FAAM Tweede Kamer ontstemd over Waterman uitblijven belastingverlaging «-A Russische diplomaat in Oostenrijk moest ophouden met lezing Maandag hegint proces tegen 13 SS-beulen Amerikaanse regering gebruikte nieuws als politiek wapen Overheidsuitgaven iveer hoger teiBOMAANSLACEN Schaapskudde afgemaakt Amsterdam beraadt zieli serieus over wereldtentoonstelling Minister Luns naar Amerika JffytJpeiMmdk wolfslag JANOS KADAR IN MOSKOU Watersnood in Spanje AFRIKAAN MANDELA TOT VIJF JAAR VEROORDEELD Protestvergadering Landbouwcomité Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 8 november 1962 Vierde blad no. 30802 (Van onze correspondent in Washington) De meningen zijn erover verdeeld of de Amerikaanse regering 'tijdens de recente Cubaanse crisis te ver is gegaan in het reglemen teren van pers, radio en televisie. Persoonlijk kunnen we wat de regering deed billijken en zelfs bewonderen. Maar sommige bladen o.a. de New York Times in een hoofdartikel tonen zich achteraf zeer kritisch. De New York Times zegt bijvoorbeeld, dat arrangement en controle van het nieuws in feite censuur betekent, al geeft men het dan een mooiere naam. De kritiek is vooral los gekomen, padat Arthur Sylvester, de perschef fan het Pentagon (ministerie van pefensie) met voldoening had vast gesteld, dat het nieuws tot Amerika's frapenarsenaal behoorde en dat de resultaten die men had bereikt een Khtvaardiging vormden voor de ge- ikte methoden. Die uitspraak was niet bijzonder telukkig, maar toch vrij dicht bij Je realiteit. Vooral na de tweede we reldoorlog heeft men in vele landen Ingezien, hoeveel men kon bereiken het het opdienen van de fei len. Overal stelde men perschefs aan t) in Bonn bijvoorbeeld ont wikkelde zich de gouvernementele ïieuwsdienst tot een griezelig groot gst ct IN ACCRA In een voorstad* van Accra, de ïfdstad van Ghana, hebben zich dagavond twee bomontploffingen wrgedaan, waarbij twee kinderen ?rden gewond. Dit gebeurde kort i een bijeenkomst van de Conven- ;-volkspartij van Kwame Nkroe- ah in dit stadsdeel. In verband met i aanslagen is één arrestatie ver- cht. Het bestuur van de Conventie- Ikspartij heeft de leden verzocht lakzaam te blijven. Kernenergiewet aangenomen O yan onze parlementaire redacteur) Na een debat dat meer tijd in be- jg nam dan oorspronkelijk was ver lacht heeft de Tweede Kamer gis- •en het ontwerp-kernenergiewet ider hoofdelijke stemming aan- ird en de nota inzake de opwek king van elektriciteit door middel ten kernenergie voor kennisgeving aangenomen. Het wetsontwerp geeft bepalingen Inzake het vrijmaken van atoom energie. het gebruik van radio-actie- fre stoffen en van toestellen die io niserende stralen uitzenden. De op richting van kerninstallaties wordt aan banden gelegd. Advertentie apparaat. Griezelig vooral omdat men, wanneer dat apparaat er een maal is, ook het bestaan ervan zal willen rechtvaardigen en in de ver leiding kan komen het nieuws niet alleen in crisistijd, maar constant te manipuleren in het voordeel van de regering. Met opzet maakten wij onder scheid tussen een crisistijd en een min of meer normale periode. Tij dens de crisis om Cuba was men zo na aan een oorlog toe, dat er reeds oorlogstoestanden intraden en tij dens een oorlog is censuur gebrui kelijk. Het regeringsapparaat onder Ken nedy bleek tijdens de crisis bijzon der goed gecoördineerd te zijn. Witte Huis. State Department en Pentagon werken heel nauw samen op alle ge bied, ook op dat van de berichtge ving. Men had als journalist het gevoel en terecht dat de regering de pers inspireerde om in een bepaalde richting te schrijven, zonder dat de journalisten alle feiten te horen kre gen, laat staan dat zij deze konden controleren. Natuurlijk is dat niet een ideale toestand voor een jour nalist, die zoveel mogelijk wil veri fiëren of het inderdaad juist is, wat hij aan informatie krijgt. Maar had men anders kunnen handelen tijdens deze crisis, waarbij het waar lijk „erop of eronder" betekende? In zo'n geval moet men als jour nalist dan maar vertrouwen op eigen intuïtie. Men moet er rekening mee houden, dat de berichten en inzich ten waar men de pers mee voedt, ten dele bedoeld kunnen zijn om een be paalde druk op de tegenstander uit te oefenen. En een goed journalist zal op die mogelijkheid in zijn be richten ook wijzen. Er is, dunkt ons, geen reden om zich over deze zaak op te winden, mits de reglementering in de nieuws voorziening zich strikt tot perioden van grote crisis beperkt en daarna weer snel wordt afgeschaft. Het ge vaar is, dat men van regeringszijde de smaak te pakken krijgt van het kneden van het nieuws en daarmee van het kneden der menselijke her senen. En dat gevaar is waar de voorlichtingsorganen zich sterk heb ben uitgebreid helaas niet denk beeldig. Hondsdolheid Een kudde van 20 schapen uit Amstelveen is gisteren in verband met de bestrijding van de ook in deze gemeente geconstateerde honds dolheid op last van de veterinair in specteur voor de volksgezondheid in Noord-Holland in zijn geheel afge maakt en de kadavers gedestrueerd. Op 2 oktober werd een der dieren gebeten door een uit Amsterdam af komstige herdershond, die ook een hond gebeten heeft, welke aan hondsdolheid is overleden. Het gebe ten schaap stierf en nadien zijn nog twee schapen overleden. Niet vastge steld is kunnen worden of deze die ren ook door de herdershond zijn gebeten. Alle dieren van de kudde moesten derhalve als verdacht wor den beschouwd en daarom is uit voorzorg tot hun destructie besloten. De eigenaar van de kudde krijgt krachtens de veewet op grond van een door de gemeente gemaakte waardering van de dieren een scha devergoeding uitgekeerd. Ié (Van onze A'dam correspondent) Burgemeester en wethouders van Amsterdam zijn gisteren in ver gadering bijeen geweest ter bespre king van een suggestie van het ka tholieke raadslid Geurt Brinkgreve om tegen 1970 een wereldtentoonstel ling in Amsterdam te organiseren. Dit is de eerste maal, dat het ge meentebestuur zich serieus beraadt over een wereldtentoonstelling, welk onderwerp de laatste maanden by herhaling tot geruchten aanleiding gaf. De heer Brinkgreve heeft een week geleden een brief aan het college van B. en W. gezonden, met het ver zoek een onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheden van een we reldtentoonstelling. Hij acht het tijd stip 1970 of daaromtrent zeer gun stig voor een dergelijke manifesta tie, omdat Amsterdam tegen die tijd de beschikking heeft over een vol komen nieuwe luchthaven Schiphol, een verbeterd wegennet met twee autotunnels onder het IJ. een mo dern congresgebouw naast de R.A.I., opnieuw enige grote hotels het nieu we Rijksmuseum-Van Gogh, een his torisch museum in het Oude Bur gerweeshuis en een Nationaal Scheep vaartmuseum aan het IJ. De heer Brinkgreve wijst.er in zijn schrijven aan het gemeentebestuur op, dat de organisatie van een we reldtentoonstelling allerlei activitei ten in de particuliere en overheids sectoren stimuleert en hij noemt in dit verband het voorbeeld van Brus sel. dat aan de Expo omvangrijke verkeersvoorzieningen heeft overge houden en een bestuurscentrum is geworden van de groeiende Euro pese eenheid. De brief aan B. enW. van Am sterdam besluit met het verzoek zo snel mogelijk overleg te plegen met Rijk, provincie en bedrijfsleven, om te komen tot een voorbereidend ap paraat dat een financieringsplan zal moeten ontwerpen. Minister mr. J. M. A. H. Luns (Buitenlandse Zakenis gistermid dag met een lijntoestel van de BEA van Schiphol naar Londen vertrok ken. Daar zal hij zijn reis naar New York voortzetten aan boord van de Queen Mary. ,Ik vaar dan tijdens het weekein de over de Oceaan en kan me dus het plezier van een bootreis gunnen zonder veel tijd te verliezen." aldus ^e minister, die in New York gedu rende 11 of 12 dagen als leider van oe Nederlandse delegatie de Algeme ne Vergadering der Verenigde Naties zal bijwonen. Haastig nog zijn laatste corres pondentie signerend, waaronder brie ven aar. de premier van Trinidad over de handelsbetrekkingen met Ne derland en Suriname, cieelde de mi nister in de ontvangstkamer van ochiphr 1 aan persvertegenwoordigers mee, dat hij van New York naar Tri nidad zal gaan op uitnodiging van premier dr. Eric Williams, die nadat zijn land onafhankelijkheid had ver- Advertentie lijn fantastisch Waterman vulpennen Waterman ballpoints va. 4,95 BREESTRAAT 145 TEL.23211 (Van onze parlementaire redacteur) Dankbaarheid voor het feit, dat dit kabinet er in geslaagd is een overbesteding te voorkomen, en ontstemming over het harde feit dat de minister van Financiën, prof. dr. J. Zijlstra ,de be lastingen niet heeft kunnen verlagen, overheersten gisteravond in de Tweede Kamer bij de algemene financiële beschouwingen over de rijksbegroting voor 1963. Daarnaast was er dan nog de algemene klacht dat de overheids uitgaven alweer hoger zyn geworden. De financiële expert van de uitgaven alweer hoger zijn geworden. De financiële expert van de de efficiency van het overheidsapparaat. \7aarvan akte. bepleitte hij belastingheffing naar draagkracht. De afnemende winsten en de ver mindering van de investeringen van het bedrijfsleven waren twee door nen in het oog van dr. Lucas (KVP). ..Hoe denkt de minister hierin ver betering te brengen?", vroeg hij. De nerziemng van enkele belastingwet ten, die in de pen is, wilde hij met bekwame spoed zien afgewerkt. Ir. C. N. van Dis gaf de staat kundig-gereformeerde visie op de be perking van de overheidsuitgaven: geen gela meer voor aardse zaken als sport, toneel, dans. televisie en v/at di<e>s meer zij. En Nederland moet zich ook niet inlaten met in ternationale plannen als de hulp aan onderontwikkelde gebieden, want die komt toch niet terecht bij de men sen die ze nodig hebben. Vandaag komen de sprekers van de P.v.d.A.. de V.V.D. en de C.P.N. op het gestoelte. Drie Zuldafrikaanse negers, die na ln Rhodesië een straf te hebben uitgezeten wegens illegale grensover schrijding. per trein en met hand boeien aan naar Zuid-Afrika werden teruggezonden, werden ln Beetsjoe- analand door de politie uit de trein gehaald en ln vryheid gesteld. ZIJ hebben daar asiel gekregen. De drie lotgenoten hadden ieder een Ameri kaanse studiebeurs gekregen en pro beerden. omdat hun ln Zuid-Afrika •as, zonder dit komen. Op 28 september waren zij uit Windhoek vertrokken, doch ongeveer tien kilo meter over de Rhodeslsch® grens ge- arresteerq. Drie opnamen van Bondskan selier Adenauer tijdens zijn felle rede over de affaire ..Der Spie gel" in de Westduitse Bondsdag kregen in september al3 eerste land Nederland uitkoos voor een officieel bezoek. Van Trinidad reist minister Luns naar de Nederlandse Antillen voor het jaarlijkse contact met de rege ring van de beide overzeese rijksde len Aansluitend daaraan volgt op Sint-Maarten de conferentie van Ne derlandse ambassadeurs in Midden- en Zuici-Amerika, die vermoedelijk van 26 tot 30 november zal duren, waarna de minister naar Nederland zal terugkeren. Hij kan op Schiphol omstreeks 3 of 4 december worden terug verwacht. De Hongaarse communistische lei der Janos Kadar is gisteren in Mos kou aangekomen. Hij was uitgeno digd dooi de Russische communisti sche partij en de regering. Als gevolg van onophoudelijke regen val het Is er sinds 4 november bijna niet droog geweest is in de Spaanse provincie Catalonië een kritieke toestand ontstaan. De ri vieren Ripoll, Besos en Llobregat zijn door de grote toevloed van water weer buiten hun oevers ge treden. ln Tarrasa stonden gisteren de stra ten blank. Vele laaggelegen wo ningen moesten worden ontruimd» Er zijn in deze stand ruim drie duizend personen dakloos, medt nog air gevolg van de overstromin gen van september. In Sabadell werdtm bijfhcuQderdLL mensen geëvacueerd. Het treinver keer en de elektriciteitsvoorzienin gen werden door de wateroverlast ernstig gehinderd. In Ripollet werden de telefoonver bindingen verbroken en de wegen naar Sabadell zijn door het wa ter afgesloten. In de provincie Gerone stroomde het water van de rivieren Riols, Muga en Callignas over de dijken. Op het vliegveld van Barcelona tap te de meteorologische dienst in een tijd van drie «a wate* per vierkante nieter af. De algemene begrotingscommissie, die misschien in volgende jaren bij de alzonderlijke begrotingshoofd stukken naar voren komende wen sen in hun onderlinge samenhang zal bekijken, zou ook dit jaar al een belangrijke taak kunnen hebben, meende dr. Lucas. „Geeft deze be groting aanleiding tot belastingver laging? Zo ja, dan nog graag dit par lementaire jaar", aldus de afgevaar digde van de K.V.P. Hij ontveinsde zich niet, dat de minister er anders over denkt, al erkent ook de bewinds man, dat de belastingen hoog zijn. De Alrikaanse voormalige onder- I grondsc leider van de verboden Afri kaanse Nationale Congresbeweging, de 44-jarige Nelson Mandela, is gis teren in Pretoria veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Hij werd I schuldig bevonden aan opruiende ac tiviteit, waarvoor hij tot drie jaar werd veroordeeld, en aan het onwet- tig verlaten van het land in het be- üin van dit jaar, wat met twee jaar werd gestraft. Rechter Van Helsdingen zei in '5 zijn toelichting op het vonnis: .,Er I is geen twijfel aan dat de beklaagde de leider, instigator en voornaamste I spreekbuis is geweest van de oprui- ingscampagne onder de negerarbei- ders om door het hele land op 29, 30 eD 31 mei 1961 te staken". De omgeving van het gerechtsge bouw was door tientallen gewapende politiemannen afgezet om volksoploop te voorkomen. De uitspraak werd door 2'jO negers, onder wie de echt genote van Mandela, in het voor ne gers afgeschermde eel van de rechtszaal aangehoord Mandela zei na het vonnis dat de Britse filosoof Bertrand Russell „voor precies de zelfde overtreding is veroordeeld als die waarvoor ik nu hier sta: voor het volgen van zijn geweten tegen de wet in en het protesteren tegen een wernbewapeningspolitiek". Mandela heeft tijdens het proces gezegd zich niet schuldig te achten In Johannesburg heeft dinsdag Walter Sisoeloe, voormalig penning meester van het verboden Afrikaan se Nationale Congres, terechtgestaan op beschuldiging van het zich niet storen aan het hem sinds 26 oktober opgelegde huisarrest en verzet tegen de politie. De 78-jarige moeder van Sisoeloe overleed maandag ln zijn woning in de Afrikaanse nederzetting Orlando West, nabij Johannesburg. Toen er mensen hun deelneming kwamen be tuigen, het Sisoeloe hen toe in zijn woning Hierdoor handelde hij in stryd met de voorschriften betreffen de het hem opgelegde huisarrest, aangezien hem was vorboden bezoek »e ontvangen. In de avond kwam de politie hem arresteren. Hierbij /ou Sisoeloe verzet hebben gepleegd. De rechter stelde Sisoeloe dinsdag voorlopig op vrije voeten tegen een borgstelling van 100 rand. Reeds eer der had hij 1.000 rand moeten stor ten naar aanleiding van een aan klacht wegens opruiing. „De minister hoopt, dat in de toe komst verlaging mogelijk zal zijn. Tk hoop op mijn beurt, dat de heer Zijlstra dan volgend jaar na de ka binetsformatie weer minister van Fi nanciën is", zo grapt»1 dr. Lucas. Een yüele hoop. want minister Zyl- stra keert niet terug. Argument Het argument van de bewindsman, dat belastingverlaging leidt tot hoge re bestedingen, waardoor het gevaar i van overbesteding dichterbij komt, gaat niet op, zei dr. Lucas, want als I de belastingen niet omlaag gaan profiteert de staat van de hogere op brengst. en de staat zal deze hogere opbrengst beslist besteden. Weinig optimistisch over het be lastingbeleid, ook in de toekomst, loonde zich drs. D. F. van der Mei 'C.H.U.). Bij de kabinetsformatie, volgend jaar, zal een punt moeten zijn, of het tot heden gevoerde fis cale beleid kan worden voortgezet. Hoe liggen de mogelijkheden om de belastingen zo te verlagen, dat er een vermindering van ce totale be- lastingdruk ontstaat?, zo vroeg drs. Van der Mei. „Moeten we in de na- j bije toekomst geen groter, beroep doen op de kapitaalmarkt om einde lijk eens een verlaging van de be lastingdruk te bereiken?' verzucht te de heer Van der Mei Hoe hoog die druk moet zijn, staat nergens in de sterren geschreven, merkte de Pacifistische Socialist H. J. Lankhorsi op, en hy trok hiermee het debat wat meer in het socialis tische vlak. Wél vond hij het on juist. dat men eerst de belastingdruk bepaalt, en dan pas uitmaakt, wat men met de fiscale opbrengst gaat doen Draagkracht Evenals drs. Van der Mei zag de heer H. van Eijsden (A.R.P.» een mogelijkheid tot belastingverlaging in een bewuste leningpolitiek. Ook (Van onze Weense correspondent) Tijdens een bijeenkomst in Kla- genfurt, die door de Oostenrijks-Sow- jetrussische vereniging was georga niseerd, is het dinsdag tot een groot tumult gekomen. Toen de secretaris van de Russische ambassade in We nen, Popow, met z(jn lezing over de ,Sowjet-Unie en het vraagstuk-Ber- lijn" wilde beginnen, werd hij ge- Lindera door ruim honderd jonge mannen, die onafgebroken riepen: „Weg met de muur in Berlijn", „ver- kit u dat maar in de Sowjet-Unie", en „weg met de concentratiekampen in Oost-Duitsland". Het lawaai werd nog versterkt door trompetten en hekkens. De politie, die te hulp werd geroe pen, constateerde dat de demonstra tie een ordelijk verloop had geno men, dat er geen meubels werden vernielc en dat er ook geen hand tastelijkheden plaats hadden. Na 20 minuten zag de politie zich genood zaakt de bijeenkomst af te breken, omdat Popow niet aan het woord kon komen. Dit voorval is opvallend in Oos tenrijk, omdat alle demonstraties te gen de Sowjet-Unie tot nu toe in dit neutraie land angstvallig werden vermeden. Het bewijst bovendien, iat het aanzien van de Sowjet-Unie een kank heeft gekregen wat zeker ook met de criais in Cuba in ver band staat. Tevens stelt men zich in Weenst politieke kringen de vraag of het aanzien van de Sowjet-Unie ook achter het ijzeren gordijn is ge laaid. In de landen achter het ijze ren godrdyn verwonderen zich zeer veel lezers over het feit dat totnu- toe geen enkel persorgaan de moed of het verlof heeft gehad om uitleg te geven aan het feit, dat de gehele pers eerst de aanwezigheid van de raketbases in Cuba had ontkend en -at dergelijke bases nu toch worden ontmanteld. Vooral in stalinistische kringen wordt deze houding als in consequent en onoprecht gediskwali ficeerd. Alleen de Poolse pers waagt zich aan een voorzichtig commentaar, waarin wordt gezegd dat alle gewa pende conflicten ook voor de Sowjet- Unie een groot ongeluk zijn geweest en dat vooral een toekomstige oor log elke kans op de verwerkelijking van een communistische maatschap pij vernietigt. De vraag of oorlog een onontbeerlijk middel voor de communistische expansie is speelt een grote rol in de jongste bestrij ding van de stalinisten achter het ijzeren gordijn. Na de zuiveringsac ties in Hongarije en Tsjecho-Slowa- kije heeft nu ook (zoals reeds giste ren gemeld. Red. L.D.i Sjiwkow. de secretaris van de communistische partij in Bulgarije, premier Joegow van zijn ambt ontheven en als par tijlid geroyeerd. Hetzelfde deed hy met zes andere hoge regerings- en partijfunctiona rissen. die allen stalinisten zouden zijn geweest en die de „coexistentie- politiek' van Chroesjtsjow veroorde- 'en Ah motief van het ontslag wordt wel de zogenaamde persoon lijkheidsverering op de voorgrond geplaatst, maar veel dieper ligt de stalinistische mentaliteit, die nog steeds niet is uitgeroeid en die vooral steun vindt in communistisch- China. (Van onze correspondent in Bonn) Op maandag 12 november a.s. begint in Bonn een monsterpro ces over oorlogsmisdaden in de jaren 1941 tot 1945 in Polen. Dertien beklaagden staan te recht voor moord of medeplich tigheid aan moord op 180.000 jo den en Polen, die in het vernie tigingskamp Kulmhof bij Lodz omkwamen. Zes van de verdach ten zitten in voorarrest, de an dere zeven, die alleen aange klaagd zijn wegens medeplich tigheid. lopen vrij rond. Zeven tien van het dertig leden tellen de kampcommando van Kulmhof heeft men niet kunnen opsporen. In het kamp Kulmhof waren geen barakken, geen bewakers geen gevan genen. Alles was er op ingesteld de vanaf december 1941 dagelijks bin nenkomende jodentransporten uit het getto van Lodz onmiddellijk uit de weg te ruimen. De mensen, die wer den aangevoerd, kregen bevel zich onmiddeliyk uit te kleden, waarna zij via bordjes met het opschrift „naar de douches" geleid werden naar een mobiele gaskamer. Bij 50 tegelijk werden zij daarin opgesloten Daarna schakelde men een vrachtautomotor in, waarvan de uit laatgassen in de gesloten ruimten stroomden. Andere joden liet men daarop de joden uit de auto's halen en begraven in massagraven of ver branden in crematoria. Toen de Russische troepen begin 1945 Kulmhof bezetten, waren er on geveer 180.000 mensen op deze manier -rmoord. Voor zover bekend zyn er maar drie overlevenden van de joden, die naar Kulmhof werden gebracht Eén van hen heeft men niet terug kunnen vinden. De twee anderen wo nen in Israël en zullen overkomen om als getuige a charge op te tre den. Zij getuigden ook in het pro- ces-Eichmann. Verder zullen nog Duitsers getuigen, die in de jaren lJ41-'45 in de buurt van Kulmhof woonden en iets van de gruwelen in het kamp van horen zeggen we ten. De dertien beklaagden zijn gevon den op aanwyzing \..n de bekende centrale voor het vervolgen van na zimisdaden in Ludwigsburg, die ook bewerkstelligde dat Wilhelm Koppe, tydens de oorlog SS-Obergruppen- führer en politiechef in de Poolse stad Posen, gearresteerd werd. Om dat Kulmhof ressorteerde onder Kop pe, wil men hem in een later pro ces verantwoordelijk stellen voor het moorden ln het vernietigingskamp. Een voor de politie van de Bonds republiek ietwat pynhjke bijzonder heid is dat drie van de dertien be klaagden na de oorlog bij de West duitse politie baantjes vonden. Later werden zy gepensioneerd. In Bonn staat trouwens nog een proces voor de deur tegen een Westduitse poli tieman. De hoofdcommissaris van Siegburg, Döring, zal terecht moeten staan voor zyn rol als leider van het speciale moordcommando N 8, dat tijdens de oorlog in midden-Rus land huishield, Döring wordt beschul digd van medeplichtigheid aan moord op 683 mensen, onder wie 18 kinderen. Het Koninklijke Nederlands Land bouwcomité houdt volgende week vrijdag in twee gebouwen in Den Haag: het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen en de Dierentuin, protestvergaderingen tegen het land bouwbeleid der regering. Sprekers zullen zyn ir. C. S. Knottnerus. voorzitter van het KNLC, de heer H. J. Muntinga, voor zitter van de akkerbouwcommissie van het KNLC, de heer J. L. Nysingh, voorzitter van de veehouderijcom missie van het KNLC. de heer G. M. Lambers. die speciaal de toestand der gemengde bedryven zal bespre ken. De Katholieke Nederlandse Boe ren- en Tuindersbond heeft Inmid dels al een telegram gezonden aan de minister van Landbouw en Visse- ry. mr. V. Marynen. waarin uiting wordt gegeven aan de teleurstelling over het uitblijven van een bedrijfs- toeslag aan gemengde bedryven. Den KNBTB heeft een telegram van gelijke strekking gezonden aan de voorzitter van de KVP-fractle in do Tweede Kamer. dr. W. de Kort. Daarin wordt verzocht om een on derhoud me. deze fractie

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 13