveneens onder vuur genomen. De vertoning was wel uiterst boeiend omdat er zelden zo van leer getrok ken werd op de t.v. op een haast Amerikaanse manier, maar aan de andere kanit: de scherpe wapens, waarvan dr. Hermans zich bediende, werden romwylen hoogst onsportief gebruikt. Hermans dürfde wel met een belachelijke voorlezing door Klant en verder door zijn opponent de pas af te sniiden door hem hin derlijk in de rede te vallen en het duidelijk meten met twee maten. Het duo BrusseCarmtggelt excel leerde als gebruikelijk in eigen genre voor de eenling Kamidjojo geldt het zelfde. Rest ons het spiegelgevecht over Munk's stuk te behandeien. Moeilijk werk. wil men (en moet men) kort zijn. Ons was het gezelschap te groot. De keus der componenten leek niet over de hele linie gelukkig. Dik aan gezet, zij het vertaald Duits, pakt niet Verder zeiden de dames en he ren meer eigen mening dan dat zij aanhaakten op het resultaat van de vragenactie Zeker 300 briefschrij vers zouden zich wel eens gefopt kunnen voelen. Er werd veel gerela tiveerd en mede daardoor verhel derd. doch ook hier en daar een mistgordijn opgehangen, omdat men het onderlmg bepaald niet eens werd Dat kan en hoeft ook niet. maar zo iets roept wel weer nieuwe vragen op. Die konden natuurlijk helemaal met meer aan bod komen. f 1.05 in beker of pot NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER Navrant 's Middags volgden de 15 getuigen voor de familie Vandeputte. Het wa ren vertegenwoordigers van de kleine wereld waarin deze familie leefde, toen het noodlot toesloeg. De chef van het kantoor waar Vandeputte en zijn vrouw beiden werkten, is komen getuigen hoe ijverig zij waren en hoe gezien by hun collega's. Vriendinnen van de beide zusters hebben een re laas opgehangen van hoe zij haar bezochten in de kraamvrouwen kliniek en hoe zy daar toneel speel den alsof zy niet wisten dat het kind mismaakt was. Eén van haar hield een navrant verhaal over een jasje dat zij voor de baby had gekocht en dat de moeder bekeek, nog niet we tend dat het kindje geen armpjes be zat. Ieder op ztfn of op haar manier vertelde veel goeds van de familie. Sommigen deden het in kennelyk uit het hoefd geleerde zinnetjes, anderen spraken moeilyk, maar uit alles bleek de goede gezindheid, de genegenheid ook voor de verdachten. Die zaten er stil en bleek bij, af en toe de groet van een getuige met een smalle glim lach of een korte knik beantwoor dend. Vandaag Vandaag: zouden nog meer ge tuigen volgen. Vanmiddag zou het requisitoir worden gehouden. Morgen komen de pleidooien, uaarop zater dag zal worden geantwoord. Men hoopt dat de uitspraak van de jury zaterdag voor het middernachtelijk uur bekend zal zyn. De leden van de jury hebben het overigens niet gemakkelijk. Men weet dat zy norden overstelpt met brie ven, evenals trouwens het Hof en de verdediging. De teneur van de brie ven aan de juryleden is vrywel zon der uitzondering deze: I)e schrijver rekent op vryspraak. Velen voegen daar dan dreigementen aan toe voor bet geval er geen vrijspraak maar een veroordeling mocht volgen. LTit allerlei details bemerkt men dat er ••en golf van sympathie voor de ver dachten. met name voor dokter Cas ters. in Luik is komen opzetten. Wan neer zij na afloop van de zitting op de binnenplaats van het Palels van Justitie in de gevangenisauto stap pen, wordt er door enige honderden belangstellenden voor hen geapplau disseerd en „bravo" of „vryspraak" geroepen. Ook tn politieke kringen bestaat er veel belangstelling voor het proces, dat wel de softenonzaak wordt ge noemd, maar waar toch niet een oor deel over het geneesmiddel wordt ge veld, maar over de euthanasie. Daar bij komt nog, dat zowel dokter Cas ters als de. familie Vandeputte socia listisch schijnt te zyn. De baby is in een katholieke kliniek ter wereld ge bracht omdat deze de reputatie had de beste van Luik te zyn, beter dan de stedelijke kraaminrichtingen. Ook over de verdediging hoort men allerlei gissingen, met name wie de kosten van het zestal advocaten, die a'len een gevestigde reputatie heb ben, betaalt. Ze zyn zeker te hoog om door de familie Vandeputte te wor den gedragen. Van de advocaat van dokter Casters weet men dat hij een jeugdvriend van hem is. De belang rijkste van de zes verdedigers is on getwijfeld mr. Emile Jeunehomme Hij is een liberaal lid van het Bel gische parlement. Misschien heeft dat ertoe geleid dat men nu in Luik algemeen vertelt, dat enige gefortu neerde Luikse liberalen de kosten van de verdediging voor hun reke ning hebben genomen. DONDERDAG Casino-theater: K en O-film van de maand „La lol", 7 uur nm. De Lakenhal: Opening tentoonstel ling „Leiden in prent en tekening". uur nm. Hogewoerd 175: Dtenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen. 7.25 uur nm. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag, 8 uur nm. Rapenburg 61: K. en O. Lezing An ton Koolhaas „Een schrijver vertelt". 8 uur nm. Rehoboth: Ledenvergadering Veron. Spr. P. A. O. Eenhoorn, 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: Koksschool. Opvoe ring van „Die Pledermaus". 8 uur nm. Wljkgebouw Levendaal: Bazaar Chr. Geref. Gem. 2.30-6.30 uur en 7-10 uur nm. Wassenaar: Flatgebouw „De Burcht". Prof. dr. P. Sm.lts over ,.De gelovige mens" (Prot. bond), 8 u. nm. Wa s s e n a a r Verenigingsgebouw, Kerkstraat. Contactavond sportver. WIK. 8 uur nm. VRIJDAG Boerhaavezalen (Langevrouwenkerk steeg): Opening expositie van schil derijen en tekeningen Bert Jonk. 8 u. nm. De Doelen: St.-Adelbertver. Spr. ds. N. v. d. Akker. „Heeft de kerk aan de moderne mens Iets te zeggen?", 8.15 uur nm. Gerecht 10: Soefl-beweglng. Spr. de heer L. de Ruiter over „De wereld van het denken". 8 uur nm. Konlngskerk: Wijkbijeenkomst, Mare- dijk. 8 uur nm. Oude Vest 223: Opening Jongvol wassenen clubhuls, 7.30 uur nm. Prediker: Evangelisatie Chr. Gem. „Ecclesia", 8 uur nm. Schouwburg: K en O Toneelgroep Centrum speelt „Marlbel", 8 uur nm. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Harmonlekapel. „Trouw en Durf", 8 uur nm. St.-AntonlusclubhulsJaaruitvoering Mondaccordeonorkestver. „Crecendo 8 uur nm. Wijkgebouw Levendaal: Bazaar Chr. Geref. Gem., 2.30 tot 5.30 uur en 7 tot 10 uur nm. ZATERDAG Doopsgez. kerk Adventkerk: Bijbel studie 10-11 uur vm, predikatie ds. K. C. van Oossanen. 11-12 uur vm. Schouwburg „Lltterls Sacrum": Opv. van Operatie Astrakan, 8 uur nm. St.-Antonlusclubhuls: Jaaruitvoering Mondaccordeonorkestver. „Crecendo 8 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Academiegebouw: Expositie grafiek H. van Krulnlngen onder auspiciën van Leids Academisch Kunstcentrum Geopend maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 1 uur en van 2 tot 5.30 uur (tot en met 20 november). De Lakenhal: Dag 10-4 uur .zondag 1-4 uur Lakenhal: Tentoonstelling: Lelden ln prent en tekening". Werkd. 10 tot 4 uur, zondags 1 tot 4 uur (tot en met 10 december). Lakenhal: Jubileumtentoonstelling Leldse Amateur Fotografen Ver. „Het 30 oktoberfeest". Werkd. 10 tot 4 uur, zond. 1 tot 4 uur nm. (tot 25 novem ber). Haarlem lieeft terrein voor T.H. In het aan de gemeenteraad van Haarlem aangeboden structuurplan is meegedeeld, dat ten oosten van Parkwyk naby de Schipholweg (de verbinding Kaarlem-Schiphol deLL mogelijkheid is open gehouden voor de vestiging van e*»n Technische Ho geschool. Dit terrein noemen B en W byzon- der gunsr- gelegen ten opzichte van De Amsterdamse gemeenteraad heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stemming besloten de bijdrage ln de kosten van de verbeterlngswerken voor de havenmond IJmulden te verhogen met 30 miljoen gulden De totale kosten voor deze werken worden thans door Rykswaterstaat geraamd op 150 miljoen gulden. Op basis van een eerder vastgestelde kos tenverdeling bedraagt het door de gemeente te betalen aandeel eenderde van de totale kosten. Bi] het verrichten van werkzaam heden ann het ln aanbouw zijnde zusterhuis van de Vrije Universiteit aan de Amstelveense weg ln Amster dam ls gisteren de 54-Jarlge timmer man P P de Leeuw uit de Kijkduin- straat door onbekende oorzaak van de 7de etage gevallen. De man werd naar het Wllhelmlna Gasthuis overgebracht, waar de dood werd geconstateerd. BINNENLAND Slnt-Nicolaas wordt op zaterdag 17 november ln Den Haag verwacht. De bisschop komt per trein. Hij zal op het VUC-terrein worden toegesproken door de wethouder van Onderwijs. Kunsten en Sportzaken, de heer mr. M. Vrolijk. De Kon. Haagse Polltle- muzlekkapel zal de kinderzang ter ver welkoming begeleiden. Tegen 12 uur zal de Sint bif zijn Intocht te midden van de grote stoet worden begroet door de Spaanse ambassadeur, de her tog van Baena, ln diens residentie aan het Lange Voorhout. BUITENLAND het toekomstige hoofdverkeerswegen- net. terwyl voorts de ligging ten op zichte van Amsterdam eveneens zeer goed te noemen is. Ook merken B en W op, dat het de leden van de gemeenteraad dui- delyk zal zijn, dat de vestiging van een hogeschool in Haarlem voor deze stad van zeer groot belang ls. Oostenrijkse politiemannen heb ben dezer dagen l/i het Karawanken- gebergte aan de Oostenryks-Joegosla- vlsche grens een vluchteling uit Joego-Slavie gered, die met twee an deren de grens was overgestoken. In het besneeuwde gebergte werd later een van zijn metgezellen dood aange troffen. Naar de derde man wordt nog gezocht. De Algemene Vergadering der Verenigde Naties heeft gisteren een internationale overeenkomst goedge keurd. waarin de wettelijke grondbe ginselen voor het huwelijk zijn neer gelegd. De conventie verplicht de on dertekenaars de minimumleeftijd en de vrije wil van beide partyen voor het huwelijk wettelijk vast te leggen. Zij werd met 92 6temmen voor, geen te gen en zeven onthoudingen aangeno men. Legermuseum (Pesthulslaun) Met uitzondering van zaterdag van 10-4 u. (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d. Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Ryksmuseum van Oudheden; Dage- Hike 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwf tenschappen: Dagelijks 10-4 uur. zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: Echtscheiding op z'n Ita liaans. 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: G. I. Blues. A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Lido: Lulu. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: De Onschuldlgen. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 eq 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: Waltz of the toreadors. 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rev: Maclste contra Mactste. 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Wassenaar - Astra-theater: „Tarzan en de Luipaardkoningin". 14 Jr. Vrydag 8 uur; zat. 7 en 9.15 uur. „Een pyjama voor twee". 14 Jr. Zond. 7 en 9.15 uur; dl. en wo. 8 uur. „De naak te Maja", 18 Jr. Dond. 8 uur. „SJors van de Rebellenclub". AJ. Zond. en woensd. 2.30 uur. Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Zuiderapotheek. BIJ geen gehoor van Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, (402 m.). NCRV: 18.15 Sportrubrlek 18.30 Licht Instrumentaal trio. 18.50 So ciaal perspectief, lezing. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Geestelijke liede ren. IS 30 Radiokrant. 19 50 Politieke lezing. 20.00 Lichte gramm muz. 20 20 Recht zo die gaat, hoorspel (6). 20.50 Samen uit. samen thuis, gevarieerd progr. 22,00 Kerkorgelconcert: klas sieke muz. 22 30 Nieuws 22 40 Avond overdenking 22.55 Boekbespreking 23 00 Platennleuw 23 30 Vers ln het gehoor, literair programma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. (298 m) AVRO 18.00 Nieuws 18 15 Even- meel actueel. 18 20 Pianospel. 18 30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 1840 Zuldafrlkaanse liedjes, 19.00 Voor de jeugd, 19 30 Salzburger Fest- splele 1962: Cosl fan Tutte, opera (lste acte). 21.05 Nws 21.10 Actuali teiten, 21.25 Salzburger Festsplele 1962: Cosi fan Tutte, opera (tweede acte). 22.45 Nws. med. en beursber., 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Dlsco- tarla: nieuwe grammofoonplaten, 23.55 tot 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 19.30 De één-miljoenste wo ning. documentaire. NTS: 20.00 Jour naal. AVRO: 20.20 In AVRO's Tele- vlzler, 20.30 Geen kunst zonder ken nis, documentaire. 21.00 tot 22.40 Ver trouwt u maar op m(J, blijspel. VOOR VRIJDAG 9 NOVEMBER Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nws.. 7.15 Klass. gram mofoonmuz.. 7.30 Voor de Jeugd. 7 45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws, 8 18 Lichte grammofor^muz 8.50 Voor de hulsvrouw. 9 35 Waterstanden. 9 40 Schoolradio. 10 05 Klass. en mod. meesterwerken uit de Franse muziek literatuur. 10.36 Lichte grammofoon muz.. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klass f;rammofoonmuz.. 11.50 Als de ziele ulstert. lezing 1200 Middagklok literatuur. 1035 Lichte grammofoon- muz., 12.30 Mededelingen tb.v. land en tuinbouw. 12.33 Pianospel met rit mische begeleiding. 12 50 Actualiteiten 13 00 Nws. 13.15 Platennleuws. 13 20 Dansorkest en zangsollsten. 13.45 Voor de vrouw. 14 00 Klass. grammofoon- muz., 14.35 Mod. grammofoonmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zie ken. 16.30 Wij stellen u voor: sopraan en plano. 17.00 Boekbespreking voor de Jeugd. 17.15 Kinderkoor en grammo foonmuz.. 17 40 Beursberichten. 17.45 Metropole orkest en zangsollst. KRO: 18.20 Brabants halfuur. 18.50 Regeringsuitzending: Bescherming Be volking vraagt uw aandacht, 19.00 Nws.. 19 10 Actualiteiten, 19.30 Poli tieke lezing. 19.40 Verzoekprogramma voor de militairen. 20.35 Schering en Inslag, letterkundig programma. 21.00 Strijkorkest: lichte muz 21 20 Levens herinneringen. gesprek. 21.35 Ontsnap ping uit Loevesteyn. een quasl-histo- rlsch zangspel, 22.15 Het tiende lustrum van de Katholieke Economi sche Hogeschool te Tilburg. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nws.. 22 40 Avond theater: 22.40 Voorspel. 22.50 Het ro zenperk. hoorspel, 23 40 Naspel, 23.55- 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VARA: 7.00 Nws.. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuz. (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws., 8.18 Lichte grammofoonmuz., 9 00 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 Weens Filharmonisch orkest: klass. muziek. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters, 11.15 Fluit en piano: mod. muz., 11.40 Hammondorgelspel. AVRO: 12 00 Licht instrumentaal kwintet, 12.20 Rege ringsuitzending: Voor de landbouw, 12 30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met grammofoonmuz. 13.00 Nws. 13.15 Mededelingen, eventueel Advertentie Radio Televisie DIT EMBLEEM in de etalage garandeert U, dat U daar veilig kunt kopen. Levering met waarborgcertificaat. 20.15 uur Haag- .Tocht naar het VRIJDAG 9 NOVEMBER Kon. Schouwburg: 20.15 uur: Haag- sche Comedle het „Arme Bltos". Gebouw voor K en W. 20 uur: Na tionaal Ballet danst „Etudes". ZATERDAG 10 NOVEMBER Kon. Schouwburg: sche Comedle met duister". Gebouw voor K en W, 20 uur Ne derlandse Opera met „Raskolnikowo". ZONDAG 11 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag- sche Comedle met ..Eindsprint", 14 u. „Tocht naar het duister". DINSDAG 13 NOVEMBER Kon, Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „De keuken". WOENSDAG 14 NOVEMBER Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Neder- landsche Comedle met „Lankmoedige minnaar". Gebouw voor K en W, 20.15 uur. Filharmonisch Orkest van Oslo. DONDERDAG 15 NOVEMBER Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedie met „Eindsprint". TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum: 7000 Jaar Per zische kunst. Cor Alons. interieur-ar chitect. Gemaskerde bandieten hebben fisteren de televisiestudio van de BBC n Londen overvallen. ZIJ sloegen drie kassiers tegen de grond en verdwenen met ongeveer honderdduizend gulden. Het Amerikaanse chemische con cern Dupont de Nemours heeft giste ren bekendgemaakt dat het van plan ls ln Luxemburg de grootste polyester filmfabriek van Europa te bouwen. De fabriek die in 1964 zal gaan produce ren. zal aanvankelijk werk bieden aan 400 man. Men verwacht binnen enige laren enkele duizenden arbeiders aan het werk te hebben. Voor de bouw van de fabriek, die ln 1963 zal aanvangen, is een terrein van 100 hectaren ge kocht op zeven kilometer ten zuiden van de stad Luxemburg. De Britse vakbonden van spoor wegpersoneel hebben Ingestemd met een loonsverhoging van zes pet, met ingang van 5 november. Deze loons verhoging kost de Britse staatsspoor wegen 180 miljoen gulden per Jaar. Tijdens zuiveringsacties door Zuldvietnamese regeringstroepen zijn de laatste drie dagen 33 opstandelin gen gedood en zeven gevangen geno men Aan de zijde van de regerings troepen vielen zes doden, terwijl zeven militairen door de opstandelingen ge vangen werden genomen. De Duitse prof. dr. K. M. Hett- lage ls gisteren ln Luxemburg ge ïnstalleerd als lid van de Hoge Auto riteit der EGKS. HIJ volgt zyn land genoot dr. Potthoff op. die onlangs om persoonlijke redenen ontslag heeft ge nomen. HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: De Noormannen komen. 14 J. Dag 12.15, 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur Asta: De langste dag. 14 J. Dag. 2 en 8 Byou: La belle Amerlcalne, a.l. Da| 2. 7.15 en 9.30 uur. Zond. 2, 4.1. 7.15 en 9.30 uur. Camera: Een pyjama voor twee. 14 1. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Cineac: Actualiteiten. Dag. 9 tot 24 uur. Zond. 11.30 tot 24 uur. City: Le repos du guerrier. 18 J. Dag. 2.30, 6.45 en 9.15 uur. Zond. en zat. 1.45, 4.15. 6.45 en 9.15 uur. Corso: Het Gerucht. 18 J. Dag. 2.15 en 8.15 uur. Zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur. Zond. 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Midi: Danny Kaye aan de Rivlèra, 14 J. Dag. 2.30 en 8.15 uur. Zat. 7. 9.30 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.30 uur. Flora: De gele tomahawk. 14 J. Dag 2.30, 7 en 9.15. Zond. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol: Ursus, 14 J. Dag. 2.30.- 7 en 9.15 uur. Zond. 4, 6.30 en 9.15 ur. Hollywood: Ursus. 14 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zat. en zond. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Krlterlon: Onsterfelijk Griekenland, a.l. Dag. 2.15. 7 en 9.15 uur. Zat. en zond. 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Tuschlnskl: West Side Story, 14 J. Dag. 2 en 8 uur. Muslca: De blonde Venus. 18 J. Dag. 2.15 en 8 uur. Zat. 8. zond. 3. 7 en 9.30 uur. Odeon: Rlflfl in Amsterdam: 14 J. Dag. 2.30 en 8 uur. Zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Olvmpla: Liefdesavontuur in Rome. 18 J. Dag. 2 en 8 uur. Zond. 2, 5 en 8 uur. Passage: Verrader ln opdracht 14 J. Dag. 2 30, 6 45 en 9.15 uur. Zond. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt: Madame Sans Gêne, 14 J. Dag. 2 en 8. Zat. 2, 6 45 en 9.15 uur. Zond. 4, 6.45 en 9.15 uur. Rex: Boccaccio' 70, 18 J. Dag. 10, 2 en 8 uur. Zond. 2 en 8 uur. Roxy: De zwarte ridder van Cornwall, 14 J. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zat. en zond. 2.30, 4.30 7 en 9.15 uur. Seinpost: Om 4 uur breekt de hel los. 14 J. Dag. 8.15 uur. Zat. en zona. 2.15, 7 en 9.15 uur. Studio: Rendez-vous Oostzone. 18 J. Dag. 2, 4. 7 en 9.15 uur. Thalia: Invasie uit het heelal, 14 j Dag 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 3 5. 7 en 9.15 uur. De Ultkyk: Leon Morin, priester, al. Dag. 2. 7 en 9.15 uur. Zond. 2. 4 15 7 en 9.15 uur. West-End: Echtscheiding op z'n Itali aan. 18 J Dag. 2 15 en 8.15 uur. Zat. 2.15, 6 45 en 9.15 uur. Zond. 1.30. 3.45, 6.45 en 9.15 uur. actueel grammofoonmuz,, 13.25 Beurs berichten. 13.30 Licht ensemble en zangsollst. 14 00 Mezzo-sopraan en glano. volksliedjes, 14.20 Water van de ellcon, bespreking van letterkundige en culturele verschijnselen, 14.40 Kerkorgelconcert. 15.00 Licht kwartet met zangsollsten. 15.15 Dieren ln en rondom het huls. programma over huisdieren VARA 16.00 Dansorkest en zangsollsten. 16.30 Voor de zieken, 17.00 T(jd voor teenagers. 17 50 Actua. litelten. VARA: 18 00 Nws. 18 15 Licht en. semble met zangsollst. 18.50 Onder het mes. praatje. 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Muziek voor kinderen. VPRO: 19 30 Uit de kunst, veertiendaags magazine, 20 00 Nws.. 20 05 Ons geloof en onze concrete beslissingen, lezing, 20 20 Anything goes, fragmenten uit de Nederlandse versie van deze musical. 20 40 Boekbespreking. 20 45 Wereld ln beweging, lezingen. VARA: 21.00 Me- tropole-Show: lichte muziek. 21.35 Signalementen van het andere Ik. do cumentaire. 22.15 Buitenlands week overzicht. 22 30 Nws. VPRO: 22.40 „Verre-kijkenreeks gesprekken over de televisie. VARA: 23.00 Socialistisch nieuws ln Esperanto, 23 10 Lichte grammofoonmuziek, 23.55-24.00 Nws, (Over ile 4e iyn van 18 tot 20 uur) I. Richard Wagner. 1. Uit „Tannhauser". a. Ouverture, Phllharmonlsch Orkest van Berlijn o.l.v. Herbert von Karajan: b. Freudlg begrüssen wlr die edle Halle (Mars en Koor van Ridders en Edelen); c Be- glückt darf nun dlch, o Heimat lch schauen. Heil! Der Gnade Wunder. (Koor der PelgrimsKoor en Orkest van de Bayreuther Festsplele o.l.v. Wilhelm Pltz. 2. Uit ..Lohengrin"; a. Elnsam bin ich ln truben Tagen (Droom v. Elsa) Hilde Zadek sopraan. Weens Sympho- nle Orkest o.l.v. Rudolf Moralt; b. In fernem Land. unnahbar euren Schrlt- ten (Graalvertelllng): c. Meln lleber Schwan. Wolfgang Wlndgassen. tenor. Symphonle Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Richard Kraus. 3. Uit „Die Melsterslngei van Nürn- berg". Ouverture. Phllharmonlsch Or kest o.l.v. Herbert von Karajan. II. Richard Strauss. ..Arabella". Ope- ra ln 3 bedrijven op tekst van Hugo von Hofmannsthal Judith Hellwlg. Ira Malanluk. Hllde Gueden. Anton Der- mota. Lisa della Casa, Waldemar Kmennt, Otto Edelmann, Karl Kolow- ratnik, George London. Phllharmo nlsch Orkest van Wenen. Dlrlgenti George Soltl. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV; 19.30 Toekomstmuziek, pro- gramma over beroepskeuze (deel 2), NTS: 20 00 Journaal en weeroverzlcht, NCRV: 20 20 Alles draalt om moeder, TV-feullleton, 20 45 Riedels en fiedels, Nederlands muziekprogramma met Ne- derlandse artiesten. 21.15 Attentie, feiten, die de aandacht waard zyn. 22 00 Ondergronds personenvervoer, film-documentaire, 22.30-22 40 Dag- sluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 ra 12.00 Schoolradio, 13.00 Voordracht, 13.15 Brlevenbeantwoording, 13 45 Me- depelineen. 13.55 Weerber 14.00 Nws. 14.10 Hoogtepunten uit de program- ma's van de afgelopen week. 15.00 Schoolradio, 16.00 Lichte muz., 16 30 Klankbeeld. 17 00 Orkestconcert: klass. en mod. muz.. 18.00 Voor de Jeugd, 18.55 Weerbericht. 19.00 Nws.. 19.15 In the South-East, regionaal program ma. 20.00 Kamermuz.. 20.30 Klankbeeld over Juridische zaken. 21.00 Orkest- concert: mod. muz., 22.00 Licht pro gramma. 22.15 Amusementsprogramma 23.00 Nws en berichten, 23.30 Zang- recital, 23.45 Parlementsoverzlcht, 23 59 Weerbericht. 24.00 Nws., 0.02 Voor dracht 0.15-0.35 Kamermuz. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 ni. 12.00 Voordracht. 12 15 The Dales, dagboek. 12.31 Lichte orkestmuz., 13.00 Grammofoonmuz., 13.31 Gev. program- ma. 14.31 Amusementsprogr., 14 45 Voor de kleuters, 15.00 Voor de vrouw, 16.00 Lichte orkestmuz.. 16.31 Muziek bij het werk. 17.15 The Dales, dagboek, 17.31 Uitslagen races. 17.33 Grammo foonmuz voor de Jeugd. 18.00 Gevarl- eerdprogr.. 18.31 Gevarieerde muziek en berichten. 19 33 Sportoverzlcht, 19 45 Hoorspel. 20 00 Nws en Journaal, 20.31 Pianospel. 21.00 Hoorspel. 21.31 Discussie. 22.15 Gevarieerde muziek, 23.30 Nieuws, sport en actualiteiten. 23 41 Ouderwetse dansmuziek. 0.31 Lichte muz., 0.55-1.00 Nieuws. N'ordwestdeutscher Rundfunk 309 m 12.00 Lichte orkestmuz., 13.00 Nws, 13.15 Amusementsmuz., 16.00 Vocaal kwartet en lnstrumentaal-ensemble, 17.40 Lichte en nieuwe grammofoon platen. 19.00 Nws., 19.25 Operaconcert, 2145 Nws 22.15 Mod. amusements muziek. 23.15 Orkestconcert. 24.00 Nws.. 0.20 Gev. grammofoonmuz., 1.00 Weerbericht en gev. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m 12.00 Nws.. 12.10 Orkestconcert! klass. en mod. muz.. 14.10 Klassieks kamermuz.. 15.00 Balletmuz., 1515 Klassieke planomuz 15.39 Klassieks en mod. muz.. 17.00 Oude kamermuz, 18.30 Franse orkestmuz.. 19.00 Nws. 20.00 Die verkaufte Braut. opera. 23.10 Kamermuziek 23.53-24.00 Nieuws. Rrusftel 324 en 484 m. 324 in.: 12 00 Nws 12 03 Lichte muz. 12.30 Weerber.. 12.35 Lichte grammo foonmuz 12 50 Beursberichten. 13.00 Nws.. 13.15 Gev. muz., 14.00 School radio. 15.45 Omroeporkest: mod. muz, 16.00 Beursberichten. 16 06 Kamermuz. 17 00 Nws.. 17 15 Lichte orkestmuziek 17.45 Duitse les. 18.00 Amusements muziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19 00 Nws. 19 40 Volks liederen en -dansen. 20.00 Lichts grammofoonmuz., 20 35 Theaterkro niek. 21 00 Amusementsorkest en sol, 2145 Volksmuz., 22.00 Nws.. 22.15 Licht ensemble. 22.35 De zeven kun sten. 22.55-23.00 Nieuws. 484 m.: 12.03 Gev. muz., 14 03 Muziek van Belgische componisten, 15.03 Oude successen, 16.08 Operafragmenten, 17.00 Nws., 17.15 Muziek uit Indlè, 17.30 Kamermuziek. 18.38 Gev. muz. 19 30 Nws., 20.00 Festival van Luik 1962: Engelse muziek uit de middel eeuwen en de Renaissance. 22 00 We reldnieuws, 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam half bew. Den Helder zwaar bew. Ypen burg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. ono ono ono Z.-Llmburg zwaar bew no 4 13 0.1 Helsinki mist o 4 2 0 Stockholm mist o 2 9 0 Oslo motregen nno 4 7 0 Kopenhagen zwaar oew o 8 10 0 Aberdeen geh. bew. z 2 11 4 Londen geh. bew. n 6 11 1 Brussel zwaar bew no 2 11 0.( Luxemburg zwaar bew no 6 110 Paxils zwaar bew. nno 5 9 3 Bordeaux 'egen zw 1 10 5

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2