succe$f 'o 11111 Amsterdam AGENDA REUZEN Herdenking tweede lustrum van Institute of Social Studies Geen W im Kan op oude jaar MET EEN ENKEL WOORD WEEK IN - IMITATIE LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 I OKTOBER is blijkbaar een slechte maand voor de ver standhouding tussen India en China. Acht jaar geleden om precies te zijn: op 20 en 21 ok tober deden zich eveneens schermutselingen voor, waarbij aan Indiase zijde negen doden vielen. Overigens was dat niet, zo als nu, aan het oostelijke uiteinde van de grens tussen deze reuzen, maar juist aan de westelijke zijde, in Ladach. Premier Nehroe had eind juni 1954 nog gepoogd, door afkondiging van een vijftal be ginselen over de vreedzame sa menleving met China, de span ning te verminderen, maar dat had weinig geholpen: in augus tus drongen de Chinezen zowel in het westen als in het oosten het gebied van India binnen en sinds dien is er geen verbetering inge treden, integendeel zelfs. Toen de Chinese premier Tsjoe En-lal tweeëneenhalf jaar geleden een bezoek aan Nieuw Delhi bracht, had dat ten aanzien van de grens geschillen geen enkel nuttig re- sulaat. Tegen maandag a.s. ston den niettemin ambtelijke bespre kingen op het programma, maar India, dat bovendien alleen over Ladach en »iet tevens over het noordoostelijke gebied wilde pra ten, eiste dat vooraf enige voor waarden vervuld zouden worden, die in feite op een Chinese capi tulatie neerkwamen. Van zijn kant heeft Peking daarop ge antwoord met de gevaarlijke taal der wapenen, waarbij al vele tientallen slachtoffers zijn ge vallen. De correspondent in Nieuw-Delhi van de Neue Zürcher Zeitung zal wel niet ver van de waarheid zijn als hij veronder stelt, dat Rood-China door de gevechten van woensdag (en daarna) heeft willen aantonen, dat het niet alleen om Ladach gaat maar eveneens om de grens bij Bhoetan in het oosten. En ook zou het willen laten zien, dat het militair kan nemen wat het wenst. Vooral de Indiase minister van Defensie, Krisjna Menon, is daar mee in een lastig parket geraakt: de oppositie in het Indiase parle ment zal hem, als de volgende maand het parlementaire seizoen begint, ongetwijfeld een zwak be leid aanwrijven. Tenzij India in tussen militaire successen zou we ten te boeken. Die mogelijkheid is niet uitgesloten, want Menon heeft thans de chef van de ge nerale staf van het leger, luite nant-generaal Kaul, als korps commandant van de grenstroe pen aangesteld. Wel een bewijs, dat India de situatie ernstig op vat. Prins Bernhard bij plechtige samenkomst Prins Bernhard woonde heden een plechtige samenkomst in de Grote Kerk van Den Haag bij ter gelegen heid van het tienjarige bestaan van het „Institute of Social Studies". De Prins was vergezeld van zijn wnd. particulier secretaris kapitein ter zee b.d. C. W. Th. baron van Boetzelaer. Burgemeester mr. H. A. M. Th. Kolfschoten van Den Haag trad voordien als gastheer op voor de Prins, de Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, mr. J. Klaassesz, minister mej. mr. M. A. M. Klompe, voor de gevolmachtigd minister van Suriname mr. J. A. Jonkman, de voorzitter van het curatorium van het instituut mr. M. de Niet, de rector prof. dr. E. de Vries en voor een vyfentwintigtal stafleden van het instituut. Tegen half elf vanmorgen verliet dit gezelschap het oude stad huisje aan de Groenmarkt om zich naar de Grote of Jacobskerk te be geven. Na een begroetingswoord van mr. De Niet hield minister Klompé als vervangster van minister Cals een toespraak. Zij stelde vast. dat het instituut er in tien jaar in geslaagd is het gebied van de sociale weten schappen in internationale zin te gaan bestrijken. Studenten uit vele ontwikkelingslanden ontvangen er een opleiding, die zeker ook bedraagt tot betere internationale verstand houdingen. Prof. De Vries zeide in zijn her denkingsrede. dat de wereld steeds meer specialisten nodig heeft. doct\ dat anderzijds de noodzaak van een ontwikkeling, die hecht werken in groepsverband mogelijk maakt, on ontbeerlijk is. Ook wetenschappelijk gevormden moeten elkaar, ondanks specialistische jargons, kunnen blij ven begrijpen. De samenstelling van de staf zowel als de aan het instituut gegeven opleidingen zyn geheel op deze noodzaak gericht. Wim Kan zal dit Jaar geen oude- jaarsconfenrence voor de radio bren gen. Hoewel de AVRO bereid was op 31 december met de VARA. die op deze dag geen zendtijd heeft, een zendtijdrull aan te gaan, hebben Wim Kan en de VARA op grond van ver schillende overwegingen (ojti. het feit, dat de tijd van voorbereiding in middels voor Wim Kan te kort ge worden is» besloten, het oudejaars avondoptreden van eerstgenoemde tot het volgend jaar uit te stellen. Tot het Instituut z(jn 264 Neder- I landse en 148 buitenlandse medewer-1 kers toegetreden, zo zeide prof. De Vries. Daarbij zijn 225 hoogleraren, 58 deskundigen van internationale I organisaties, 110 leiifende bestuurs ambtenaren en een dertigtal onaf- hankelijke of bjj de Industrie werk zame deskundigen. Uit 78 landen bezochten ongeveer 600 studenten in tien jaar tjjds de cursussen. Normaal is thans een jaarlijks bezoek van 150 studenten j van 35 tot 40 verschillende nationali teiten. Prof. De Vries bood Prins Bernhard en minister Klompé de eerste exem plaren aan van een bundel essays van permanente medewerkers van het instituut over de ontwikkelings- historie van de laatste eeuw getiteld „Essays on unbalanced growth". Vervolgens verleende mr. De Niet voor de eerste maal het „fellowship'" van het instituut als eretitel aan prof. J. Tinbergen, prof. Moh. Tewfik Ramzi Egypt e) en de heer P. Kuenstler iEngeland». Na afloop ontvingen burgemeester en wethouders van Den Haag het gezelschap in het oude stadhuis. In de namiddag zou een jubileumcon cert van het Residentie-Orkest in het Scheveningse Kurhaus worden aan geboden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. GUsberta Johanna, dr. van G. Ouwe- hana en J. Koolmoes: Adriana, dr. van A. de la Rle en A. Hartevelt: Edwin, zii. van L. C. van Drongelen en J. Bak ker; Ingrld. dr. van P. Hazeborg en J. H. Muller; Joost Nlcolaas Maria. zn. van C E. J. M. van Berckel en M. A. v. d Werf; Fredlle. zn. van J. F A van Noye en C. W. A. v. d. Dop; Mar cus Lambertus Maria. zn. van J. L. Hees en E. T. M. WIJdeveld; Gcrardus Johanna, zn. van G. Kluivers en C. M. Montanus; Gerardlna Josephlna. dr van K. Tlsseur en C. Poldervaart: Yvonne Diana. dr. van L. A. Kneljber en D. H. van Leeuwen. ONDERTROUWD. P. ten Hage en H. Benschop; G. C. Galllard en T. M. F. Bogaars; J van Roljen en M. C. Ruls; G. H. M. A. Vogelenzang en G. J. C Rozemelier; A. R den Tonkelaar en M. W. N. Ta verne: J J. van Blemen en E. A. Te- brugge; K. Dlstelvelt en G. A. Deelen; L. A. van andwZIJk en J P. M. Laag land; M Kucharszyk en M. J. T. van Veggel; S. Ossevoort en B. M. Oos trum; E. Hennlpman en M. K. E. J. Kampman; L. J. Verhoef en G. J. Krab. GETROUWD. IN de berichten over de bot sing aan de noordoostelijke grens is enige malen sprake geweest van de MacMahon-lijn als grens tussen India enerzijds en het door Rood-China bezette Ti bet anderzijds. De Chinse bericht geving maakt melding van de ..zogenaamde "MacMahonlijn, om dat zij die nog altijd weigert te erkennen. Deze grens ontleent haar naam aan Sir Henry Mac- Mahon, de Brltsindische staats secretaris, die in 1914 met ver tegenwoordigers van China en Tibet in Simla een akkoord te kende over het verloop van de onderlinge grenzen. Zowel Enge- j land als Tibet hebben die Mac Mahon-lijn later ook officieel er kend en laatstelijk in 1959 nog eens duidelijk onderstreept, dat zij zich daaraan zouden houden (voor Tibet kwam die verklaring van de toen reeds gevluchte Da lai Lama). Maar het China-van- 1914 weigerde achteraf zijn goed keuring en het bewind van Mao, al zijn er overigens zeer grote ver schillen tussen toen en nu, zet die oude traditie van weigerachtig heid consequent voort. De voor naamste bepaling van die rege ling van een halve eeuw geleden is, dat de grens westelijk van Bhoetan (een strategisch belang rijk vorstendom in de oostelijke Himalaja, onder Indiase bescher ming) de hoofdketen van 's we relds grootste gebergte zou vol gen. In de Tweede wereldoorlog echter maakte China (toen dus nog géén Rood-China!) aan spraak op een grens, die honderd kilometer zuidelijker ligt dan de MacMahon-lijn aangeeft en zelfs ongeveer het dal van de Brah- mapoetra zou naderen. Daarmee zouden de Himalaja-rijkjes Bhoe tan en Sikkim automattisch Chi nees gebied worden. Men ziet, dat er dus op dit punt geen sprake is van een communistische expan sie-politiek, maar van een Chi nees-nationale, die in feite nooit enige verandering heeft onder gaan, wie er ook aan het bewind was. Niettemin is het rode be wind in Peking het eerste, dat de theoretische aanspraken door een politiek van het voldongen feit tracht te verwezenlijken. Het stuit daarbij op het verzet van premier Nehroe, die, blijkens zijn jongste uitspraak, niet voorne mens is het moeilijk begaanbare, maar strategisch belangrijke ge bied zonder meer uit handen te geven. BINNENLAND. Mevrouw mr. Irene Vorrlnk heeft gistermiddag in Lage Vuurache de eerste steen gelegd voor een gebouw, dat de naam gaat dragen van haar vader, wijlen Koos Vorrlnk Het ge bouw wordt een nieuw natuurvrien denhuis van het NIVON. Deze organi satie. het Nederlandse Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrienden- werk. is een voortzetting van het in 1924 door de S.D A P. en het N.V.V. opgerichte instituut voot arbeiders ontwikkeling. De raadkamer van de Amster damse rechtbank heeft gisteren ook de inbewaringstelling gedurende zes dagen bevolen van het 21Jarige Brit-se meisje, dat vorige week in gezelschap van een Schotse vriend op een pen- slonkamertle in Amsterdam werd aan gehouden. Het tweetal was in het be zit van een pond Marihuana De rechter-commlssaris hield de Schot vast. maar weigerde het meisje in bewaring te stellen. Lido-Theater - Leiden OSKOU schijnt tot het in- JVl zicht te komen, dat het niet voldoende is hatelijke op merkingen tegen de EEG te laten horen en verder alles bij het oude te laten. Het Kremlin heeft na melijk vastgesteld, dat de „Zes" (Frankrijk, West-Duitsland, Ita lië en de drie Benelux-landen) rustig voortgaan met het bouwen aan een krachtige economische gemeenschap, onder het motto: laat de honden maar blaffen, de karavaan gaat verder. Zeer op merkelijk is nu, dat de „Come con", d.i. het communistische „evenbeeld" van de EEG, plotse ling is overgegaan tot het oprich ten van een aantal organisaties, die zonder meer van de EEG zijn „afgekeken". Er is vanzelfspre kend geen enkel bezwaar tegen een dergelijke imitatie, die alleen maar vleiend mag heten. Maar het belachelijke is, dat de leiders achter het Ijzeren gordijn tot voor kort geen goed woord voor het Westeuropese voorbeeld hebben overgehad en zelfs eergisteren nog de Afrikaanse landen ge waarschuwd hebben tegen „ge associeerd lidmaatschap", omdat zij anders „economische kolonies" van de Zes zullen worden Maar intussen hebben de Oost- europese staten, onder aanvoering van de Sowjet-Unie, een imitatie van de EBU (Europese Betalings unie) in het leven geroepen, een internationale bank tot het fi nancieren van communistische ontwikkelingsprojecten, een ge coördineerde investeringspolitiek en nog enkele duidelijke naboot singen van het veel gesmade voor beeld van de Zes Het is nooit te laat om te leren, schrijft de New York Times hierover. Alleen zouden wij daar de vraag aan willen toevoegen, hoe lang het nog zal duren vowrdat de Russi sche dagbladen met de bewering voor de dag komen, dat die sa menwerking niet in West- maar in Oost-Europa is uitgevonden... De minister van Landbouw en Vlssery heeft dr. A. J. Verhage, \oor- zltter van de Nederlapdse Tulnbouw- raad, benoemd tot commissaris-gene raal van Nederland voor de Interna tionale tulnbouwtentoonstelllng-1963 ln Hamburg. BUTEN LAND. Zeker twaalf mensen hebben het leven verloren als gevolg van nood weer. met aan orkaankracht gTenzende wind .dat vrijdag ln Callfornië. Ore gon. Washington en Brits Columbia woedde. In de staat Oregon Is de noodtoestand afgekondigd en het gedeelte van de zonder elektrlcll Als gevolg van hevige regenval ls ln de nacht van donderdag op vrijdag de rivier de Onar in noordoost- Spante buiten haar oevers getreden Daardoor kwam het gebied \an Gerona. een stad op ongeveer 100 kilometer ten noordoosten van Barcelona, onder wa ter te staan. De straten ln het oude gedeelte van de stad leken wel rivie ren en brandweerlieden, militairen en politiemannen moesten daar de bewo ners van verscheidene hulzen eva cueren. Een brug over de rivier ls door de stroom meegesleurd. Achmed el-Shaml. minister van Buitenlandse Zaken van de konink lijke Jemenltlsche regerlng-ln-bai- llngschap, ls gisteren ln New York aangekomen. Ry zei dat hij de toe stand ln Jemen aan de algemene ver gadering der Verenigde Naties wil voorleggen. De politie van Skoplje. In Joego- Slavlë. heeft een smokkeloende opge- told, die ln de afgelopen twee Jaar \oor meer dan tweehonderd miljoen dinars goud en andere smokkelwaar vanuit Zwitserland, Italië. West- Dultsland en de Libanon het land had binnengebracht. Ongeveer veertig leden van de bende zijn gearresteerd. Een Tsjechoslowaak. die drie Jaar geleden ln een sportvllegtulg naar Oostenrijk „vluchtte is thans ver dwenen en blijkt voer Tsjecho-Slowa- kije te hebben gespioneerd. De poli tie vond ln de woning van de „vluch telingde 32-Jartge Emll Svlc. kaarten en gedetailleerde bijzonderheden over het Westdultse leger. De Duitse bioloog prof. dr. Max Hartmann. die bekendheid verwierf door zyn onderzoek op biologisch ge bied en zijn natuurfilosofische ge schriften. ls op 86-Jarlge leeftyd ln AllgSu overleden De bevindingen van Hartmann en zijn medewerkers open den de weg voor de biochemische be werking van stoffen, die bil de be vruchting een rol spelen. Zyn ..alge- mene biologie'' beleefde vele herdruk ken Op wijsgerig terrein hield hij zich vooral bezig met de kennlstheo- j rie. De Algemene Vergadering der V N. heeft gisteren, met 84 tegen twee j stemmen bij elf onthoudingen, een ontwerpresolutie aanvaard, waarin een beroep op Engeland wordt gedaan om de voor de Zuldrhodeslsche „Zimbab we Afrikaanse Volksunie" (SAPU) en haar leider Joajoeankomo geldende be perkende bepalingen op te heffen. De Britse afvaardiging heeft niet aan de stemming deel genomen. Naar aanleiding van het feit. dat het Amerikaanse Congres zich tegen de meest-begunstlglngsclausule ter zake van de handel met Joego-Slavlë heeft uitgesproken, heeft de woord voerder van net Joegoslavische minis terie van Buitenlandse Zaken. Drago Kunc. gisteren op een persconferentie verklaard dat dit niet alleen de eco nomische belangen van Joego-Slavlë ernstig zal schaden maar ook anders zins de betrekkingen tussen belde lan den te na zal komen. De Franse politie heeft in Mar seille negen O.A.S.-leden gearresteerd, onder wie een gepensioneerde kolo nel. Wanneer dit gebeurd is werd niet bekend gemaakt. By de arrestaties zyn drie machinegeweren ln beslag geno men. In de Engelse stad Luton heeft een negentienjarige dameskapper. Mel- vyn Shead. een nieuw wereldrecord ge vestigd door 71 uur en 4 minuten achtereen te knippen. 199 vrouwen hadden zich daarvoor beschikbaar ge steld. Het oude record stond op naam van een kapper uit Brlsto' die dit 58 uur aan één stuk had gt. ïs- teerd. Willy Alberti Een film vol humor Ton van Duinhoven V OOK HEDENAVOND Hilversum I, 402 in. KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Zweedse liederen, 18.50 Praatje voor politieke voetgangers, politieke lezing. 19.00 Nws.. 19.10 Actualiteiten. 19.30 De Oelewappers, licht programma. 20.00 Populaire klassieke. 20 50 Licht baken. lezing. 21.00 Tierelantijnen, gev. progr., 22.00 Zigeunerorkest. 22.20 i 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22 40 WIJ lulden de zondag ln. 23.00 Nouveauté's: nieuwe grammofoonpla ten, 23.55-24.00 Nieuws. Illlvi II. Anton Geesink m. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar. 18 20 Dansorkest en zangsollsten, 18 50 Lichte grammofoonmuz19.00 Ar- tlestieke staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19 45 Grammo foonmuz 19.55 Deze week. praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Walsorkest. 20.35 Tel uit Je winst!, spelletjes-pro gramma. 2135 Socialistisch commen taar. 21 50 Lichte grammofoonmuzlek, 22.05 Mammon en Cupido, hoorspelle tje. 22 30 Nieuws. 22.40 Zo maar een zaterdag, cabaretprogramma, 23 10 Lichte grammofoonmuzlek, 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 15.00 Reisbeschrijving, 15.25 Terminus, documentaire tv-fllm. 16.00 Tussen de oorlogen, documentair pro gramma. 16.20 Wells Fargo Een moeilijke Jongen. TV-film. 16.45 lieve Oma. TV-film. 17.00 Voor de kinde ren (-17.30), 19.30 Vrije nieuwsgaring - Meer levend dan dood. TV-fllm. NTS 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Drie oude vrygezel- len. muzikale komedie. 21.50 Pau: Morgan's lotgevallen - Ontmoeting op het ys. TV-fllm. 22.15-22.45 Wereld wijs, enz. V OOK ZONDAG 14 OKTOBER. Hilversum I (40'2 m.). KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammmuziek. 8.25 Inleiding hoogmis 8 30 Plechtige hoogmis. NCRV.: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Alles was Ihr tut, cantate (gr.). IKOR: 10.00 Muziek voor de zondag. 10.15 Appèl van de Johanna Stichting te Arnhem. 10.20 Inleiding op de kerk dienst. 10.30 Evangelisch Lutherse kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.45 De kerk ln de spiegel van de pers. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert (gr.). KRO; 12 15 Licht orkest (gr.) 12.25 Amateursprogramma De Spring plank. 12.50 Buitenlands commentaar. l'l.00 Nieuws. 13.05 De stemvork: operaprogramma met toelichting. 13.45 De kerk in Groot-Brlttannlë. lezing. 14.00 Voor de kinderen 14.30 Kamer orkest en solist: Franse operamuziek. 15 30 De Vliegende Hollander, praatje 15.40 Gitaarspel (gr). 15.55 Missie en concilie, klankbeeld. 16.05 Licht or- kest (gr.). 16.ö\j Lie Vlaamse mars op Brussel, reportage. 16.40 Godsdienstige 1 uitzending. Convent van Kerken: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. NCRV.: 18.30 Alt-mezzo en orgel: Moderne en klassieke muziek. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19 05 Samen zang. 19.30 De Openbaring aan Jo hannes lezing. KRO 19 45 Nieuws. 20 00 Het roze leven van Mijnheer De Ridder. 20.40 Moderne kamermuziek (gr.). 21.21» Gram.muziek. 21.30 Wlsse- wassen licht programma. 21.50 Wy zingen de wereld rond: graag ge hoorde melodieën, 22.20 Conciliejour naal. 22.30 Nieuws. 22 40 Avondgebed. 22,50 Volksmuziek met commentaar. 23.20 Retourtjes, veertiendaagse te rugblik op ons programma. 23.55 24.00 Nieuws. Hilversum II (298 m.). VARA: 8.00 Nieuws en Socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd pro gramma. 9.4o Geestelyk leven, toe spraak. 10.00 Pianorecital: Spaanse muziek. 10.3O Lieve ouders (XX en slot), brieven van beroemde kin deren. 10.50 Zondagochtend ln VARA- Studio 5. gevarieerd programma 11.54 De mars op Brussel, reportage. AVRO: 12 00 Platenimatinee (plm. 12.30 mo gelijke afgelasting wedstrijden). 13.00 Nieuws. 13.07 Dc toestand ln de we reld. lezing. 13.17 Mededelingen of gram muziek. 13.20 Knipperlicht, pro gramma voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Licht orkest (opn.i. 14.35 Licht orkest (gr.) 14.50 Interland voetbalwedstrijd België Nederland te Antwerpen, reportage. 16 45 Sportrevue. VARA.: 17 00 Latyns- Amerikaanse muziek. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en I sportjournaal. VPRO.: 18.30 Korte Evangelisch - Lutherse kerkdienst. IKOR: 19 00 Voor de kinderen. 19.30 De Open Deur. AVRO.: 20.00 Nieuws. 20.05 The desert song. operette (verkorte uit voering). 21.00 Paul Vlaanderen en het Margo-Mysterie. detective-hoorspel. 21.40 Licht orkest. 22.00 Claveclmbel- recital: oude muziek. 22 30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Sportuitsla gen 2e klas voetbal en mededelingen. 23.00 Met de Franse slag. 23.25 Prijs winnaars van het pianistenconcours 1960 te Beriyn (gr). 23.55—24 00 Nieuws. RADIO BLOEMEN DA AL. 9.30 uur ds. G. Toornvliet. 11 uur ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belangstellenden. 3.15 uur Kin- derdienst, 4 uur ds. P. N. Kruyswyk. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.1517.C0 Othello, opera. IKOR; 17.CO18.15 Haagse Internatio nale: drietalige Jeugdgodsdlenstoefe- nlng. NTS: 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport ln beeld. KRO 20.30 Van de ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Hells, 8 uur nm. Pieterskerkplein; Taptoe Lelds Mu- zlekfestyn. 9 uur nm. Stadsgehoorzaal Feestavond: Van wyk en Heringa, 8 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Rest. Royal: Volle Evangelie-zending Spr. evang. Van Dussen. 10 uur vm. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Films over landbouw en voedselberei ding op Borneo en andere Indonesische eilanden. De films worden ingeleid door dr. S. Kooyman, conservator voor Nleuw-Gulnea en de Zuidzee, 2.30 uur nm. Stadsgehoorzaal: Samenkomst Open Deur-werk hervormde gemeente, 10.30 uur vm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen 10.30 uur vm. MAANDAG Rapenburg 47. Modeshow „Jean Pierre" 3 en 8.30 uur nm. SchouwburgAborvnemcntsc orstel- lir.g Nieuw R'dam6 Toneel „De Keu ken". 8 uur nam. Brandpunt^edaktie. 20.40 De Fllnsto- nes, tekenfilm 21.05 Stadhuis op stel ten. TV-spel. 21.30 Amsterdams fcunst- maandorkest: populalr-klassiek con cert. 22.1022.50 Indonesië ln 1962. actuele documentaire. BI ITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Serv. (330 ni.) 12.10 Kritieken. 12 35 Weerbericht. 13.00 Nieuws 13.10 Vragenbeant- woordlng. 13.40 Brlevenbeantwoordlng 14.CO Wenken voor de tuin. 14.30 Sym fonie-orkest: klassieke muziek. 15.50 Interview. 16.15 Muzikaal klankbeeld. 17 00 Hoorspel. 17.35 Bijbelverhaal. 7.55 Weerbericht. 18.00 Nieuws en Journaal. 18 45 Lichte orkestmuziek. 10.30 Brief uit. Amerika 19 45 Gods dienstig progTamma. 20.25 Llefdadig- heidsoproep. 20.30 Hoorspel. 21,10 Ka mermuziek klassieke muziek en lie deren 22.00 Nieuws 22.10 Interview. 22 50 Epiloog. 22.59 Weerbericht. 23 00 Nieuws. 23.0223.35 Planoduo: klas sieke muziek. Engeland. BBC Light Progr. (1500 en 247 m.). 12 00 Verzoekprogramma. 13 30 Ge varieerde muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.30 Liedjes. 16 00 Fllm- kronlek. 1600 Populaire muziek en nieuwe gramm.platen. 17.00 Gram.muz. met commentaar. 18.00 Vocaal en In strumentaal ensemble. 18.30 Geva rieerd programma. 19.30 Nieuws. 19.35 Gevarieerde muziek 20.30 Godsdien stige samenzang 21 00 Populaire gram mofoonmuz. 22 00 Lichte muziek. 22.30 Nieuws. 22 40 Lichte muziek (verv 23.30 Amusementsmuz 23.50; Avondgebeden. 33.5524.00 Nieuws. j Nordwestrteutscher Rundfunk (309 in.) 12.00 Symfonie-orkest en so liste: klassieke "muziek, 13.00 Nieuws. 13.10 Operetttemuziek. 14.45 Oude kamermuziek. 15.30 Amusementsmuz. IC.30 Dansmuz. 18 15 Orkestconcert: klassieke muziek. 19.00 Nieuws. 20 00 Amusementsprogr. 21.45 Nieuws. 22.15 Gevarieerde muziek 23 00 Jazzmuz. 23.15 Amusementsmuz. 24 00 Nieuws. 0.15 Orkestconcert: moderne muziek. I 00 Weerbericht en gevarieerde mu ziek. Frankrijk .7 (280 en 235 m.). 12 00 Nieuws. 12.10 Orkestconcert: klassieke en moderne muz. 13.40 Hoor spel 15 50 Mam'zelle Nitouche, ope rette. 17 45 Orkestconcert: moderne muziek. 21.30 Hedendaagse Franse ka mermuziek 28 00 Gram muziek. 23.53 —24.Ó9 Nieuws. Brussel (374 en 484 m.). 324 111.: 12.00 Nieuws 12.03 Militair orkest. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amu sementsorkest. 12.50 Programma-over zicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en Bel Canto concert 14 55 Sportreportages. (Om 17.00 Nieuws) 18.00 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws 19.30 Lichte grammofoonmuzlek. 20 00 Amusementsprogramma. 21.30 Dans muziek 22 00 Nieuws. 22.15 Dansmu ziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte gram mofoonmuzlek. 23.5524.00 Nieuws. 484 111.: 13.00 Nieuws. 13.15 Geva rieerde muziek en sportberichten 17 00 Nieuws 17.45 Internationaal Festival van Bergen 1962: orkestcon cert klassieke muziek. 19.30 Nieuws. 21.15 Lichte orkestmuziek. 22.00 We reldnieuws. 22.55 Nieuws. 23 00 Jazz. 23.55 Nieuws. VOOR MAANDAG 13 OKTOBER Hilversum I 402 m. NCRV: 7.00 Nws en SOS-berlchten. 7,10 Dagopening. 7.25 Klass. piano muziek. 7.35 Sportuitslagen, 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nws.. 8.15 Te Deum laudamus. gew. muziek. 8.30 Lichte grammofoonmuz.. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw 10.10 Klass. grammofoonmuzlek. 10 20 Rondom het Woord: theologische etherleergang, 11.05 Sopraan en tenor met pianobegeleiding: Duitse volks liedjes. vl 1.25 Lichte grammofoonmuz.. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Instrumentaal kwintet. 12.53 Grammofoonmuzlek. eventueel actua liteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht en semble. 13.45 Britse liederen. 14.05 Schoolradio, 14.30 Klass. grammo foonmuzlek. 15.40 Lichte grammofoon muzlek. 16.00 Bijbeloverdenklng, 16.30 Kamermuziek uit heden en verleden, 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuzlek 17 40 Beursberichten. 17.45 Regerings- ultz.: De Surinaamse gulden, door W. H A. Britggemann. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Klass. grammofoonmuz.. 19.00 Nws. en weer berichten, 19.10 Grammofoonmuzlek voor de teenagers. 19.30 Radiokrant. 19.50 Operettefragmenten. 20.00 Iedere avond kamermuziek, hoorspel. 21.35 Lichte grammofoonmuzlek. 22,00 Volk en staat, parlementair commentaar. 22.15 Pianorecital: klass. muz., 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Muzikale vraag baak. 23.40 Lichte grammofoonmuzlek, 23.55-24.00 Nieuws. en zangsollsten. 12 30 Med. t.b.v. laai en tuinbouw, 12 33 Actualiteiten grammofoonmuzlek. 12.38 Hammot; orgelspel, 13.00 Nieuws. 13.15 Voor* middenstand. 13.20 Instrumentaal lij kwintet. 13.45 Wikken en wegen, it 14.00 Salonorkest met zangsollst. 141 Voor de Jeugd. 15.15 Solisten-enseroi van het Residentie-orkestmod. ma 15.45 Archaeologle ln Israël, lezing ij 16.00 Zestig minuten voor boven zestig, 17 00 Oude liedjes, 17 15 StreJ uitzending. 17.35 Hammondklanka 17.50 Militair commentaar. VARA: 18.00 Nieuws en comment»! 18.20 Actualiteiten. 18.30 Jazzbat 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Pi lementalr overzicht. 19 15 Regerln) uitzending: Bescherming Bevolk! vraagt uw aandacht. 19.30 Mallénkola hoorspel (II). 20 00 Nieuws. 20.05 U lodieën-Expres, 20.30 Je neemt er van mee. hobbyquiz. 21.20 Instr mentaal sextet, 21.50 Marimba, Nieuws, 22 40 Omroeporkest: ope: muziek. 23.5524.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMM Over de 4e H)n van 18 tot 20 ut I:Johannes Brahms. Concert vo plano en orkest nr. 2 ln Bes gr. t, 83. Allegro non troppo. Allegro app, slonato. Andante. Allegretto grazlo Adrian Aeschbacher, plano. PhllhiJ monlsch Orkest van Berlijn o.l.v. Pj van Kempen II: Max Reger. Variaties en F4 over een thema van Mozart op. Thema: Andante grazioso. Variaties; l'Istesso tempo. 2. Poco agitato. Conmoto. 4. Vivace. 5. Quasi presto, 6. Sostenuto. 7. Andante grazioso. Molto sostenuto. Fuga: Allegretto gr zloso. Phllharmonlscn Orkest van B< lijn o.l.v. Karl Böhm. Ill: Richard Strauss. 1. Till Eult spiegels lustige Streiche. sjrmphonli gedicht op. 28. Sachslschê Staatsl pelle. Dresden o.l.v. Karl Böhm Concert voor hoorn en orkest nr. 2 Es gr. t. Allegro. Etwas gemachlli Tempo primo. Ruhiger. Tempo prln Tranquillo. Andante con moto. p mosso. Tempo primo. Rondo. Alleg molto. Dennis Bram, hoorn. Phllhi monla Orkest o.l.v. Wolfgang Sawi llsch. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Huckleberry Hound. T film. 20.00 Journaal en weeroverzic! 20.20 Uitzending van de., Katholle Volksparty. 20.30 Gitaarrecital: kla werken. 20.40 De koe. humorist!» filmpje. 21.0022.40 Eenzame hart( speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service 330 12.00 Orkestconcert: mod. en kla muz. 12.55 Weerber 13.00 Nws 13 Grammofoonmuz. met comments 13.40 Schoolradio. 15.00 Hoorspel. 16 Pianorecital: klass, muz.. 16 30 Pi gramma voor oudere luisteraars, 17 Voor de Jeugd. 17.55 Weerber., 18 Nws., 18.15 In the South-East. regi naai programma. 19.00 Amerikaan volksliederen. 19.30 Lichte orkestmu en zang, 20 30 Hoorspel. 21.45 Zan recital, 22.00 Nieuws en bericht» 22.30 Klankbeeld. 22.59 Weerberlc: 23.00 NJeuws, 23 02 Voordracht, 23,1 23.35 Kamermuziek. Engeland. BBC Home Service 150» en 247 m. 12.00 Populaire grammofoonmuzli 12.31 Gev. muz.. 13.31 Lichte muzli 13.45 Voor de kleuters. 14 00 Voor vrouw. 15.00 Dansmuziek, 15.31 Grai mofoonmuzlek, voor de Jeugd. 17. Voor de teenagers, 17.31 Gevarleeri muz. en berichten. 18.33 Sportoverzlc 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en J naai. 19.31 Hoorspel. 20 00 Gevari gymnastiek. 7.20 Socialistisch atryd- lied. 7.23 Lichte ochtendklanken. (Oir 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.0C Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Licht ensemble en zangsollst. 8.5C Lichte grammofoonmuzlek. 9.00 Och tendgymnastlek voor de vrouw. 9.10 Klass. grammofoonmuz,. VPRO: 10.00 Op zoek naar eigen wegen, overden king. VARA: 10.20 Lichte grammofoon muzlek. 11.20 Voordracht. 11.40 So praan en orgel: mod. liederen, 12.00 Voor het platteland. 12.05 Dansorkest 21.00 Hersengymnastiek. 21.31 Gev rleerde muz.. 22 30 Nieuws, sport 1 actualiteiten. 22.41 Jazzmuziek, 23.5 24.00 Nieuws. Nordwestdeutser Rundfunk 309 m 12.00 Jazzmuz.. 13.00 N\vs.,H Lichte orkestmuz., 14.15 Dansmuzi» 14 45 Gevarieerde grammofoonmuzit 16 00 Orkestconcert: moderne muzif 17 45 Lichte grammofoonmuz., 19! Nws., 19.30 Orkestconcert: moderne» klass. muz.. 21.45 Nws.. 22.15 Jazzmt 22.30 Amusementsorkest. 23.00 Licfc Èrammofoonmuzlek. 24 00 Nieuws. 0: lansmuz., 1.00 Weerber. en gev. mu Frankryk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nieuws. 12.10 Orkestconcer klass. muz.. 14.30 Hoorspel. 16.00 Nle: we grammofoonplaten. 18.05 Kam» muziek. 23.10 Solistenconcert. 23J Operamuziek. 23.53-24.00 Nieuws. Brnssel 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grair mofoonmuzlek, 12,30 Weerberlcb 12.35 Landbouwkronlek, 12.42 Gran mofoonmuzlek. 12.50 Beursber., 13,1 Nieuws. 13.15 Klass. grammofoonmui 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursberlcl ten. 1606 Voor de zieken. 17.00 Nwi 17.15 Zangrecltal. 17.45 Franse le 18.00 Moderne kamermuziek. 18'. Paardesportberlchten. 18.20 Voor soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.1 Nieuws. 19.40 In en om de opera, 20.0 Lichte grammofoonmuzlek. 20.30 Voo de Jeugd. 21.10 Grammofoonmuzlel 21.20 Klankbeeld over Amsterdai 21.45 Lichte grammofoonmuzlek. 220 Nieuws. 22.35 Volksdansen en -zange 22.35 De Zeven Kunsten. 22.55 Nieu» 23.0023.15 Voor de zeelleden. 484 ni: 12.00 Nieuws. 12.30 Gev. programmi 14.18 Klass. muz 15.03 Lichte gran mofoonmuzlek, 16.08 Operettemuzld 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek Werken van Belgische componist»; 18.45 Lichte grammofoonmuz.. 195 Nieuws. 20.00 Hoorspel. 22.30 WerelC nieuws. 22.15 Jazzmuziek, 22.5523, Nieuws. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Akker- en Murmer- woude M. Jorrltsma te Vrlescheloo. Bedankt voor Souburg (vac. TJ. M. Haltjema) W. Koole te Wlssekerkc; voor Apeldoorn C. v. Leeuwen te Eist. GF.REF. KERKEN (VRIJGEMAAKT). Beroepen te Doesburg-Doetinchem J. Strating te Alkmaar-Broek op Lan- gendyk. C7IR. GEKEF. KERKEN. Beroepen te Noordschesehut W. Steenbergen te Meppel. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Borssele A. F Honkoop te Goes. Aangenomen naar Zoetermeer L. Vo- Selaar, kand. te Zoetermeer, die be- ankte voor Nleuw-Beljerland. Rhenen en voor Slnt-Analand. Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nm. Stadszaal (foyer)K en O Lezing Steffa Wine over Mexico, 8 uur nm. DINSDAG Breestraat 19: Ledenverg. Ned. Kath. Kapperspatroonsbond, 6.30 uur nm. Café Anlba: Verg. Horeca-personeel over het wetsontwerp Drank- en Ho- recawet, 2.30 uur nm. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's Getuigen, 7.25 u. nm. Rapenburg 47. Modeshow „Jean 3 en 8.30 uur nm. Rest. Royal: Volle Evangelie-zending Spreker evang. I. Roose, 8 uur nm. Ryksmuseum van Oudheden: Lezing firof. dr. G. van Hoorn over „Sprokke- Ingen ln Griekse musea". 8 uur nm. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Nieuw R'dams Toneel „De Keu ken". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): K. en O en LJAConcert Zürcher Jeugd orkest, 8 uur nm. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Na tuurvriend". 8 uur nm. WOENSDAG Beestenmarkt: Openluchtsamenkomst Volle Evangelie-zending. 8 uur nm. Breestraat 19: Ledenverg. Kon. Ned. My voor Tuinbouw- en Plantkunde. 8 uur nm. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Lezing L. M. Serpentl over „Papoea's als terpbewoners'8 uur nm. Stadsgehoorzaal (foyer): Culturele avond. Ned. Chr. Reis Ver. Reis avonturen in Spanje, 8 uur nm. DONDERDAG Bevrijdingskerk: Ledenverg. Ned. Christen Vrouwenbond, 8 uur nm. Casino-theater: K en O-fllm van de maand „Ballade van een soldaat", 7 en 9.15 uur nm. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Jehovali'8 Getuigen, 7.25 uur nm. Rijksmuseum voor Nat. Historie: Kon Ned Natuurhistorische Ver. Spr. P. Nijhoff over een biologische expedi tie door Turkije, 8 uur nm. Schouwburg: Hoofdstad Operette: „In elner kleinen Kondltorel", 8 uur nm. Stadszaal (grote zaal): K en O Po- Sulalr concert R'dams Phllharmonlsch Tkest o.l.v. E. Fllpse m.m.v. Emmy Verhey en Herm Wester. 8 uur nm. VRIJDAG De Lakenhal: Ver. „Oud-Lelden". Spr. A. M. Hulkenberg over het kasteel Dever te Llsse, 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Chrlstengem. „Ecclesia", 8 uur nm. Stadszaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Spr, mevr. C. ten Hage over haar reis naar donker Afri ka. 2.30 uur nm. St.-Bonaventuralyceum: K. en O. Lezing drs. W. Zonneveld. Snel leren en goed onthouden, 8 uur nm. TENTOONSTELLINGEN De Lakennal: Dag 10-4 uur .zondag 1-4 uur. Lakenhal: Tentoonstelling van werk stukken „Kind en kleur" van Leidse school voor aeethetlsche "ormlng. (Tot 20 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jean-Paul Vroom. Werkdagen 10- 5 uur; zond. 1-5 uur (tot 29 oktober). Legermuseum (Pesthuielaan)Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdaeen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde Dag 10-5 uur, zondag 1-6 uur Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dageiyks 10-4 uur, zondag 1-4 uur. DE BIOSCOPEN Trlannn „Cape Fear", 18 1. Wert!' 2.30. 7 en 9.15 uur, zond. 2.15, 4.3C 7 en 9 15 uur. Rev „De Spookrijder". 14 J. Werk 230. 7.15 en 9.15 uur, zond. 2.31 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Dondert cyclus: „Thérése de begeerde vrou*] Casino „De stille getuige" Window), 18 J. Werkd. 2.30, 9.15 uur, zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.11 uur. Llrto „Rlflfl ln Amsterdam", Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur zondj 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Brigitte, het meisje vq Place Plgalle". 14 J. Werkd. 2.30,1 9.15 uur, zond. 2.30, 4.45. 7 en 9.1» uur. Studio „II Posto". 14 J. Werkd. 2.30 7 en 9.15 uur. Zond. 2.30. 4.45. 7 9.15 uur. „Astra-theater" (Wassenaar) Vrjjj dag 8 uur zaterdag en zondag 7 e 9.15 uur. „De Held van Iwo Jlm»'j 14 J. Maandag 8 uur, woensdag donderdag 8 uur: „Waarom moet U sterven". Zondag- en woensdag middag. 2.30 uur: „Robin Hood zyn schelmen", a.l. Weekrlndedlenst der tandartsen. Voor spoedgevallen neemt waar tand arte R. 8chreuder, tel. 32828. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallet Doeza-Apotheek, Doezastraat 31. te'- 21313 en Haven-apotheek. Haven ll tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Bre»# Smallenburg te Leiderdorp, wortf eveneens waargenomen door de Haves- Apotheek. De Oegstgeester Apotheek. Wllhi) mlnapark 8. tel. 53274 Is 'szondagsg* opend van 12-13 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN Voor spoedgevallen zijn van za .dagmiddag 2 uur tot maandagmo 8 uur bereid waar te nemen de do ren: Roodenburg Vermaat. tel. Meel. tel. 22522; Van Gent, tel. 22 wydicks tel. 30177 en Sastrowljso tel. 34779. Te Oegstgeest dokter Reterlnk. 50394. B(j geen gehoor van Uw hulsarts specialist (of diens waarnemers) op dokteratelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2