Camercommissie wordt tot kortheid gemaand FAAM Werkverbod 14-jarige jongens uitgebreid Nederlandse vlairireii Mo,ltT in Mars op Brussel Voorzitster zet een stok achter de deur Debat over ONDERWIJS Ontsnapte weer aangehouden Naar een uni forme spelling op scholen in Nederland en België Mendes-France stelt voor referendum te verdagen Overeenstemming tussen EEG en Afrikaanse geassocieerden Tivce jaar voor verduistering geld van rijke Amerikaanse PARIJSE METRO REEI) NIET Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 25 oktober 1962 Derde blad no. 30790 (Van onze parlementaire redacteur) De leden van de vaste commissie voor Warner, in openbare commissievergadering bijeen ter bespreking ran de begroting van O. K. en W„ hebben gisteravond van de roorzitster, mevrouw Stoffelsvan Haaften, het dringende ver- joek gekregen kort te spreken. „Anders", zo dreigde de presidente jullen we de spreektijd moeten rantsoeneren en eventueel ook op vrijdagochtend moeten vergaderen". Van de bijna ZOO punten tellende agenda zijn er tot en met gisteravond afgewerkt. Het liep al naar middernacht, toen mevrouw Stoffels zei, int men elkaar nu maar gelukkig moest maken en ermee stoppen, 'andaag zou de commissie verder gaan. Bij het onderdeel kweekschoolon- derwijs bepleitte de heer Kleijwegt (PvdA) een soort studieloon ten be hoeve van half-bevoegde ulo-leer krachten bij verdere studie voor een volledige bevoegdheid. Dit achtte hij zeer belangrijk ter vermindering van het personeelstekort. De staatssecre taris vond een „studieloon" wel een erg vergaand iets. Hij kon op korte termijn nog geen toezeggingen doen. Prof. Janssen achtte verder een „on- j i t ii gedeelde" onderwijzersbevoegdh'eid. onderwijs uit de Tweede i Wila, voor mevrouw Van Someren- Tussen minister Cals en dr. Tans PvdA) bestond enig verschil van in- :ht over renteloze voorschotten en jdiebeurzen. Dr. Tans had gepleit »r studietoelagen aan allen, die por hun eindexamen gymnasium of 3S zijn geslaagd. De minister zei. it allen, die de school in de normale dsduur hebben afgelopen voor een «lage in aanmerking kunnen ko- ien. Hun aantal is evenwel niet oot. Ook in andere gevallen echter in men vaak een toeslag krijgen, dlgens de minister wordt slechts on- [vêer 3 procent van het aantal aan jagers afgewezen na advies van vroegere school. Hiertegen waar- ihuwde dr. Tans, omdat de scholen h wel eens kunnen vergissen. Uit rakke middelbare scholieren kun- toch nog wel eens goede studen- groeien. Op een vraag van dr. Tans zei inister Cals nog, dat een renteloos orschot. kan worden omgezet in een jrs, wanneer de betrokken student tare resultaten boekt dan aanvan- lijk werd verwacht. Maar er is en reden om na verloop van tijd beurs met terugwerkende kracht te kennen aan iemand, die er rst niet voor geschikt werd geacht, j toekenning van studietoelagen oet men rekening houden met de rmogenstoestand van iemands iders. Soms kan dit „tragisch" zijn, Itoorbeeld wanneer een rijke va niet wil betalen voor de studie zijn zoon. De heer Kieft (AR) klaagde nog er de belasting, waaraan studietoe- onderworpen zijn. Minister ils raadde hem aan, over deze restie contact op te nemen met het iDisterie van Financiën. Prof. Janssen Niet iedereen was tevreden met igeen de pas benoemde staatsse- bris prof. Janssen opmerkte over t onderwijs aan schipperskinderen, izg. leerlingenschaal en de vakan- tspreiding. Men nam de bewinds- a niet kwalijk, dat hij nog weinig ilegenheid had gehad zich in te trken, maar op enige punten had sn toch graag wat duidelijker ant: oorden gezien. Prof. Janssen zei, »rlopig voorstander te zijn van een irplicht voor schipperskinderen, aar vond anderzijds, dat er sprake «est zijn van vrijstellingen bij astige bezwaren van de ouders. Er een wijziging van de leerplichtwet voorbereiding. Mr. Roosjen (AR) is teleurgesteld over dit betoog. De verlaging van de leerlingen- kal (het aantal kinderen per on- ïwjjzer) was volgens de staatsse- etaris een moeilijke zaak. De daar- f. noodzakelijke uitbreiding van het mtal leerkrachten en andere maat delen zouden enige tientallen mil- lenen kosten. Vorig jaar had de regering een (zegging gedaan ov«r de vakantie reiding. De staatssecretaris zei nu, il hij eerst een desbetreffend rap id van de Sociaal-Economische lad wilde afwachten. Dr. Tans: „En die toezegging van sleden jaar dan?". De staatssecretaris: „Niet gebeurd". Wél gaf prof. Janssen toe, dat het een dringend probleem was, maar van verandering in de schoolvakan ties voorzag hij moeilijkheden in ver band met het tijdstip van examens. Verkeer Volgens prof. Janssen kon het ver- keersonderwijs moeilijk als afzonder lijk vak worden gegeven. De nadruk zou meer moeten worden gelegd op de verkeersmentaliteit. Downer (VVD) had aanbevelenswaardig. gepleit, niet „Schóól-vijfdaagse is een zaak voor de schoolbesturen" De conclusie van de commissie, die zich heeft gebogen over het probleem of er al dan niet een vijfdaagse schoolweek moet worden ingesteld, komt hier op neer, dat in deze aan gelegenheid geen taak is weggelegd voor de wetgever, doch voor de be voegde schoolbesturen. Het rapport van de commissie zal pas kunnen worden gepubliceerd, nadat het in de ministerraad is besproken. Aldus minister Cals, tijdens de behandeling van de begroting van het departement van O. K. en W. gisteren in de openbare vergadering van de vaste commissie uit de Twee de Kamer voor O. K. en W. Hij zei di! in antwoord op vragen van onder andere het socialistische lid van de commissie, de heer Kleywegt. Een wetsontwerp strekkende tot het uitbreiden van het arbeids- verbod voor 14-jarige jongens zal spoedig bij de Tweede Kamer worden ingediend. Dit heeft de staatssecretaris van O. K. en W., Prof. Jansen gisteren meegedeeld bij de openbare behan deling van de onderwijsbegroting voor de vaste commissie voor O. K. en W. uit de Tweede Kamer. Èen verlenging van de leerplicht tot de 15-jarige leeftijd zal echter niet mo gelijk zijn vóór 1965, omdat er thans nog niet voldoende onderwijskundi ge voorzieningen zijn om alle 14-ja- rige knapen op te vangen. Als de wet tot het verbieden van arbeid voor 14-jarige jongens tot stand zal zijn gekomen, zullen de ouderr tot 1965 nog kunnen kiezen: hun zoon thuishouden, of hem een of andere vorm van onderwijs te la ten volgen. In vele gevallen zal dit ook partieel onderwijs kunnen zyn. In het wetsontwerp betreffende het arbeidsverbod zal een clausule worden opgenomen, die behelst dat in bepaalde gevallen ontheffing van het verbod kan worden verleend. De ze kinderen zullen dan dus mogen gaan werken. Deze mogelijkheid zal waarschijnlijk niet meer zijn als de leerplichtverlenging (in 1965) tot stand zal zijn gekomen. Prof Janssen beloofde, dat de Tweede Kamer spoedig de beschik king zal krijgen over de resultaten van het onderzoek dat het departe ment thans instelt naar gelijk op gaar van leerplichtverlenging en verlaging van de leerlingenschaal. De Amsterdamse politie heeft gis ternacht na een korte vechtpartij de 37-jarlge Amsterdammer Willy Meijer gearresteerd, die op 13 ok tober uit de Leeuwarder strafgevan genis ls ontsnapt. De man. die een straf van zes Jaar moest uitzitten, wist door verbreking van de tralies zijn cel te verlaten. Twee dagen na zijn ontvluchting werd hij reeds in Amsterdam gesig naleerd. Gisternacht zagen twee re chercheurs hem plotseling in de Leidsestraat lopen. De voortvluchtige, die onder de invloed van sterke drank was. probeerde nog te ontkomen wat niet lukte. „Wij moeten nog een paar zaakjes met hem bespreken, daarna gaat hfj nog op transport naar Leeu warden", aldus de hoofdstedelijke re cherche. Advertentie lijn fantastisch Minister mr. J. M. L. Th. Cals heeft gisteren de toezegging gedaandat hij zal proberen binnen enkele maanden met zijn Belgische collega Van Elslande een regeling te treffen voor een uniforme spelling van het Nederlands op de scholen in Nederland en België. De minister deed deze toezegging in de vaste commissie voor onderwijs van de Tweede Kamer. Hij deelde mede, dat er over deze kwestie nogal uiteenlopende adviezen zijn uitgebracht door de wetenschap, het onderwijs en de journalistiek, en dat het harmoniseren van deze adviezen uiteraard enige tijd vergt. Het was voor hem echter een erezaak om te proberen deze kwestie in de komende maanden geregeld te krijgen. Gromiko bezocht Berlijnse muur De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko. heeft gisteren de Berlijnse muur bekeken en bij de Brandenburger Poort met enige Oostduitse grenswachters ge sproken. Het was de eerste maal dat een hoge Russische functionaris de ze muur bezocht. Gromiko was dinsdagavond uit New York in Berlijn aangekomen, waar hij met Ulbricht en de Oost duitse minister van Buitenlandse Zaken, Bolz, een onderhoud heeft gehad. Hij is intussen in Moskou te ruggekeerd. SCHOLENBOUW IETS ACHTER OP PROGRAM (Van onze parlementaire redacteur) Het scholenbouwprogramma vorig jaar is niet geheel :trealiseerd kunnen worden, adat er te weinig bouwplan nen gereed waren, er een grote Banning op de bouwmarkt be en er veel dagen zijn |tweest, waarop niet gewerkt ion worden door het slechte reer. De moeilijkheden hebben ach in de v.h.m.o.-sector sterker voorgedaan dan «in de andere Storen. Dit deelde minister Cals gisteren tóe in de openbare vergadering van te vaste commissie voor onderwijs Ét de Tweede Kamer, waarin de be- Koting van O. K. en W. werd behan- Hd. De heer Kleywegt had betoogd, dat ischolenbouw percentsgewijs eigen- ik niet had mogen achterblijven bij opgevoerde woningbouwprogramma. De systeembouw heeft volgens unister Cals hoofdzakelijk tijdbe- forend, en niet zozeer kostenbespa- ttd gewerkt. Naar kostenbesparing tórdt echter de laatste tijd gestreefd. Walen belogen in Luik Een Waalse senator heeft gisteren aan de Belgische minis ter-president, Lefèvre, vragen gesteld over ,,het meedragen van verscheidene grote Neder landse vlaggen" in de Vlaamse Mars op Brussel van zondag 14 oktober. ..Dit feit heeft alle waarnemers met grote verwon dering vervuld", betoogde de Luikse liberale senator Maisse. De vragen lulden: 1 of bekend is „dat de regering van de bevriende natie Nederland dit initltatief heeft aangemoedigd, een initiatief dat de goede betrek kingen met onze noorderburen in gevaar kan brengen", 2. of de organisatoren van de ma nifestatie (het Vlaamse actiecomité) mededelingen hadden gedaan van hun voornemen dergelijke vlaggen mee te voeren. Van de zijde van het Vlaamse ac tiecomité is verklaard dat het geen Nederlandse vlaggen waren maar prinsenvlaggen van studentenvereni gingen, die in de stoet werden mee gedragen. Vele duizenden Walen hebben gis termiddag in de straten van Luik betoogd tegen een onderdeel van de afbakening van de taalgrens in Bel gië: de overheveling van de Voer streek van de provincie Luik naar de provincie Limburg. Zonder enig incident trok een stoet, die volgens het Waalse actiecomité 50.000 en volgens de politie 12.700 deelnemers telde door de stad. „Vrijheid voor de Voer" was een van de slagzinnen, die werden mee gedragen. De Voerstreek omvat een zestal gemeenten met 4.500 inwoners, van wie de meerderheid Nederlands sprekend is. In redevoeringen na afloop van de betoging werd ondermeer gezegd, dat het voegen van de Voerstreek bij Limburg „een aanslag op de vrijheid" Ls en „de meest schaam teloze daad uit da Belgische geschie denis". Dinsdag zijn acht personen omge komen en vijfentwintig gewond toen op een spoorwegovergang bij Gostlvar in Zuid-Slavlë een trein tegen een bus reed. gestolen hebben (Van onze Haagse correspondent) In samenwerking met de Utrechtse politie heeft de Haagse recherche in Utrecht aangehouden een 50-jarige Haagse monteur, die ervan wordt verdacht de hand te hebben gehad in de bontdiefstal, die in de nacht van 18 op 19 oktober in een bonthan del aan de Zwarteweg in Den Haag werd gepleegd. Er werden daar bontjassen tot een waarde van vele duizenden gul dens gestolen. Omdat de dieven geen bontkenners waren, zagen zij jassen, die f 10.000 waard zijn, over het hoofd. Deze jassen hadden geen prijskaartjes en werden daarom niet meegenomen. Zeven van de vermiste jassen zijn intussen gevonden, maar de monteur weigert elke verklaring over de her komst van de jassen af te leggen. (Van onze Parijse correspondent) De links-liberale oud-premier Pierre Mendes-France heeft gisteren in Parijs voorgesteld het referendum over de grondwets wijziging, dat zondag zal worden gehouden, in verband met da internationale situatie en de Cubaanse-crisis te verdagen. dig en zelfs noodzakelijk het referen dum van zondag uit te stellen. Mendes-France had gistermiddag een persconferentie belegd om zijn denkbeelden over het referendum en over zijn laatste boek, getiteld „De nieuwe democratie", nader toe te lichten. Maar de ongeveer 200 Jour nalisten, die aan zijn uitnodiging ge hoor hadden gegeven, kregen bij aankomst van hem te horen dat hij het moment niet juist gekozen acht te elkaar naar aanleiding van de ja- en neen-woorden, der Franse binnen landse politiek nu in de haren te vliegen Er zijn thans, zo stelde hij vast, in de wereld belangrijkere vra gen aan de orde. En óm dezelfde reden leek het hem dan ook verstan- PROF. HETTLAGE LID HOGE AUTORITEIT °P een conferentie van vertegen- Drdigers van de zes lid-staten van i Europese Gemeenschap voor Ko- en Staal in Brussel, is de Duit- prof. dr. K. M. Hettlage benoemd W lid van de Hoge Autoriteit als op- 'ol?er van zijn landgenoot, H. Pott- m. Prof. Hettlage is thans staatssecre- *is van Financiën. De benoeming De zes landen van de Europese Jconomischc Gemeenschap en de afgevaardigden van achttien bij de EEG geassocieerde Afrikaanse lan den hebben gisteren na een twee daagse conferentie vrijwel overeen stemming bereikt over de hoofdpun ten van een nieuwe associatie-over eenkomst. De bestaande associatie-regeling, die werd opgesteld toen de meeste van deze gebieden nog niet onaf hankelijk waren, loopt per 1 januari a.s af. Gehoopt wordt, dat nog in dezelfde maand een nieuwe confe rentie tussen de EEG en de Afri kaanse vertegenwoordigers kan wor den gehouden om het nieuwe ak koord te paraferen. Dit betekent ech ter niet, dat de nieuwe overeenkomst al op 1 januari 1963 zeker in wer king zal kunnen treden en er is reeds gewerkt aan een ontwerp voor een overgangstermijn voor de periode die eventueel nodig zal zijn om de definitieve ondertekening voor te be reiden. Het nieuwe akkoord moet na melijk ook nog door de nationale parlementen van de zes EEG-landen worden geratificeerd. Wat de financiële bijstand door de EEG aan de geassocieerde la iden in de komende vijf jaar betreft tot een totaal bedrag van 800 mil joen dollar werd gisteren de laat ste, bfj de Afrikanen bestaande, moeilijkheid weggeruimd. Dit ging om de verdeling van de 230 miljoen die in het bijzonder zal worden be steed als steun voor de produktie en de verbreding van de economische basis van deze landen. Wat de handelspolitieke kant van het akkoord betreft is de mogelijk heid opengelaten dat de Afrikaanse landen, die krachtens bestaande in ternationale overeenkomsten een „open deur politiek" moeten volgen, van het beginsel van wederkerigheid ten aanzien van de preferenties wor den vrijgesteld ten opzichte van de Zes. De financiële steun wordt verleend in giften, speciale leningen met lage rentevoet en bijzondere aflossings- voorwaarden en leningen van de Europese Investeringsbank. Van de 800 miljoen dollar is 70 miljoen dol lar bestemd voor de niet-onafhanke lijke gebieden. Bij dit akkoord wor den hieronder ook gerekend Surina me en de Nederlandse Antillen, die samen in de komende vijf jaar 35 miljoen dollar zullen kunnen ont vangen. geldt voor de duur van een man daat van het aftredende lid, n.l. tot september 1965. Er woreft hard gewerkt aan de bouw van de Coentunnel onder het Noordzeekanaal. Een kijkje in een van de bouwputten. winkelt Prinsje wil lint niet doorknippen De tweejarige zoon van Prins Albert en Prinses Paola van België, r --- Prins Fïlipt heeft gisteren in Brugge Er is thans nog een vacature m de gelceigerd te dor)li W(,t van hem Hoge Autoriteit te vervullen, ontstaan enmekt. Hij zon in r slad service-voorzitter. D S^erenburg". looien, vaar,nee sym- Deze kwestie is echter in Brussel met bohsch een nieuw, tiaar hem ge- ter sprake gekomen. noomd, industriecomplex werd mge- Koningin in Den Haag (Van onze Haagse correspondent) Koningin Juliana heeft gisteren een bezoek gebracht aan Den Haag, Geen juichend publiek. Geen afzet ting markeerden haar route door de hofstad. Nauwelijks iemand heeft de Koningin opgemerkt, toen zij als ge wone huisvrouw onopvallend haar inkopen deed. Slechts enkele verkoopsters, die haar bij het boodschappen doen in eer. groot warenhuis behulpzaam wa- ren, herkenden de Koningin, die was vergezeld van een hofdame. Konin- gin Juliana bracht o.m. een bezoek aan de afdeling porcelein en aarde werk en aan de witgoed-afdeling. Zij stelde zich op de hoogte van de nieuwste snufjes op deze afdelingen, waarna zij haar keus bepaalde. De pakjes verdwenen even later in een grote boodschappentas die zijzelf aan de arm droeg. Gezellig babbelend met haar hofdame verliet zij het warenhuis. Vervolgens wachtte zij tussen de andere voetgangers, tot het rode voetgangerslicht op groen flitste, om al wandelend haar weg door de binnenstad te vervolgen. De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren een 40-jarige in Frankrijk wonende bedrijfsanaiist wegens ver duistering veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De man werd op 13 maart in Almelo aangehouden op een klacht wegens oplichting, verduistering of diefstal van de tegenwaarden van 30.000 dollar in Franse franken ten nadele van zyn gewezen echtgenote mevrouw Eve Golden. Van de ten laste gelegde diefstal en oplichting sprak de rechtbank verdachte vrij. De officier van Justitie had wegens oplichting drie jaar met aftrek ge- eist. Deze verdachte die Nederlands staatsburger is, had zijn gewezen vrouw, de weduwe van een rijke ad vocaat, in mei 1960 in Parijs leren kennen. Op 8 augustus 1960 trouw den zij in de synagoge van San Francisco. Tien dagen na het huwe lijk vertrok het echtpaar naar Pa- wijd. Ondanks de ouderlijke aan maningen bleek hij tot deze eerste officiële daad in zijn leven niet bereid. De burgemeester, de heer Van Damme, nam zijn taak toen maar over. De Prins mocht toch zijn geschenk in ontvangst nemen: een prachtige teddybeer. (Van onze Paryse correspondent) De Metro in Parijs heeft het giste ren weer eens laten afweten, nadat de dag tevoren de waterleidingsbedrijven hadden gestaakt. De extra vermoeie nissen en trammelant die het metro- personeel de Parijsenaars gisteren be rokkende, zullen morgen echter weer worden gecompenseerd. Dan is het n.l. opnieuw de beurt aan de kaart jesknippers en loketjuffrouwen om te staken, zod' Parijs dan dus weer gratis kan reizen. De transportstakingen lijken ove rigens dit periodieke karakter nu de finitief te hebben geaccepteerd, want de vakbonden deelden gisteren mee, dat, tenzij de regering hun looneisen nu onmiddellijk inwilligt, in het ver volg by de metro elke woensdag zou worden gestaakt. rijs. Daar zou verdachte zijn echt genote direct na aankomst bij een bank een cheque van 30.000 dollar hebben laten verzilveren en na een twistgesprek zou hy in een auto met het geld zijn verdwenen, zijn vrouw voor het hotel achterlatend. Alleen de volgende dag zouden bei den elkaar nog hebben ontmoet in een Parijs café in het bijzijn van de stiefdochter van verdachte. Verdach te verklaarde echter tijdens zijn ver hoor nooit die 30.000 dollar van me vrouw Golden te hebben gehad. Wel had hij tweemaal 1000 dollar van haar ontvangen voor een aandeel in enkele zaken. Er zou volgens hem meningsverschil tussen hen zijn ont staan over de kinderen uit zijn vorig huwelijk, waarmee mevrouw Golden zich niet wilde bemoeien. De Amerikaanse was een procedu re begonnen, die leidde tot nietigver klaring van het huwelijk door het hof in Californië op grond, da de man de vrouw alleen maar om haar geld in het huwelijk zou hebben ge lokt. Tijdens de behandeling van de zaak enige weken geleden was de Amerikaanse per vliegtuig uit de VS overgekomen om tegen haar gewezen man te getuigen. Ook de stiefdochter, in Parijs woonachtig, was als getuige gehoord. Rode liond-virus in V.S. ontdekt Het Instituut voor Volksgezondheid van de Harvard Universiteit heeft medegedeeld het virus, dat rode hond veroorzaakt, te hebben ontdekt. Ook het Walter Reed-Instituut voor We tenschappelijk Orderzoek, een insti tuut van het Amerikaanse leger in Washington, heeft dezelfde ontdek king gedaan. Hiermede is de weg ge baand voor de verkrijging van een vaccin om de ziekte onder controle Het verzoek maakt echter weinig kans In overweging te worden geno men. daar gisteren juist bekend is gemaakt dat generaal De Gaulle morgen voor de vierde maal het Franse volk via radio en t.v. zal toe spreken. De dubbelganger en Imitator van de generaal, de acteur Henri Tisot. heeft daarentegen gisteren reeds een appèl tot zijn landgenoten gericht, om zondag juist „nee" te stemmen. Tisot heeft tevens een proces aan hangig gemaakt tegen de officiële referendumkrant van de regering, die in heel Frankrijk huis aan huis be zorgd wordt en waarin te lezen staat, dat de acteur zich zo volledig met zijn „model" had vereenzelvigd, dat ook hij aanried op de vraag van generaal De Gaulle „ja" te antwoor den Tisot heeft nu een gerechtelijke uitspraak op korte termijn geëist met het doel alle resterende miljoenen propagandakranten in beslag tè doen nemen. Scheur Vier dagen voor het referendum in Frankrijk is een veelbetekende scheur aan de dag gekomen in het verenigde front van de vijf voornaamste politieke partijen die gekant zijn tegen De Gaulles plan voor de rechtstreekse verkiezing van de president door het volk. Vierentwintig conservatieve leden van de Nationale Vergadering van de in totaal 121 hebben zich nu voor „voortzetting van het door de Vijf de Republiek verrichte werk" ver klaard. Dit betekent, dat zij zich distantiëren van het besluit van hun partijleiding de kiezers aan te spo ren om „neen" te stemmen. Ook in de katholieke MRP, waar van het bestuur zich ook voor een neen-stem heeft uitgesproken, zijn er vele parlementsleden en plaatselyke partijfunctionarissen die het met dit standpunt niet eens zijn. Het „neen-verbond" bestaande uit socialisten, radicalen, MRP. conser vatieven en liberalen, heeft beslo ten een gemeenschappelijke kandi daat aan te wijzen in elk van de achttien kiesdistricten in het depar tement Seine-et-Oise: het westelijke deel van het gebied (groot-Parijs). te krijgen, aldus de Harvard Univer siteit. Rode hond, ook bekend onder de naam rubella, kan leiden tot blind heid, doofheid en hartkwalen bij on geboren kinderen. Voorts treedt de ziekte, in epidemische vorm. vaak op onder militairen, vooral onder dienst plichtigen. Voorts heeft de Harvard Universi teit. een vaccin tegen mazelen ont wikkeld. Hiermede zijn thans proe ven gaande.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 5