Hillegom en Foreholte zetten zegetocht voort De Roo triomfeert Ronde van Lombardije Lugdunumschotloos LDWS geeft leiding over aan Rouwkoop Haarlem inspirerend voor Diane Rowe 111 Van Beukering rekorcl op 200 verbetert Leids nieter rugslag Leiden treft SCHC in bijzondere vorm Wel en wee der derde klussers 50 Zeeuw won dit seizoen drie klassiekers Allnr •e van zuiderling van LMHC Nederlands hockeyteam LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 OKTOBER 1962 De race aan de kop van de derde klasse A tussen Hillegom. Foreholte en VCS duurt onverminderd voort. Alle drie ploegen boekten de volle winst. Het meest overtuigend was Foreholte. dat bij Alphia met de cijfers 0-4 zegevierde. Hillegom had grote moeite met RKAVV (2-1) en Wassenaar bood VCS uitstekend tegen stand (4-3). Lugdunum blijkt in deze competitie te lijden aan chro nische schotloosheid. Tegen Wilhelmus kwam men derhalve niet verder dan 2-1. Na vier gelijke spelen de tweede nederlaag. SJC stelde teleur tegen DHL (2-4). Zoals verwacht, verloor Lisse van HVV (2-1). In 3c verrichtte Alphen een goede prestatie door uit met 1-2 van UNIO te winnen. Bodegraven klopte leider DHZ (3-1). WilhelmusLugdunum Het wordt eentonig om het steeds weer te moeten vertellen, maar ook ln Voorburg was Lugdunum drie kwart van de wedstrijd sterker dan de tegenstander. Kansen kwamen er voor Pet en Krijgsman herhaalde lijk maar oh, dat schieten. Wil helmus moest het vooral voor rust van uitvallen hebben en die bezorg den de Leidenaren nog heel wat last, want Bavelaar was er deze middag niet al te best ln. De rust brak met dubbel blanke stand aan. De meer derheid van de Leidenaren bleef ln het eerste kwartier na de hervat ting aanhouden en nu gelukte het Lugdunum eerr keer in de roos te schieten. Krijgsman en De Kier combineerden zich door de Wilhel- mus-verdediging en hoe goed doel man Velthoven zich ook weerde te gen verweer. (01). De Voorbur gers wisten het spel daarna te ver plaatsen en toen Kerkvliet een vrije schop veroorzaakt door De Kier met de vingertoppen trachtte te keren in plaats van met de vuist, kreeg Boting de kans in te koppen. Wilhelmus bleef sterk aanvallend spelen en in de 30ste minuut kwa men de Voorburgers aan de goede kant van de score te staan door een doelpunt van By ting, die hard diago naal via de paal inschoot. Het schot was to verrassend dat Kerkvliet er geen hand naar uitstak Het laatste kwartier was weer voor Lugdunum, maar Wilhelmus hield de poort goed gesloten (2-1). SJC—DHL Een onherkenbaar SJC was een gemakkelijke prooi voor een en thousiast spelend DHL. De Delftse voorhoede had niet de minste moei te met de rammelende Noord- wijkse defensie, waarin zelfs stopper Van der Zalm in de algehele malai se deelde. Na tien minuten bracht linksbin nen T. van Koppen de stand op 01, toen de SJC-defensie verzuim de aan te vallen. SJC beperkte eich tot sporadische uitvallen, waar uit Piet Groenewoud na een half uur de stand in evenwicht bracht. Nog voor rust maakte de ijverige midvoor Kees van Stigt het tweede Delftse doelpunt. Onmiddellijk na de hervatting ontwikkelde SJC een grote activiteit met als resultaat de gelijkmaker van G. Wynands. Hier na verviel de SJC-voerhoede ln priegelig en individualistisch spel. waarmee de Delftse defensie wel raad wist. DHL hernam het initia tief en drukte door doelpunten van Koppen en Van Stigt de Noordwij - kers naar een gerechtvaardigde 2-4 nederlaag. De enige uitblinker by SJC was doelman De Lange. AlphiaForeholte Aan de Heul heeft Foreholte te gen Alphia beslist niet alle registers behoeven open te trekken om tot eer: 0-4 zege te komen. Alphia werk te wel hard maar speelde in te laag tempo om het snel opererende team van dr Voorhouters ook maar een moment in gevaar te brengen. Al in de 12de minuut was het 0-1 door Hans Koppe, die een voor zet var. links ineens inknalde. In de Alphia-voorhoede moest het in hoofdzaak van linksbuiten Jan de Leeuw komen, maar hei binnentrio liet de door hem geschapen kansen onbenut. In de 25ste minuut na de hervatting viel de beslissing. Hans van Dijk speelde zich goed vrij en zond vervolgens doelman Rietveld naar de verkeerde kant van het doel <0-2). Bij dit doelpunt ging Tho- masse niet vrijuit en bij het derde liet Bouthoorn een steek vallen. Koppe maakte er gebruik van <0-3). Alphia wijzigde de opstelling, maar zonder resultaat. Door Mart van Dijk werd het 0-4. Koopman liet geap prachtige kans om de eer te redden voorbijgaan. Do uitslagen in de eerste divisie luiden: Aston Villa-Leyton Orient 10, Blackburn RoversLeicester City 20. Blackpool—Fulham 0—0, Ipswich TownWest Brcmwich Al bion 11, Manchester CitvShef field Wednesday 3—2. Sheffield Uni- ted-Bolton Wanders 41. slotte moesten de bezoekers de winst gelijkspel "1—1) af te dwingen toch aan de gastheren laten. In de B eerste helft hadden de Kerkehouters een overwicht, dat zij niet in vol doende doelpunten tot uitdrukking konden brengen. Buitelaar gaf zijn ploeg de leiding, maar door onnauw keurige dekking in de Wassenaarse achterhoede was het spoedig weer gelijk Ten tweede male gaf Buite laar zijn ploeg de leiding, maar een fout van Hilgeman was de oorzaak van een gelijke stand bij rust. Het Wassenaarse moreel kreeg een stevi ge tik toen een overwicht direct na de hervatting geen succes opleverde en de VCS-ers in korte tijd op 4-2 kwamen. Het laatste kwartier was weer voor Wassenaar dat door een doelpunt van Hemmerswaal een eer volle 4-3 nederlaag boekte. UNIOAlphen Tot 20 minuten voor tijd had UNIO nog Alphen een doelpunt kunnen aantekenen en het had er veel van weg dat de strijd zou eindi gen zoals hij was begonnen. De Alphen-voorhoede had op het smal le terrein kennelijk te kampen met ..spelruimte" en liep daardoor steeds in een „trechter" vast. Pas in de tweeoe helft werd dat anders toen de bezoekers de vleugelspelers meer in de strijd betrokken. Twintig mi nuten voor tyd had Alphen door Planken, die op ty'd naar binnen Handbalcompetitie SVL liet zich de winst ontglippen Dat een wedstrijd eerst is gewon nen als het laatste fluitsignaal van de arbiter heeft geklonken, heeft SVL gisteren in Den Haag tegen Olympia weer eens tot zyn schade ervaren. Na een vlot begin van de Hagenaars, die via 1-0 op 4-2 kwamen, nam SVL het heft geleidelijk in handen. De defensie, waarin invaller Henk Beurze een solide partij weggaf, had het korte spelletje van de Olympia- voorhoede na de vierde Olympia- treffer door en dat resulteerde in een op de vingers van een hand te tellen aantal schietkansen voor de Haagse schutterij. Met de rust was de 2-4 achterstand door een niet altijd even slim spelende maar wel snelle SVL- aanval omgezet in een 5-4 voorsprong. Kees Lucas <3x), Theo Zwartjes en aanvoerder Wim Kagie (ieder lx) zorgden voor de LeicLse doelpunten. Na de hervatting wist Olympia wel iswaar eerst nog gelijk te komen door een ver en hard schot van kanonnier Peter Tjepkema, maar Kees Lucas, goed op schot in deze ontmoeting, en Albert Rijnsburger scoorden na snelle en door Hans Kagie en Roy v. Gurp goed Ingeleidde aanvallen op beheers te wy'ze 6-5 en 7-5. Het werd 8-5, al weer door Kees Lucas. SVL leek een gewonnen wedstrijd te spelen. De Olympia-aanval had het vertrouwen in eigen kunnen allang verloren en liep eigenlijk nog te wachten op een gelegenheidsdoelpuntje. Aan de over zijde sprongen de roodwitte aanval lers royaal met de geboden kansen om. Een straf worp werd naast ge schoten, 2 17 meter worpen werden linea recta hoog over het doel gedi rigeerd terwyl medespelers in volko men vrye positie stonden. Olympia speelde echter als een geslagen ploeg en wist niet te profiteren van de nonchalance var de SVL-aanval. Er moet een totaal verkeerd ingooi van Theo Zwartjes, die overigens op een goede wedstryd kan terugzien, komen voordat Olympia zich weer ging roe ren. Peter Tjepkema kreeg door de foute ingooi een niet te missen kans, 8 Weliswaar herstelde Thea Zwart jes de pemaakte fout met een fraaie treffer, 0-6. maar de Olympia-voor- hoede had de veg naar het SVL-doel weer gevonden. Geholpen door een blessure van Cyril Graanoogst kwa men de Hagenaars na 10-7, pass van Siilgerling. valk voor het einde, 1 mi nuut nog te spelen, net langszij SVL, 10-101 WIELRENNEN Swift ConiJ)inatie De uitslagen van de negende rit voor de zomercompetitie luiden als volgt Amateurs "60 km): 1. P. v. Engelen (Alphen) tijd 1.20.21; 2. J. v. Am sterdam "Leiderdorp); 3. W v d Berg (Leiden); 4. B. Odijk (Alphen); 5. E. v. d. Werff (Alphen 6. B Zoet «Sassenheim); 7. C. v. d. Hulst '<Zoe- terwoude). Nieuwelingen (60 km): 1. W v. Diemen (Oegstgeest) tijd 1.20.26: 2. Peter de Jong (R'veen); 3. J. Bla- kenburg (Alphen)4. P. Wesselman (R'veen), 5. P. Breghman «Benthui zen); 6. P. Akerboom (R'veen); 7. J. Borst (Hoogmade). Adspiranten "40 km): 1. H. Zuijd- wijk <Kouderkerk) tijd 59 min.; 2. D. Bakvis (Leiden); 3. S. Brandt (Leiden)4. G. Houtman (Alphen) 5. B. v. d. Hulst (Zoeterwoude)6. H. Hoogeboom (R'veen); 7. R. Hol- verda (Leiden); 8. P. Nachtegeller (Leiden). De Swift-combinatie begint dins dagavond a.s. (7 uur» met de zaal training in de school Maresingel. snelde, succes maar de mannen uit Oudewater hadden het antwoord vlug klaar (1-1). Vier minuten voor tijd greep Alphen de zege. Hans Nielen verraste de Oudewaterse doel man ten tweede male. Met Proost aan het hoofd hield de Alphense defensie in de slotminuten goed stand. VCSWassenaar Lang heeft Wassenaar gelijke tred kunnen houden met het oog op de ranglijst genoteerde VCS. maar ten- Voet-bal in Engeland Leicester C. liet kans onbenut Door de interlandwedstrijden Wa lesSchotland (2—3) en Noord- Ierlar.d—Engeland <1—3) telde het progtamma van de Engelse league zaterdag slechts zes eerste divisie wedstrijden. I Leicester City verspeelde zijn kans op het leiderschap in de hoogste af deling van het Engelse voetbal door een 20 nederlaag tegen Blackburn Rovers Bij een overwinning zou Lei- ceste- de sprong van de vijfde naar de eerste plaats hebben kunnen ma ken. Ondanks het feit, dat het vyf reservespelers in het veld moest brengen, slaagde Aston Villa er op eigen terrein in Leyton Orient te bedwingen, zij het slechts met een doelpunt verschil. Ipswich, Town, de kampioen van het vorige jaar. zag geen kans de vfjfde plaats van onderen te verla ten, doch het veroverde wel een waardevol punt door het hoger ge plaatste West Bromwich Albion een Tijdens de sectievergadering van de amateurs, die zaterdag in Amsterdam werd gehouden, is de heer Jan van der Meyde "Rotter dam) wegens zijn verdiensten voor de bond en voor het zaterdagvoetbal in het bijzonder door KNVB-voorzit- ter A. L. M. Schroder benoemd tot bondsridder. Open lnfeltenniskanipioenscliuppen BASKETS. De Engelse tafeltennisspeelster Diane Rowe heeft voor de vierde maal haar naam geschreven op de erelijst in het enkelspel van de jaarlijkse open Nederlandse kam pioenschappen. die dit weekeinde in het Krelagehuis te Haarlem zijn gehouden. Misschien heeft deze omgeving inspirerend ge werkt op de Engelse, want het was ook immers hier dat zij in 1952 voor het eerst het damesenkelspel won. Maar meer dan welke Ne derlandse titel tevoren behaald, zal deze nieuwe triomf haar eer gevoel en trots hebben gestreeld, want zij werd behaald op de Eu ropese kampioene Agnes Sitnon, die tot voor kort onverslaanbaar voor Rowe was geweest. Nog geen twee maanden geleden in Londen, slaagde Diane Rowe erin de vroe gere Hongaarse, die een tijd in ons land heeft gewoond, maar nu voor Duitsland uitkomt, voor het eerst in haar sportloopbaan te overwinnen. Dat deze zege geen toevalstreffer is geweest, bewees Diane Rowe nu in Haarlem. Met de duidelijk sprekende cijfers 21 13, 2117, 2111 ging Agnes Si mon ten onder. Het hielp haar niet dat zij gedurende de partij steeds vaker verontschuldigend in de richting van haar echtgenoot Jo de Roo heeft zaterdag op ondubbelzinnige wijze aangetoond momenteel in een prachtige vorm te steken. Hij voltooide met de overwinning in de Ronde van Lombardije zijn ,,wieler-hattrick" door in een seizoen de ongelooflijke prestatie te leveren drie klassiekers op zijn naam te brengen. De sympathieke 25-jarige Zeeuw, die qua uiterlijk meer de allure heeft van een zuiderling dan een zoon van het „polderland" heeft er tevens toe bijgedragen dat de naam van de Nederlandse wiel renners in het buitenland weer belangrijk meer klank gekregen heeft, dan dit enkele jaren gele den het geval was. De Roo heeft dit seizoen ook blijk gegeven van een verbluffende veelzijdigheid, want de drie klassiekers, waarin hij dit seizoen triomfeerde: Bor deauxParijs. ParijsTours en de Ronde van Lombardije. hadden elk een volkomen ander karakter. De Ronde van Lombardije is een wedstryd, waarin de pure klimmers altijd in het voordeel zijn geweest, maar het is opvallend dat daar za terdag in de 56ste editie van dit wielerfestyn geen sprake van is ge weest. Integendeel, het is een slij tageslag zonder weerga geworden, waarin gerenommeerde klimmers als Balmanion "winnaar van de Giro» en Imerio Massignan op 4 min. 34 wer den gereden en waarin de „klimgeit bij uitstek", Federico Bahamontes met een achterstand van 4.45 op De Roo eindigde. Schermutselingen De Duitser Rolf Wolfshohl, alge meen als winnaar beschouwd, meng de zich vanaf de start in de vele schermutselingen. Na de beklimming van de Col d'Intelvi ging een grote groep van 29 man aan kop met een voorsprong van anderhalve minuut op het peloton. Na 106 km., bij het plaatsje Dongo, werd de rust echter weer hersteld en het complete veld kwam weer byeen. Twaalf kilometer na Dongo noteerde men een nieuwe vluchtpoging, die voor het verdere verloop van de strijd beslissend zou zijn. Er vormde zich een groep van 16 man, bij wie zich Livio Trape. Rolf Wolfshohl en onze landgenoot Huub Zilverberg bevonden. Zij namen snel een voorsprong en na 141 km. lag het peloton zelfs op 3 min. 40 sec. Bij een klim in Taceno <na 149 km.) ble ven er slechts 12 man over. In het peloton volgde toen de ontsnapping van een aantal renners met o.a. De Roo. Baldini. Hoevenaers, Daems en Moser. Na 198 km. had deze groep zijn achterstand op de koplopers te ruggebracht tot 2.55, het grote pe loton lag toen reeds op bijna 7 mi nuten. Bij de bestyging van de Su- perghisallo <975 meter) kwam Wolfs hohl als eerste over de top, Jo de Roo volgde op 2.55. Beruchte muur De beruchte „Muur van Sormanno" werd voor de Duitser echter een grote ontgoocheling: hij zag zich ge passeerd door Trape en De Roo en viel daarna ver terug. Jo de Roo maakte in de afdaling naar Como zyn geringe achterstand op Trape goed en de Zeeuw had in de eind sprint totaal geen moeite met de Ita liaan. De winnaar van het vorig jaar. Vito Taccone, eindigde op de vijfde plaats. Onder degenen die op gaven bevonden zich o.a. Anquetil, Graczyk, Elliot en de slachtoffers van een val: wereldkampioen Sta- blinsky en Gaul. Maar dat heeft De Roo waarschijnlijk aan de finish niet beziggehouden, wel de enorme geld prijs. die hij met deze overwinning verdiend heeft 1IANE ROWE triomfdag dr. Bela Simon keek. Want de coach van de Duitsers kon van het lijntje af ook niets doen aan het falen van zijn vrouw. Diane Rowe daarentegen nam stralend de hulde van het publiek in ont vangst. Zij had trouwens reden tot dubbele opgewektheid, want eerder op de dag had zij tezamen met haar jonge landgenote Mary Shannon ook het damesdubbel spel, tegen Agnes Simon en Rose- marie Gomolla, gewonnen, zodat Rowe met twee titels de succes volste deelneemster van deze kampioenschappen ums. Alle overige titels werden na melijk netjes over het veld ver deeld. Het herenenkelspel was voor de 27-jarige Duitser Ernst Gomolla. die dank zij zijn grotere routine in de finale de 17-jarige Zuidslaviër Eduard Vecko over won. Het herendubbel werd ge wonnen door de Duitse combina tie GaebBeyss terwijl voor Ag nes Simon samen met de Duitse kampioen Échoeier als troostprijs het kampioenschap in het ge mengd dubbel was weggelegd. Prachtige zege van The Bona Stars In een spannende wedstrijd zij The Bona Stars erin geslaagd bijna zekere nederlaag om te zette in een onverwachte overwinning Toen de Typhoons uit Haarlem d eerste helft van de wedstrijd afsloti met een voorsprong van 12 punta geloofde niemand meer in een over winning van The Bona Stars. Mae in de tweede helft kwamen de Lcii naren terug, liepen de achterstand en wisten zelfs met 3 punten voflï sprong te winnen. Een ln een zeer hoog tempo spelen ler Typhoon heeft de gehele eerste helj jki< The Bona Stars tegen een flinke ach .i terstand laten vechten Tegenover d snelle aanvallen van de Haarlem nti mers, die afgewisseld werden met ze« goede afstandsschoten, wisten ont stadgenoten niets anders te zette iO' dan wat. povere aanvallen, die doo slecht schieten en de afwezfghe; -p van een goede rebound onder de bat p kef. slechts enkele punten opleverde; *- Toen dan ook de rust met een stans van 3018 in het, voordeel van d lts Typhoons aanbrak, zag het er voo Thp Bona Stars niet rooskleurig ui; 4. Na de rust was het spelbeeld vol plo komen anders. Het enigszins gewij (0- zigde Bona Stars team vocht voo w elke bal en met fraaie doelpunte jen werd de achterstand verkleind tot punten <3834). Toen na 10 minu ot ten spelen de sterkste opstelling vai Ing The Bona Stars weer in het vel: g kwam was de strijd volkomen open De Typhoons waren kennelyk Ik elP slachtoffer geworden van hun elea »n hoge tempo Wel werd het nog 42- d. 34 voor de Typhoons, maar Kees Plq »m en Wim Stol brachten The Bons li- Stars naast de Typhoons (4224) t\ Pn onder oorverdovend gejuich van d tte talrijke jeugdige Leidse supporter benutte André de Jong één van d *r twee strafworpen. Voor het eer-: w* stond The Bona Stars in deze wed- be strijd aan de gunstig zijde van di score. Met no? 4 minuten te spelen oa vergrootte William Bailey met twet i c prachtige schoten en een strafworpe, de voorsprong tot. 6 punten, nl eei allerlaatste poging gingen de Haar- lemmers man-to-man spelen en üfrlït pen nog 3 punten in,( maar ondankjjn' twee gemiste strafworpen van Hum phrey v. d. Haver in de laatste mi-Jii nuut. kwam het einde van deze wed. strijd met een onverwachte. niaai|e verdiende overwinning voor de dolge. lukkige Bona Stars. Score: Kees Pley 16, William Bei. oo lev 11. Wim Stol 9. André de Jong 5fh Humphrey v. d. Haver 4. H. Wal- laart 3 en Leo v. d. Meel en Joop|ns Nordsiek 2 punten. /HEMMEN OM ZILVEREN HUTSPOT (Van onze zwemmedewerker) De wedstrijden om de zilveren Hutspot, die de Leidse Golfbre kers zaterdagavond in de Over dekte organiseerden, hebben enkele zeer goede prestaties op geleverd. Mar van Beukering (LGB) verbeterde het zes jaar oude Leidse record van Joop de Haas op de 100 meter rugslag met 1,2 sec. Hij bracht het nu op 1.08.8 j sec.! Ook de 100 meter vrijeslag werd een overwinning voor de LGB-er in de goede tijd van 1.02.8 sec. Op de 100 meter rugslag trokken Mar van Beukering en Joop de Haas de eerste 50 meter zij aan zij. Bij het keerpunt had de Haas een minieme voorsprong die echter door het snelle kieverkeerpunt van Van Beukering teniet werd gedaan. De LGB-er liep direct hierna zelfs van z'n tegen stander weg en op 75 meter was zijn voorsprong bijna een meter. Na er op de laatste baan nog een keiharde sprint te hebben uitgeperst tikte hij als eerste aan in de uitstekende tyd van 1.08.8. Joop de Haas finishte als tweeue in 1.10.8. Jammer was het dat hij om onbegrijpelijke redenen ge- diskwalificei *d werd. Verdere goede individuele presta ties vie.en er te noteren van Klaas Parrel (LZC> die de 100 schoolslag verrassend won in 1.19.8 en van Cor Ptins (LGB) die driemaal als eerste aantikte: op de 100 meter vlinder slag (1.13.8), op de 50 meter vlinder slag (32.4) en ip de 50 neter rugslag (35.5). De 4 x 50 meter wisselslag esta fette dames gaf een felle strijd te zien tussen de LZC en dc LGB. De Golfbrekers namen op de rug- en schoolslag een voorsprong (1.22 te gen 1.27). maar Ineke van der Broek ap <i« vlinderslag en Janny Kante- MAX VAN BEUKERING nieuw Leids record been op de vrije slag wisten deze achterstand geheel in te lopen en zelfs met een kleine voorsprong te winnen. Tijden: LZC 2.39.1, LGB 2.396. Ook bij de heren gaf dit nummer veel spanning. LZC. LGB en DWT lagen na de eerste zwemmers nog practisch gelijk. Het was uiteindelijk LGB dat met de zege ging strijken voor LZC. Tijden resp. 2.13.7 en 2.16.3. In de totaaluitslag van de senio ren wist het organiserende LGB met 1624.6 punten onbedreigd eerste te worden, tweede werd de Zijl (1726.7) na een nek-aan-nek race met LZC 17C0.6)terwijl het Haarlemse DWT met 1751.4 als vierde eindigde. Beter deden de Haarlemse junio ren het. Zij wisten met klein verschil op de eerste plaats beslag te leggen voor LGB <DWT 895.8, LGB 896.4). Derde werd hier de Zijl (952.2) di rect gevolgd door het Leiderdorpse DKD met 967.7. De zondag op de Monthlery- baan gehouden 1000 km van Pariji is in een grote triomf van Ferrari geëindigd. Als winnaars werden af ge vlagd de Mexicaanse gebroeders Pe dro en Ricardo Rodriguez, die met hun Ferrari de 129 ronden (1004 2 km) aflegden in 6 uur 21 min 58.7 Het ijshockeyteam van HYS sec. Be tweede en derde plaats in het Hoky uit Den Haag heeft zaterdag klassement werden ingenomen door in Deilinghofen (Did) met 31 ge- de Ferrari-equipes John Surtees-Mik# wonnen van het Canadese legerteam Parkes <GB) en Colin Davis-Ludovi- RDHA Deilinghofen, co Scarfiotti (GB/It). Verdiende 5—1 nederlaag 1. Jo de Roo (Ned.) 253 km. in 7 uur 5 min. en 51 seconden (gem. 35,636 km/u.)2. Livio Trape (It.) op twee lengten; 3. Alcide Cerato (It.) op 51 sec.; 4. Emile Daems «Bg.) z.t.; 5. Vito Taccone (It.) op 1.57; 6. Angelo Conterno (It.) op 2.12; 7. Er- cole Baldini <It.) op 2.24; 8. Armand Desmet <Belg» z.t.: 9. Jos Hoeve naers (Belg.) op 3.37. Uitslag Tocll gOC(l S|)('l In Brussel is, onder leiding van president Piet Nortier, het najaars congres van de FIM (Int. Motorsport Federatie) gehouden. De reeds eerder opgestelde internationale motorsport- kalender voor 1963 werd vrijwel on gewijzigd aanvaard. De „Nederland se" data ondergingen geen wijzigin gen. In de sportcommissie van de FIM werd de Nederlander H. Burik met algemene stemmen als lid her kozen. De 5-1 nederlaag die LMHC van SCHC kreeg te incasseren, mag dan een teleurstelling zijn voor de met hoop in het hart naar Bilthoven ge trokken Leidenaren, het peil van de wedstrijd was dat zeker niet. Leiden heeft zich goed geweerd en als de voorhoede wat „slagvaardiger" met de kansen was omgesprongen, had de nederlaag niet zo groot behoeven te zijn. Leiden had bovendien het ongeluk de sterrenformatie van SCHC in een ongenaakbare vorm aan te treffen. De ploeg schoof combinates op het veld die maar heel zelden in het hui dige clubhockey worden vertoond en de voorhoede kon de vergelijking doorstaan met de „bronzen Oranje- ploeg van 1948" met cracks als Brom- moest stellen, en een sterke Zian combinatie was het aankijken alles zins waard. De Hagenaars begonnen overrompelend en namen door Nico v. d. Voet <2x) en Hans v. d. Kiev een 3—0 voorsprong. In de tweede speeltijd ging de strijd gelijker op en nadat Hans Kater voor 4—0 had ge zorgd was het Ad Moolhuyzen die met een enorm hard schot het eerste Leidse tegenpunt scoorde <41). Het goede werk van Zian-doelman Rob van Berkel voorkwam meer LZC doelpunten. Ook de derde speeltijd werd gekenmerkt door aantrekkelijk spel. Door een achterwaarts schot van Loek Leune wist LZC de ach terstand tot 42 te verkleinen Zian had echter z'n antwoord klaar. Nico v. d. Voet (x) en Jan van Dam schoten, onhoudbaar voor Roland Koedoder, de Hagenaars naar 72 Voetbal in de Afdeling Leiden De eerste klasse van de Afdeling Leiden heeft een nieuwe leider ge kregen: Rouwkoop dat thuis met 20 van Meerburg won. LDWS bood de Voorschotenaren de gelegenheid daartoe door zelf met 21 van Rijp- wetering te verliezen. Ook Teijlingen moest dit keer de winst uit handen LZC gaf de moed niet op. bleef goed 1 geven; de Sassenheimers verloren waterpolo spelen en in de laatste met 21 van Stompwijkse Boys. Al- spelperiode wist Ad Moolhuyzen nog twee maal voor de Leidenaren te sco ren. terwijl voor Zian Charles La- court doel trof 84. Een verdiende maar ietwat geflatteerde overwin ning voor de Hagenaars Uitslagen Dames: 100 meter vrijeslag: 1. C. v. Goor LZC 1.17.2. 100 meter school slag: 1. T. Heemskerk LGB 1.31.—. 100 meter vlinderslag: 1 B. Dieben LGB 1.36.6. 100 meter rugslag 1. T. Paardekoper LGB 1.23.—. Meisjes: 50 meter rugslag: 1. C. Blom LGB 33.6. 50 meter schoolslag: 1. T. Heemskerk LGB 42.6. 50 meter vlinderslag: 1. A. Warmer DWT 404.6. 50 meter rugslag 1. E. v. Brus sel 39.3. Heren: 100 meter vrijeslag: 1. M. Beukering LGB 1.02.8. 100 meter schoolslag: 1. K. Parrel LZC 1.19.8. 100 meter vlinderslag 1. C. Prins LGB 1.13.8. 100 meter rugslag: 1. M. v. Beukering LGB 1.08.8. Jongens: 50 meter vrijeslag: 1. M. WaterDolo Bernink DWT 28.7. 50 meter school- slag: 1 en 2 B. Creemers DWT en De waterpolowedstryd tussen LZC, G. Lagerman De Zijl 39.6 50 meter dat het deze avond zonder Simon vlinderslag: 1. C. Prins LGB 32 4. 50 Ouucrkerk en Dick Timmermans meter rugslag 1. C. Prins LGB 35.5 phense Boys maakte korte metten met MMO <50) dat daardoor op dc onderste plaats lewam te staan. Voor een talrijk publiek won Rouw koop verdiend van Meerburg. Al di rect waren de zwartwitten sterker en in de achtste minuut gaf T. v. d. Bij de Meerburgse doelman geen schijn van kans. In de tweede helft heeft Meerburg met man en macht gewerkt om de achterstand in te lopen, maar spil Ju van Rouwkoop bleek een te harde noot om te kraken. Na een kwartier in de tweede helft maakte J. Stolk het tweede Rouwkoopse doel punt na een combinatie met Coppen- haden en Weduwer. Parko Noordermeer gaf Teijlingen het prettige gevoel dat er winst in de ontmoeting tegen Stompwijkse Boys zat. Zelfs een strafschop toe gekend voor het onderuithalen van Oliehoek overleefden de Sassen heimers maar in de tweede helft maakte Oliehoek gelijk en een toe valstreffer bezorgde de Boys 2elfs nog de volle winst. <21». De klinkende 50 zege van A.lphen. se Boys was meer te danken aan de zwakte van MMO aan de eigen pro- duktiviteit. Onder de lat verving de jeugdige V#n den Berg Vreeswijk en dat was stellie een verbetering. Door doelpunten van Van Dijk en Den Hartog waren de Alphenaren by rust al op 20 gekomen na de hervatting voerden Yark, Hogerwerf en Van Rijn de score tot 50 op. LDWS handhaafde een heel vervelende tra ditie: steeds bij Rypwetering te ver liezen. In de 25ste minuut werd Bin nendijk gepasseerd door een harde kogel, die onder hem door vloog. Uit een voorzet van Westerman knalde Sloos een kwartier na de rust de ge lijkmaker in, maar een kwartier voor het einde nam Rijpweterding opnieuw dp leiding en dit keer defi nitief. <2—1). Stand: Rouwkoop 69 DLWS 6—8 VNL 5—7 St -Bern 56 Teijlingen 56 Rijpwet. Alph. Boys Meerburg Stompw. B MMO 5—6 6—4 6—4 6—4 6—2 Tweede klasse VTL handhaafde zich in de tweede klasse aan de leiding als was de zege op het zwakke Unitas (20) bepaald niet overtuigend. SJZ trad tegen Leidse Boys heel wat drastischer op en won met de duidelijke cijfers 6—0. UDO kwam weer eens goed uit de bus met eer 1—0 zege op het bezoe kende VNA. Weteringse Boys—VVOA werd uif esteld Stand: VTL SJZ KRV UDO VNA 5—9 VVOA 4—4 58 Wet. Boys 44 57 Leidse Boys 2 55 Unitas 52 6—5 berg en Krui ze. Tegen zo'n voorhoede moest de Leidse achterhoede optor nen en het was geen wonder dat Van Waveren zich vijf keer gepasseerd zag. Als geheel speelde de LMHC- defensie een heel behoorlijke partij. De grote man bij SCHC was Zweers, die drie doelpunten op zijn naam schreef. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door linksbuiten Meijer, die een harde voorzet met een snoekduik in het Leidse doel dreef. SCHC domineerde van begin tot eind door een superioriteit in tech niek en combinatievermogen. Direct na het begin was het al 1-0 door Zweers, die een voorzet van Mattoer langs Van Waveren werkte. Leiden kreee hierna enkele fraaie kansen, op links en op rechts, maar de voor hoede bracht ze alle om zeep. Te veel bouwde Leiden het spel door het midden op en daar liet Overdij- kink zien dat hij bij SCHC niet voor niets op de spilplaats staat. Zweers zorgde voor 2-0 en Meijer met zijn fantastische doelpunt voor 3-0. Na rust voerden Van Vroonhoven Zweers de score tot 5-0 op alvorens Deutman de Leidse eer kon redden. Leiden had daarvoor nog een straf- bully onbenut gelaten. A'dam 712 Kampong 7—8 SCHC 7—11 Delftse Stud. 7-8 Laren 7—10 BHMC 7—5 HDM 79 Leiden 7—5 Hilversum 7— 6 HGC 7—0 Voor de op 4 november te spelen hockeywedstrijd heren Nederland- Frank ryk in Amstelveen is het Ne derlandse team als volgt samenge steld: Doel: Veentjer (HDM). achter: Leemhuis (SCHC) en Van Gooswil- ligen (SCHC). midden: lokker (La ren). Overdijking (SCHC) en Van Rossem (HHYC), voor: Krol (Lei den), Dc Keyzer (Breda), Zwecrts (SCHC). Van 't Hooft (Hilversum) en Van Vroonhoven (SCHC). Hockey uitslagen J O Heren, le klasse: LarenAmster dam 2-2; HGC—DSHC 2-3; SCHC- Leiden 5-1; BMHC—HDM 2-3; Hil versumKampong 0-2. Promo'ieklasse A: Ring Pass— MRHC 3-4; HHYC 2—Leiden 2 2-2; AeolusHillegersberg 2-3; Victoria 2 —Groen Geel 2 3-1. 2e klasse C: HDM 3—Ring Pass 2 6-1; Leiden 4—HDS 2 2-0; TOGO 3- Groen Geel 3 3-2; Ryswyk 2—DSHC 3 0-1. 2e klasse D: BMHC 4—HHYC 3 1-1 Zuicfwijck—Leiden 3 0-2; Hudito 2— HBS 2 4-2; Te Werve—HLC 2-2. Dames. Ie klasse: Kieviten—RBC 1 0- Be Fair—Alliance 3-2; BDHC— HBS 2-0; Gooi-Amsterdam 1-3. 2e klasse B: Kieviten 3—MRHC 0-4 HHYC—Ever Swift 6-1; Leiden— BDHC 3 5-2; Groen Geel 2—Rood Wit 3 1-5.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 10