i NIEUW! MIXERS 39- GA 130 T f. 208,- Zaak-Van der Putten voor Raad van Beroep fi AGENDA B.O.A.C. lijdt enorm verlies Chroesjtsjow heeft kritiek o, arrf*4 m „Doe iets aan seksuele nood Na appèl van minister In Iiiirnevehl Gezin woont nu te lang in pluiniveelial Cr AM* gevangenen" '4> Kaisiepo jfaat NIET terug van Service vakman S a rif1 MET EEN ENKEL WOORD *4 h 0 LEIDRCH DAGBLAD WOENSDAG 10 OKTOBER 1062 Geruchten fraude i deurwaarder lijken erg overdreven Ontdaan van overdrijving T (Van onze t.v.-medewerker) Het meest touchante onderdeel van de AVRO-uitzending van gisteren was, naar onze smaak, Willem Duys' Muziekmozaiek, geheel gewijd aan de lichte muze. Hij had er veel werk van gemaakt, wilde dat best weten, liet het ten minste danig merken, want de drie kwartier, die hem waren toegemeten, overschreed hij met bijna tweemaal 15 minuten. Wie zal het hem euvel duiden? Al leen een kniesoor, dachten we. Want of men de lichte muziek nu toege daan is of niet, uit t.v. oogpunt zelfs het lange discours in aanmer king genomen was het een plesan- te aangelegenheid, leek ons. Op één voorwaarde echte. En die is, dat men het geheel dient te kuisen van alle overdrijving in de opheme larij van mensen. Grote allure, be- laamd. beroemd, het waren woorden, die van tijd tot tijd als pepernoten uit de beeldbuis rolden. En dat kan toch alleen maar door overtrekking. door overschatting van de waarde van de eigen tent zijn veroorzaakt. Het begon al direct met het ge sprek met New York en alle compli menten. waarmee dat gekruid was. Een geluk, dat Bess zo duidelijk liet demonstreren, dat het moderne werk soms verre ten achter blijft bij het goede oude. We doelen op „Het steeg je" van Willy Derby. Dat was vak werk met gevoel voor sfeer (ook al is die sfeer een kijker wezensvreemd). Aardig was. dat Ferry pleitte voor „Blijvend applaus". Pieter Goemans was, zoals verwacht mocht worden de man, die het niveau vertegenwoor digde. Tenslotte gaf een drietal „kunstenaars" een aardig handig heidje ten beste door de spot te drij ven met de zwarte schijf. Deze inlas over het vervaardigen van een nieuw liedje leek ons een prachtige vondst om wat afwisseling te brengen in beeld en geluid. Willem Duys deed zijn werk weer zeer bekwaam, sym pathiek en vaardig. De vreemde zaak van de kosmische stralen was lang. fraai en moeilijk. De toonkunst op de keien een aar digheidje. dat er na alle zwarigheid wel in wilde gaan. maar het voor programma met een dwaze verdedi ging van het standpunt van het ASC en een rommelig on)overzicht van een tentoonstelling met snufjes wa ren beter achterwege gebleven. Om half acht waren de dierenart sen aan hun jubilerende trekken ge komen. En hoe! Het was (misschien) een (beetje) schoolvoorbeeld van een degelijke reportage met documentaire inslag. Teergevoeligen hadden wellicht wat te griezelen, maar het werd toch alles beheerst voor de camera ge bracht. Na de grote aandacht, die de men senartsen voor en na op de t.v. ge nieten, deed het deugd hun bestiale collegae eens dapper te zien opdra ven! De republiek Oezbekistan bereikt niet de streefproduktie van katoen volgens het zevenjarenplan, zo heeft premier Chroesjtsjow gisteren in een rede tot communistische partijleiders in Tasjkent verklaard. Volgens hem wordt op sommige bedrijven slechts een derde of een vierde geoogst van hetgeen elders in de republiek wordt bereikt. Chroesjtsjow gaf de verantwoorde- delijke autoriteiten het advies de ver- I bouwers bekend te maken met de modernste methoden. In dit verband moest worden gestreefd naar een verhoging van de arbeidsproduktivi- teit, een vermindering van de kost prijs en een verbetering van de kwa liteit van het produkt. Tenslotte pleitte de regerings- en partijleider voor een verstandiger verdeling van de kaderleden en specialisten over de verschillende takken van de industrie en de landbouw. Voor het eerst sinds de collectivi satie van de grond in de Sowjet-Unie is aan enige leden van een collectieve boerderij het lapje grond ontnomen, dat zij privé mochten bewerken. Dit is vandaag bekendgemaakt door het partijblad Prawda. De maatregel was getroffen in een dorp nabij Tiflis, de hoofdstad van de republiek Georgié De betrokken boeren waren ervan beschuldigd, dat zij vrijwel al hun aandacht besteedden aan hun parti culiere stuk grond, maar nauwelijks iets presteerden op de collectieve boerderij. De officier van Justitie in Dor drecht, mr. J. E Visser, noemde de geruchten als zou de 50-jarige Gor- kumse deurwaarder, die vorige week op verdenking is gearresteerd één a twoe ton te hebben verduisterd, „schromelijk overdreven". Het onderzoek is in volle gang en vooralsnog is er niet bekend hoeveel geld er tussen de wal en het schip is geraakt De eerste indruk is. dat de man zich bepaald niet ten koste van zijn cliënten heeft willen ver rijken, maar dat hij. door verre gaande slordigheid" zijn zaken vol komen uit de hand heeft laten lo pen. Hij heeft heel wat opdrachten niet uitgevoerd. Voorts heeft men tal van niet geïnde declaraties aan getroffen. Ontsnapt meisje weer aangehouden Een achttienjarig meisje; dat op 4 september was ontsnapt uit het Rijks, meisjesinternaat in Nijmegen, is in Scheveningen aangehouden. Het meisje, dat onder toezicht staat van Pro Juventute. was al vaker wegge lopen. Het was bekend, dat ze dan steeds haar 26-jarige Haase vriend opzocht. Aanvankelijk bleek ze echter in Den Haag niet te vinden. Op haar ver spreide signalement heeft een agent haar echter in Scheveningen her kend. Ze was inderdaad in gezelschap van haar vriend. Deze heeft een pro ces-verbaal eekregen wegens het ont trekken van een minderjarige aan het wettig over haar gestelde gezag. Hij had voor het meisje een kamer in Scheveningen gehuurd. Advertentie O s morgens De BOAC (British Overseas Airways Corp.» heeft in het op 31 maart 1962 geeindigde boekjaar een ver- lies van bijna 15 miljoen pond (on- I geveer 150 miljoen gulden) gele den, het grootste verlies in de ge schiedenis van de maatschappij. Uit het vandaag gepubliceerde jaar- verslag blijkt, dat het totale tekort van de maatschappij 64,6 miljoen pond bedraagt, onder meer als ge volg van afschrijving op oude vliegtuigen en de verliezen in voor afgaande jaren. De voorzitter van de BOAC, Sir Mat thew Slattery, wijt de slechte gang van zaken gedeeltelijk aan de fi nanciële structuur van de maat schappij. Op een persconferentie verklaarde hij, dat de BOAC op re delijke basis zou kunnen werken als de regering haar zou toestaan de zich ophopende verliezen af te schrijven, zodat zij er geep rente over behoefde te betalen. Het verlies in het voorafgaande boekjaar van 14,4 miljoen pond be stond uit een exploitatieverlies van 5 miljoen pond, een verlies van 3.4 miljoen pond op met de maat schappij geassocieerde ondernemin gen en een rentebetaling van 6 miljoen pond aan de regering. Volgens Sir Matthew is de voor naamste oorzaak van de teleur stellende bedrijfsresultaten van de BOAC en andere grote luchtvaart maatschappijen de plotselinge ver mindering van de groei van het passagiersvervoer over de Atlan tische Oceaan. (Van onze Utrechtse correspondent) De gemeente Barneveld zette op 4 september de heer D. N. de Jong uit de noodwoning, die hij zonder daar- jtoe gerechtigd te zijn had gebouwd, j Diezelfde avond, toen de nieuwe gemeenteraad voor het eerst in ver gadering bijeen was, zette hij enig huisraad in de tuin van de burge- meester en maakte het zich daar ge- j makkelijk. Hy had zelfs een kachel aangemaakt. Sedert die avond huist I de heer De Jong met zijn gezin in een der kantoorruimten van de I pluimveehal en is niet van plan daaruit te vertrekken, niettegen staande het feit. dat hem een wo ning te huur is aangeboden. Het gemeentebestuur heeft boven dien xle betrokken kantoorruimte no dig, omdat het besluit voor de ver bouwing van de markthallen inmid dels is goedgekeurd door Gedeputeer de Staten. B. en W. spreken in hun pre-advies op een nagekomen stuk voor de raadsvergadering als hun oordeel uit. dat het lijdelijk verzet van het gezin De Jong, die van gemeentewege op i alle mogelijke manieren is voortge- holpen. moet worden beantwoord met krachtige maatregelen. De heer De Jong dient met zijn gezin nu zo spoedig mogelijk uit de kantoorruim te van de pluimveehal te worden ver wijderd. De weg daartoe is een civiele pro cedure voor de rechtbank. B. en W. I stellen voor tot het voeren van een zodanig rechtsgeding te besluiten. NIEUWE TAALGRENS IN BELGIÏ DEFINITIEF De Belgische Senaat heeft met 91 tegen 56 stemmen bij 14 onthoudin gen de definitieve afbakening van de taalgrens in België goedgekeurd. Hiermee wordt België definitief ge- I scheiden in twee delen wat het ge- I bruik betreft van de twee officiële landstalen, het Nederlands en het Frans. Voor een aantal gemeenten op de „taalgrens" zullen zekere faciliteiten I gelden, waardoor Franssprekenden in Vlaamse gemeenten hun kinderen in hun eigen taal onderwijs kunnen la ten volgen en andersom. Ook gel den deze faciliteiten voor zaken, die betrekking hebben op de gemeente administratie. De afbakening van de taalgrens is het eerste van de serie taalwetten van de Belgische regering. Het tweeede en derde handelen over het gebruik van de twee landstalen in Brussel, bij de centrale administratie en bij het on derwijs. Advertentie Op onze STAND 61 op de „IDEE '62" te Amsterdam tonen wij u naast het komplete programma van koelkasten, wasmachines, centrifuges, mixers, etc. de nieuwe Bosch 130 I. koelkast voorzien van ontdooiautomaat Thans is dit het kleinste type, dat BOSCH In zijn programma voert en wordt nu gelanceerd voor: af Amsterdam Alleenvertegenwoordiging voor Nederland: NV WILLEM VAN R IJ N Haarlemmerweg 475, Amsterdam-W Telefoon (020) 18 52 22 (12 lijnen) Telex 122 82 - Postbus 8005 Levering via de handel VOOK HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. NVRV: 18.05 Klassiek planorecital, 18.30 Het spektrum: lezingen. 18.45 I Jodelzang en licht ensemble. 19.00 I Nieuws en weerpraatje. 19.10 Medede- i lingen of grammofoonmuz.. 19.15 Le ger des Hellskwartet. 19.30 Vandaag, radiokrant. 19.50 Licht Instrumentaal kwartet, 20.10 Trompet met orkest- I begeleiding. 20.20 Concertgebouwor- kest en solisten: Klassieke en moder- ne muz., 21 20 Het 21e oecumenische concilie te Rome 1962 (III). lezing, 21.40 Lichte grammofoonmuziek. 21.50 Kanttekeningen. 22.05 Geestelijke lie deren. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover denking, 22.55 Concertgebouworkest (verv 23.20 Lichte grammofoonmuz., 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. VARA: 18.00 Nieuws en commentaar, 18.20 Actualiteiten. 18.30 Tango-rum ba-orkest. 19.00 Voor de kinderen, 19.10 VARA-varia en lichte grammo- foonmuzier; VPRO: 19 30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte orkestmuziek met zangsollsten. 20.40 Kaf en koren, wekelijkse notities. 20 50 Pelléas et Mélisande. opera. In de pauze (22.30-22.40): Nieuws, 23 45 Wereldkampioenschap biljarten Anker- kader 71-2, 23.50 Filmmelodieën, 23.55 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17 35 Jeugdjournaal. CVK-IKOR-RKK 17.4518.05 Logboek, programma over de bijbel voor de Jeugd. KRO: 19.30 Van onze sportredacteur. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. KRO: 20.20 Actueel beeldmagazine. 21.00 Piste, variétéprogramma, 21.40 De grenzen van het leven, documentair program ma (deel I). 22.30—22.40 Epiloog. VOOR DONDERDAG 11 OKTOBER llihersum I. 402 m. KRO: 7.00 Nws.. 7.15 Klass. gram mofoonmuz.. 7 30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging, 8.00 Nws. Uit voorraad leverbaar de 3 snelheden Advertentie CD De heren W. Goudsmit en E. Schraven, redactieleden van het „Maandblad voor berechting en re classering", achten een onderzoek door een groep van deskundigen naar de seksuele nood in straf- en ver pleeginrichtingen dringend noodza- kelijk. ln een artikel in het maandblad hebben zij slechts de aandacht op deze nood willen vestigen, zonder de tails voor de oplossing van deze ma terie („die totnutoe steeds ontvlucht wordt") aan te geven. Wel vragen zij zich af, of het regime in de straf- en verpleeginrichtingen wellicht in zo verre gewijzigd zou kunnen worden, dat met name de lang gestraften en verpleegden meer gelegenheid wordt gegeven tot verlof en tot een wat vriiere en meer discrete bezoekrege ling in de inrichting. „De familiecontacten zouden op deze wijze versterkt kunnen worden en het weer vertrouwd raken met de normale levenssituatie in de maat schappij zal in de hand gewerkt kunner worden", zo menen de heren Goudsmit en Schraven. Zij geloven niet, dat de seksuele nood in de ge vangenissen en verpleeginrichtingen met het noemen van enkele extreme uitingen voldoende wordt weergege ven. De „dikwijls gore taal" van ge detineerden op de werkplaatsen moet bijv ook gezien worden als een uiting van seksuele nood. Razzia's in Japan De Japanse politie heeft gisteren bij razzia's op handelaars in verdo vende middelen en andere misdadi gers 990 mensen aangehouden. Aan deze acties in de verdachte buurten van Tokio, Jokohama, Nagoja, Kobe, Osaka en in het noorden van Kioe Sioe namen in totaal 5.000 politie mannen deel. Volgens de politie telt Japan bijna 5.000 misdadigersbenden met in het geheel 162.450 leden. Heroine en an dere verdovende middelen zouden van bemanningsleden van schepen en vliegtuigen worden gekocht. (Van onze Utrechtse correspondent) De Centrale Raad van Beroep in Ambtenarenzaken te Utrecht heeft vandaag het geschil onder ogen gezien, dat gerezen is tussen de minister van Defensie en de te Nieuw-Millingen gestationeerde technisch hoofdambtenaar F. H. van der Putten. Zoals bekend, werd het ontslag, dat de minister de heer Van der Putten op 28 november 1961 heeft aangezegd, aanleiding tot dit geschil. Het beroep is ingesteld door de minister, nadat het Ambtenarengerecht in Arnhem op 13 april van dit jaar het besluit van de minister, dat leidde tot het ontslag, heeft nietig verklaard. Het Gerecht was van oordeel, dat de opdracht, die de minister bedoelde ambtenaar heeft gegeven, niet zoda nig duidelijk was omschreven, dat deze ambtenaar bij het uitvoe ren van de opdracht precies wist waai hij aan toe was. Een ontslag, zonder nader onder houd. waarin op bepaalde punten om opheldering zou kunnen worden ge vraagd. was, aldus het Ambtenaren gerecht, niet aanvaardbaar. Namen noemen De opdracht, die minister Visser de heer Van der Putten op 7 november 1961 gaf, luidde namen te noemen van officieren, die in het voormalige Nederlands-Indië zich aan collabora tie met de Japanners zouden heb ben schuldig gemaakt, ook na de oorlog laakbare handelingen zouden hebben gepleegd en die thans nog in actieve dienst zijn. Tevens diende de heer Van der Putten melding te ma ken van de feiten, waaraan deze of ficieren zich zouden hebben schuldig Ook uit het verslag van het onder houd blijkt niet, dat de heer Van der Putten zulks zou kunnen doen. Het Ambtenarengerecht heeft mitsdien gezegd, dat de opdracht van de minister feitelijke grondslag miste om zt naar behoren te kunnen uit voeren. Bovendien betreurde het Gerecht het, dat de raadsman van de heer Var. der Putten genoemd onderhoud niet heeft mogen bijwonen. Voer de minister treedt als ge machtigde op. mr. C. R. C. Wijcker- held Bisdom uit Den Haag. voor de heer Van der Putten mr. N. J. Ge- leijnse uit Amsterdam. President van de raad van beroep is mr. A. Blom. m s middags jf» REGCRING-DIEFENSAKER OVERLEEFT LIBERALE MOTIE VAN WANTROUWEN De Canadese conservatieve rege- ring-Diefenbaker heeft gisteravond een liberale motie van wantrouwen overleefd. Het parlement verwierp de motie met 137 tegen 116 stemmen. Op de wip zat de Sociale Krediet partij. welks vijfentwintig afge vaardigden de 112 conservatieven te hulp kwamen. Het was de vierde maal dat deze minderheidsregering met steun van de Sociale Krediet partij een motie van wantrouwen wist te doorstaan. De oud-vice-voorzitter van de Nieuw-Guinearaad Marcus Kaisiepo heeft besloten voorlopig niet naar Nieuw-Guinea terug te keren, maar in Nederland te blijven. Hü heeft de Nederlandse regering hiervan in ken nis gesteld. Hij was onlangs in Ne derland aangekomen na in New York de behandeling van het akkoord in zake Nieuw-Guinea in de V.N. te hebben bijgewoond. Kaisiepo's gezin is al onderweg naar Nederland. Zijn oudste dochter werkt al ongeveer twee jaar als ieer- lingverpleegster in het Diaconessen- huis te Gouda. De voormalige Nederlandse voor zitter van de Nieuw-Guinearaad, de heer J. H. F. Sollewijn Gelpke, is gis- p. i -, teren me; het KLM-lijn toestel uit I Dit biedt U natuurlijk Tokio in Nederland teruggekeerd. Op Schiphol werd hij opgewacht door zijn vrouw, die reeds eerder naai' ons land was gekomen. De voormalige voorzitter die in Nederland nog geen eigen woning heeft, is thans met zijn vrouw en 4 kinderen bij zijn schoonmoeder in Apeldoorn ingetrokken. Hij verklaar de op Schiphol nog geen beslissing te hebben genomen over zijn toekomst. Hij had ri- nog geen enkel idee van wat hij zou gaan doen. MIXER i Doezastraat 5, Le>den^V Tel. 26164 (na 6 uur 33878) WOENSDAG Beestenmarkt; Openlucht-samen komst Volle Evangellezending. 7.45 uur nam Herengracht 82: Jaarverg. Ver. „Pro Juventute Rijnland", 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. DONDERDAG Rehoboth' Ver. voor experimenteel radio-onderzoek in Nederland, 8 uur nm. Stadszaal (grote zaal): K. en O Re sidentie-orkest o.l.v Willem van Ot- terloo. Solist Gary Graffman. 8 uur nam. Advertentie CC m 's avonds uivvrvi ivi,De Anti-Vivisectie-Stichting heeft I besloten een protestbijeenkomst te or- Sanlseren voor het ministerie van ustltle. Daarbij zal een verzoekschrift uit Engeland, Belgié, Duitsland, worden aangeboden. De stichting eist, Zwitserland en Nederland zullen op dat ten spoedigste de artikelen van de wet op de dierenbescherming in wer king zullen treden, waardoor de han del ln dieren aan een vergunning wordt gebonden. Daarbij dient te worden bepaald, dat uit- en door De leden van de vaste commls- 8eNaaiktde mfning van de minister I 20 oktober tarten op het Haag.e Ma- jor p,i,.„ in »;in rannnrt lieveld voor een vaart over Nederland, heef. Van der Putten in zijn rapport. Er mlnder dan vler redencn binnengekomen op 24 november niet voor Jdere gr0otscheepse manifestatie: aar de opdracht voldaan. Per 28 no-het ls 50 jaar geieden. dat hier de vember werd hem schriftelijk ont- eerste ballonwedstrijd werd gehouden voeren slechts in bijzondere gevallen slag aangezegd. Hiertegen in beroep en 25 Jaar geleden maakte de voor- worden toegestaan komend bij het Ambtenarengerecht zitter van de Haagsche ballonclub. drs. in Arnhem heeft dit rechtscollege J Boesman, zijn eerste vaart als ge- ^S"'Van mlmSter n,CU8 alten ^herbemMmd^voor Tt «ÏKS staat deze maand bovendien 55 Jaar. ,pvdA) met ingang van 1 november I ontslag zal nemen als lid van de Eerste Kamer. De heer De Roos zal zitting nemen ln de Raad van State. Een aantal wetsontwerpen werd ver volgens zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen Het betrof hier o.a. de wijziging van Geen grondslag Sommige werkgevers hebben ln- Tijdens de behandeling is. al- I derdaad vergunning verkregen om van dus het Ambtenarengerecht, niet ge- I ^n sri^nweïiLa^den^^n^ee" bleken, dat Van der Putten verklaard trokken premie aow-aww in te hou- heeft namen en feiten omtrent Offl- I den. ook als deze werknemers niet pre- cieren, die nu nog in dienst zijn. te mleplichtlg zijn (beneden 15 jaar of titel IV van de kleuteronderwijswet, de kunnen noemen. Twee hoofdambte- 65 Jaar en ouder). Aldus staatssecreta -- naren van het ministerie van Defen sie, de heren G. H. Pijnenburg en mr. E E. N. Krans, hebben de mi nister na een onderhoud met Van der Putten zelf verklaard, dat deze namen en feiten zou kunnen noemen, cioch de heer Van der Putten ont kende dit ter zitting. Veiligheidsmaatregelen in Zuid-Afrika In geheel Zuid-Afrika zijn gister avond veiligheidsmaatregelen van kracht geworden, die, zoals een wijziging van de som voor de kosten van het regentschap, enkele verhogin gen van soclale-verzekeringsuitkerin- gen. en een wijziging van de grens tussen de gemeenten Barneveld en Ede. ris dr. W. H. van den Berge ln ant woord op schriftelijke vragen van de heer Peschar (PvdA). De bewindsman tekent er echter bij aan, dat de van deze werknemers ingehouden premie op hun verzoek na afloop van het ka lenderjaar door de Inspecteur der be lastingen wordt teruggeven. Bij werkzaamheden op de terrei nen van de Shell aan de Vondelingen- weg bij Pernis is gistermiddag de 61- llgenuTullÏHÏmd«nW«n dal vanavond president Alessandrl een wijk uit Rotterdam van een stelling radiorede zou houden De minister wei van 10 meter hooete gevallen man was op slag dood. BUITENLAND De Chileense minister van Finan ciën heeft meegedeeld, dat een verzoek tot devaluatie van de escudo vanmid dag de centrale bank zou bereiken en De machinist en de stoker van de goederentrein die betrokken was bij de ontsporing van de exprestreln i Triëst-Parljs op vrijdagavond, ls dood door schuld ten laste gelegd. Zij zijn I voorlopig ln vrijheid gesteld Zoals be kend kwamen bij het ongeluk negen passagiers om het leven en werden 24 gewond. In Italië zijn gisteren verpleeg sters. ziekendragers en andere leden van het ziekenhuispersoneel, met uit zondering van artsen en laboranten, voor twee dagen in staking gegaan voor het verkrijgen van betere arbeids voorwaarden De artsen en laboranten zullen morgen voor drie dagen het werk neerleggen. De Spaanse ex-dlplomaat Jullo Ayuso. die in 1959 tot acht Jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld, ii vrijgelaten, zij het dat hem een be perkte verblijfplaats ls aangewezen. Ayuso. die secretaris van de Spaanse ambassade in Genéve was, werd ir 1959 naar Madrid ontboden en gear resteerd op beschuldiging een van de oprichters te zijn van het „Volksfront voor de bevrijding", een verboden or- ganisatie Toen hij voor het militair hooggerechtshof terechtstond werd Ayuso verdedigd door Gil Robles. Het Amerikaanse vakverbond van havenarbeiders. ILA, heeft bekendge maakt. dat zijn leden instemmen met een voorstel voor een volledige boycot van alle schepen die goederen van en naar de Sowjet-Unie vervoeren. Hogewoerd 175. Dlenstver|aderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Zaal Maria GIJzensteeg: Leidse Tui niers- en Bloemistenvereniging D.E.V., 8 uur nm. VRIJDAG Gerecht 10: Soefi-beweglng. Spr. L. de Ruiter. 8 uur nm. Prediker: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Leidse Volkshuis: Filmavond Werk gemeenschap „De Ratel". 8 uur nm. Stadsgehoorzaal: Feestavond Leld- sche Ziekenkas. 8 uur nam. Oegstgeest Zijzaal: W. de 1 8.15 Ernstige grammofoonmuziek. 8.30 Plechtige opening van het 2e Vatlcaan» Concilie, 13.00 Nws.. 13.15 Licht en semble met koren, 13.40 Wissewassen licht programma. NCRV: 14.00 Promenade orkest en solist: Moderne muz., 14.30 Grammofoonmuz.. 14.35 Kamerorkest: xlass. muz., 15.30 Ope- rettemuz., 15.45 Licht pianospel. 16.00 Bijbeloverdenking, 16.20 Viool en piano: mod. muz. 16.55 Voor de Jeugd, 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Metropole orkest. KRO: 18.15 Sportrubr., 18.30 Coun- try-Westernhillbillymuz 18.50 Soc. perspectief, lez., 19.00 Nws en weerpr., 19.10 Geestelijke liederen. 19.30 Van daag. radiokrant, 19.50 Politieke lez., 20.00 WIJ poetsen de plaat: lichte grammofoonmuziek. 20.20 Recht zo die gaat. hoorspel. 20.50 Lichte Russische muziek. 21.25 Hammondorgelspel, 21.40 Volksliederen. 22.00 Kerkorgelconcert, 22.30 Nws.. 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Boekbespreking, 23.00 Platen- nieuws. 23.30 De Orde van het Gulden Vlies, sonografle, 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO7.00 Nws., 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws., 8.15 Programma-overzicht, 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtendgym. voor de vrouw, 9.10 De groenteman, 9.15 Klassieke muz., 9.35 Waterstan den. 9.40 Morgenwijding, 10.00 Arbeids vitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookkunst. 11.15 Moderne orkestmuz, 12.00 Licht ensemble, 12.30 Medede lingen t. b. v. land- en tuinbouw, 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing, 12.43 Hammondorgel en zang: lichte muz., 13.00 Nws.. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest en zangsollsten, 14.00 Planorecital: klass. muz., 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Zing met ons mee, 15.30 Voordracht, 15.45 Licht ensemble, 16.00 Van vier tot vijf, radioprogramma ln een Note- dop, 17.00 Voor de Jeugd. AVRO 18.00 Nws., 18.15 Eventueel actueel. 18 20 Pianospel. 18.30 Sport- praatje, 18.35 Gesproken brief, 18.40 Franse chansons. 19.00 Carrousel, een programma dat alle kanten opgaat, 19.30 Voor de Jeugd, 20.00 Nws.. 20.05 Omroeporkest en sol. met koor: Opera programma, 21.30 Terugreis, stemmen, spel. 22.15 Lichte grammofoonmuziek, 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten, 23.00 Sportactuallteiten, 23.10 Dlscotarla; nieuwe grammofoonplaten. 23.5524.0C Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 8.30 Eurovisie: Plechtige ope ning van het 2e Vaticaans Concilie, reportage plm 10.00 tot plm. 12.00 Eurovisie: Pontificale Hoogmis. AVRO: 19.30 Luipaard op schoot, documen taire film. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20 20 Televizier. 20.30 De actuele ca mera: vooruitblik in het komendr bioscoopselzoen. 21.0022.40 Arme Bltos. toneelstuk. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Orkestconcert: klass. en mod. muz., 12.55 Weerber., 13.00 Nws.. 13.10 Round Britain Quiz, 13.40 Voordracht. 14.00 Schoolradio. 15.20 Kritieken, 16.05 Amusementsprogramma. 16.45 Voor dracht. 17.00 Voor de Jeugd, 17.55 Weerbericht. 18.00 Nws, 18.15 In the South-East. regionaal programma. 19.00 Muzikaal klankbeeld, 19.30 Orkestcon cert' moderne en klass. muz.. 20.30 Discussie over actuele problemen. 21.00 Amerikaanse volksliederen. 21.3C Wetenschappelijke quiz, 22.00 Nws en berichten, 22.59 Weerbericht, 23.0( Nws., 23.02 Voordracht, 23.15-23.31 Planorecital. Engeland. BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 1200 Populaire grammofoonmuz., 12.31 Gev. programma voor de arbei ders. 13.00 Gev. programma. 13.45 Voor de kleuters, 14.00 Voor de vrouw 15.00 Amusementsprogramma, 15.31 Muziek bij het werk, 16.15 The Dales dagboek, 16.31 Uitslagen races, 17.00 Lichte muziek, 17.31 Gev. muz. en be richten, 18.33 Sportoverzlcht, 18.45 Hoorspel. 19.00 Nieuws en Journaal. 19.31 Licht programma. 20.00 Wedstrijd mm _icht programma. 20.00 Wedstrlid Zwijgerkerk, Commissie v. huish. en tussen scholen, 20.31 Samenzang. 21.00 gezinsvoorlichting. Onderwerp: Neder- Brlevenbeantwoording. 21.31 Lichte landse zuivelindustrie, 8 uur ra BHBI H.,.,.-JB J|P Prins Bernhard is gisteravond per woordvoerder van de politie in Jo- vliegtuig in Grosseto (Italië) aange- - 1 komen en vandaar doorgereisd naar het zomerverblijf van de Koninklijke familie in Porto Ercole. na een kort oponthoud ln Porto Santo Stefano. HIJ ls later ln Porto Ercole aange komen. hannesburg het uitdrukte, hun oor zaak vinden in vrees, dat „onder grondse elementen" voordeel zullen trekken uit de viering van Krugerdag die vandaag wordt gehouden. In een groot aantal steden zijn wegversper ringen opgericht, waar de papieren van reizigers worden gecontroleerd. De staatssecretaris van mlsche Zaken. drs. F. J. Econo- Gljzels Volgens de politie worden alleen de i heeft gisteren in Den Haag het be- auto's van niet-blanken doorzocht. i «tuur«n de onlangs opgerichte stich- Od Krueerdae wordt Paul Kruger tln& bedrijfseconomische voorlichtlngs- u TT T7T I vfr*! dienst voor de Nederlandse groothan- die in de tweede helft van de negen- del geïnstalleerd, waarin zowel onder- tiende eeuw tweemaal president van nemers als vertegenwoordigers van de Transvaal was, herdacht. I werknemersorganisaties zitting hebben. radiorede zou houden. De minister wel gerde bijzonderheden mee te delen over de waarschijnlijke devaluatie van de escudo. Een officier van het Amerikaanse leger ls doodgeschoten door eigen mensen, die hem aanzagen voor een Noordkoreaanse infiltrant. De officier, die was gedetacheerd bij de eerste Amerikaanse cavalerie-divisie in Zuld- Korea. nam deel aan een nachtoefe ning ln de nabijheid van de demarca tielijn. Het pas onafhankelijk geworden Oeganda zal Zuld-Afrlka en de rege ring van de Centraal-Afrikaanse Fe deratie niet erkennen. Dit ls gisteren op een persconferentie ln Kampala meegedeeld door de premier van Oe ganda, Milton Obote. Een Britse Jury heeft vastgesteld dat de Amerikaanse spion dr. Robert Soblen zichzelf het leven heeft beno men. De Jury heeft evenwel niet kun nen vaststellen hoe dr. Soblen. die ln dc Verenigde Staten tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld en op het punt stond door Engeland aan dit land te worden uitgeleverd, de be schikking over het door hbm gebruikte barbituraat heeft kunnen krijgen. Het Britse ministerie van Binnenlandse Zaken zal het onderzoek over deze vraag voortzetten. Een onder auspiciën van de We reldgezondheidsorganisatie in Brussel gehouden conferentie van gezond heidsdeskundigen uit 22 landen heeft vastgesteld dat verontreiniging van de lucht een der grootste gevaren ln Eu ropa ls en voortijdige dood kan ver oorzaken. Een Oostdultse politiefunctiona ris is er kortgeleden in geslaagd West- Duitsland te bereiken, na een kilo meter ver onder geweervuur van Oost dultse grenswachten te hebben gelo pen. Voor twee collega's mislukte de vluchtpoging, zij werden gearresteerd. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk: 10- 10.30 uur. bijbelstudie. 10.30-11.30 uur ds. K. C. van Oossanen; 11.30-12 uur, Avondmaal. Stadsgehoorzaal Feestavond: Van Wijk en Heringa. 8 uur nm. Stationsplein (halte bus 50): Excur sie Kon. Ned Natuurhistorische Ver. naar Huys te Warmond, 1.55 uur nm. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jehovah's Getuigen, 4.30 en 6.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen 10.30 uur vm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad, 2 uur nm. Stadszaal (foyer)K en O Lezing Steffa Wine over Mexico, 8 uur nm. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van werk stukken ..Kind en kleur" van Leidse school voor aesthetlsche "orming. (Tot 29 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Jean-Paul Vroom. Werkdagen 10- 5 uur; zond. 1-5 uur (tot 29 oktober). Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van maandag, dag van 10-4 uur (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum Geologie en Mineralo gie. v. d Werfpark 1; tentoonstelling geologie van Nederland Op werkdagen van 10-12 en 2-4 uur Zon- en feest dagen 2-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Dag 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- 111 ks 10-5 uur. zondag 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dagelijks 10-4 uur zondag 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Madame Sans Géne. (14 Jaar). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Sergeant van het Vreemdelin genlegioen". (14 Jr). Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. zond. 2.30, 4.45, 7.15 9.15 uur: donderdagcyclus „Venus en nerts" Casino: „De misdaad was bijna vol maakt". (18 Jr). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Rlfifi ln Amsterdam". (14 Jr). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Marco Polo". (18 Jr). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Studio: ..De smaak van honing". (18 Jaar) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zond.: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Astra-tlieater - Wassenaar'. Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur „Eddle op leven en dood". (14 Jaar). Zondag 7 en 9.15 uur, maandag en woens dag 8 uur „Het komplot". (14 Jaar). Donderdag 8 uur „Lola". (18 Jaar). Zondagmiddag en woensdagmiddag 2.30 uur „De clown van circus Kro ne". (A.I.). 4vond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Drle6um. Mare 110, tel 20406. Apotheek R. van Breest Smal- 'enburg te Leiderdorp is geopend. Bü geen gehoor van O huisarts ot peclalist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. orkestmuziek, 22.30 Nieuws, sport en actualiteiten, 22.41 Jazzmuz., 23.31 Lichte muz., 23.5524.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte grammofoonmuziek, 13.00 Nws., 13.15 Lichte grammofoon muziek, 14.00 Omroep-symfonle-orkest van Keulen, en solisten: populair» muz 16.00 Fllmmuz.. 16.45 Jazzmuz., 17.35 Amus.muz.. 19.00 Nieuws, 19.15 Tristan und Isolde, opera (le en 2e acte), 22.00 Nieuws. 22.30 Tristan und Isolde, opera (3e acte), 24.00 Nws.. 0.20 Dans- en amusjnuz., 1.00 Weerber.. en gev. muz. Frankrllk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nieuws. 12.10 Le déserteur, opera. 14.05 Hoorspel, 16.15 Kamer- muz„ 16.45 Orgelrecltal, 19.00 Licht» orkestmuziek, 20.00 Orkestconcert: moderne muziek, 23.10 Klas», kamer muziek. 23.39 Klassiek planorecital, 23 53—24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Nieuws, 12.03 Lichte grammo foonmuz., 12.30 Weerber., 12.35 Amu sementsorkest en zangsolist, 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws, 13.15 Kamermuz., 14.00 Schoolradio, 16.00 Beursberichten. 16.06 Franse les, 16.20 Populaire Franse muziek. 17.00 Nws.. 17.15 Voor de kinderen. 17.50 Omroep koor. 18.18 Paardesport, 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws., 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Chansons. 20.30 Omroep sym fonie-orkest en solist: moderne en klass. muz., 21.45 Zangrecital, 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte grammofoonmuz., 22.55-23.00 Nieuws. 484 m.: 12.03 Lichte grammofoonmuz., 12.30 Gev. progr., 14.08 Omroep-Kameror- kest en solist: Klass. en mod. muz., 15.03 Lichte muz. van Belgische com ponisten. 16.08 Lichte grammofoon muz.. 17.00 Nieuws, 17.30 Pianorecital. 19.30 Nws., 2000 Discoparade. 22.00 Wereldnieuws, 22.20 Lichte muz., 22.55 Nieuws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) r a 3* k sï ifd a e 3 Amsterdam mist w.stll 20 Den Helder mist w.stll 18 0 Ypenburg Vllsslngen mist mist w.stll w.stll 21 20 0 0 Eelde mist W.stll 18 0 De Bilt mist W .Stl'l 20 0 Twente mist w.stll 20 0 Eindhoven mist w.stll 20 0 Z.-Limburg mist zjzw 4 20 0 He.slnkl zwaar bew nw 4 13 0 Oslo geh. bew. w.stll 13 0 Kopenhageimlst no 2 11 0 Aberdeen geh bew. w stil 11 0.2 Londen mist nno 2 19 0 Brussel mist w.stll 21 0 Luxemburg onbewolkt no 2 18 0 Parijs Bordeaux onbewolkt half bew ono 2 o 3 23 24 0 0 Grenoble licht bew. w.atll 19 0 Nice regen nnw 3 21 2 Berlijn Frankfort mist o 2 20 0 onbewolkt wstil 22 0 Mllnchen onbewolkt z 2 21 0 Zürlcb mist z 1 19 0.1 Genéve mist zw 1 15 0 Locarno licht bew ono 2 19 0 Wenen onbewolkt o zo 1 21 0 innsbru onbewolkt w 2 22 0 Belgrado onbewolkt z 1 0 Rome zwaar bew W-Stll 24 4 Alacclo onweer no 2 20 0.2 Madrid licht bew w.stll 28 0 Mallorc„ licht bew w.stll 27 23 0 Lissabon geh. bew. zo 4 0

Leidsch Dagblad | 1962 | | pagina 2