herziening eisen een groentijd Deense Koningin met doeliters in ons land Snelverkeer opvangen, anders enorme eliaos Haags administrateur nam wat meer „looir Duizend gulden boete geëist tegen chirurg I mi lidmaatschap afhankelijk gesteld van realisering Vrouw tracht haar man te vergiftigen Maatschappij der Geneeskunst over kunstmatige inseminatie Eis: 2V'i jaar BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 [tien leden van het Amsterdamse Studenten Corps hebben een klaring opgesteld, die ter ondertekening onder de overige leden ;uleert, waarin een herziening van de ontgroening wordt geëist, ondertekenaars stellen hun verdere corpslidmaatschap afhan- jk van de realisering van fundamentele veranderingen in de te van ontgroenen. )e ondertekenaars van de verklaring spreken hun ernstige zuring en verontwaardiging uit over de groentijd in haar Jjqe vorm en de excessen die deze wijze van ontgroenen onver- lelijk met zich meebrengt. Er bestaat volgens deze leden reeds |e tijd in het corps een belangrijke stroming die de groentijd rijpend wil veranderen. Uit de verklaring blijkt, dat de Senaat jnemens is een herziening van het novitiaat voor te stellen in corpsvergadering op 22 oktober. verklaring: die ter ondertekening on der de corps-leden circuleert. Zij zijn zich er van bewust dat ook bij de rector-magnificus de gedachte leeft de ontgroening radicaal te her zien. Deze corpsleden geloven echter dat het belangrijk is dat deze hervor mingen juist van de corpsleden zelf uitgaan. „Wij vinden het herzien van de groentijd belangrijker dan het ne men van verdere sancties tegen de twee commissieleden, die zich slechts meer misdragen hebben dan gebrui kelijk is", aldus de 15 corpsleden. Leiding uit handen sociëteits-commissie ientieel wordt, in de verklaring emd dat de leiding vandegroen- onder voortdurende verantwoor- jcheid van de senaat van het uit handen van de sociëteits- njssie wordt genomen en ge- tst wordt in handen van een aal daartoe te benoemen novi- scomnussie. bestaande uit ileden van wie mag worden aan- men dat zij tegen deze zeer ver- oordelyke taak zijn opgewassen, et is noodzakelijk dat. de groen- pordt getrokken uit de sfeer van melijke uitputting en geweld- ng, waarin zij nu verkeert, en iet niveau van het ontgroenen rereenstemming wordt gebracht de elementaire eisen van fatsoen ïenselijke waardigheid. Uitingen welke vorm van racisme worden ook niet getolereerd", aldus de laring. opstellers van de verklaring zijn mening dat in de publikaties de uk te veel is komen te liggen op lisdragingen van twee leden van loclëteitsbestuur. |j delen ieders verontwaardiging deze ontoelaatbare ontgroening (Dachautje spelen) en wy achten de door de senaat aan hen opgelegde straf, een berisping, op zichzelf on voldoende. O.i. moet echter het op treden van deze leden van de socië teits-commissie gezien worden in het kader van een groentijd waarin deze en vergelijkbare wandaden eerder regel dan uitzondering zijn. Ons zijn feiten bekend, die in ernst voor de gewraakte opmerkingen niet onder doen", aldus de 15 opstellers va»' Vliegtuig van de Sjah van Perzië neergestort Het, vliegtuig van de Sjah van Per zië, een Fokker Friendship, dat sinds woensdagmorgen werd vermist, blijkt ten noordwesten van Teheran te zijn neergestort, zo is vandaag in de Per zische hoofdstad bekendgemaakt. Over het, lot van de bemanning, be staande uit, vier personen, werd niets meegedeeld. Het vliegtuig was op weg naar de Kaspische-Zeekust om de Sjah vandaar naar Teheran te bren gen, De Sjah is woensdag, toen het vliegtuig niet op kwam dagen, per auto naar de hoofdstad teruggekeerd. Van onze Enschedese correspondent) De Rijkspolitie in Losser heeft gis- termiddae een man en een vrouw ge arresteerd, die ervan verdacht wor den de 40-jarige invalide textielarbei der, echtgenoot, van de vrouw, om het leven te hebben willen brengen. De man .de 26-jarige transportarbeider uit Glanerbrug, en de vrouw (38 jaar) zijn vanmiddag voor de officier van Justitie te Almelo geleid. In juli of augustus zou de vrouw haar man hebben willen vergiftigen met behulp van een vloeibaar vlie gen verdelgingsmiddel. Zij had een scheut van de vloeistof in een bord soep gegooid dat hij wilde gaan nut tigen, Hij proefde echter de vieze smaak en gooide de soep weg. Hij moet, toen slechts een vaag vermoe den hebben gehad, dat de vrouw hem wildp vergiftigen Naderhand heeft hij via een sociaalwerkster de politie laten inlichten, Zijn vrouw was toen al met haar vriend naar Hilversum vertrokken. De drie kinderen van het echtpaar, in de leeftijd van 13, 7 en 2 jaar waren bij de vader gebleven. En kele dagen geleden kreeg hij van zijn vrouw bericht dat. zij haar jongste kind wilde komen halen. In de loop van gisteren zou zij in Losser arriveren. De politie, die van de komst van de vrouw op de hoog te was gesteld, arresteerde haar en haar vriend gistermiddag voor de woning. De vrouw heeft, inmiddels bekend haar man door middel van gif om het leven te hebben willen brengen. Haar vriend was van dit voornemen op de hoogte en zal dus ook worden vervolgd. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALE WAARDEN IN MINEUR AMSTERDAM, 12 okt. Het Slachthuis in 1961 steren Is verschenen het jaarver van het Openbaar Slacht en de Keuringsdienst van Wieren en van vlees te Leiden v'ï (het jaar 1961. In dit verslag t de dank uitgesproken aan mr. rijber. die'als voorzitter van del nissie van bijstand uit, de raad opgevolgd door de inmiddels af. wen wethouder, de heer J. G, lens. De commissie bestond in verder uit de leden P. C. A. ten k,P. Fakkel. J. G. Lamers eh L. ui. Als secretaris fungeerde de M. Gort. ngezien alle slachtingen voor de ente Oegstgeest te Leiden ge- den, bestaat, tussen Oegstgeest ieiden een geheel andere verhou- dan met de overige samenwer- le gemeenten, hetgeen een belet- ramt voor de toetreding van tgeest. tot de gemeenschappelijke ing. De mogelijkheid van een bi- ale gemeenschappelijke regeling :n Leiden en Oegstgeest is daar- n overweging. Het verslag maakt 6r melding van aangebrachte Beningen en vernieuwingen in Openbaar Slachthuis te Leiden. werden aan het Openbaar tithuis in totaal 19.126 dieren ge it, hiervan gingen 18.930 stuks de slagers: in I960 waren dit 8 dieren. In 1961 bedroeg het al kilogrammen ingevoerd vlees .632 tegen 4.077.427 kg in 1960. Ie keuringsdienst „Leiden" wer- gekeurd voor uitvoer naar het inland: 1.287.081 kg vleeswaren, nen, delen en spek (v.j. 1.904.517 In 1961 bedroe? het, voordelig ex- tatie-saldo f. 979.02 tegen in I960 .062,21. MARKTBERICHTEN (den, 12 oktober Kaasmarkt: evoerd 20 partijen Goudse kaas partijen Leidse kaas. Noteringen: se: extra kw. tot f 2.42. Ie kw. f237. Leidse: le kw. tot f2.55. del kalm. Het op de luchthaven samengroe- pende personeel heeft vanochtend om kwart voor twaalf Koningin Juliana letterlijk over het platform zien hol len. Een ogenblik later omhelsde zij de juist aangekomen Deense Koning in Ingrid. Zij hygde nog na in het Engels: „Nog net op tyd". Onze landsvrouwe was niet te laat, doch het vliegtuig van de S.A.S. 10 minuten te vroeg op Schiphol aan gekomen. Nog had men pogingen gedaan de gezagvoerder op te dra gen tien minuten rond te blijven vliegen, doch op het moment, dat dit verzoek de verkeerstoren bereikte, be vond de machine zich reeds in de landing en was het te laat. Zo geschiedde het, dat de Deense en Zweedse ambassadeurs, resp. J. W. H. Eickhoff en C. Brynolf J. Eng. de laatste met zijn echtgenote, het platform opwandelden, waar de Ca ra veile van de S.A.S. kwam voorrij den, terwijl officials van de regering en de luchthaven zich bezorgd af vroegen, hoe zij nu de vertraagde be- BODEGRAVEN Prachtige poppen vaar Spaanse jeugd ia rampgebied Van de directrice van de Chr. In dustrie- en Huishoudschool ontving het bestuur van het Bodegraafse Jeugd Rode Kruis een zending prachtige poppen, die door de leer lingen van de school gemaakt wa ren De poppen zijn door het Jeugd Rode Kruis verzonden in de ge schenkverpakkingen voor de jeugd in het geteisterde gebied in Spanje, als blijk van medeleven en vriend schap van de Nederlandse jeugd. afdeling was en die ten gevolge van een noodlottig ongeval om het leven kwam. Haar eenvoud en trouw was een voorbeeld voor ons allen, aldus de presidente. Als gast-spreekster trad op mevr. W. J. MeijburgBronkers uit Voor burg. Deze sprak over: „Reclame en de vrouw". Een heel actueel onderwerj, want als men de krant openslaat of de damesbladen leest, ziet men overal advertenties, die een huisvrouw van alles aanbieden. Van zeep waar men groeting tussen onze Koningin en de Deense landsvrouwe moesten regelen. De trap werd aangerold en Ko ningin Ingrid kwam naar buiten. Achter haar volgden twee van haar dochters, de 22-jarige Prinses Mar- grethe en de 18-jarige Prinses Bene dikte. Naar bekend, brengen de hoge Deense gasten dit weekeinde een privé bezoek aan ons koninklijk ge zin op paleis Soestdijk. Onder aan de trap volgde de eer ste begroeting door de ambassadeurs, maar nauwelijks was deze uiterst for meel verlopen of daar remde de hof- auto vlak voor de ontvangstkamer, het portier zwaaide open en onze Ko ningin kwam in looppas naar haar gasten bij het vliegtuig gerend. Nadat zij Koningin Ingrid en de beide Prin sessen had omhelsd bereikte ook jkvr. C. E. B. Röel het groepje. De Koningin zelf introduceerde haar hofdame bij de Deense gasten. Daarna schreed het gezelschap naar de ontvangstkamer, waar men een verfrissing gebruikte. Naar bekend zouden Koning Fre- derik van Denemarken en zijn ge malin reeds in mei j.l. naar ons land zijn gekomen om het 25-jarig huwe lijksfeest van onze Koningin en Prins bij te wonen. Toen echter overleed een tante van de Koning, zodat het Deense koningspaar verstek liet gaan. Na circa 20 minuten nam het ko ninklijk gezelschap afscheid van de ambassadeurs en vertrok in 2 hof- auto's van Schiphol naar paleis Soestdijk. Maandag tegen het middaguur ke ren de Deense gasten met een toestel van de S.A.S. naar Kopenhagen te rug. HILLEGOM ielerprogramma De Bollenstreek Voor de renners van de Bollen streek staan nog enkele belangrijke wedstrijden op het programma. Za terdag is er een individuele tijdrit van Kijtwijk naar Zandvoort. De start is om 9 uur. De laatste wedstrijden om de W. Metz-beker zullen zondag 21 en ?8 oktober worden gereden resp. een sprintwedstrijd en een wegwedstrijd over 50 km. Het wegseizoen van de mooier van wordt tot wasmachines Bollenstreek wordt besloten op zon- toe. Zij liet een waarschuwend geluid dag 4 november met een wedstrijd horen, eerst goed te onderzoeken cn oyer 60 km. De C-klasscrs rijden 30 zich te laten voorlichten, alvorens km en de jeugd rijdt 15 km. Op 11 grote stukken te kopen. Er is van i november komt de Bollenstreek uit Alleen na toetsing verantwoordelijkheid aan hoogste normen Het Hoofdbestuur van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst zal aan de in december te Utrecht te houden algemene vergadering dei- maatschappij met betrekking tot de kunstmatige inseminatie bij de mens de volgende conclusies voorleggen: Kunstmatige inseminatie bij de mens is een medische handeling, welke uitsluitend door een arts mag worden verricht en waarvoor alleen een arts de verantwoordelijkheid kan dragen. Kunstmatige inseminatie bij een ongehuwde vrouw is in strijd met de maatschappelijke orde en ook medisch-ethisch ontoelaatbaar. Grote groeperingen van het Ne derlandse volk en ook vele artsen staan afwijzend tegenover kunstma tige inseminatie, althans tegenover de toepassing van heterologe kunst matige inseminatie, ken, 12 oktober Veemarkt. I Van een arts, die niettemin toe- en: aanvoer 40, prijs f 2 60-f 2 90 passing van kunstmatige insemlna- Iius! fM0':M050eje™tUei. Willi: tie «verweest, mag worden »er- vette koelen 350, f2.45-f3.10 kg lanPd dat alvorens daartoe te gew., Iets vlugger: Vare koeien 30, besluiten, zfjn verantwoordelijkheid •f890 per stuk. kalm; pinken 9; toetst aan de hoogst denkbare nor talveren 14, f 150-f 250 per stuk, men en daartoe bijvoorbeeld over- ffette kalveren 123, f 1.45-f 1.85 kg ieg pleegt met collega's, die op on- gew., stroef; nuchtere kalveren 20; derscheidene medische gebieden ge specialiseerd zijn en zo mogelijk en nodig met deskundigen op ander dan medisch gebied. Bij dit overleg dienen alle aspecten van het geval te worden betrokken, opdat de arts zijn persoonlijke verantwoordelijk heid aan de In casu te stellen nor men zal kunnen afwegen. schapen 30, f 75-f 100 per stuk, fokschapen 200, f90-fl25 per rustig; vette lammeren 1472, f 95- per stuk. goed; varkens (zeugen) f225-f325 per stuk, zeer kalm; ammen 158. f 65-f 90, per stuk, "kalm; biggen 721, f 35-f 46 per st.. kalm; veulens 1; gelten 11. Qtaal 3248. Hoewel dit niet wordt aangekon digd mag worden verwacht, dat het hoofdbestuur der Maatschappij voor Geneeskunst op de komende algeme ne vergadering een uitspraak dezer vergadering zal vragen, met name of zij deze conclusies kan onderschrij ven. Gisteren arriveerde op het vliegkamp Valkenburg een tweetal Neptune-vliegtuigen. De toestellen hebben een lange diensttijd in Nieuw-Guinea ach ter de rug. Familieleden van de bemanningen waren aanwezig ter verwelkoming. de vrouwenorganisaties voldoende voorlichting te verkrijgen over alle mogelijke artikelen. Het was een zeer geslaogde bijeen komst. KATWIJK Carillonbespeling De stadsbeiaardier Hessel H. de Harder zal morgenmiddag van 5 tot j Dezer dagen was het 25 jaar gele- 6 uur het carillon van de Oude Kerk den dat de heer H. Langerak be- bespelen. Het programma luidt: 1.1 noemd werd: tot. secretaris van de I Wassenaarse Sportvereniging in een nederlaagwedstrijd van de wielervereniging „Sassenheim". Op het parcours „De Boender" wordt zondag a s. de tweede wedstrijd van de najaarscompetitie gereden. Start om 9.30 uur. WASSENAAR Jubilaris bij WIK Praeludium in C-Dur van Matthias v. d. Gheyn. 2. 4 Volksliedjes; Herfstliedje van C. M. von Weber. b. Daar kwam een boer van Zwitser land. c. Op de Jacht. d. Willen wij 't haaske jagen. 3. An die Freude van Ludwig von Beethoven. 4. Ich liebe dich van Ludwig von Beethoven. 5. 2 Fransel iedjes; a. Au prés de ma blonde, b. Au clair de la lune. 6. Liedbewerking op een bekende me lodie van Felix Mendelssohn-Bar- tholdy. 7. Finale Hessel H. de Har der. ilsmeer, 11 oktober. Bloemen- hg: Chrysanten gr. bl. 35-58, per geplozen 25-39 per stuk, tros 110 per bos. Anjers: Rood 8-22, roze 6. Wit 8-23, Orchid Beayty 20-39 «tuk. Rozen: Roselandia 6-12, Pa- fan Aalsmeer 4-13, Geh. Dulsberg Pechtold 5-14, Towny Gold 6-17, Ofman 8-20, Baccarat 30-51, tezuma 10-25, Florlade 8-22. New- k«'8-20, Carol 5-14, Pink Sensa- 12-28, Nympf 10-27. Ikmaar, 12 oktober. Kaasmarkt, voer geen partijen. Noteringen: ««edammer f 1.96. Goudse vol- e f2.05. Handel goed. "wijk aan den Rijn, 11 oktober enteveiling: waspeen (per kist): A- fa 310-390. AI 250-350, All 240-570. «ra 350-420, BI 290-420. BI grof «0, breekpeen (per kist) 160-260, een (p. 100 bos) 2100-3400. bloem- (Per 100 st.) AI 3100-4300, All •2200, BI 2700-2800, Cl 1600. an- e 160-2300, spinazie 1800-2400, ■sessenbonen 6200-9700, groene kool L. 0, rode kool 1000-1200. uien "1st) 130-380. tomaten 27.50, sel- (per 100 bos) 600-900, peterselie '00 bos) 10.00. invoer: waspeen 40.000 kg. waarvan 1'S voor export en 5.000 kg voor >0 st 6 Werd verkocht: bloemkool Ijnsburg, u oktober. Bloemenvel- Physalis 95-125, Phygostegia 35 iToschrysanten: Peter Pan 35— jooucl 25—35. Chatsworth 25—35. ie Hope 5558, Crimson 4852, '^55, Eikeblad 24—32. per bos Chrysanten. Evenjn Bush 1000— t_ioe£alUon 1700—2200. Bornholm Reeaha 1200—1300. White 100 1200' Mlgolle 000—1200, De aanleg van autosnelwegen maakt moderne stedelijke verkeersvoorzle- ningen dringend noodzakelijk. Daartoe zullen voor alle grote en middelgrote steden zodanige verkeers plannen moeten worden opgesteld, zodat een chaos voorkomen kan wor den. De kosten van uitvoering dezer plannen zullen goeddeels door het Ryk moeten worden gedragen. Ge beurt dit niet op redelijke termijn, dan zullen de rampen in de steden met meer dan een half miljoen in woners niet te overzien zijn. Deze verklaring werd gisteren in Arnhem tijdens een regionale ver keerstechnische leergang afgelegd door de heer A. G. M. Boost, direc teur wegen en verkeer van de ANWB. De heer Boost grondde zijn stellin gen op een verkeerstechnische studie van 47 Europese steden, waarbij Amsterdam, Rotterdam en Den Haag inbegrepen, uitgebracht op een inter nationale verkeerstechnische leer- (Van onze Haagse correspondent) De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, mr. C. Dyserinck, heeft gistermiddag de eis van twee jaar en zes maanden gevangenis straf in de zaak tegen een 51-jarige administrateur -boekhouder uit Den Haag, die in vier jaar tijds een zee- visgroothandci in Scheveningen voor bijna dertig mille heeft benadeeld, gehandhaafd. Drie maanden geleden is deze zaak aangehouden teneinde over de admi nistrateur een psychiatrisch rapport te laten uitbrengen, mede in ver band met het merkwaardige ver weer. dat de man voerde Hij erkent jarenlang regelmatig bedragen van honderden guldens uit het girotegoed van de zaak op zyn eigen rekening te hebben overge schreven, maar naar zijn mening moet dit gezien worden als salaris dat hem nog toekwam. Ook gister middag zei hij: „Ik werd schrome lijk onderbetaald en ik heb me al leen datgene toegeëigend wat me naar mijn idee toekwam „Waarom hebt u geen andere baan gezocht?", informeerde de presiden te van de strafkamer, mrj. mr. Min- ker.hof. Daarop antwoordde de ad ministrateur, dat er nogal wat hia ten in de administratie van de fir ma waren. Hij vreesde, dat bij een onderzoek door de belastingdienst de consequenties daarvan mede voor zijn rekening zouden komen. De officier van Justitie zag geen reden verandering te brengen in de eis van twee jaar en zes maanden met aftrek. De verdediger, mr. dr. K. W. P. Klaassen. bepleitte een aanzienlijk lichtere straf, na de ook naar zijn mening wel wat wonder lijke gedachtengang van zijn cliënt te hebben toegelicht. Uitspraak op 25 oktober. gang in Salzburg, die verleden maand gehouden werd. Deze broodnoodzakelijke verkeers- voorzieningen in steden met een half miljoen inwoners en meer vergen grote offers aan doorbraken, onge lijkvloerse kruisingen en voldoende toegangswegen in en door agglomera ties. „Indien de regering niet snel be seft, dat de begroting van Verkeer en Waterstaat een belangrijke post. voor het financieren van deze stedelijke verkeersvoorzieningen moet gaan be vatten, dan zal het stadsverkeer bin nen een tiental jaren uitgroeien tot een chaos, waarvan de tegenwoordige spitsuurdrukte nog slechts een zwakke afschaduwing zal zijn", zo voorspelde de heer Boost. Indien het plan van tweeduizend kilometer autosnelweg in 1970 ver wezenlijkt is, dan zal bij de huidige stand van zaken het lokale, stedelijke wegenstelsel niet in staat zijn stro men van de berekende veertig- tot vijftigduizend motorvoertuigen per etmaal te ontvangen en te verwerken. Het is hoog tijd, dat de centrale overheid dit inziet en dat ze maat regelen neemt om de bestaande ach terstand in te halen. Anders wordt de zaak, ook in economisch opzicht, desastreus, zo zeide de heer Boost. Zaak fatale injectie'" voor Hof WIK De zilveren jubilaris heeft een groot aandeei gehad in de opbloei van de vereniging, die zich aanvankelijk al leen met, gymnastiek bezig hield, met een atletiek en een zwemafdeling. Be. halve als secretaris van WIK geniet de heer Langerak in Wassenaar be kendheid als sportadviseur van de Wassenaarse Oranjevereniging Ko ningin Wilhelmina. Het marktbeeld heeft zich vanmid dag voor de laatste dag van deze beursweek gekenmerkt door twee fronten. De internationale waarden waren over de gehele linie ln mineur, daarentegen bestond er voor de Scheepvaartaandelen een goede vraag, waardoor van een vaste stem ming in deze sector kon worden ge sproken De handel was, gedurende het eerste beurskwartier levendiger dan men de laatste dagen in de scheepvaarthoek gewend is geweest. De hoofdfondsen brokkelden, door gebrek aan kooporders, verder af. Unilevers lagen op f 126.20 ruim een gulden beneden de vorige slot- prijs. Kon. Olies noteerden een gulden lager op f 14140 Philips min zeventig cent op f 136.70. Aku's 3% punt lager bij een notering op 344%. Hoogovens lagen bij de ope ning wederom zwak in de markt met een koersdaling van vijf punten tot 507. Later op de middag trad voor dit fonds een goed herstel in tot 511. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde Hoogovens deze beursweek circa twintig punten. Aku bijna 14 punten lager. Philips moest zich met een prijsdaling van circa f3.50 tevreden stellen. Unilevers f 2.50 lager, terwijl de schade voor de aandelen Kon. Olie beperkt bleef tot een halve gulden. Wallstreet gaf donderdag aan het slot weinig verandering te zien. De handel was minimaal. Het zal er vandaag niet veel beter uitzien in verband met de viering van „Colum bus day", waardoor vele beursbezoe kers verstek laten gaan. Zij nemen er een extra lang weekeinde van. De Nederlandse hoofdfondsen brokkel den op de Newyorkse beurs een wei nig af. Dit was op zichzelf voor Am sterdam geen bemoedigend teken. Tot de zwakke tendentie op het Damrak werd verder bijgedragen door de flauwe stemming, die de Westduitse beurzen vandaag te zien gaven. In de Scheepvaartsector ging me nig stuk begin beurs in andere han den over. De vraag domineerde waar door een vaste tendentie ontstond. Aanwijsbare redenen voor genoem de stemming waren echter niet aan wezig. Een feit is echter dat in deze sector aan de verkooplimiet, als ge volg van de aanhoudende verkopen van de laatste tijd, zo langzamer hand een eind is gekomen. De Scheepvaartaandelen worden op het huidige niveau door de beurs koop waardig genoemd. Cultures verwaar loosd, Staatsfondsen vast met wei nig zaken. Aandelen KLM werden onveran derd op f 146 geadviseerd. Er worden, aldus de beurs, voorbereidingen ge troffen voor een 41/4 procent con solidatie lening KLM groot f 125 min ter vervanging van afgeloste Ame rikaanse schulden. Vandaag werden de 4procent obligaties 1962 (derde lening) Bank voor Nederlandse Gemeenten voor het eerst verhandeld. De advieskoers was 1001/4 A 100 3/8, tegen een uit- giftekoers van 100. WISSELKOERSEN Amsterdam. 12 oktober Londen 10.08%10.09%; New York 3.60,% 3.60,5,,; Montreal 3.34%—3.34%Parijs 73.47%73.52%: Brussel 7.23%7.24- Frankfort 89.93—89.98: Stockholm 69.89%69.94% Zurich 83.26%— 83.31%; Milaan 57.98%—58.03% Kopenhagen 51.99%—52.04%Osio 50.3550.40: Wenen 13.95%13.96%; Lissabon 12.58—12.59%. Vrijdag 12 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. vorige Slotkoers koers v. heden. Ned. '58 4% 100% 100% Ned. '59 4% 100% 100% Ned. '60-1 4% 100% 100% Ned. '60 II 4% 100% 100% Ned '59 4% 99% 991 j Ned. '60 4V< 99} i 100 Ned. '61 4% 99 H 99} J Ned. '53 3% 95 y* 95% Ned. Gb obi 3% 78% 78% Ned. '47 3% 91% 91% Ned. '51 3% 95 95% Ned. '53 I-n 3% 93% 94 Ned '50 I-II 3% 93% 93H Ned '56 3% 87 87 y* Ned '48 3% 84 Ned. bel. cert. 3% 88% 87% Ned. '54 I-II 3% 89% 89 Ned. '55 I 3% 89% 89% Ned. '55 n 3% 91% 91% Ned. *37 3 91 91 Ned. G.b. obi. '46 3 92% S 92% 5 Ned. dol. ln. '47 3 88% 88% Ned. Inv. cert. 3 98|J 98H Ned. 62-64 3 100 100 Indië '37 3 99% 99% Indië "37 A 3 95% 95 Ned. won. b.l. '57 6 107A 107A Ned. w.bJ. '58 4% 100 Ya 100% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam 56 12% A'dam '56 n 2% A'dam "56 UI 2% Eindhoven '54 Enschede *54 2% Den Haag'52 12% Idem n 2% R'dam '52 12%.. Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2%.. Z.-Holl. 1957 2% Zuld-Holl. '59 2% De procureur-generaal by het Amsterdamse Gerechtshof, mr. W. B. J. Aberson. heeft een boete van 1000 gulden of vijftig dagen geëist tegen een 74-jarige chirurg uit Amstelveen die op 8 september 1960 de 28-jarige mevrouw E. L. de Heer Meeuwis een verkeerde injectie toediende tijdens een operatie in het Centraal Israë litisch Ziekenhuis in Amsterdam, aan de gevolgen waarvan de pa tiënte is overleden. Zonder controle had de chirurg de injectie toegediend, die een 36-ja- rige verpleegster, had klaargemaakt. Later bleek, dat deze omloopzuster per vergissing de injectienaald met een dodelijk stof had gevuld. De procureur-generaal was van mening, dat de chirurg nalatigheid kan worden verweten, omdat hij de verpleegster niet had gecontroleerd. Er war, z.i. in dit geval alle reden toe geweest. Ten eerste, omdat men in een vreemde operatiezaal werkte, waar vooral in de medicijnkast een chaotische toestand heerste. Ten tweede, omdat de chirurg kon weten, dat de zuster het druic had gehad en moe was. Het invoeren van een wettelijke verplichting voor de chi rurgen de verpleegsters te controle ren zou volgens de procureur-gene raal het beste zijn voor de toekomst. De boete van duizend gulden wilde hij niet zozeer zien als een straf dan wel ah een middel om de verant woordelijkheid vast te stellen. De officier van justitie bij de rechtbank had destijds een boete van van 2000 gulden of twee maanden geëist tegen de chirurg. De recht bank sprak hem echter vrij, waarop de officier van Justitie appèl aante kende. De procureur-generaal was voorts van mening, dat de zuster gebrek aan concentratie kan worden ver weten. Men kan het als een primai re taak van de zuster zien, dat zij het goede flesje uit de kast pakt tij dens een operatie. In de praktijk van het leven is een vergissing als gemaakt door deze verdachte niet te accepteren, aldus de procureur-gene raal. Hij vroeg bevestiging van het rechtbankvonnis: honderd gulden of tien dagen. Ook de officier van Jus titie bij de rechtbank had deze straf geëist. ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 105% 105% Ver. HVA-my. 119 118 AJC.U 347% 342% Deli Mij cert. 139.50 139.30 Hoogovens cert. 511% 510% Philips gem. bez. 137.50 136.60 Unilever cert. 127.40 126 650% 647% Kon P (50 f 20) 142.30 141.50 Holl. Amer. iyn 113 115 Java China Pak. 134 137 K.L.M 46 46 20 Kon. Ned. St.boot 135 138 Kon. Paket My. 133 134%. Stoom My Ned 131 132 Niev Goudr cert 104% 105% v. Ommeren cert 240 237% Kon. Rott Lloyd 121 124 N. Scheepsv Unie 119% 123 vorige Slotkoers koers v. heden 104y< 105 b 91% 82 82% 86% 87 86% 86% 84 81% 81% 91% 91% 92% 91% 92 y4 92% 92% 87% 87% 96% 95 88 86% 104 104% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Interunie f50.-.. Robeco Unitas f50. Ver. Bez. v. 94 f50 Amst. Bank Cuituurbank Holl. Bank U eert. Ned. Handelmy. Rott. Bank Twentsche Bank Senembah 175 199 451 117.50 374% 31 224% 337 355% 307% 350 174 198 455 117 361 30% 224 332 350 305 NIET ACTIVE OBLIGATIES Prov.l en GemJenlngen WASSENAAR Zangkoren treden op Op woensdag 17 oktober zullen de vijf samenwerkende zangverenigingen gezamenlijk een uitvoering verzorgen in het Verenigingsgebouw in de Kerkstraat. Het ziln het Chr. Dames koor „Euphonia". het, christelijk ge mengd koor „Cantate Domino", het Wassenaars Mannenkoor, de gemeng de zangvereniging ..Bei Canto" en de r.-k. zangvereniging „Stella Maris". Elk van de koren zal een kort pro gramma uitvoeren. A'dam '47 (3%) 3 idem 48 (3%).. R'dam '52-1 (4%) ld. *37 I-n (3%) Z-Holl '55 4%.. Bankwezen Bb N Gem 58 5% id. NWB'52 (4 V« BVG rsbr f 500 BVG rsbr -52 Industr Obligaties Philips Doll *51 VERKLARING 95% 99- 94 98% 103% 98% 214% 145 103% 214% 145% Industrie Ondernemingen Albert Heyn Berkei's Pat BorsumiJ-Wehry Calvè Delft eert. Electxolasmlj K. Pap. v. Gelder K. Ned. Grofsm. Holl. Constructie Ing. bur. v. B.ny. Internatio v. Kemp. en Beg. Kon. Zout Ketjen Leidse Wolspj-jj Miiller en Co N3. Ned. Kabelfabr. Philips pref Rott. Droogd My Ver. Touwfabr Walvisvaart Wernlk's Bet.my Wilton Feilenoord v. Wfjk - Heringa Zaalberg Mijnbouw en petroleum Billton 2der Kon Petr (f20) Amerik. fondsen Canad Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors.. Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific I Un States Steel 590 590 215 212% 67 65% 667 653 555 559 251% 253% 156 458 448 187x 182% 195% 193 163 162 690% 690 390 390 318% 322 489 479 53.50 53 10 415 394% 395 91 91% 191% 185 b 383% 382 80 80 x 121 118 X ER TEKENS Gedaan en bieden Gedaan en laten 425 425 140.— 139.— 20A 58% 58% 38 38% 29 A 29% 47% 47% 53% 53% 62% 61% 31% 31« 32 31% 29 %d 29% 41% 41A

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 11